•cz VOETBAL (2* bij Robur Benny Huylebroeck, centrale figuur Van slecht naar erger Nieuwkomer blijft verbazen Eendracht kreeg beste kansen Verrassende nederlaag voor E. Meldert SK Aalst krijgt 10 op 10 S.K. LEBBEKE GEEFT WINST UIT HANDEN zelf de strafschop met sukses om (per) 28 - 5.10.1984 - De Voorpost Provinciale Sporting Sint-Gillis - Destelbergen 0-2 Indien U de jongste weken onze reportages over de blauwwitten volgt weet U reeds een tydje dat trainer Francois Daneel en gevolg werkelijk in problemen zitten en daar is zondag tegen het degelijk verdedigend en koel skorend Destelbergen geen kentering in gekomen. Toch voegt de Gillis-oefen- meester eraan toe dat zijn mannen in de eerste speelhelft wel enkele kansen konden voorleggen maar dat zowel Gunther Dauwe als Patrick Dullaert te overhaast besloten en dat De Schouwer zelfs het doelhout torpedeerde. Ook vielen er in de eerste vijfen veertig minuten twee tegen doelpunten in geschenkver pakking. Eerst werd een onge vaarlijke bal door Dirk De Rechter tot bij de zichtbaar verraste Mario Marin gekopt. Mario liet zich beetnemen door de snel inkomende Van Outreyve en Jos Openeer was een geslagen doelman. Even voor de pauze alweer een dom me aangelegenheid voor Sportingdoel. Een inworp werd door alweer Dirk De Rechter slecht beoor deeld, Dirk schoot los over de bal en dat stelde Van Outreyve alweer in staat om een zacht maar blijkbaar verraderlijk schot af te leveren. De bal sloeg via de rechterstaak in doel en zodoende wisten de thuisspelers dat ze in de twee de helft een kloof van twee doelpunten in hun nadeel moesten dichten. Die tweede helft had beslist niet veel meer om het lijf want vooraan was alle snedigheid zoek en in het middenveld ontbrak alle koör- dinatie. De gasten speelden die drie kwartier duidelijk meer om de stand te behouden dan wel de skore nog op te drijven. Aan Daneel een reaktie ge vraagd en dit was zijn uitge breid antwoord: «Het staat toch wel vast dat we dit jaar door alle mogelijke pech wor den achtervolgd. Stel U even voor: de drie wat «oudere spe lers» die in alle kontreien de jongere elementen moesten leiden zijn allen buiten spel. Eerst en vooral is er Mark Yzewijn die dan wel al even terug optrad tegen Zelzate maar denkelijk nog niet volle dig fit is, maar zijn heroptre den zit er dik in voor volgende zondag. Dan hebben we Eddy Franckaert die vanuit het mid denveld een regiSseursrol zou worden toebedeeld. Eddy is -echter onlangs geopereerd en de herstelperiode vergt heel wat tijd. Dan onze man in forme tijdens de oefenwed strijden, Luk Van Lierop. Luk had verleden jaar dan wel heel wat moeite om de goeie schwung te krijgen maar maakte in de aanloopperiode heel wat indruk en liet dus het beste verhopen. Tijdens één van de laatste oefenstonden voor het seizoen kwam Luk nu ongelukkig terecht op zijn hand en na lange ondeizoekin- gen bleek dat hij juist dat beentje had gebroken dat on gelooflijk langszaam heelt Het staat nu ook zo goed als vast dat Luk. meer dan drie maand nog met dat hand in de gips zal zitten en dat handica- peert onze voorlijn in grote mate. Vooraan hebben we dan wel enkele jongere mensen zoals Mario Franssens en Pa trick Dullaert, hoewel ik die liever in de middenste regio nen gebruik. Verder is er nog Roger De Schouwer een man met ongelooflijk veel inzet maar beperkt kwa techniek en kwa trainingsmogelijkheden. Zondag bracht ik dan nood gedwongen Peter Marin. een 17-jarige scholier, in op de lin- kerbackplaats en dat lijkt toch wel een speler met toekomst te zijn. Voor volgende week met de verplaatsing naar Olympia Gent durf ik gerust stellen dat we ons niet weer kunnen per- miteren te verliezen en daarom speel ik met de idee om vanaf het begin Raoul De Roeck weer in te brengen, Raoul is dan wel op zijn 37* jaar, maar heeft de klasse om een goeie lange pass te geven en kan zo het te vele gepingel van de jongste weken doorbreken. Verder zit het er in dik in dat Mark Yzewijn weer zijn op wachting maakt en dat scheelt natuurlijk een slok op een borrel». Het staat wel vast dat de uit- partij bij Olympia Gent min stens één puntje oplevert om bijgevolg het moreel niet tot onder het nulpunt te doen da len. De daad ligt bij de Sportingers die zich zeker niet zulk een moeizame seizoen start hadden voorgesteld. Mare Naudts ROBUR-ADEGEM 5-0 Robur Moerzeke heeft op eigen veld tegen Adegem voortdurend de aanval geblazen, wat met een forfaitscore werd bezegeld. Wij voegen er onmiddellijk aan toe dat deze cijfers geenszins overtrokken zijn. Rekening hou dend met het aantal kansen, alleen al tijdens het laatste kwartier, was de stand misschien nog wel hoger opge lopen. St.-Gillis - Appelterre 0-0 Eendracht St.-Gillis heeft op eigen veld een punt verloren. Toch had men bij de tweede provincialer op twee punten gerekend. De wedstrijd verliep in het algemeen gelijkop- gaand, behalve tijdens het laatste kwartier. Toen trok de thuisploeg alle aanvalsregisters open, op zoek naar de over winning. Eendracht heeft wel kansen gekregen om te scoren. Op het kwartier dook Tony Collewaert alleen op voor doel, maar besloot op doelman D'Hocker. Het dient wel ge zegd dat kort voor de rust keeper De Bruyne tot een tus senkomst genoodzaakt werd toen Goudswilder uithaalde. Na de hervatting was het an dermaal St.-Gillis dat de beste kansen afdwong. Naarmate de wedstrijd verliep domineerde Eendracht meer. en kon een paar keer een vuist maken. Vijf minuten voor tijd kreeg Paul Van de Putte overigens een uitgespeelde kans voor de voet, die hij onbenut liet. Al bij al werd Eendracht net wat te weinig beloond en zal het nu moeten .proberen om tegen Lebbeke punten te sprokke len. Geen gemakkelijke op dracht als je ons vraagt. Zeker omdat kleppers als een Van Hecke en Frans Peeleman zich dan de vroegere ploegmaats niet in de luren laten leggen. EDM In de Moerzeekse voetbal middens was men vanzelfspre kend tevreden. Klubleider De Maere over de match: «Dat we doorlopend het ho ge woord voerden, blijkt dui delijk uit de cijfers. Ik meen maar één echte doelkans ge merkt te hebben van de bezoe kers. Dat was rond het hal fuur. Tijdens het derde kwar tier beleefden we vijf dolle minuten, waarin er drie doel punten op het bord- versche nen. Luc Vercauteren werd auteur van de openingstreffer die hij tot stand bracht uit een penalty. Voordien was Frankie De Vos doorgebroken en vuurde in de richting van het doel. Een bezoekende speler weerde de bal uit het doelvlak, wat gesanktioneerd werd met een strafschop. Twee minuten later leverde een aktie tussen Benny Huylebroeck en Eric Wuytack een tweede treffer op, die door laatstgenoemde op het bord werd geprikt. Pas was er weer afgetrapt, of de netten trilden opnieuw. Deze keer was het Frankie De Vos die de goal voor zijn rekening nam. Benny Huylebroeck was in de voorbereidende faze be trokken. Zonder de verrichtin gen van de andere spelers in de schaduw te willen stellen, meen ik te mogen zeggen dat Benny Huylebroeck de centra le figuur was. Technisch toon de hij zijn aanleg. Bovendien was hij werklustig. Spijtig dat hij de komende maanden niet altijd op de trainingen zal kun nen verschijnen. Sedert vorige maandag werd hij immers on der de wapens geroepen. Wat de tweede helft betreft, hebben we toch bijna een hal fuur moeten wachten om vierde doelpunt op het bord te zien verschjnen. Deze keer was het Etienne Lelie die de bal over de doelman in de kooi knalde. Drie minuten later kwamen de eindcijfers tot stand. De Decker kanjerde op het doelhout. Frankie De Vos die mee was gevolgd nam de terugkaatser op de slof. Daar na kregen we nog een aantal kansen om de score op te drij ven. Al bij al ben ik tevreden met deze overwinning. Uit vijf wedstrijden hebben we acht punten gepuurd, waardoor we meedraaien aan de top van de rangschikking. Het is immers onze betrachting om bestendig binnen de eerste vijf te evolue ren. Dat lokt de supporters, al waren die tijdens de voorbije speeldag niet zo talrijk aanwe zig. Maar daar had het archi- slechte weer wel wat mee te maken. Zondag reizen we naar Kemzeke, waar we zullen po gen er het beste van te maken.» (E.D.M.) Robur-Adegem 5-0. Luc Vercauteren rukt op naar het Adegemse doel. De Vos afronden (vh) Robur-Adegem 5-0. De Moerzekenaars konden het zich zelfs permitteren om met vier i de aanval te gaan. Wat konden de twee verdedigers daartegen in brengen? (vh) E. Meldert Gandasparta E. Meldert heeft tegen het laatste geklasseerde Gandas parta een verrassende neder laag geleden. De thuisploeg was wel de betere ploeg op het veld maar de uitgekookte be zoekers waren duidelijk naar Meldert gekomen om verlost te worden van de rode lan taarn Meldert was doorlopend de bedrijvigste ploeg maar Gandasparta hanteerde handig het wapen van de tegenaanval. Meldert is werkelijk op die tegenakties gestrand. Ganda sparta kwam het eerst op voor sprong. Meldert reageerde fel op die treffer van Van Der Stede. De lokalen wisten ge lukkig nog voor de rust langszij te klimmen. Denijs zorgde voor de 1-1 ruststand. In de wcede helft wijzigde het spel- >eeld nauwelijks. Meldert ileef de gevaarlijkste ploeg en Uandasparta diende zich te be merken tot verdedigen. Dat ze tunnen verdedigen heeft Mel- iert tot zijn schade en schande mndervonden. Een kwieke Van De Stede schoot Gandas parta volkomen tegen de ga| van het spel in voor een tw« de maal op voorsprong. 1| i thuisploeg was nu duidelM aangeslagen. Het werd duidi lijk dat Meldert het zeer laflt zou krijgen om terug te ken] Na de derde treffer van De Stede was de kous vooM gastheren volledig af. Dn doelpunten van Van De Stedi hij was de man van de wtt strijd. Gandasparta zendt dal deze eerste overwinning a rode lantaarn door nai Kerksken. (g.d.tI S.K. Aalst St. Denderleeuw SK Aalst blijft het zeer goed doen in tweede provinciale. De Aalstenaars hebben nu ook Denderleeuw een hak gezet. Afgaand op de sterkte van de thuisploeg, wist Denderleeuw dat het in Aalst niet onmiddel lijk alle registers mocht open trekken. De bezoekers hielden zich zeer gedeisd in het aan- vangskwartier. De Ajuinen lie ten niets aan het toeval over en trokken meteen van leer. In de 20ste minuut werden zij reeds beloond voor hun inspannin gen. De aalvlugge De Jaegher werd gegrepen in de fatale zo ne door Roelandt. De Jaegher himself zette de penalty onver biddelijk om. Aalst leidde ver diend. De lokalen bleven aan vallen, maar Denderleeuw counterde zeer gevat. Zo be seften de lokalen dat ze voor zichtiger dienden te akteren. D'Herde werd voor de rust nog een aantal keer ernstig op de proef gesteld. Daels en Tie- lemans namen de proeven af. D'Herde bleef overeind. Jn de tweede helft kwam Den derleeuw sterk voor de dag. De bezoekers wisten op gelijke hoogte te klimmen van Aalst. Tielemans bracht Dender leeuw weer in zijn normale rol. De gasten schenen nu duide lijk tevreden te zijn met een eventuele puntendeling. Of fensief werd er niet veel meer ondernomen. Aalst wilde weer en het kwam ook opnieuw ste vig in de wedstrijd. Een kwar tier voor inrukken wist De Kinder zijn ploeg opnieuw op voorsprong te knallen. Dit ge beurde uit vrijschop. De stillig gende bal was Aalst in zijn streekderby goed gezind. De lokalen behouden na vijf par tijen het maximum van de pun ten. Een waar sukscs toch. Wie had durven denken dat S.K. Aalst alleen aan de'lei ding zou prijken na 5 wedstrij den in tweede provinciale? Sportief Stekene - Heikant Zele 1-0 Hun voorzitter is natuurlijk bijzonder goedgemutst. We hadden Thuysbaert ook aan de lijn en als het goed gaat is het zondermeer een genoegen om de Sportiefpraeses op de rooster te leggen. Robur-Adegem 5-0. Huylebroeck van (G.D.T.) kopduel met de ogen toe (vh) «In de eerste helft waren onze spelers zondermeer baas op het plein en was het kenmer kend dat doelman Luk Van de Wiele slechts in aktie moest komen als er teruggespeeld werd door zijn verdedigers. Aan het Zeledoel was het daarentegen meermaals heet Moerzeke wint en was het bijna uitsluitend aan de overhaastheid van SK Aalst-Denderleeuw 2-1. Karei De Jaegher werd in de fatale zone onderuit gehaald en SK Aalst-Denderleeuw 2-1. Frans Roelandt (ex-E. Aalst) kon met een akrobatische beweging de bal naar Fieremans deviëren (per) *S Mark Van Stappen te wijten dat drie goeie kansen werden gemist. Ook Yvan Stroobant legde nog eens goed aan en aan de 34* minuut kregen we de voorsprongstreffcr waarop we duidelijk mochten aan spraak maken. Speler-trainer Freddy Van Goethem ging op de solotoer, mocht ongehin derd tot aan de grote backlijn van de bezoekers doordringen en leverde dan een schbt af dat onnauwkeurig werd afge weerd. De bal kwam in de voeten van de toegesnelde Ma- thicu Michelet en deze haalde met de wreef vernietigend uit. Ook in de tweede periode aan vankelijk supprcmatic van Ste kene met onder andere een prachtkans voor Patrick De Boom maar de Hcikanlgoallie was bij de pinken. Ook nog kansjes 'voor Stroobant die al len werden verkwanseld maar naar het einde toe voerde Hei kant de forcing. Onze verdedi ging bleef nu wel gekoncen- treerd tot het einde dit in tegenstelling met de vorige twee ontmoetingen waarin de laatste minuten een punt verlo ren ging door een tegendoel punt. Bij deze past het vooral onze doelman Van de Wiele een pluimpje toe te wijzen want Luk was zondag werke lijk outstanding en kaatste alle schoten moeiteloos weg». Met zeven op tien kan hl toegangseksamen van de m senvechters in tweede provi ciale bezwaarlijk tegcnvalla genoemd worden. «Toch beginnen we nog nictl dagdromen», reageert de SK kense klubdirigent. «intcgfl deel het komt er nu op aano genoeg puntjes te pakken ons zodoende in veilige oonh te spelen. We willen met anè re woorden eind van maand een veilige boni va werven vooraleer wc bestek van enkele weken n minder dan vijf opeenvolgen! derbies moeten afwerken. H zitten met een uitgebreid kern en hebben daarnaast oc een over het geheel genoral vrij jonge kern». U merkt h zelf. lezer, het optimisme in Stadionstraat is zonderma evenredig met het spel puntentotaal van de plaatse^ kc vereniging. Neem daar bij dat dc geel-wittcn op w meer dan bevredigende bt langstelling mogen prat ga getuige zondag in het be kende rotweer niet minder dif 240 bctalendenü Zondag aanstaande lijkt i derde overwinning van het sd zoen kwasi zeker bij dc uil beurt naar het onderaan UI f vende Adegem. maar natua lijk is het zondermeer nog i tijd waar dat de bal eerst rollen... MS Lokerse SV-Zeizate 3-1. De Lokerenaars hebben door deze zege nu zes punten op vijf matchen en staan mooi gerangschikt (polo) PETEGEM - LEBBEKE: 3-2 Met drie punten uit vijf wedstrijden is de Lebbeekse balans zeker niet positief. De Konkelgoedploeg kreeg vorige zondag nochtans kansen genoeg om dat puntentotaal met twee eenheden aan te dikken. Zes minuten voor tjjd werd het 1-2 en het zag er naar uit dat het een Lebbeekse zege ging worden. Het optimisme bleek echter maar van korte duur te zijn. Binnen de kortste keren kwam de thuisploeg twee keer tot scoren. De Lebbeekse illusies werden meteen aan diggelen geslagen. Trainer Wanderstein over dc wedstrijd. «Wij leverden nochtans een knappe verrichting. Dc ploeg zag er ook anders uit. Ik had Herman Van Langcnhove in dc aanval gebracht en Philippe Heirbaut kreeg de rol van centrale middenvelder. Bruno Van Bladcl verhuisde naar dc bank. Tijdens de eerste helft hebben wc dc thuisploeg overvleugeld en een paar kansen afgedwongen. De afwerking liet echter te over Na de rust kregen we vrijwel eenzelfde spelbceld. Tegen de gang van het spel in kwam de thuisploeg met een gelukdstrcffcr op voorsprong. Twee minuten later hebben we betaald met gelijke munt, toen Philippe Heirbaut vanop 23 meter een vluchtschot tegen de touwen joeg. Zes minuten voor het einde kregen we een hoekschop toegekend, die door Herman Van Langenhove tot een doelpunt werd verlengd. Op dat ogenblik dacht iedereen dat dc punten binnen waren. Tijdens de laatste minuten kregen we evenwel het deksel op de neus. Dc thuisploeg scoorde twee doelpunten, vod ons een koude douche! Ondanks de weinige punten die we tot nu toe behaalden, meen ik dat het kalf zeker nof niet verdronken is. Er blijven immers nog vijftig punten te winnen. Zoals wc vorige zondag hebben gevoetbald, kunnen overwinningen en puntenwinst niet uitblijven». Nu zondag speelt Lebbeke m huis tegen Eendracht St.- Gillis. Frankie Van Hecke en Frans Peeleman nemen het dan op tegen hun oude ploegmaats. Zij zullen zeker het beste van zichzelf geven, Wij voorspellen een makkelijke Lebbeekse zege. EDM

De Voorpost | 1984 | | pagina 28