r Sint-Pauwels en Wijnveld aan de leiding VIER RODE KAARTEN Kamillekes Aalst - Jeugd Borgloon 3-3 Moedige Kamillekes komen tweemaal terug! Jeugdvoetbal in de regio I Red Star Haasdonk wint ook overtuigend in Aalst met 1-6!! VOETBALUITSLAGEN VOETBALKALENDER De Voorpost - 5.10.1984 - 31 «je VRASENE - TEMSE 1-1 2"Provinciale Damesvoetbal Eerste Nationale Bij Herleving Vrasene had men na de beschamende wedstrijden in de seizoenstart de koppen bij mekaar gestoken om toch enige beterschap in de uitslagen te krijgen. Zo werd donderdagavond besloten om in de led wedstrijd tegen Temse met een dubbele inzet en motivatie 's,t te spelen, den rde Deze ingesteldheid was dan Van De Vel uitsloot nadat ze I* ook duidelijk te merken op het er reeds enkele keren met de veld. Spijtig genoeg soms té grove borstel waren tegenaan edi duidelijk want vooral in de gegaan. pc- tweede helft gingen heel wat Met een numerieke meerder- em spelers het sportieve boekje te heid was het voor Herleving dal buiten zodat scheidsrechter niet zo moeilijk meer om de Ockladnicoff, in voetbalkrin- Temse verdediging te ont- ;en zeer hoog gewaardeerd, in wrichten en na een goede twin- lotaal liefst vier rode kaarten tig minuten kon Van Bergen diende uit te reiken. De wed- op strafschop de bordjes dan Strijd die begonnen was tussen ook verdiend in evenwicht twee elftallen eindigde dus nog brengen, met twee negentallen. Wie dacht dat Vrasene nu rus- De eerse helft was er een van tig verder zou spelen en trach- vrij goed niveau. Beide ploe- ten om een tweede keer te. kreëerden om beurten skoren kwam verkeerd uit :n doch het zou enkel want de thuisploeg reageerde Temse zijn dat kon skoren na zo heftig dat ook bij hen twee een vrijschop van Edwin man werden uitgesloten: De Bvnoc. Clercq en Van Der Linden. Sa de rust toog Herleving met Bij de thuisploeg vond men man en macht in de aanval om achteraf de uitsluiting overver- te kunnen gelijkstellen. diend doch zwaar bleek men er Temse moest daarbij herhaal- niet aan te tillen gezien het delijk aan de noodrem gaan voornaamste doei: één punt hangen en dat bracht werk aan tegen Temse, was bereikt. Het de winkel voor de scheidsrech- doel wettigt nu éénmaal de ter die bij de bezoekers middelen, dikwijls zelfs alle prompt Raemdonck en later middelen, (yel) Na amper tien minuten zag het er belabberd uit voor de Kamillekes. Gelegenheidsdoelvrouw Gina Van den Steen had zich toen immers al tweemaal gewonnen moeten geven, en dat leek wel een onoverkomelijke kloof te zijn voor de onervaren thuisploeg. Doch na een dik kwartier ging de heroptredende Ann Eeckhout door in haar gekende stijl en meteen waren de oranje-blauwen opnieuw in de match. Na de rust liepen de bezoeksters uit tot 1-3, maar met een nooit aflatende geestdrift kwamen de Kamillekes terug en het werd ei zo na zelfs nog een zege, maar Marie-Anne Van den Steen miste ze van een baartje... Soloren van Ann Drie minuten waren gespeeld, toen de nauwelijks opgewarm de Gina. Van den Steen de bal liet ontglippen en Christel Thijs binnentikte: 0-1. Borgloon, gestimuleerd door dit onverwacht sukses, ging re soluut in de aanval en na tien minuten trof Marina Kempe- neers weer raak met een prachtig afstandsschot: 0-2. De Limburgse meisjes zagen een monsterskore tegen het in de pers als «zwak» afgeschilderde Aalst in hun bereik, maar aan die illusies stelde Ann Eeckhout enkele minuten later met een enig mooi doelpunt al een einde. Ze liep iedereen voorbij en besloot haar soloren met een hard en geplaatst scjjot. Direkt daarna zette Ingrid Wuyts knap voor en de kop stoot van Marie-Anne Van den Steen ging slechts nipt over. De Kamillekes zijn duidelijk op zoek naar de gelijkmaker: als Ann Eeckhout nog maar eens doorgaat, wordt haar in zenden paniekerig in hoek schop verwerkt. Een schitterend getrapte vrij schop van Greta Van Hauwer- wordt eveneens met moeite in hoekschop getrapt. Op het middenveld speelt een wilskrachtige Mia Sergant een prachtwedstrijd en dat wijst duidelijk op vertrouwen in de lokale rangen... Op enkele centimeters van de zege Na de rust krijgt dat vertrou wen even een knauw als Mari na Kempeneers op vrijschop opnieuw de voorsprong van de bezoeksters opdrijft tot 1-3. Maar de Kamillekes laten de armen niet hangen en Ingrid Wuyts lukt zes minuten later vanuit een moeilijke hoek een prachtig doelpunt: 2-3. De thuisploeg gaat vol goede moed op zoek naar de gelijk maker en Marie-Anne Van den Steen mist een wenkende kans. Dit is slechts uitgesteld, want een kwartier voor het einde mag Greta Van Hauwer- meiren een vrijschop trappen en op feilloze wijze trapt de aanvoerster van de thuisploeg het balletje tegen de Borgloon- se netten. De Kamillekes gaan nu op zoek naar het winnende doel punt en op vrijschop van Van Hauwermeiren komt Marie- Anne Van den Steen enkele centimeters te kort om die be trachting in werkelijkheid om te zetten... Het blijft uiteindelijk bij een gelijkspel, maar de Kamillekes bewezen hun morele kracht door twee keer een achter stand van twee doelpunten op te halen met een fel vertim merd elftal, dat ditmaal als volgt aantrad: Gina Van den Steen; Marina Van Belle. Hilde De Neve, Greta Van Hauwermeiren en Mia Sergant; Marijke Boel, In grid Wuyts, Nicole Van Israél en Chantal Roelandt; Ann Eeckhout en Marie-Anne Van den Steen. Op de bank: Josette Van den Steen. Cyriel Temmerman DAMESVOETBAL nesvoetbal: Eerste provinciale Het ziet er naar uit dat de vrouwtjes aangesloten bij Red Star alweer een zorgeloos seizoen tegemoet gaan. In hun twee afgelopen uitwedstrijden öndervonden ze weinig of geen tegenstand en daardoor behouden ze een gedeelde eerste plaats met het maximum van de punten in gezel schap van hun eerstvolgende tegenstanders Ronse. nuut later stuurde Giebens weer Van Daele uit (1-4). In de slotminuten werd de skore nog opgedreven naar een veel zeggende 1-6 omdat een mis verstand tussen twee verdedig sters en de Aalsterse doel- vrouw door Lich werd benut om Giebens af te zonderen en een ver botsende bal van Els Van Daele wonderwel in de netten terecht kwam, wat met een Els vierde doelpunt van de middag op het bord bracht. Zaterdag aanstaande zal het waarschijnlijk wel lichtjes an dere koek worden bij de thuis wedstrijd met aftrap om 15u30 tegen medekopgenoot A.S. Ronse. Niettemin was voorzit ter Coene in het begin van deze weck een en al vertrou wen en stelde hij onomwonden een 3-1 overwinning in het vooruitzicht. Het staat alles zins vast dat indien ook dit weekend makkelijk wordt ge wonnen, Red Star een hechte basis legt om ook dit jaar een optie op de titel te nemen, mits men gespaard blijt van zienc tegenslagen. Provinciale Juniores Beveren - Hamme 2-0 Ninove - Zele 2-2 Zele - Zottegem 3-4 E. Aalst - AA Gent 0-4 Oudenaarde - Lokeren 2-0 SC Lokeren - Hamme 2-0 Beveren - Sint-Niklaas 2-0 Uefa juniores Lede - Zottegem 1-3 Lokeren - Boom 6-1 Provinciale Scholieren Beveren - C. Brugge E. Aalst - AA Gent 7-2 4-2 E. Aalst - AA Gent 0-4 Beerschot - St.-Niklaas 4-1 Ninove - Zele 2-1 Stand SC Lokeren - Hamme 4-4 1. Lokeren 7 Beveren - Sint-Niklaas 2-1 Beveren 7 Lede - Zottegem 4-0 12. AA Gent 3 Provinciale Knapen 13. E. Aalst 14'St.-Niklaas 3 2 AA Gent - Sint-Niklaas 2-3 E. Aalst-SK. Deinze 4-0 Nationale scholieren Lede - Ninove 4-0 Lokeren - Boom 6-1 Beveren - Hamme 4-0 Beveren - C. Brugge 3-1 Zele - Zottegem 2-0 Aalst - AA Gent 1-2 Oudenaarde - Lokeren 04 Beerschot - St.-Niklaas Stand 0-0 Provinciale Miniemen 4. Beveren 6 AA Gent - Sint-Niklaas -5-0 11. Aalst 5 E. Aalst - SK Deinze 3-0 12. Lokeren 4 Lede - Ninove 6-4 15. St.-Niklaas 3 Zondag 30 september 1984 Tegen het reserve-elftal van Kamillekes Aalst bleek het en kel in de beginminuten lastig te worden en kwam men warem pel voor hét eerst dit jaar op ichterstand. In de negende mi nuut werd een ogenschijnlijk verloren bal door doelvrouw Hildc De Meester slecht ver werkt en huppelde de bal uit eindelijk over de fatale lijn Orde op zaken werd er al ge steld in de volgende minuut: Giebens speelde goed Els Van Daele aan en deze laatste had geen enkele moeite om de ge lijkmaker in te schuiven. Aan de 20ste minuut onderschepte diezelfde Van Daele een wat voorbarig schot van de thuis ploeg en legde dan met een keurige voorzet ploeggenote Nadine De Meester een zekere goal op de shoe. In het begin van de tweede helft veroverde Gaudia Vonck een bal aan de middellijn, rukte onweerstaan baar op en daar stond Van Daele klaar om 1-3 aan te tekenen. Even later werd Vonck uitgehaald ten voordele de langdurig gekwetste Trees Lich. Meteen een mi- 1' nationale Sinl-Niklaas-CI. Brugge Lierse-SC Lokcren Rac. Jct-Bcvcrcn 3' nationale E. Zclc-RCOoornik J. Lede-La Louvière 2* provinciale A Lokcrsc-Zclzatc H. Vrasenc-Tcmsc Mclsclc-Kcmzckc Stckcnc-Sp. Heikant St.-Gillis-W.-Dcstclbergen Robur-Adcgem 2* provinciale B St.-Gillis-D.-Appellerrc Gavcrc-Kcrkskcn SK Aalst-Dcndcrlccuw E. Mcldcrl-Gandasparta Sp. Pctcgcm-Lcbbeke 3* provinciale l) SK Overmerc-Mecrbcke Bambruggc-Hcldcrgcm Mere-Burst Nieuwcrkcrken-Masscmcn Gijzegcm-Berlare Schcllcbellc-Pollare Hcrdersem-RC Wetteren 3' provinciale E Kicldrecht- Appels Kruibckc-Haasdonk Kallo-Klingc Waasmunster-Bazel Opstal-St-Pauwcis Baasrodc-Luttcrzcle Wiczc-Grembcrgcn Oudcgcm-Excclsior 4' provinciale G Wichelen-Baardegem Schoonaardc - Dogge n W. Moorscl-Scrskamp Hofstadc-S. Moorscl Ercmbodcgcm-Boonwijk Terjoden-Welle TK Mcldert-Edixvclde 4' provinciale H SK Lokcrcn-Mocrbcke Str. Stckene-Buggenhout Mccrdonk-Sombekc White Boys-KL Vrasene Opdorp-Vcrrcbrock Tielrode-Sinaai Rupclmondc-Hoogeinde Eksaardc-Gcrda FC Luik-Sint-Niklaas (6.10) SC Lokeren-Antwerp Damesvoetbal FC Bonte Girls kregen een nieuwe uitrusting (dw) Damesvoetbal. De meisjes van Eksa Lokergrj, )(dwX, WAAS DAMES-VOETBALVERBOND Op de tweede speeldag werd de topper betwist tussen nummers 1 en 2 van vorig seizoen, Temse - Sint-Pauwels. De bezoekende ploeg wist de punten huiswaarts te nemen en komt zo met Wijnveld alleen aan de leiding. Wijnveld kende geen genade voor Grembergen, dat ingeblikt werd met 18-0 cijfers! Wjjnveld 18 - Grembergen 0 Deze partij speelde zich door lopend af op de helft van Grembergen en tot overmaat van ramp was de bezoekende doelwachter niet in haar nop jes, zodat het een echt doel- puntenfestival werd voor de thuisploeg. De doelpunten werden gescoord door Mertens (7), De Baere (4), De Coster (4), Schatteman, Maes en De Clercq (elk 1). Willebroek 1 - Rupclmonde 4 Een zeer sportieve wedstrijd waarbij de bezoekers meestal een veldoverwicht aan de dag I legden. Doch de thuisploeg kwam tegen het spel in toch op voorsprong langs D'Hondt. Na dit doelpunt gingen de bczoe- kers op jacht naar de gelijkma- kcr, en die kwam er vrij vlug. Nog voor de koffie kenden de Rupelmeisjes nogmaals suk- J ses. De tweede helft zelfde spelbeeld. Nog twee treffers I zorgden voor een verdiende overwinning voor de bezoe- i kers. Temse 3 - Sint-Pauwels 4 Een wedstrijd die hardnekkig betwist werd tussen twee ploe gen die voor propagandavoet- bal zorgden. Temse kwam reeds vroeg op voorsprong langs Verschoote. Maar enkele minuten later was alles te her doen toen Van de Wiele de bezoekers op gelijke hoogte bracht. Vijf minuten later een mooie aanval van Sint-Pau- wels, en Van der Haegen bracht de stand op 1-2, waar mee de rust werd bereikt. Na de koffie zorgde Coene dat de thuisploeg terug op gelijke hoogte kwam. Enkele minuten later trapte Samson haar ploeg terug op voorsprong 2-3, nadat de bal enkele malen was ontzet in beide kampen. Terug een bezoekende aanval met suk ses, deze maal langs Michiels. Toen iedereen dacht dat voor de thuisploeg de kous af was, begon deze aan een verwoed eindoffensief met een aanslui tingstreffer door Peleman. In de slotminuten kwam er nog een doelpunt voor Temse, maar dit werd door een goed leidende scheidsrechter Be niers afgekeurd wegens buiten spel. Burcht 4 - Lutterzele 0 Nieuwkomer Lutterzele moest de punten op Antwerpse bo dem laten. Dit tegen een thuis ploeg die haar overwinning veilig stelde tijdens de eerste speelhelft. Reeds vroeg in de wedstrijd trapte Chevaux haar ploeg op voorsprong. Enkele minuten later reeds 2-0 langs De Rijcke. Chevaux en De Rijcke op strafschop zorgden voor de eindcijfers. Tijdens de tweede speelhelft stuitte de thuisploeg op een zeer goede bezoekende doelwachter, die zich in de kijker speelde door enkele gevatte tussenkomsten. Ook voorzitter Willy Van Sompel is terug zinnens om te starten met een damesploeg, die dan volgend jaar in de kompetitie zou aantreden. Daarom kunnen zij die denken dit te kunnen waarmaken, of van een gezonde ontspanning houden, geheel vrijblijvend kontakt opnemen op het tele foonnummer 091/48.19.53. Of wel iedere zondagavond vanaf 18 u. tot 20 u. in café De Groene Poort, Markt 72 te Lokeren, waar men alle inlich tingen zal bezorgen. De klein sten worden toegelaten vanaf 10 jaar en de oudsten zijn welkom zolang zij zich fit voelen. J.V.L. VOLLEYBAL Damesvolley Rumbac Waasmunster -Libera St. Niklaas 3-0 Voor de aanvang van de wed- Bevercn-Cercle Brugge 2* nationale E. Aalst-FC Diest 3* nationale Oudcnaardc-J. Lede Namcn-E. Zclc 2' provinciale A Heikant-Waarschoot Adegcm-Stckcnc Kcmzckc-Robur Tcmsc-Mclscle Zclzalc-Vrasenc Destclbcrgcn-Lokcrsc OL. Gent-St.-Gillis-W. 2* provinciale B St. Dendcrlccuw-E Mcldert Brakcl-SK Aalst Kerkskcn-Zultsc SK Lcbbcke-St.-Gillis-D. 3* provinciale D Masscmcn-Gijzcgcm Burst-Nieuwcrkcrken RC Wcttcren-Mcrc Ede-HcrdcrsemPollare-SK Ovcrmcre Bcrlarc-Schellebcllc 3* provinciale E St.-Pauwcls-Baasrodc Bazcl-Opstal Excelsior-Waasmunster Klingc-Oudcgcm Haasdonk-Kallo Appcls-Kruibckc Grembergen-Kicldrecht Luttcrzclc-Wieze 4' provinciale F Erondegem-Erpc 4' provinciale G Boonwijk-Tcr joden S. Moorscl-Ercmbodegem Edix velde-1 lofstadc Scrskamp-TK Meldcrt Doggen-W. Moorscl Baardegem-Schoonaardc Wellc-R. Lcbbcke 4' provinciale H Vcrrcbrock-Ticlrode KL Vrascnc-Opdorp Gcrda-WB Sint-Niklaas Sombckc-Eksaardc Buggcnhout-Mcerdonk Moerbckc-Straatjc Stckcnc Hoogcindc-SK Lokeren Sinaai-Rupclmondc het verlies van de eerste set niet afwenden. Speeltijd van de eerste set bedroeg 33 minu ten. In de tweede set waren de bezoeksters werkelijk aange- - slagen van de weerstand, opge- stnjd had de thuisploeg weinig bracht door de thuisploeg en goede vooruitzichten inzake de het was een walk-over voor resultaten van deze wedstrijd. Waasmunster, want pas op 5-0 De Rumbacmeisjes waren am- kon Libera St. Niklaas haar per met zes speelsters aanwe- eerste tegenpunt scoren. Vol- zig, zodat coach Ronny De gens de coach hadden zijn 1 Maesschalk alleen op de inval- meisjes een aardig stukje vol- lersbank plaats had genomen, leybal tentoon gespreid. Rumbac kende een groot aan- De derde set kende een gelijk- tal gekwetste speelsters en ze opgaand verloop tot 8-6. Van mogen zich gelukkig achten af dit moment stond er weer dat ze nog juist met zes over- eens geen maat op de thuis- eind bleven, zoniet was het ploeg en de meisjes liepen uit eerste forfait een feit. Zelfs tot 13-6. Op het einde van deze van bij de aanvang werd de set was de tegenstand van de gj vrees gestaafd door het uitste- bezoeksters weer hevig opgc- kende spel van Libera St. Ni- laaid en de gezusters De Ceus- S3 klaas, waarin de gezusters De ter weerden zich als duiveltjes - Ceuster zich in gunstige zin jn een wijwatervat, maar via heten opmerken. De thuis- de inzet en de uitstekende lage ploeg werd onmiddellijk op verdediging van Rumbac wer- een 0-3 achterstand geplaatst den ballen opgehaald, die door Volleybal. Temse-Kruibeke. Geens smasht De Kjaasjes slaagden erin tot Libera keihard in hun veld wa- Cauteren en Janssens afblokken (dw) 4-9 uit te lopen. Coach De ren gestuurd. Verdiende over- Macsschalk riep zijn meisjes winning van Rumbac, dat met- op een 4-7 stand naar zich toe ecn ook bewees dat niet de en het tij keerde in het voor- kwantiteit maar wel de kwali- deel van de thuisspelende tcit de uiteindelijke doorslag ploeg. De moedige Rumbac- geeft, meisjes slaagden er warempel in terug te keren tot 11-13 en Samenstelling van Rumbac ze lieten de bezoeksters ter Waasmunster: plaatse trappelen. De bezoe- Leen De Baere, Monique Du- kende coach trachtte het spel hnck, Chris Pauwel, Amta te breken, maar zelfs zijn twee Tempels, Ingrid Tempels en spelonderbrekingen konden Christel Geeraerts. terwij! Van Beker van Oost-Vlaanderen 1984-85 Heren: De trekking van de l/32e finale, waarvan de wedstrijden doorgang vinden op 1.11: Rumbac Waasmunster - Ninovc St. Martens Latcm - ATB St. Niklaas Adec Baasrode - Nieuwkerkcn Martinus Bclscle - Mariakerke Herzele - Kontakt Temse Ercmbodegem - Zelzate Lovendegem - Hades Temse Mccrbeke - St, Gillis-Waas Mclselc - St. Amandsberg Ecklo - Elvcrsele Beveren - Zomergem Nazareth - Danny Hofstade Schellebelle - St. Laureyns Dames: Kabaz Bazel - Zelzate Evcrgcm - Libera St. Niklaas Deinze - Hades Temse Kontakt Temse - Snuffel Grembergen Appelterre - Vitesse Kruibeke Schellebelle - Scorpio Aaigenr Kemzeke - Borsbeke Kangoeroes Aalst - Zelzate Aaltcr - Gemlick Oudegem Avo Mclsele - Ertvelde Volleybal. Sinda-Mortsel 3-1. Van den Bossche blokt few» «m jsr,,££3

De Voorpost | 1984 | | pagina 31