Hammenaren mogen fier zijn op hun Wuilensmarsen 1984 Grote belangstelling voor zevende Hamse Pels- en Pluimveetentoonstelling Grote belangstelling bij Waasmunsterse brandweer op open-deurdagen 8 - 28.9.1984 - De Voorpost Hamme. Pels- en Pluimveedagen. Het bestuur van de Neerhofvrienden zorgde voor de goede gang van zaken (vh). voor de organisatoren, de V.V.V. Hamme en de wan delclub 't Hoeksken, qua deel nemersaantal een sukses gc- het Blaren bal. ingericht door PKN, in zaal De Vlaamse Schouwburg. RWK Waasmunster: 118 dln. DLKlomp: 65 dln. Post Gent 1: 51 dln. Baasrode: 51 dln. Zele: 39 dln. Kadee Aalst: 29 dln. Terhagen: 27 dln. Wetteren: 27 dln. R. St.-Niklaas: 20 dln. Scholen: H.H.I.: 198 dln. Gm. Zogge: 169 dln. RBS en RMS: 153 dln. St.-Jozefinst.: 125 dln. St.-Annaschool: 100 dln. Burgergroepen: Vlierkouter: 72 dln. Aquarius: 46 dln. Davidsfonds Tielrode: 18 dln. Jeugdgroepen: VNJ: 128 dln. Den Trap: 97 dln. o KLJ Hamme en Jeugd Rod| Kruis Hamme: elk 46 dln. WKS: 37 dln. Scouts Hamme: 24 dln. Chiro Moerzeke: 22 dln. Oudste deelnemer (65 km) Louis De Ridder: 2.7.1910 Emma Van Moesekc 1 11.1914 Oudste deelnemer (45 km) j Arthur Fobe 11.9.1904 Marie José Van Driessche (Ze le) 26.3.1917. <N Hamme. Pels- en Pluimveedagen. De Dendermondse witte» had veel bekijks tijdens de tentoonstelling (vh). Ter afsluiting van de nationale week van de veiligheid, open de de Vrijwillige brandweer van Waasmunster weer eens haar deuren. Ter dezer gele genheid werd er voor de plaat selijke scholen een teken- en opstelwedstrijd georganiseerd. De beste werken waren te be zichtigen tijdens de opendeur dagen in de brandweerkazer ne. Winnaars werden onder meer Kris Raemdonck en Wendy De Vos - beiden GLO Ruiter Liesbeth Mariman - RBS - Pascal Vincke - GILS centrum. In het VSO werden Marianne De Clercq en Peggy Verbraecken de winnaars. Door het brandweerkorps werd tevens een zelfgemaakt stratenplan voorgeteld, ge maakt door de leden van het korps tijdens hun vrije tijd. Op schaal l/15000ste bevat dit plan zowat zeshonderd licht punten. Bevelvoerder Dutré stelde in zijn uiteenzetting dat deze hydranten, praatpalen langs de E-3 alsmede de bron nen van radioakliviteit aandui den. Ook de waterputten wer den aangeduid op dit plan. Bij het uitrukken van ons brand weerkorps zal dit plan een gro te hulp betekenen, merkt de Waasmunsterse brandweer- kommandant op. Alle nuttige adressen werden op het stra tenplan aangebracht. Volgen de brandweermannen werkten hieraan mee: Martin Poppe, Etienne Jacob, Oscar Dhondt, Eddy De Bock, Gilbert de Maere en Raymond Hofman. Tijdens deze open-deurdagen werd vooral het preventieve karakter van de hulpdienst be nadrukt. Ook konden de talrij ke bezoekers kennismaken met alle facetten van het korps. De brandweer gaf ook enkele demonstraties zoals reddingsoefeningen van een op een dak gevluchte persoon, mensen uit ingedeukte auto's bevrijden en werd er heel wat van reanimatie getoond. In de kazerne werden er stands aan gebracht die de historiek en de taken van het plaatselijk korps verduidelijkten. Kommandant Dutré wees er nog op dat voor al de steun van het gemeente bestuur noodzakelijk is om hun taak te kunnen uitvoeren zoals het behoort. Maandag en dinsdag werden de plaatselijke scholen ontvangen, waar voor al het preventieve het meest aan bod kwam. Tijdens deze open-deurdagen van de Waas munsterse brandweer was er dan ook een ruime publieke belangstelling in de Nijver heidslaan. (V.G.P.) NJSV-Dendermonde protesteert tegen Wultensmarsen Het Nationalistisch Jongstudenten Verbond (NJSV) Den- dermonde neemt het niet dat de WV van Hamme naar aanleiding van de driedaagse Wuitensmarsen een tweeta lig pamflet verspreid heeft. Er werden in dat verband reeds enkele brieven gestuurd naar de burgemeester van Hamme, de VW van Hamme en de wandelklub 't Hoekske. In die brieven werd het tweetalig pamflet veroordeeld en vroegen de NJSV-leden om uitleg. Maar niemand reageerde op die brieven. Daarom het krachtig protest van de NJSV gewest Dender- monde tijdens de Wuitensmarsen. Hamme. Driedaagse Wuitensmarsen. De jeugd was ook talrijk aanwezig (vh). Byna 6000 ingeschreven wandelaars trokken donderdag 20, vrijdag 21 en zaterdag 22 september doorheen Hamme en omstreken n.a.v. de driedaagse Wuitensmarsen, die aan hun dertiende uitgave toe waren. Ondanks de zeer slechte weersomstandigheden, namen donderdag 20 september te 17 uur, op het Marktplein, 1864 wandelaars de start voor de eerste wandeldag voor een afstand van 15 km. Vrijdag 21 september, werd er opnieuw gestart op het Marktplein voor een afstand van 15 km. Bij het afsluiten van de inschrijvingen telde men 2073 wandelaars. Zaterdag 22 september konden de deelne mers kiezen voor een afstand van 15 of 35 km. De start werd te 9 uur gegeven op het Tweebruggenplein. Op deze laatste marsdag lieten zich 1940 wandelaars inschrijven. De Wuitensmarsen 1984 zijn Moerzeke en Hamme gratis het muzikaal gedeelte. De versnaperingen uit. De Kath. Wuitensmarsen 1984 werden muziekmaatschappij «Door zaterdagavond afgesloten met Eendracht naar Kunst en Ver- maak» uit Hamme-St.-Anna, worden. Het deelnemersaantal zorgde op het Tweebruggen- van vorig jaar bleef de eerste plein voor de muzikale sfeer, twee dagen behouden op het aangepaste melodiën De info- TECHNISCHE UITSLAGEN peil van vorig jaar, de derde car van de Federatie voor Toe- dagen) dag waren er een honderdtal risme in Oost-Vlaanderen Wandelclubs: inschrijvingen minder, wellicht stond drie dagen open voor het T Hoeksken: 253 deeln. te wijten aan te barre weer- publiek tijdens de Wuitens- somstandigheden. Ook mag marsen. In deze wagen kon men niet uit het oog verliezen men allerhande toeristische in- dat volgens inlichtingen van de formatie bekomen over Ham- marsleiding, er een 200 men- me en Oost-Vlaanderen. Ook sen zijn die per dag meestap- de streekspecialiteiten, Hamse pen zonder zich te laten in- Mosterd en Moese Sjieken schrijven. Van ingewijden uit werden er te koop aange- de wandelsport vernamen wij boden, nog dat op vele andere wandel tochten het deelnemersaantal Prijsuitreiking fors daalt. De Wuitensmarsen Aan de aankomst kregen alle 1984 hebben zich weten te deelnemers een herinnering, handhaven. Voor schepen Diegenen die drie dagen deel- Paul Van de Casteele en zijn namen, kregen een mooie luxe medewerkers is dit een stimu- medaille. De wandelaars die lans voor de veertiende uitgave enkel deelnamen aan de 35 in 1985. km. op de laatste dag, moch ten een medialle in ontvangst Marsdagen nemen De ingeschrevenen Donderdag 20 september werd voor één of twee maal 15 km er te 17 uur gestart in de regen, kregen respektievelijk een bre- De Wuitensmarsen werden vet of een badge. Alle groe- muzikaal geopend door de mu- pen, met 15 leden ontvingen ziekkapel van het eerste Belgi- nog een groepsprijs. Vanaf sche korps uit Weiden, met 14u30 volgde dan de slotplech- een geslaagd koncert. Naast tigheid op het Tweebruggen- Hamme. Driedaagse Wuitensmarsen. De start van de eerste tocht is geveven du muziekkorps was hel Bel- plein, in aanwezigheid van belangstelling was massaal (vh). gisch Leger in de Wuitensmar- Burgemeester Baert, de leden sen vertegenwoordigd met een van het schepencollege en tal- afvaardiging van 29 militairen rijke militaire en burgerlijke van het 11e Genie uit Burcht vooraanstaanden, onder wie en de verkenners van het 6e volksvertegenwoordiger Ver- Linie uit Ekeren-Hoogboom, berekmoes. Het 6e Linie uit met 33 militairen. De wande- Ekeren-Hoogboom, o.l.v. Ma- laars stapten richting Hamme joor Roels, mocht uit handen St.-Anna voor de eerste 15 van Kolonel De Bruyne, de km. De organisatoren hadden schaal van de stafchef van de ingevolge de zware regenval Landmacht in ontvangst ne- van de laatste uren, op het men. Het 11e Genie uit Burcht allerlaatste ogenblik nog enke- en het Tweede Jagers te Paard le wijzigingen aan het parcours uit Ludenscheid, dat ook za- moeten aanbrengen. In Ham- terdag had ingeschreven met me St.-Anna bood de Lande- 21 soldaten, kregen een trofee lijke Gilde aan de wandelaars van de Federatie voor Toeris- een versnapering aan. Voor de me in Oost-Vlaanderen De aankomst in de Slangstraat or- Ere-prijs van Minister Lens- ganiseerde het winkelcentrum sens was voor de grootste De Plezante Slang een gratis school (in percentage) nl de tombola voor de deelnemers, vrije gemengde school Zogge. Daarna was er voor hen nog Het H. Hartinstituut, met de gratis proeven van de Belgi- meeste ingeschreven leerlin- sche kaas met Hamse mosterd, gen, kreeg de prijs van Minis- Vrijdag 21 september was de ter Geens. De trofee van Me- zon van de partij als de wande- vrouw Paula D'Hondt-Van laars te 17 uur op het Markt- Opdenbosch was voor de wan- plein vertrokken voor een delclub RWK, uit Waasmuns- tocht van 15 km. Nu kregen zij ter De schaal van Burgcmees- een ander parcours aangebo- ter Baert was voor de Vlier den, richting Waasmunster, kouter, grootste burgerlijke waar vastgesteld werd dat in groep. De oudste deelnemer verschillende straten pijlen op de 2 x 15 en 35 km was verdwenen waren. Onmiddel- Louis De Ridder Hij kreeg lijk brachten de leden van de het ere-plakket van Minister wandelclub 't Hoeksken nieu- Eyskens. De oudste vrouw we pijlen aan, om de wande- ovcr deze afstand was Emma laars op de goede weg te hou- Moeseke. Zij kreeg eveneens den. In Hamme organiseerde ecó mooie trofee overhandigd, op zijn beurt het winkelcen- Vérmeiden wij nog dat Arthur trum HKH in de Kerkstraat E?*>c en Marie-José Van zijn jaarlijkse reuze-visbak. In Driessche de oudsten waren op tegenstelling met de eerste drie maal 15 km. De grootste dag, bicven de deelnemers en jeugdbeweging was het VNJ, toeschouwers langer op het vPor Jeugdclub Den Trap. Na Marktplein. De Kon. Harmo- de slotplechtighcid was er nog nie Kunst na Arbeid gaf er een een receptie op het gcmecn- koncert. tehuis voor alle medewerkers. Zaterdag 22 september werden Hierop dankte Burgemeester alle marktaktiviteitcn verlegd Baert allen die zich hadden naar het Tweebruggenplein ingezet voor deze dertiende Daar werd er gestart vanaf 9 uitgave van de Wuitensmar- uur voor een afstand van 15 of «n Zijn dank ging o.a. uit 35 km. «De wandelaars» na- n4ar het Belgisch leger, de men de start van de 35 km. aan wandelclub 't Hoeksken, Het de Hospitaalstraat, om te stap- Rode Kruis, de centrumzaken pen naar Hamme-Zoggc, Ze- cn middenstanders, de Federa le, Grembergen, Moerzeke cn tic Toerisme O-Vlaandercn, Kastel en zo terug te keren via waarvan Voorzitter cn Bes- De Bunt naar de startplaats, tendig Afgevaardigde Jan Val- De deelnemers aan de 15 km. laeys aanwezig was. Brand- vertrokken in de Loystraat, weer. Civiele Bescherming, naar de deelgemeente Moerze- Politie en Rijkswacht, evenals kc. Onderweg deelden de Lan- naar a"cn die de ncvcnaktivi- delijkc Gilde van Zogge, feiten hadden verzorgd, w.o. Hamme. Driedaagse Wuitensmarsen. Er was heel wat drukte aan de inschrijvingstenl d< Hamme. Driedaagse Wuitensmarsen. Ook de hond mocht mee voor een wandel (vh). De zevende pels- en pluimveedagen georganiseerd door de Hamse Neerhofvrienden was tijdens het voorbije weekein de even suksesvol als de voorgaande editie. Met betere weersomstandigheden was er zeker nog een ruimere belangstelling geweest, aldus voorzitter Paul Praet. Toch blijft de formule meer dan ooit voor herhaling vatbaar. Met een dergelyke organisatie is het centrum van Hamme immers voor deze jaarlijkse driedaagse tentoonstelling een gezellig trefpunt. Deze pels- en pluimveeten- zondagavond was er een grote toonstelling kende weer een belangstelling toen voorzitter typisch publiek van wandelaars Praet en zijn bestuursleden de die rustig van de ene stand uitslag van de prijskamp be naar de andere kuierden. Ook kend maakte. Heel wat deel nemers mochten een prachtige trofee mee naar huis nemen. Kampioenen Vooreerst werden de algeme ne kampioenen gelauwerd. Bij de konijnen grote rassen: L. Merckx, bij de midden rassen Cl. Geerinck, bij de kleine rassen E. Maldrie, grote hoen ders E. Dhaen, krielen A. Robberecht, bij de nutduiven R. Vanderfaillie, bij de sier- duiven Fr. Cornelis. De trofee voor de gouverneur ging deze keer naar Karei Beautch, deze van de gemeente Zottegem naar Jozef Baert, de trofee van de klub met de meeste deelne mers naar Bornem, voor de jonge dieren naar Eddy Geens, voor de schapen naar Moortgat, de trofee van de clubvoorzitter van de Neerhof- vrienden naar Louis Janssens en deze van ere-voorzitter De Bie naar Tony Nonneman. Reekskampioenen Deze prijzen werden gewon nen door Gery Braem voor park- en watervogels, Philip Decasorte voor cavia's en nog maals Gery Braem voor de meeste verschillende rassen, J. Maenhout voor de meeste die ren; voor de meeste AA's werd Louis Maenhout de kam pioen. De prijs van de onge lukkigste deelnemer ging naar Bart Moens. W. Van Landeg- hem en Louis Merckx werden reekskampioen bij de krielen, bij de duiven Robert Deu- ninck, R. Vanderfaillie, A. Arckx, R. Van der Putten, J. Maenhout, Jean De Schutter, Gaspard De Grave, Guy De Witte en Gerard Samyn. De reekskampioenen bij de konijnen werden Alfons Ach ten, Clement Geerinck, Jozef Baert, Raoul De Beir, Danny Van de Velde, André Smet, Karei Dhondt, Pedro Praet - Belgisch haas-konijn. Lea Van Landeghem. Voorzitter Praet wees in zijn slottoespraak op de groeiende belangstelling bij de Hamse Neerhofvrienden. De stijging van het ledenaantal van onze vereniging is vooral voor het bestuur een stimulans en steun. Ook in het clublokaal is er meer en meer een tendens om nog verdere aktiviteiten te organiseren. Het clubblad wordt tevens naast de meer dan 400 leden ook verspreid in de onderwijsinrichtingen en in Nederland. Dat maakt voor ons beslist goede vooruitzich ten bij de Hamse Neerhof vrienden, aldus voorzitter Paul Praet. V.G.P. Hamme. Pels- en Pluimveedagen. (vh). Voorzitter Van Praet tijdens zijn openingstoespra 8

De Voorpost | 1984 | | pagina 8