Siciliaans schoon kleurde opening van Wieze Oktoberfeesten 1 jL& De teleurgang van een sterdanseres 1 Dolly Dols: zes knappe meiden met zes steengoeie elpees Moerzeekse motorvrienden organiseren twaalfde Grote Herfstrit 10 - 5.10.1984 - De Voorpost OPENINGSSTOET TE WIEZE Gans de familie is blijkbaar meegekomen om Tinne- ke op te tutten voor de start van de jaarlijkse stoet die rond de Oktoberfeesten wordt gebouwd. Nog even de laatste hand leggen aan de bloemetjes *n het kleintje mag mee in de optocht. Wat nu? In plaats van mooi in de groep te blijven, gaat Tinneke op de solotoer. Het publiek heeft blijkbaar pret in de prima donna die probeert de show te stelen. Nu gaan we de hele zaak toch even van op afstand bekijken, meent Tinneke. Ze laat de bloemenkrans al wat zakken en kijkt sceptisch toe wat haar maats ervan maken. Toch maar gek, die Tirolerpakken en papieren bloemen,denkt ze. «Ai, daar is de grote chef al!» Enigszins ongerust ziet Tinneke de stoere begeleider op zich afkomen. «Gedaan met de rust, denkt ze. Nu moet ik opnieuw rondjes gaan draaien met al die anderen. «Wat zou nu de beste reaktie zijn om mijn ongenoe gen te laten blijken? Even een huilkoncert opzetten om het publiek op mijn hand te krijgen? Nee, nu zijn krachtiger middelen nodig!» En prompt gaan de bloemen tegen de grond, een duidelijk teken van protest. Maar die grote kerel is niet te vermurwen. De fopspeen in de mond wordt Tinneke terug naar de oude schaapstal gebracht. Men ziet het haar duidelijk aan dat zij de balen heeft aan groepswerk en dat in een tijd waarin het privé-initiatief zo wordt gepre- j zen... (v) De 29ste Wieze oktoberfeesten gingen zaterdag van start onder een milde herfstzon. Er hing al een echte kermissfeer in de lucht toen de Münchener delegatie aan het gemeentehuis van Lebbeke verwelkomd werd door het W.O.F. comité en de gemeentelij ke overheid. De Musikkapelle uit Grünenbach onderstreepte het gebeuren met een paar daverende marsen, maar wanneer de hen begeleidende Alpenhoornblazers hun warme, bijna melancholische tonen over het dorpsplein ademden viel alle marktgewoel ineens stil. Tot de kleurige volksdansgroep uit Sicilië in aktie kwamen. Meteen tyd voor de officiële openingsplechtigheid op het gemeentehuis. Vooraf heette burgemees ter Moeyersoon alle aan wezigen niet in het minst de Münchener eregasten, die Frauen Eva Richter en Ingeburg Milenovic na mens het gemeentebestuur hartelijk welkom. Hij be lichtte de WOF als een aan te moedigen gelegenheid tot verbroedering en ver standhouding tussen de mensen, zoals die telkenja- re tot uiting komt bij de fratemisatie München- Wieze. Omdat de feesten niet alleen het bier, maar evenzeer .de muziek als ba sis hebben feliciteerde hij de V.V.V. van Wieze voor hun inzet om ook dit jaar weer orkesten met klasse uitgenodigd te hebben. Als slot overhandigde hij een herinneringsgeschenk aan de Duitse ere-dames en aan de heer Jan Van Roy, VW-voorzitter. Opmerkelijk was de gele genheidsrede van de heer Jean Van Strijthem, kabi netsmedewerker van ge meenschapsminister Poma (verontschuldigd). Zijn tussenkomst, die we hier grotendeels overnemen, was rijk aan inhoud, vorm en verwoording. «In deze tijd van negativis me en dekadentie, waarbij de menselijke waarden ge degenereerd worden tot egoïstische en vernederen de impulsen, betekenen de W.O.F. een ware verade ming. Onafgezien van de verwaande houding van sommige media en belan gengroepen stellen we vast dat deze formule het nog altijd doet. De affiniteiten van het bierdorp met de rest van de wereld hoef ik hier zeker niet meer te on derstrepen. Nergens te lan de ervaart men soortgelijke exuberantie in een enig mooi kader, begeleid door entertainement van wereld formaat. Hier mag ik zelfs gewagen dat, behalve onze kuststeden, Wieze de at- tractiefste pool is in het toeristisch kader. Alleen bij sprekers, die de W.O.F. nooit life meemaakten, zou deze bewering als onwaar schijnlijk kunnen overko men. Indien Straatsburg de draaischijf is van de Euro pese gedachten, dan is Wieze de hoeksteen, waar bij deze idee gestalte aan neemt.» Hij besloot met een dank woord aan het gemeente bestuur van Lebbeke om haar ruime bijdrage tot de feesten. Vanwege de provinciale dienst voor Toerisme trok député Vallaeys een paral- mannen een feestgenot lel tussen de voorbije VW toen ze eeuwen later ook jubileumfeesten en de ok- het recht tot fabrikatie (en toberfestiviteiten, die hij proeven) van het edel een te promoten toeristi- vocht verwierven, sche attraktie en ontmoe- Het huidig Belgisch bier Lebbeke. De heer Van Roy, geflankeerd door de schoonheden die de vreugde vaiii tingsgelegenheid heette, noemde hij onmisbaar voor bier aanprijzen (c) Hij suggereerde de inrich- de gezondheid en voor het teren. Na dit ongewoon intermez zo belichtten de burge meester van Grünenbach en de eregaste Frau Inge burg de verbroedering tus sen Wieze en München en onderstreepte hun dank en waardering met fraaie ge schenken. Na het officieel program magedeelte stelde kuituur schepen Hiel voor om de gekende Wiezer «medika- menten» uit de frigo te ha len... Intussen gaven de «Siciliaantjes» nog een pui ke volksdansdemonstratie, liet de Kapelle van Grü nenbach nog een paar da verende nummers horen en bliezen de «Alpinisten» een Lebbeke. Opening Oktoberfeesten. De eerste potten bier, dat betekent klinken op het innig afscheid aan Lebbeke wetlukker, van de feesten (v) en ee„ „Hop naar Wie- ze»... Stoet Daar was men inmiddels al klaar met de vorming van de openingsoptocht. Op enkele uitschieters na kre gen we het al klassiek ge worden spektakel dat even wel weer vele kijkers lokte. Een formatie Baardegemse paardenruiters ging voor op, gevolgd door de eigen St.-Ceciliafanfare, zoals steeds in beste doen; dan de 29 oktobervlaggen, de Wieze- en Münchenkinde- ren: Renata en Barbara, de gastkapellen... De show werd echtej- gesto len door de groep van 30 Siciliaanse volksdansers die gewapend met tamboerij nen, gitaren, accordeons, zongen en ritmisch in de handen klapten. Hun le vendige kledij met de zwar- de traditionele muziekmaatschappijen uit te rokjes, voorzien van de helle kleuren: groen, rood Lebbeke. Zoals gebruikelijk waren ook nu Oberbayern te gast bij de openingsstoet, (v) en wit der Italiaanse v| waren een echte wet voor het oog. Tussen de diversiteit muzikale groepen, rettenkorpsen, drumbai vendeliers, reuzen, expi siegroepen enz. gleden oude bierwagens als v ne gloriën voorbij. Wel gen zelfs een paar kanf valformaties als de renzunft» uit Kamen de Holly's ofte fietsi clowns en onze dorps Kapio's die er in hun n we truien en golfbroe duchtig op los dansten I de tonen van «Hoger-i| ger». Tot het reuze bervat, als hekkenslua over het grote attrak plein, de feesthalle i de, waar de «Ein Prosiul de salamanders elkaar f versneld tempo opvolgd Inzake het verdere gramma verwijzen we ai vrijdag 5 oktober als i 10.30 uur de Oudstrij# en groot-invaliden ontmoeten en met 120i wachte NSB-vlaggen T optocht naar het mf ment op het kerkhof z houden. Hierbij zullen! jaar vooral de afgevaar(J den uit de provincie I bant in groten getale opk appèl zijn! Over de D van de Wiezekaas van vc ge zondag 30 septetnl hebben we het in een zonderlijke bijdrage in ze krant. Op zondag 7 oktober is in de kerk een H. opgeluisterd door de telberg Musikanten. Di na is er andermaal fee stoet! J.V ters om de feesten een meer regionale dimensie te geven, waarbij Wieze ech ter de centrale pleister plaats zou blijven. De heer Van Roy Jan, VW-voorzitter en brou wer, bracht een ode aan het bier, dat volgens hem al sedert het jaar 4000 voor Christus, nabij de Tigris en de Euphraat onder de naam Sikaru bekend was. Deze geestrijke drank mocht enkel door de pries teressen in de tempel ge schonken wordenHet werd derhalve voor de scheppen van ideale ver houdingen onder de men sen. Dus een medicijn voor het hart en het gemoed. Na deze sympathieke uitla tingen sprak W.O.F. pio nier Pieter De Mol een wel luidend Italiaanse wel- komsgroet uit voor de Sici liaanse volksdansgroep «I Giurgintani» uit Agrigento. Deze moedige showgroèp heeft niet minder dan 2.600 km of een reis van twee dagen en twee nachten af gelegd om de W.O.F. met hun mooie muziek en dans- nummers te komen opluis- Dit j««~ '"•eft de twaalfde grote herfstrit van de Moerzeek se Motorvr.w. waarmee de club naar jaarlijkse ge woonte haar seizor.. "-*•*. plaats op zondag 28 oktober. Zoals in vorige uitgaven uv-ii,:; de organisatoren kleine toeristische wegen uitgestipp- ld. De afstand bedraagt deze keer 150 km met als centraai punt de waterhoek Doel en omgeving. van de Moerzeekse motorclub De Pauw-Van Brussel, Guillaumestraat la te Hamme, telefoon 052/47.02.73 of bij Jean Dhollander, Burgemeas- ter Lemmenslaan 14/16 te Moerzeke, tel.: 052/47.77.44. Men verwacht dit jaar tussen de 1200 en de 1500 deelnemers de start op het dorpsplein te Moerzeke waar tevens ook de aankomst is voorzien. De deelnemingsprijs bedraagt 250 fr met en 200 fr. zonder me daille. Hiervoor biedt de club: deelname aan de rondrit een lunch na de aankomst in zaal De Zouaaf te Hamme en een drink tijdens de omloop. Aan deze laatste grote rit zijn er een 35-tal waardevolle prijzen verbonden, met als eerste prijs een skooter en als tweede een tuinhuisje. In totaal zijn er zeven kontroieposten voorzien met als laatste te Moerzeke zelf. Naast tal van andere akti- vitciten staat er op het pro gramma een unieke trialdc- monstratic die zal worden ge geven door het bekende Dhol- da team. allen leden van de Moerzeekse motorvrienden. Tevens is er een montage en demontage van een racing krukas, de motor waarmee de wereldkampioen motorcross André Malhcrbe in de reeks 500 cc de titel in de wacht sleepte Op de tentoonstelling en open-deurdag zijn er tevens de machines te zien van de driewieler van de kampioen van België en van de driewie ler die de Baja over 1000 km in Spanje gereden heeft door de woestijn waarmee het lid van de Moerzeekse Club Charlie Hertoghe de tweede plaats be haalde. Dit in gezelschap van dezelfde piloten die de zes uren van Parijs hebben gereden. Praktische gegevens De inschrijvingen gebeuren vanaf 8.30 uur tot 10.30 uur in het lokaal van de Moerzeekse motorvrienden café De Klok, Dorp 17 te Moerzeke, tel.: 052/47.38.75. De eerste deel nemers vertrekken vanaf 9 uur en de aankomst is voorzien tussen 14.30 en 17 uur. De prijsuitreiking heeft plaats in zaal De Zouaaf te Hamme. Zouavenstraat te 17.15 uur. Zoals gebruikelijk worden tal rijke bekers geschonken aan de meest verdienstelijke clubs, die hieraan deelnemen Met de weermaker van de partij wor den heel wat meer deelnemers verwacht dan vorig jaar. Ver dere inlichtingen kunnen wor den bekomen bij de sekretaris Lebbeke. Tijdens de avond voor de jeugd op de Oktoberfeesten trad Pierre Van Gendt Nederlandse meidengroep The Dolly Dots op. Ze zorgden voor een aangenaam uurtje vlotte show. Angela, Angela, Ria en Esther of slechts vier van de zes meisjes wisten in ieder geval het jeugdige publiek te boeien, (v) Op vrijdag 5 oktober wordt in het Bouwcentrum aan de Jan Van Rijswijcklaan 191 te Ant werpen «Farma 84» voorge steld, een boek dat handelt over de voedingsmiddelen voor biezonderc voeding. Dat gebeurt via een panelgesprek waaraan vooraanstaande spre- kcrü hun medewerking verle nen. Staatssckrctaris Aerts zal op deze voorstelling aanwezig zijn. Donderdag 11 oktober wordt in het Kasteel van Zwijnaarde Santcns gevierd als voorzitter van VKW Oost-Vlaanderen. Hij vervult deze funktie al se dert 1971. De viering wordt muzikaal opgeluisterd door het gemengd koor Cantabile uit Gent. Op woensdag 24 oktober orga- nizeert de Volksdanscentrale een achtste scniorenreunic die plaats heeft in de feestzaal Kielpark aan de Sint-Bernard- sesteenweg te 2020 Antwer- Lebbeke. Een familiekiekje van de Dolly Dots met de organisatoren Van Roy en C pen. Van Brempt (bv)

De Voorpost | 1984 | | pagina 10