r c i ■1 6 Vroege voorsprong snel teniet gedaan K.A.V. DENDERMONDE 1 MOET IN HET OFFENSIEF Strafschop breekt Aalsterse veer Eigen schuld Propaganda Zeelse marginaaltjes MERGEAY KOMT, DE POORTERE GAAT MBÉÊÈÊÊÊÊÊÊtÊÊ%£ÊÊËÊÊÊÊÊBSBB i waa Knappe zege van HOKE i BERCHEM-AALST 1-0 Lang heeft Aalst gehoopt dat het in Berchem de bordjes in evenwicht zou kunnen houden. De Antwerpse aanval is immers ook niet van de meest produktieve uit de reeks, maar toen er een twintigtal minuten voor het einde een strafschop tegen de Ajuinen werd gefloten, was de kous af. Twee ploegen dus die het achteraan allemaal potvast hielden en daarbij een scheidsrechter die graag van zich liet horen, hebben niet voor een aantrekkelijke wedstrijd kunnen zorgen. Aanvankelijk leek de af- tisch gespeeld. Derick zat op weergordel rond Moyson stand Gzils hielen, Rasker plakte ie zullen houden. Er werd im- aan Ferrera"s rug en Wage- mers zeer voorzichtig en tak- mans leek wel een Siamese im VOETBAL De Voorpost - 5.10.1984 - 27 2° Nationale tweeling met Van Roy. Toch deden de akteurs hun best, al konden ze dan wel een spran keitje fantasie gebruiken. Aalst volhardde in het weer werk, Berchem had meest bal bezit Aan het halfuur echter moest de gekwetste Van Asch vervangen worden door Buyst en van dan af leek het wel te beteren in de thuisrangen, al miste die Buyst zijn eerste tus senkomst. Hij zou dit later herstellen door zich als inspira tor te ontpoppen. Berchem-E. Aalst 1-0. Doelman Moyson krijgt nu in West-Vlaanderen enige bijscholing van Vranckx (per) Het werd beter dus in de tweede helft. Berchem bleef azen op een doelpunt, maar het kreeg bijna het deksel op de neus toen een attente Ferre- ra zag dat Wagemans vrij kalm naar zijn keeper terugspeelde en hem bijna het leder kon ontfutselen. Men moest er trouwens voortdurend een oogje houden op Ferrera en Droessaert, die, gesteund door een kwieke Van Roy, hun technische gaven konden laten bewonderen. Keeper Moyson kreeg enke le afstandsschoten te verteren. Toen belandde een voorzet van een al te persoonlijke Gzil toch in de grote rechthoek en Moyson was niet klemvast. Hoofs trachtte binnen te schoppen, wat niet lukte, maar een goed gevolgde De Ruyter kon dat wel. Comelis die zijn keeper ter hulp was gesneld sloeg de bal nog uit het doel- vlak, wat hem een gele kaart kostte. Albert Van den Bergh zette de strafschop feilloos om. Berchem ging nu hetzelfde spelletje spelen als de gasten voordien hadden gedaan. Toen de Ajuinen toch even de kop aan het venster kwamen steken, profiteerde de Berchem-aanval ervan om toch nog gevaarlijk te counte ren. Al bij al schijnt Berchem de meeste kansen gekreëerd te hebben, en is Aalst deze keer niet door het oog van de naald kunnen kruipen. Berchem-E. Aalst 1-0. De Aalsterse bank is er duidelijk niet gerust in als er gevaar is voor het ajuinendoel (per) Lauwe - Hamme 2-1 Vorig seizoen behaalde V.W. Hamme in vier wedstrijden zeven punten. In de vyfde match gingen de Durmezonen de boot in. Dat heeft zich herhaald. Hoewel er vorig seizoen vier punten werden behaald tegen de Westvlamingen, wist men thans vooraf dat het geen gemakkelijk klusje zou worden. Nochtans heeft Hamme kansen genoeg gekregen om minstens een punt te behalen. Trainer Guy Lammens over de geerde, zelden dreigde, maar wedstrijd: toch via een goedkoop doel- «Tijdens het eerste halfuur punt op voorsprong kwam. kwamen we moeüijk los. We Uitgespeelde kansen hebben hadden toen te maken met een ze overigens in die periode niet tegenstander die krachtig rea- gehad. Tijdens het derde kwartier namen wij het roer over van de thuisploeg en de monstreerden ons overwicht. Daaruit hebben we twee kan sen gepuurd. Eerst verscheen Frankie Vanhaeck'e alleen voor het doel. Daarna besloot Franco Pirelli op het doelhout. Kort na de hervatting konden we uit penalty scoren. Vanaf dat ogenblik hadden de spelers alleen de overwinning voor ogen. Ze hebben de zaken wil len forceren en zijn onberede neerd gaan voetballen. Tegen de gang van het spel in kwam de thuisploeg een tweede keer op voorsprong. Dat betekende ((Bevordering een streep door onze rekening. Wij zijn onrustig geworden. Van enige kombinatie was er nauwelijks nog sprake en de doelkansen bleven tot het strikte minimum beperkt. In feite hebben we ons op die manier zelf in de vernieling gevoetbald. Wij speelden tij dens de tweede helft «kick and run» zoals de Engelsen dat plegen te noemen. In ieder geval was de gelegenheid voor handen om een puntendeling af te dwingen. E.D.M. 3e Nationale EENDRACHT ZELE - RACING DOORNIK 1-1 In een snel en fel betwiste topper hebben beide ploegen voor een aangenaam kijkstuk gezorgd. Titelkandidaat Doornik trok in de Elststraat alle aanvallende registers open terwyl een voorzichtig maar gevat reagerend Zele dit getalenteerd geheel verdiend tot een puntendeling beperk te. Een eindresultaat waarmee de akteurs best konden tevreden zijn hoewel de thuisploeg diep in de tweede helft dicht bij de winninggoal aanleunde toen bij een splijtende aktie van Pieters en Van den Broeck niemand bereid bleek om de bal in het bezoekende doel te verlengen. Dc Walen lieten vooral in de aanvangsfaze hun overwin- ningsdrang blijken toen zij prompt met drie spitsen uit pakten Het leek erop of zij de thuisploeg met haar en huid gingen oppeuzelen wat aan li bero De Brabander een gele kaart kostte na een foutieve ingreep op de gelanceerde Fer- rere. De lokalen lieten zich echter niet onbetuigd en rea geerden vinnig langs de.infil traties van Pieters en Van den Broeck. De kwetsuur van Pfaff resulteerde op het defensieve vlak in een plaatswisseling waar niemand in eerste instan tie met een gerust gemoed tegenaan keek. De Brabander kwam centraal in het steunvlak postvatten en Steeman kreeg dc liberoplaats toegewezen Voor Schreurs betekende dit meteen het debuut als rechts achter in de fanionploeg. De vrees bleek echter onge grond vermits de invallers zich wonderwel in de ploeg aanpas ten. Even was er vrees voor een Waals doelpunt nadat De Cubber met een afstandsschot en een falende Duponchellc zich gevaarlijk hadden aange steld. Aan de overzijde kon Zele een strafschopfout recht vaardigen wanneer Pieters en Bordui door de bezoekende defensie met een strafschop- breuk je werden gestuit. Dc tweede helft begon schitterend Amo op links oog in oog kwam te staan met Van Puyvelde en de Zeelse goalie kalm en beheerst het nakijken gaf. Zele liet zich door deze vroege opdoffer niet intimide ren en sloeg terug. Bordui trapte een hoekschop op het hoofd van Cooreman en met een krachtige kopslag kon Rommelaere enkel toekijken hoe Dupluvrez de bal net over de doellijn kon ontzetten. Doornik slikte zijn eerste kom- petitiedoelpunt en het protest om de validatie van dit doel punt liet ref Van Driessche over zich heenwaaien. De schrik sloop in de Zeelse sup portersrangen wanneer ook voorstopper Plaetinck moest afhaken. Cooreman liet zijn plaats in het steunvlak aan Van den Broeck en ging achteraan plaatsnemen, terwijl Osabu de linkervleugel voor zijn reke ning nam. Het Zeelse team doorstond met klank de Waal se druk en liet zelfs dc beste aanval uit de wedstrijd aante kenen. Nadat Bordui op de vuisten besloot van Romme laere rolden Pieters en Van den Broeck dc Doornikse rechterflank op maar de latera le voorzet van Frank bleef voor zijn aanstormende mede- maats onbereikbaar. Joost Arens Toon Pfaff: «Doornik heeft ons onmiddellijk willen afmaken» Op Freddy Jacobs te na gesproken heeft Eendracht Zele met een volledig gewijzigde achterlijn de wedstrijd beëin digd. Door de kwetsuur van John Christiaens kwam Ronny Steeman in eerste instantie als rechtsachter in de ploeg. Toen De Brabander en Plaetinck de defensie verlieten vormden Schreurs, Cooreman Steeman en Ja cobs de lokale achterlijn. Met een tegenstander als Door nik pleit het voor het karakter en de inzet van de Zeienaars dat zij de 90 minuten zonder kleerscheuren hebben doorgemaakt. Dat was ook de mening van trainer Pfaff. «Na het eerste doelpunt heb ik vooral gevreesd vlug een tweede binnen te krijgen. Ik had dc spelers gevraagd wat er ook gebeurde niet in paniek te slaan en gewoon het gevraagde spclpatroon aan te houden. Gans de ploeg heeft het uitstekend gedaan. Wij hebben met goede kombina- ties zelfs bijwijlen gevaarlijker geweest dan onze tegen strever. Spijtig dat de goal van het jaar de mist inging. Toch denk ik dat wij mogen tevreden zijn als men weet dat Doornik vier profvoetballers en drie semi-profs in zijn rangen heeft». Jan Pieters: «Ons taktisch spelletje klopte naar behoren Niet toevallig teerde Eendracht Zele op de ideeën en impulsen van spitsaanvaller Jan Pieters. Omdat hij ditmaal op dc lef en inzet van Frank Van den Broeck kon rekenen zorgden de lokale aanvalsakties meermaals voor paniek in de Doornikse rangen. «Taktisch klopte ons spelletje helemaal» aldus Jan Pieters. «Doornik heeft zich duidelijk aangemeld met titclambities en lag gebrand om hier de volle inzet weg te halen. Het was aan hen om het spel te maken en zij hebben hun verantwoordelijkheid opgeno men Deze gang van zaken heeft zeker tot het spektakel bijgedragen. Wij van onze kant verdienden een straf schop. Bordui en ikzelf werden beiden foutief afgeremd maar de ref vertikte het om zijn verantwoordelijkheid op te nemen Met wat geluk scoorde ik ei zo na nog de winninggoal. Ik kwam echter een metertje te kort om de voorzet van Frank tegen het het te prikken» (ajz). JONG LEDE - LA LOUVIERE 1-2 Jong Lede blijft puntenloos na zyn wedstrijd tegen La Louvière. De bezoekers hebben alles in acht genomen geen problemen gehad om Lede opzy te zetten. De thuisploeg startte nochtans zeer snedig. Lede kwam ook verdiend op voorsprong. La Louvière kwam voor de rust echter gelukkig terug. Tydens de tweede helft was Lede niet meer bij machte om de overwinning te forceren. La Louvière legde meer maturiteit aan de dag. Dc Walen waren sterker op de bal. Lede kwam in het tweede bedryf niet meer in het stuk voor. Het ziet er voor Lede stilaan erg benard uit. Het eerste kwartier was duide- blunder. Hij bracht La Louviè- lijk voor Jong Lede. De thuis- re langszij in de 27ste minuut, ploeg acteerde vlot op het zwa- Toen werd er wapenstilstand re veld. Men profiteerde dui- gehouden. Voor de koffie delijk van de slordigheden in bleef er echt niets meer te de comhinatie bij La Louvière. beleven. In de derde minuut veerde In de tweede helft kwam La iedereen reeds recht. De bal Louvière sterker voor de dag. - van Lorré hobbelde echter te- In de 51ste minuut knalde "eyt hoe de bal tegen het kruishout slaat (per) gen de paal. Lede bleef komen Ronny Van Poucke staalhard en kreeg daartoe alle gelegen- voorbij Vijt. heid van een weinig samenhan- Van toen af aan kreeg Lede gend La Louvière. Lede kwam het lastig. De bezoekers con- in de 14de minuut weer dicht- troleerden rustig het gebeuren bij de openingstreffer. en de thuisploeg was niet in staat om nog één keer gevaar- De vrijschop van De Rijck lijk te zijn. Op hoekschop was vloog nipt naast Het eerste La Louvière nog eens dicht bij ernstige antwoord was van een treffer De kopbal van Sciamanna. Vijt stopte dc bal Van Lierde sloeg tegen de zeer gevat. Lede bleef op zoek dwarsligger. Daar ontsnapte gaan naar de openingstreffer. Lede gelukkig aan de beslis- Een overbodig^ handspel van sende tre{fer Hoop was er echter niet meer. Lede acteer- Jong Le4e-La Louvière 1-2. Terwijl een Lede-verdediger blijkbaar intiem wordt met de paal, ziet doelman Mare Provinciale Primi. Gerrit De Winne nam de strafschop. de niet viot meer De kansen Daniel lag goed in de baan van werden zeer schaars. Enkel de bal. De terugkerende bal vanop afstand wist Lede de werd goed hernomen door De kooi van Daniel nog te bedrei- Winne Lede leidde verdiend gen. De kous was duidelijk af. met 1-0. Even later soleerde Beide ploegen sleurden zich Carlier door de bezoekende naar het einde van een matige linies. Zijn lob belandde cch- wedstrijd waarin het nogmaals ter naast. Vijf minuten later gebleken is dat Lede raoei- herstclde Primi zijn strafschop- zaam scoort. Na afloop verna men wij nog dat trainer Guy De Poortere ontslagen werd. Zijn opvolger wordt de Me- chelaar Mergeay. Zal hij Lede nieuwe impulsen kunnen ge ven? K.A.V. DENDERMONDE GESPONSERD DOOR i K.A.V.D. - AALTER 0-1 K.A.V. Dendermonde mag nu wel alle titelambities verge ten. Tegen Eendracht Aalter verloor paarsblauw een vierde opéénvolgende keer, waardoor het onderaan de rangschikking hengelt. Niemand had dat voor de aanvang van de kompetitie verwacht. In ieder geval moet het ty wel dringend keren, wil K.A.V.D. als eerste provincialer enige rol blijven spelen en supporters aantrekken. Die waren ontgoocheld door de nederlaag, maar niet geheel ontevreden over de verrichting. De bezoekers hebben trouwens geenszins de overwinning verdiend. Maar ook K.A V.D. niet. Een K.A.V.D. verzette Guy Ro- puntendeling ware logisch ge- drigo bergen werk, maar hij wccst. Bovendien puurde Aal- kreeg van zijn maats te weinig ter een doelpunt uit een voor- steun om werkelijk een bedrei- afgaand buitenspel. Dat leek ging te vormen voor de bczoe- voor iedereen duidelijk, bchal- kende doelman. Toch reageer- ve voor de grensrechter. Die de paarsblauw met volle over stak wel even zijn vlaggetje dc gave en er kan niemand een hoogte in, maar hij veranderde steen geworpen worden voor bijzonder snel van mening. De de onverdiende nederlaag, scheidsrechter twijfelde even «Spijtig dat we op die manier en dc Dendermondsc voetbal- moeten verliezen». zegde Iers gingen uiteraard proteste- voorzitter Philippe Rocdolf na ren. Maar dat hielp niet. Op afloop. «Iedereen speelde met het splinternieuwe clektroni- inzet. Het gaat weliswaar niet sche skorebord verscheen een zo goed als vorig jaar, maar eerste doelpunt. Voor de wat wil je, met al dc gekwetste paarsblauwe aanhangers spij- voetballers die we totnogtoe hg genoeg langs dc verkeerde gehad hebben... Een puntcn- *ant deling hadden we zeker ver is A.V.D heeft offensief op diend. Dat zou zeker het ge schokte vertrouwen ten goede zijn gekomen». «Dc vcrrich- dic achterstand gereageerd Die opvatting hield risiko's in, b..~...w.. bij zoverre dat dc bezoekers de ting mag geenszins als «slecht> kans kregen om het wapen van worden bestempeld», meent dc tegenaanval te hanteren, gekwetste voetballer Dirk Van waarmee ze een paar keer zeer Der Putten, die dc wedstrijd gevaarlijk zijn geweest. Bij volgde van in dc tribune. «Er 1 gcvi werd naar mijn mening be hoorlijk voetbal geprodu ceerd. Toch is duidelijk aan het licht gekomen dat er onder de spelers een vertrouwenskri- sis heerst. Dat is een begrijpe lijk verschijnsel na drie opéén- volgende nederlagen. Tenslot te mag niet worden vergeten dat vie als ambitieuze eerste provincialer van stapel zijn ge lopen. Het enige doelpunt dat Aalter dc zege opleverde, kwam tot stand uit buitenspel. Dat leek mij duidelijk. Het wordt nu in ieder geval hoog tijd dat wc punten gaan sprok kelen. De plaats die we thans innemen in de klassering is ruimschoots beneden tmze waarde Ik denk dat een over winning het tij kan doen ke ren, en wie weet, rukken we dan niet snel op in de rang- tabel». Trainer Eticnne Borré die sla peloze nachten achter de rug heeft, was evenzeer teleurge steld. «Het punt waarop we aan spraak konden maken, zou het vertrouwen onder de spelers ten goede zijn gekomen. Ik kan moeilijk iemand een ver wijt toesturen. Dc inzet was er. Ondanks dc nederlaag zag ik enkele lichtpunten. De ver dediging is in progressie en ook in de middcnlinic draait het waf vlotter .in vergelijking met vorige wedstrijden. Dc vervanging van Walter Da- man had zijn reden. Reeds bij de rust ondervond hij last van krampen. Ik heb nog even af gewacht tot een korte periode in de tweede helft, maar moest dan noodgedwongen tot een wissel overgaan». In Dendermonde is de versla genheid groot. Na een uitmun tende bekerkampagne waren de verwachtingen hoog ge steld. De ambities hebben een flinke deuk gekregen. Nu zon dag reist paarsblauw naar Evcrgcm. Trainer Daniël De Paepe was vorige zaterdag in het stadion te Grembergen aanwezig. Hij zal vast zijn spe lers diets maken hoe ze Wae- geman en zijn maats zullen moeten aanpakken. K.A.V D. kan zich echter een vijfde opéénvolgende nederlaag niet permitteren, zeker niet in het vooruitzicht van de ontmoe ting met Racing Gent, die een week later op het programma staat. Deze wedstrijd wordt op zaterdagavond om 19.30 uur betwist. E.D.M. Scheidsrechter: Ancion De ploegen: Jong Lede: Vijt, Geeraerts, Van Zande, Dc Rijck, De Winne, Ecckhoudt, Geeraerts G.. Strobbe (75' Ba ten), Lorré Ingmar. Carlier, Uyttenhove. La Louvière: Daniël. Van Lierde. Gorez. Misonne, Min- sart, Primi, Van Poucke, Chia- relli, Gamberella. Royet, Scia- Doelpunten: 1-0 G. De Winne (22'), 1-1 Primi (27'). 1-2 Van Poucke (51'). G.D.T. Dat er in de Leedse keuken wat aan de hand was, voelden wij duidelijk aan. Na de nieuwe nederlaag tegen La Louvière lekte het bericht uit. Guy De Poortere werd ontslagen en Roger Mergeay, zondag aanwezig tijdens de partij tussen Lede en La Louvière, werd zijn opvolger. Alles was vlug in kannen en kruiken. Wij gingen meteen enkele indrukken opvangen. Vooreerst de trainer zelf: «Een nieuwe nederlaag is voor mij fataal geworden. Hoe die er kwam is weer duidelijk gebleken Lede scoort te weinig en wordt dan nog door het geluk niet gediend. De ploeg zakte wel ineen na de gelijkmaker van La Louvière. Ik heb in het verleden mijn uiterste best gedaan om de ploeg te wapenen tegen derde nationale. De jongens waren van goede wil. Er werd hard gewerkt maar de resultaten bleven uit. Zo werd ik in een moeilijke positie gewrongen». Voorzitter Roelandt was duidelijk getroffen door de beslissing van het bestuur: «Het is nooit leuk om iemand uit zijn funktie te ontheffen. Guy De Poortere heeft ten volle zijn best gedaan maar de resultaten bleven uit. Wij dienden als bestuur in te grijpen. Reeds voor de wedstrijd hadden wij allerhande mogelijkheden overwogen. Opvol ger Mergeay is voor ons alvast geen onbekende. Hopelijk kent hij meer sukses dan zijn voorganger. Met leed in ons hart zien wij Guy De Poortere vertrekken. De verstand houding was steeds optimaal.» Ook de spelers gaven hun mening weg. Wij spraken met Glenn Geraerts: «Trainer De Poortere heeft mij steeds als trainer bekoord. De oefenstonden werden degelijk gege ven. Er werd steeds hard gewerkt. Ik zeg nu wel niet dat ik het op taktisch gebied steeds met hem eens was. Voor mij blijft hij een goede herinnering. Jammer genoeg hebben wij vandaag weer moeten ondervinden dat de ploeg kracht mist. Wij deemsteren veel te vroeg weg in de wedstrijd. Goede uitgangsposities gaan zo zeer snel verloren» Bij dit afscheid horen alvast dankwoorden aan Guy De Poortere die ons steeds goed te woord stond: wij wensen tevens veel' sukses toe aan de coming-man Roger Mergeay. g.D.T. Hoke Erembodegem - Luchteren Drongen 4-0 Bracht Luchteren aanvanke lijk het beste spel dan was HOKE heel wat gevaarlijker en dat kwam al na een kwartier tot uiting in da cijfertaal: 2-0. Eerst had Van Ransbeeck een fraaie aktie Van Hocfs-De Maeght afgerond en kort daar op trof Steylemans vanop 20 meter raak De lokale doel man moest ook enkele malen tussenbeide komen maar Hec tor Van Nieuwenborgh deed dat dan ook uitstekend en HO KE hield de 2-0 stand verdiend op het bord tot bij de rust. Na de herneming poogde Drongen de achterstand te ver kleinen maar de Erembode- gemse verdediging gaf geen krimp. Het was zelfs de Luch- terense portier die het meest werd bedreigd. Naar het einde toe werd de lokale druk zelfs nog sterker en De Maeght zef- te eerst een persoonlijke po ging in doel om en kopte ver volgens een knap inzenden van rechts via de paal binnen. achter een long Lede-La Louvière 1-2. Danny Eeckhoudt (13) ziet hoe ongrijpbare VinCenzö Ganibarella aanzit (pet)

De Voorpost | 1984 | | pagina 27