W LimBGRaen EEN NAAM DIE EEN BEGRIP WERD 6 - 5.10.1984 - De Voorpost Wie de naam Van Limber- geh zegt, denkt onmiddellijk aan porselein, glas, zilver werk, geschenken. En Aalst bezit een unieke zaak waar je voor deze artikelen terecht kunt, een zaak die ver buiten de Aalsterse grenzen gekend is: wandelwinkel Van Urn- bergen in de Hoogstraat. De zaak Van Limbergen kan bo gen op een grote ervaring in deze branche en heeft bo vendien het voordeel de grootste binnen- en buiten landse handelsmerken in één komplex te verenigen. Wij waren vrijdagavond te gast op een receptie, aange boden door het huis Van Limbergen ter gelegenheid van de heropening en uit breiding van de zaak. Theo Van Limbergen stond ons vriendelijk te woord. mei, Meise, Lennik, Dilbeek) niet naar de hoofdstad gaan, maar naar ons komen. Dat publiek onttrekken wij aan Brussel. Maar ginder bestaat zo'n zaak gewoonweg niet.» In de Hoogstraat worden jaarlijks zo'n 1000 lijsten ge deponeerd. Er is een evoiu- tie merkbaar, zegt Theo Van Limbergen, er zijn minder huwelijken, maar daar staat tegenover dat de andere vormen van samenleven meer geaccepteerd worden. Mensen die nu gewoon gaan samenwonen leggen evengoed een lijst als ande ren. Daarom zou ik eerder van geschenkenlijsten spre ken, immers, ook bij andere gelegenheden kan men ie mand een kado aanbieden. De huwelijkslijstan zijn voor goed doorgedrongen in de wereld van de tafelsierkunst en de algemene geschen- kensektor. Zodanig zelfs dat het beslist een vergissing zou zijn er geen gebruik van te maken. Waarom een hu- welijkslijst? Dit is de enige manier om te vermijden van meermaals dezelfde ge schenken te ontvangen. De geschiedenis Grootvader Van Limbergen, die Theofiel heette, was in de jaren voor en na WO I al druk in de weer met een handel in 'verlakt keukenge- rief'. Hij deed z'n bestellin gen bij de emailbedrijven in de omgeving van Charleroi, La Louvière en Luxemburg. Van zodra de mensen wisten dat er bij Van Limbergen weer een lading gearriveerd was, haastten ze zich naar Gijzegem om er hun inkopen te doen. Later kwamen vier zoons in de zaak, waarvan de oudste Theo's vader was. De geschiedenis herhaalt zich, jammer genoeg ook wat de oorlogen betreft, en na de plotse dood van vader moest Theo zijn studie stop zetten om mee te helpen. Hij besloot het anders aan te pakken. Theo was tot de konklusie gekomen dat er meer varia tie en kwaliteit nodig was. In 1949 stond hij paraat om met z'n eigen handel te be ginnen in de Hoogstraat. Hij voerde porselein, glas, gleis- en aardewerk in, aldus het aksent verleggend buiten de keuken. Dit sloeg onmiddel lijk aan, bij zoverre dat in 1956 met een tweede winkel begonnen werd in de Katte- straat, gespecialiseerd in De Heer Declercq, algemeen direkteur van *Christofle klein meubilair in retro stijl Demeester. Zij steken hun bewondering voor Van Limbergen met een antieke finish. Al heel vroeg had Theo Van Limbergen begrepen dat er stof zat in huwelijkslijsten (Nu vormen deze huwelijks- lijsten z'n grootste verkoop. Dat betekent zo'n 70 80% van de omzet in de belang rijkste trouwperiodes). Theo, z'n echtgenote, hun twee zoons Mare en Dirk en dochter Lieve speelden het spel zo goed dat de winkel in de Hoogstraat een enorme uitbreiding nam. Nu stelt de PVBA Van Lim bergen een tiental mensen te werk. De winkelruimte be slaat ongeveer 200mJ. ék Huwelijks- of geschenkenlijsten Sedert de vroege jaren vijf tig heeft Theo Van Limber gen de klemtoon gelegd op de huwelijkslijsten. Hij is hiervoor dan ook speciaal gekend, en dit tot ver buiten Aalst. «Ons publiek komt voor ongeveer de helft uit het Aalsterse, en voor de andere helft van buitenaf, vooral Vlaams-Brabant. Het is echter betekenisvol dat mensen uit de onmiddellijke periferie van Brussel (Wem- Imago: huwelijkslijstenwinkel Het heeft ons jaren publici teit gekost, zegt Theo Van Limbergen, maar nu heeft onze zaak tot ver buiten het Aalsterse het imago van hu welijkslijstenwinkel. Gespe cialiseerd. Daarvoor hebben we een paar sterke troeven: onze verkoopsstrategie die erop gericht is de mensen in volle vrijheid te laten kiezen, zonder hen aan te klampen of iets op te dringen. De vraag komt vanzelf en het aanvankelijk onpersoonlijke kontakt wordt al gauw veel persoonlijker. Dan is er de verzorgde presentatie, dat is eten en drinken voor een winkel als de onze. Ik werk ook met betrouwbare, grote merken. Voor porselein hebt u naast de bekende merken van Limoges (Bernardaud, Raynaud, Lafarge) de twee Bavaria-Toppers Rosenthal en Hutschenreuther. Tot voor tien jaar gaf Wiske- mann de toon aan wat be treft het zilverwerk, maar nu staat Christofle het sterkst. Een ander kwaliteitsmerk is ook W.M.F. ze daarvoor op ons kunner c rekenen. En sedert twee zoons in de zaak zi hebben wij ons ook toeg» legd op kleine meubels ir v metaal, eigentijdse zetels etsen, schilderijen, lampen.. Vader Theo met zoon Mark en Dirk. Wie nu nog een gezonds zaak heeft moet immers blij ven streven naar verniet wing. Regelmatige vernieo wing is dus noodzakelijk on dat de moderne konsumen op gezette tijden iets nieuw wil zien. Niets dan lof Dat de zaak Van Limberga uniek is door z'n verschei denheid aan merken, verne men we ook uit de mond één der aanwezigen, aiy» meen direkteur van Christof Ie, Dhr. Declercq. Hij zegt het is niet erg dat deze win llc kei zich niet in het centrim 0r van de stad bevindt, wait voor zo'n exclusiviteit ver plaatsen de mensen zier toch. Indien deze zaak zich br Parijs of New York bevond dan zou dit wereldnieuws zijn. Nu kent alleen ea groot deel van België herr kc gesprek met architect Carlos iet onder stoelen of banken. Vader Theo en zoon Mark met middenin De Heer De waerzegger, voorzitter van de beroepsfederatie. Zal zoon Mark vader opvolgen Voor jonggehuwden is er niets zo vervelend en teleur stellend dan voor de derde ijsemmer of vijfde kaasscho tel te moeten bedanken. Bo vendien geeft een lijst u de zekerheid van geschenken te ontvangen die overeenstem- mén met uw persoonlijke smaak en met de stijl van uw binnenhuisinrichting. Aarzel niet ook nuttige dingen in uw lijst te zetten. Daarvoor heeft Van Limbergen ook een degelijke sortering van elektro-apparaten geselek- teerd. Een selektie waarvan de prijzen zo nauwkeurig be rekend werden dat het voor de zaak veeleer bekeken wordt als een 'service voor jonggehuwden' en uitslui tend op huwelijkslijsten ver kocht worden. Vergeet ook niet dat bij Van Limbergen een verregaande soepelheid voor huwelijkslijsten geen ij- del woord is. Zo is niemand verplicht een servies in zijn geheel op te nemen. Zo is niemand gebonden de arti kelen die op de lijst staan op te nemen. Service en des kundige begeleiding bij het aanleggen van een geschen- kenlijst zijn doorslaggevend voor de goede reputatie van een geschenkenzaak. éh De grote merken voor kristal zijn van Val Saint-Lambert, Baccarat, St.-Louis, Daum, Kosta Boda. Dit resulteert in een groot vertrouwen bij onze klanten: ze kopen kwaliteits- en smaakbewust en weten dat Maar hier vindt men dan ooi wat men nergens anders t» ter vindt. Deze zaak kan ellu konkurrentie weerstaan zich tegelijk naar grote e- kleine beurzen richten, z< der in het demagogisch scherige te vallen. Zo zie maar dat een exclusrei zaak als deze ook in een klei land als België mogelijk is. We hoorden ook Dhri Bayens, vertegenwoordig» van het Duits porselein, aar het woord: met z'n ong< looflijk groot assortimi aan merkprodukten is een fabuleuse zaak. In Belgiêj treft men zo geen twee winkel aan, en ik betwij sterk of zoiets in Frankrijk Duitsland te vinden is. Dhr. De Waerzegger, vooi ter van de beroepsfedei voegt er nog aan toe dat he inderdaad een prachtig» zaak is, doch waarvoor mer hard moeten werken heef! En over Theo Van Limber gen: hij is een heel korreM en eerlijk iemand. Het is spij tig dat hij zich uit het komi- tee teruggetrokken heeft oir gezondheidsredenen, maar ik hoop dat zijn zoon Mare die plaats spoedig innemen. Wie deze winkelruimte ba kijkt, staat versteld van he soepel ineenvloeien van verschillende afdelingen Architekt Carlos DemeestB heeft er zich dan ook dig voor ingezet. Hij baseer de zich op de bestaandi struktuur om zo verder t» vernieuwen en uit te bov wen. De grote trap midden» de winkel is op zich al eer sculptuur. Ja, zegt hij, het zo dat mensen niet graav een trap opgaan. Toch hebi hem zo kunnen konstruer» dat het een uitnodigend! trap wordt die één gehea vormt met de benedenver dieping, zodat je bijna aula matisch naar boven gaat. Bij Van Limbergen kopen s dus nooit op een teleurstel ling uitlopen omdat kwaliteitsprodukt alleer maar in waarde kan stijgen Bij Van Limbergen kun je het volste vertrouwen fe- recht want de vakbekwaam heid van zowel de vader de zoons staan hier borj voor. Tekst: Ann Siro. Foto's: Piet Van Sr De nieuwe afdeling huwelijkslijsten. Van Limbergen in het gezelschap van architect Carlos Demeester. e achtergrond Johan Stolz die deze avond muzikaal verzorgde.

De Voorpost | 1984 | | pagina 6