smoeie jekkers Lebbeke herdenkt een van zijn (grootste) zonen: FLOR HOFMANS SP'er Willy Van Vossole: de meerderheid heeft last van doofheid =3r School bevolking te Lebbeke Lebbeke van plan computer binnen te halen 2 - 5.10.1984 - De Voorpost Begrotingswijzigingen te Lebbeke di H lij hi •j. Tydens de jongste Lebbeekse raadszitting werd er ook vindt naar echt nieuwe pro- lwinug jaar geleden kwam Flor Hofmans. negenendertig jaar oud, door een auto- oVer centen gepraat. In de grond wordt tydens gemeente- jekten. ongeval te Lebbeke om het leven. Voor de Lebbekenaars die hem kenden, betekende dit raadszittingen altyd over money gepraat, vermits de Deze nieuwe projekten slaan een treurige mare. Voor de vele honderden, ja duizenden niet-Lebbekenaars vooral meeste beslissingen toch financiële implicaties inhouden, o m. op opruimings-, ver- dan zijn Chileense vrienden hield zyn dood een zeer pijnlijk en onbegrijpelijk verlies maar vorige week donderdag fungeerde op de agenda fraaiings- en verbeteringswer- 'n zowel het kasnazicht van het voorbije tweede en derde ken aan de muziekschool, ten belope van 350.000 F. Een'kre diet dat tenvolle aan een be staande behoefte beant woordt. Zowel het muziekon- he, Hujpfonds, bijdoen voo, te^egeV^ben Uil nazicht van het kasnazicht. van de gemeentelijke lmmeis nood aïn ?en degelijke leidde SP-raadslid Willy Van muziekschool. DDS (waKrzui- huisvesting. Verder slaan ze op \/r.rc/nla of .lot Ao verinpl flp kprlf fnhripl: O -I - r Flor Hofmans was immers ontzettend meer bekend en gewaardeerd in Zuid-Amerika, kwartaal als twee begrotingswijzigingen. Zodat de finan- dan in zyn eigen Lebbeke. Het beeld dat de meeste Lebbekenaars van hem hadden ciële «verantwoordelijkheid» die de raadsleden dragen, overgehouden, was dat van een fysiek sterke jongeman, met ook enorme geestelyke sterker beklemtoond werd dan anders, talenten. Een veelzijdig sportman, vooral knap voetballer (by SK Lebbeke), die priester was geworden; die voorbestemd was om hoog te klimmen in de kerkelijke hiërarchie. Die, en dat wisten de ingewijden, een zeer gewaardeerd werkje had gepubliceerd over Lebbeke: «Zo groeide Lebbeke met Onze Lieve Vrouw», anoniem verschenen in 1964. hulpbisschop van Hasselt. Hij schitterde in... alles Flor Hofmans werd te Lebbe ke geboren op 12 maart 1925. De lagere school liep hij bij de Broeders te Lebbeke. Daarna ging hij studeren aan het H. Maagdcollege te Dendermon- de. waar hij een schitterend Het is het leven van iemand met een enorm scherpe geest, met een ijzeren wilskracht, een ongeëvenaarde werkkracht en discipline Maar bovenal, een leven getekend door dat ene woord dat Gods hoogste gebod is: Liefde! Heel zijn leven was er naar gekonfronteerd wordt met de gebouwd en gestruktureerd, liefde voor de minst bedeel- Echt weten wie en wat Flor Chili kantie of beter Europese werk- Hofmans was op het moment Tijdens de zomervakantie van periode, te Lebbeke. Een dom van zijn dood. wisten te Leb- 1961 aanvaardde hij het pro- ongeval. Maar. wanneer ik één beke slechts weinigen. Dat hij fessoraat aan de Theologische van zijn prachtige gebeden een bijzonder iemand was, be- faculteit van Santiago de Chi- om niet te zeggen het prachtig- wijst het boek dat aan zijn le. Zuid-Amerika werd de be- ste lees. Avondgebed voor leven en werk gewijd is, «Hor slissende wending in zijn Chili» heet het. dan treft men Hofmans. leven en getuige- leven. daarin de slotzin en dan krijgt nis», dat verscheen onder de Over dat prille begin vertelt de zijn dood voor mij een heel redaktie van Paul Schreurs. pro-rektor: «De kennis van het andere dimensie en een veel Spaans bij Padre Hofmans was ruimere betekenis toen ^zeer gering, maar zijn «Ik geef U mijn leven, opdat inspanning om de taal te leren hun leven beter en minder zeer groot. Zo groot dat hij na hard zou zijn. Neem het aan. twee maanden reeds vloeiend als het U behaagt. Heer. genoeg sprak om les te kunnen Amen> geven» Op de duo-zit van een motorfiets studeerde hij tij dens zijn verplaatsingen het Spaans. student was. Zeer spoedig Twee jaar iater zou hij tot leerden alle vrienden, zowel Dekaan van de Teoloeische medestudenten als leraars, Fakulteit worden benoemd, hem kennen als iemand die zijn werkterrein is hier enorm erop gericht was zijn persoon gr0ot en het is ook hier dat hij te vergeten en het lot van an- gekonfronteerd wordt met de deren te milderen. Zijn «ik» wereld der armsten. Iedere uvU«.ti- bestond niet. Hij leefde voor zondag droeg hij de mis op in den, de armsten, gepaard aan de anderen. Reeds als jong één der armste wijken van een vastberaden rechtvaardig- student. Santiago. Hij zelf schrijft hier- heidsgevoel. Hor Hofmans was een veelzij- over: «Morgen is het zondag. Kijk. aldus Achiel Vermeiren. dig sportman Hij kaatste, ten- Het zal weer een grote vreugde deze man. deze dorpeling, de- niste. bokste, maar vooral was zijn tijdens de Mis me één te ze Lebbekenaar willen wij ge- hij een knap voetballer. Een weten met mijn eenvoudige denken. Niet om hem te eren. zeer knap speler. Van hem broeders en zusters van Pobla- want dat zou hij zeker niet gTi c'on '^ana Caro». willen, maar om ergens zijn zyn plaats in eerste klasse ver- Hij behoorde ook tot de raad- boodschap verder te helpen gevers van kardinaal Silva uitdragen. Om zijn werk, zijn Na zyn humaniora volgde hy Hennquez. een van de leiden- liefdeswerk, voort te zetten het voorbereidend jaar op de de Zuidamerikaanse figuren ingenieursstudies aan het StT- tijdens het Concilie. Amandusinstituut te Gent, om het volgende jaar in te treden ITA-I-UNITAD in het seminarie te St.-Niklaas. Flor Hofmans was ook de ini- Na zijn derde jaar groot-semi- tiatiefnemer van de ITA-I- narie werd hij naar Leuven UNITAD-beweging. (Ita gezonden, om de kursussen broeder in de Afrikaanse San- aan de teologische fakulteit te gotaal; I rechtvaardigheid in volgen. Hij behaalde er het het Chinees; unitad eenheid doctoraat in de godgeleerdheid in het Spaans). Broederschap, en werd er licentiaat in de rechtvaardigheid en eenheid, bijbelse filologie In deze pe- drie grote themata van de riode werd hij op 16 april 1950 evangelische boodschap, tot priester gewijd. De leden van deze beweging Na zijn studies te Leuven werd schenken het overtollige van hij benoemd tot godsdienstle- hun bezit en inkomen aan de raar aan de lagere en middel- armsten van de ontwikke- bare normaalschool te St.-Ni- lingslanden. in de vorm van kjaas. Hij was niet alleen een kleine projekten. die een nieu- uitstekend leraar, een gewaar- we geest mogelijk maken. Zo- deerde collega soms humo- dat deze armen zich geleidelijk ristisch en niet bang voor een zelf kunnen behelpen, grap maar vooral een uit- Achiel Vermeiren. voorzitter zonderlijk werker, die vol ini- van de Orde van Lietbeka, op tiatieven stak en er ook gestal- wiens initiatief Flor Hofmans te aan gaf. Zyn collega's getui- herdacht wordt: Naast mij lig gen van Hor Hofmans. dat hij gen enkele van zijn vele wer- één van de meest konsekwente ken en ook een klein boekje, en bescheiden mensen was, die waarvoor hij de inleiding ze kenden schreef. «De wereld der arm- Na de paasvakantie van 1955 sten». Uit deze inleiding licht werd Flor Hofmans benoemd ik een paar zinnen, die Flor tot filosofieprofessor aan het Hofmans en zijn hele leven St.-Paulusseminarie te Dron- tekenen: «Er bestaan nog ont- gen. Naast zijn taak als profes- zaglijk veel vooroordelen tus- sor was hij aktief op vele ter- sen de klassen. Bittere armoe- reinen Dag en nacht tikte hij de belet ontelbaren tot de vele bladzijden van zijn gods- Kerk te komen. Zij kunnen diensthandboek en schreef hij niet begrijpen dat zovele chris- enorm veel artikels voor uit- tenen, die njk zijn. echt gelo- eenlopende tijdschriften. ven in een God van Liefde, die Drie dingen vielen in zijn da- alle mensen bemint en aan de gelijks leven vooral op: be- zijnen die liefde oplegt als enig scheidenheid. vele uren van gebod. Het Evangelie brengen Z.E.H intens gebed en ontzettend en de armoede weglaten, is het Bergh, Raymond De Batsc- hard werken. Hij werkte laat Evangelie verminken» (einde lier, een jeugdvriend van Flor citaat). Hofmans en Anita Goossens, Dat was de levensopvatting een medewerkster van Flor uit van Flor Hofmans en... daar leeft hij naar. In die paar woorden «Daar leefde hij naar», ligt zijn hele figuur, zijn Vossole af. dat de gemeente venng). de kerkfabriek O-L.- de oprichti„g van ccn nog altijd leeft op zwaar en Vrouw, verhoging van Inter- bariu^ Dend„be||e duur krediet, dat er wel enige gem-dividend enz. De meer- (,00.000 F), de aankoop van verbetering merkbaar is i.v.m. uitgaven situeerde hij in een kunstborden (200.000 F) de de toestand in het eerste kwar- aan»! afrekeningen met de leasi va„ taal. maar hij toch graag gede- RVA, verlichting en venvar- macblne (200.000) en een be- tailleerd zou weten, wat pre- ™ng van de gebouwen (o.a. sparing op de sneeuwop. cies nog door de gemeenteont- "et sportkompleks en de scho- ^,^0 (200 000 F) vanger te betalen valt en wat 'en) en de leninglast van de Beerotingstechnisch, aldus die man nog te ontvangen consohdatierekening WiTlv Van Vossole. is de be- heeft. Financieschepen Karei De buitengewone begroting grot,ngswijziging hoofdzake- De Gucht gaf toe dat de ge- kende oorspronkelyk een ba- üjk administratief en vormelijk meente nog op krediet leeft. *'8 saldo van 25.263.000 F, na maar kondigde aan dat de kre- de wijziging is dat saldo opge- dietlijn zal verbeteren. Boven- 'open 'ot 26.571.000 F. dien wees de schepen erop dat de gemeente al hVar loonde SPi De meerderheid Igdt aan schulden vereffend heeft. d»»<he,d van aard. Ten dele bevat zij een aantal louter boekhoud kundige operaties, ten dele re pareert zij foutieve ramingen. Daaruit kan men afleiden dat de meerderheid wetens willens op dat vlak geen achterstand Fmanciespecialist Willy Van weigert Ult het verleden de meer bestaat. Zijn bemerking Vossole, stipte aan dat wat de nodj ,essen te trckkcn ofwel dat de gemeente nu een gera- begroting in1 gewone dienst be- op bepaa,de momenten slecht tionaliseerde financiële toe- tref'> de 11,8 miljoen byko- ter ore is stand kent, werd door Willy mende ontvangsten als een Van Vossole echter met klem meevaller dienen worden be- De begrotingswijziging, ging tegengesproken. stempeld. Herschikt men, al- het SP-raadslid op zijn elan dus het SP-raadslid op een or- verder, heeft ook om een Begrotingswijziging delijke manier de wirwar van tweede en meer fundamentele Diezelfde schepen stelde dan bijkomende uitgaven, dan reden, politiek-inhoudelijk de begrotingswijziging voor. blijkt dan o.a. 3.1 miljoen weinig om het lijf. Ze werd Allereerst deze in de gewone wordt aangewend ter herzie- immers als zeer ingrijpend dienst. Deze sluit nu met batig saldo van 1.425.000 F, waar de oorspronkelijke be groting eveneens een boni ver toonde van 141.000 F. Karei De Gucht stipte aan dat de gemeente een aantal onver wachte inkomsten ten deel viel. O.a. voortspruitend uit ning van te laag geraamde per- aangekondigd. Wij verwijzen soneels- en werkingskosten en ter zake naar de memorie van amper 1,6 miljoen een weg toelichting bij de begroting 84. waarin met name op het vlak van de openbare werken een aantal prioriteiten werd voor gesteld. Te financieren mid dels het heffen van een urbani satiebelasting. Een "en ander werd overigens in het inmid dels beruchte verkiezingspam flet van Euro-kandidaat De Gucht op een spektakulaire wijze hernomen. Vandaag echter kunnen we al leen maar vaststellen dat de berg een muis heeft gebaard. Want van de groots opgezette plannen is alsnog geen spoor te vinden. Niet dat we pleiten voor de invoering van een ur- banisaticbelasting. Verre van zelfs. De lasten van de Lebbe kenaar liggen immers al hoog genoeg en zijn bovendien scheef verdeeld. Alleen vrezen wij van langsom meer. dat door het voor zich uitschuiven van een aantal noodzakelijke initiatieven Lebbeke op de duur een generatie wordt ach teruit gesteld Dit alles, besloot Willy Van Vossole. doet ons vaststellen dat alles bij het oude blijft. Onze voorspellingen inzake foutieve ramingen zijn bewaar heid geworden. De voorliggen de begrotingswijziging is over wegend administratief en vor melijk van aard, en het man gelt haar aan elke politieke inhoud. De als zeer ingrijpend aangekondigde nieuwe initia tieven zijn een schot voor de boeg gebleken, waardoor Leb beke stilaan een generatie ach teruit geschoven dreigt te raken. VU: Dat is sp ook onze mening m Erg veel kon de VU, bij m«P' de van Johan De Mol, aanjJP haarfijne ontleding van WJc Van Vossole niet meer toevc*?* gen Het gras werd ons voor jP0 voeten gemaaid, gaf Johan Df.a Mol ruiterlijk toe. Toch leger de VU-interpellant nog enig.j3 klemtonen, had het o.a. o\: het probleem van het energi? verbruik in het sportkompleï" en over de noodzaak langs d<^c wegen groenaanplantingen a»° te brengen. Lebbeke blij?1.' niettegenstaande enkele ir' spanningen, een erg ve.36 schraalde gemeente. hu De Gucht: roeien met de riemen die we hebben te In zijn reaktie stipte finanaJ^ schepen De Gucht aan. bij oppositie geen enkele bereic-É^ heid te vinden de kwestie de personeelslast te be handt?"' len. Vergeet niet, aldus af1" schepen, dat we in een moeit ?a' ke financiële situatie zaten t£c niemand mag verwachten J: 6 we via het doorvoeren van et? paar maatregelen plots in ecf'e financieel paradijs zullen btPr landen. We moeten roeien mif11 de riemen waarover we schikken. En zullen ten gepast ten tijde de nodige politici?6; beslissingen o.a. de invotSC ring van een urbanisatiebclaf6 ting moeten nemen. en De begrotingswijziging in bui tengewone dienst werd net ai. deze in gewone dienst, door«B meerderheid goedgekeurd sfl door de oppositie afgeweze Pierre Van Ros Hoewel vorige maandag nog altijd besprekingen aan de gang waren met het onderwijs- en stond vroeg op. Hij leefde zeer sober: op zijn kamer ston den alleen nog zijn schrijfma chine, een bidstoel en i schrijftafel Hij rookte dronk niet meer. Hij was e fervent aanhanger van Charles hele leven geprofileerd Hij de Foucauld en was de bezieler was rechtlijnig tot en met. van de priesterfratemiteit «Je- Hij kwam om het leven bij een zus Caritas». ongeval, tijdens een korte va- Een werk dat er een is voor alle mensen, wie of wat ze ook zijn. Door liefde en daar droomde hij van een nieuwe wereld scheppen, waarin geen onrechtvaardigheid en geweld meer zijn, maar broederlijk heid en plaats voor iedereen. Orde van Lietbeka herdenkt De «Orde van Lietbeka», een vereniging gesticht na de suk- sesrijke Mariale Jubelfeesten ministerie en een definitief to- van 1983. met o.a. als doel taalbeeld van het grootleb- verdienstelijke Lebbekenaren becks gemeentelijk onderwijs in de belangstelling te bren- nog voorbarig was, kon onder- gen, maar vooral ook de wijsschepen Francois De Rid- vriendschapsbanden die er ge- der volgende cijfers omtrent groeid zijn bij deze feesten, te de schoolbevolking bekend bestendigen, organiseert op maken. zaterdag 20 oktober a s. een De gemeenteschool van Den- Flor Hofmans-herdenkings- derbelle wordt bevolkt door 28 avond. Dit in samenwerking kleuters. In het lager onder met de redaktie van «Caracas y wijs werd een gelijk aantal Santiago» en het Gemeentebe- leerlingen geteld. Hiermee Stuur. werd een (eerste) graadklas Deze avond zou beginnen met (1ste en 2de leerjaar) gevormd een geconcelebreerde eucha- en werden de leerlingen van ristieviering. Te 19 uur, in de het 3de en 4de leerjaar evèn- parochiekerk van Flor, met de eens in één klas samengc- parochiepriesters, de Leb- voegd. beekse priesters en al de aan- In Lebbeke zelf telt de klcutcr- wezige priesters-vrienden van afdeling 114 kleuters, verdeeld Flor en Caracas y Santiago. De over vijf klassen. Een zelfde misteksten zullen teksten zijn situatie als vorig schooljaar. In van Flor. de lagere afdeling volgen 193 Daarna volgt, te 20 uur, in leerlingen de lessen, wat in- «Ons Huis» een Hor Hofmans- houdt dat de betrekking van avond De Orde van Lietbeka één vastbenoemde leerkracht is dankbaar en blij te mogen verdwijnt. Die leerkracht zou ontvangen Mgr. Schreurs, echter aan de slag kunnen in hulpbisschop van Hasselt, Denderbelle. De 193 «Leb- E.H. Basiel Maes, direkteur beekse» leerlingen worden van Broederlijk Delen, verdeeld over tien klassen. In Deken Van den vergelijking met vorig jaar werden een tiental leerlingen minder geteld. Een gevolg, al dus schepen De Ridder, van het groot aantal jonge gezin nen dat de gemeente verlaat. Wat de bevolking van de Ge meentelijke Muziekschool be treft werden op 26 september 403 leerlingen geteld. Op 15 oktober van vorig jaar waren er dat 583 (pvr) Groot - Lebbeke Chili, die bereid is haar vakan tie in ons land een week te verlengen. De toegang is gratis. Pierre Van Rossem De Lebbeekse gemeenteraad gebruik van informatica ver- leverancier van zowel hard- als de gemeente terzake te infor- was het vorige week unaniem antwoord is En in welke mate, soft-ware aan tal van gemeen- meren. eens, de gemeentelijke admi- Raadslid Arie Abbeloos van tebesturen, over gespeciali- (pvr) nistratie in de nabije toekomst zijn kant wees erop dat CEVI. seerd personeel beschikt om uit te rusten met een compu- ter. Schepen De Gucht lichtte toe dat het college voorstander is van de invoering van de informatica, allereerst in de re- kendienst, de ontvangerij en het secretariaat. Uitbreiding achteraf zou mogelijk zijn. Voor de invoering ervan, aldus de financieschepen. waarmee in een eerste fase zowat ander half miljoen zou gepaard gaan, hebben we de toestemming no dig van het Ministerie van Bin nenlandse Zaken. SP-raadslid Willy Van Vossole vroeg zich af welke invloed dergelijke nieuwe werkwijze zóu hebben op de tewerkstel ling en bezwoer de meerder heid alvorens voor een bepaald systeem te opteren, te rade te gaan bij deskundigen Johan De Mol herinnerde eraan dat hij reeds in 1977 voor de invoering ervan gepleit had en wees erop dat er gespe- ciaiiseerdc firma's bestaan, die f de gemeentelijke administratie doorlichten en uitmaken of het Lebbeke. Oude ambachten op de openinRsstoet te Wieze v Vorige week staken de dames en heren raadsle den. naar maandelijkse geplogenheid. op de laat ste donderdag van de maand, hun benen onder de raadsiaiel. Het werd een al bij al vlotte raadszit ting, waarin momenten van ernst afwisselden met ogenblikken tijdens dewel ke het ludieke de boven hand haalde. Dat speels-humoristi- sche kwam duidelijk aan bod tijdens een tussen komst van Willy Van Vos sole, n.a.v. het afschaffen en wijzigen van het Haze- baantje te Denderbelle. Wij zien, sprak de Belle naar blijkbaar in naam van ve.e van zijn dorpsgeno ten, toch met enig leedwe zen dat gedeelte van het Hazenbaantje verdwijnen. Al decennia lang immers bood het aan de Belle naars van beider kunnen, de kans te beginnen aan de exploratie van het an dere geslacht. Zo te zien ven/ulde dat Hazebaantje in de St.-Mar- tinusgemeente dus een sociale funktie. Wat trou wens ook de mening was van raadslid Karei Uytter- sprot, in wiens ogen we lichtjes van herkenning meenden te ontdekken, toen collega Van Vossole bovenvermelde bemerking maakte. Ook raadslid Dauwe wist van wanten, want vanop zijn stoel gaf hij tijdens het betoog van Van Vossole blijk van een zekere ver trouwdheid met de situatie aldaar De Denderbellese kerkfabriek heeft felicita ties gekregen van de pro vinciale overheid. Omdat, schreef de pastoor in een brief gericht aan burge meester, schepenen en gemeenteraadsleden, de kerkfabriek profijtig om springt met het overheids geld Hiermee reageerde de pastoor - blijkbaar op zijn teen getrapt - op bepaalde kranteberichten. In ver band met de vermeerde- ring», zegt hij letterlijk in dit schrijven, waarover som migen in de dagbladen moesten schrijven dat dat nogal veelwas, kan ik u melden dat de provincie diensten ons feliciteerden met het profijtig omsprin gen» met overheidsgel den. Wat betreft «die bij- op z n smalst.. werken moesten toch op voorhand voorzien zijn», kan ik u melden dat dat door de provinciediensten geregeld wordt en wij daar geen meester over zijn. Misschien, besluit de Bel- lese zieleherder, komen we nu eens niet in de dag bladen vanwege bepaalde oppositieleden, die de zaak alleen maar van verre kennen. In die laatste zin voelde Willy Van Vossole duidelijk de SP geviseerd. Dat spreekt vanzelf, meende raadslid Abbeloos, anders had de pastoor dat toch al tegen Karei (en interpellant bedoelde Karei Uytter- sprot) zijn vader (die deel uitmaakt van de Bellese kerkfabriek) gezegd. Dat is ook al gezegd, zei Karei lakoniek. Toen Willy Van Vossole aan zijn collega's-raadsle den vroeg welke meerwer- ken de begrotingswijziging van de kerkfabrieken nu eigenlijk behelsde, daarop een algemene stilte volg de, vroeg hij zich retorisch af: Waarom begrijpen wij de zaak niet? -met het inzicht in het gebrek aan informatie van de kant van de kerkfabriek, dat onbe grip te situeren - maar werd hij de loef afgestoken door Arie Abbeloos. die fluisterde: Omdat ge niet naar de kerk gaat!». Johan De Mol van zijn kant noemde dergelijk schrijven van de kerkfa briek deontologisch onver antwoord. Hij stelde dan ook voor de pastoor een brief te schrijven, waarin hem gewezen wordt op zijn deontologische plich ten en aangedrongen wordt dat de kerkfabriek alle mogelijke informatie ter beschikking zou stellen van de gemeenteraad. Dergelijk voorstel viel wel in de smaak van Willy Van Vossole - de Bellenaar had het echter over een gepeperdebrief - maar werd door de meerderheid afgewimpeld. De tikmasjien van de pastoor, dat bleek uit de brief, zit duidelijk in de problemen met de spel ling van de Nederlandse taal. Spellingen als «pro- vincie-dienst-e-n«ove rheidsgelden» en bi-jwe- r-ken» worden inderdaad nog altijd niet aanvaard. Hoe progressief die ook zijn. In de sporthal zal een nieuw skorebord geïnstal leerd worden. Het huidige, legde sportschepen De Ridder uit, is totaal on bruikbaar geworden. De herstellingskosten zouden meer dan 50.000 fr. bedra gen en enige garantie kan de hersteller ons niet bieden. Dirk De Cock drong aan bij de aanschaf van een nieuw bord de termen «Home» en «Visitte ver vangen door «Lebbeke» of «Thuis» en Bezoekers Over die terminologie bleek nogal wat onenig heid te bestaan en sche pen Hiel stelde zelfs voor «Woijlen» en Zoijlente laten aanbrengen Ook dat voorstel werd ge kelderd. Waar is de tijd dat de jeugd, voor een snoepje, de scorewisselingen aan bracht tijdens sportwed strijden? We zijn tijdens die raadszitting opnieuw een stukje wijzer geworden. Want hoewel wij steeds de mening waren toegedaan, dat «preken» hoofdzakelijk afgestoken worden in de binnenruimte van een kerkgebouw, blijkt sche pen Germain De Ridder nu ook al interpellaties te be schouwen als preken. Dat althans moesten we afleiden uit zijn reactie op een bemerking van Johan De Mol, die de schepen onderbrak tijdens zijn lek- tuur van het verslag van de Raad van Bestuur van de Gemeentelijke Sportraad, i.v.m. het beheer van het sportkompleks Enkele maanden geleden, aldus de sportschepen, heb ik een preek van een half uur moeten aanhoren. En hij bedoelde de tussen komst van raadslid Vlas- senroot. Nu is het mijn beurt. En door ging hij. Met zijn preek. Raadslid Abbeloos, die aan een bezoek aan Span je een pracht van een baard overhield, bewees andermaal tot de raadsle den te behoren die het best op de hoogte zijn van het reilen en zeilen in de gemeente. Want toen men bij de bespreking omtrent de verbetering van de ver keersveiligheid op het kruispunt van beide Minne straten met de Brusselse- steenweg, sprak over het café op de hoek, haakte de ex-schepen meteen in. A ja, zei de jongste der Ab- belozen, waar vroeger 'Monieksken' woonde. Schepen De Gucht vclgt het voorbeeld van raadslid Van Vossole. Waar laatstgenoemde tij dens zijn karnère als ge meenteraadslid reeds en kele sluiers van zijn per soonlijkheid oplichtte, maakte de schepen vorige week donderdag zijn colle ga's kond - zetter, let op. een d achteraan, geen l - dat hij aan latente doofheid lijdt Maar voegde De Gucht eraan toe, die doofheid heeft geen enkele invloed op de behandeling van de mij toevertrouwde dos- |V siers Bi P« Vorige week zaterdag-1 morgen werden in het Leb- E' beekse gemeentehuis de t0 29ste Wieze Oktoberfeest ten officieel geopend. L Die opening werd opge-1 luisterd door een Beierse I muziekkapel uit Grünen-1v bach en door een S/c/-|dl liaanse volksdansgroep. Iv' De Münchense afvaardi- ging, die de «Partnerschaft zwischen Wieze München» beklemtoont, i*( bestond deze keer uit twee °P dames. Duitsland zendt zijn doch- Pc ters uk, merkte iemand op :cn Er is een tijd geweest dat het zonen waren, herinner-1, de een ander zich. Hi Tijdens die openings 1^ plechtigheid gaven ook |le een viertal Alpenhoombls |9' zers een bewijs van hui) |'s kunnen. Klonken die klan-1 ken ons aangenaam in de oren, dan had schepen I Hiel alle moeite van de J wereld ze te appreciëren. I C De schepen had immer* I de avond en de nacht tevo- [11 ren de «Dag van Lebbeke te Wieze gevierd en elke f stoot uit zon Alpenhoorn Iq, bracht in zijn hoofd een ware aardbeving teweeg. L Wie dacht dat de Sid-1 wi lianen uitsluitend wijndrin-g kers zijn, heeft het bij het 11 verkeerde eind. De ope-f ningsplechtigheid was rwg|| niet eens besloten of de Sicilianen - met ogen a's karbonkels- deden zich reeds tegoed aan de Wis I zepils die in de bar klaar- j stond om geserveerd le worden. Vreemde talen spraken de Sicilianen niet. Het enige woord dat ze zich blijkbaar goed eigen hadden gemaakt was «souvenir». En daarop maakten ze dan ook jacht Badges, speldjes, dekors l ties vielen bijzonder in hun smaak. Enorm veel volk, vorige I week zaterdag op het Bal van de burgemeester Van I de partij was ook de Den- j dermondse collega van Frans Moeyersoon, Albeit Cool. Op zeker ogenblik staat Jozef Dauwe te praten met de Dendermondse burger vader en bemerkt dat Dirk De Cock, VU-raadslid le Lebbeke, de zaal binnen komt. Beleefd als Jozef al tijd is, stelt hij het raadslid Lar voor aan de burgemeester. Zonder vanzelfsprekend de partij te noemen waar toe Dirk behoort. De konversatie loopt lek ker tot burgemeester Cool een tirade afsteekt legen de VU. Iets van met die mannen hebben we in Dendermonde enorm veel last» En ik heb gehoord dat er in Lebbeke ook zo'n kastaars zittenEn nog veel meer. Dirk De Cock heeft echtep^., niets laten blijken. Hij za Wc zich nu wel een duidelijker ge,r oordeel kunnen vormen over de Dendermondse burgervader. Smoelentrekker bJc lid 1 Op cu,

De Voorpost | 1984 | | pagina 2