Rookbom en Alphonse houden de Klaaskens van verdiend puntje SK Beveren stuurt Akranes met forfaitcijfers naar huis Davidovic wikt, Bett beschikt Beveren gaat in de fout en... Sportkringsprokkels OEFENVELDLOPEN SK Beveren wil misstap goedmaken 26 - 5.10.1984 - De Voorpost Nationale INDER ALE T SINT-NIKLAAS - CLUB BRUGGE 1-2 De komst van de eerste échte Belgische topklub (daarnaast zijn er nog Standard, Anderlecht en jawel, Beveren) werd na afloop maar bijzonder slecht verteerd door de sterk opgekomen Wase supporters. En dat had zo zijn redenen, want wat de Klokkeklub van weleer in de eerste helft opdiste was ondermaats en hoe ze uiteindelijk aan een geflatteerde winst kwam, verdient nog enkele Igntjes explikatie. Feit is zeker, Sportkring, dat nu eens niet het spektakel in de weg stond, kreeg op een betreurenswaar dige manier de kous over de kop en alles laat dan ook aanzien dat trainer Noliet in de komende matchen de ouwe beproefde manier van resultaatvoetbal weer zal botvieren, dit tot spijt van wie het bengdt. Beveren-Akranes 5-0. De kopbal van Erwin Albert, die dit luchtduel met Axelson won, zou nipt over het doel scheren, (dw) Europees bekervoetbal De entoerage voor de eerste zaterdagavondmatch van dit seizoen was alleszins buiten verwachting. Sfeer werd er al lang voor het beginsignaal van scheidsrechter Costantin inge bracht door de heftige blauw zwarte spionkop aan de 'Zwar te beek'-side en alsof dat hielp kwamen naar ruwe schatting 8.000 mensen naar het Stede lijk Sportstadion afgezakt. Na een eerste speldeprik aan het doel van Van Reeth nam de thuisploeg in weinig tijd het heft over en was het duidelijk dat het lokale meesterschap vooral door een goed gestof feerd middenveld werd gere gisseerd. Aan het kwartier de eerste vermeldenswaardige po ging met een schot van De Gryze-voorlangs waarop Wel lens van een niet miste. In de onmiddellijke reaktie kregen we weer een staaltje van het niet-thorinstinkt van Luk Be vers. Luk werd keurig op zijn vleugel gelanceerd door een klaarziende Truyens, hij rukte ook op maar in plaats van naar de geïsoleerde Simoen in het centrum toe te spelen schoot hij zelf hoog en onbegrijpelijk over. Deze verwittiging werd door de Westvlamingen niet zo ter harte genomen want ze ble ven onder impuls van een doorgaans zwak geïnspireerde Verheyen drukken zonder echt De enkele IJslandse supporters, het waren de vrouwen en de lieven van de mannen op het veld, bleven hardnekkig trommelen en zingen in de tweede helft toen Akranes al lang in een verloren positie voetbalde en SK Beveren al dacht aan een volgende bekerronde. Beveren startte aanvallend, nam dadelijk het initiatief en de belofte van trainer Rik Pau wels, «Beveren moet negentig minuten lang aanvallen. Ons publiek mag ook eens iets heb ben». leek te worden waarge maakt. Akranes voetbalde ver rassend goed mee en de Freet- hiel werd rond de tiende mi nuut 'IJskoud' toen een foute terugspeelbal van Stalmans door de tegenstander in doel werd geschoven. Gelukkig, maar onterecht, keurde de Luxemburgse scheidsrechter het doelpunt af. Beveren kreeg wel de beste kansen, Schon- berger trapte net naast de paal, en de bezoekende doelman bleef keurig werk leveren. A- kranes maakte het met de technische hoogstandjes Beve ren niet makkelijk maar toen Albert op aangeven van Chris- tiaens de ban brak en Beveren op voorsprong bracht leek al les plots vlotter te gaan. Albert had tegenslag in de afwerking en daar was het publiek ook gevoelig voor maar toen Akra nes weer een afgekeurd doel punt maakte werd Freethiel rumoerig. Schonberger zorgde onmiddellijk daarop dat het feest toch kon doorgaan. Zijn kopbal werd door de doelman pas achter de lijn gestopt. De 2-0 ruststand voor Beveren was eigenlijk toch wel ver diend want Baecke trapte nog tegen de deklat en Schonber ger legde centimeters naast. Onmiddellijk na de rust werd de IJslandse doelman aan het werk gezet. Hij zweefde knap een goed schot van Theunis uit het doelvlak maar in het gehar rewar even later kon Paul toch het derde doelpunt aanteke nen. Het werd de Akranes- voetballers te veel en het spel verruwde. De bezoekers ke ken tegen een tweede en een derde gele kaart aan. Het laat ste halfuur was volledig voor Beveren. Akranes, de kompe titie zit er in IJsland al enkele weken op, viel als een kaarten huisje in elkaar. Het publiek kreeg toen trouwens meer be langstelling voor het scorebord waarop het verloop van de an dere Europese wedstrijden werd gevolgd. Schonberger bleef op het Freethiel de grote bezieler. De meester stuurde Hans Christiaens door de be zoekende verdediging en klei ne Hans maakte zijn tweede Europees doelpunt. Net voor affluiten ging Patrick Gorez op de solotoer. Hij raakte door de wankele IJslandse muur en maakte het verlies voor Akra nes nog zwaarder. Beveren bewees dat de wed strijd tegen Racing Jet inder daad ook anders had kunnen eindigen en Freethiel maakte woensdagnacht al nieuwe Eu ropese plannen. Hugo Aerts yiLJÜJi Sinl-N'iklaas-Brugge 1-2. Al speelden de Klaasjes nog zo fel, de omstandigheden vochten mee aan de overzijde (dw) RACING JET-BEVEREN 1-0 Halfweg de wedstrijd tegen landskampioen Beveren ge loofde niemand van de weinige echte thuissupporters dat Racing Jet een kans op puntenwinst maakte tegen de VVaaslanders. Toch stonden de Brusselaars toen al op voorsprong maar de Wase voetballers, en hun ingesteld heid werd door het publiek overgenomen, trokken vol zelfvertrouwen weer de sompige wei in. Beveren-Akranes 5-0. Gorez kan met het hoofd deze IJslandse aanval weren (dw) Het terrein was erg moeilijK bespeelbaar en bievoorbeeld kleine Hans Christiaens leek daar geweldig veel moeite mee te hebben. De Zeienaar had het in de wedstrijd trouwens nog veel moeilijker met zijn rechtstreekse bewaker, A- driaens. Elke Wase speler «reeg zijn gezel mee en de LIERSE-LOKEREN 0-4 Lokeren heeft vorige zaterdag op Liersc bewezen dat het stilaan terug op weg is om een goed geordend geheel te worden. Davidovic tracht immers een ploeg op te bouwen die over enkele jaren opnieuw haar plaats in de top van het Belgisch voetbal kan verdedigen. Nu was Lierse wel niet dé grote tegenstander om zoiets tegen te bewijzen, maar de geelzwarten moesten normaal toch vechten voor de nodige puntjes. Lierse lijkt wel ziek en kon zich tijdens deze match zeker niet rehabiliteren. Lokeren daarentegen voetbalde vooral in het eerste halfuur fris van de lever, al resulteerde dat niet in doelpunten. Die werden pas later gemaakt uit niet altijd zo'n aantrekkelijke fazen. Maar kom, het resultaat is er en Lokeren staat nu in een prachtige positie. Lierse vertrok duidelijk met het idee-fixe dat er niet mocht verloren worden. Was het daardoor dat er steeds bange lijk en paniekerig werd gerea geerd, dat de Lierenaars geen initiatief durfden nemen? Zij kwamen er vrijwel niet bij te pas en de trikolores nestelden zich heel gemoedelijk op de Lierse-helft alsof zijzelf de thuisploeg waren Hoewel ge makkelijk meester op het ter rein en kollektief sterker tij dens dat eerste halfuur, resul teerde dat maar in één enkel doelpunt. Een mooie knal van Bett die doelman Dufraing vanop twintig meter versloeg. Na enkele plaatselijke flaters verscheen de bal plots voor Betts voet die prompt in de kruishoek schoot. De voorzet kwam van Van der Gijp, maar de bal geraakte geklemd tus sen Mertens en Vander Eist, tot Bett het leder voor Zijn zware voet kreeg. Misschien namen de Loke- renaars het iets te gemakkelijk op toen ze zagen dat Lierse eigenlijk weinig weerwerk bood. Feit is dat deze periode de basis werd van de bezoe kende zege maar niet van de doelpunten Het was mooi om naar te kijken: knap werk van Bett, spetterende uitvallen van Van Veirdeghem op links en een uitstekende Somers die het Lo- kerse middenveld zoveel ster ker maakte. Lokeren vergat echter te scoren en dat leek dan wel gevaarlijke gevolgen te heb ben Hoogenboom moest zo waar aan het werk om twee schoten van Goossens te neu traliseren. Van Veirdeghem moest tussenkomen om Schroyens en Weihrauch te stoppen Dat alles tegen het einde van de eerste helft. Lier voelde dat Lokeren of fensief een beetje de boot mi ste en kreeg hoop en moed. Dirk Goossens kon offensief op steun van Schroyens reke nen, maar de andere aanval lers kwamen niet aan de bak. Fel begonnen de Schapc- koppen aan de tweede helft. Mertens werd vaker vooraan gezien, het spel verliep sneller en de bal ging vlotter rond. De Lokerse afweer leek zowaar wat af te brokkelen, maar de Lierse-fouriers gooiden de bal té hoog voor doel, waar de Lokerse verdedigers er wel raad mee wisten. Davidovic, die blijkbaar geen slecht 'schaakspeler zou zijn, deed een geijkte zet. Hij verving Verheuge op het uur door Nijskens en weer had hij sukses. Met een goede Angelo Nijs kens op het veld, hervond Lo keren vrijwel zijn draai van de eerste helft. De Liersedefensic begon opnieuw naar adem te happen en toen Van der Gijp -helemaal alleen voor Dufraing opdook, dachten de Liere naars aan buitenspel, maar scheidsrechter Laenens had er geen oog voor. De voorzet van Bett lokte dus nogal wat dis- kussic uit, maar de rcf bleef bij zijn beslissing en Van der Gijps doelpunt werd gevali deerd Bosch en Weihrauch probeerden er nog wat aan te doen, tevergeefs echter. Toen Nijskens van de sokken werd gelopen, in wat voor sommi gen gewoon een obstruktiefout leek, floot Laenens voor straf schop. Van der Gijp zette zich aan de stip, maar Dufraing kon keren. Bett stond echter op de ideale plaats om de bal per kerende post in de Lierse muit te laten belanden. 0-3 dus rond de tachtigste minuut. Het vierde doelpunt via Nijskens, zette dan de kroon op het werk. Of Lokeren nu duidelijk op de goede weg is valt moeilijk te zeggen. Lierse leek wel een bange haas, die zijn leger niet dierf verlaten omdat er teveel jagers in de buurt waren en uiteindelijk toch de klappen kreeg. De Lo kerse vernieuwde ploeg, na de jarenlange afbouw door de verkoop van échte vedetten, schijnt nu échte voetballers in de rangen te hebben. Een vijfde plaats schijnt niet zo slecht, maar vorig jaar stond Lokeren ook zesde na zeven speeldagen. Nu zondag komt Antwerp op bezoek, mis schien een kans om twee punt jes thuis te halen, al lijkt dit Antwerp met Prins, SmidLs, Koeckelkoren en Van der Lin den toch geen katje om zonder handschoenen aan te pakken. voetballers van Freethiel ae- den in het begin van de wed strijd weinig om die plakkers af te schudden. Beveren liet Racing Jet trou wens volledig het spel maken en, al lag dat de Brusselaars aanvankelijk niet zo best. na twintig minuten spel leidde die spelopvatting tot een thuis- doelpunt. Op het verre kanon schot had De Wilde niet de minste reaktie. Toen wilden de Waaslanders het wel even an ders doen maar de vleugelspe lers werden aardig uit de wed strijd gehouden. Toch kreeg Baecke nog voor rust een eni ge doelkans en moest doelman Bogaerts tonen ook wat te kunnen op schot van Erwin Albert. In de tweede helft ging Be veren nadrukkelijker aanval len. Het doel van Jet bleef doorlopend onder vuur maar de doelman bleef overeind en onkans. ook onvermogen, hield Beveren van de gelijkma ker. Jet bleek een agressieve tegenstander en bleef over eind. Dat betekende voor kampioen Beveren een tweede Brusselse, na Anderlecht. ne derlaag. Deze tweede neder laag in de nog jonge kompeti tie moet de Waaslanders ech ter de ogen openen. Zo bereid willig de wedstrijd, vooral in de eerste helft dus. en de inzet uit handen geven moet punten kosten. Als de afwerking dan ook nog stroef loopt is alles over een wedstrijd gezegd. Hugo Aerts gevaar. Even voor het halfuur keilde een hard schot vanwege Lacroix ruim naast maar in de daaropvolgende faze werd de bal keurig in de voeten gescho ven van Carl Cornelissen. De rijzige SK'er draaide goed om zijn as en leverde een splijten de voorzet af naar de schuin geposteerde Simoen die ons inziens bij het vertrek vatj de bal in duidelijke offside stand stond. Geen probleem echter. Jan miste deze doelgelegen- heid niet en trok zich in zijn jubel weinig aan van de bezoe kende protesten. Ref Costan tin was eveneens onvermurw baar en haalde zelfs geel boven voor een al te ontstemde kee per Jensen. Daarna beleefden de Hou- waertspelers hachelijke mi nuutjes met eerst een aktie Noë-Bevers welke in laatste instantie door een Bruggeling werd gekeerd vooraleer Si moen weer dreigde maar in de 33ste minuut dé kans op 2-0 nadat Simoen een bal keurig voor doel bracht en spitsge- noot Vandenhende (overigens weinig gezien) licht devieerde. Doelman Jensen was uitge speeld maar het leder schoof rakelings naast de verste paal buiten. Met een wat optimisti sche lobbal van Vandenhende en werkelijk ondermaats Brugs spel, gekonkretiseer in een zinloze zware maar onbe strafte overtreding van Mama- dou, gingen beide ploegen rusten. Na de koffie kwam de blauw-zwart getooide falanks. toevallig in de richting van zijn heetgebakerde aanhang, in ge wijzigde opstelling gevaarlij ker voor de pinnen. Al in de eerste minuut trok Gino Maes de bal voor tot bij de hard werkende Wellens, maar diens kopbal strandde op het li chaam van Herwig Van Reeth. Na twee schuivers van Mare De Gryse. kreeg Mare Leroy een gerechtvaardigde gele kaart omdat hij Leo Van der Eist voor de zoveelste keer opzij zette. Maar aan de 58ste minuut verbazing en woede ten top in de thuisgelederen omdat een Brugse onverlaat ondanks de aanwezigheid van rijkswachters een vuur werkbommetje wierp dat op een haar na doelman Van Reeth raakte maar de knal ervan alleen al was van die aard om de Bomenaar eventjes uit zijn hoogstnodige konccn- tratie te halen. Een spoedver- zorging en onverdroten door met het spel dat natuurlijk ge tekend werd door dat voorval en tot overmaat van ramp een Westvlaams doelpunt te zien gaf. Een slecht weggewerkte hoekschop werd door Alex Querter ingekcgeld en - laat nu in het midden of hij nog aangeslagen was of niet - doel man Van Reeth was te laat om de botsende bal uit zijn doel vlak te ranselen. Veelbeteke nend was de reaktie van één van de Brugse spelers die in het feestvieren om de goal een gebalde vuist uitstak richting spionkop. Een laakbaar feit dat met genoeg kan worden afgekeurd! Deze zware tegenslag kon Sportkring zeer zeker niet ver teren en dat bleek ook wel uit de talrijke kansen en zware druk welke men bijna lijdzaam onderging. Schoten van Wel lens en Querter rechtvaardig den dan ook een ploegvcr- schuiving: Noë kwam weer als laatste man postvatten en Gino Ontgoocheling troef natuurlijk bij alles en iedereen dat ietwat geel-blauw getint was. En we konden er best inkomen, het was inderdaad te gek wat de Brugse supporters én scheidsrechter Costantin voor mekaar brachten. Herwig Van Reeth en Johny Dusbaba keken alsof de degradatie niet meer kon worden afgewend; eerstgenoemde moest het verhaal van het bomincidenf meerdere keren overdoen en bekende dat hij een klein tijdje was aangeslagen door de knal van de betrokken rookbom. «Toch mag ik niet zeggen dat ik nog merkelijk last had van dit voorval toen Querter vanop ruime afstand een ei in mijn netten deponeerde. Zieliger vond ik de tweede goal die ik zeker had gegrepen indien de bal niet lichtelijk was afgeweken op het been van een ploegmak- ker». Dusbaba was zoals steeds snedig in zijn wedstrijda nalyse: «In de eerste helft hebben we eigenlijk de partij verloren omdat we uit vier werkelijk goeie kansen slechts één keertje skoorden en een vooraanstaande Belgische klub als F.C. Brugge werkelijk van het kastje naar de muur speelden. In de tweede helft kregen we met twee onbenullige goals een zwaar verdikt te slikken, hoewel ik hierbij onmiddellijk toevoeg dat we nooit in het verlies gespeeld worden als Mark niet wordt uitgesloten!». Dat was meteen weer aanleiding om de Bergenaar event jes te vragen of hij nog iets 'vriendelijks' had gezegd tegen de spelleider, en met een eerste kommuniegezichtjé getuigde de Sint-Niklase back dat hij zondermeer voor dte gewone obstruktiefout een tweede gele, dus rode kaart kreeg. In een ander hoekje zagen we de voor ons twee meest tegenvallende Sportkringers van zaterdagavond. Enerzijds Luk Bevers die niet voor niets weer heel wat kritiek moest slikken voor zijn wijze van afwerken. Luk is dan wel een bijzonder hard werker maar kan nooit een aanvallende aktie tot het einde toe afmaken. Anderzijds Danny Vandenhende die alweer onder de maat bleef en laat dat nu deels door zenuwen deels door vrees voor een harde aanpak zijn, maar de overtuiging groeit dat Danny zich zelden of nooit als speler met eersteklasallures zal kunnen doorzetten. Eén match thuis tegen Kortrijk op z< is nu eenmaal wat zwakjes om het tegendeel door te drukken. Oefenmeester Noliet was trouwens bijzonder realis tisch toen hij de verzamelde pers te woord stond. «Bij de rust mag er van enige tegenstand van betekenis geen sprake meer zijn en moeten we minstens al een voor sprong van twee doelpunten in ons voordeel hebben. Het is dan nogal kinderachtig om achteraf uit te vallen tegen de rare dingen die na rust voorvielen en alle zonden van Israël aan de scheidsrechter en aan het onbehoorlijke gedrag van de Bruggefans toe te schrijven. Neem van mij wel aan dat ik volgende keer weer op de meer behoudende toer ga en dan duidelijk zal kiezen voor minder spektakel maar een beter resultaat!». Volgende week reizen de Klaaskens naar Rocourt en dat boezemt Leon blijkbaar niet zoveel vertrouwen in. «FC Luik is een bijzonder kundig team dat met de passende snelheid overschakelt van achterin naar de rappe manne tjes vooraan. Toch hoop ik één puntje te kunnen behalen en wie kan beter ingeschakeld worden dan oud-Luikspeler Mathy Van Toom om zijn ploeg naar een goeie prestatie te loodsen?» Vergeet natuurlijk met dat Mark Noë zondag zijn straf zondag uitzit en dat Nijs dan zijn streng zal moeter<( (proberen) trekken als laatste man. Van Toom komt dus zeker in als verdedigend middenvelder en zit er natuurlijk op gebrand om zijn plaatsje onmiddellijk te heroveren. Vermelden we tot slot dat Sportkring na de niet onaardige opkomst van zaterdagavond blijkbaar gewon nen is voor nog meer zaterdagavondvoetbalZo werd nu reeds bekend dat de wedstrijd van aanstaande speeldag ook wordt afgewerkt bij kunstlicht. Dus op 13 oktober 20.00 uur de streekderby tussen S.K. Sint-Niklaas K.A.V. Beerschot. Mare Naudts BE Nijs schoof van zijn kant in de rol van verdedigend midden velder. Enige verademing zat er evenwel niet in vooral om dat Danny Vandenhende door zenuwen of wat dan ook zijn normaal spelpeil lang niet be naderde en de Bruggelingen zeer goed de speelruimte van dc Waaslanders beknotten. Uitzondering echter aan de 70ste minuut wanneer Nijs goed inschoof naar het voorste kompartiment maar Simoen de bal verrast achter zijn rug zag doorschuiven op de natte gras mat. Net daarna stal de heer Costantin dc show doordat hij Mare Leroy voor een doorde weekse obstruktiefout een tweede gele kaart aanwreef, wat meteen een uitsluiting ver oorzaakte. Nog geen twee mi nuten later putte Club hieruit vertrouwen om koelbloedig toe te slaan. Een schijnfout gaf aan René Verheyen de kans om vanop ruim dertig meter doorheen een bos van benen de bal in te schuiven. Naar om later werd verzekerd w pas mogelijk nadat een Sint Niklasc speler de bal deed af schampen. Natuurlijk komple- te desillusie in het lokale kamp waar men niet meer de baarheid kon opbrengen nop te strijden voor het best verantwoorden puntje. De ze nuwen zaten er ook dik in met een gele kaart voor Vanden hende en nog eens prachtsaves van Van Reeth tu schoten van Wellens en De Gryze. Willy miste overigen nog een ongelooflijke kans dat Mare op de paal schoot maar zelfs dat was niet meet belangrijk voor dc uiteindelij ke winst. De kijkers waren m afloop terecht niet te spreken over het optreden van de be zoekende supporters scheidsrechter van dienst. Van de eigen vereniging was men daarentegen wel tevreden, ol niet soms... (M.P Gedurende de maand oktober organiseert AV Lokeren een reeks oefenveldlopen voor mannen en vrouwen aller katc- gorieën. De eerste wedstrijd heeft plaats op zondag 7 okto ber in het Bospark (omgeving schuttersterrein) en dat om 10 uur 's morgens - kleedkamers in de Sporthal. AC Denderland geeft ook aan zijn atleten de «kans het ko mende crossseizoen voor te ba reiden en organiseert daarto enkele oefenlopen. Op zond 7 oktober te 14.30 u. wordt start gegeven in de Ottcrstrait café Marleen. Deze wedstrij staat open voor alle atletd aangesloten bij AC Dcndo land en ook nict-aangesloM nen zowel mannen vrouwen. Op de achtste kompetitiedag wil SK Beveren nu ook dc misstap tijdens dc wedstrijd op Racing Jet uit dc herinne ring van de geelblauwe supporters bannen. Slachtoffer zou dan Cerclc Brugge worden, de ploeg met Georges Lcc- kens als trainer, dat het erg goed deed op dc zevende speeldag. Voor die thuiswedstrijd zou trainer Rik Pauwels opnieuw beroep kunnen doen op Marek Kusto, maar of de konditic van de Pool na zijn wekenlange inaktiviteit erg goed staat, valt te betwijfelen. Bcvcren-Cercle Brugge wordt, en dat stond in zowat alle kranten verkeerd geprogrammeerd, op zaterdag gespeeld. Beveren blijft trouwens tol en met 17 november, de wedstrijd tegen Waterschei, trouw aan het zatcrdagavondvoetbal. Sint-Niklaas-Brugge 1-2. Teneergeslagen SK-ers verlaten het veld, verslagen door I scheidsrechter., (dw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 26