In Stekene is er nog muzikaal talent Mongotentoonstelling: de tienduizendste! Tentoonstellingen in het Waasland Letterkunde en politiek in Sint-Niklaas Regiofilm T.C.-Matic, primeur voor Aalst! Luc Dhanis te Hamme - 5.10.1984 - De Voorpost Het viertal van het Centnunkomité, nl. Leo De Natuurlijk hadden ze het Block, Jean-Marie Van Hoye, Stefaan Heyninck en voordeel dat alles vooraf in Steven De Maesschalck, mag gerust zijn. Stekene 8tudio was opgenomen en omgeving kan best een popfestival aan, daar zijn °P »band nu reeds - gespreid in de tijd - voldoende bewijzen voor. In welke vorm, hoeveel per jaar, welk genre, Weet dat alles - alle insltru- waar en wanneer, zijn en blijven open vragen. menten, het koördineren Ruim tweehonderd toe- voorbijgelopen. Voor de enz- het werk is van éne schouwers in zaal 't Cen- niet meer zo jonge poplief- en dezelfde Steven De Maes- trvun voor dit Stekene-Fes- hebbers (er waren opval- schalck. De teksten worden tival 1984. Zonder meer een lend héél wat dertigers in hi eendrachtige samenwer- hoopgevende «nieuwe» de zaal) herinnerden Luc hhig op papier gezet en op start voor de reputatie die De Ruysscher, Thomas de planken hoor je live' de Stekene had opgebouwd Hofman, Alain Van Wiele stem van Heyse en de basgi- door onder meer Jeugdklub en Gaspar De Kraker met taar van De Maesschalck... 7.77 en vzw Manifesto als een cover van niemand «Fel» viel een beetje. Wei organisatoren. Niet alleen minder dan The Rolling hcht omdat ze onmiddellijk hoopgevend omwille van Stones (aanvaardbaar?) en 114 deze bijna hemelse mu- het aantal toeschouwers enkele eigen nummers on- ziek in de arena moesten, maar meer nog omwille van getwijfeld aan de progres- En nochtans hebben Pascal het bewijs dat een aantal sieve rock van de late jaren Van Hiel, Mark Van Hecke, Stekense jongelingen over zestig. Tony De Visscher, Walter de Smt-Niklase stadszalen de tienduizendste talent blijken te be- Na het beton de eerste Beimaert, Gino Van Cam- schikken. zenuwachtige stappen van penhout en Erwin Verman- The Lucky Marshall de (té?) jonge formatie Last del reeds hun sporen ver- Zondagmorgen 30 september rond kwart na tien kon bezoeker, of eigenlijk bezoekster, ontvangen worden. Mevrouw Bockstael uit Lokeren, in gezelschap van de volledige Sint-Ambrosius Imkersbond van Smaai. toonde zich bijzonder geïnteresseerd in verschillende aspekten (fauna, flora) van de Band bracbt ér meteen de Journey. Stuk voor stuk diend. Maar... een slag Mongokultuur. Zij werd verwelkomd door de schepen van kuituur, Daniel Anthuents, die haar een sfeer .Quwe, bgtOD_ ongetwijfeld veelbelovende nog geen oorlog, al werd boekenpakket en een gratis Moambe-maaltijd voor heel de familie aanbood. - dat i: René Purnaels, beeldhouwer en beeldend kunste naar, stelt werken in hout, natuursteen, brons, zilver, terra cotta en polyester tentoon met als thema «Weder Opstanding». Opening op vrijdag 5 oktober om 20u30 in café galerij De Verboden Vrucht, Antwerpse Steenweg 55 in Burcht. De tentoonstel ling blijkt toegankelijk tot 28 oktober. Een tentoonstelling met werken van Omer Van Vosselen op het kasteel van Bazel in Kruibeke, opent op 5 oktober om 20 u. Toegankelijk tot en met 15 oktober. Open van 14 tot 19 u. en op zaterdag en zondag van 10u30 tot 18 u. Het kasteel bevindt zich achter de kerk van Bazel. In Hasselt opent vrijdag 5 oktober om 20 u. een gasttentoonstelling «Tekenen», van de akademie van Sint-Ni klaas. Daan Anthuenis, Schepen van onderwijs, zal in aanwezigheid van Paul De Vidts, burgemeester, de tentoonstelling voor open verkla ren in de tentoonstellingsruimte van de stedelijke akademie voor schone kunsten. Kunstlaan 12 in Hasselt. De tentoonstelling loopt tot 30 oktober en is open op dinsdag, donderdag en vrijdag van I8u30 tot 21u30, 's woensdags van 14 tot 21u30 en 's zaterdags van 14 tot 17 u. In Smt-Niklaas opent vrijdag 12 oktober om 20 u. een gastten toonstelling «Publiciteit» van de akade mie van Hasselt. P. Meyers, burgemeester, en J. Cuppens, schepen van onderwijs van Hasselt openen de tentoonstelling in de tentoonstellingsruimte van de stedelijke akademie voor schone kunsten van Sint-Niklaas, Boonhemstraat 13. De tentoonstelling loopt tot 30 oktober en is open op dinsdag, donder dag en vrijdag van 18 tot 21 u.'s zaterdags van 9 tot 17 u. en 's zondags van 9 tot 12 u. Georges De Cleen toont z'n schilderijen in het gemeentehuis van Temse, Kasteelstraat 16, op za terdag 6, zondag 7, vrijdag 12, zaterdag 13 en zondag 14 oktober. De tentoonstelling is toeganke lijk op zaterdagen van 14 tot 19 u., op vrijdag van 10 tot 12 u. en van 14 tot 19 u. en op zondagen van 10 tot 12 u. en van 14 tot 19 u. Van 13 oktober af loopt op kasteel Walburg in het stadspark van Sint-Niklaas een tentoonstelling met ÏOO affiches in kleur van Klaus Staeck. Tot 28 oktober toegankelijk, elke werkdag van 14 tot 18 u., zaterdag en zondag van 10 tot 12 u. en van 14 tot 18 u. Toegangsprijs 30 frank, informatiebrochure in begrepen. Voor scholen is er vermindering voor-. De schilderijencyclus Genesis van Armand De Meulemeester wordt tot 7 oktober tentoongesteld in galerij 't Poortje, Zandstraat 74 in Haasdonk Open op zondag van 10 tot 12 u. en van 14 tot 17 u., dinsdag, donderdag en vrijdag van 14 tot 19 u., zaterdag van 10 tot 12 u., en van 14 tot 19 u. Gesloten op maandag en woensdag. In de Sint-Niklase stadszalen loopt een tentoon stelling rond de Mongokultuur. De stadszalen be vinden zich vlak bij het station, aan de Leopold-U- Laan. Alle dagen open van 10 tot 18 u. Inkom 50 frank. Rondleidingen kunnen worden aangevraagd via het museum, Zam an straat 60 in Sint-Niklaas, of telefonisch 03/776.07.53. De katalogus kost 300 frank De nationale tentoonstelling «schilderen» loopt tot 21 oktober in Sint-Niklaas. In het stedelijk museum aan de Zam an straat 49, kan ze op weekda gen bekeken worden van 14 tot 17 u., op zondagen van 10 tot 13 u. en van 15 tot 18 u. In de Bank Brussel Tam bert aan het O.L. Vrouwplein 28, kan men van maandag tot donderdag terecht tussen 9 en 16ul5, op vrijdagen tussen 9 en 18u30 en op zondag tussen 10 en 12u30. Zaterdag gesloten. Het exlibris- centrum aan de Regentiestraat 65 zal eveneens een gedeelte van de tentoonstelling bevatten. Open op weekdagen van 14 tot 17 u. en op zondagen van 10 tot 13 u. en van 15 tot 18 u. Vrijdag 5 oktober opent om 20u30 een tentoon stelling met een keuze van «Filmstills» dit in de galerij van de akademie van Waasmunster, Kerk straat 21 in Waasmunster. Filmstills zijn de oor spronkelijke foto's met een beeld uit een speelfilm die ter beschikking werd gesteld van de pers en in de toonkasten vóór de bioekopen werden uitgehangen. Evenals in de twee voorgaande aktiviteiten van de GA zal ook hier weer de menselijke figuur centraal staan. Paul De Vylder, beeldende kunstenaar en kunsthistorikus, zal de tentoonstelling samenstel len en op originele wijze uitwerken. De kunst van de verzwegen prototypes is toegankelijk van 14 tot 17 u. en op zondagen van 10 tot 13 u. en van 14 tot 17 rock, net niét het 'heavy muziekspelers, vooral in- bijwijlen iets te hard geroe- metal' van tegenwoordig dien ze nog meerdere pen. Maar dat zal wel eigen feite z'n doel reeds is maanden samen (en afzon- zijn aan het funk-reggae- derlijk) bijschaven. Hun genre. Klasse kwam er dan tweede optreden nu voor weer met het laatste sextet, een groot publiek - moeten namelijk Succo Di Verdura: ze zo vlug mogelijk verge- een groep die niet anders ten en intens werken aan de <*an goed kon zijn met klep- derde (en hopelijk goeie) pers als de «Swiss», Henri keer. Misschien zien ze dan Grossfeld, Mich Vink, Dirk in dat het niet al Joy and Peetere, Danny Van Ham- Division is wat de muzikale me en Jean-Pierre Van klok slaat. Rumste. Muzikanten die ondervinding opdeden bij Klasse o.m. Tuxedos, Twice, Beau De Stekense 'insiders' Geste-En ze stelden niet kennen de derde groep, teleur: het was bijwijlen Johnny Funk and the Cri- grandioos, werk van de bo- minai Mastermind bracht venste plank. Een beetje op de sfeer terug in de gezelli- de rand van de 'main- ge zaal nog vooraleer ze stream van de rock, refere- hnn eerste noot lieten rend naar de symfonische weerklinken. Zelfs een rock (genre Yes of Gene- overjaarse hippie kon niets ®s?) uit de zeventiger ja- anders dan geboeid luiste- ren. Maar mooi was het. ren naar zoveel talent, zo- Aangrijpend voor de «oude- veel briljante klanken die ren» en- revelerend voor de van het podium zweefden. jeoffe twintigers en tieners. Klas Heyse - wat blonk z'n En teruggrijpen als het wa- vader van terechte trots re naar de echte waarden Steven De Maesschalck^ van de betere popmuziek, - een klein Stekens mu- de beschaafde progressieve ziekwonder - zorgden voor rock. enkele minuten verpozing. Gremar Zestiende orgalcyclus Melsele In het kader van de 16* or gelcyclus te Melsele, geor ganiseerd door het Melseler Orgelkomitee hebben nog twee koncerten plaats. Het eerste op 5 oktober door organist Jos Peeters uit Schilde en het slotkoncert op 19 oktober door Antwer penaar Stanislas Denemae- ker. Deze koncerten vinden plaats in de Onze Lieve Vrouwparochiekerk van Melsele en vangen aan om 20.30 uur. Op 5 oktober hoort u wer ken van Buxtehude, J.S. Bach, G. Frescobaldi en J. Pachelbel. Organist Jos Peetere studeerde aan het Lemmensinstituut en later te Antwerpen aan het Ko ninklijk Vlaams Muziek- konservatorium. Hij ver volmaakte zich bij Luigi Taglavini (voor Frescobal di) en bij Schneider (voor Reger en Hindemith). Jos Peeters verzorgde reeds meerdere koncerten. Stanislas Deriemaeker speelt op 19 oktober werk van Bóhm, Wamther, Pa chelbel. Muffat, Bach, Mo zart, Reger, Boëly en Lem- mens. Deriemaeker voor stellen hoeft eigenlijk niet meer. Hij ontving de virtuo- siteitsprijs orgel van de Bel gische regering en koncer- teerde zowel in binnen- als in buitenland. Hij onderwees muziekge schiedenis aan de muziek- akademies van Deume en Dendermonde, later te Gent en Leuven en is momenteel organist aan de Antwerpse Sint-Jozefskerk. Er is de komende maanden in Sint-Niklaas nogal wat te beleven op gebied van literatuur en poëzie. Een nieuwe cyclus «Literaire avonden» ging al half september van start en zondag begint de reeks «Poëzie op zondagmorgen». Tussendoor kunnen de literair geïnteresseerden terecht op een of andere manifestatie die door een vereniging wordt georga- Zondag 7 oktober wordt in het auditorium van de muziekakademie, om 10.30 uur, het startsein gege ven voor het negende seizoen van «Poëzie op zondag morgen» Anton Van Wilderode geeft poëtische ini tiatie met z'n voordracht «Inwijding tot poëziele- zen». Onthou ook dat op 2 december postuum hulde wordt gebracht aan de in 1977 overleden Sint- Niklase dichter Frans Buyle. Noteer verder dat op 13 januari volgend jaar Luc Versteylen (Groenste Fietser) vertelt over zijn voorkeurdichtera. Letterkunde en politiek. Twee tenoren van de Volksunie, allebei Sint-Niklazenaare, mogen bin nenkort hun zegje doen over de relatie tussen literatuur of poëzie enerzijds en maatschappij an derzijds. Woensdag 17 oktober om 20 uur komt Maurits Coppieters, Europees senator geweest, NCOS-voorzitter en nog zoveel meer, is licentiaat geschiedenis, doctor in de rechten, enz. Hij is een zetr belezen man en werd ook geboeid door de Sovjetliteratuur. De neerslag van die interesse wordt naar voren gebracht op 17 oktober. Chris Vaes draagt die avond fragmenten voor En Nelly Maes dan? Ze laat Coppieters niet los. Op uitnodiging van de Federatie Vlaamse Vrouwen groepen spreekt ze over «Vrouw en poëzie», in de stadsbibliotheek van Sint-Niklaas op donderdag 25 oktober om 20 uur. (WV) UNDER FIRE Russell Price (Nick Nolte) komt aan de kost als oorlogskorrespondent voor een persbureau. Hij wordt door zijn direktie naar die plaatsen op de wereld gestuurd waar de mensen het niet direkt met elkaar kunnen vinden en hun gelijk proberen te bewijzen door geweld. Van een afwisselend beroep gesproken. Deze keer raakt hij verzeild in het Midden-Amerikaanse Nicaragua, ons sinds een paar jaar minzaam bekend. Ter plaatse raakt hij verzeild in een dubbel avon tuur. De guerillia weet Price om te tuinen voor een fototrucage-aktie en met Claire heeft hij niet meteen afgedaan, want er daagt zoiets op als üefde. Deze film van Spottiswoode is geen kommercieel tussendoortje met lukrake spanningen om het pu bliek te plezieren. Hij wil proberen het leven van een beroepsjoumalist te doorgronden in de soms moei lijke omstandigheden die zijn beroep bijbrengen, in de eigen keuze van goed en kwaad. Sint-Niklaas CISKE DE RAT Nederlandse film van Guido Pieters. De achtergrond is Amsterdam anno 1934, de hoofdfiguur Ciske die door omstandigheden hard gemaakt zijn weg pro beert te vinden doorheen het leven. Blijkbaar houdt het Vlaamse publiek evenzeer van deze Nederlandse «De Witte», waaruit blijkt dat zo'n tema's van alle tijden en volkeren zijn. Aalst, Dendermonde, Sint-Niklaas UNCOMMON VALOR Amerika zit op momenten nog altijd met zijn Viët- namsyn droom. De ambitie van Gene Hackman bestaat erin een paar oude makkers te bevrijden uit het kommumstische Viëtnam. Hij weet een paar oude makkers rond zich te scharen, die na een paar harde kampweken terug klaar zijn om naar het oord van verderf te trekken. Als vanzelfsprekend zijn geweld en doodslag niet weg te denken. We herinneren ons Ted Kotcheff nog als de regis seur van «First Blood» waarin Stallone letterlijk met de show ging lopen, ook al een man met Viëtnamlet- sels. In deze Uncommon Valor verwerkt Kotcheff de psychologische gevolgen van oorlog in een feilloze, maar vrij doorzichtige plot. Aalst YEN TL Het kort verhaal Yentl van I.S. Singer gaat over een meisje dat wil gaan studeren, maar door de traditie wordt tegengehouden en zich Hnn maar verplicht ziet een mannen vermomming aan te trekken. Blijkbaar vond Barbara Streisand dat zo'n pakkend verhaal dat ze alles zelf in handen heeft genomen. De film op zich is maar dunnetjes, maar haar onovertrefbaar zangtalent maakt veel goed Eigen lijk zou je je bioskoopcenten beter bijpassen bij de aankoop van de filmmuziek, van een plaat kan je immers nog lang nagenieten. Aalst THE TEMPLE OF DOOM Het verhaal van deze avonturenfilm doet niet terza ke omdat leute verkopen en sensationeel pulpamu- i zement brengen op het niveau van de populaire avonturenfilms uit de jaren '30 uiteindelijk de enige opzet is van regisseur Steven Spielberg. The Temple of Doom staat alleszins op de nominatie- lijst voor de beste publieksfilm van het lopende jaar. Aalst, Sint-Niklaas Op donderdag 10 oktober, in zsai Selekt te Sint- Niklaas: LOCAL HERO. Dendermonde. In het kader van de eerste orgelcyclm speelde dit keer Jo Van den Durpel uit Lokeren in dt Abdijkerk, (v) Dries Van den Broeck en Herman Erkelbaut exposeren in Affligem Luc Dhanis, kunstschilder gangen vrije grafiek en grafikus, stelt tentoon schilderen op uitnodiging van het Kul- akademie Lebbeke. Wiezekind 1984: Renata Rubbens nodigt uit op de Wieze Oktoberfeesten (v) tureel komitee in de ge- Kunsten Woensdag 31 oktober wordt een historische datum meentelijke feestzaal te voor het popgebeuren in Aalst. Dan komt namelijk Hamme van de populairste Belgische groep, TC-Matic, voor het tober tot eerst in Aalst optreden. Vrijdag had de officiële ope- Herman Erkelbaut werd ning plaats van de tentoon- geboren te Sint-Genesiu» stelling van Dries Van den Rode en legde reeds van ii Broeck en Herman Erkel- zijn prille jeugd een belang de Stedelijke baut. De beide kunstenaars stelling aan de dag voor .oor Schone werden ingeleid door Dom plastische kunstan Hij liet Sint-Niklaas. Joris Vertonghen, bekend zich inschrijven aan het rv, van het televisieprogram- Sint-Lukasinstituut te vnjdag 19 ok- werken "Leven en laten leven" Brussel Zijn grootste stre- met zondag 28 te Hamme Hij schetste het leven van ven is zeker niet het beha- r, rui «.uuuiie ut» levt oktober Luc Dhanis is le- oor burge- de jwee kunstenaars len van aen resem prijzen, Na een uitgebreide toernee raar aan de akademie voor P 3!, \9 Dries Van den Broeck. maar wel keihard werken af en toe on- njk. waar Arno en maats de me en werd vong jaar be- «1 mevr M. In- maar feite een kind van derbroken door zwerfioch- definitieve stap zetten naar kroond als winnaar van de ae verzor- de hopstreek. is een man ten in eigen land om inspi- intemationale roem en provinciale prijs schilder- «f" ®n 281 de beroepspia- ^ch best weet uit te ratie op te doen. doorbraak. organiseert kunst 1983 uit niet minder 1geheel leven zijn keramieken. De tentoonstelling is voor Jeugdhuis Terlinden im- dan 69 kandidaten. Hij oosten met en- heefl van het pubUek toegankelijk tot mers in samenwerking met kreeg zijn opleiding te Ant- *®ie perken van Chopin. ware kunst gemaakt en met 14 oktober e„ van CJP een «The Best of TC- werpen aan de Koninklijke P®20 tentoonstelling is vrij waarbij tekening, vlakver- 14 30 tot 20 uur Matic»-happening. Er is akademie voor Schone toegankelijk alle dagen v 0. deling, kompositorische niet alleen een «best of»-TC- Kunsten en aan het Natio- 10 101 u- Tijdens de oovattintr en ritmische ti,1-TIweekends van in W 19 K Matic optreden door de naai Hoger Instituut. Hij wee^end8 van 10 tot 12 u. groep zelf (kandidaten voor volgde tevens de avondleer- en van 17 tot 20 u. Torhout/Werchter '85?), - 1 11 maar ook een TC-fuif aan te» avond voor de jeugd gekoppeld met achter de £8at door op 31 oktober te discobar niemand minder 20 u in de St.-Annazaal. HJM spanning spelen. Sint-Niklaas. Vijftig jaar Katholieke Filmliga, daarover schreven we bij een vorige gelegenheid al uitgebreid. Zondag vond een akademische zitting plaats op het stadhuis. Die werd bijgewoond door o.m. CVP-senator De Bondt, VU-senator Nelly Maes en SP- volksvertegenwoordiger Willockx (Iv) dan Guy Depré en Gust De Kaarten kosten 160 fr, aan Coster, Vlaanderens popu- de kassa betaal je 200 fr, en lairste BRT 2-DJ's. Lust je daarvoor krijg je automa de muziekstijl van TC zelf tisch nog een CJP-kaart niet echt, dan kan je vast je '84-'85 Voorverkoopadres- hartje ophalen aan de dans- sen zijn o.a. JH Terlinden, muziek die de DJ's van o.a. Leeuwerik en Dido, platen- Funky Town en Vrijaf uit za£Ll Solbemol en het ASLK- hun mouw zullen kantoor Esplanadeplein, schudden! Voor Jeugdhuis Terlinden Wordt de jeugd vergeten in hoeft het immers geen «jaar de jaarbeursspektakel8? van de jeugd» te zijn om een Okee, dan organiseren we (ook financiële) inspanning zelf iets, zo redeneerden de te leveren ten dienste van organisatoren van Jeugd- deze in Aalst dikwijls «ver huis Terlinden... Deze «ech- ge ten» bevolkingsgroep... HAROLD VAN DE PERRE OVER «HET LAM GODS» IN SINT-AMANDS In de serie «Anders kijken naar kunst: zien, begrijpen, beleven» organi seert de afdeling groot Sint-Amands van VTB-VAB op vrijdag 12 oktober om 20 uur in de H. Amanduskerk van Sint-Amands-centrum een diamontage (overvloeiing) over het Lam Gods van Van Eyck. Het gaat hier om een subliem werk van Harold Van de Perre uit Dendermonde. VTB-VAB-leden betalen vijftig frank. Niet-leden vijfenzeventig frank.

De Voorpost | 1984 | | pagina 22