Stekense sportraad koos nieuw bestuur en verdeelde toelagen «Cannonschutters», kweekschool voor kampioenen Voor wie atletiek wil doen Armand Haeck in vorm Wint cross van Luchtmacht - Zellik Stekense Sportkwis Givana wint topper, MVC Lebbeke aan de leiding ATLETIEK De Voorpost - 5.10.1984 - 3 Bij AC Denderland Veldlopen in Kastel. Walschap, Bocklandt en Eetvelde waren de lijstaanvoerders bij de veteranen. Veldlopen in Kastel. Bart De Keyser haalde het seniors voor Jef Claessens en Benny Claes. (vh) tletiek. Veldlopen in Kastel. Bij de juniors won Wim De eyser, voor Danijs en De Clercq (vh) Indien U denkt over mogelijkheden te beschikken om in de atletieksport (veldlopen) iéts te presteren, dan hebt U de gelegenheid dit eens te beproeven. Atletiek Club Lebbeke geeft U de kans gedurende de maand oktober 1984 aan volgende oefenveldloopwedstrij- den deel te nemen: Zondag 7 okt.: Te Lebbeke, ter gelegenheid van Haltker- mis. 10* Grote veldloopwedstrijden, welke doorgaan in de omgeving van het station van Heizijde. Aanvang te 14.30 u. Zondag 14 okt.: Te Merchtem, 101 Grote Veldloopwed strijden ingericht door de Landlopers, in de omgeving van Sint-Jansstraat 74, Huis Van Wemmei. Aanvang te 14 uur. Zondag 21 okt.: Te Opwijk, 13' jeugdcross, ingericht door de Vitesse Club, op en rond het voetbalplein van S.K. Nijverseel, Klaarstraat. Aanvang te 14.30 u. Zondag 28 okt.: Te Lebbeke, 4' Veldloopwedstrijden in het Poelstraatbos, ingericht door het Plaatselijk Feestco- mitee. Inschrijvingen in de feestzaal Poelderhof op de hoek van de Baasrodestraat en de Poelstraat. Aanvang te 14 uur. Op al deze wedstrijden zijn mooie naturaprijzen voorzien voor iedere aangekomene. De inschrijving, de kleedka mers, de omloop en de prijsuitreiking zullen op iedere wedstrijd ter plaatse aangeduid zijn. Volgende wedstrijden zyn voorzien: 400 m 400 m 600 m 600 m Benjamins geboren 1977/76 1975/74 1973/72 „w 1971/70 1.000 m 1.500 m 1969/68 1.500 m 3.000 m 1967/66 2.000 m 5.000 m 1965 en vroeger 3.000 m 7.000 m Veteranen dames 1949 en vroeger 2.000 m Veteranen heren 1944 en vroeger 5.000 m De gerangschikten zullen, indien zij of hij dat wensen kunnen aansluiten bij de inrichtende klub. Meerdere inlichtingen over deze wedstrijden, over trainin gen of over de werking der klub, zijn steeds te bekomen op de trainingen welke doorgaan iedere dinsdag en de donderdag van 19 uur op het Gemeentelijk Sportkomplex Albert I straat 120 te Lebbeke of bij de bestuursleden van onze onderafdelingen. De Denderlandatleet Armand Haeck heeft reeds de forme te pakken. De atleet die bij de veteranen uitkomt heeft zich reeds enkele malen weten te tonen. Te Mespelare won hij de oefenloop van AC Dender land. Dat was echter de aan- j loop naar een andere wedstrijd waarin hij trachtte iets naar voor te brengen. Op de jaar lijkse cross van de Luchtmacht te Zellik was hij eveneens aan 1 de start. Armand die geen i groot spreker is, was ook nu niet te optimistisch. «Ik zal proberen,» was zijn kommen- taar. Dat heeft hij dan ook gedaan want hij eindigde in j deze wedstrijd als eerste vete- j raan en dat op de vijfde plaats in het algemeen klassement. In een wedstrijd waaraan wordt deelgenomen door heel wat Atletiek. Armand Haeck van AC Denderland in gesprek met Frans Van Der Haeven van jongere atleten is deze presta- Vlierzele Sportief, de klub die eigenlijk in Lede gevestigd is. Wat deze twee beste tie zeker te onderstrepen. veteranen tegen mekaar vertellen blijft ons een raadsel (adw) ANDRE Het werd de voorbije donderdag een belangrijke ledenver gadering van de gemeentelijke sportraad te Stekene. Op de agenda - die voor ons dus geheim bleef - naast de resultaten van de smokkeltochten en het jaaroverzicht ook de resultaten van de subsidieberekening én de be stuursverkiezing. Eén en ander verliep opvallend ordelijk en zonder de te verwachten op- en/of aanmerkingen, zodat we mogen veronderstellen dat alles niet onmiddellijk doordrong tot de aanwezige vertegenwoordigers van de meeste Stekense sportverenigingen-die-subsidie-ontvan- KARABIJNSCHIETEN ^■"Atletiek. Veldlopen in Kastel. Bij de jongens-pupillen won leert Rottier voor Chris Wuytack en Tom Pletinck (vh) Want... we kunnen moeilijk geloven dat elke vereniging zonder veel omhaal akkoord ging met de nu toegekende subsidie. Inderdaad, héél wat klubs kregen méér omdat er ruim 16% méér te verdelen was 297.800 fr. in plaats van vorig jaar 256.260 fr. maar... er waren klubs die zo wat de helft van hun gemeen telijke toelage zagen verdwij nen en voor sommige klubs betekent dit méér dan 10.000 fr. Of dat - bij nader Soi^ja Vettenburg, de olympisch kampioene pistoolschie- toezien - zó maar zal aanvaard ten voor mindervaliden waarover we verleden week worden door deze sportvereni- berichtten, behoort tot de Aalsterse 'Cannonschutters' gmgen 1S een andere vraag, over wiens behuizing er een paar jaar terug nogal wat te isieuw bestuur doen was in verband met eventuele burenklachten over Zoa)s we vQ e week reeds lawaaihinder. Op de koer van café Het Land van Aalst schreven; bijzonder weinig in- werd vyftien jaar terug begonnen met een 20-tal vrienden teresse voor de bestuursfunk- die de schietsport als rekreatie beoefenden. Stichters ties. In allerlaatste instantie waren Alfons Baeyens en Mare Bisback en scheidsrechter was er tóch een kandidaat op- De Caluwe maakte hen wegwijs in de kompetitiesport. gedaagd voor het voorzitter schap in vervanging van André De akkomodatie was voor tenburg nationaal kampioen Gijsel. Tijdens de vergadering kompetitiesport onvoldoende mindervaliden en regionaal zelf hoorden we dat Ivan Thys- en Mare Bisback trok op zoek kampioen 82 en 84, Europees sen ook het sekretariaat wil naar passende infrastruktuur kampioen 83 en olympisch doen in plaats van de public kampioen 84. En nu Seoel! relations, zodat - behalve voor (l h.) laatste - voor ellke be- stuursfunktic precies één kan- Atletiek. Veldlopen in Kastel. Katrien Van Eckert won de I teeks bij de meisjes-pupillen. Karen Quintelier was tweede en Hilde Van Hoeyweghen derde (vh) Veldlopen in Kastel. Christel Van Raemdonck won de reeks benjamins-meisjes. Isabelle Peelman werd tweede en Maure Heirweg derde, (vh) Atletiek. Veldlopen in Kastel. De jongens-benjamins za- Ben Tom De Keyser als eerste over de streep gaan. Ren Quintelier werd tweede en Gunther Geerinck derde (vh) die hij via schepen Eddie Mon sieur en m.m.v. Louis Van Damme van het Vrijetijdsko- mitce vond in de kelders van het Huis De Bolle in de Kapel- lest raat Met weinig middelen werd, wat eerst niet haalbaar bleek te zijn, een valabele schietstand ingericht. Aange naam verrast sloten de leden van de vroegere klub weer aan bij hun voorzitter, in de wan deling «Fons Canon» geheten. Gezocht werd naar een passen de naam en de bijnaam van de voorzitter parafraserend en zich herinnerend dat in de Sta tes bij de Grand Canyon bij het plaatsje Cannon een velds lag werd geleverd tussen de noordelijke en de zuidelijke staten tjdens de secessieoorlog werd de nieuwe klub bedacht met de naam De Cannonschut ters. Een naam die dus ver schillende ladingen dekt. Ge start werd met schieten met luchtkarabijn en pistool doch aangedrongen werd om ook met vuurwapens te oefenen. Wat een vergunning impliceer de die op haar beurt ingrijpen de veiligheidsvoorzieningen ei ste. De stand werd goedge keurd door de vciligheidsin- spektie en via schepenen De Maght en Monsieur werd uit eindelijk de vergunning beko men. Wat dan weer de klub attraktiever maakte en leden deed toevloeien Om de schut- tersport te populariseren werd deelgenomen onder stimulans van schepen Bourlon aan de Week van de Vrije Tijd. Momenteel worden er drie disciplines beoefend. Met luchtkarabijn en luchtpistool schieten op de Olympische schijven, maar ook als rekrea tie op de wip. Verder kan je er oefenen met kaliber .22 (pis tool en karabijn) en als derde discipline komen dan de hand- vuurwapens. Training op donderdaga vond, zaterdagnamiddag en zondagvoormiddag. Meer info te bekomen bij sekretaris Mare Bisback 053/77.16.94 en bij voorzitter Alfons Baeyens 053/ 78.65.08. Merkwaardige prestaties werden geleverd door klublc- den Gunther Van Boxtael (provinciaal kampioen 1982), Mare Bisback (provinciaal mi nimum voor het regionaal kampioenschap 1982), Johnny De Sutter (provinciaal kam pioen kaliber .22 en luchtkara bijn juniores in 82 en 83). en. klap op de vuurpijl, Sonja Vet- ZATERDAG 6 OKTOBER: Zoals vorig jaar wordt ook nu weer een grootse sportkwis georganiseerd ter gelegenheid van de Stekense School- bouwfeestcn, die nu reeds voor de vierde opeenvolgende keer worden georganiseerd door de Vrije Lagere Jongens school uit de Kerkstraat 63. Zij die er vorige keer bij waren weten dat dit zonder meer een spannende én interessante avond kan worden. Sportievelingen kunnen er héél wat opsteken over sportieve gebeurtenissen van het voorbije jaar, uit de omgeving, uit het verleden... Kortom: ook de «buitenstaanders» kunnen op zaterdag 6 oktober een boeiende avond beleven samen met de 8 deelnemende teams én hun supporters. Deze tweede Stekense sportkwis van de V.J.S. gaat dus door ter gelegenheid van de vierde schoolbouwfeesten en zal plaatsvinden in de turnzaal, voor de gelegenheid omgevormd tot café 't Krijtje, van de school, Kerkstraat 63 te Stekene. Het startschot wordt gegeven om 19 uur en van dan af zullen - indien de lichtjes het niet begeven - acht Stekense ploegen strijden om een mooie wisselbeker. Deze beker werd voor de eerste keer veroverd door het Stekense Davidsfonds, dat ook nu weer van de partij is. Deze aktieve kulturele vereniging zal natuurlijk trachten een tweede keer deze beker te bemachtigen om een optie te nemen op de definitieve inbeslagname ervan. Het deelnemersveld wordt verder samengesteld uit FC Stekene Sportief, W Straatje, ZVC Cafetariaboys. Mini- voetbaltornooi Stekene, Mini-Malpertuus, Zwemklub Fons Wouters en KWB Stekene. Wie van spanning houdt, wie van sport houdt, wie van kwisscn houdt, wie sympatiseert met de V.J.S.... kortom, bijna de helft van Stekene. wordt verwacht. Als afwisse ling krijgen de aanwezigen een interview met enkele Stekense wielrenners, die oudleerling zijn van de V.J.S. Een interessante, boeiende en aangename avond. Gremar didaat was. De uitslag was dan ook vlug bekend, al nam het stemmen én het tellen het grootste deel van de avond in beslag. Nadat alles zorgvuldig was geteld noteerden we zonder enige problemen volgende re sultaten. Voor de post van voorzitter kozen 27 aanwezi gen op de 35 voor Mark Baert, 29 voor Ivan Thyssens als se kretaris, 26 voor Herman Van Nieuwenhuyze als penning meester, 33 voor Leo Martens als eerste en 28 voor Raf De Witte als tweede ondervoorzit ter en de plaats van public relations bleef maagdelijk blank. Bij een volgende algemene vergadering zal «plechtig» af scheid worden genomen van de heer André Gijsel, die 6 jaar aan het hoofd van dit adviserend lichaam stond. Gemeentelijke toelagen Opmerkelijk weinig (of geen) opmerkingen op de toch grondig gewijzigde verdeling van de subsidies. Het bedrag van 297.800 fr. werd opge splitst in 10% basistoelage, 85% werkingstoelage en 5% bijzondere toelage en dit bete kent respektievelijk 29.780 fr., 253.130 fr. en 14.890 fr. Elke aangesloten klub krijgt 709 fr. basistoelage, terwijl de bijzon dere toelage zal verdeeld wor den aan «klubs in kansarme situaties». Een begrip waar over nogal wat verschil in op vatting bestaat... De werkingstoelage werd verdeeld volgens een punten systeem, dat ook voor inter pretatie vatbaar is. Want... hoe zijn anders de grote ver schuivingen te verklaren? In totaal werden 993.930 punten behaald door 41 verenigingen (enkel schutters staande wip brachten geen verslag binnen) zodat 1 punt 0,2546 fr. ver tegenwoordigt. Opvallend... Er zijn inderdaad enkele op vallende verschillen^ We willen hier niet aan muggezifterij gaan doen, doch sommige be dragen moeten voor iedereen opvallen... Vraag is nu: hoe komen die verschillen er? Werden ze nu «anders» ge ïnterpreteerd dan vroeger, de prestaties van die klubs of... is er hier of daar een vergissing geslopen in sommige bereke ningen? Eerst willen we wel stellen dat héélwat klubs - de over grote meerderheid zelfs - meer punten hadden behaald dan vorig jaar Sommige zelfs héél veel meer. Voor andere is er toch een daling van de subsi die omdat er in het totaal enorm veel meer punten wer den verdiend: 993.930 tegen over 610.078 vorige keer, zo dat - ondanks de 16% stij ging - één punt nu slechts 0,2546 fr. waard was tegenover toch 0,357 fr. vorige keer. We lopen even het lijstje af. Turnkring Reynaert (van oud-voorzitter Gijsel) krijgt zo'n 9.000 fr. minder, bijna 1/ 3de... De Stekense Karate steeg met bijna 135% en de Kemzeekse Tafeltennisklub zelfs met meer dan 160% Dé grote 'verliezers' worden zonder twijfel de volley- balklubs. Het is inderdaad in drukwekkend dat de Kem zeekse volleybalklub van bijna 26.000 fr. tuimelt naar bijna 15.000 fr. (dat scheelt een héééle slok op de borrel!) en dat de Stekense herenklub van ruim 11.000 fr. zakt naar een kleine 4.000 fr. Ongelooflijk... De Stekense damesvolley- balklub «vergat» vorig jaar subsidie aan te vragen en kreeg een deel van de bijzondere toelage. We gaan verder: spek- takulair minder toelage voor ondermeer W Straatje (meer spelers) en voetbalklub Canada. En dan zijn er nog die «on gelooflijke» opwaarderingen! De liefhebbersvoetbaiklubs: ongelooflijk maar waar. Vijf duizend fr. méér voor het mi- nivoetbaltornooi én (gelukkig, maar te laat?) een kleine ver dubbeling van de toelage aan de Stekense Zwemklub. We vragen ons af hoeveel klubs er nu die bijzondere toe lage voor 'kansarme' klubs zul len aanvragen rechtstreeks aan het gemeentebestuur??? Verdeling toelagen Het eerste cijfer in 1984, het tweede 1983: Turnkring Rey naert 21.997, 30.439 fr.; Turnkring Stekene 4.356, 3.380 fr.; Karate Stekene 8.130, 3.469 fr.; Jiu Jitsu 1.527, 580 fr.; Judo Kemzeke 7.009, 580 fr.; LRV Klein-Sinaai 1.473, 580 fr.; Hippo Club Waasland 2.390, 3.042 fr.; Schaakklub Kemzeke 8.004, 7.628 fr.; Tafeltennis Kemzeke 4.753, 1.823 fr.; Badminton Stekene 8.461, 8.092 fr.. Vol leybal Kemzeke 14.739 fr.. Stekene. Na zes jaar neemt Kemzekenaar André Gijsel ontslag als voorzitter van de Groot-Stekense sportraad. 25.865 fr.; Volleybal dames Stekene 6.901 fr.; Volleybal heren Stekene 3.79, 11.149 fr., W Straatje 18.734, 22.419 fr.; SK Canada 5.566, 10.362 fr.; Vorig jaar kreeg het liefheb- bersvoetbaltornooi in totaal slechts 39.498 fr., nu is dat: KWB Stekene. FC Safari en Sint-Andries elk 5.306 fr.. FC Canada, Were Di en VK Gou den Leeuw elk 5.741 fr.; FC Sporthal, SK Anker, Atlantic elk 5.306 fr., SK Bosdorp en SK Vagebonden elk 6.070 fr.; FC Heikant 5.306 fr.: FC De Zwervers 5.676 fr., FC Pekton 4.038 fr. FC Palm in 1984 6.070 fr., in 1983 2.102 fr.; Minivoet- baltornooi 11.509, 6.516 fr.; Cafetariaboys 2.877, 2.537 fr., WTC Klein-Sinaai 1.524, 1.443 fr., WTC Roda Kemzeke 1.817, 1.961 fr. WTC Blijf Jong 2.298, 580 fr.; WTC De Sneltrappers 1.372, 1.809 fr., Zwemklub Stekene 18.506, 9.969 fr., Schuttersverbond Liggende Wip 33.868, 36.063 fr.. Biljart De Hamer 1 287, 1.223 fr.; Modelbouwklub 1.779, 2.095 fr., Schutters Staande Wip 709, 2.701 fr. - NB.: Vorig jaar kreeg LRV Sint-Andreas nog 3.658 fr. en de supportersklub Tony Hof man 1.188 fr. Deze klubs zijn nu niet meer aangesloten bij de sportraad. Gremar MINIVOETBAL KERN D.S.D. MINIVOETBAL Duivensport, Omer Bogaert uit Meerdonk won de trofee «De Gouden Duif». Daarom kwamen zijn supporters hem gelukwensen (dw) De eerste konfrontatie der «groten», Givana-KIeding Oc taaf, werd gewonnen door de bekerhouders, in een spannen de maar toch wat te hard be twiste wedstrijd. Er blijven nog drie ploegen met het maximum, Givana, Mundo Sport dat in Lebbeke weer zwaar uithaalde tegen Edelweiss en het verrassende MVC Lebbeke dat met een beter doelgemiddeldc de lei ding neemt. Nog twee ploegen zonder punten. Dendermotors en MVC Verhofstadt. Verhof- stadt skoorde tot nog toe slechts twee keer en heeft de zwakste aanval. Kleding Oc taaf heeft de beste aanval (38 goals). Dendermotors is de meest gepasseerde verdediging (28 v.). MVC Lebbeke. Givana en VDB Sofobi hebben de beste afweer: slechts 4 goals tegen De match van de week heeft plaats heden vrijdag, 18u30, te Lebbeke. MVC Lebbeke-Kle- ding Octaaf. Kunnen de lei ders bevestigen, of zullen de - kampioenen weerwraak ne men na hun recente nederlaag tegen Givana? Uitslagen De Leeuw-Smossers MVC Lebbekc-TC Lelie Dendermot.-Texaco Zwambershof-Avanti VDB Sofodi-Verhofst. Edelw.-Mundo Sp. Givana-Kl. Octaaf Minishotters-Honky Tonk Rangschikking 1. MVC Lebbeke 2. Givana 3. Mundo Sport 4. Kleding Octaaf 5. VDB Sobofi 6. Avanti 7. De Leeuw 8. Edelweiss 9. Minishotters 10. Zwambershof 11. HonkyTonk 12. Texaco Appels 13. TC Lelie 14. Smossers 15. Dendermotors 16. Verhofstadt

De Voorpost | 1984 | | pagina 39