T""" Stekene KAV Sint-Jozef Spoele Fietstocht naar Waasmunster. Met daarbij een bezoek aan de dekenfabriek «NV Manta». Op maandag 8 oktober. Vertrek om 13.30 u. aan het Parochiehuis. CMBV en VVKA Centrum Op donderdag 11 oktober bezoek aan Brussel: Kennismaking met de stad «langs binnen en langs buiten». Vertrek aan de Smt-Laurentiuskerk om 8.45 u. Herman Gorter gezelschap Het arbeiderstheater «Herman Gorter» komt op met een nieuwe creatie: «Jacques of de onderwerping» van Eugène lonesco. Op zaterdag 6 en zondag 7 oktober 1984, telkens om 20.15 u. in de Torenzaal van de Torenstraat 1 te Lokeren. Toegangsprijs 120 fr. (of 100 fr. CJP en +3). Kaarten te bekomen bij de leden en op het sekretariaat VW Torenstraat. Kontaktadres: Roger Bussens, Dr. Vannestestraat 28 te Lokeren. Stedelijke Kulturele Raad Op zondag 7 oktober in het Kultureel Centrum op het Kerkplein, om 15 uur: 1. Jeugdtoneel «De Amateurtjes» o.l.v. Geert Braem: «Hoe je een droom tot werkelijkheid maakt». 2. «Stad op stelten». BRT Televisieuitzending-selektiewedstrijd. Presentatie Kris Van den Durpel. De ingeschreven gezinnen zullen onder elkaar uitmaken wie Lokeren zal vertegenwoordi gen met betrekking tot de rechtstreekse televisie-uitzending van december. Stedelijk Museum Lokeren Tentoonstelling Oud en Nieuw Lokeren: vanaf 16 september en dit tot 28 oktober heeft in het Stedelijk Museum van Lokeren een fototentoonstelling plaats onder het motto «Oud en Nieuw Lokeren». Aan de hand van een 20-tal foto's van oude prentkaarten (1910 tot 1930) die omgekleurd zijn in het bruin om hun oud karakter te bewaren, en eveneens wit-zwart foto's gefotografeerd op dezelfde plaatsen als de oude prentkaarten, willen de inrichters een kleine schets maken van de evolutie van de stad in de laatste 50 60 jaar. Het is geenszins de bedoeling een geografisch overzicht te geven van de stad, maar enkel een vleugje romantiek op te roepen bij de ouderen en de jongeren te laten zien hoe het vroeger was. Deze manifestatie kwam tot stand dank zij de medewerking van het stadsbestuur, conserva tor Frangois De Vos. de Bank Brussel Lambert, Bierhandel Casimir De Wilde, en Foto Gie Seis. De fotografie en de omlijsting zijn het werk van Marcel Herwege, André Saey en Patrick Vancayseele. De tentoonstelling is te bezichtigen elke zondagmorgen van 10 tot 12 uur, en de eerste zaterdag van de maand oktober. J.V.L. Diepzeeduikclub Orka Opvnjdag 5 oktober 1984: Na de zwembadtraining, algemene vergadering om 22 uur. Men schrijft dan ook nieuwe leden in. Bloedlnzameling De vrijwillige bloedgevers van de vriendenkring van Lokeren organizeren op zaterdag 6 oktober een bloedinzameling in het Medisch centrum in het Stadspark. Vanaf 14.30 u. tot 18 uur. Bal Georges Anthuenis Zaterdag 6 oktober om 21 u. derde bal van volksvertegenwoor diger Georges Anthuenis. m m v. PW-Voorwacht Heirbrug, in zaal Concordia aan het Zand 18. Orkest Ferry Bergho speelt ten I dans. Wandelen Zondag 7 oktober gaat KWB-Eksaarde op wandel naar Burcht. Vertrek om 14 uur aan het Gildenhuis. Voedingswaren Bij de BGJG-verbruikersvereniging dinsdag 9 oktober demon stratie voedingswaren, gekeurd door Quality Control. In het I kultureel centrum om 20 u. Sint-Pauwels (Sint-Gillis-Waas). Zestig jaar geleden trouwden H. Van Kerckhove en C. Schrijverskermis in Sint-Gillis-Waas. De fietscrossers van 't Kalf op hun bakkersfiets Smet. Ze wonen aan de Potterstraat 47 in Sint-Pauwels. Het diamanten echtpaar, dat tijdens de optocht (lv) eéén kinderen heeft, kreee bezoek van het schepenkolleee (Iv) Sint-Giilis-Waas KWB-vergadering Vrijdag 5 oktober in de Katholieke Kring te Sint-Gillis. 19.30 u. raadsvergadering van de KWB. Fotograferen Maandag 8 oktober in het parochiehuis van De Klinge, 20 uur, eerste lesavond van foto- en diaklub De Klinge. Luc Weemaes handelt over «Flitsen in praktijk». Zieken en gehandikapten Woensdag 10 oktober om 14 uur organizeert Ziekenzorg-CM van Verrebroek in het ontmoetingscentrum tfSn bijeenkomst voor zieken, gehandikapten en begeleiders. Volkszanger Frans Jacobs is te gast. Sint-Niklaas Oudleerlingen Sint-Carolus Zaterdag 6 oktober derde oudleerlingendag van het Sint- Carolus-technisch instituut. Wie erbij wil zijn belt naar nr. 776.60 27. Breugheliaans feest Zaterdag 6 oktober organizeert kampeerkern Wakava in het parochiecentrum van Tielrode een Breugheliaans feestmaal, vanaf 19 u. Voor info: Willy Schuurman, P. Benoitstraat 44 in Sint-Niklaas. tel. 776.03 91 De Kunstvrienden Zaterdag 6 oktober neemt de Sint-Niklase harmonie De Kunst vrienden deel aan het provinciaal tornooi voor jeugdsolisten in Gent. Sint-Niklaas. Aan The Chapel op Vijfstraten vond een open (lv) Anton Van Wilderode Start van de cyclus «Poëzie op zondagmorgen», zondag 7 oktober om 10.30 u. in het auditorium van de muziekakademie. «Inwijding tot poëzielezen» is de titel van de spreekbeurt door Anton Van Wilderode. Voor verloofden Zaterdag 6 oktober om 19.30 u. in Het Centrum, Grote Markt, vierde gespreksavond voor verloofden. Thema: «Bezoek aan een gezin». Info via tel. 776.56.02. Indische Waterlelies Toneelgezelschap Ivonne Lex is in de schouwburg te gast met de produktie «De Indische Waterlelies». Voorstellingen op 8 oktober om 14 u. en 9 oktober om 10 en 14 u., voor scholen. Pak' em Stanzi Het Nieuw Ensemble Raamtheater brengt op 5 en 6 oktober om 20.30 u. in De Panda, Grote Markt, een voorstelling van «Pak' em Stanzi». Vzw De Spiegel organizeert. AÖV-vervoer Zaterdag 6 oktober om 20 u. in de Katholieke Kring te Nieuwkerken feest van de ACV-vervoerarbeiders, voorafge gaan (19 u.) door een mis in de kerk. KAV-Duizend Appels Zondag 7 oktober trekt KAV-Duizend Appels naar het voedings salon in Brussel. Vertrek om 8.30 u. aan de kerk van de Paters. Biljartklub Onze Wijk Zaterdag 6 oktober wordt om 16 u. biljartklub Onze Wijk ontvangen op het stadhuis. De klub werd benoemd tot koninklij ke vereniging. Wase Zwemkrlng Zondag 7 oktober om 11 u ten stadhuize ontvangst van de Wase Zwemkring. De vereniging bestaat 25 jaar. Wandelzoektocht Zondag 7 oktober organizeert CC Boontje een wandelzoektocht over 4 km. in Sint-Niklaas. Start tussen 13.30 uur en 14 u. aan het Textielhuis, Mercatorstraat 87. Info: Brugsken 208 in Sint- Nikiaas, telefonisch via 776.80.99 of 776.11.40. Natuurwandelingen Onder leiding van een gids van het Centrum voor Natuurbe- schermingsedukatie kan je zondag 7 oktober in Sint-Niklaas twee wandeltochten ondernemen. Om 14.30 u. start aan de hoek Bosstraat - Gouden Leeuwstraat in Belsele-Puivelde een tocht en om 14 u. kan je terecht aan de koer van kasteel Walburg (stadspark) De laatste tocht is ook geschikt voor mindervaliden. KA V-Don Bosco Dinsdag 9 oktober om 13.15 uur start aan de Don Boscokerk een fietstocht van KAV-Don Bosco. Donderdag 11 oktober om 19 u. kookdemonstratie over een «vier seizoenenmenu». Maan dag 15 oktober gezamenlijk bezoek aan de Mongotentoonstel ling; samenkomst om 13.30 u. aan de kerk van Don Bosco of om 13.45 u. aan de stadszalen. Op 16 oktober spreekt om 20 u. mevrouw Marie Bernaert - Van Vlierberghe over «leven mat het gezond verstand», in het Dobocentrum. Grootoudarsfeest Woensdag 10 oktober om 14 u. in Het Centrum, Grote Markt, jubileumfeest van de grootoudersaktie van de Bond van Grote en Jonge Gezinnen uit het gewest Beveren - Sint-Niklaas (de aktie bestaat vijf jaar). Om 14 u. verwelkomt gewestvoorzitter Mels, nadien spreekt nationaal voorzitter prof. Van Mechelen en dan is er een retroshow met het gezelschap «Van vroeger en nu». Slot rond 17.30 u., en tevoren kon je al van koffie en gebak proeven. Festival van Vlaanderen Dinsdag 9 oktober om 20.30 u. in de schouwburg optreden van het Collegium Instrumentale Brugense, in het kader van het Festival van Vlaanderen. Met Patrick Peire en Roel Dieltiens. Ze vertolken werk van Vivaldi, Monn, Handel, Mozart en Britten. deur en rommelmarkt plaats Sint-Gillis-Waas. Vuile Mong en z'n Vieze Gasten traden op in een tent. Koen en Rita, leden van de formatie, wonen in Sint-Gillis-Waas en mochten zowat een thuismatch afhaspelen. Er daagden veel toeschouwers op (lv) 19.30 u. tot 20.30 u., waar onder leiding van de KWB aan volleybal wordt gedaan. Temse Helpt Het komité Temse Helpt organizeert zaterdag 6 oktober een omslagaktie en zondag 7 oktober een wandeltocht ten voordele van projekten waarbij broeder Jozef Vanderbiest en broeder Werner Van Lombergen betrokken zijn. Allebei zijn ze werk zaam in de Zaïrese hoofdstad Kinshasa. Zwitserland Vrijdag 12 oktober om 20 u. in Het Volk, Oeverstraat, toeristi sche avond door Vakantiegenoegens. E, Quinteyn is gids voor een reisje naar Zwitserland. Waasmunster Forumfilms Woensdag 10 oktober om 20.15 uur wordt de forumfilm «Local Hero» vertoond in zaal Select, Parklaan. KFL, CSC en VKOAS organizeren. Het is een komedie van de Schotse regisseur Bill Forsyth. Woensdag 17 oktober kan je gaan kijken naar de prent «Fitzcarraldo» van Herzog, in een organisatie van KFL. Belgian Brass Trio Donderdag 11 oktober om 15 u. organizeert Jeugd en Muziek in de schouwburg een optreden van het Belgian Brass Trio. Schilderkunst Dinsdag 9 oktober om 20 u. in de stadsbibliotheek, Heyman- plein, de Nederlandse spoorwegkenner H.G. Hesselink te gast. Hij houdt op uitnodiging van de Kon. Oudheidkundige Kring van het Land van Waas een voordracht over de spoorlijn Mechelen- Temeuzen. Oekedoeleken Woensdag 10 oktober om 14 u. kan je in de Regentiestraat 65 gaan kijken naar een poppenkastvoorstelling door Oekedoe leken. Jan Van der Waart Donderdag 11 oktober om 20 u. spreekt de Nederlandse specialist Jan Van der Waart over «Honderdduizend jaar muziek», een voordracht met muziekvoorbeelden in het kader van de «Avonden van de diskotheek». In de stadsbibliotheek, Heymanplein. Mongo-voordracht Donderdag 11 oktober om 20 u. voordracht door dr. Van Groenweghe in het kader van de Mongotentoonstelling in de stadszalen. Thema: "Bobongo; feesten bij rouwaflegging». Zoektocht Tot 28 oktobar kan je deelnemen aan een «wandel-winkel-weet- en winwedstrijd» in de stadskern van Sint-Niklaas. Info via tel. 777.08.96 van A. De Niel, inschrijven op het infokantoor van de VW, Grote Markt 46. Naar Parijs Culturele Centrale Aktiva onderneemt op 2, 3 en 4 november een trip naar Parijs. Wie meewil belt naar (03) 776.35.14. KWB-OLVrouw KWB-OLVrouw start in oktober het nieuwe werkjaar. Zaterdag 13 oktober bezoekt men de Mongotentoonstelling; wie meewil is om 13.45 uur aan de stadszalen. Zondag 14 oktober herfstwan- deling in Daknam, vertrek aan Huize de Meerleer om 13.30 u. info hiervoor via tel. 776.58.31. Zaterdag 27 oktober bijeen komst rond «Toekomst maken» in Huize de Meerleer en dat wordt dan de officiële start van het nieuwe werkjaar. Meer gegevens volgen nog. Chlro Sakanda Op 13 oktober organizeert Chiro Sakanda het vijfde herfstbal in zaal Don Bosco, om 20.30 u., met discobar The Starbells. Powertralnlng Initiatie powertraining in het stedelijk sportcentrum De Witte Molen gedurende één uur per week. Je bent welkom als je tanminste achttien jaar bent. Info: tel. 777.77.63. De begeleiding Portugese avond is deskundig en gratis. Op zaterdag 6 oktober vanaf 20 u. heeft in zaal «Drie Konin gen», Dorp te Schellebelle een Portugese avond plaats. De toegang bedraagt in voorverkoop 150 fr. en aan de kassa 170 fr. Voor deze prijs krijgt men een optreden van de folkloristische groep «Emaus». streekdrank (porto en wijn), gerechten uit Portugal, toeristische films, gratis folders, verrassing per koppel, discobar kiss, enz... Blijft Marcel Heyndrlcks PW-er? Bij de vorming van de CVP-PW koalitie behoorde het PW- raadslid Marcel Heyndricks tot de meerderheid. Na de bespre king van de belastingsverhogingen kwam hierin een wijziging Tijdens een daaropvolgende gemeenteraad verklaarde PW- raadslid Hendrycks verder te zetelen als onafhankelijk raadslid. Hierdoor verloor het schepencollege zijn meerderheid. De plaatselijke PW-afdeling heeft daar de jongste weken haar besluiten uit getrokken. Naar verluidt werd de vroegere PW- voorzitter nu geschrapt als PW-bestuurslid Verder werd verno men dat de vraag werd gericht aan het federaal en het nationaal bestuur om Hendrycks uit te sluiten als PW-lid. De huidige PW-schepenen herinnerde aan de verwijten die de oppositie maakte aan het adres van Hendrycks tijdens de verkiezingspe riode, wanneer men Hendrycks de naam gaf van veelkleurige vogel. Geheime zitting In geheime zitting werd het verlof zonder wedde toegestaan aan Jan Goossens biblioteekbediende voor een periode van drie maanden. In zijn plaats werd mej. Mireille Geerinck aangesteld. Drte telefoonzones De Wase gemeente Waasmunster is wellicht een van de weinige gemeenten in ons land die op telefoongebied gekon- fronteerd worden met drie telefoonzones, 03, 091en 052. Voor de mensen uit andere zones die een abonnee in Waasmunster willen horen, bracht dit in het verleden reeds meerdere proble men met zich. Burgemeester Strobbe richtte onlangs een vraag aan PTT-Staatssekretaris Paula D'Hondt of hier iets kon worden aan verholpen. In haar antwoord werd verduidelijkt dat aan deze toestand blijkbaar niets kan gewijzigd worden om technische redenen. Wichelen Tulntentoonstelling Zondag 7 oktober, van 10 tot 12 en van 1 tot 18 u. organizeert de afdeling Hellestraat van het Werk van den Akker een tentoonstelling In 't Helleken, Preekekeplein. Aan het Initiatief Is een tombola gekoppeld. Hypnoze Stichting Ankerlicht organizeert vrijdag 5 oktober in zaal De Gouden Leeuw. Polenlaan 20 in Stekene, een voordracht en demonstratie i.v.m. hypnoze. Om 20 u is Willy Nuyts te gast. Info via tel. 779 98 47. Zele. Nieuwe Chirolokalen. De Chiro van Zele-Huivelde kan hier haar intrek nemen (gb) PW Jongeren Organiseren op zondag 7 oktober hun derde grote paarden- koers om 14 uur op de Gentdam nabij het Palingshuis. Postzegelkring Op zondag 7 oktober: Derde nationale ruilbeurs in de zaal «Het Volk», Poststraat te Lokeren, van 9 uur 's morgens tot 17 uur. Daarbij eveneens een belangrijke propagandatentoonstelling. Hobbyclub Lokeren Op zondag 7 oktober: samenkomst van de aquariumafdeling «Tropische Vissen». Van 10 tot 12 uur in het gewoon lokaal «De Beurs», Markt 13 te Lokeren. KVLV Lokeren-Eksaarde Op maandag 8 oktober: Gezondheidsles: «Op bezoek bij de gynaecoloog» Om 19.30 u. in het Gildenhuis van Eksaarde. KWB-Tielrode Vrijdag 5 oktober om 19.30 uur in het Gildenhuis te Tielrode raadsvergadering van de KWB, met o.m. voorstelling van het jaarprogramma. Breugeliaans feest Zaterdag 6 oktober om 19 u. traditioneel Breugheliaans feest maal van kampeerklub .Wakava, in het parochiecentrum te Tielrode. KWB-volley Elke maandagavond kan je in sporthal Tielrode terecht van Sint-Niklaas. De Broeders Hiëronymieten brachten zater dag jl. hulde aan twee broeders die vijftig jaar aktief zijn. Links broeder Berchmans Van de Perre, in 1905 in Beveren geboren. Rechts broeder Achiel Van Hecke, in 1915 te Zele geboren (lv)

De Voorpost | 1984 | | pagina 17