AD WIJNANTS MET NEUSLENGT1 VOORSPRONG OP TEUN VAN VLIET IV TWEEDE SEIZOENZEGE VAN LUCIEN VAN IMPE uci vai is uijna teeg ^«OAIUX JHQHTl m% omsi «MET ZO EEN WEDSTRIJD OP MIJN PALMARES KRIJGT MIJN SEIZOEN EEN AARDIG TOEMAATJE (AD WIJNANTS) GZOS Jean Van Vliet en Etienne De Wilde op het Met 53 renners aan de start van hun elfde grote prijs waren de inrichters «Willen is Kunnen» best in hun nopjes temeer daar kleppers als Sean Kelly, Raas, enz. voor een grote publieke belangstelling zorgden. Het eerste wedstrijdgedeelte werd gekenmerkt door een spervuur van ontsnappingspogingen die evenwel nooit ver droegen. ceerden Etienne De Beule, Johan De Lathouwer en Alain De Roo de beslissen de aanval. Zij werden on middellijk achterna gezet door Jan Bogaert, Luc Wallays, Jan Raas, Etienne Wielrennen. Lucien Van Impe remonteerde Ludo Peelers in de sprint van de profkoers te Buggenhout. Hij won zijn tweede koers (c) Lucien Van Impe stak als eerste het vuur aan de lont maar moest vrij wel het initiatief aan Luc De Dec ker laten. In het peloton werd telkens nerveus ge reageerd en hierbij lieten Jan Raas en Sean Kelly zich fel opmerken. Wan neer Michel Pollentier, Heddie Nieuwdorp en Luc De Decker dachten dat hun ogenblik gekomen was, lanceerde opnieuw Jan Raas met Kelly in het wiel de achtervolging. Nadat ook nog Luc Branckaerts en Ronald Van Avermaet hadden gepoogd de kop groep te ontlopen wisten Ives Godimus, Michel Pol lentier, Ludo Peeters en Etienne Van Der Helst toch een kleine kloof te slaan, maar halfweg wed strijd was opnieuw door de groten in het peloton orde op zaken gesteld. Bij het ingaan van de tien plaatselijke ronden lan- Van Der Helst, Ludo Pee ters en Lucien Van Impe. Met negen vooraan werd er duchtig de pees opgelegd en in een handomdraai la gen de koplopers 35 sekon- den voor op het peloton waarin Sean Kelly nog wel even aandrong samen met Willy Teirlinck, Walter Schoonjans, Patrick Ver meulen en Frits Pirard. Zij kregen evenwel geen kans van het snel reagerend pe loton en legden zich dan maar bij de feiten neer. Vooraan draaide alles flink en vooral Jan Raas demon streerde er zijn goede kon- ditie. Over lmin.20 steeg de voorsprong snel naar 2 en zelfs tot 4minl0 op twee ronden van het einde. Waar men zich aan een daverende spurt verwacht te zetten Ludo Peeters en Lucien Van Impe op twee ronden van het einde de snelle mannen een neus door keihard weg te demar reren. Een korte aarzeling volstond zodat de twee bui ten schot kwamen. Ludo Peeters leidde van ver de spurt maar op zowat 200 meter van de streep werd hij onweerstaanbaar voor bij gegaan door Lucien Van Impe, die meteen zijn tweede seizoenzege bin nenhaalde. Voor eenmaal waren de eerste aanvallers niet de laatsten aan de eindstreep. Jan Bogaert won 35 sekonden later de spurt voor de derde plaats vóór Jan Raas, Luc Wal lays en Etienne De Beule. Op bijna vijf minuten kwam William Van Eynde als tiende over de streep en als- voorloper van een ver brokkeld peloton. Zeggen we nog dat een zeer ver dienstelijke Johan De Lat houwer, die in extremis nog wegviel bij de koplo pers wegens bandbreuk, toch nog als negende de eindstreep bereikte. E.D.M. In het eerste deel zaten ze met 45 man, met een duidelijke overmacht van Panasonic en Kwantumhallenmannetjes. Dit werd wel duidelijk in de wed strijd welke nauwelijks werd gestoord door de Vlaamse sportformaties. Na een tijdelij ke wapenstilstand naar de eer ste plaatselijke ronde toe werd er een verdere selektie doorge voerd op een zestigtal kilome ter van de finish. Onder impuls van Ludo Peeters, Adri Van der Poel en ook Jan Bogaert kwamen 16 man in de voor wacht en daarbij zaten 3 man nen van Kwantum, drie Post- renners en drie Swertsverte- genwoordigers. Grote afwezi ge in de vlucht was favoriet Eric Vanderaerden. De Lim burger streed wel nog in de achtergrond maar bereikte de Streep niet meer In de laatste twee plaatselijke ronden van 17 kilometer gaven vooral Ludwig Wijnants, Steven Rooks en het tweetal Van der Poel-Ad Wijnants akte de pré- sence, maar toch bleef alles samen tot de aanloop naar de eindspurt. In de laatste bocht naar Klei- beke toe kwam er nog een jump van Teun Van Vliet, de jongeman uit de koersstal van Roger Swerts, die wat graag de hegemonie van zijn twee Va derlandse machtsblokken wou doorbreken. Daar waar ieder een verwachtte dat men hem wel zou remonteren, maakte Etienne De Wilde de kloof goed zodat Ad Wijnants een ideaal mikpunt verkreeg om in een echte millimetersspurt met neuslengte voorsprong op Van Vliet zijn zesde seizoenzege op daartussen Raymond Impanis. Vooraan ook nog burgemeester De Vidts en schepen Leenaerts, hoewel die niet meereden (polo) l/ll»* Wielrennen. Onze medewerker interviewt de jonge Jean Van Vliet die tweede werd in dt Grote Prijs Raymond Impanis (dw) 34 - 5.10.1984 - De Voorpost Uit het Wase wielervaatje Uöf ITft 4- 1 - - Voor de beroepsrenners was het al bij al maar een flauw beestje: Er was enkel een vyfde plaats voor Ronald Van Avermaet in Aalter en een vierde voor Jan Bogaert in Buggenhout. In die laatste wedstrijd werd Etienne De Beule nog zevende en werd Ronan Onghena 21ste. Wel nog meegeven dat William Tackaert zoals verwacht eind- laureaat geworden is van de Challenge Boule d'Or, een soort van regelmatigheidskriterium onder uitsluitend Bel gische beroepsrenners. Bij de liefhebbers was er in en een 11de prijs voor Beno totaal twee keer reden tot jui- Present. Op zondag tikte Ron- chen. Zaterdag in Sint-Pau- ny Mettepenningen als zesde wels zegevierde Didier De Wit- aan in Lede-Impc. waar Fran- 11. Het werd daar trouwens ky Wielandt als 15de eindigde. wegh (2de), Gino Verbraec- ken (3de) en Luk Galle (4de) het nakijken te geven. Stefaan Debeleyr werd zesde, Gunther De Bauw achtste. Dirk De Ca uwer negende, Edwig De- taey elfde. Geert Bulteel twaalfde, Patrick Van de Ven dertiende en Peter Van Vlaan deren vijftiende. Nog op zater dag werd Patrick D'Hooghe twaalfde in Lede en werden Patrick Van de Velde twaalfde en Herman Ferket 14de in Wetteren. Pascal Bauwens in Baasfode en dan in Beervelde een derde prijs voor Peter Saey in Beer velde. In die laatste iconfronta- tie werd Kenny Franssens nog derde en Bruno Vcrwulgen achtste. Mogen we tot slot van ons vaatje nog meegeven dat er zaterdag wel een erg aangena me benefietkriterium of liefda- digheidskoers wordt gereden in Sint-Gillis deelgemeente Sint-Pauwels. Dit wordt inge- genheid van Kwakkelkermis welke voortdurend door (jon gere) Waas-amateurs werd ge- kontroleerd. Op de eerste vijf plaatsen ook vijf streekverte- genwoordigers met Didier De Witte voor Erik Wuytack (2de), Johan Koppen (3de), Luc Beniers (4de) en Franky Wielandt (5de). Op zondag in Berlare lag Ronny Westelinck weer aan het feest. De Zeie naar was in de spurt werkelijk te sterk. Johan Koppen eindig de daar als achtste. Dirk On ghena als 9de, Walter Onghe na als 10de en Mark Macharis als 11de. Daarnaast ook nog enkele ereplaatsen. Op zater dag in Zandbergen een vierde positie voor Ronny Mettepen ningen, een 5de voor Patrick 'Mettepenningen, een 6de voor Peter Van Huffel. een 8ste voor Patrick Van de Voorde umsuag aan nog enkele zijgaaien voor streekrenners behaald in de wedstrijd te Sint- Lievens-Houtem. Jan Joos was zevende. Dirk Onghena ne gende, Ronny Mettepennin gen tiende, Patrick Van Duyse elfde, Walter Ongena 14de en Johan Koppen 19de. Ook in de junioreskategorie twee overwinningen gelijkelijk verdeeld over de weekeindda- gen. Op zaterdag in Sint-Gillis- Waas een spannend wedstrijd verloop waarin uiteindelijk vier jongens overeind bleven en onder mekaar de grootste prijzen verdeelden. Iedereen gokte wel op plaatselijke lieve ling Gino Verbraecken of op merkelijk prijzenkaper Bart Heircwegh, maar tenslotte de marreerde Sint-Niklazcnaar Mark Laureys in het zicht van de meet en dat was voldoende om in volgorde Bart Heire- Over dan naar zondag met on ze juniores wanneer heel het plaatselijke kruim in Melsele aan de start kwam. Dat was meteen dé gelegenheid voor José Rooms om zijn zegeaan tal van het seizoen naar tien op te schroeven en dat flikte de Temscnaar in een vinnige sprint ten nadele van Jan Van Besauw en Ronny Lemmens, Patrick Van de Ven werd vier de, Guy De Jonghe vijfde, Guy Verberckmoes zesde. Geert Bulteel zevende, Patrick D'Hooghe negende, Gino De- muynck twaalfde en Francis Moras 14de. En tenslotte onze nieuwelin gen waarvan het merendeel blijkbaar de wielcrshirts al heeft weggeborgen en op win terslaap zijn. Het was inder daad maar een flauw beestje met een achtste plaats voor van de zwaar getroffen junior Gino De Pauw uit deze gemeente en verloopt enkel op uitnodiging. Geweten is wel al dat alle ju niores met enige allure aan de startlijn zullen verschijnen. Al leszins een wedstrijd die we als sportief en gewoon reporter van harte aanbevelen. Er heerste aanvankelijk wel enige onzekerheid over wie de opvolger werd van Ludo Peeters, maar uiteindelijk revestgde de fotofinish dat het een minimale spurtzege was geworden voor Ad Wijnants voor Teun Van Vliet en Etienne De Wilde. Met alle drie hadden we een kort gesprekje: in omgekeerde volgorde. De Witte uit Laarne zoals hij meestal wordt omschreven was eigenlijk wel wat ontgoocheld «Ik zat dan wel als enige vertegenwoordiger van mijn formatie in de kopgroep maar geloofde heel zeker in mijn kansen. Ongelukkiglijk genoeg brak een voethaak naar het einde toe en moest ik dus op iets anders spekuicren dan de spurt waarin ik meestal mijn mannetje sta. Ik demarreerde dan nog tussen Belscle en Sint- Niklaas maar kreeg een beresterke Teun Van Vliet in mijn gezelschap. Hij remonteerde mij en zette zelf een ultieme vluchtpoging op. Op dat moment zat ik in de positie om de kloof op mijn beurt toe te rijden maar dat deed ik buiten mijn weten met de gevaarlijke en goed rijdende Ad Wijnants in mijn wiel. Ik ben er bijna van overtuigd dat ik mijn kansen beter zou kunnen verdedigd hebben maar in de ultieme jump kwam ik duidelijk tekort». In het onmiddelliilc srjrlvhan van n» WilH» fci»M mw-K zwaar sakkerende Teun Van Vliet op. «Het is toch wel onbegrijpelijk dat ik door Tienne wordt teruggehaald en daardoor een zekere zege zie ontglippen. Als De Wilde me immers niet bijhaalt moet Adje zelf tempo opbrengen en kan het goed zijn dat hij me pas weerziet over de meet. Niettemin werpt de Nederlander uit de formatie van wielcrkenner Swerts, zich in dit naseizoen als bijzondere belofte op en is het helemaal niet voorbarig dat de vroegere makker van Eddy Merckx nu reeds met de idee speelt om een geschikte Tourploeg rondom Teun en de nieuwelingen Kuiper en de Van Houwelingenbroers wil formeren. Op de vraag of hij nu bekend geraakt in het wielerpeleton glimlacht Van Vliet veelbetekenend: je moet het als Nederlander toch wel durven, zowel een kontrakt bij Post als Kwantum negeren om zelf de meest geschikte wielertockomst te zoeken!! Dat laatste heeft Ad Wfjnants als reeds 26-jarige allemaal al achter zich. Aanvankelijk was jongensachtige Ad ook ingelijfd bij de Postformatie en maakte hij toch wel wat sier als dubbele winnaar in de Tour van 1982 en even later van de Scheldeprijs in Schoten. De jongste jaren liep er bijzonder veel mis met Wijnants- gezondheid. Voortdurend gegriepeerd of sukkelend met één of andere kwaal werd hij ten lange leste gewaar dat Peter «De Verschrikkelijke» hem uitrangeerde en koos hij WIELRENNEN Wielrennen. Lucien Van Impe won te Buggenhout zijn tweede koers (c) PROFS TE BUGGENHOUT-OPSTAL Wijnands, Van Vliet op het podium (dw) eind vorig seizoen welbewust voor Jan Raas. Over zijn inmiddels zesde, maar eigenlijk wel meest aansprekende seizoenzege welke hij juist had veroverd was Ad bijzonder flegmatisch: «In onze formatie draaide het vandaag alle maal rond Adri, maar deze gaf me in de slotkilomctcrs een seintje dat het niet zo goed meer draaide. Ik ben dan uitsluitend aan mijn eigen winstkansen gaan denken en kreeg een bijzonder goeie kompagnon in de figuur van Etienne De Wilde. Met deze zege kom ik blijkbaar weer onder de mensen, want naast een ritje in de Ronde van Nederland fietste ik me weinig in de aktualiteit. Reken echter maar dat mijn rol nog niet is uitgespeeld cn dat waarschijnlijk dit jaar nog een klassieker toekomt aan onze formatie..» Wordt dat zondag aanstaande al bewaar heid in Blois-Chavilles?! Mare NaudtS, Derde grote prijs Raymond Impanis (Haacht-Sint-Niklaas) Het werd zaterdag een aardige wedstrijd die steeds meer te eisen. De Wilde eindigde als de aanblik krygt van een internationaal erkende konfron- derde- Werner De Vos vierde tatie. Er «aren inderdaad niel minder dan 150 deelnemers f" S'evc"s v,l'dc T.er- •j m n i «i r- s'e Brabander was Luc Go- verspretd over 10 Belgische, 3 Nederlandse en 1 Franse vaerts op tjen en onze eigen sportgroep (Sku). profs (ujt het Wase dus) ein digden bescheiden op de lat ste drie plaatsen van de ko| groep. Ronan Onghena wt 14de, Jan Bogaert 15de q Etienne De Beule 16de, MN AI van bij de start kwam er in de lichtjes vermoeilijkte tocht van het Brabantse naar het Waasland toe, fameus wat ani mo. Vijf mannen met name Roger De Cnijf, Franqois Van Vlierberghe, Mario Mariotti, Luk De Decker en Herman Frison muisden er van onder maar kregen zelden of nooit vrijspel. Rond de 27ste kilo meter was alles te herbeginnen en Bert Van Ende bracht een moedige eenzame vluchtpo ging op welke hem meer dan 100 kilometer aan het kom- mando van de koers zou hou den en waarmee hij een maximale voorsprong van ne gen minuten zou boeken. De échte beslissing viel toch wel aan een strook snoeperige kas seien voor inrichters, niet direkt voor de pedaleurs tussen Haasdonk, Rupelmon- de en Bazel. Daar ging leider Van Ende ook definitief door de knieën, met achter zich Walter Palnckaert die in dienst van de Postfalanx was uitge stuurd. Ook het peloton kreunde onder de moeilijkheid van het parkoers en viel zelfs uiteen in een drietal stukken. oi; Wielrennen. De Grote Prijs Raymond Impanis eindigde op een spurt met drie. Spannend was het wel (dw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 34