14 - 5.10.1984 - De Voorpost Bwamanda-proj KBG-kaarting Uitslag van de kaarling op St.-Anna: Jet Nimmegeers, Amedé Brillant, Frans Roels, Georges Alterman. Fritz Nimmegeers, Rosalie Van Leuven, Gaston Camu, Virginia De Sutter, Jan Pyck, Irène De Nul, Emiel Van Royen, Georges Bogaert, Maria Ëiommaen, mm D'nauwê. ASSS SS Vijlde:. OW VMmm en Gilbert D'Haeseleer. Volgende kaarling op dinsdag 16 oktober. Polen KAV St.-Jan helpt Polen Steun welkom bij Kanunnik Van der Vrecken, Arbeidstraat 42. In de nieuwe Madeion, Grote Markt, op vrijdag 12 oktober te 20 u. «Karanga's» -ga's oktoberfeest met de Karanga-bar georga niseerd door Radio Saturnus, Toegang 40-60 fr. Bal VNJ Denderstreek organiseert een dansfeest in zaal St.-Anna, Roklijkstraat, op zaterdag 6 oktober vanaf 21 u. met muzikale omlijsting door Jos en Geert Mobiel. Toegang: 99 fr. Wandelen Op zondag 7 oktober vertrek op de Houtmarkt te 13u30 voor een dijkwandeling te Moerzeke. Afstand: 12 km. Zo met eigen wagen vertrek van de wandeling op het dorpsplein te Moerzeke te 14 u. Organisatie VTB-VAB. G.O.C. Op donderdag 4 oktober, Hoogstraat 64-66, informatie-avond over «het antidiskriminatie wetsvoorstel» door Geert De Beuke- laere. Een alleenstaande moeder krijgt geen huurkontrakt. Een homokoppel ook niet. Diskriminatie op basis van geslacht, sexuele oriëntering, samenlevingsvorm. Bedoeling zou zijn elke vorm van diskriminatie te verbieden. Vrouwen ka baret Op vrijdag 5 oktober in «De Nieuwe Madeion» «Puur en ongezoet» met «De frappante fabels van filomena Fantasia». Begin te 20u30. Een produktie van een Antwerpse vrouwen groep die dromen en verwachtingen konfronteren met de harde realiteit. KaartenO 150 fr. In voorverkoop 120 fr. Reservatie: 77.12.46. In the beginning of the end In G.D.C., Hoogstraat, vertoning van dezez film die op komische wijze ontstaan en verloop van de wereld toont door vrouweno gen bekeken. Inkom: 80 fr. Orgelcyclus Op zondag 7 oktober in de Sint-Maartenskerk te 15u30 orgel- koncert door Kristiaan Van Ingelgem met werken van Flor Peeters, Max Reger en improvisatie in diverse stijlen op thema's uit het publiek. Tot 10 minuten voor de aanvang van dit koncert mogen belangstellenden nog thema's opgeven bij de ingang. Koncert In het museum Oud-Hospitaal op vrijdag 5 oktober expo door Tjechoslowaakse grafici. Inleiding door Jan Verbruggen, kunstkriticus. Opening door schepen Kris Borms. Open tot en met 21 oktober. Op vrijdagen gesloten. Fanbal Op zaterdag 6 oktober derde fanbal van radio Vrij Aalst in zaal Omega, Kapellestraat te Erembodegem Petanqueclub Jonger dan je denkt Kasteel Ter Linden naast de privéclub Apollo. Het lokaal zal open zijn gedurende de maand oktober iedere woensdag en donderdag vanaf 14u30. Zondag vanaf 15 u. de 1ste en 3e zaterdag vanaf 19u30. Op zaterdag 27.10.84, om 15 u., jaarlijkse algemene vergadering. De leden worden verzocht voor 21.10.84 in te schrijven voor het gratis eetmaal Modelbouwclub Speedy Tentoonstelling van telegeleide boten voor 5-jarig bestaan van M.B.C. Speedy op 6 en 7 oktober. Deze gaat door in het Apostelken op zaterdag van 10 tot 21 u. Zondag van 10 tot 12 u. en van 13 tot 21 u. De Oude Lambiekvlssers - Café Vissershof Op 6 oktober 5e grote prijs Roger Vinck, 10.000 fr. gewaarborgd 3 reeksen: van 9 tot 11 u. van 12 tot 14 u. van 15 tot 17 u. Talrijke trofeeën. Hengellengte 9,5 m, Leefnet verplicht. Specia le medewerking van het komitee voor vrijetijdsbesteding Aalst en talrijke vissersclubs en sympatisanten van de Oude Lam- biekvissers en 't Vissershof. Socialistische Postzegelvereniging Zondag 7 oktober clubvergadering in Ons Huis, Houtmarkt te Aalst om 10 u. Nieuwigheden, ruilboekjes, materiaal en veiling onder leden. Op 5, 6 en 7 oktober van de Individuele hobbyisten samen met de Spaanse club in de zaal Centra Cervantes Bergsestraat te Aalst. De tentoonstelling behelst: borduren, naaien, schilderen, patineren van beelden, etsen, modelbouw, oude speelkaarten, koperstrippen, prentkaarten, pentekenin gen, houtsnijwerk enz... Expo Monteyns Tot 27 oktober kan u in de lokalen van de G-Bank, Nieuwstraat, in de Van Inniszaal terecht voor een tentoonstelling van beeldhouwer met internationale vermaardheid Roland Montey- ne. Open op werkdagen van 9 tot 16u30 en op zaterdag van 9 tot 11 u45. Modern Brass Quintet In Netwerk, De Ridderstraat, op maandag 8 oktober te 20 u. konseri georganiseerd door Jeugd en Muziek. Treedt op het Moderne Brass Quintet met 2 trompetten, hoorn, bazuin en bastuba. Specifieke brass-kamermuziek. Waarom kristenen geloven Op woensdag 17 10 gaat de 2de uitzending in deze reeks door op BRT 1 te 19u10. De volgende dag, donderdag 18 kan u in het Aalst. Een barbecue mocht niet ontbreken op het eerste Kattefestival (a) \alst. A KV De Strooitloeipers deden zich te goed aan een losselfestijn (a) Aalst Nieuw jeugdlokaal Op vrijdag 5 oktober om 20 u. opent het Socialistisch Jeugdwerk Aalst in de kelder van het Volkshuis zijn nieuw jeugdlokaal. Mosselsmulfeest Op zaterdag 5 oktober organizeert de kamavalvereniging de Sjattrellen zijn tweede groot mosselsmulfeest. Hiervoor kan men vanaf 17 u. terecht in het lokaal van de Sjattrellen, Café Breughelhof in de Kerkstraat 11 te Aalst. Dertig jaar Harbalorifa De chiro Harbalorifa van Herdersem viert op zondag 7 oktober zijn dertig jaar bestaan in het parochiaal centrum. Het feest vangt aan om 18u30. Hollandse mosselen en Belgische bieren De Vriendenkring van het KA II en RMS II in de Pontstraat te Aalst organiseren op 12 oktober een restaurant met Hollandse mosselen en Belgische bieren. Men kan nu reeds inschnjven op voorgenoemd adres of telefonisch op het nummer 053/21.11.55 of 77.95.23. Cuba-avond in Mikis club De MHasdub organizeert op zaterdag 13 oktober een «Cuba- avond» ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan. Door middel van een diamontage, infostands en een debat wordt Cuba uitgebreid voorgesteld. De avond vangt aan om 20 u. Er is ook typische Cubaanse muziek en er is een traditionele specialitei ten- en souveniersverkoop. Mossel souper Op zaterdag 3 november organizeert de Mikisclub een «Mossel souper» voor alle leden en niet-leden vanaf 20 u. Inschrijven in de Mikisdub, Nieuwbeekstraat 35 te Aalst (053/21.13.27). CMBV Aalst-centrum Woensdag 10 oktober om 19.45 uur heeft in de Borse van Amsterdam aan de Grote Markt te Aalst een voordracht met vraagstelling plaats over «woonkultuur». Spreker is Jacques Van Hoecke. Deze avond wordt georganizeerd door het CMBV Aalst-Centrum. Het 5de seizoen Op zaterdag 6 oktober te 20 u. in Netwerk, De Ridderstraat, opening van het kultureel seizoen met theater, interviews, video, spelfragmenten, panelgesprek, muziek. Tussendoor The real hotdogs. Organisatie: Netwerk. Toegang gratis. Moderne Brass Quintet Op maandag 6 oktober door «Jeugd en Muziek» optreden van het «Modern Brass Quintet» te 20 u. Toegang: - 30 jaar 100 fr., 30 jaar 150 fr. Voor 9 voorstellingen - 30 jaar 350 fr., 30 jaar 700 fr Organizatie: Jeugd en Muziek Aalst. Nieuw seizoen Netwerk speurt verder naar vernieuwende elementen voor de programmering van haar socio-kulturele aktiviteiten. Van een aantal toneelgroepen krijgt u niet alleen de opsomming van de te spelen stukken maar tevens fragmenten daaruit. Of de Aalsterse rock op sterven na dood ofwel gewoon springlevend is wordt u lucied uit de doeken gedaan. De stedelijke kulturele dienst en socio-kulturele verenigingen op het gebied van muziek, geschiedenis, onderwijs en noem maar op komen de sluier van het nakend seizoen even oplichten. De Real Hotdogs zorgen daarbij voor passende nootjes In hun programma «The best of» grasduinen ze in 50 jaar recent verleden met een ronduit verbijsterend resultaat. The Real Hotdogs doen het op zaterdag 6 oktober te 20 u. in Netwerk. Toegang gratis. Kwarteeuw Mikisklub Op zaterdag 13 oktober «Cuba-avond» t.g.v. het 25-jarig bestaan. Dit land wordt u voorgesteld via een dia-montage en een debat vanaf 20 u. De sfeer wordt verscherpt met Cubaanse muziek en tevens is er de traditionele verkoop van specialiteiten en souvenirs. Op 3 november volgt dan het mosselsouper voor leden en niet-leden vanaf 20 u. Wel in te schrijven in de Mikisklub. KWM-Mijlbeek Op zondag 7 oktober te 15 u. gezamenlijke misviering in de O.L.-Vrouwkerk met aangepast thema en verzorgd door eigen leden en muzikale omlijsting. Te 16u45 in de feestzaal van het St.-Maartensinstituut evaluatie van het voorbije werkjaar, pro gramma voor het komend jaar, animatie en spektakel. Smakelijk etentje 60 fr. per persoon of 180 fr. voor het ganse gezin. van het belfort. Grote Markt. Teugels is professioneel kunst schilder en laureaat van diverse nationale en internationale prijzen o.m., Paris, Marseille, Valenciennes, Barcelona, Kopen hagen, Stockholm, Ierland. Open van 6 tot 15 oktober elke dag van 10 tot 13 en van 15 tot 19 u. Inleiding door kunstrecensent Willy Otte. Kiwanis Diavoorstelling In de stadsschool, Vredeplein, op vrijdag 12 oktober te 20 u., georganiseerd door Cactusweelde, «wandelen door de kollek- tie» met als spreker Van Crieckinge. Dia's en foto's voor de wedstrijd binnenbrengen. Fuif Expo Georges Teugels Op vrijdag 5 oktober te 20 d opening van de lent^MMling »an yim Ka,ukermis (a) werken van kunstschilder Georges Teugels >n de Ridderzaal Kiwanis Internationaal Aalst brengt op vrijdag 5 oktober in de G- bank, Nieuwstraat 20, een recital Sergei Edelmann, laureaat Koningin Elisabethwedstrijd 1983. Hij speelt werken van Beet hoven, Schuman en Chopinu. Begin om 20u30. Kaarten: 400 fr. Jeugd en 3 pas: 300 Fr. Reserveren via Dr. Billiet (70.14.63) of L. De Troyer (78.60.73). Buggenhout. In zaal Ter Roest vierde de familie Michaël Macharius-De Clercq feest (v) Sint-Jozefscollege, Pontstraat 7, terecht voor een heruitzending met mogelijke nabespreking. Begin: 19u45. ledereen welkom. Voor nadere informatie Rik De Gendt, s.j. Pontstraat 7, tel. 053- 21.14.41. in de voormiddag. CVP-eetfestijn Gastvrouw Chris Lievens Borms en gastheer Henri Van der Veken mochten in 't Aposelken verleden weekend zowat 720 eters verwelkomen waaronder burgemeester Raymond Uytter- sprot en schepenen De Maght, Van Vaerenbergh en Vinck. parlementairen Maurice De Kerpel, Ghisleen Willems, Hubert Van Wambeke en ex-senator Wim Verieyen en raadsleden Carlé, Bosteels, De Winter, Coucquit en Jozef De Smet, OCMW-raadslid. Burgemeestersbal Op zaterdag 6 oktober in de Keizershallen vanaf 21 u. bal van de burgemeester en de CVP-verkozenen. Formatie 83 speelt ten dans. Inkom 100 fr. Tsjechoslowaakse grafici In het museum Oud-Hospitaal op vrijdag 5 oktober te 20 u. opening van een tentoonstelling van 8 grafici uit Tsjecho- Slowakije. Werk van Albin Brunowski, Vladimir Gaovic, Vladimir Suchanek, Karei Demel, Oldnch Kulhanek, Jiri Anderie, Jan Krejö en James Janicek. Inleiding door kunstkritikus Jo Ver bruggen. Opening door schepen Lievens-Borms. De tentoon stelling is toegankelijk van 6 tot 21 oktober van 14 tot 17 u. Op zon- en feestdagen van 10u30 tot 12u30 en van 14 tot 18 u. Op vrijdagen evenwel gesloten. A.K.V.T.-Studiedag Provinciale studiedag van AKVT op zaterdag 13 oktober in de lokalen van toneelgilde «Hoger Op», Langestraat 12 (Beuken hof). Thema: belichting. Begin te 9u30. Broodmaaltijd mogelijk onder de middagpauze. Einde rond 17 u. Diamanten Jubileum In het OCMW-rusthuis Sint-Job vierden de echtelingen P. De Vos en Maria De Sutter op 27 september hun diamanten huwelijksjubileum wat voor de hele gemeenschap, andermaal een gelegenheid was om eens duchtig te vieren, te smullen en zelfs de beentjes uit te slaan. Capella dl Archi Ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van de afdeling audiovisuele materialen in de Plaatselijke Openbare Bibliothe ken, wordt een koncert georganiseerd. Op VRUDAG 12 OKTO BER in de feestzaal van het Stadhuis om 20 u. concerteert «Capella di Archi» met werken van Purcell, Vivaldi, Corelli, Bartok, Hindemith en Mozart. Dit koncert komt tot stand m.m.v. de Bank Brussel Lambert en onder de auspiciën van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap, dienst voor muziek en lyri-x:he kunst. Toegangskaarten aan 150 fr. te verknjgen in de Openbare Biblioteek, Kattestraat 17 te Aalst en in alle filialen en uitleenposten en in de Bank Brussel Lambert. Poppenkast Op zondag 21 oktober in de Sint-Annazaal, Roklijf 2, grote poppenkastvertoning te 14u30 Einde 16u30. Inkom: 20 fr. Drank aan 10 fr. Smoutebollen Hoe bakken we smoutebollen wordt op dinsdag 9 oktober gedemonstreerd door KAV in de Sint-Annazaal Verkoopsexpo Op zaterdag 13 (15 è20 u.) en zondag (9u30 12u30) en (15 20 u.) verkoop van Knutsel- en handwerk en wenskaarten in de Sint-Annazaal ten voordele van Aalsterse missionarissen. Koffietafel In de Mikisklub, Nieuwbeekstraat op zondag 14 oktober vanaf 14u30 koffietafel. Baardegem Startdag Baardegem gaat naar de startdag te St.-Denijs Westrem op zaterdag 6 oktober van 10 tot 17u30. Zang, volksdans, gesprek en bezinning, Los Tres Hermanos en Dr Vermen over rello». Op vrijdag 12 oktober is er dan Baardegem in 't Kastrolleken rond het jaarthema. Kinistambachten uit het Oosten De missie- en ontwikkelingsgroep voor het in het bisdom Noledge organiseert van zaterdag 13 tot en zondag 21 oktober in de Parochiezaal kunstambachtwerka het Oosten. Chinees lakwerk, porcelein, ivoor, meuba borduurwerken, Oosterse tapijten, kunstvol houtsnijwerk juwelen. Elke dag open van 15 tot 21 u. VRIJDAG 5 OKTOBER Koorfeest St.-Amandus: in de Crypte Deze zanggroet stond in 1969 naar aanleiding van een oproep, dor toenmalige parochiale geestelijkheid om medewerking b opluisteren van de liturgische vieringen. Op 1 mei 1969, da van de inwijding van de anexekerk op Ten Bos, werd ges met die opluistering. De groep telde toen een vijftiental lea Thans zijn er een veertigtal leden, zowel volwassenen als jeu e' Na eerst uitsluitend ingestaan tc hebben voor de sfeersdi v; ping bij liturgische vieringen wordt er de laatste jaren ook r* buiten-kerkelijk opgetreden. Het koor stelt zich tot doel t kl kerkelijk en degelijk profaan lied te verspreiden. De zangher 01 lingen hebben hoofdzakelijk plaats in de wijkkerk op Ten Ba 9' Erambcdegem. Koorleider is dhr. G. Taeleman. 25 jaar Blijf Jong Erembodegem V( Tafeltennlatornooi: om 19 30 u in de sporthal Dendee Vi finales van het tomooi waaraan vier ploegen deelnemen. I Yoga v Iedere vrijdag om 19.45 u yogales voor beginners in jeugdk D Eureka, Keppestr. 52. ZATERDAG 6 OKTOBER 25 jaar Blijf Jong Erembodegem Bellotwedatrljd: om 19.30 u in de kantien van SK Eren gem. Gerstenstraat. ZONDAG 7 OKTOBER VKSJ: samenkomst om 14 u voor alle meisjes in het lokaal: De Schepperstraat. Wie lid wil worden van de grote VKSJ-gri (meisjes van 6-17) kan steeds terecht bij Marijke Vano Bossche, Kerkstraat 6. Of... kom je eens kennismaken bjdr de zondagsamenkomst van de groep in hun lokaal? MAANDAG 8 OKTOBER NWK: te 14 uur in de Crypte. WOENSDAG 10 OKTOBER AA-groep «Om Mekaar»: samenkomst in de bovenzaal» het Parochiehuis te 20 uur. DONDERDAG 11 OKTOBER A Capellakoor Termuren: koorherhaling te 19.30 u in Crypte. VTB-VAB programmeert... Op 13 en 14 oktober: bezoek aan Parijs per autoc Inlichtingen en inschrijven bij VTB-VAB vertegenwoordig Annie De Smet-D'Hondt, Wilgenstraat 25A, Erembodegem. j Op 20 oktober; per autocar naar Gent bijwonen of Gansendonck van Willem Kersters. Prijs 525 fr. Vertrek V* plein te Aalst om 18.45 u stipt. DE OUDE LAMBIEKVISSERS PROGRAMMEREN.. Zaterdag 6 oktober: 5e Grote Prijs Roger Vinck in 3 reetót vanaf 9 u. Lokaal: 't Vissershof, Kleistraat, Erembodegf Speciale medewerking van het Stedelijk Vrijetijdskomiteef talrijke vissersklubs en simpatisanten van de Oude Lambiew sers en 't Vissershof. HET VLAAMS KRUIS Afdeling Aalst organiseert een eerste eetfestijn op zor oktober in 't Apostelken in Aalst (Apostelstraat 1) vanaf 1;' uur. ledereen hartelijk welkom! Herdersem zondJ([ if 12 loll Wandelen Nationale wandeldag te Kortenberg met VWB. Vertrek aan» Kloosterstraat 29 aan de parochiezaal te 14u45, rechts van* steenweg Brussel-Leuven, voorbij het gemeentehuis. Deet* me kost 20 fr.

De Voorpost | 1984 | | pagina 14