m voetbal Onze derde provincialen in de streek van Aalst RUDY MOTICA SLOOPT EENDRACHT OPSTAL Chris Buydts bederft oktoberfeesten Rustig meesterschap Herleving Sint-Pauwels raakt op volle toeren EERSTE PUNT VOOR KIELDRECHT E&-3 'Weinig aantrekkelijk De Voorpost - 5.10.1984 - 29 riftcoii j SiWTiKftffl FABRtëK S" MKLA^S In onze rubriek inzake de derde pro vinei alers in de Aalsterse regionen dienen wij de eer te geven aan Eendracht Nieuwerkerken. Dank zij een 1-0 overwinning tegen het goed voetballende Massemen, komt Nieuwer kerken alleen aan de leiding met 9 op 10. Niet mis dus. De lokalen hadden het verdraaid moeilijk tijdens de eerste helft. Er viel niet veel te beleven. Massemen kon Nieuwer kerken stevig van repliek dienen. Het was dan ook niet verwonderlijk dat er tijdens het eerste bedrijf niet ge scoord werd. Nieuwerkerken was echter zeer zegedriftig. In de tweede helft togen de lokalen massaal op in de richting van de bezoekende portier. Die man hield Masse men toen vaak overeind. Tien minuten voor affluiten diende hij zich echter gewonnen te geven op een schot van De Bosschere. Van de kop meteen naar de staart. Burst diende zich nu aan te melden op het terrein van Mere. Dit derby verloopt altijd in een vrij gespannen sfeer. Bikkelharde duels kruiden meestal de wedstrijd. De Mere-Burst van dit jaar is er weer een geworden uit de oude doos. De spanning ontbrak echter wel. Reeds voor de rust wist Mere duidelijk afstand te nemen van Burst. Doelpunten van Pierre Coppens in de 5de en 35ste minuut brachten Mere op een geruststellende 2-0 ruststand. In de tweede helft kon Burst het evenwicht enigszins herstellen. Dit natuurlijk gedeeltelijk daar Mere niet meer aandrong bij die stand van zaken. Burst kon echter laat tegenscoren. In de slotfase redde Frans De Schutter de bezoekende eer. Burst telt nu 1 op 10 en bengelt troosteloos op de laatste plaats. Gijzegem is aan een goede remonte bezig. Nu wist Gijzegem ook Berlare te verslaan. Zo klimt Gijzegem stilaan op naar veiliger oorden in de algemene rangschik king. Beide ploegen leverden een gelijkopgaande wed strijd af. Ze stevenden recht op een puntendeling af. Maar Verleyen besliste er in de slotminuut anders over. Hij knikte het leder verrassend binnen en bezorgde alzo Gijzegem twee punten van goudwaarde. Een puntende ling ware echter billijker geweest. Racing Bambrugge blijft ook nog verstoken van een overwinning in de lopende kompetitie. Het lukte alweer niet voor de Racingers tegen Heldergem. De lokalen klommen echter het eerst op voorsprong via een penalty. Rond het halfuur werd die benut door Van Gijseghem. De thuisploeg leek op het goede pad maar men kon geen afstand nemen van Heldergem. De bezoekers zouden op identieke manier terugkomen. Vanop de elfmeterstip knalde Van Londerzeel de gelijk maker tegen de netten. Dit alles een kwartier voor het einde. Bambrugge kreeg in de slotfase nog een aantal mooie kansen maar wist tenslotte de eerste kompetitieze ge niet te forceren. Tenslotte heeft Herdersem het niet kunnen waarmaken tegen RC Wetteren. Reeds voor de rust had Wetteren zijn overwinning op zak. Het leidde tijdens de koffiepauze met 0-2. Herdersem toonde zich zeer sportief en zeer moedig in de tweede helft. De lokalen bleven beuken. Men berustte duidelijk met de gang van zaken. Hendrickx bracht Herdersem nog in de wedstrijd, doch verder dan dit ene doelpunt kwamen de lokalen niet. Wetteren was tijdens deze partij zeker niet sterker maar alvast veel trefzekerder. (G.D.T.) Baasrode - Lutterzele 2-0 In het derby tegen Lutterzele legde F.C. Baasrode door gaans een rustig meesterschap aan de dag. Vooral op tech nisch vlak troonden de scheepsbouwers boven hun tegenstanders uit, die vooral munt poogden te slaan uit de counter. Trainer Walter Bauwens is van mening dat zijn ploeg een ver diende zege behaalde. «Hoewel Lutterzele via de tegenaanval probeerde te sco ren, heeft het ons nooit in verlegenheid kunnen brengen. Technisch waren we duidelijk de baas. Ongeveer halfweg de eerste helft konden we scoren. Ik wil even de aktie die aan het doelpunt voorafging beschrij ven. De bal vertrok bij de doelman en kwam in bezit van een Lutterzeelse speler. Die verloor het leder dat door Wim Moens werd gerekupereerd. Hij betrok Johan Daman in de aktie die op zijn beurt met een achterwaarts hieltje Eddy Van Keer bediende. Na nog een tegenstrever te hebben ontwe ken, schoot die de bal tegen de netten. In de tweede helft kregen we een kans langs Johan Daman Hij zette een paar tegenstre vers in de wind, maar wou het nadien te goed doen door ook de keeper te omzeilen. Dat nummertje mislukte. Kort daarna hebben we de cijfers kunnen verdubbelen toen Wim Moens na een overtreding op hemzelf, een penalty bin- nenknalde. In de laatste faze wisselde ik Johan Daman voor Baro. Die kreeg nog een gele genheid om het verschil groter te maken. Ik ben in ieder geval tevreden met de zege. Op Rik D'Haen heb ik geen beroep gedaan. Hij ondervond nog al te veel last van de kwetsuur die hij een week eerder in Grember- gen had opgelopen.» de Baasrodenaars op aanko- Zondag reist Baasrode naar men, om de gevaarlijke Rudy St.-Pauwels, dat bij Opstal vijf Motica aan banden te leggen, keer doel trap. Het zal er voor E.D.M. IN DE RAND En dat was zondag wel te merken met de 0-5 pandoering op Opstal Buggenhout. Deze uitslag was natuurlijk voor ons aanleiding genoeg om eventjes klubverantwoordelijke Zenon De Block om tekst en uitleg te vragen. Deze was niet weinig entoesiast en stelde onomwonden dat de eerste goal reeds in de beginsekonden kon gevallen zijn, indien de grensrechter beter toekijkt bij een schot van Paul Fobé dat wel of niet de doellijn had overschreden. Dat had Herleving echter niet nodig want na een prima redding van keeper De Jonghe bij een open kans voor de thuisploeg, stelde Rudy Motyka in minder dan 15 minuten orde op zaken met drie doelpunten. Twee uit vrijschop en dan met een vluchtschot vanop ruime afstand. In de tweede periode schoof Pol Fobé een prima doorsteek van alweer Motyka in het doel en vervolgens scoorde die andere uitblinker, Bert Heyndrickx, met een plaatsballetje het vijfde doelpunt. Gevraagd naar de meest opvallende mannen, liet onze gesprekspartner zich niet tot enkele namen citeren verleiden en zei hij onomwonden dat het zondermeer een kollektieve zegepraal was Het lijkt ons dan ook gepast de ganse kern eventjes op te sommen: in het doel stond Peter De Jonghe. na één weekje rust was hij weer eerste keuze, in de verdediging Stefaan Van Puyvelde, Germain De Block, Guy Samson, 'en Mark Raes. In het middenveld Luc Van Poecke, Bert Heyndrickx, Rudy Motyka en Mark Pringels en vooraan Pol Fobé en Chris Vlyminck. Op de bank zaten Mark De Ruysscfiey, Bart De Decker en Rudy Weemaes. Vermel den we overigens dat de laatste twee vermelde spelers tijdens de tweede helft werden ingehaald voor, in volgor de, Van Puyvelde en De Block en dat de overwinning meer dan verdiend was. Voor komende speeldag komt medeleider Baasrode naar de Vosdreef en het zal natuurlijk met dezelfde elf zijn dat trainer Willy Danneel de winnende tendens wil verder trekken. Of dat zonder slag of stoot zal gaan, is evenwel een ander paar mouwen. Marc Naudts Eendracht Opstal kreeg op ei gen veld van St.-Pauwels een zware pandoering. Niemand had voor de match verwacht dat het zo'n vaart zou. lopen. Tenslotte stond St.-Pauwels la ger geklasseerd dan de Een- drachters en theoretisch had den de meestcn een gelijkop gaande partij in het vooruit zicht gesteld. "Dat is het in geen geval ge worden», zegt sekretaris Emicl Van Mol. «De Waaslanders waren in alle lijnen de beteren. Wij verkeer den blijkbaar in een offday Ik moet wel zeggen dat we in de aanvangsfaze twee doelkansen hebben gekregen die niet be nut werden. Was daar een doelpunt uit voortgekomen, dan had de wedstrijd wel een andere wending genomen. Dat zijn natuurlijk veronderstellin gen. Feit is dat het voor ons een zware nederlaag is gewor den, die we allicht niet gauw zullen vergeten. Met vijf pun ten uit evenveel wedstrijden zijn wc niet geheel ontevre den, maar het had toch wel beter gekund». St.-Pauwels kon tijdens de eer ste helft drie keer scoren. Tel kens werd Rudy Motica auteur van de doelpunten Toen het onmiddellijk na de hervatting via Fobie 0-4 werd, mocht de thuisploeg het meteen volledig vergeten. Trouwens bij Opstal leek niemand echt bij machte om een vuist te maken. Het waren de bezoekers die zelfs na vijf doelpunten het laat ste werd door Hendrickx aan getekend nog het gevaar lijkst waren. Voor Opstal wordt het nu wel hoogtijd om te reageren na zo'n zware ne derlaag. Dergelijke verliescij fers kan men zich niet meer veroorloven, zeker niet op ei gen veld. Nu zondag reizen Marc Van Der Jcugt en zijn boys naar Bazel. Op een pre- gf v - ggjg - senteerblaadjc zullen de pun- P - Dat !s'eikcr!den aanscbod':n Opslal-Sint-Pauwels 0-5. De Waaslanders kwamen de EDM treffelijke resultaten van de Buggenhoutenaars onderbre ken. (c) Voetbal. De mannen van Sint-Pauwels hielden schietkraam in Buggenhout-Opstal (c) 'Provinciale SK Kieldrecht boekte tegen Sparta Appels een eerste puntje. Nochtans zag het er voor de thuisploeg niet zo leuk uit want na amper 25 minuten werd een al te ontstuimige Conny Goossens wegens onophoudelijke kritiek aan het adres van de scheidsrechter van het veld verwezen. Bovendien kwamen de bezoekers nog voor rust aan de winst zodat SK er na de koffie alles moest tegenaan gooien om alsnog een punt uit de brand te slepen. In de allerlaatste minuut was het dan toch prijs toen Callewaert van ver raak trof. Kermis op Kruibeke Jong Vlaanderen Kruibeke zorgde in de thuiswedstrijd tegen Red Star Haasdonk voor een ware doelpuntenker- mis. Nochtans was er men bij de thuisploeg na de wedstrijd het er roerend over eens dat het geen hoog staand partijtje voetbal was geworden Via Danny Amelinck was Kruibeke voor rust reeds tot 2-0 uitgelopen en na de koffie werd het zelfs 4-0. Een penaltyfout op Seghers liet Bert Van Nimmen toe nummer drie aan te tekenen terwijl Harry Lissens 20 minuten voor tijd nummer 4 aantekende. In de laatste tien minuten viel er ook nog het een en het ander te beleven want eerst slaagde Haasdonk er in uit een erg verwarde faze tot 4-1 terug te komen en even later maakte Luk Van Der Jeught er zelfs 4-2 van. Toen Seghers 5 minuten voor affluiten er 5-2 van maakte was het liedje voor de roodgelen natuurlijk definitief uitge zongen. Dat bleek blijkbaar niet naar de zin van Haasdonk aanvaller Van Der Jeught die na een hevige diskussie met dc lijnrechter laatstgenoemde een dreun zou hebben verkocht, al bevestigen alle bronnen dat niet, maar Luk werd toch van het terrein gesloten. Een zaak die beslist nog een staartje kan krijgen, (yel) Kruibeke-Haasdonk 5-2. Liessens van Kruibeke gaat het vijfde doelpunt scoren (dw) Nieuwerkerken-Massemen 1-0. Van Biessem kon de bal nog nel doorsteken naar De Bosscher, de maker van het enige doelpunt (per) I Oudegem-Excelsior 1-1. De Waaslanders speelden een goede wedstrijd, vooral in de I eerste helft toen ze veel bij de bal waren (adw) Oudegem - Excelsior 1-1 De moedigen die zondagna middag op het veld van S.K. Oudegem het slechte weer habben getrotseerd, zijn er be kaaid vanaf gekomen. Van aen aantrekkelijke partij voetbal was er geen sprake. De bezoe kers kwamen na twintig minu ten op voorsprong na een vrije trap die rechtstreeks werd bin nengeschoten. Ongeveer op hetzelfde tijdstip in de tweede helft kon Oudegem via Geert De Brandt gelijkstellen. «Over de wedstrijd in zijn glo- baliteit is weinig te vertellen», zegt klubleider Hector Lam- brecht. leri *'n k',e moet 'k toegeven dat de bezoekers nog het gevaar lijkst waren. Maar van afwer-' king hebben ze ook geen kaas gegeten. Als ik twee spelers met een «goed» mag kredite- ren, dan zijn het de doelwach ters. Langs onze kant moet ik wel wat verzachtende omstan digheden pleiten. Wij dienden in de vervanging te voorzien van drie titularissen. Gee- rinckx, Eddy Van Ransbeeck en Rudy Van Belle zijn daar kwetsuren onbeschikbaar. Bo vendien kwetste Segers zich in de tweede helft op een ogen blik dat er reeds twee wissels werden doorgevoerd. Wij heb ben toen enige tijd met tien gespeeld. -Segers is nog in de wedstrijd gekomen, maar was nog nauwelijks nuttig. Al bij al hebben we thans drie punten uit vijf wedstrijden. Dat is be neden de verwachtingen. In de komende twee weken krijgen we zware dobbers te verwer ken. Nu zondag reizen we naar De Klinge waar het niet ge makkelijk zal gaan. Daarna komt het ambitieuze Waas munster op bezoek. Ook dat zal niet van de pees zijn. Ho pelijk kunnen we zo vlug mo gelijk de gekwetste spelers re- kupereren, zodat we opnieuw ons sterkste wapens kunnen gebruiken in de puntenstrijd». E.D.M. OPSTAL - ST.-PAUWELS 0-5 Oudegem-Excelsior 1-1. De Oudegemse doelman Van Mossevelde komt gepast tussen (adw) Wieze - Grembergen 0-4 Leider Wieze werd vorige zondag op eigen veld door S.K. Grembergen afgestraft. Chris Buydts werd met vier doelpunten ontegensprekelyk de figuur van de wedstrijd. Voor de thuisploeg werd het een opdoffer van formaat. De sfeer was na de wedstrijd alvast stukken beter in het Oktoberkomplex dan in het klubhuis. Voorzitter Herman Burghgra- ve noemt het een logische overwinning voor zijn ploeg. «Reeds na acht minuten kwa men we op voorsprong. Een te kort teruggespeelde bal werd door Chris Buydts met sukses onderschept. Daarna verliep het spel over en weer. Halfweg de eerste helft werd Hans Burghgrave als het ware door Merckx van het veld getrapt Ik vond dat een grove overtre ding. Fons Van Mele heeft toen zijn rol overgenomen. Na de hervatting kreeg Wieze eni ge tijd het overwicht. Het is echter nooit gevaarlijk ge weest Een kwartier voor tijd puurde Chris Buydts uit een verwarde faze een tweede doelpunt. Metéén was de kous af voor de thuisploeg. Wij kre gen nog twee strafschoppen De eerste penalty werd omge zet door Chris Buydts, nadat op hem een overtreding was gemaakt. Vijf minuten voor tijd werd er een fout begaan op Parewijck. Ook de daaropvol gende elfmetertrap werd door Buydts binnengetrapt. Al bij al toch wel een verdiende zege». S.K. Grembergen is een eigen aardige ploeg. Uit drie ver plaatsingen puurde het zes punten. Bovendien werd geen enkel doelpunt toegestaan, maar werden er acht gescoord. Aan huis behaalde men slechts één punt uit twee ontmoetin gen. Met zeven op tien ver loopt de kompetitie alvast hoopvol voor dc Grembergse derde provincialer. Overdreven Voorzitter Dolf Moens van F.C. Wieze doet geenszins af breuk aan de Grembergse overwinning. «Het is onbetwistbaar een ver diende zege geworden voor de bezoekers, maar de cijfers zijn schromelijk overtrokken», zegt de h. Moens. «Het eerste Grembergse doelpunt kwam tot stand na een slechte inter ceptie. Bij de tweede bezoe kende treffer was er mijns in ziens duidelijk buitenspel ge moeid. De overige twee doel punten sproten voort uit een strafschop De eerste penalty vond ik een juiste sanktie. De tweede elfmetertrap was be twistbaar. Deze eerste neder laag ervaren we geenszins als een drama. Dat we eens gin gen verliezen lag in de lijn van de verwachtingen Bovendien is Grembergen een sterke ploeg die ik als titelkandidaat aanzie. Belangrijk is nu dat we zondag bij Lutterzele overeind blij ven. Een tweede opéénvolgen- de nederlaag kunnen we ons niet permitteren». E.D.M.

De Voorpost | 1984 | | pagina 29