4 Vierde Provincialers in de streek van Aalst Eén aanval doet de deur dicht DRIEMAAL MARK VAN HIM8TE LOKALE VOORSPRONG DRIEMAAL ONGEDAAN GEMAAKT Terug naar de werkelijkheid 30 - 5.10.1984 - De Voorpost Provinciale VOETBAL VIERDE PROVINCIALE: STRAATJE STEKENE - BUGGENHOUT: 3-1 White Boys-Vrasene 0-1. De kleine Goris (WB) was goed, maar kon niet afwerken (dw) WHITE BOYS ST.-NIKLAAS - KLEIN LAAR VRASENE: 0-1 Oranje Erpe blijft het zeer goed doen in zijn reeks. De ploeg heeft nog steeds het maximum van de punten. Ook Hillegem heeft Erpe geen puntjes kunnen afsnoepen. Het liep echter niet van een leien dakje tegen Hillegem. De bezoekers klommen tijdens de eerste helft op voorsprong. Zo inkasseerde doelman Eli De Martelaere zijn eerste kompetitietreffer. Dit pas na vijf wedstrijden, een waar suk- ses dus. Nog voor de rust zou Erpe terugkomen. Een knap geplaatste vrijschop van Lau- wereys besliste over de rust stand. Na de herneming bleef Erpe de gevaarlijkste ploeg, doch de counters van Hillegem waren niet van de poes. In een schermutseling voor het doel van de bezoekers belandde de bal verrassend in de kooi. Een own-doelpunt bezorgde Erpe de verdiende overwinning. Het had echter bloed en tranen gekost. SK Terjoden heeft ruim af stand weten te nemen van Welle. In de eerste helft ak- teerde de thuisploeg werkelijk zeer zwak. Pas na de rust wer den de kanonnen goed gericht. Luc De Pauw scoorde drie maal terwijl Yannick Van Vae- renbergh de eindscore op 4-0 bepaalde. Ook SK Erembodegem kende geen problemen met het zwak ke Boonwijk. Deze ploeg zit volop in dé moeilijkheden. Men heeft zowel problemen met spelers als met het terrein. Te Erembodegem werd Boon- wijk netjes afgedroogd met 6- 2. Freddy Meert nam drie tref fers voor zijn rekening. Hofstade heeft in zijn derby met 3-1 gewonnen van Schroe- vers Moorsel. De thuisploeg leidde reeds aan de rust met 1- 0 langs Ronald Vergeylen. Na de rust zette een own-goal de thuisploeg definitief op de weg naar de eindoverwinning. John Penschaert dikte de voor sprong aan tot 3-0. Een tegen- streffer in de slotfase kon niets afdingen van de verdiende overwinning van Hofstade. Tenslotte deelden TK Meldert en Edixvelde de punten na een billijk 1-1 gelijkspel. G.D.T. En voor zover nodig het bewijs dat de mannen van by de matchen met één doelpuntjt expressweg een seizoen begonnen zijn dat hen heel wat verschil verloren en meestal ie verder kan brengen dan voorheen. Mark Van Himste was de laatste tien minuten de boot 1 nu de goalenmaker van dienst en dat zal geen enkele ingingen. Dit jaar keert dat rechtgeaarde voetbalkenner uit het Waasland met ver- door °"ze veybe,erde fy- stemming slaan. Mark, die eigenlyk van Kemzeke afkom- ^iste°f stig is en daar bg de Klauwaerts een glansrgke toekomst dc matcBh ei vBorg tegemoet scheen te gaan, werd lange tijd geremd door een beslechten tijdens de laatste kwetsuur en studieomstandigheden maar groeit nu toch minuten. Ook de wedstrijden uit tot een speler met heel wat allure die zyn nieuwe klub tegen Meerdonk en Eksaarde wellicht wenst te gebruiken als springplank naar hogerop, werden op zulk een wijze be lf slist. Het is natuurlijk bijzon- De wedstrijd zelf tegen het «huiven der voottmjg om oni lcci ongeslagen Buggenhoul was Ter gelegenheid van deze .g, ütelka„didaat te bestempe- aanvankelijk een wat matte overwinning staken we ook len maar dienaangaa„de weo bedoening door het winderige ons licht nog eens op bij sekte- ik toch duideUtk Ie stellen dai T weer en de bedenkelijke staat taris Lammens van de Steken- we bij aanvanp van jit seizoen waarin het terrein verkeerde, se ploeg en vroegen hem naar |aats|e bj] da „„te vijf - Even voor rost kwam de skore het hoe en waarom van hel he, stelden e. toch in beweging wanneer een .andere Straatje» dat zich miK we „spaard bujvEn m Vrijschop door André Smet sinds het begin van deze kom- onvo<lrde„e kwetsuren o! werd ingeschoten en Mark petitie in de aangenaamste zin „„„moet dat mogelijk Van Himste slimmetjes naast van het woord doet opmerken. Qyer voigencie od- de ontzette bezoekende kee- .Het valt niet weg te cijferen», dracbt een zovecjst|derb perintipte. In de tweede perio- stelt hij, «dat de nieuwe ele- gen Mocrbekei is de straaries de wilden de Spartanen na- tnenten onze ploeg hebben sekretaris redelijk behouden tmirhjk wat graag het wed- verstevigd. Dèt samen met de .mits een puntje handhave. stnjdlaken naar zich toe halen uitstekende mentaliteit bij heel we ons vooraan, hoewel we de om in de kortste keren orde op de spelersgroep én trainer wa- vorige jaren nooit veel haalden pent ons tegen de mankemen- jn de suikergemeente!» ten van vorig seizoen. Zo was het wel erg opvallend dat we in 1983-84 meer dan twaalf Mare Naudts Als we onze Sint^Niklase infor mant mogen geloven, speelden de wit-groenen van de Puitvoet voor de zoveelste keer een aar dig potje voetbal op eigen ter rein maar werd ook voor de zoveelste keer dit seizoen zegge en schrijven de derde keer alwaar verloren. De Boys voetbalden dus, zoals ge zegd, goed maar misten zoals de voorgaande weken reeds aangestipt alle afwerking. Er werd goed maar omzeggens ook te traag gekombineerd tot aan de grote backlijn en nadat Walter Jochmans tot twee keer toe wenkende kansen naar de vaantjes hielp, sloeg een rustig akterend bezoekend elftal te rug. Met nog enkele minuten voor rust, werd een bal vanop ruime afstand optimistisch in geschoten en omdat het been van Jan Van Lierop de bal liet afwijken graaide ook doelman Van Kerckhove verkeerd en stond de thuisploeg met 0-1 in het krijt. Ook in de tweede helft een thuiselftal dat zich al te zeer verstrengelde in breedtevoet bal en werkelijk te weinig ver rassende momenten in zijn spel stak. Vermelden we nog dat er enkele plaatsverschui vingen plaatsgrepen in het Sint-Niklase elftal met de in punt ondermaats presterende Gerrit Rooms naar achteren en Jos Spiessens nu in de rol van verdedigend middenvel der. Naar het einde toe werd ook voorstopper Bruno Ver schaffeit als voorspeler uitge speeld en dat leek lang niet zo kwaad en zal waarschijnlijk ook in de komende weken voor herhaling vatbaar zijn. Vermelden we nog dat er met Lucien Moerloos een heront dekte middenvelder meespeelt in de Boys-ploeg en dat André Van der Aa zijn weinige trai ningen niet weet af te wisselen met deugddoende prestaties in de zondagse beurten. «Toch kan er niemand iets verweten worden», weet sekretaris Wil liam Thomaes, «en is het best mogelijk dat eens we de weg naar de netten terugvinden een heel wat makkelijker seizoen- verloop tegemoet gaan. Het is dan ook bijna logisch dat we voor volgende week, met de grote derby tegen stadsgenoot Gerda in het verschiet, beroep doen op Walter Daneel, die aanvankelijk worstelde met een weerbarstige forme maar nu in de reserven een bijzon der stevige indruk laat. Wordt hij misschien onze redder ik bedoel skorer in bange tijden?!» Mare Naudts zaken te stellen, maar dat ver liep niet zoals gedacht. Gelegenheid dan ook voor de mannen van trainer Wiemes om op de counter te loeren: Van Camp was er onder ande re als de kippen bij om een balletje te onderscheppen maar zag zijn knal nog in de zijnet stranden. Nadat een be zoeker de lat trof, sloeg de thuisformatie voor de tweede keer goed toe. Een snelle tegenaanval rond de 68ste mi nuut kwam na een dieptepas van André Smet bij Van Him ste en deze kegelde meedogen loos vanop rechts binnen. Vijf minuten later zat er terug spanning in de konfrontatie omdat eén goeie hoekschop met het hoofd werd afgerond door een Buggenhoutenaar en met deze stand kwam de Straatjesformatie ook deftig onder druk te staan. De beslis sing viel echter onder vorm van een derde lokale goal. Een misverstand tussen twee be zoekende backs, en Mark Van Himste kon met het tonde ding Tielrode-Sinaai 3-1. Janssen, dribbelt en zal scoren (dnl aan de haal om makkelijk in te White Boys-Vrasene 0-1. Al was de Vrasene-defensie soms in paniek de White Boys konden niet afwerken (dw) WHITE STARS MEERDONK - WHITE STARS SOMBEKE: 3-3 Hofstade-S. Moorsel 3-1. Vermeulen (per) Hofstadenaar Seynave probeert de bal te ontfutselen i Zoals in de aankondiging van beide opponenten staat, heel wat «sterretjes» op de grasmat en in de parallelle cijfertaal ook heel wat doelpunten in de Saleghemgemeente. De eerste twee doelpunten vielen in de eerste periode en kwamen er allebei na strafschop. Rond het kwartier lepelde Meerdonk- aanvaller Gerry Van Daele de bal over de Sombekedoelman en nam een bezoekende verde diger de pluktaak over. De rechtmatige penalty werd feil loos ingetrapt door Etienne Van den Bogaert. Even na het halfuur was het dan lokaal ver dediger Bert Cappaert (ver vanger van de gekwetste An dré Vereecken) die een aange schoten bal lichtelijk op de hand meetikte en ook die zwaarste sanktie werd makke lijk omgezet. Buiten die twee met haken en ogen ontstane goals werd er frivool geakteerd langs weerszijden. Zo kwamen Van Daele en Vergauwen nog dichtbij doelpunten en lieten de Sombekenaars zich middels tegenaanvallen evenmin onbe tuigd. Na de pauze klom Meerdonk opnieuw op winst met de hulp van de bezoekende verdedi ging. Waar dat niet nodig was, begonnen twee Sombeekse verdedigers in de breedte te spelen en omdat Eric Van Goethem attent was, stond er op diens rush geen maat (2-1). In de volgende minuten misten de mannen van voorzitter Vonck de nodige kalmte en beredeneerdheid om dc match in eigert voordcel te doen kan telen. Zo schoot Cappaert bij een vrije kans nog op de gast- keeper en was de heroptreden- de Dimitri De Munck een frak- tie van een sekonde te laat om een schuiver van Van den Bo gaert te verlengen. Aan de overzijde kreeg men een koud stortbad nadat een slecht ont zette bal door Etienne Van den Bogaert op de voet van een tegenstander werd ge plaatst en dit schijnschot toch hard genoeg was om de slecht opgestelde Meerdonkkeeper te verslaan (2-2). Nog gaf de plaatselijke slagorde de moed niet op en zo kon het dat een goeie doorsteekpas van Ro- main Van den Bogaert tot bij Van Daele infiltreerde. Gerry bracht het leder keurig voor doel en daar stond Erik Van Goethem goed getimed klaar om in te knikken. Met nog zes minuten te gaan, dacht men bij de lokalen de buit binnen maar wat niemand verwachtte ge beurde toch. In plaats van meer op balbezit te spelen, wou groen-wit blijven aanval len en dat werkte ook een counter in de hand die uitein delijk het verlies van een punt je veroorzaakte. Hoewel de Meerdonkenaars iets meer verdienden, kon iedereen zich na afloop wel bij de einduitslag verzoenen en houden beide ploegen hun goeie rangschikking vast. Vol gende week reist Meerdonk naar Buggenhout, bepaald geen makkie, maar, redeneert sekretaris Vereecken; «Als Buggenhout met 3-1 afge droogd wordt tegen Straatje Stekene, moeten wij beslist in staat zijn om puntjes te pakken in de buurt van Dendermon- de!» Of er tussen zijn pronos- tiek en de realiteit nog enige verschilpunten liggen, zal zon dag wel bewezen worden. Wij houden het van onze kant bij een score loze drawn. Marc Naudts Eksaarde-Gerda 1-1. De Wase vierdeprovincialers moes ten het vooral van het middenveld hebben (polo) Hofstade-S. Moorsel 3-1. Een rustig dominerend Hofstade kon Moorsel tijdens de eerste helft onmiddellijk mekken» (per) SCHOONAARDE - DOGGEN 0-1 Het liedje kon niet blijven du ren, zegde sekretaris Oscar Beuckelare ons zondagavond aan de telefoon. Tegen Dog gen uit Erembodegem zijn we op tien minuten voor het einde de boot ingegaan. Een slechte interceptie van één van onze verdedigers lag aan de basis van het doelpunt. Al bij al tillen we nu wel niet zo zwaar aan de nederlaag. Dat het er toch eens moest van komen lag in de lijn van de verwachtin gen. Alleen spijtig dat het op eigen veld moest gebeuren». Juventus Schoonaarde kreeg tijdens de eerste helft nochtans dermecr Patrick Dierickx en Schoonaarde-Doggen 0-1. Bezoekers verdienden gelijkspel Marc Van Hauwermeiren. Die Geert Suvs de Voor decker i werden Na van Dofgén da, verrassend SK WICHELEN-BAARDEGEM 2-1 de hervatting drukte Doggen krachtiger, zonder evenwel te %tn% m^nen °P oChoonaar- Zonder zijn supporters echt meer voor dat vloeiende kom- [)e bezoekers, veel groter dreigen. Pas tien minuten voor "e (Per> te kunnen overtuigen is SK er binaries praktisch uitgesloten Van gestalte dan de lokalen, het einde viel dan de beslis- Nu zondag staat de verplaat- voor het eerst dit seizoen in waren. Toch zat SK al na tien beheersen volledig het lucht' sing. Van Goethem speelde te sing naar Baardegem op het geslaagd de beide punten thuis minuten spelen min of meer op ruim en zjj zouden na onge- kort terug naar zijn doelman, programma. Zijn Van Hau- te houden. Qua inzet en over- rozen toen Van Cauter zich vcer twintig minuten spel De bal werd onderschept en wermeiren an zijn maats be- tuiging was de thuisploeg de kon doorzetten en na zich eveneens met een goed gei verdween in de netten Dat kwaam om daar opnieuw met baas, maar technisch lagen de mooi vrij te hebben gedraaid afstandsschot, afgevuurd L doelpunt was een koude dou- de zege aan te knopen? bezoekers boven. met een schot vanop zeker 25 Albert Saerens de stand che voor de leiders bij wie de Het slechte weer en de meter onhoudbaar raak kon evenwicht brengen: 1-1 en euforie nu voorlopig voorbij is. E.D.M. dwarse wind zorgden er onder- treffen: 1-0. wcr(j dan <je ruststand. Na de koffie buitte Baai gem het windvoordcel uit, zodat de Wichelsc defei het hard te verduren kn Toch waren keeper Van deren en zijn maats niet te slaan. Baardegem, nog stt technisch de betere ploeg en ook hel meest bij de bal, kon enkele kansen afdwingen. Zo moest doelman Van Geldei gepast zijn kooi verlaten om Saerens van een tweede doel punt af te houden en ook moesten de flankverdediger» Van Poecke en Daclman opal hun kunnen beroep doen om dc bezoekende aanvallen dijken. Het te verwachten doeI| viel echter aan de overzijt Wichelen kon even heradei toen Rombaut mocht nemen op de bezoekt de helft, als specialist van dej verre inworpen gooide hij op-l nieuw het leder vlak voor het doel, de bal bleef tussen een kluwen van spelers wat hangen en opportunist Van Hauwer meiren slaagde er tenslotte om Sportkring na 80 minuteü eerder onverwacht op 2-1 I' schieten. Baardegem ging nu zenu» achtiger en agressiever spelen, maar de lokalen hielden het hoofd koel en konden niet ze der moeite overeind blijven. ffrTfifTiSi VK Tielrode-Sinaai 3-1. Vermeulen toonde zich een zeer sterk stopper en inspireerde zijn verdediging (dw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 30