Sc r I I I Alleen Appels haalt het maximum TeVe Etienne Van Der Helst ontliep de eindsprint te Berlare Freddy Van Goethem en Marie-Louise Tombleur klubkampioenen van P.G. Apollo ALLES IS NOG MOGELIJK! Wielerkriterium ten gunste van Gino De Pauw Mare Laureys verrast snelle sprinters Wielrennen in het Land van Aalst 't Klaverken Buggenhout toch verdienstelijk WIELRENNEN Jitreiking trofee Minister Mare Galle; 26 oktober 1984 Op zaterdag 6 oktober wordt n Lede de laatste trofeerit van iet seizoen gereden. Deze fi- nalerit. waaruit de eindover- laas winnaar moet tevoorschijn ko- kop men. wordt door het grote aantal punten dat er te winnen is een echte loterij. Schietecat. Asselman en zelfs Schepens IN die maar drie keer meereed kunnen nog over Eric Mincke wippen. Spijtig toch voor de smaakma kers van de trofee Mare Galle, zoals Eric Mincke, Dirk Van Mossevelde. Hans Goessens, Bart Heirwegh en Dirk De Schrijver dat dit regelmatig heidscriterium veel te lang uit gesmeerd wordt. Zeker eind augustus of begin september zou dit criterium moeten beëindigd zijn. De vermoeid heid begint zwaar te wegen bij de jonge renners die reeds van bij het begin meerijden in de trofee Mare Galle. Verleden zaterdag in Aspelare kon geen enkele trofeerenner zich plaat sen (alleen een sporadische deelnemer zoals Tom Sche pens behaalde vijf punten). Dirk Van Mossevelde die op 2 oktober junior wordt, moest minstens vijf punten halen om Eric Mincke van de leiding te verdringen. De tweede plaats van deze verdienstelijke ren ner komt nu ook nog in het gedrang daar hij er in Lede niet meer zal bij zijn. Schiete cat, Asselman Neirinck kunnen ten volle van de situa tie profiteren om in extremis nog de zo begeerde eindlau- reaat van de trofee Mare Galle te worden. Het aantal punten te verdienen in de finalerit: lc: 50, 2': 45. 3C: 40, 4C: 35, 5C: 32. 6C: 30, T: 28. 8C: 26. 9c: 24, 101: 22, llc: 20, 12c: 18, 13c: 16, 14c: 14, 15c: 12, 16c: 10, 17c: 8, 18c: 6,19°: 4. 20°: 2 punten. Klassement 1. Eric Mincke (jun.) 73^ 2. Dirk Van Mossevelde (jun.) 69; 3. Hans Goessens (jun.) 56; 4. Pascal Schiettecat 53; 5. Ivo Asselman en Bart Heire- wegh (jun.) 53; 7. Dirk De Schrijver 38; 8. Thierry Nei- rinckx 33; 9. Dirk Sigin 25; 10. Tom Schepens 23; 11. Gunther Lievens 18; 12. Frank Van Lip- pevelde 17; 13. Danny Van Boxtael 16; 14. Dirk Soetens 15; 15. Tony De Leeuw 14; 16. Ene De Wilde 14; 17. Bart De Wolf en Eddy De Meyer en Jurgen De Witte 12, 20. Jurgen De Rijcke 9; 21. Patrick Van de Velde 8 De trofee Minister Mare Galle wordt uitgereikt op 26.10.1984 te 20 uur bij Gaston Van der Eist - Café «De Koornbloem», Nieuwstraat 2 te Aalst. Verschillende sportvedetten en sportjournalisten zullen aanwezig zijn. Gino De Pauw was in het begin van het seizoen een i opgemerkte renner. In de «Ster der Juniores» won hij de eerste rit en tijdens het klubkampioenschap werd hij laureaat van een tijdrit. Alles wees erop dat de junior uit Sint-Pauwels een uitmuntend seizoen zou realiseren. Gino had zich ook uitstekend voorbereid en wou er het beste van maken. Op 19 juni sloeg het noodlot toe. Tijdens een praktisch examen op school kwam hij met de hand tussen een freesmachine terecht. De aanhechtingen van vier vingers werden afgerukt. Het ongeval betekende voor Gino De Pauw een vroegtijdig einde van het wielerseizoen. Hij onderging een paar operaties. Aanvankelijk zag het er naar uit dat hij nooit meer als renner zou kunnen aantreden. De evolutie verloopt thans gunstiger dan verwacht en allicht zal Gino volgend seizoen weer tot het peloton behoren. Ter zijner gunste wordt op zaterdag 6 oktober een benefietwedstrijd georganiseerd Het wordt een kriterium over veertig ronden met start om 15 uur. Al/een renners die vooraf een uitnodiging kregen mogen aan het kriterium deelnemen. José Rooms, Frank Van den Abbeele, Stefan De Beleyr, Edwin Enthoven, Bart Heire- wegh. Geert Bulteel, Gunther Van Steelandt en nog een aantal anderen .verzekerden reeds hun deelname Wij vermelden tot slot nog dat Gino De Pauw ook al vorig seizoen in een ongeluk was betrokken, waar hij een blijvend litteken in het aangezicht aan overhield Aan pech heeft het de onfortuinlijke Waaslander nog niet ontbroken (E.D.M.) Wielrennen. Etienne Van Der Helst uit Wanzele won te Berlare de profkoers (jj) KORFBAL Korfbal in ons gewest Wielrennen. Gedurende vier ronden kon Johnny De Nul het alleen volhouden in de profkoers te Berlare. Hij was dan ook een van de grote smaakmakers (jj) Zoals gewoonlijk kreeg de 34e beroepsrennerskoers van Ber lare, georganiseerd door Ber- lare-Sportief in samenwerking met het gemeentebestuur een uitgebreid en interessant deel nemersveld aan de start. Er moest 149 kilometer gereden worden over 21 ronden. Ge lukkig was ook een fijne na jaarszon op de afspraak en dat zorgde ervoor dat heelwat sup porters kwamen opdagen. De eerste drie ronden bleef het peloton gesloten De renners verkenden blijkbaar de om loop. In de vierde ronde trok Johnny De Nul ervan door. Hij hield het vrijwel een volle vier ron den vol, maar kreeg dan gezel schap van Jean-Marie Wam- pers, Hennie Kuiper en Luc De Smet. Dit kwartet hield het vol tot de vijftiende ronde. Toen kwam er onder impuls van William Tackaert, Lucien Van Impe en Gerry Verlinden enige reaktie los. Met sukscs trouwens, want een groep van 21 renners beende de ontsnap ten bij. Etienne De Wilde probeerde toen meermaals te ontsnap pen maar «de Witte» uit Laar- ne kreeg niets toe. Na een premiespurt ging Etienne Van der Helst op zijn élan door, kreeg 150 meter voorsprong en hield daarvan aan de meet noe 100 meter over. In de spurt voor de tweede plaats won Ronny Van Holen voor Alfons Van Katwijk, Dirk Heirwegh en Jean-Marie Wampers. UITSLAG: 1. Etienne Van Der Helst, 2. Ronny Van Holen, 3. Alfons Van Katwijk, 4. Dirk Heir wegh, 5. Jean-Marie Wam pers, 6. Jan Bogaert, 7. Yves Godimus, 8. Bert Van Ende, 9. William Tackaert, 10. Etien ne De Beule, 14. Jan Nevens (Liedekerke), 16. Johnny De Nul (Schoonaarde), 17. Luc Colijn (Wetteren), 20. Etienne De Wilde (Laame), 22. Lucien Van Impe (Erpe-Mere), 29. Frangois Van Vlierberghe Mare Laureys uit Sint-Niklaas Mare Galie en Gino Verbraec- zorgde vorig weekeinde in ken gevolgd. Met zijn vieren Sint-Gillis-Waas voor de ver- stevenden we naar de streep.» rassing. Hij was lid van een «Dat Mare Laureys ging groepje met Bart Heirewegh. winnen, had ik nooit ver- Marc Galle en Gino Verbraec- wacht,» zegde Bart Heirewegh ken. Iedereen had ofwel Ver- die tweede werd. «Ik had ge- braecken ofwel Bart Helre- tipt op Gino Verbraeckcn. Hij wegh als overwinnaar ver- is een snelle sprinter. Tijdens wacht. Op zowat vijfhonderd de laatste kilometers heb ik meter voor de streep demar- hem beloerd. Allicht heeft reerde Laureys. Hij sloeg een Mare Laureys daar munt uit kloof die bij de aankomstlijn kunnen slaan. Ik gun Marc in nog groot genoeg was om win- ieder geval de overwinning. Ik- naar te worden zelf ben tevreden met de twee- •Ik had verwacht dat ik zou de plaats.» winnen.» zegde Mare Laureys Zowel Bart Heirewegh als na afloop «Ik voelde mij kip- Mare Laureys verschijnen za- lekkcr en was tijdens de wed- terdag in Sint-Pauwels aan de achtervolging gegaan. Bij het ste van Gino De Pauw. Door ingaan van de voorlaatste ron- in Sint-Gillis-Waas te zegevie- de heeft Bart Heirewegh gede- ren, behaalde Mare Laureys marreerd. Ik sprong in zijn een vijfde seizoenzege. wiel. Kort daarna zijn ook De crossers zgn reeds volop bezig in het veld en de wegrenners gaan de laatste weken van een lang seizoen in. Het aantal wedstrijden vermindert, de deelnemersaantal len blijven echter nog op een behoorlijk peil gehandhaafd, en dat betekent dat er nog altgd serieus gekoerst wordt in de jongerenkategorieën. Petanque Zo ook te Zottegem. waar 61 juniores aan de start kwamen voor 110 wedstrijdkilometers, afstand die werd afgelegd in 2u23. Dat betekent een konkreet uurgemiddelde van meer dan 41 km per uur, en dat in de grillige weersomstan digheden die de rennersruggen teisterden, voorwaar een pres tatie. Glansrijk winnaar in de Egmont- en Hoornstede werd Peter Van Impe, nadat hij vo rige week zijn seizoensslot al sterk had ingezet met een overwinning. Hij hield enkele klinkende namen achter zich, waaronder de «onverslijtbare» Ortaire Goossens, Guido Ver- deyen, nog zo'n ouwe rakker, en Alain De Vuyst, de hardrij der van Merelbekc-Schelde- streek, die pas 'vliegt' als hij vis gegeten heeft. In Zottegem kwamen ze toch allemaal te kort om blonde Péter van zijn zoveelste seizoenzege af te houden. In een spurtje om de ereplaatsen mengde Marc Van Gijseghem zich in de debatten, maar ze zaten met tevelen op één lijn, en Marcus werd met een vijftal anderen ex aequo gesteld op de 11de plaats. Jean-Marie De Nil pakte net naast de hoofdvogel in Gooik, waar 66 renners 113 km. onder de wielen geschoven kregen. Ook hier weer een uurgemid- deldc van meer dan 40 km per uur, en het was Stefan Van Rossem die het laken naar zich toe haalde in de spurt om de eerste plaats met een kopgroep van 14 eenheden. Deze strij ders reden de rest op meer dan 2 minuten en bij deze onver- saagden noteerden we ook Gi no Verhasselt, 6de en Erwin Moock, 10de. Roger Van den Bossche miste de goede trein en diende zich met een 19de stek tevreden te stellen. Het kan niet alle dagen kermis zijn, hé Gé? Erembodegemnaar De Nil en Merenaar Van Impe waren ook aan de slag in Impe. Daar won Luc Caluwaerts van Op- puurs voor de Nederlander Van Goethem en Erwin De Langhc uit Oudenaarde. Jean- Marie finishte 4de en Peter Van Impe volgde kort daar achter, 5de, in een kopgroep van zo'n 9 renners. Viktorie ook in de nieuwe- lingenrangen, waar Aalstenaar Dirk Van Mossevelde de kon- kurrentie andermaal voor schut zette in Essene. Gino Willems kreeg de dichtste ere plaats toegewezen voor Bug- genhoutenaar De Backer. Een andere streekrenner, Erembo degemnaar Yvo Asselman, on derscheidde zich ook met een 5de plaats. Wat de nieuwelingen betreft hebben wc het daarmee wel gehad en was het uitkijken geblazen naar de juniores. Geert Ebraert demonstreerde het voorbije weekend zijn ta lenten nogmaals in Lede, maar meer dan een 5de plaats zat er voor hem niet in. De wedstrijd was dan ook behoorlijk lastig met een serieuze bezettino en Op de valreep Ago Aalst 2 Riviera (5) 2 Na een beste start van de Aalsterse korfbalploeg waarbij de volle inzet in het bereik lag moest men uiteindelijk met een gelijkspel vrede nemen. Het kon moeilijk beter begin nen voor Aalst want Jan De Rouck heeft op de 15* en de 19" minuut met twee puike af standsworpen laten zien dat hij de korf weet hangen. Twee maal raak en meteen dacht men bij Aalst dat het wel goed zou aflopen. Doch eenmaal van vak gewisseld ging de mo tor plots sputteren en het vloei ende spel kon men niet meer te pakken krijgen. Doelpunten bleven uit en de verdediging had de handen vol met steeds maar aanrollende aanvalsgol ven. Na de rust kreeg men hetzelfde spelbeeld en tot overmaat van ramp was het Riviera dat op de 13* minuut in de tweede helft kon doelen 2-1. En de aanval van Aalst kon er maar niet in slagen het tij te doen keren. Heel wat kansen bleven onbenut en wanneer op een paar minuten voor tijd de bezoekers gelijk stelden was voor de thuis ploeg meteen de kous af. Er is wel werk op de plank voor trainer Stevens die mits ver schuiving van een paar pion nen meer schotvaardigheid aan de ploeg moet geven. Aalst staat nu halfweg in de klassering en dat is dan een positie die men bij Aalst zal trachten te behouden. Afwerking faalde Mercurius (4) 4 Vos Reinaert 3 Bij Vos Reinaert was men ook al niet te spreken over de ge miste kansen. Tal van inlopers werden niet tot een doelpunt afgerond, alhoewel het uitste kende kansen waren die de bezoekers op een bordje ge presenteerd kregen. Nadien zou dan blijken dat precies hier de nederlaag in te zoeken was. Want met 4-3 verliezen na een massa kansen om de hals te hebben geholpen is om te huilen. Het begon vrij goed met Els Van Looy als eerste aan het kanon voor Vos Rei naert. Maar nadien liet men even de armen hangen bij de bezoekers en Mercurius aar zelde niet om de stand op te drijven tot 3-1. Vos Reinaert kwam echter schitterend terug tot 3-3. Serge Van Hove en Alex Van Hove hingen de bordjes weer in evenwicht. Het werd toen knokken om de zege en bij Vos Reinaert liet men de kansen liggen. Mercu rius kon echter de geboden kansen (en dat waren er niet veel) maximaal benutten. Het werd een negatieve zondag over gans de lijn want ook de kadetten gingen verliezen en dat op Lebbeke met 9-1 en de juniores moesten op Appels met 7-3 naar de kleedkamers. Alleen de scholieren haalden een punt en dat op het terrein van Atlantis Lebbeke. Overdreven cijfers Temse 2 Initia Hasselt 11 Wanneer men alleen naar de ze cijfers kijkt kan men zich moeilijk van de indruk ontdoen dat het eenrichtingskorfbal was en toch was het niet zo. Alleen kon Temse de geboden kansen niet benutten. Kijken we naar de strafworpen. Tem se kreeg vijf strafworpen te nemen en kon slechts een om zetten. Dat verklaart al vol doende dat het zeker een an dere uitslag kon geweest zijn. Aan de rust was de stand 0-3 en eens deze kloof geslagen geloofde men er bij Temse niet meer in. Veel te vroeg, want een wedstrijd moet steeds ge speeld worden. Wie er wel bleven voor vechten waren Annick De Bondt en Nadia Cloostermans die elk hun in spanningen met een doelpunt beloond zagen. Verzachtende omstandigheden wil men nu precies niet inroepen bij Tem se. Hasselt was duidelijk de betere ploeg maar de uitslag was iets te sterk uitgedrukt. Wie er niet bij was, was Peter Borggraef die de voorkeur gaf aan een partij basket en dat is spijtig voor de ploegmakkers die alleen in de kou blijven. Borggraef, iemand die niet on opgemerkt op een veld loopt, kon in de slag tegen Hasselt zeker zijn talent tentoon heb ben gespreid. Nu bleef Hasselt doorduwen tot de laatste se- konden en tot er dubbele cij fers op het bord werden ge spijkerd. Reserven: Temse 4 Hasselt 4 Eigenaardige wedstrijd van de reserven die vlot tot 4-0 uitlie pen maar dan veel te vroeg meenden dat de zege veilig was. Hasselt kwam in deze partij nog terug tot 4-4. Goed begin maar zeer sieent einde. Voor Temse scoorden Mare Cornelis 2 x, Carla Osselaer en Rudy Smet. Voorzitter Cloostermans was er echter niet te veel van onder de in druk. «Een slechte wedstrijd van beide ploegen maar zon dag wacht weer een andere partij en dan kan alles weer worden goed gemaakt.» Leidersplaats waardig Deurne Appels Op Deume speelde Appels zondag zijn beste wedstrijd van het seizoen. Deume dat ook nog niet verloor in de aan gang zijnde kompetitie heeft thans in Appels zijn meerdere moeten erkennen. Appels tekende op de Deurn- se grasmat mooie tekeningen, gevarieerd spel waar de thuis ploeg niet veel tegen kon be ginnen. Daarbij was bij Appei- Wim De Wilde in topvorm. F was gewoon niet te stuite tenzij foutief. Hij onderstreep zijn goede doen met v prachtige korven. Bij de n- had Appels een 4-6 voc sprong, die duidelijk het spe beeld weergaf van de eers,, helft. Toch zou Deume nog terugkomen om de bezoeker, het vuur aan de schenen t* leggen. Het werd 7-8 en w? gingen het laatste kwartier in Het was toen dat we een an dere Wim De Wilde te zier. kregen, nu in de verdediging. Luc Eeckhoudt mogen we ook enkele bloempjes werpen voor zijn knap werk in de verdedi ging. Een zege die de meest verstokte supporter niet durfde vooropstellen. Te Deurne was men ook vol lof over blauw-wit, een team dat nu volledig bij elkaar aansloot. Geen enkel vak viel tegen en zo speelt men kampioen alhoewel men lang nog zover niet is maar de puntjes die men heeft zijn er van goudwaarde. Appels heef. op Deurne bewezen dat het in de aanval prima is maar dat nu ook in de verdediging ieder vak op de hoogte bleek van zijn taak. Erna Van Den Berghe, Lieve De Winne en Anneke Schuddinck waren de dames die voor de doelpunten zorgden. Wim De Wilde en Edwin Borms wezen bij de heren de wèg. Reserven: Deurne 17 Appels 1 Een gehandicapte reserve- ploeg die vier titularissen moest missen had niets in to brengen tegen het reserve team van de thuisploeg. Enkel Chris Van Den Steen kon voor een korf zorgen in deze partij voor Appels Juniores: Appels Vos Reinaert KRACHTBAL ook Gunter Anjs, 11de en Marnix Govacrt, 14de kwa men hun woordje meespreken te Lede. In Wetteren was Geert Ebraert 8ste. Bij de Openbare Diensten tenslotte maakt Edwig Bloem het mooie weer (nou ja). In Kluizen legde hij er 37 WAOD-kollega's op na een 60 km. lange koers. Ook Lede naar Willy Van den Eede blijkt in vorm te zijn, want hij won de traditionele VWB-koers te Erpe-Mere in de A-kategorie. voor Luc Rottiers en Henri De Meyer. Halve finale Bij de heren werd de ene halve flnalebetwist tussen Pandolfi Vando en Frans De Moor. Vando won zeer vlot, hoewel De Moor veel verwacht had van dit klubkampioenschap. Freddy Van Goethem won de andere halve finale tegen Jozef Thomas. Hier was de strijd evenwichtiger, maar Van Goe them bleek-meer doorzicht te hebben in de zaak. Bij de dames stonden Betty Van Den Bossche en Annema- fie De Ridder tcgc >vcr el kaar. Het werd een roeiende wedstrijd met 4-5 n een stu dieronde. Toen kr zg Anne xatie geleidelijk ue boven hand: 6-10, maar Betty, ver trouwd met de binnenterrei nen, gaf zich niet gewonnen. Met haar eigen rollende speel wijze pointeerde zij zeer pre cies en deed het tij keren: 10- 10. Zij kwam zelfs op voor sprong met 12-11. Toen sloeg Annemarie opnieuw toe: 12- 14. Bij 14-14 werd het zeer spannend. Annemic moest eindelijk de rol lossen. Tussen Marie-Louise Tombeur en Ag nes Van Mieghem was er meer verschil. Agnes begon zeer ontspannen, maar in haar jeugdige overmoed onder schatte zc een halve finale Aanvankelijk bleef de stand vrijwel gelijk met 3-3 en 5-6. Marie-Louisc, zeker niet on der de indruk van het jonge geweld speelde rustig door. Toen begon Agnes te beseffen dat de inzet belangrijk was en ze speelde zenuwachtiger. Voor Marie-Louise werd het dan een klus om te winnen met 15-9. Finale Al snel bleek dat Marie-Louise het niet zo gemakkelijk zou hebben dan in de halve finale. Betty kreeg het eerste punt en kon de stand opdrijven tot 4-0. Door precies te pointeren kwam Marie-Louise langszij: 4-4. De «buurmeisjes» maak ten er geen gezellig onderonsje van, integendeel sportief en loyaal bleven ze mekaar be kampen. Het werd zeer span nend met tussenstanden als 6- 6, 7-8, en 10-10. Betty speelde noest verder en haalde 12-10 en 13-10, maar de tegenpartij kwam zelfzeker terug en het werd 14-12 en 14-14. Uiteindelijk verloor Betty nog zeer eervol de strijd. Mooie wedstrijd was dat. Bij de heren begon Vando Pandolfi zeer zalfzeker. Hij speelde aan stond over d«* «onc» i-■ van het dubbele terrein. Dat lukte goed en hef werd 3-0. Freddy Van Goethem scheen eerder geduldig op vinkenslag te liggen tot hij het mikballetjc kon bemachtigen: 3-1. Hij zou nu zelf zijn wil opdringen door schuin over de breedte van het dubbele terrein te spelen Zeer precies kon hij pointeren en als Vando even punt kon nemen, trok hij vastberaden de bal weg. Het werd 3-4, 3-9 en zelfs 3-14. Het zag er naar uit dat de spanning volledig weg was door het grote meesterschap van Freddy. Bij een 3-14 stand keerde het spel weer. Vando kon nu spe len op de gewone breedte van één terrein en met sukses. Het werd 6-14 en zelfs 9-14. Kalm en zeker kwam hij stilaan na derbij. Freddy begon het ge vaar in te zien, maar Vando naderde tot 12-14. Dan een bijna goede pointeer bal van Vando, waarop Freddy replikeerde en een goed punt nam dat Vando slechts kon afnemen met de laatste speel bal. Freddy had dan nog drie ballen om het punt van Vando weg te schieten. Hij miste de eerste bal, koncentreerdc zich opnieuw en trok zijn tweede bal, die wel ijzer trof, maar te licht, zodat Vando het punt behield Met de laatste speel bal trof hij zelfzeker raak en was meteen kampioen. Niettegenstaande de kleine ne derlaag, heeft KBC 't Klaver ken Buggenhout een hoopvol le wedstrijd ten beste gegeven. Op zijn eigen terrein kon het Inter Assebroek gedurende de eerste speelhelft in bedwang houden. De Bruggelingen trachtten de nieuwkomers in eerste nationale te bedreigen, doch de verdediging hield stand. De Maerschalck lukte zijn perfekt uitgevoerde rug worp. Toen het tijd was voor de appelsienen was de score gelijk: 6-6. De thuisploeg had ten putten. Assebroek kon profiteren van enkele onnauw keurigheden van de groen zwarten. Enkele verre worpen van de thuisploeg kwamen juist naast het terrein terecht. Daarbij kreeg Pol Vertonghen twee vrije worpen wegens ter reinwinst. De wedstrijd werd afgefloten bij een 11-15 stand, 't Klaverken werd nipt versla gen door één van de betere ploegen uit de nationale afde ling. Een hoopvol resultaat in het vooruitzicht van de twee volgende wedstrijden tegen zwakkere ploegen Reserven: 't Klaverke-Asse- broek 4-24. De Buggenhoutse reserven werden totaal overspeeld. Vooral het gebrek aan werk kracht leidde tot het grote ver schil. Derde afdeling 't Klaverken-Sint-Amands 10- 14u30: Aalst-Buggenhout Dames: 14 uur: Snellegem-Buggenhout Zondag: Dames: 10 uur: Varsenare- Buggenhout 3de afdeling: 10 uur: Beveren-Buggenhout lste nationale 9u30: Sint-Michiels-Buggen- hout 10u30: Sint-Michiels - Buggen hout 23 De bezoekers traden aan met enkele krachtwerpers. 7 3 Prima spel van de Appelse juniores met Kristel Goossens, Eddy Scholliers en Wim Ton- nelier in de kijker. Korven kwa men er van K. Goossens, Ka tleen Segers, Hilde Hermans en Luc Vermeir. Goede eerste helft Joki Itegem - Atlantis Lebbeke 6-3 Voor Atlantis Lebbeke we. het een nieuwe nederlaag oo het veld van Joki Itegem. D. eerste helft liet een dergelijl uitslag niet uitschijnen wa aan de rust stonden de ploege nog gelijk met 1-1. Vijfenve tig minuten korfbal van tv teams die elkaar waard war Nadien ging het helemaal r meer en vooral de aanval Lebbeke bracht er niets rr yan terecht. Met de regeln van een klok liep de thuispl verder uit. Het werd 4-1 toen kon Lebbeke nog e een vuist maken en tot terugkomen. Twee punten sciiü was nog geen ramp. M wanneer Joki dan ook eer doelpunt kon aantekenen meteen de kloof geslaj Daar het spel bij Atlantis meer rond draaide werd kans ook kleiner op een te keer. De verdediging Blauw-Wit werd steeds n en meer onder druk gezet moest alle hens aan dek i pen om de thuisploeg van der scoren te houden. 1 bleef uiteindelijk bij een in normen blijvende nederl; -* voor Lebbeke. Een sled wedstrijd maar daarom n geen slecht seizoen. We zi nauuuui Duggcniiuut VCCI ruimte moest toestaan in de verdediging. In de aanval luk ten enkele verre worpen, doch dit was onvoldoende om de Scheldejongens te bedreigen. Derde afdeling 't Klaverken-Edegem 17-11 't Klaverken bouwde zijn aan val zorgvuldig op, terwijl voor zitter Pol Brusselmans tegen een hoog percentage kon af werken. Dames Jabbeke-Buggenhout B 16-8 Een sterke thuisploeg liet wei nig kansen onbenut, en liep snel uit. 't Klaverken daarente gen kon zijn aanvallen moei lijk opbouwen. Een duidelijk verschil tussen de twee ploegen. Programma Zaterdag, 3de afdeling pas aan ae eerste wedstrijd; toe en er is nog alle gelege. heid voor de ploeg van Lebbe ke om te bewijzen dat ze tot meer in staat is dan de huidige klassering laat veronderstel len. De Korven werden ge maakt door: Pierre Verhae- vert, Hubert Van Hauwermei- ren en Els Verstappen. Lebbeke staat op de 8ste plaats en dat met 2 punten. Zondag reist Blauw-Wit naar Erika, misschien wordt daar ook een punt gepakt, waarom niet. vo rig seizoen kon men dat Erika aan. Knappe jeugdploegen Bij de jongeren gaat het pri ma. De scholieren hebben zon dag tegen Vos Reinaert met 3- 3 gelijkgespeeld na een beste wedstrijd. De kadetten deden het beter. Zij haalden 9-1 cij fers tegen Vos Reinaert en hebben de jongste weken reeds voor meerdere opge merkte prestaties gezorgd.

De Voorpost | 1984 | | pagina 35