STADSBERICHTEN SCHAKERINGEN VAN GROEN 5 OKTOBER TOT EN MET 14 OKTOBER Programma TENTOONSTELLING Ros Beiaardzaal Stadhuis Deelname door: - de leden verenigingen van de Raad voor Leefmilieu - dé stad Dendermonde - Belgische Natuur- en Vogelreservaten - Bond Beter Leefmilieu - Vlaanderen - Centrum voor Natuurbeschermingsedukatie - Coördinatie Comité voor de bescherming van Vogels - Nationale Campagne Bescherming Roofdieren - Wereldnatuurfonds Vlaanderen Opening: vrijdag 5 oktober 1984 om 19u30 Openingsuren: vrijdag 5 oktober van 19u30 tot 22 u„ zaterdag 6 oktober 1984 van 14 tot 17 uur, zondag 7 oktober van 10u30 tot 17 u„ maandag 8 oktober van 10u30 tot 17 u., dinsdag 9 tot en met zaterdag 13 oktober van 14 tot 17 u., zondag 14 oktober van 10u30 tot 17 u. Op zondag en maandag gesloten tussen 12 en 14 uur. Inkom gratis. WANDELINGEN Zaterdag 6 oktober, 14 uur: Sint-Onolfspolder, bijeenkomst Nieuw Sas, kant Appels. Zondag 7 oktober, 14u15: Grembergen Broek, bijeenkomst Oude Scheldebrug, kant Grembergen (WW Watersport). Zaterdag 13 oktober, 14 uur: Vlassenbroekpolder, Kerkje Vlas senbroek Zondag 14 oktober, 14u15; Kalendijk, Brusselse Poort. Rubberlaarzen en wandelkledij worden aanbevolen voor deze wandelingen. TEKENWEDSTRIJD voor de lagere scholen Prijsuitreiking tijdens de opening op vrijdag 5 oktober 1984. DENDERMONDE 1984 1' ORGELCYCLUS Abdijkerk, zondag 14 oktober, 16 uur KAROL GOLEBIOWSKI (Polen) Met medewerking van de Stedelijke Dienst Cultuur en Toerisme. RECUPERATIE VAN AFVALOLIE PLAATSEN VAN OLIECONTAINERS Een bijzondere bedreiging voor het leefmilieu vormt de afvalolie. Zowel het drinkwater als de mikrofauna en -flora in het oppervlaktewater kunnen erdoor aangetast worden. Bovendien kunnen bepaalde processen in zuiveringsinstallaties voor riool water ernstig ontregeld worden en zelfs uitgeschakeld. In Dendermonde kan dit een probleem betekenen voor de werking van het kollektorensysteem met verzamelpunt in het zuiverings station op het industrieterrein Hoogveld. Terwijl de autoherstel- plaatsen in het algemeen reeds het initiatief namen de afvalmo- torolie voortkomende van smeerbeurten te verzamelen en te verhandelen, is er op dit ogenblik nog geen oplossing voor de wagenbezitters die zelf de motorolie verversen, en voor de olie van huishoudelijke oorsprong. Daarom zullen er, vanaf de maand oktober, containers voor recuperatie van olie geplaatst worden, naast de bestaande glascontainers, In de onderscheiden deelgemeenten van de stad Dendermonde. Elke container bestaat uit drie delen waarvan het onderste deel als vergaarbak voor de olie dient. In de bovenbouw is een ruimte voorzien voor het leeggoed en twee openingen voor de rekuperatie van batterijtjes. Het leeggoed. voornamelijk bestaande uit dozen en zakken, vormt ook een probleem bij de reeds geplaatste glaskontainers. Een kombinatie waarbij de oliekontainer naast de glaskontainer geplaatst wordt, zal dit probleem dan ook oplossen. De inter- kommunale DDS zorgt zelf voor de lediging en de verkoop van de afvalolie. De opgehaalde afvalolie zal bij de geïnteresseerde afnemers voorafgaandelijk worden gezuiverd door decantatie, soms door centrifugatie. Uiteindelijk wordt ze bijgemengd bij de extra zware stookolie naar rato van maximaal 1% en op die manier als brandstof gebruikt. Rijksweg 60- rooilijnplan deel II (Grembergen) ONDERZOEK DE COMMODO ET INCOMMODO BERICHT VAN ONDERZOEK Het College van Burgemeester en Schepenen van de stad Dendermonde brengt ter kennis van de belangstellenden dat in het stadssecretariaat, administratief centrum, Franz Courtens- straat 11 te Dendermonde, een onderzoek de commodo et incommodo geopend wordt naar aanleiding van de vraag van de Minister van Openbare Werken, dienst voor Verkeersrege ling van het Bestuur der Wegen, om goedkeuring te bekomen van het rooilijnplan deel II van Rijksweg nr 60 - Douai-Hulst- gelegen op het grondgebied van de vroegere gemeente Grem bergen. Het betreffend plan ligt er ter inzage van de belangstellenden, elke werkdag tijdens de kantooruren, vanaf 26 september 1984 tot en met 10 oktober 1984. Het onderzoek zal de laatste dag in openbare vergadering van het College, in het administratief centrum, te 16.00 u. gesloten worden. Personen die menen tegen de goedkeuring van dit rooilijnplan bezwaren te moeten uiten kunnen dit ofwel schriftelijk doen tot de aangegeven datum, ofwel mondeling, door aanwezig te zijn bij het sluiten van het onderzoek, waar er van hun mondelinge opmerkingen aantekening zal worden gemaakt in het daartoe op te stellen proces-verbaal. Namens het College: De Stadssecretaris, De Burgemeester, F. BECKERS A. COOL Afschaffing waterloop 20 bis Bericht van onderzoek Het College van Burgemeester en Schepenen van de stad Dendermonde brengt ter kennis van de belangstellenden dat in het stadssecretariaat, administratief centrum, Fr. Courtens- straat 11Dendermonde een onderzoek de commodo et incom modo geopend wordt naar aanleiding van de vraag van Nationale Landmaatschappij, Guldenvlieslaan 72, 1060 Brussel om machtiging te bekomen tot afschaffing van waterloop nr. 20 bis te Dendermonde. Het dossier ligt ter inzage van het publiek, elke werkdag tijdens de kantooruren, vanaf 26.9.1984 tot en met 10.10.1984. Het onderzoek zal de laatste dag in openbare vergadering van het schepencollege, in het adm. centrum, te 16 u. worden gesloten. Personen die menen tegen deze aanvraag bezwaar te moeten inbrengen kunnen dit ofwel schriftelijk doen tot de aangegeven datum, ofwel mondeling, door aanwezig te zijn bij het sluiten van het onderzoek waar van hun mondelinge bezwaren aanteke ning zal worden gemaakt in het daartoe op te stellen proces verbaal. Dendermonde, de 26.9.1984 De Stadssecretaris De Burgemeester F. Beckers A. Cool HERDENKING 150STE VERJAARDAG VAN DE GEBOORTE VAN EMANUEL HIEL Vrijdag 12 oktober 1984 te 20 u. Feestzitting in het stadhuis: gastspreker: Senator Lydia De Pauw-Deveen zang: Chris Pee piano: Frans Doorns. Vrijdag 19 oktober 1984 te 20 u. Avond met werk van Hiel in het stadhuis: koren: Jeugdkoor Jeko, Gymel-ensemble, St.-Grego- riusgilde. Voordracht: Rita De Mulder. Piano: Dirk Vermeir TENTOONSTELLINGEN VAN 13 TOT 23 OKTOBER 1984 In het stadhuis ingericht door het Stedelijk Museum met medewerking van het Dendermonds Documentatiecentrum. -E. HIEL - 1834-1899- Toegankelijk van maandag tot vrijdag van 9 u.-12 u. en van 13 u. tot 18 u., zaterdag en zondag van 10 tot 18 u. IN DE STEDELIJKE OPENBARE BIBLIOTHEEK «PETER BENOIT - 1834-1901- Toegankelljk van maandag tot vrijdag van 14 tot 20 u. en 's zaterdags van 9 tot 12 u. Gratis toegankelijk. Groot huisvuil oktober J 30 jaar Chiro I Op zondag 7 oktober jubileum 30 jaar meisjeschiro. Dankmis te J 10 u. en 's avonds «Energie die leven doet». Receptie van Harbalorifa te 18u30. I Elly en Rikkert Op zondag 14 oktober in het parochiaal centrum optreden van I Elly en Rikkert georganiseerd door de nieuwe bestuursploeg Ivan de Davidsfondsafdeling. Begin te 19u30. Toegang: 100 fr. In voorverkoop: 80 fr. Speciale vermindering voor jeugd- Landelijke Gilde 1 Dag v d. Landbouw op zondag 7 oktober in de parochiale zaal. Belotting I Op zaterdag 13 belotting te 20 u. v.d. Centrumvrienden. Meldèrt A Kulturele Kring H Het nijverheidsbezoek op maandag 1 oktober werd een sukses. v *1 Voor de opvoering in de Minardschouwburg op 27 oktober zijn I v I spijtig genoeg geen plaatsen in de bus meer vrij. Er rijden reeds TÉI pnvé-wagens mede. pp Boerenpensenkermis De Krayaalruiters organiseren op zaterdag 6 oktober vanaf 18 u en zondag 7 vanaf 12 u. hun traditioneel eetfestijn in de I gemeenteschool. Naast de typische landelijke gerechten ook coteletten met friet te bekomen. De Voorpost - 5.10.1984 J Kloosterjubileum Zuster Simona, te Herdersem, inu 1908 geboren, vierde in het klooster samen met haar medezusters haar 50-jarig kloosterju- I biieum. Rasechte Herdersemse Mana Moens heeft in klooster I en parochie heel wat verdienstelijk werk geleverd. Buggenhout. Rijkswachtkommandant Heyvaert, Jeanneken van Sint-Christoffel, Rita De Neve, gemeenschapsminister Lenssens, ze waren er allemaal om de Buggenhoutse burgemeester te feliciieren (v) Dendermonde. Club 71 uit Grembergen op familiale uitstap (c) L 0ENDERWI°^0 Ballet van de XXste eeuw Op zaterdag 13 oktober per car naar het Sportpaleis te Gent 1 voor het «Ballet van de XXste eeuw» dat er «Dionysos» kreëert. IPnjs. alles inkluis. 600 fr. Slechts 20 kaarten beschikbaar. 1 Vertrek te Wieze te 19 u. Te Aalst, Vredeplein te 19u30. donderdag 4 oktober - Baasrode donderdag 11 oktober - Dendermonde 1 (Vlasmarkt Keur Blauwe steen) Donderdag 18 oktober - Dendermonde 2 (Grote Markt Donckstraat De Dammen) 9.00 u.: Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens. in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde, tot 11 u. 10.00 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in de Bond Moyson te Dendermonde. Tot 12.00 u. 19.30 u Informatie-avond «Kennismaking met onze klas», ingericht door de Oudervereniging in de Gemeentelijke Jongensschool, Rootjens- weg te Grembergen I Klaarhaag I Wijkkermis op zaterdag 6, zondag 7 en maandag 8 oktober, f Pony en paardenkoersen op zondag 7 vanaf 14 u. Toegang 100 i fr. In voorverkoop 80 fr. Parochiecentrum Ontvangen u dit weekend Albert en Alma Van Langenhove. KVLV I Gespreksavond op vrijdag 12 oktober te 20 u. in het Paro- f chiecentrum rond het thema «Jezelf verzorgen» anders dah je Knotsfeesten. Het bestuur dat elk jaar de Knotsfeesten organizeert vhHamme. Rommelmarkt in de Geemstraat. Van onder een grote paraplu bieden deze kinderen hun koopwaar aan. (vh) SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER drfnni°"' Yiennk burgemeester De Landtsheer. Mid- Waaruit fWe cen reuze,aar' "tiar bet podium gedragen. (V) L* en mon,er een 'jonge burgemeesterstapte KARNAVAL DENDERMONDE CENTRUM Het College van Burgemeester en Schepenen bevestigt dat de kamavalviering 1985 van Dendermonde-Centrum zoals vorige jaren doorgaat de eerste zondag volgend op Aswoensdag, nl. op 24 februari 1985. Berlare ZATERDAG 6 OKTOBER K.W.B.-Boonwijk: 20 Jaar - met o.a. om 14.00 u. poppenkast, om 19.00 u. PI. Eucharistieviering opgeluisterd door het Gymel-ensemble, om 20.00 u. Academische Zitting en om 21.00 u. dansavond met orkest Roulette, in het parochiaal centrum «Boonwijt». Gratis inkom. 10.30 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in zaal Volkshuis te Grembergen Tot 11,00 u. 11.00 u Kunstconcert op de Jubileumlaan te Brussel, door de Kath. Muziekmaatschappij St.-Cecilia. 11.00 u.. Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk In café Voor Allen te St.-Gillis. Tot 12.00 u. 13.00 u Wandelconcert op de Jubileumlaan te Brussel, door de Kath. Muziekmaatschappij St.-Cecilia. 13.00' u Verrijken van kennis over munten en penningen door de Numismatische Kring in zaal Nadia, Mechelsesteenweg tè Dendermon de. Tot 18.00 u. 16.00 u.: PI. Eucharistieviering in de kapel op de St.-Onolfsdijk, n.a.v. het familiefeest Eeckhout, opgeluisterd door het St.-Gregoriuskoor. 17.30 u Wandelconcert te St -Pieters-Woluwe, t.g.v de fancy-fair, door de Kath. Muziekmaatschappij St.-Cecilia. 18.00 u.: Kaasfestijn voor alle vnenden en sympathisanten van Tele- dienst, kostprijs: 200 fr ./persoon, in het V.T.I., Em. Van Winckellaan 8 te Dendermonde Inlichtingen: Teiedienst, tel. 21.51.35. 18.30 u.: PI. Eucharistieviering in de Abdijkerk, opgeluisterd door het Jeugdkoor Jeko 19.00 u Eerste algemene ledenvergadering met goedkeuring van het jaarprogramma 84-85, voor K.A.V.-Oudegem in het parochiecentrum. 20.00 u.: Algemene vergadering gevolgd door ontspanningsgedeelte gebracht door K.A.V.-K.W.B. - Dendermonde-centrum, in de Mariakring. ZONDAG 7 OKTOBER 10.00 u.: Scheepvaartmuseum is open van 10-12 u. en van 14-17 u. Plaats: St.-Ursmarusstraat 137-139 te Baasrode. 11.00 u. Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Beul, ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. Tot 12 00 u. 14 00 u Namiddagwandeling te Belsele door V T.B.-V.A.B. - St.-Gillis, met o.a. deelname van de Culturele Centrale Dendermonde. Vertrek: kerk St.-Gillis om 14.00 u Verzamelen: kerk Belsele om 14.30 u. 14.30 u Jubelviering van 50 jaar Vrouwengilde, in de Parochiale 7nni te Schoonaarde 15 00 u Voordracht «Gezondheid, ik wil wel. maar ingericht door K.A.V -Baasrode in zaal Scaldis. 15.00 u Algemene vergadering met als onderwerp «Dag dorp, dag school, dag dorpsschool» voor K.V.L.V.-Appels in zaal Gildenhuis. MAANDAG 8 OKTOBER 9 00 u Geleld bezoek aan de fabriek Pinocchio, daarna bezoek aan het voedingssalon te Brussel, voor de Kath. Vr. bond Onder Ons. 9.00 u. Bezoek aan het voedingssalon te Brussel, door K.A.V.-St.- Gillis-center. Vertrek om 9 u. op het kerkplein. 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Beul, ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. Tot 12.00 u. 17.00 u.: Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde Tot 18.30 u. 19.00 u Goedkeuringsvergadering en voorstellen nieuwjaarprogram ma, alsook voordracht «Onze woning, een levenskunst of niet...», voor C.M.B.V.-Grembergen in het parochiaal centrum 19.00 u. Voordracht en debat «Weet wat je eet», en voorstellen jaarprogramma, voor K.V.L.V.-Baasrode in zaal Scaldis. 19.45 u. Cursus Prenatale: 5de les «Baby's behoeften: voeding» rondleiding op het bevallingskwartier en af. prematuren, ingericht door het O.-L.-Vrouw van Troost Ziekenhuis i.s.m. het N.W.K., in het zieken huis, Zwarte Zusterstraat 2/4. 20.15 u.: Vergadering foto- en diaclub V.T.B.-V.A.B - St.-Gillis, in hel oud-gemeentehuis DINSDAG 9 OKTOBER 8.30 u Ochtendseminarie over de waarden van het leven «Een mens lêélt niet van brood alleen», ingericht door K.A.V.-Dendermonde - centrum in de Mariakring. Tot 11.00 u Ook op 16 en 23 oktober 9.00 u Ochtendseminarie: 4de les «Leren spreken en omgaan met elkaar» voor K.A.V.-Grembergen in het Parochiaal Centrum. 9.00 u.: Bezoek aan het voedingssalon te Brussel door de Soc. Cult, ver v. Vlaamse Lib. Vrouwen. Tot 19.00 u. 14.00 u.. Hobby- en culturele namiddag: begin van een nieuw werkjaar, door hobbyclub 50-plussers en B.G.J.G in het oud-gemeen tehuis te St.-Gillis Tot 17.30 u. 14.30 u Maandelijkse ledenvergadering voor het Vlaams Verbond voor Gepensioneerden Federatie Dendermonde, in de Mariakring. 19.00 u.: Wekelijkse hobbyclub voor de Soc. cult. ver. v. Vlaamse Liberale Vrouwen, in café Welkom te St.-Gillis. Tot 21.00 u. 20.00 u.: Voordracht «Sfeer in de woning met natuurlijke middelen» ingericht door Jong K.A.V.-Keur in zaal 't Klokske 20.00 u Voordracht en debat «Van Yo-Yo tot Bibbei», ingericht dooi K.A.V.-St.-Glllis - center in zaal Gildenhuis. WOENSDAG 10 OKTOBER 8 30 u.: Kookkursus: 4de week, ingericht door K.A.V. - St.-Gillis-center in Jeugd zonder Dak. Van 8.30 u. - 11.30 u. en van 19.00 u. tot 22.00 u 20.00 u Fotografie: selecteren van foto's van eigen leden voor het komende salon, door de Fotografische Kring in de Sted Nijverheids school. 20.00 u Voordracht «Ik heb niets om aan te trekken (2de deel)- door K,A.V.-Schoonaarde in het gemeentehuis 20.00 u.. DF Leesclub: Bespreking van «De Ring van Minos» roman van Maria Jacques, leiding Nelly Maes, ingericht door het Davidsfonds Dendermonde in het stadhuis DONDERDAG 11 OKTOBER 20.00 u.. Voordracht en dia's «Kaarten en plattegronden als hulpbron nen voor de familiegeschiedenis», ingericht door de VI. Ver. voor Familiekunde in lokaal 't Peird, Kasteelstraat 2. 20.00 u.: Fotografie: ciné: Klank en beeldmontage voor de doorlopende filmvoorstellingen op het salon, voor de Fotografische Kring in de Sted. Nijverheidsschool. 20.00 u.: Kaartavond In studio 3, Brusselsestraat 106. Organisatie: VZW Weekend. VRIJDAG 12 OKTOBER Sint-Martinuskoncert f De Berlaarse koncertvereniging organizeert naar jaarlijkse ge- 1 woonte op vrijdag 9 november om 20 uur een Sint-Martinuskon- cert in de Sint-Martinuskerk. Het Belgisch Kamerorkest en zijn lexj solisten brengen werken van Boccherine, Tsjaikowski, Rossini ^3 en Vieuxtemps. Dirigent is Rudolf Werthen. Vergadering kuituurkring I in Op dinsdag 6 november organizeert de Berlaarse kuituurkring s jeu een °P®n vergadering in de sporthal te Berlare. De bijeenkomst rscf» van9t aan om 20 uur. Op de dagorde staat onder meer het k re»; voorstel van de BGJG om te komen tot een vlottere samenwer- 03)king tussen de verschillende verenigingen. Op die wijze wil men ghe-ook komen tol het openstellen van een jaarprogramma. Vereni- i Ba gingen zouden bijvoorbeeld voor 1 september hun jaarprogram- T ma samenstellen en het dan doorspelen aan de kuituurkring, die I op zijn beurt zal instaan voor de koördinatie en tevens de verenigingen zal aansporen tot een zo groot mogelijke mede- ae" werking. Vergadering fotografie jgè De Berlaarse fotogroep organizeert op vrijdag 5 oktober om 20 J uur in de vergaderzaal van het vroegere schoolgebouw, Dorp I 101 te Berlare, een open vergadering. Daarop de uitwerking van J de plannen en de voornaamste gebouwen van Berlare te „ha fotograferen. Daarnaast ook bespreking van vakantiefoto's en j dia's j Jeugdhuis Joko <aa Zaterdag 6 oktober om 19 uur maandelijkse dansinstuif. Zondag l-gn 7 oktober verbroedering met Jamclub Lokeren en nadien mvoetbal. De Joko wereldwinkel is open op zaterdag 6 oktober tij» van 10 uur tot 16 uur. j Fletsencross Zondag 7 oktober vanaf 13 uur wordt er op het terrein van Julien De Meuleneir op de wijken Schuitjen en Kamershoek een fietsencross georganizeerd. Naast de veteranen komen ook de al 1 jongeren van 5 tot 16 jaar aan de beurt. DENDERMONDE 3* Jaargang - nr. 40 Vissersclub De Donkvissers Zaterdag 6 oktober om 19 uur huldigt de vissersclub De Donkvissers zijn kampioen (Raf Meseur) en koningin Jeanine De Vetter Daarop volgt een feestmaal Belotwedstrijd Op kermiswoensdag had er in café De Westvlaming een belotwedstrijd plaats met 45 deelnemers. Willy Janssens was de winnaar en kreeg dan ook de beker Tweede werd Theofiel De Rouck en derde Prosper Geldmeyer. Dankzij de Berlaarse brandweer, die zorgden voor een noodverlichting, kon de wedstrijd toch nog doorgaan. Vogelshow De vereniging van vogelvrienden en -kwekers «De Berlaarse vogervrienden» organizeert tijdens het weekend van 13 en 14 owober in de parochiezaal te Berlare zijn jaarlijkse vogelshow. Ue Pnjzen worden overhandigd op zondag 14 oktober om 19.30 uur. De show wordt geopend op zaterdag om 18 uur en dan Kunnen de bezoekers er terecht tot 22 uur. Op zondag is de tentoonstelling toegankelijk van 9 u. tot 12 u. en van 14 u. tot 22 uur Zondag is er tussen 9 u. en 12 u. ook een qrote vogelverkoop. De inkorving gebeurt op donderdag 11 oktober vanaf 17 uur. De uitkorving op maandag 15 oktober vanaf 16 uur.

De Voorpost | 1984 | | pagina 15