Asahi Kwai-Zele mikt op de nationale jeugd-interklubtitel Wase Zwemkring in het zilver Trofeeën Gouden Kaatsbal uitgereikt Drie Vlaamse Jeugdtitels voor Asahi Kwai-Zele! Kaatsen te Baasrode 40 - 5.10.1984 - De Voorpost JUDO 240 AKTIEVE JUDOKA'S De Zeelse judovereniging is nog altyd de meest bloeiende uit de Vlaamse Judo-liga. Naast het propageren van judo te Zele, hebben de leiders onder de onverdroten stuwkracht van voorzitter Robert De Geest ook oog om in de Vlaamse liga en het overkoepelend nationaal orgaan, hun beste beentje voor te zetten. Asahi Kwai beschikt over een akkomodatie die alle organisaties toelaat. Iedere maand komt het kruim van de nationale judotop voor een weekend naar Zele als voorbereiding op de Olympische Spelen te Seoul. Al die aspekten dragen er toe bg dat Zele ongetwijfeld de vaandeldrager is in de Vlaamse Liga en er voor de grootste uitstraling zorgt. Het Zeelse trainerstrio Ray mond Van Avermaet. Leo Christiaens en Raymond Van Driessche heeft een realisti sche kijk op de sportieve mo gelijkheden in eigen klub. Vierde dan Raymond Van Avermaet, vergroeid met alle facetten van de judosport. weet wat hij mag verlangen als prestatie. De senioresploeg zit door omstandigheden in een overgangsperiode, waardoor het zeer problematisch wordt de Vlaamse titel te verwerven, laat staan nationaal ploegkam- pioen te worden. De proble men liggen in de gewichtsklas sen —86 kg. en +95 kg. Van der Haeghen en Meskens heb ben tot op heden de training nog niet hernomen en de klub beschikt over geen directe ver vangers. Er zal dus voorzichtig moeten worden omgesprongen met de beschikbare effektie- ven. Raymond Van Avermaet wil ook de al te jonge elemen ten niet .onmiddellijk voor de leeuwen gooien. Jong talent moet oordeelkundig begeleid worden. Hij opteert dan eer der voor een overgangsjaar. Men wil uiteraard meenemen wat op de tatami mee te graai en valt. De ambitie en de eer gierigheid van de trainer speelt zeker mee. Asahi Kwai zal het in 1984- 85 trachten waar te maken met volgende senioreskern: -60 kg.: Geert Callaert, Said Bouharrak en Luk Luyckx. - 65 kg.: Daniel Ott, Dirk Van Hoof en Peter Vermeir - 71 kg.: Nico De Maes- schalck, Eddy Van de Cauter, Jean Pierre Bocquet. - 78 kg.: Luc De Beule, Philip Steurbaut, Ronny De Geest. - 86 kg.: - 95 kg.: Mario Bauwens. 95 kg.: Hoopvolle jeugdtraining De Zeelse klub heeft ver- trouWfen in haar jeugd. De am bities reiken zeer hoog. Bij de kadetten en beloften smaakte Zele reeds de titel. Bij de ju niores bleef het bij podium plaatsen. Trainer Van Avermaet meent dat de klub momenteel de elementen voorhanden heeft om in de drie leeftijds groepen de titel binnen te ha len. Zowel bij kadetten, junio res als beloften. Daarnaast aast Asahi Kwai Zele ook op de Belgische jeugdinterklubti- tel. Die kompetitie wordt op 11 november betwist en Zele schreef het maximum van de ploegen in iedere kategorie in: kadetten, beloften en juniores plus een meisjesploeg (belof ten en juniores). Uit die kom petitie moet de kollektieve sterkte van de jeugd blijken. Naast de ploegaspiraties wordt er uiteraard uitgekeken naar de individuele prestaties. Het provinciaal jongerenkam- pioenschap werd door de Zeel se judoka's gedomineerd, maar ook het Vlaams en natio naal kampioenschap moet de Zeienaars wel wat te bieden hebben. groeit Asahi Kwai-Zele heeft mo menteel 250 judoka's aange sloten, waarvan 40 meisjes. De damesafdeling kan weer op een stevige basis vertrekken, zowel kwantitatief als kwalita tief. Myriam Dauwe zorgde zelfs voor een provinciale se- niorestitel. Trainer Leo Christiaens ziet ook toekomst in de jeugd. De resultaten op de Oostvlaamse jeugdkampioenschappen be vestigen zijn stelling met 7 po diumplaatsen op 8 deelneem sters. Kermistornooi Zaterdag 6 oktober is Asahi Kwai aktief met de eerste gro te seizoenkonfrontatie. Het tornooi, de «Grote Prijs van Zele» heeft plaats vanaf 18 uur in sportcentrum VHVD, Lan- genakker, Zele. Op het pro gramma staan de eerste aifde- lingsploegen Samoerai Ronse, Hooglede, Jigo Antwerpen en Zele. Uit tweede afdeling komt Kortemark en gebuur Hamme (derde afdeling) is de zesde ploeg. Een interessant programma. Ronse, één der betere nationa le klubs en eeuwige rivaal van Zele. Hooglede, dat getipt wordt als toekomstig Vlaams kampioen. Zele komt zeker I met de sterkste ploeg op de tatami en daar zit zeker kruim in. De internationalen Mario Bauwens, Nico De Maes- schalck en junior Eddy Van de Cauter. Ook Daniel Ott, twee de op de open Belgische kam pioenschappen, is van de par tij. Een waarborg voor hoog staand judo. Mario Bauwens zal zeker ge motiveerd zijn, na zijn onyer diende nederlaag tegen Olym piër Van de Walle. De Zele naar was de zedelijke winnaa van de kamp. Zijn winnaar schap werd door de jury na he tijdsein gegeven om het ge zicht van de 'beschermde' Van de Walle te redden. (beno) Judo te Zele. De jeugd van Asahi Kwai die op de provinciale kampioenschappen de titels op een rijtje zette, (gvw) De Zeelse judovereniging mocht twintig jeugdjudoka's afvaardigen naar de Vlaamse kampioenschappen, nl. die jongens die op de provinciale kampioenschappen een po diumplaats verwierven. Na het verwerven van negen provin ciale individuele titels waren de verwachtingen in het Zeels kamp hoog gespannen. De Zeelse gekwalifïceerden wer den op de Vlaamse kampioen schappen gehalveerd. Tien ju doka's behaalden nog een me daille, waarvan drie winnaars, vier tweede en drie derde plaatsen. Geen teleurstelling, maar verwachtingen lagen toch iets hoger. De kategorie die er het best uit kwam, waren de kadetten die drie titels behaalden. De pro vinciale kampioenen Wim Herrebout, Peter Van der Slijcken en Alain Van Aver maet werden ook Vlaams kam pioen. Een trio met grote mo gelijkheden, dat hét ook op de Belgische kampioenschappen ver kan schoppen. Carl Chris tiaens werd tweede en beves tigde zijn zilveren Oostvlaam se medaille. Hij won drie keer met ippon. Franky De Block, derde op het Oostvlaams kam pioenschap, schoof nu een plaatsje op en behaalde een zilveren plak, na een knappe finale tegen zijn klubgenoot Peter Van der Slijcken. Bij de beloften waren het al leen Pascal Perdaen (3e) en Peter Martens (2e) die de Zeelse kleuren hooghielden. Heel wat minder dan de zeven provinciale medailles Bij de juniores werd er met vier provinciale kampioenen op meer gerekend dan twee tweede- en één derde plaats. In de kategorie - 60 kg. geen spoor van kampioen Luk Luycx. Said Bouharrek liep in het begin van de finale een koka achterstand op en was verplicht aan te vallen. Zijn tegenstrever en latere winnaar Ronny Bergmans kroop in ver dediging en was een passief deelnemer. Hij kreeg niet de voor de hand liggende shido, zodat Bouharrak moest tevre den zijn met de tweede plaats. Kampioen Eddy Van de Cau ter viel in de zwaarste reeks met de favoriet Stefaan Laats. In halve finale moest de 17- fnk jüB1 one «ti jarige Zeienaar op de tan tegen de 20-jarige Laats. Eiror' kwam een koka achter en y0|( loor. Via de herkansin; aut, werd hij nog derde. De dci_0„ Oostvlaamse kampioen Pb Steurbaut kwam wel in fir; maar het werd een tv.e; m P'aats- chü De tien judoka's moeten oj oktober in Brussel op de n8t voor de nationale titels. %(I( BePaa' pro ZWEMMEN De Wase Zwemkring bestaat 25 jaar. Op 1 september dens en tevens oud-zwemmer, 1959 groeide deze vereniging uit de schoolsport die teon de gedroomde man om een nog in de kinderschoenen stond. Er werd in Sint-Nikiaas n'euwe zwemklub van de reeds sedert 1924 «officieel» aan zwemmen gedaan in de Sron£.te ^a,en onder de naam «put van Scheerders» onder de naam «Zwemklub Nood van ?se Zwemvereni" dwingt.. De opening van het Stedelük Zwembad in 1956 174 een interne «amenwer- was een stimulans voor de jonge generatie om met iets kjng met het stadsbestuur, nieuws te komen. Z.N.D. was geleidelijk aan bijna vooral in de persoon van ere- uitsluitend op waterpolo overgegaan zodat de autentieke schepen Hacquaert, met het zwemmerij wat op de achtergrond was geraakt. E.H. Borremans, surveillant in Tereken vond in zijn paro- het College en in 1959 overge- chiaan de h Albert Cleyman, plaatst als onderpastoor van gekende figuur in de sportmid- KAATSEN De elfde uitreiking van de Trofeeën van de Gouden Kaatsbal 1984 is door de massale belangstelling van de kaatswereld en het niet-verzwakkend enthousiasme weer een duidelijk bewijs geworden dat er nog enorm veel levenskracht in het hele gebeuren schuilt. De aanwezigheid van nationaal voorzitter Maurice Dewinne en van André Van Langenhove, nationaal secretaris, van de Aalsterse sportschepen Gilbert Bourlon, en ex- schepen Eddy Monsieur was voor een tot de laatse stoel gevulde feestzaal een blijk van de grote belangstelling, die de sportieve en politieke wereld voor de «gouden Kaatsbal» koestert. Gouden Kaatsbal te Aalst. Robert Pierrette die reeds tweemaal de gouden kaatsbal kreeg werd deze keer tweede (per) beheer van het Stedelijk Zwembad met direkteur Luc Van Royen en tal van zijn personeelsleden en met de scholen. Daardoor kon StZV zeer vlug opklimmen naar één van de betere klubs in België en tot de sterkste klub in het distrikt Oost- en West-Vlaan- deren. Het noodlot bleef de jonge vereniging niet gespaard; over lijden van voorzitter Albert Cleyman, van penningmeester Norbert Buyl, van de nieuwe voorzitter dr. Koslowski, van verslaggever M Schrijvers, van de bestuursleden W. Cop- pieters en recent Franqois Heynderickx. Maar onder impuls van de dy namische voorzitter Jos Smet en het enorme trainingswerk van Hugo Van den Broeck, nadien opgevolgd door A. Van Landeghem en thans door Ro bert Dullaert bleven de sukses- scn niet uit. Reeds in 1962 begroette StZV zijn eerste na tionale kampioene Mon. Van Landeghem, reddend zwem men. Nadien volgde de onver getelijke reeks nationale titels van Tony Van Haver in sier- duiken, kwamen nog tal van Gouden Kaatsbal te Aalst. De scheidsrechters die er steeds voor zorgen dat de matchen vlekkeloos verlopen, kennen ook de punten toe aan de beste kaatsers (per) Gouden Kaatsbal te Aalst. De tien laureaten van deze trofee die reeds aan haar elfde jaargang toe is (per) Een plechtigheid zonder de dat de scheidsrechters in de hoofdvedette van de avond, «Gouden Kaatsbal» w iou eindwinnaar Guy Heymans is onvervangbaar zijn en dat zij Tedên op hergoüden KhavotTé weliswaar ongewoon, maar de als menselijke wezens beter en jn reddend zwemmen en wer- plaatsbekleder, zijn vader objectiever over een sportpres- dcn nationale jeugd- en senio- Walter Heymans, die yoor zijn tatie kunnen oordelen dan wat resrekords gebroken! In 1972 in Joegoslavië vertoevende met de meest verfijnde techni- beleefde men een top met de zoon «De Gouden Trofee» in sche. middelen mogelijk zou lwce nationale zwemtitels van ontvangst nam, heeft inder- zijn. Hij maakte van de gele- Kristien Van Halewijck die daad eenvoudige, maar tref- genheid gebruik om ook de zich daarmee kwam plaatsen fende woorden vertolkt, hoe- waardering uit te spreken, die „aast Georges Smet. nationaal veel voldoening de bekroning er in Vlaanderen bestaat voor -- bij de speler zelf heeft teweeg- een correct en voortreffelijk gebracht. Robert Pierrette, de nationaal voorzitter als Mauri- sympathieke en hoffelijke ce Dewinne. Waal, die nu de «Zilveren Kaatsbal» won,.nadat hij enke- H.I..N. Ie jaren geleden tweemaal ach tereenvolgens eindwinnaar werd. heeft onderstreept dat hij in Vlaamse kaatskringen op buitengewoon veel waardering kan rekenen. Guy Van Kerck- hovc, die als derde de «Bron zen kaatsbal» kreeg op één schamel puntje van Heymans, legde zich uiterst sportief bij het verdict van de scheidsrech ters neer. De Aalsterse schepen Gilbert Bourlon legde er de nadruk op dat de kaatssport bij uitstek de sport van de gewone man is, omdat kaatsers geen vedette- allures aannemen en zeer dicht bij hun publiek staan. Hij zeg de ons achteraf toe dat ook het stadsbestuur volgend jaar in de prn^nntr»ip Gouden Kaatsbal te Aalst. Het brons was voor Guy Van een concrete steun aan het ini- tiatief van ons blad zal ver- Kerckhove (per) lenen. Liga-voorzitter Wilfried Kriki- lion sprak de erkentelijkheid uit van iedereen uit de kaats sport voor de inspanningen die Het Laatste Nieuws doet. Er werd ook een ogenblik stilte in acht genomen ter nagedachte nis aan Prosper Jacobs, Vin cent Denollin en andere men sen die de kaatswereld dit jaar heeft verloren. Men wees er op aan nationale jeugd- en senio- restitels en rekords en momen teel kijkt W.Z.K. met sterke hoop uit naar de topprestaties van de dertienjarige Ann Boon, sedert vorige week op genomen in de Olympische eli te met het oog op de voorbe reiding voor Seoul. Uitbouw De Sint-Nikjase Zwemvereni ging zag reeds in de zestigei jaren de nood aan samenwer king tussen verschillende biuirklubs. Tot een echte grote fusie is het echter nooit geko men Toch werd daarvoor door voorzitter Jos Smet en zijn opvolgers de h. en mw. Van Puymbrouck en A. Van Landeghem de poort open ge steld. In 1968 werd de naam veranderd in Wase Zwemkring (W.Z.K.) waardoor de fusie mogelijk werd met Z.N.D. toen onder het voorzitterschap van de h. G. Van Meervenne, nog steeds aktief bestuurslid. Ook de jonge zwemvereniging van Stckene trad tot die Wase Zwemkring toe onder de naam van «Fons Wautersklub». De ze vond nadien nog uitbreiding naar Mocrbeke toe waar de afdeling «Boudelo» in de boot stapte. Intussen groeide naast het reeds genoemde reddend zwemmen, sierduiken en zwemmen ook de afdeling wa terpolo stilaan naar de top o.l.v. Bernard Lcnnartz. oud speler van Z.N.D. Zes jaar geleden bracht hij de ploeg tot in de hoogste nationale afde ling. Om te beletten dat men onmiddellijk - zoals zovele an deren - een retourkaartje zou krijgen werd beroep gedaan op mensen met ervaring in deze topsport om het behoud te ver zekeren. Thans is men overge stapt naar het eigen gegroeide en jeugdig talent en zal W.Z.K. zijn zesde seizoen - telkens met een goede mid denplaats - aanvangen onder de leiding van Bert Schiett en zijn medewerkers V Rombaut en Nest De Mi schalck, allen talenten iifl klub gegroeid. W.Z.K. was ook bij de eer van het land om het dames terpolo te promoveren. Ged rende vijf jaar werd telken de «zilveren» plaats in het tionaal klassement digd... Waarom zou het ju seizoen daarin geen verb ring brengen? Sedert 1 januari 1983 werd bestuur geherstruktureerd een grotere inspraak te v borgen voor iedere afdc die min of meer autonoom 4 werken. De watcrpolo-afl! ling onder de leiding v De Maesschalck, de zwend deling o.l.v. Hugo Boon.J afdeling Stekene-MoerM met Raf De Witte en het 1 heel gekoördineerd onder I voorzitterschap van Van Landeghem. Zondag 7 oktober wordt I zilveren jubclseizoen inge met een Eucharistieviering! de Collegekcrk te 10 u Omf u wordt de klub plechtig (T vangen op het Stadhuis bij Akadcmische zitting, n opgeluisterd door het bic «Graziozo». De afgevji digde van de Minister zal I die gelegenheid de ercteu uitreiken aan de bestuursled die reeds 25 jaar meewerkt» Na de receptie aangebc door het stadsbestuur een feestmaaltijd plaats. Het spreekt vanzelf dat I bestuur en de leden van Zwemkring langs deze 1 nog vele honderden willen A nodigen om eens tussen 1 vroegere vrienden t noten te vertoeven. Ook v hen is het een feetsdag. Wtl licht vinden ze zichzelf ergo terug in de jubelbrochurc di werd samengesteld en daard worden aangeboden als I vend aandenken. Gouden Kaatsbal te Aalst. Vader Heymans vervangt zot Guy (op huwelijksreis) om uit de handen van sportsck Rl' pen Bourlon de gouden trofee te ontvangen (per) Kalender kaatswedstrijden V A. Baasrode Kadetten 6.10, 10 u.: Baasrode V.A. - Wicze Miniemen 7.10, 10 u.: Baasrode V.A. - Buggenhout Toekomst (Kampioen van Vlaanderen) Pupillen 7.10, 13.30 u.: Tornooi voor Pupillen met dc verzekerde deelname van: Baasrode V.A. - Kokcjanc (kampioen van Vlaanderen) Kastel Wieze (op het terrein Manckes) Bevordering 8.10, 14, u.: Kaatslutte tussen Baasrode V.A, - Zele Durmen (kampioen 84) terrein café Dc Kimpe j Kaatsliefhebbcrs op post!

De Voorpost | 1984 | | pagina 40