META1 gQOQr Vierde Zilverpandfeesten te Dendermonde in het teken van de lach Leefmilieutentoon stelling Dendermonde Scoutsgroep «De Zep» Kruispunt voor Dendermondse jongelui LANGER ZOMEREN Lia Linda in «Van A tot Z» - 5.10.1984 - ue voorpost 24 - 5.10.1984 - De Voorpost GEMEENTE POSTNUMMER telefoon OPEN' ma - di - wo - d° 0 van 9 tot 18 uur- zondag van 131 Voor de vierde maal werden in het OCMW dienstencentrum het Zilverpand de gelijknamige feesten opgezet. Dit keer had men als tema «het weekend van de lach» uitgekozen. Niet ten onrechte trouwens, want er werd tydens de feesten, georganizeerd door de gepensioneerdenbond van het Zilverpand en de diensten van het OCMW, heel wat afgelachen. Onder meer tijdens het fameuze spel «hoger-lager» waarbij de kandidaten en de spelleiders er voor zorgden dat de hartelijkheid en de lach de hoogste troeven waren. Maar het was ook lachen geblazen bij het optreden van de Lachzaaiers die zaterdagavond de feesten op een werkelijk amusante wijze kwamen afronden. maar uiteindelijk ging de zege naar het laatstgenoemd duo Onder luid applaus kregen zij de eerste prijs overhandigd. Tekenwedstrijd Zaterdagnamiddag werd dan de uitslag bekend gemaakt van de teken- en kartoenwedstrijd. De jury bestaande uit Eliane Van den Berghe, Albert Ver- neirt, Adolf Driessche, Jozef Verstrepen en Wim Asselman, diende liefst 215 inzendingen te beoordelen. Geen lachertje zo bleek achteraf. Albert Ver- neirt onderstreepte trouwens in zijn korte toespraak tot het jeugdige tekentalent dat ook zij dia geen prijs hadden ge wonnen, de moed niet mogen laten zinken. Allicht komen zij een volgende keer aan de beurt. Bij de kinderen geboren 1978 en 1979 zag de jury zich Spoorweglaan 3 te Temat, 4. Jeroen Ost, Noordlaan 87, 5. Kristof De Meerlaer, Noord- laan 105, 6. Cristelle Osselaer, Vlasbloemstraat 12, 7. Els De Bakker, Korte Dijkstraat 12, 8. Natalie Van Vossole, Brus selsestraat 19, 9. Pascale Op- halvens. Vlotgraslaan 5 en 10. Lieve Meganck, Schriekhage 66. In de kategorie geboren in 1972, 1973 en 1974 kwam de jury tot volgende uitslag: 1. Kris Van Oudenhove, Opwijk straat 163 te Lebbeke, 2. Ma ria Stallaert, Ommegancklaan 75, 3. Ilse Michiels, Prinsstraat 8 te Lebbeke, 4. Katty Maes, Opstalstraat 3,5. Philippe Ael- brechts, Kerkhofweg 11, 6. Priscilla Deck, Kroonveldlaan 31, 7, Suzy Pieters, Heidepark 10, 8. Gunter Van Hove, Gast huisstraat 148, 9. Jurgen Van- aan de natuur en worden de verschijnselen toegelicht van een frekwent voorkomende ziekte (dit keer gaat het over de griep). Natuurlijk treft men er ook een verslag in aan van de voorbije aktiviteiten en is er n plaats voor een aktiviteitenka- lender. Typisch ook is dat de nieuwelingen-bejaardenhelp sters zich via deze Zilver- pandkrant kunnen voorstellen aan de mensen waartussen zij zullen werken. Een aangena me kennismaking. Vermelden we ook dat op 9 en 10 november de Zilverpandbe- woners een toneelstuk zullen opvoeren dat als titel kreeg «Stok» en in feite een wande ling is doorheen seniorenland. Berlare en 10. Elske Vande- beeck, Beukendreef 4 Dender belle. Wat de kartoenwedstrijd be treft, daar rangschikte de jury Dendermonde. Zilverpandfeesten. Voor de inwoners van het Zilverpand werden het twee vreugdevolle dagen (v) Het begin was ernstig gehou- rondes af te werken. Een tik- den. De feesten werden vrij- keltje van het goede teveel, dag geopend onder een flinke Bewoners van het Zilverpand belangstelling. Het eerste wat werden gekoppeld aan beken- de vele aanwezigen deden, was de en minder bekende Den- door Maurits Paepe die werd 66, Maja^ Woutars, Beekwei- een kijkje gaan nemen naar de dermondenaars en die werden bijgestaan door de sekondan- gen van enkele bekende schla gers uit het rijke Dendermond- se repertoire. Terwijl de jury, voorgezeten werkjes van de gepensioneer- eerst aan de tand gevoeld over ten Eric Saerens en Luc Van Hecke, naarstig aan het cijfer materiaal dokterde, werden de aanwezigen getrakteerd op een showoptreden van twee leer lingen van de Lebbeekse bal letschool die voor een fris, rit misch en modern dansnum- mertje zorgden. Kwam dan de finale met als ploegen Eddy Verneirt en Guillaume Van Audenhove aan de ene kant en Louis Roef en de heer Van Limbergen in de andere tuinstoelen. Spanning alom. verplicht een uitslag op te ma- hauwe, Donkgoeddreef 22 te r r. m ci-i.,, \ri. ken waarbij vijftien winnaars gelijk werden gerangschikt. Opvallend was dat lang niet alle kinderen die een tekening hadden ingestuurd, aanwezig waren. Winnaars in deze reeks Peter Scholliers op de eerste plaats. Tweede werd Jo De Wachter en derde Christa Lau- reys uit Lebbeke. Al deze kinderen kregen een mooie prijs als beloning. De bejaardenbond van het Zil verpand telt momenteel 115 leden. Dat zijn lang niet alle maal bewoners van het Zilver pand zelf, maar ook zestigers uit de Donckstraat en omlig gende. Zij vinden elkaar op geregelde tijdstippen terug in het Zilverpand, waar een ze ventig flats voor bejaarden zijn. Om de drie maanden ver schijnt er in het Zilverpand trouwens een Zilverpand- krant, waarin heel wat wetens waardigheden in terug te vin den zijn. De krant wordt voor flink deel door de bejaar- werden Saskia Goedhart, Dijkstraat 90, Maike Cou- saert, L. Bruyninckxstraat 39, Katrien Geldhof, Sint-Appolo- niastraat 11, Robijn Ver- naillen, Ommeganklaan 2, Lieve Van Ransbeeck, Blauwe Steenstraat 21, Sanah Bonas- saoni. Oude Vest 109, Sabrina Van Damme, Korte Dijkstraat destraat 6, Soutkine De Mul der. Zevenhoevestraat 19, Ele- ne Dervaux, Grote Markt 28, Sedric Van Overstraetcn, Buisstraat 70, Barth Vermeu len, Posthoornstraat 45, Ste ven Buysse, Donckstraat, Bar bara Dooms, Vlassenbroek 51 en Els Biebaut, Lindelaan 21 te Gijzegem. In de reeks kinderen geboren spelers over het hoofd zien. De Dijn als keizer Cornel Vooraleer men aan de finale mochten heel wat applaus in toe was. diende men vier voor- ontvangst nemen voor het zin- Schakeringen van groen Van 5 tot en met 14 oktober organizeert de Stedelijke Raad voor het Leefmilieu van de stad Dendermonde onder het motto «Schakeringen en groen» een leefmilieutentoon stelling, waaraan verschillende diensten en instanties hun medewerking verlenen. De tentoonstelling vindt plaats in de Ros Beiaardzaal van het stadhuis. lippe Legat als woordvoerder van de Dendermondse scouts wees op de betekenis van de Zep in het leven van de groep. Een groep die ondertussen tot de grootste van Oost-Vlaande ren behoort wegens de fusie tussen Sint-Paulus en Baden Powell. Philippe herinnerde eraan dat de Zep heelwat ups en downs kende, de diepte punten dan vooral toen de sa menwerking tussen de i deze oude bunker een ge- een ideale ontmoetingsplaats dat alle leden van dat komitee - in galatenu - aan de aanwezi- voQr menseo dj - gen werden voorgesleld. „,k ieK wd. Ondertussen weren ook de v£r ni schepenen Meulebjoeck D,e- zonder'00mfd. nek, Maes en Van Gucht gear- dsanci K nveerd, zodat deze plechtig- 6 heid wel een zeer officieel tint je kreeg. Misschien wel te recht, want in beide toespra- van de Zep en de scoutsgroep ken hoorden wc dat de scouts mondsc d Bastion v zal Irnnrinn rpkpnpn nn h(-t Mans- verminderde. Ook nu is er een apart Zepko- konden rekenen op het stads bestuur. nog prettige dagen beleven. Met deze tentoonstelling streeft de Stedelijke Raad voor het Leefmilieu een tweevoudig doel na: de natuur in de be langstelling brengen van het bredere publiek en in het bie- zonder van de schoolgaande jeugd enerzijds en anderzijds de verenigingen die lid ziin van de Stedelijke Raad voor het leefmilieu voorstellen en meer bekendheid geven. Aan deze tentoonstelling verlenen dan ook heel wat verenigingen die lid zijn van genoemde raad hun daadwerkelijke medewer king. Verder zullen er nog stands te zien zijn van de Na tionale Campagne ter Bescher ming van de Roofdieren, het Koördinatiekomitee voor de J3escherming van de Vogels, Yiet Centrum voor Natuurbe- schermingsedukatie, de Bond Beter Leefmilieu - Vlaande ren, het Wereld Natuurfonds Vlaanderen, enz. Maar deze tentoonstelling staat lang niet alleen. Daar naast heeft de Stedelijke Raad «eveor Het Leefmilieu van de stad Dendermonde ook een tekenwedstrijd georganizeerd onder de schoolgaande jeugd. De prijsuitreiking van de wed strijd heeft plaats op vrijdag 5 oktober, de dag dat de ten toonstelling plechtig wordt ^geopend. "Bert Pauwels, voorzitter van de Raad voor het Leefmilieu zal dan in het stadhuis om 19.30 uur de genodigden ver welkomen. Daarop zal de heer J. Bosmans, kabinetschef van gemeenschapsminister Lens- sens, de tentoonstelling inlei den. Hij zal spreken over het milieubeleid in Vlaanderen waarna schepen voor leefmi- 'lieu, mevrouw Therese Van g Gucht de tentoonstelling voor L geopend zal verklaren. De Vl plechtige prijsuitreiking van de tekenwedstrijd sluit de ope ningsplechtigheid af. Daarnaast staan er in het ka der van het leefmilieu dbk nog een aantal wandelingen op het programma. Zaterdag 6 okto ber wordt er om 14.00 uur aan het nieuw Sas langs de kant van Appels vertrokken voor een wandeling door de Sint- Onolfspolder. Zondag 7 okto ber komt men bijeen aan de oude Scheldebrug, kant Grem- bergen broek. Op zaterdag 13 oktober om 14.00 uur komen de wandelaars aan het mooie kerkje van Vlassenbroek bij een voor een tocht door de polder van Vlassenbroek en op zondag 14 oktober wordt om 14.15 uur verzamelen geblazen voor een wandeling langs de Kalendijk. Men vertrekt dan aan de Brusselse Poort. Voor deze wandelingen worden rub beren laarzen en wandelkledij aanbevolen. De wandelingen worden geleid door gidsen die de deelnemers uiteraard zullen wijzen op het vele natuur schoon. Praktische inlichtingen De tentoonstelling in de Ros Beiaardzaal van het stadhuis is dus van 5 oktober tot en met 14 oktober toegankelijk. Op vrijdag 5 oktober kan men er terecht van 19.30 tot 22.00 uur; op zaterdag 6 en dinsdag 9 tot en met zaterdag 13 oktober van 14.00 tot 17.00 uur; op zondag 7, maandag 8 en zon dag 14 oktober van 10.30 tot 17.00 uur (tussen 12.00 en 14.00 uur is het stadhuis even wel gesloten. De toegang is gratis. Scholen kunnen ook op afspraak een bezoekje bren gen. Maar dan moet men tele fonisch kontakt opnemen met het nummer 052/22.08.00 en vragen naar de sociale dienst, binnenpost 500. Dendermonde. Zilverpandfeesten. Kaartje leggen mocht voor de inwoners van het Zilverpand zeker niet ontbreken, (v) in 1975, 1976 en 1977 kreeg den zelf samengesteld. Naast men volgende uitslag: 1. Barth een rubriek ontspanning vindt Klinck, Elsbos 21, 2. Tim Sa- men er telkens weer ook raad- muel. Gentsesteenweg 177 te gevingen, wenken en tips in Lebbeke, 3. Jurgen Gijs, terug, wordt aandacht besteed den ie in het Zilverpand hun hun verleden en toekomst. In gezellige woning hebben ge- de eerste ronde kwamen als vonden. Handwerkjes van de bekende figuren Wim Van vrouwen waarbij vooral de Damme, kandidaat prins-kar- mooie afwerking opviel, schil- naval 1985, en Wim Roef die derijen van Jozef Verstrepen ook al die titel ambieert, tegen en tekeningen en koperwerk elkaar uit. Wim zorgde al da- *van Jozef Wilbers die best hun delijk voor de plezante noot en i voet mogen zetten naast ande- bleef die de hele avond ook re meer bekende Dender- aanhouden. Hij kreeg Denise mondse kunstenaars. Daar- Van Geel als medekandidate naast was het kijken naar de en Louis Roef ging voor de vele kindertekeningen, want gelegenheid scheep met de ook aan de jeugd was gedacht heer Van Limbergen. In de door middel van een teken- tweede ronde Eddy Verneirt wedstrijd. Laten we de zaken samen met Guillaume Van evenwel niet vooruit lopen en Audenhove moest het opne- beginnen met het begin. men tegen Etienne Moemaut die Maria De Cock als mede- Hoger-lager kandidate aan zijn zijde kreeg. Vermits het Dendermondse kamavalverbond zijn mede- Ook zij maakten er een bie- werking aan de Zilverpand- zonder genietbaar spel van feesten had toegezegd, kon Lachen was het wanneer Willy men algemeen verwachten dat Ophalvens in de zetel ging zit- er flink wat zou afgelachen ten en als partner mevrouw worden Dat bleek ook zo te Willers meekreeg. Zij kwamen zijn. Vooral dan tijdens het uit tegen Leo Smet die het met spelprogramma Hoger-lager mevrouw Sacre tegen het ge- naar het bekende recept van vestigde duo moest opnemen. ons aller BRT. Walter Capiau, In de vierde ronde kwam Celi- monde. Vrijdag was het nog allemaal officieel, met weinig tik suui!> rdte avond helaas niet vrij, na De Dijn, de ster uit de genodigden opdat het niet overbevolkt zou zyn, maar prachtjge volzinnen niet r werd vervangen door een duo, Dendermondse revue's aan de zaterdag zat het er stampvol en buiten stonden nog eens kan bijhouden. Daarmee was Roos en Andre die zorgden beurt. Met Alice Werderfroy zoveel jongelui te wachten om binnen te geraken. de heropening dus officieel en voor een prettige avond, boor- moest zij in de arena tegen mocht het gjas geheven wor- devol vermaak en afwisseling, keizer Cornel die samen met Zoals logisch bij een officiële mitee dat werkelijk grote in- den de toekomst van de Al kan men bij dat alles na- Jef Ophalvens flink van zich opening kwamen er nogal wat spanningen heeft geleverd om tuurlijk niet de inbreng van de wist af te bijten. Zowel Celina dankwoorden aan te pas. Phi- met een minimum aan kosten y^^f hadden v Vrijdagavond had in de bastion aan de Leopold II laan, Schepen van onderwijs en vlak naast de Honky Tonk een op zyn minst merkwaar- jeugdbeleid Patrick Meule- dige plechtigheid plaats. Het was immers niet de eerste broeck moest dan de toespraak keer dat we aanwezig mochten zyn op een opening van de houden en hij deed dat op zijn Zep, een ontmoetingslokaal voor de scouts van Dender- e|gen gemoedelijke manier, al r- - - - moet hij er zich wel voor hoe den dat het publiek soms zijn Dendermonde. Zilverpandfeesten. Leden van de Lebbeekse balletschool demonstré den hun danskunst (adw) i we de sobere, maar toch efficiënte en gezelli- zdlig lokaal te maken. H«wm mnchu van hcrlokaal dan ook niet meer dan logisch »unn(,n Hcl vervallen. De Zep is dus niet alleen een aanwinst voor de scouts maar tevens voor de ganse Dender- Koude herfstdagen en toch langer in de tuin! Dat kan met de AZ 2000 VERANDA. Een luchtig transparante plaats, omgeven door dubbelbeglaasde schuifdeuren (zo wel links als rechts openend), die gevat zijn in mooi aluminiumprofielen of hout. Dit oer sterk en stevig geheel is bedekt met valig loopvast acrylglas. Vraag inlichtingen en het wordt wellicht de langste zomer voor UI PERFEKTE PLAATSING j BETALING NA AFWERKING 10 JAAR WAARBORG De Nationale Specialist VERANDA'S, PERGOLA'S/ ZWEMBAD-rt? OVERDEK-iü KING Hoedt U voor NAMAAK! Bezoek daarom persoonlijk één van onze vestigingen of modelveranda's in het land. KONTICH, Koningin Astridlaan 28 03/457,60,00 - 457.60,20 OVERUSE, Stwg. op Brussel 182 02/687,48,98 - 687.56.76 SCHEPDAAL, Ninoofsestwg 113 02/569.77.39 - 569.77.41 BASTOGNE, Rue de Marche 153 062/21.52.97 Dendermonde. De bestuursleden van de Zep hebben de glimlach (v) De centrale gaste van het ra dioprogramma «Van A tot Z», dat aanstaande zaterdag op 6 oktober tussen 11 en 14 uur uitgezonden wordt op uw loka le zender is ditmaal misschien wel de meest onderschatte zangeres uit eigen land: Lia Linda. Lia Linda heeft het vak geleerd in de groep van Staf Parmen- tier. Zij was er de vocaliste, die bestendig nieuwe nummers moest instuderen en op een briljante manier telkens ook opnieuw de juiste toon vond, of het nu in het Nederlands, het Frans of het Engels was Ondertussen is Lia Linda haar eigen weg gegaan. Ze heeft met grote orkesten gewerkt. Ze heeft met internationale combo's gewerkt, is overal een zeer gevraagde en ge waardeerde artieste. Ook de vorige zomer werd zij door het publiek op de handen gedragen, telkens zij één van haar favoriete nummers aan de kust (op toernee met Het Laatste Nieuws) mocht brengen Over de toekomstplannen van Lia Linda, over haar beroep in het algemeen, over haar privé- leven ook. praat Lia Linda hon derd-uit tegenover Jo Lee mans. die vanuit haar veranda de vragen stelt en de luiste raars van het radioprogramma «Van A tot Z» opnieuw een wedstrijd aanbiedt. Het vraaggesprek van Leemans met telkens een anfnoc dere vedette is natuurlijk maar een onderdeel van dit één durende radio-programr Voor het overige zijn het ge woon prettige, ontspannend» 'og muziekjes en vrolijke grapper 'rag, die Wiet Van Broeckhoven 8'r ei bindmiddel gebruikt. Niet vergeten, zaterdag 6 o« c|"l tober aanstaande tussen i !c' en 14 uur op uw lokalf' radio Producer Hugo Janssens Service House Quellinstraat 48. 2000 Antvrt "cl pen. tel. 03-233 87.54

De Voorpost | 1984 | | pagina 24