b P r I I Appels ongeslagen, maar ook Temse en Aalst aan de winst I Klip omzeild I Gehandikapt Winst voor Squadra Handbalkalender h Rijke medaille-oog$E voor Asahi Kwai-Zele! Tweede Belgische Judokampioenschappen met Van de Walle Kurt Verbeke haalde brons in Provinciale kampioenschappen TAFELTENNISUITSLAGEN KBTTB 34 - 28.9.1984 - De Voorpost DAMESHANDBAL DAMESHANDBAL - 1e NATIONALE In. Hasselt 10 Av. Femina Lebb. 16 Avanti Femina Lebbeke. dit seizoen dus zonder M. Van den Borre en zondag ook zon der D. De Troetsel, heeft met de verplaatsing naar Hasselt een moeilijke klip omzeild De Lebbeekse damesploeg is ech ter duidelijk door de kalender maker een onvrijwillig handje toegestoken. Inderdaad, Has selt dat met de transfers van enkele speelsters van Houtha len tot de titelkandidaten wordt gerekend, kon nog geen beroep doen op de aanwinsten die pas vanaf het volgende weekend speelgerechtigd zijn. Meteen was de opdracht min der moeilijk en het mag ook al eens meevallen voor de Leb beekse ploeg. De Belgische kampioen startte dan ook voortreffelijk en langs Hermans en, een za terdag bijzonder opportune K. Van Damme, werd het onmid dellijk 0-2. Na 12' leidde Avanti steeds met 1-3 maar plots vlotte het niet meer bij de bezoeksters. A. Louies, de bij zonder sterke Hasseltse speel ster, begon toen haar duivels te ontbinden en het zag er niet bijster goed uit toen Hasselt via 4-4 de rust bereikte met een 7-5 voorsprong. Het werd zelfs 8-5 onmiddellijk na de rust maar trainer Cornelis plaatste toen H. Bleyaert op Louis en meteen kreeg Avanti het gemakkelijker. In een mum van tijd nam Lebbeke de leiding over langs Bleyaert en Van Damme (8-10) en het werd 8-14 8' voor het einde vooraleer Hasselt nog eens de attente M. Van Langenhove kon verslagen. V. Lissens en K. Bieseman legden de 10-16 eindcijfers vast. Avanti Femina: M. Van Langenhove, M.L. Cools 1, H. Bleyaert 4, K. Van Damme 5, V. Lissens 2, Hermans 1, Bie seman 2, A. Maes 1. (eva) WSf™ A:, MP. 2' AFDELING Robuco Buggenh. 10 Zicho 16 Robuco had het niet getrof fen zaterdag. Inderdaad, Bug- genhout kon geen beroep doen op het duo Verest-Roman en insiders weten dat zelfs een volledig Robuco het moeilijk zal krijgen na de promotie. Vooral het wedstrijdbegin was fataal voor L. Van Damme en Co. Na een kwartier spelen leidde Zicho met 0-6 en deze vroege achterstand kon Robu co nooit meer ophalen. Er wa ren 18' gespeeld vooraleer de wederoptredende A. Bleyaert het eerste Buggenhoutse doel punt scoorde en aan de rust wees het scorebord 4-9 aan. Tijdens de tweede helft speel de de thuisploeg heel wat ster ker en hield een gelijke tred met de gasten. L. Van Damme en de aktieve Bleyaert scoor den regelmatig hun doelpunt maar dichter dan 4 doelpunten naderden zij nooit. Via 7-11 en 10-14 werd het uiteindelijk 10- Robuco Buggenhout: J. Ca- luwaerts, A. Bleyaert 6, L. Van Damme 2, L. Verstappen. L. Sanders, M. Matthijs, A De Croock 2, Ch. De Donder, D. Van Den Bergh. EV Aalst 14 Av. Fem. Lebb. II 12 Zowel EV Aalst als Avanti Femina Lebbeke 2 doen het dit seizoen met een verjongde kern. Bij Eendracht is L. Van Delsen en M. Wijnant verdwe nen en bij Lebbeke werd A. Maes overgeheveld naar het team dat zijn titel van Belgisch kampioen moet verdedigen. Meteen kan gesteld worden dat beide ploegen duidelijk over minder schietkracht be schikken dan in het verleden. Aalst begon sterk aan de wed strijd. en langs Lievens, Buyl en Bascour werd het 3-0 vooraleer Lebbeke kon scoren langs Lissens. Toch gayen de bezoekers even de indruk het Aalst moeilijk te kunnen ma ken (4-3). Maar langs Simal en opnieuw Bascour nam Een dracht een beslissende 9-4 voorsprong aan de rust. Leb beke speelde dan een sterke tweede helft, naderde tot 11-9 na 45' maar Buyl en Bascour zorgen er toch voor dat de zege te Aalst bleef. Bij Lebbeke wees men er wel op dat het in de afwerking helemaal niet mee zat en dat doelvrouw Y. Van den Meersch echt niet in haar gewone doen was. Avanti Femina II: Van Den Meersch, Elskens 3, Quarin, Bucqué 2, Lissens 1, Verheyden, Y. De Smedt 2, Walraevens, Segers 4. EV Aalst: Van den Borre en De Backer, Van Malderen, M. Van Delsen, C. Matthijs. Cl. Simal, A. Buyl 3, Ba C. Simal 6, Lievens 1. Handbal. Avanti Femina won gemakkelijk in Hasselt (eva) 3* AFDEUNG Squadra Femina 7 OL. Aalst 5 Squadra Femina heeft meer tegenstand van Aalst onder vonden dan werd verwacht. Olympia is er inderdaad sterk op vooruitgegaan, speelt knap in verdediging en o.a. het duo De Freyne-Ponnet weet duide lijk het doel staan. Niettemin bleef Lebbeke aanvallend on der de verwachtingen. Er werd opvallend veel balverlies gele den en vooral tijdens de eerste helft stond de afwerking zeker niet op punt. Sommige speel sters missen duidelijk kompeti tie al was S. Van Den Broeck weer erg effektief op de pivot- plaats. Verdedigend was Leb beke echter bijzonder knap en met twee doelwachters als L. Hauwelaert en S. Roels mag er zelfs al eens een foutje worden gemaakt. Lebbeke was goed vertrok ken en leidde met 3-1 na 17' maar toen al werden teveel open doelkansen niet benut waardoor Aalst de rust bereik te met een minieme 4-3 achter stand. Na de rust akteerde de thuisploeg minder zenuwachtig en ondanks het feit dat Aalst bleef aandringen kwam de Lebbeekse zege niet meer echt in gevaar. Over het optreden van de nieuwelingen was men bij Lebbeke erg tevreden. Squadra Femina Lebbeke: Hauwelaert en Roels, Van HEREN 1* Nationale 2Lat. 29.9 te 20u30 BD Lebbeke-Un. Beyne 3' afdeling zond. 30.9 te 18 uur S.P.W. Menen-Ajax Lebbeke zond. 30.9 te 19 uur Ol. Heusden-EV Aalst zat. 29.9 te 20.30 u. Duffel-Robuco Buggenhout 4' afdeling zat. 29.9 te 20.15 u. Sparta Aalst-Anderlecht zat. 29.9 te 19 u. Dendermonde-EV Aalst 2 zat. 29.9 te 16.30 u. DB Zwijnaarde-Lokeren zond. 30.9 te 15 uur De Panne-Grembergse DAMES 2' afdeling zat. 29.9 te 17.45 u. BD Lebbeke-Juv. Meiveren zond. 30.9 te 18.30 u. Zicho-EV Aalst 3' afdeling zond. 30.9 te 19.30 u. OI. Aalst-Ap. Kortrijk zat. 29.9 te 16 uur RB Dendermonde-GSK Hamme JEUGD Miniemen zat. 29.9 te 14.45 u. Waasmunster 1-Waasmunster 2 zat. 29.9 te 14.10 DB Zwijnaarde-Ajax Lebbeke zat. 29.9 te 15.30 Avanti-Lebbeke-Lokeren zond. 30.9 te 16.15 u. Gent-Buggenhout Kadetten zat. 29.9 te 13.30 u. Waasmunster-HBC Dendermonde zat. 29.9 te 15.15 u.: DB Zwijnaarde-Ajax Lebbeke zat. 29.9 te 16.30 u. Avanti Lebbeke-Lokeren zond. 30.9 te 17.15 u. Gent-Buggenhout a) oat hoi Hauwermeiren 1, S. Van den Broeck 5, De Meersman 1, Van der Steen, A. Bosteels, Van Cauwenberghe, M. Bos man, K. Moonen, Hemelaer, Van Schoor. Ol. Aalst: A. Janssens, 't Kind, Vertongen, Sayes, De Freyne 2, Van Den Steene 1, Ponnet 2. Desselgem 4 RB Dendermonde 28 Tegen het debuterende Des selgem had Ros Beiaard het niet moeilijk om een afgete kende zege bijeen te werpen. Desselgem liet wel een atle tisch indruk maar had duide lijk gebrek aan ervaring om JUDO: -tlo Ba Dendermonde ook maar te kunnen bedreigen. Bij de ploeg van J. Heirman liet nieu weling P Van Hemelrijck een bijzonder goede indruk en of schoon Van Der Jeught nog niet speelklaar is heeft Ros Beiaard bewezen dat men dit seizoen met hen zal moeten rekening houden. Broothaerts deed het knap op de pivot- plaats en H. Van Boven als spelverdeelster vindt duidelijk goede aflossingspunten in de hoekspeelsters H. Hofman en A. De Witte. (EVA) KORFBAL JUDO Korfbal in ons gevest Het werden geen gemakkelijke klusjes voor de drie streekploegen die tijdens het voorbije weekend aan de winst bleven. Integendeel, het werd stevig knokken tot de laatste minuten om de voorsprong op de bordjes te houden. Appels kon Ganda, dat op het laatste moment sterk terugkwam, op afstand houden. Temse scheen het aanvankelijk gemakkelijk te hebben en liep tegen Mercurius uit tot 3-0. Uiteindelijk moest het zich nog reppen om de 5-4 zege te laten optekenen. Aalst won ook met het kleinste verschil. Ago versloeg Catba met 4-3. Vos Reinaert daarentegen moest genoegen nemen met een 3-3 gelijkspel tegen AKC. De Lebbeekse vierdeklasser Atlantis kwam op Turnhout niet verder dan 5-3. Sterke start Temse - Mercurius 5-4 Voor de Temsenaars begon de wedstrijd tegen Mercu rius gewoon schitterend. Na enkele minuten stonden ze reeds 3-0 voor. Een kou de douche dus voor de gas ten die dit jaar nog niet hadden verloren en steeds naar de zege leken te wan delen. Daar staken de Waaslanders nu een stokje voor. Trees Van der Biest, Peter Borggraaf en Nina Cloostermans zorgden elk voor een treffer. Mercurius sloeg wel terug, maar Tem se antwoordde prompt via Donny Pauwels en Bert Bowling, zodat het uitein delijk 5-4 werd. Reserven misten kansen Het reserveteam van Tem se moest met een kleine 1-0 voorsprong naar de kleed kamers. Het had verschil lende open kansen de nek omgedraaid. Voorzitter Cloostermans vertelde dat het evengoed 7-0 kon ge weest zijn. In de komende matchen kunnen deze re serven ons tonen wat ze nu écht kunnen. Spanning genoeg Ago Aalst - Catba 4-3 De Aalsterse korfbalploeg heeft tegen Catba een zeer goede wedstrijd gespeeld. Aanvankelijk liep het ge smeerd bij Ago en J. Coppens bracht na tien minuten de thuisploeg op voorsprong met een prima afstandsshot. De wederoptredende Hendrik Daelman rondde een inloper af tot een doelpunt en meteen stond Aalst 2-2 voor. Na de koffie milderde Catba tot 2-1, nadat het een strafworp had gemist. Ago bleef de wedstrijd echter kontroleren en toen Adèle Van den Brule de stand op 3-1 bracht, dacht men er dat alles in kannen en kruiken was. Maar Cuba bleef aan klampen en vechten voor elke bal zodat het 3-2 werd. Niet voor lang echter. John Wylo kon na een prachtig opgezette aanval de stand op 4-2 bren gen. Toch bleef de spanning erin toen Catba 4-3 kon ma ken. Tijdens de slotminuten bleef Aalst rustig de bal spelen en kon het de volle winst thuis houden. Volgende zondag wordt er thuis gespeeld, maar dan op het terrein van Mere in de Kloosterstraat om 11 uur in de voormiddag. Nipt maar verdiend Appels - Ganda 6-5 In de Rijckelstraat was men zeker niet gerust in de komst van titelpretendent Ganda. Daarom werd er eerst zeer voorzichtig gespeeld met de beide defensies in de hoofdrol. Toch slaagde Appels erin langs Erna Van den Berghe (steeds bij de zaak als het op scoren aankomt). Noël Verstraeten en Wim De Wilde een 3-2 stand op het bord te spijkeren voor de rust. Appels, gemotiveerd aan deze partij begonnen en meestal in de aanval, miste nogal bij de afwerking omdat de bezoekers steeds kort op de man speel den. Na de koffie kregen we een beste Anneke Schuddinck en een goed uit de doppen kijkende Gisèle Van Hoorde te zien. Zij zorgden voor de driepuntenkloof: 5-2. De bezoekers met veel am bitie gaven zich echter niet gewonnen en ze lukten nog twee korven. Maar Appels liet niet begaan en met een korf van Ann Schuddinck cn ccn tegendoelpunt van Ganda wer den de laatste minuten nog spannend. Appels hield echter het hoofd koel en liet de zege niet meer ontglippen. Reserven Appels - Ganda 5-6 Ondanks dit verlies met het kleinste verschil, mag men van een goede match gewagen. De ruststand was 3-4 en dat ver schil bleef tot het einde. Voor Appels scoorden Luc Duym. Wim Asselman, Frank Van Hecke en Mare Moonen. Juniors Berchem - Appels 3-4 Knappe wedstrijd van de Ap- pelsc juniors die Berchem geen kans lieten. Ondanks wat hulp van de ref konden de Antwerpenaars niet beletten dat de Appelsenaars met de twee punten naar huis gingen. Prachtige balwissels en mooie doorbraken van Kristel Goossens en Guy Scholliers elk met twee korven be zorgden Appels de zege. Dankzij de strafworpen Turnhout - Atlantis Lebbeke 5-3 We hebben het vroeger nog meegemaakt dat een scheids rechter het spelbeeld vervalst en een ploeg in de vernieling fluit. Omdat die refs dikwijls uit het Gentse en het Antwerp se komen, zijn de klubs uit ons gewest soms al eens bena deeld. Op Turnhout was het echter té erg om zomaar te laten voorbijgaan. Marijke Dierick, één van de Lebbeekse speelsters die an ders weinig kommentaar geeft, stak haar verontwaardiging met onder stoelen of banken. Wat er in de Kempen gebeurd is, ging volgens haar te ver. Turnhout scoorde vijf doel punten, waarvan vier uit straf worp Toch mocht de thuis ploeg zowat alles flikken zon der dat de ref iets zag. Zelfs toen Frank Veldeman bij de arm werd vastgehouden was het niet voldoende om fout te fluiten. Lebbeke hield geluk kig het hoofd koel en speelde flegmatiek verder. Pierre Ver- haevert en Mariette Van Praet zorgden voor de Lebbeekse korven. Zondag gaan de Leb- bekenaars op reis naar Joki. Misschien mag daar nu wél eens korfbal worden... Zaterdag 29 september wordt weer een judo-hoogdag in de Belgische sportwereld. De leemte die in ons land bestond op gebied van internationale judo-organisaties werd verle den jaar gevuld door een hand vol wilskrachtigen, die met sukses de eerste open judo kampioenschappen in België lanceerden. De provinciale af deling van de federatie zocht en vond de nodige financiële steun bij het Oostvlaamse B.I.O.C. Voor deze tweede uitgave werden enkele nog be staande schoonheidsfoutjes weggewerkt. Men streeft im mers naar een perfekte organi satie, het niveau van een der gelijke manifestatie waardig. Tussen de reeds 280 ingeschre ven judokas, de groten van West-Europa. De helft van de nationale elite zit gegroepeerd in de Belgische Militaire ploeg, die moet kam pen om haar selektie af te dwingen om in Seoel (Korea) aan te treden in de wereldkam pioenschappen. De overige eli tes moeten bewijzen interna tionaal overeind te blijven voor de basiskern van de natio nale ploeg. Met grote belang stelling wordt uitgezien naar Robert Van de Walle en Philip Laats, de twee olympiërs. De konkurrentie komt voor hen voornamelijk uit Engeland en Nederland, zonder de Duitsers te onderschatten. Bij de bui tenlandse deelnemers zijn vooral de Nederlanders Kui pers en Van de Meer bij de lichtgewichten, De Boers en Eliazer, Tijssens en Cenin, middengewichten en de zware kleppers als Jan Rapmund, Ben Spijkers en Andriesen de grote kandidaten voor de zege. Blikvangers uit Duitsland zijn voornamelijk: Egid Kaiser, Walter Golla en Franz Muller. Voor de Britten opteert men voor Elvis Gordon, Fred Beas- ley, Chris Sharp, Mark Earle en Dave White De Ameri kaan Leon White verwacht men eveneens in het Gentse Sportpaleis. Men hoopt op een revanche van Los Angeles. Hoewel Rusland en Bulgarije officieel hebben toegezegd, vreest men voor een laattijdig forfait, zoals dat ook vorig jaar het geval was. Toch zal het op zaterdag 29 september in het Gentse sportpaleis een judoge- beuren op hoog Europees vlak worden, waarvoor een grote belangstelling mag worden verwacht. (vgP) Tien provinciale jeugdtitels De provinciale jeugdka pioenschappen betekent voor de Zeelse judoklub nieuwe stimulans om hu jeugdwerking verder door trekken. Met 27 medal waaronder tien titels, was As hi Kwai de grote slokop. I de resultaten blijkt dat Zelei alle niveaus goed gewapend i Zowel de meisjes als de jo. gens en kadetten, beloften juniores deden hun duit in Ir zakje. Bij de meisjes-kadetten Nicole De Maeyer kampioen Een tweede plaats voor Sand Van de Velde en Carolii Gijsbrechts en derde plaal voor Nadia Bonnaerens Veerlc Knaepen. Bij de jes-beloften behaalde Ki Dauwe een zilveren en Kat Heirwegh een bronzen daille. Bij de jongens-kadetten ai ren we eerst de kampioen *j met Wim Herrebout (-42 kg Peter Van der Slijcken (- kg.) en Alain Van Avermi (-58 kg.). Podiumplaatsen voor Christiaens (2°), Franky Vt dickt (2e), Ene Hofman (2 Franky De Block en Rora Weyn (3«). Op donderdag 18 oktober en zondag 21 oktober organizeert de Outward Bound-Metodiek een kursus voor alleenstaan den. De kursus is ervaringsge richt. Voor meer informatie: Outward Bound School, Ka pucijnenvoer 217, 3000 Leuven. gespeeld Korfbal. De ploeg van V.O.S. Reinaert uit Sinaai die wegens hel forfait v puntjes gemakkelijk kreeg (polo) Reserven Turnhout - Atlantis 4-2 Het reserveteam speelde een goede partij die aan de rust bij een 2-2 stand nog alle kanten uitkon. Vooral de laatste lood jes wogen het zwaarst. Lebbe ke ging tenonder in die laatste minuten Lisette Van Praet cn Marc Dubois scoorden. Scholieren Catba - Atlantis 2-2 De Lebbeekse scholieren heb ben op Catba een gelijkspel afgedwongen in een wedstrijd waarin ze zeker niet de minde re waren. Carla Van Rossem en Piet Maerschalck zorgden voor de korven. Kadetten AKC - Atlantis 1-9 Bijna haalden de Lebbeekse kadetten de dubbele cijfers. i Neerpelt de Mario Pissens, Sara De Meers man en Nicolas Van den Broeck waren de gunners. Ni colas speelde een opmerkelij ke match en het blijkt dat de appel opnieuw niet ver van de boom valt. Vader Rudy Van den Broeck was een der beste spelers uit ons gewest en hij zal zijn zoon wel het abc van korf bal geleerd hebben Prima over gans de lijn bij de jeugd dus, want de miniemen wonnen thuis tegen Rapid Eeklo met 56-39 cn dat zijn cijfers die mogen gezien worden. Mooi gedeeld VOS Reinaert - AKC 3-3 Een evenwichtige partij, waar in Sinaai eerst AKC sterk kwam bedreigen. Aan de rust was het 2-2 cn het zag er naar uit dat Sinaai zou gaan tocsl- an, tot bleek dat één vak aan het zwalpen ging en niet tot scoren kwam. Daardoor werd de druk op de defensie zo groot dat ze terugplooide. Het gelijkspel is eigenlijk meer dan de bezoekers verdienden. Bij Vos mogen we gerust Frida Macs, Tom Duivclinck en Ser ge Van Hove varnoemen als uitblinkers. De reserven won nen met 3-1 tegen AKC, maar de jeugd verging het minder goed. Tegen Borgerhout verlo ren de scholieren met 0-5 en de juniors met 0-12, wat toch wel sprekende cijfers zijn. André Judoklub Jitsu-Kwai Hamme haalde weer een medaille op provinciaal vlak dank zij haar lichtste kadet Kurt Verbeke. Als enige Hamse deelnemer kreeg hij het vertrouwen van de klubleiding in deze voor hem toch zware strijd. Wegens diverse omstandighe den en de Wuitensmarsen kon er maar één kadet deelnemen. Kurt Verbeke trok echter zon der complexen in het strijd perk. Ingedeeld in een poule van vijf, won hij zijn eerste wedstrijd met een prachtige Waza-ari. In zijn tweede en derde wedstrijd kwam hij uit tegen de gebroeders Van He cke uit Geraardsbergcn, die werkelijk met kop en schou ders boven het deelnemersveld uitstaken. Kende de eerste geen eenade met een prachtige worp, tegen de tweede haalde Kurt zelfs coca of klein voor deel in de eerste wedstrijd helft, doch moest tijdens grondwerk ook hier zijn meer dere herkennen. Dit werden dan ook de twee finalisten. Voor de derde plaats greep de Hammcnaar echter de kans te gen Degillaumc uit Ronse. Hij domineerde de hele match zijn tegenstrever, om naar het ein de toe zijn grondtechniek te demonstreren met een prachti ge houdgreep. Verbeke haalde brons en be wees heel wat in zijn mars te hebben. Men kijkt nu met veel belangstelling uit naar de re gionale kampioenschappen te Genk die plaats hebben op zondag 30 september a.s. (p. van gendt) 11 Bij de beloften een goudi plak voor Pascal Perdaen (- kg.), VO Tung Mien (-68 kg. Medailles voor Jo Murpl (2*). André De Wilde Gert De Graeve (3*), Ds Van Hecke (2*), Peter Maito (3'). Willy De Clerck (3«). De Asahi Kwai-juniores w ook bij de pinken met dr gouden medailles voor Li Luyckx (-60 kg.). Said Ba harrak (-65 kg.), Philip Stre bout (-78 kg.). Op de dcri plaats eindigde Peter Vermet. j* Op de Vlaamse jeugdka pioenschappen zal Ashi K* goed vertegenwoordigd zijn. Al de judoka's die een pe diumplaats behaalden op i Oostvlaamse kampioenscbi pen mogen eraan deelnemen Naast tien jeugdtitels, werd in de schoot van de klub o een provinciale titel teerd Bij de dames-s was Miriam Dauwe de cai we deelneemster en was metea 66 goed voor een provindl schildje (ben TAFELTENNIS 1' PROV. Sleidinge-Eikcnlo Drive C - Drive B Patro A - Sfinx A Kieldrecht A - Evergem A St.-Niklase B - Rooigem A 2* PROV. A Denderleeuw A-Elckenlyc A St.-Niklase D-Galmaarden A 2' PROV. B Small Street C-Tcmsc A Drive D - Zwijnaarde A Patro, A - Paccm A Melselc B - Slcidinge C St.-Niklaas C-Bevercn A 3' PROV. A HNO A - Melsele C Zomergem B - Drive G Evergem B - Bcveren C 9-7 2-14 15-1 12-4 6-10 6-10 0-16 6-10 4-12 12-4 10-6 Eikenlo C - Sleidinge D Rooigem B - Small Street F 3* PROV. B Kieldrecht B - Kcmzeke A Herleving A - Melsele D Patro C - Vlicrkouter A Beveren B - Madeion St.-Niklaas E - Rooigem C 4* PROV. C St -Niklaas F - Labos A Kieldrecht C - Wetteren B Knal C - Temse B Mikeno - Kemzckc B St.-Niklase G - Herleving B 5' PROV. B Beveren D - Melsele F Patro D - Kieldrecht D Melsele E - St.-Niklaas I St.-Niklaas H - Kieldrecht E Pl de

De Voorpost | 1984 | | pagina 34