'Autonomie van de provincies niet aantasten» {Tariefreglement Dendermondse brandweer aangepast OCMI/V Dendermonde legde dienstjaarrekening voor Nienburg laat Dendermonde niet los Sterk, sterker, sterkst. De Voorpost - 5.10.1984 - 5 lendermondenaar Herman Burghgrave in de provincieraad: Tijdens de provincieraadszitting van donderdag 27 sep- ?erste besluit voor Burghgrave plaats van voor een sluitende ember stond de, algemene bespreking van de begroting 's dat de deputatie gelijk heeft begroting komt te staan. Daar- m dl agenda- De heer Van Steenberghe had de week nlel epnmislisch te rijn naast»,erde vermindering van over de dotatie van de staat, de kredieten voor de provin- roordien een zeer algemene toelichting gegeven bg het Maa[ hij voegt eraan toe dat ciewegen. Die m/erdaad Hit werp van begroting en nu was het aan de verschillende men aues moet jn het werk goed onderhouden. De VU Mrtjjen om hun mening daaromtrent kenbaar te maken, stellen om minder afhankelijk heeft alleen de hoop dat dit Woor de Volksunie fraktie was Dendermondenaar Her- te worden van de staat, jan Burghgrave de woordvoerder. ook zo zal blijven. Noodzake- In de toespraak van bestendig lij ke werken uitstellen omwille afgevaardigde Van Steenber- van bezuinigingen, is niet de ij wees er onder meer op dat op dat patroon zijn begroting ghe stond ook dat de provin- aangewezen weg. Gaat men Seputé Van Steenberghe in maakt, dan wordt men meer ciale fiskaliteit niet mag ver- minder investeren in het on- jzijn toespraak eerst gesproken en meer afhankelijk van de hoogd worden. Ter zake wenst derhouden van wegen, daarom pad over een grotere autono- politiek die de centrale rege- men geen initiatieven te ne- moet men nog niet gaan in- inie en meer efficiëntie voor de ring volgt. Op die manier men. Herman Burghgrave krimpen op het vlak van open- brovincie. Hij konkretizeerde wordt men als het ware mede- meent dat er bijna geen initia- bare werken, jdit met te wijzen op het slui- plichtig aan het slechte voor- tieven waren (met uitzonder- |tend ontwerp van de begro- beeld dat men u stelt en laat ing voor het toerisme). Hij Het geld doen rollen op een ping, de slechts geringe stijging men zich besturen maar be- bracht in herinnering dat het verstandige manier in sektoren van de gewone dienst en de stuurt men zelf niet». jaar voordien de belastingen die kunnen aangeboord wor- daarmee gepaard gaande be- Burghgrave stelt dan ook de fors werden verhoogd. De cij- den in het kader van de te- heersing van de uilgaven, inge- vraag «wal doet onze provin- fers over de gemiddelde belas- geven door de vrees en onze- eie, evcnioeel samen met an- ,i„gsdruk klinken mooi, maar Jkerheid over de dotaties van dere provincies, ten aanzien Voor de Volksunie ontbreekt de staat. Volgens Herman van de nefaste overheidspoli- er de zo noodzakelijke visie jBurghgrave schuilt hierin een tiek? «Hoe gaat de provincie zowei globaal als op «e diverse groot gevaar met betrekking haar uitgaven beheersen en doelsektoren. «Die visie heb- tot de aantasting van de auto- wat zijn daarvan de konkrete ben wij. Volksunie wel» al- van de provincies, gevolgen op de werking en de dus spreker die eraan toevöeg- [«Door dergelijke politiek te initiatieven? Daar de bezuini- de dat dit niet noodzakelijk [>eren. namelijk handelen in gingspolitiek van de centrale ge|d m0et kosten. Hij waar- jnktie van wat de staat geeft, regeringen, worden vooral de schuwde verder voor de fiktie- zordt men afhankelijk van de provincies en de ondergeschik- Ve inflatievoet die niet met de centrale overheid tot en niet. te besturen het slachtoffer, werkelijkheid zal stroken, e dotatie van het Fonds stijgt Anderzijds verspillen we maar Men moet er dus over waken gin verhouding met de stijging onder andere aan Pegard en dat men over een paar maan- ran de staatsuitgaven. Als men Cockerill-Sambre denken. Een den niet door een deficitaire in werkstelling, vindt de VU een goede vorm van beleidsvor ming die moet gevolgd wor den, aldus de interpellant die het in zijn slotwoord ook had over de omvangrijke risiko's innovatie mogelijk? Het ant woord is duidelijk negatief en daarom kunnen we deze be groting ook niet goedkeuren... De provincie is immers heel goed vergelijkbaar met een be drijf. Een bedrijfspolitiek zon der dat er investeringen gebeu ren, leidt uiteindelijk tot ach teruitgang en daar is de bevol king niet mee gebaat. Uw be leid is «bewarend». Dat kan goed klinken, maar wij vinden dat onvoldoende. Met beperk te middelen moet men nog kunnen vernieuwen.» Herman Burghgrave ziet geen vernieu wing op het vlak van het kul- tuurbeleid, het jeugdbeleid en het sociaal beleid om die maar te noemen. Hij onderstreepte ook dat er in de provincie een aantal noden zijn (op het vlak van het onderwijs) waaraan men niet zomaar kan voorbij gaan. Initiatief nemen kost geld en dan moet men andere waarvoor bestendig afgevaar- dingen afschaffen (bievoor- digde Van Steenberghe had beeld de politiek van versnip- Nienburg. De Baasroodse harmonie tijdens een van zijn geslaagde koncerten. gewaarschuwd. Burghgrave: «U wenst een globale politiek van de huisvader die zich te- penng van allerlei toelagen. De Volksunie is de mening toegedaan, zo besloot Herman ruggetrokken heeft en zijn Burghgrave, dat de provincie weinige centen bewaakt en be- initiatieven moet nemen, die waart. Is er dan nog voor enigerlei expansieve poli tiek? Is er nog vernieuwing of genomen. anders door andere besturen handen worden per supplement gebruikt fr.) schuimmiddel. Voor de eleva- De bedragen voor het perso- tor 2000 fr. per uur (2.200 fr.), neel, ongeacht of het beroeps- de autoladder 1500 fr. per u Het Dendermondse brandweerkorps vervult ook de funktie van gewestelijk centrum jep Z. Dat brengt een aantal gevolgen met zich mee, onder meer dat men geregeld een lantal nieuwe aankopen moet doen om deze opdracht optimaal aan te kunnen, lankopen betekent ook uitgaven voor de stad, vandaar ook dat de stad Dendermonde ich genoopt ziet het tariefreglement aan te passen. De koppeling van de tarieven aan het idekscijfer, heeft wel wat problemen opgeleverd wat de aanrekening betreft. De raad achtte het dus wenselijk de tarieven vast te stellen op een nieuw en vast bedrag, dat om de twee jaar zou verhoogd worden met tien procent. [Het nieuwe reglement is van groepscentrumgemeente, van rekening te houden met de aepassing op alle natuurlijke een beschermde gemeente of prestaties buiten de tussen- De verbroedering tussen het Duitse Nienburg en Dender monde wordt goed in stand gehouden. Vanuit Nienburg komt er geregeld een afvaardiging naar de Ros Beiaard- stad en wanneer er in het noord-Duitse Nienburg een groot feest op het programma staat, dan kan je er vanop aan dat Dendermonde op een of andere wyze vertegen woordigd is. De voormalige Nienburgse Voor de supporters van Bre- burgemeester Axel Schlot- men was het bezoek een kom- mann kwam bievoorbeeld naar plete verrassing in positieve Dendermonde afgezakt met zin. Zij spraken zich uitermate een dertigtal supporters van lovend uit over Dendermonde. Werder Bremen om naar de Op het dertiende «Altstadt- Dat «Altstadtfest» is te verge lijken met een reusachtige bra derie zoals wij die kennen. Toch zijn er verschillen. Zo begint bievoorbeeld de vlooi en- en antiekmarkt reeds om 4.00 uur in de morgen. Het feest duurt tot in de late uur tjes en biedt een brede waaier aan aktiviteiten. De hele dag door is er ononderbroken spektakel. Vuurspuwers, clowns, sneltekenaars, muzi kanten, oude ambachten, wedstrijd Anderlecht-Bremen fest» van Nienburg was de Ko- volksdansgroepen, kortom al- te kijken. De groep supporters ninklijke Katholieke Harmo- deed natuurlijk Dendermonde nie De Eendracht de grote dan wel vrijwilligerspersoneel aan waar het gezelschap werd trekpleister. Om en bij de hon- (1650 fr.) de personeelswagen betreft, worden vastgesteld re- ontvangen op het stadhuis. De derd muzikanten in groot or- 800 fr. per uur (880 fr.), de kening houdend met de bijko- Nienburgers waren vooral ge- naat, majoretten, colour gards gereedschapswagen 800 fr. per mende vergoeding voor zon- troffen door de Dendermond- en rifle sektie zorgden voor dag- en nachtwerk, wanneer se gastvrijheid en stelden het een hoogstaand muzikaal fes- de interventie plaats heeft het- ten zeerste op prijs dat de vlag tijn tijdens dit grote feest dat Nienburg aan het stadhuis door een vijftigduizendtal be- Dendermonde wapperde, zoekers werd bijgewoond. per uur (1100 fr.), en 100 fr. wettelijke feestdag, wordt het uur (880 fr.), de snelle inter ventiewagen 800 fr. per uur (880 ff.), de brandweerwagen zij bij nacht tussen 22 en 6 uur, met poederinstallatie 1000 fr. hetzij op zondag of op een les wat men zich kan inbeelden is op het feest aanwezig. De harmonie De Eendracht verzorgde er op zaterdag twee optredens. Vooral het muzi kaal festijn voor het stadhuis kende heel wat bijval en de muzikanten kregen meer dan een open doekje voor hun pri ma optreden. I - r [ivi uui i 1W II. I, vil 1W 11. nv,iv.uj iyv. t,i.jiuag, «uiui uvi ■ra rechtspersonen bij volgende van een autonome gemeente, komsten om (administratief per kilogram (110 fr.) per sup- materiaal om gelijk welke re- 1 tussenkomsten van de stedelij- overige tussenkomsten ten werk, reiniging en onderhoud plement gebruikt poeder, de den niet gebruikt, dan zal het ke brandweer op bet grondge- voordele van natuurlijke of van het materiaal). Voorde motorboot 800 fr. (880 fr). de worden aangerekend naar rata zij een sterke daling van bezet- le van een gemeente die rechtspersonen. kikvorsmannen worden de op motorpomp van alle katego- van 1 uur gebruik of van een ting in de maanden juli en geen groepscentrum is en over bovenvermelde basis bereken- riën 500 fr. per uur (550 fr.), verplaatsing. Hetzelfde geldt augustus 1983 was het moge- k a °Ujer gemeentelijke f de uurtarieven met 25 fr. per de ledigingspomp 300 fr. per voor het personeel dat een- lijk een belangrijke besparing brandweerdienst beschikt, ten at hef personeel betreft wor- uur uurprestatie verhooed. uur (330 fr.), een elektrisch maal ter plaatse niet zou moe- in de verpleegdagen te realize- lichtaggregaat van minsten 3 tan optreden. Voor dat perso- ren. Uiteindelijk zal men kva voor ander gebruik dan neel zal een forfaitaire presta- slechts 513.000 fr. aan het Ri- het verlichten van de plaats tie van een uur worden aange- ziv moeten terugbetalen we- rekend wat de beroepskorpo- gens teveel verpleegdagen. raai aangaat, en van twee uur Globaal laten de verpleegdien- uur uurprestatie verhoogd. voordele van een der door de" v° "de, taneven aange- Komt dan de |ijst van hct ma- haar beschermde gemeenten, rekend: 125 fr. per uur voor teriaai en de blusmiddelen, wanneer de interventie niet een beroepskorporaal en voor waarbij men een onderscheid voorkomt op de lijst van 22 de vrijwilligers wordt artikel 41 dient te maken tussen de prijs punten; op het grondgebied paragraaf 1 van het grondre- vanaf goedkeuring en de van een gewestelijke groep die gjement toegepast. De uurta- pri;s van j januari i987 (die we tot een nabu-ge provincie be- ne^n van de beroepskorpo- vermelden tussen haakjes). hoort ongeacht of zij ge- raa erde vnjwilhgers worden Voor alle autopompen 1500 per'uur (330 fr.) en de pers- schiedt ten voordele van de met 25 procent verhoogd om fr./uur (1650) en 50 fr. per kg luchtflessen 70 fr. per fles (80 de ramp 300 fr. per uur (330 fr.) de slangen (alle afme tingen) 14 fr. per meter (15 fr.), de rookventilator 300 fr. voor de vrijwilligers. sten een verlies van 801.604 fr. en de 513.000 fr. terug te beta len aan het Riziv of 1.314.604 fr. na (in 1982 was er nog een overschot van 2.349.969 fr De kostende prijs per dag was 2.176 fr. en de gemiddelde prijs van aanrekening ?.052 fr. Een aantal medisch-technische nr*«u; diensten boeken een tekort: UL.MW-voorzitter Mariette Ruysr legde tijdens de jongste stad voor de vlotte vereffening dan ook het enige middel om dend werd een saneringsplan het centraal laboratorium gemeenteraad de goedkeuring voof van de dienstjaarreke- van haar tegemoetkoming die een behoeftige in de mogelijk- uitgewerkt met als doel het 1.103.000 fr., het isitopenlabo ning 1983 van het OCMW. Daaruit blijkt dat men in de 33.633.000 fr. bedroeg en on- heid te stellen een leven te tekort van 1982 en de ïnleve- 1.130.737 fr. en de physio- en gewone dienst 239.441.295 fr. heeft ontvangen en ders,reepte dat de Raad voor leiden dat beantwoordt aan de ring of globaal 7,5 miljoen fr. kinesitherapie 1.028.420 fr. 214.666.346 fr. heeft uitgegeven In de buitengewone Maa,schaPPelÜk Welzijn zich menselijke waardigheid. te neutralizeren. De eerste Het globaal verlies voor 1983 dienst hedrm nen He nntvanocinn A an T)A iv A~ tcn v0,le is van de maatregelen in dit plan voor- bedraagt 5.338.509 fr. De the- fr. en de moeilijke financiële toestand Het stedelijk ziekenhuis zien, hadden uitwerking op 1 saurietoestand was in 1983 van de stad. Het is dan ook Wat het stedelijk ziekenhuis juli 1983, de andere op 1 sep- minder kritisch dan in 1982 Daaruit mag men nu niet on-maanden vertraging werd ver- ™aar normaal dat het OCMW betreft, daar heeft men moe- tember 1983 Het vooropge- dank zij een meer soepele re- middellijk gaan afleiden dat effend. Dat komt hierop neer ^|nnen het kader van zijn wer- ten inleveren. Men heeft 3 pro- stelde doel werd ook gedeelte- geling inzake kaskrediet. Dit dat het OCMW alleen als tus- rekening houdt met deze cent minder verpleegdagen in 'ijk bereikt. had dan wel voor gevolg dat de senkomst in het bestaansmini- si,uat'?. zonder daarbij even- rekening mogen brengen in Wat de verpleegdiensten be- intresten op deze kaskredieten mum tot meer dan 6 miljoen we' z''n we,,e''j'te opdracht vergelijking met 1980. Daarbij tfeft heeft men een gemiddel- gestegen zijn van 876.877 fr. in tegoed had. over het hoofd te willen zien. komt dan nog dat in de regio de bezettingsgraad van 95 pro- 1982 naar 3.731.111 fr. De Ook wat de werking van de Pc e'conom'sc'ie krisis eist ook Dendermonde het aantal be- cent ('n '982 nog 99%) en het laattijdige betalingen door de drie rusthuizen betrof, waren 'n dendermonde zijn slachtof- schikbare bedden nog lager ligt aantal verpleegdagen bedraagt ziekenfondsen hebben deze er geen problemen. De tekor- ^ers' Wanneer het juist is dat dan wat de vastgestelde nor- 54.028 of 250 dagen boven het evolutie in de hand gewerkt, ten werden tot redelijke bedra- het OCMW ook een taak heeft men als noodzakelijk bcschou- toegelaten maksimum Per Vermits de intresten op gen herleid: voor het Aymons- van dienstverlening in de wen. Voor het stedelijk zie- dienst komt dat neer op vol- kaskredieten een herzienbaar hof 626.562 fr.. voor het Hof ™ecst hrede zin. komen de kenhuis komt deze maatregel gende cijfers: D-dienst voor 95 element zijn van de verpleeg- ter Boonwijk 2.132.562 fr. en financiële problemen toch neer op een inlevering van procent bezet, bij een gemid- dagprijs, zal een herziening voor Sint-Vincentius 832.437 s,ceds °P de voorgrond. Over- 3.412.476 fr. zijnde drie pro- delde duur van 12,34 dagen, van de verpleegdagprijs wor- fr. De andere- vormen van laddering, gebrek aan bud- cent op 55.441 a 2.052 fr. Het R-dienst voor 91% bezet bij den gevraagd, zodat het tekort dienstverlening worden tegen f5c,,er'ng- laattijdige uitbeta- is onverantwoord de dienst 900 een gemiddelde duur van 36.71 van de verpleegdiensten na de kostende prijs vergoed en 'lng van socia'e vergoedingen met een patiënt te weigeren dagen en V-dienst voor 97% herziening zal worden wegge- steldcn dan ook geen pro- J'88cn veelal aan de basis van alleen omdat het aantal ver- bezeI voor een gemiddelde werkt blcmcn. behoeftigheid.. De vorm van pleegdagen moet verminde- duur van 150,06 dagen. Dank men met een reëel overschot ;cr" rit, aldus de voorzitter die eraan toevoegde dat bij het afsluiten van het dienstjaar nog bestellingen in uitvoering blijven en dat cr ook nog ont vangsten te innen zijn, Men kan wel gerust stellen dat in nTi 1983 voldoende thesauriemid delen beschikbaar waren om aan alle verplichtingen te vol doen. Zo was het mogelijk de kosten voor onderstand, wat iMj neerkomt op 39.344.842 fr.. probleemloos te vereffenen, niettegenstaande de staatstus- senkomst in de kosten voor het bestaansminimum met tien Schrijverskermis in Sint-Gillis-Waas. Zelfs een karnaval- wagen reed mee in de optocht door de wijk, in de regen (Iv) Voorzitter Buysc dankte de financ'ë'e dienstverlening is ren Hiermee rekening hou- Dendermonde. Op het industrieterrein Hoogveld te Dendermonde gebeurde er zondagnamiddag een ernstig verkeersongeval. De traktor bestuurd door R. Van den Bossche. Huüekensstraat 103 te Dendermonde kwam hoven op het autootje van Fr. Zondermans uit Gent terecht. De slag was zo hevig dat de traktor een van zijn grote achterwielen verloor dat op de koop toe nog terecht kwam legen de wagen van G. Matthijs uit Korten berg. Ook de wagen van M Vermeulen, Kalkeslraat H8 te Buggenhout. raakte in het ongeval betrokken. De heer Zoldermans werd bij de botsing ernstig gekwetst en moest in allerijl naar het ziekenhuis gebracht. Zondag vreesde men voor zijn leven (c) ziekenhui 'S^r<"tS Zoldermans, pater Redemptorist, aan zijn verwondingen bezweken in het Akademisch Oktober-Kermis Vrijdag 5 oktober 19 u.: Vogelpikwedstrijd in De Kloddezak, Zandberg met 5000 fr. en 5 trofeeën. 20 u.: kickerwedstrijd in Jeugdcentrum Juvenes 20 u.: vooropening van de groepstentoonstelling van Were Di in de raadszaal van het gemeentehuis. Zaterdag 6 oktober 14.30 u.: wielerwedstrijd voor nationale liefhebbers met vertrek in de Kloosterstraat en aankomst in de Alois De Beulelaan. 15 u.: Gaaibolling in het Het Hert, Kloosterstraat, 3000 fr. en verschillende trofeeën. 18 u.: opening van de 31* vogeltentoonstelling in zaal Ons Huis, Dendermondebaan 18 u.: Judo - Grote Prijs van de Gemeente Zele voor juniores en seniores per ploeg in de dojo van sportcentrum V.H.V.D. 19 u.: minivoetbalinstuif in jeugdcentrum Juvenes 20 u. kaarting in het Gildenhuis met 4000 fr prijzen 20 u.. kermis T.D. in zaal De Kroon met Studio Longfield 20 u.: Radio Ufo's Oostenrijkse avond in de zaal van het Gildenhuis met Oberbayem Orkest en 5 wintersportvakanties te winnen Zondag 7 oktober 11.30 u middagconcert door de Harmonie Ste Cecilia in het Gildenhuis 12.30 u.: Vierde herfstzoektocht van Zele naar Dendermonde. Een toeristische orientatiatocht langs rustige wegen over onge veer 30 km. Inschrijving in sporthal De Zeven 14.30 u.: optredén van de rockgroepen Power A.I.D. en Trial in jeugdcentrum Juvenes 19 u.: dansinstuif in jeugdcentrum Juvenes Maandag 8 oktober 10 u.: mis voor de overleden parochianen in de St.-Ludgerus- kerk 10 u:: mikbolling in De Handbal Rinkhout Zele 2500 fr. prijzen en trofee voor de winnaar. 14.30 u.: wielerwedstrijd voor liefhebbers op de wijk Durmen 15 u.: kermisschieting in café Het Hert 19 u.: kaarting bieden in het duivenlokaal te Huivelde 2500 fr 19.30 u.: kaarting bieden in jeugdcentrum Juvenes 20 u.: kaarting jasspel in Den Appel Avermaet. 1500 fr. prijzen 20 u.: kermisblijspel 't Komitee» van Gaston Van der Gucht opgevoerd in zaal het Gildenhuis door de toneelkring «Zucht naar Kunst» uit Wetteren Dinsdag 9 oktober Vanaf 9 uur jaarmarkt op het Zandbergplein met prijskampen voor stamboekvee, kweekvee, vet vee, dikbillen en schapen. Gepensioneerdenbond «ZILVERPAND» Dienstencentrum O.C.M.W. Dendermonde Uitslag steunkaarten met gratis TOMBOLA 0014 1321 3145 4888 5776 7366 0025 2033 3776 4992 5810 7488 0047 2038 3915 5026 6051 7636 0055 2112 5299 6144 774^ 0292 2385 3947 5352 6455 7880 0373 2386 4118 5374 6675 7898 0381 2391 4366 5376 6779 1089 2627 4459 5443 7036 1249 2637 4736 5498 7080 1299 2649 4741 5553 7221 Proficiat... Prijzen af te halen vóór 1 november 1984 in «Zilver- pand», Nieuwburcht 10, Dendermonde. 16' BAL MORGENROOD - INKOMKAARTEN 3503 vogelkooi met staander 4729 draagbare radio 1370 elek. doosopener 1583 strijkijzer 2982 luxe reukset 1452 sierschaal 4452 luxe tafellaken 2415 saladesnijder 4010 kaasstolp 1403 set sierpotjes Prijzen af te halen in lokaal 't Ros Beiaard, Grootzand 89 te Grembergen tot 30.10.1984. Dank aan allen voor de milde steun aan Morgenrood 40,0751-RD TOMBOLA UITSLAG S.V. DE SCHELDEVOGEL van 30 september 1984 1403 - reservenr. 7776 4531 3585 0669 8649 0057 4341 4850 9186 9900 7450 2700 4732 7845 4171 7649 4175 4791 6996 1495 6960 0623 0461 4097 0327 3987 221.3 6639 6672 8524 0438 5207 4684 0954 6683 3652 Met dank aan allen die door de koop van loten hun steun aan de klub hebben gegeven. 15 u.: jaarmarkt gaaibolling in Het Hert. 2.000 fr. en trofeeën 15 u.. dansinstuif in jeugdcentrum Juvenes Woensdag 10 oktober 13.30 u.: De 35* KAJ-KWAB prijs voor beroepsrenners in de Kloosterstraat 20 u. vuurwerk Vrijdag 12 oktober 19 u tweede jeugdkwis in jeugdcentrum Juvenes met mede werking van de Zeelse middenstand Zaterdag 13 oktober Van 9 tot 13 uur: tentoonstelling van oude munten en penningen in café De Nieuwen Handboog, Zandberg door de Numismati sche Kring Dendermonde 15 u.: kermisbolling in Het Hert te Zele, 2.500 fr. prijzen en verschillende trofeeën 20 u.: T.D. in zaal V.H.V.D. met studio Longfield 20 u fuif met Sound System Leger des Heil in jeugdcentrum Juvenes

De Voorpost | 1984 | | pagina 5