Bekvechten met scheidsrechter Droomstart Een nieuw rekord in de zesde Beker van de Rozenstreek Derby lost verwachtingen niet in Overzicht van de kompetitie bij de dames Smash-Info Snuffel slaat weer toe Rumbac Waasmunster - Adec Baasrode: Stopgezet 32 - 5.Ï0 1984 - De Voorpost ZELE - •flaaf tMo» ?«vtaafi Volleybal. De Baasroodse dames klopten de meisjes van Lebbeke (adw) Moderna Lebbeke - Adec Baasrode: 0-3 (4-15, 9-15, 12-15) In eerste provinciale dames stond van bij de start van het nieuwe seizoen onmiddellijk een derby op de affiche. Spij tig, want deze lokale ontmoe ting was duidelijk te vroeg ge programmeerd voor Moderna Lebbeke. De meisjes van Moderna wa ren te zwak om te kunnen optornen tegen een agressieve tegenstander als Adec Baasro de, die niets onverlet lieten om hun opportuniteit te bewijzen. Zoals de cijfers van de setstan den het overduidelijk aanto nen, kwamen de Moderna- meisjes nooit werkelijk in de wedstrijd. Trainer-coach De Wit kon zelfs met spelerswisse lingen en spelonderbrekingen het spelbeeld niet in positieve zin ombuigen. De Lebbeekse meisjes kwamen er niet aan te pas. Ze blunderden zowel aan de pas en de receptie als in de aanval. Zelfs in de lage verde diging, eertijds het beste wa pen van Moderna Lebbeke, werd er te passief opgetreden Bij Adec Baasrode, waar spel- verdeelster Gaby Baeyens, aangetrokken in de plaats van de naar Pardaf Kruibeke uitge weken Erika Aelbrecht, samen met Lut Aelbrecht een hoog staande partij gespeeld. Bei den waren zonder enige twijfel de beste speelsters op het terrein. Adec -Baasrode heeft de start van het nieuwe seizoen niet gemist en ze zetten hun wede ropstanding, reeds ingezet na nieuwjaar, verder. Coach Gie- len heeft prachtig werk gele verd in de schoot van de klub en dit is de beloning voor zijn opoffering. Op zaterdag 22 september vond te Schellebelle de algeme ne vergadering en de lottrekking plaats en dit in het kader van de zesde Beker van de Rozenstreek. Opnieuw bracht de laatste inschrijvingsweek zeer veel werk met zich mee. Toch konden de organisatoren een nieuw rekord-deelne- mersveld voorstellen. Zijnde 67 teams: het is nu een onloochenbaar feit dat de Beker van de Rozenstreek tot een klassieker in de rekreatievolleybalsport is uitgegroeid. Dit seizoen worden er twee afzonderlijke tornooien ge speeld. Tomooi A is voorbe houden aan de sterke teams, terwijl het B-tomooi open staat voor minder sterke ploe gen. Op die manier trachten de organisatoren tot meer niveau- gelijke wedstrijden te komen in elk van de afzonderlijke tor nooien. Hieronder de reeksindeling bij lottrekking in beide tomooien. Tomooi A: Reeks 1: Heros Deinze, KWB Zingem, Revoot Oostakker. Vobala St Martens Latem. Reeks 2: Smash Wetteren, Re- kreatie Zottegem. Snuffel Grembergen, VCMC Maria- kerke. Reeks 3: VC Gentse, KWB Erwetegem, KWB Bazel. KWB Overmere 1. Reeks 4: VCMC Mariakerke, Iris Londerzeel, KWB Baasro de, Lobos Lochristiil. Reeks 5: Krivo Geilt, Verhas selt Londerzeel, jun. Keut Dendermonde, LoVendegem. Reeks 6: Meersvltèg Drongen, Verhas Londerzeel sen., Plet- sers Baasrode, KWB Opwijk. Reeks 7: Sach Mariakerke, Steenhuffel, KWB Denderbel le, Singh Merchtem. In dit tomooi g^an de zeven reekswinnaars rechtstreeks over naar de finaledag. De zeven tweedes ei, de best ge- kwoteerde derde spelen een herkansingstomooi na de voorronde. De winnaar hier van gaat mee over naar de finaledag. Tomooi B Reeks 1: KWB Lier, KWB Mechelen, Linde Londerzeel, Trevoc Nieuwkerken. Reeks 2: Iddergem, UFO 78 Aalst, Attilla Ternat, KWB Uitberben, VCMC Mariaker ke 3, KWB Overmere 2. Reeks 7: Scheldevrienden Schellebelle, J.W. Wetteren, Lochristi 2. BGJG Wichelen, KWB Zele Kouter. Reeks 8: Vitez Lokeren. St. Amandsberg, VCMC Maria kerke, Lovendegem 2. Reeks 9. Dokinap Lokeren, Begavol Temse, De Zwaluw Gent, KWB Waarschoot. In het B-tornooi plaatsen zich in totaal 16 ploegen voor de eindronde. Dit zijn: 9 reekswinnaars 3 tweedes uit de reeksen met 5 ploegen de vier best gekwo- teerde tweedes uit de reeksei met 4 ploegen. Deze 16 ploegen worden op nieuw ingedeeld in 4 reekset van 4 ploegen. Per reeks speek men op één namiddag en oj één neutraal terrein onderlig tegen elkaar en de eerste tw« uit elke eindrondereeks plaat sen zich voor de finaledag. Volleybal. De kern van Juvenes Zele. (gvw) Volleybal. De dames van Lebbeke kregen wel een nieuwe uitrusting, maar verloren in eerste provinciale toch van Baasrode (adw) Reeks 3: De Pinte 1, KWB Overboelare, KWB Mater, Bavok Bachte. Reeks 4: De Pinte 2, KWB Kerksken, Oosterzcle, St. Martens Latem 2. Reeks 5: Brandweer Gent, OKA Schellebelle, Stacco Wetteren, Move Oudegem, KWB Kalken Reeks 6: Destelbergen, Stam Wetteren, Jong en Sportief Tweede Landelijke - Heren Juvenes Zele - Menen 3-1 Met de laatste kompetitiematch van het voorbije seizoen nog vers in het geheugen, begon Juvenes met gemengde gevoelens aan de wedstrijd. In Menen werd beslist over het al dan niet promoveren naar een hogere reeks. Juvenes werd daar verwezen naar de eindronden en uiteindelijk kwam voor de Zeienaars alles op z(jn pootjes terecht. Ereafdeling VC Temse - IJsboerke Herentals: 1-3 Deze keer miste Juvenes zijn entree in tweede landelijke niet. Het begon allemaal nogal vrij vlot voor de thuisploeg, waar men met degelijk spel de bezoekers niet de kans gaf om in de wedstrijd te komen. Filip Christiaens legde regelmatig het vuur aan de schenen van de bezoekende verdedigers, en was zelf outstandig in het blok. Zele groeide met de minuut en overtuigend werd de eerste set binnengehaald. De talrijke be zoekers zagen een gelijkop- gaande tweede set, waar beide ploegen om beurten de touw tjes in handen namen. In de twee kampen leek men plots problemen te hebben met de koncentratie, en waren regel matig rommelige fazen aan het net en abnormaal veel slechte services legio. Danny De Maesschalck kreeg het bijzon der moeilijk om een opening te vinden in het Menense blok. Enkele slechte recepties in het Zeelse kamp liet Menen toe de tweede set op iijn palmares te schrijven. In de derde set be sloot coach Van Peteghem om Eric Moens van de bank te halen. Eric bewees dat hij het nog steeds kan maar liep nog wat verloren in het nieuwe spelkoncept. Wie aan de basis lag van de zege in deze set was ontegensprekelijk Danny Loyez. Aan zijn zelfvertrou wen en klasse trok het ganse team zich op. Danny verbaas de vriend en tegenstander strooide kwistig gemeten pas sen rond werkte af aan hon derd procent en bleek dan nog verdedigend een rots in de branding. We zagen een spet terend vertoon waarin Menen opteerde voor de krachtige aanval. Zele, geleid door eet uitstekend geïnspireerde Jo han Symoens, hield het bij ee subtieler kombinatiespel zodr in deze spannende eindfl Danny De Maesschalck g<* aan zijn trekken kwam. En domme netbal maakte een eiiv de aan de bezoekende illustia Van toen af liep alles gesmeen in de Juvenesrangen zodat vierde set niet veel meer wa dan een formaliteit. Duidelijl aangeslagen kon Menen nic meer voldoende kampgeo aan de dag leggen tegen ee ontketend Juvens. Toch kwa men zij nog even areigei Mare Cornclis en Geert S moens besloten triomfanteli de wedstrijd. (ajt Drie nederlagen is evenveel wedstrijden zorgen voor wei nig euforie bij de Scheldejon- gens. Nochtans ging Temse za terdagavond zeer goed van start tegen Ijsboerke Heren- tals. Vooral via hun blok kon Temse uitlopen, zodat bij de thuisploeg even de hoop groei- 1 de. Herentals slaagde erin 1 Temse bij te benen tot 10-9. Van dan af stootten de thuiszes meteen door naar de winst. In de tweede beurt was het duide lijk merkbaar dat men hunkert naar de terugkeer van Jan Flies, terwiji Patrick Van Eyn- I de nog wat wedstrijdritme in i de benen tekort komt. Nu liep 1 Herentals tot 0-5 en de pun- 1 tenkloof werd steeds maar gro- ter Ondanks het toepassen van een reeks spelerswisselin- i gen door coach Hugo Huy- brecht waren de bezoekers duidelijk de baas. De achter- stand was te groot om over- brugd te worden. Sensatie in de derde set, waarin VC Tem- t se op een 3-12 achterstand 1 werd geplaatst. Via hun op- 1 slag, waarmee ze de bezoekers s teisterden, kon de thuisploeg t terugkeren en de achterstand r zelfs omzetten in een 14-12 I score. Beide ploegen waren 1 niet te spreken over de V scheidsrechterlijke beslissin- gen van noofdscheidsrechter 1 Neyt, maap Van Hecke ging r met hem in de clinch en hij moest bijgevolg een rode kaart incasseren, zodat de bordjes s 14-13 wezen. Zij vochten nog r wel terug, dwongen tot drie setballen af, maar verloren s nipt met 14-16 cijfers. t De vierde set kende een gelijk- c oplopende score Bij 7-7 vond I Herentals de goede kadans en s Boegie zorgde voor orde en c regelmaat in de acties van de t bezoekers, hetgeen resulteer- g de in een 8-12 voorsprong, f Temse slaagde er opnieuw in C de stand in evenwicht te bren- z gen op 12-12 en nu pas kon 1 Ijsboerke Herentals de set uit- v maken met een minimum aan J puntenverschil. Knappe wed g strijd van de Temsenarcn. s d Eerste Landelijke A Meteors Zottegem - Vitesse Kruibeke: 0-3 C Vitesse Kruibeke kende geen g noemenswaardige moeilijkhe- P den op het terrein. De thuis- t, ploeg kwam gestalte tekort. hetgeen opviel en de doorslag gaf bij de blokvorming. Uitste kend debuut van de nieuwe aanwinst Etienne De Buck. Vitesse was heer en meester in elk spelonderdeel en onder vond geen tegenstand in het midden. Hemelveerdegem - Rapid Sint- Niklaas: 0-3 Rapid Sint-Niklaas heeft de seizoensact zeker en vast niet gemist. De thuisploeg, ver zwakt door het weggaan van Van der Heyden, was geen tegenstander van formaat. De Rapidjongens, onder impuls van Van der Vreken, konden op een matig tempo uitmaken. Tweede Landelijke B Sigivok St.-Gillis Waas - Moeskroen: 0-3 11-15, 9-15, 9-15) St. Gillis Waas, dat vorig jaar ontgoochelde en het een reeks hoger niet kon bolwerken, mist de start van het seizoen in tweede Landelijke. Sigivok, met als nieuwe spelverdeler Ronny Martens, overgekomen van Kontakt Temse en de twee nieuwelingen Mai* Thysen en Mare Van Daele vonden de ploegmaats nog niet. Hoofdza kelijk bleef het middenblok in gebreke. Enkel in de eerste set kon Sigivok gelijke tred hou den tot 9-0, maar dan kwam de homogeniteit van de bezoekers de kop opsteken. De bezoe kers, groot en sterk, speelden vinnig en efficient. De afwer king van Sigivok St.-Gillis Waas gebeurde te kramp achtig. Derde Landelijke B Oltisj Bazel - Denderhoutem: 3-1 Oltisj Bazel heeft nieuwkomer Denderhoutem puntenloos huiswaarts gezonden. De be zoekers boden meer weerstand dan Oltisj lief was. De jongens van Romain De Meester speel den een uitstekend spel, het geen het beste laat verhopen en voor de toekomstige kom petitie. Danny De Beven speelde een schitterende aan vallende partij. Dilbeek Itterbeek - Pardaf Kruibeke: 1-3 Pardaf Kruibeke heeft tegen de promotiekandidaat van vo rig seizoen. Dilbeek een uiste kende partij geleverd en de wedstrijd met matchwinst af gesloten Het door tegenslag geteisterd Kruibeke heeft vo rig seizoen een ernstige optie genomen door reeds een titel kandidaat te verslaan. Bij Pardaf waren de Letter Patrick en Luc De Leenheer de gere nommeerde namen, die de ba sis voor de eerste zege gelegd hebben. VK Aalst - Haasrode: 3-1 (15-12 - 14-16 - 15-9 - 15-0) De bezoekers duwden VK Aalst op een 0-5 achterstand, Aalst, dat zich vergaloppeerde aan zijn eigen snel spel, moest het kalmer aan doen om de achterstand weg te werken. Eens de skore in evenwicht, op 12-12, was het Lieven De Roo die over de blok van de tegen stander sloeg en de set uit maakte. In de tweede set hield VK Aalst steeds twee punten voor sprong. Na drie setballen van de thuisploeg ontfutseld te hebben slaagden Haasrode erin, de stand op 14-14 te bren gen maar dan bleef de verdedi ging van Haasrode in gebreke en kon Aalst uitmaken In de derde set gaf de betere konditie van het Aalsterse zes tal de doorslag. De skore van 12-1 werd op het bord geprikt, een moment waar enkele jon geren werden ingebracht. Coach Germain Van Mol gaf eenieder spelgelegenheid. zo dat Haasrode de kloof een beetje kleiner kon maken: 15-9. De vierde set was eenrichtings- volleybal. Sjaloom Zaventem - Steen dorp: 3-2 Een ontmoeting waarin de twee pas gepromoveerde ploe gen tegen elkaar uitkwamen. Een bikkelharde wedstrijd, waarin Steendorp in de beslis sende set ten onder is gegaan. Toch een uitstekende wed strijd van Steendorp. Derde Landelijke C VC Kuurne - Real Testa Loke ren: 3-1 Het degraderend Real Testa heeft in haar eerste wedstrijd opnieuw het onderspit moeten delven. Het zal voor het be stuur van Lokeren een harde karwei worden om de ploeg uit de impasse te halen. Een deel- zege op Kuurne volstond niet om de weg naar de overwin ning te effenen. Ooigem - Kemzeke: 3-2 Als pas gepromoveerde moest Kemzeke naar het Westvlaam- se Ooigem, dat eveneens pas gepromoveerd is. In een span nende wedstrijd heeft Kemze ke de duimen moeten leggen na een uitstekende partij. De inzet van Kemzeke laat het beste verhopen voor de toe komst. Eerste provinciale Beveren - Zelzate: 3-1 (15-12- 14-16- 15-8- 15-10) Het is een prachtige wedstrijd geworden tussen de twee nieuwkomers in eerste provin ciale. Beveren kwam aanval lend sterk aan de bak en hun blok was zeker niet te versma den, een massa toeschouwers in de zaal aanschouwden een prachtige partij volleybal, waarvoor beide teams een pluim verdienen. Tweede provinciale A St. Gillis Waas - Leeuwerik Lede: 0-3 (12-15- 15-7-15-17- 1-15) In een homogeniteit uitstralen de, bezoekende ploeg vertolk te Johan Korte een hoofdrol in de aanval. Leeuwerik Lede kon de eerste sets binnenhalen doordat de receptie bij de thuisploeg mank liep op de kritieke momenten. Bij de Waaslanders ontbrak boven dien Henri Verbraecken. De derde set betekende een com plete walk-over door de bezoe kers uitgevoerd. Elversele - Belsele Martinus: 3-0 Belsele, nieuwkomer in de reeks was een gemakkelijk hapje voor de thuisploeg. Mar tinus Belsele kon niet door heen het blok van de thuis ploeg geraken. Sinaai - De Klinge: 3-1 (11-15-15-4- 15-4- 15-12) Sinaai gestart met een onuitge geven ploeg met vooral veel jeugdspelers, heeft de eerste set verloren. Vanaf de tweede set wist hetzelfde jong geweld de bezoekers in bedwang te houden en ze zelfs op een hoopje te spelen. r.X-jiUifk^pai vb'»Y •wixnip'vv<J *ft«s Ere-afdeling Denderhoutem - VC Temse Dames 3-0 15-9, 15-11 en 19-17. Hetgeen moest uitgroeien tot een topper tussen twee onge slagen ploegen, kende weinig hoogstaand volleybal. Op het einde van de derde set was er enig animo in de zaal te be speuren waar het schaars opge komen publiek een zuiver tak- tisch spel kon volgen, met en kel vervangingen en time-outs tussen de twee broers Van Mol. Bij Temse kon de nauwelijks herstelde Lieve Van de Velde enkel in de derde set opgesteld worden. Misschien wel een daad uit pure wanhoop. Te vermelden is het knap werk geleverd door Karin Huyge- baert, maar ze stond teveel alleen. Enkel in de derde set kon Temse haar stempel drukken op de wedstrijd en ze slaagden er in uit te lopen tot 5-14. Iedereen dacht reeds aan een volgende set, maar Temse liet Lieve Van den Eynde vanuit alle posities aanvallen en in de meeste gevallen bleek dit nog succesvol, wat de dooddoener betekende voor de Temse- meisjes. 2« Landelijke B Stekense - Wielsbeke 3-0 15-5, 15-4 en 15-9. Het met ambitie gestarttc Wielsbeke kreeg van de Ste kense dames het spreekwoor delijk deksel op de neus. Als Wielsbeke titclambities heeft, dan is de kampioen reeds ge kend dit jaar. Stekene mag er dan alleszins aanspraak op ma ken, het speelde sterk en het voerde zijn opdracht foutloos uit. De cijfers weerspiegelen de verhouding in sterkte. CPF Ternat - ATB St. Niklaas 3-1 Voor de ATB meisjes een op doffer van formaat. Voor ATB kon er meer inzitten dan een miezerige deelzege. Sinda St. Niklaas - St. Jozef Mortsel 3-1 De Sindameisjes hebben hun openingswedstrijd van het nieuwe seizoen op schitterende wijze binnengehaald. Tegen een gerenommeerde ploeg als Mortsel is dit een dubbele overwinning. De inzet van de Wase meisjes is lovens waardig. 1e provinciale Asterix Kieldrecht - Unie Herzele 3-1 7-15, 15-10, 15-10, 15-8 In de eerste set bracht Herzele formidabel volleybal waarte gen de Astcrixmeisjes niets konden inbrengen. De bezoek sters konden dit spel onmoge lijk volharden en het betere blok van de thuisploeg richtte een ware ravage aan. De ge stalte van de speelsters van de thuisploeg speelde in hun voordcel, wat ze dan ook uit buitten. Vernoemcnswaardig was het werk van kapitein Vly- minck bij de thuisploeg met opslag en aanval. St. Gillis-Waas - Nova Smash 1-3 De nieuwkomer in 1' provin ciale moest onmiddellijk de tweede geklasseerde van vorig seizoen bekampen. De wasc meisjes hebben zich uitstekend verdedigd tegen de titelkandi daat. Deze 1-3 cijfers zijn een uitstekend resultaat en ze laten het beste verhopen voor de volgende wedstrijden. Algemene vergadering De Oostvlaamse volleybalbond houdt haar jaarlijkse Al gemene Provinciale vergadering op 13 oktober 1984 te 8.30 u. in het sportcentrum van Sint-Martens-Latem. Hoge Heirweg 64. Juvenes Zele De afgevaardigde van de volleybalklub Juvenes ziele, zal op de provinciale algemene vergadering een interpellatie houden betreffende de bijkomende sancties getroffen tegen V.C. Juvenes Zele door het provinciaal komitee op vraag van de heer De Lee Mare, voorzitter van de provinciale scheidsrechterskommissie (de zaak Juvenes), na de uitspraak van de nationale klachten- en beroeps- kommissie, wegens feiten die zich hebben voorgedaan tijdens de wedstrijd «Juvenes - St. Amandsberg» op zaterdag 11.02.1984. Terecht deze interpellatie, naar onze mening, want als de desbetreffende persoon zijn straf heeft gekregen van de bestaande juridische kommissies heeft het provinciaal komitee de klub zelf geen andere sancties op te leggen en de klub zeker niet te zoeken. Snuffel Grembergen - Ertvelde: 3-0 De kampioenen van verleden jaar hebben hun reeks over winningen verder gezet. Niet tegenstaande het feit dat ze een reeks hoger akteren, ble ken de Snuffelmeisjes nog al tijd te sterk voor de tegenstan der. In de eerste set startte Snuffel Grembergen met Kris Van Riet, Griet De Ridder, Martine Claes en haar zuster Christel, An Van Boterdacl en Vcerle Van der Vreken. wat duidelijk de beste opstelling was, die Snuffel op het terrein kon brengen. An Van Boter dacl kon dank zij de kreativi- teit van de spelverdeelster aan honderd procent aanvallen. In haar eerste thuiswedstrijd kende Rumbac Waasmunster reeds problemen met de zaal. In de sporthal vormde zich een zodanige kondensatie, dat het terrein in een schaatspi- ste omgetoverd werd. Op zo'n terrein volleybal, of om het even welke sport, beoefenen is onmogelijk en tevens aartsgevaarlijk. In de eerste set, toen de eerste scheidsrechter bij een 4-7 stand de wedstrijd stillegde. was Adec Baasrode afgete kend aan de winnende hand. Na de voorziene wachttijd van één uur oordeelde de scheidsrechter, dat de staat van het speelveld nog steeds te wensen overliet. Bijgevolg kon er niet meer verder gespeeld worden. Grembergen speelde uitmu» tend, zodat de bezoekers e niet aan te pas kwamen, hel geen de 15-6 cijfers op he bord overduidelijk illustreren. Tijdens de tweede set onder vond de thuisploeg mee tegenstand, zodat men langen spclfazen te zien kreeg als tot schouwer. Dit kwam zeker dt wedstrijd ten goede. Van E terdael kreeg nu assistent* van Kris Van Riet en ze koo den de stand in evenwicht hot den tot 9-9. Nu kwam Snuffei Grembergen pas goed los entt slaagden erin uit te lopen l<* 13-9. Via enkele balwisseli» gen werd de set uitgemaakt. In de derde set werd de opstd ling gewijzigd en de coad bracht Christel Roef op he terrein en dit in plaats van Vas Riet. Deze speelsterwissel was meteen een zichtbare verzwak king. De thuisploeg slaagde ct nochtans in een goed spelen» Ertvelde bij te houden tot 84 Een spclerswisseling drotij zich op en Van Riet nam op nieuw haar plaats in. Dank» het gestalteverschil en hue goede receptie slaagde d" Grembergsc ploeg erin de en de wedstrijd naar zich toett halen. Knappe wedstrijd va» Snuffel Grembergen en eet goed begin van het prille vol Icybalseizocn iy«J a.ip.q» VOLLEYBAL REKREATIEVOLLEYBAL

De Voorpost | 1984 | | pagina 32