STADSBERICHTEN Bu^enhouf Groot huisvuil oktober Huwelijksjubilea september De Voorpost -12.10.198- 3elm lulpfonds voor Thailand )p een vergadering van de Berlaarse kuituurkring werd beslo- en een hulpfonds «Dokter Annemie Van den Bossche» op te ichten. Een goede twee jaar geleden vertrok dokter Van den jossche naar het noord-oosten van Thailand om er hospitaal- werk te gaan verrichten. Na twee jaar is ze terug en hoopt ze de volkirA,odige fondsen te kunnen inzamelen om haar taak ginder 3 Va eerder te zetten. Het steunfonds zal dus van harte welkom zijn. m dopp vrijdag 19 oktober organizeert dat fonds in het jeugdhuis ■Leeuwerik» aan de Ommegangsweg te Lede een «Thais tentje». In Berlare zijn de kontaktadressen: Paul Janssens, ichnekstraat 14; Hilde Van den Bossche Biezenstraat 31Pol aterd )e Meyer E. Hertecantlaan 34. Medard Adam, E. Hertecantlaan 13a en Paul Van den Hende. Nieuwestraat. Men kan ook arecht bij Annemie Van den Bossche. Hulst 127 te Lede nschrijven voor 17 oktober. iober^int"Maarten °P bezoek agbladverkoper Sigin Triphon, Gaber 69 te Berlare, ontvangt zondag 28 oktober tussen 14 u. en 17 u. Sint-Maarten. Hij lodigt alle kinderen uit op dit feest. 16 °VtC Stuurken WTC Stuurken organizeert op zondag 14 oktober zijn laatste iktiviteiten van het lopende seizoen. Men onderneemt met rertrek te 9 uur een gemeenschappelijke rit door groot-Berlare. 12 okiNadien wordt een jaarklassement opgemaakt en de clubkam- ing is koen aangeduid. Ijjjl Vissersclub Eendenkooivrienden ïdser i'i d® Donkse vissersklub Eendenkooivrienden had zaterdag de patste seizoenwedstrijd plaats. Het was een spannend duel ussen Alfred Poppe en Octaaf D'Haese Uiteindelijk won Alfred 'oppe voor Octaaf D'Haese, Yvan Van Migrode en Aurel Van ad» teleleren. William Eeckhout was clubkoning en Dany Sigin Ijjl^ werd de eerste junior. Kantwerk l/rqdag 12 oktober om 20 uur heeft er in de vroegere school, Xxp 101 te Berlare een vergadering over kantwerk plaats. De p ri*9ani2a,oren 2'in de Oud- en Heemkundige Kring van Berlare. ara iet tema van de avond «praten over kant». Volkstuin Berlare in vergadering fgew Vrijdag 26 oktober heeft de bekendmaking plaats van de 1 "fa xAeuring 1984 van het Werk der Volkstuinen te Berlare. Dat "9" gaat gepaard met een eetmaal. Riolering Loereveldstraat De Berlaarse gemeenteraad heeft de riolerings- en wegenis- werken aan de Loreveldstraat te Overmere goedgekeurd. De >r sotèwerken hebben betrekking vanaf de grote baan tot achter het lerkhof van Overmere. Afwatering Nieuwe Wijk Raapveld De Berlaarse gemeenteraad keurde het principe goed voor riolerings- en wegeniswerken aan de nieuwe wijk Raapveld Belastingen De PW van Berlare deed een voorstel tot afschaffing van de ian, I belasting op onbebouwde percelen. Door de CVP meerderheid het^werd deze suggestie niet weerhouden gezien het enorme bedrag dat met deze vorm van belastingen is gemoeid. Gaat nen op het PW voorstel in, dan moeten er andere inkomsten «orden gezocht. 5nhov Truckers op dorpsplein Tijdens de weekends parkeren heel wat truckers hun aanhang wagen op het dorpsplein te Berlare. SP-er Mark Van Gijsegem Puts VOO<1 dit binnen het kader van de dorpsrenovatie onaanvaard baar. Het probleem is evenwel dat men niet steeds weet wie de is van de wagen.Kent men die wel dan zal er worden opgetreden Boeren krijgherdenking aeso 12 ok,ober wordt voor de 186e maal te Overmere het ie d» ^in van de Boererikrii9 herdacht. Zoals gebruikelijk zal ook nu ^en afvaardiging uit HaSselt deze plechtigheid bijwonen. Op het rogramma een bloemenhulde aan het monument, een eucha ristieviering en nadien een ontvangst op het gemeentehuis. nlru' )aama wordt een bezoek gebracht aan het graf van wijlen «stoor Penne op de Bareldonk. (aartersklub KBG Berlare roisi Na veertig speeldagen is de rangschikking van het kaartkam- lioenschap van de Kristelijke Bond voor Gepensioneerden als volgt: 1. Jozef Van Malderen, 2. Albert Van Steendam en •rosper Vehent. 4. Jules Lowie, 5. Charel Bauwens, 6. Frans brei >e Meyer, Jozef Janssens en Georges Van Cauteren. 9 Da itephanie Adam, Frans Jespers en Michel Van Doorselare, 12. Vai August De Backer, 13. Georges Bonnarens, Leon De Veirman, Alfred Fruythof, Germaine Goossens en Frans Van Linter, 18. Arthur Van Malderen, 19. Marcel Blindeman, Kamiel Buyele en n~JMarC81 Backer, 23. Edgard Moerman, 24. Klara Machery en B.Jules Van Malderen. Beveren. Het schepenkollege, met Gerard Pauwels (landbouwer-schepen) in hun midden en vertegenwoordigers van het Wereld Natuur Fonds (dw) Davidsfonds Kallo Vrijdag 19 oktober vindt in het parochiehuis te Kallo de jaarlijkse ledenvergadering plaats van het Davidsfonds. Men zal er het jaarprogramma toelichten. Er zijn dia's voorzien, waarna gezel lig samenzijn. Aanvang te 20 uur. Ruildag te Melsële Zondag 14 oktober houdt de Melseelse ruilklub ruildag in de gemeentelijke jongensschool. Van 8.30 u. tot 12 u. kunnen daar alle verzamelingsobjekten geruild worden. Er is een speciale stand voor prenten Artis, Historia en Initia. Voordracht in Kieldrecht De Kristelijke Bond voor Gepensioneerden richt dinsdag 16 oktober een voordrachtnamiddag in rond het thema «Grootou ders-kleinkinderen». Spreker is Robert Van Landeghem. Om 14 u. in Het Centrum. Noteer ook dat er voor de gepensioneerden elke woensdag kaarting is vanaf 13 u. Iedere donderdag om 13 u. is de dansgroep Levensvreugd aktief met het aanleren van volks dansen. Amici Musicae De Vriendenklub van de Beverse muziekschool, gevestigd in de Stationsstraat 12, plant een drietal aktiviteiten. Zaterdag 13 oktober wordt te 20 u. in de mediatheek van de gemeentelijke lagere school aan de Bosdamlaan een lerarenkoncert gehou den. Op 10 november is een koncert geprogrammeerd met leraren en leerlingen. Later (januari 1985) zal deze vereniging ook meewerken aan de Weense avond in het Gildenhuis. Het koncert van zaterdag vermeldt werken van Brahms, Tele- man, Fauré en H&ndel. Toegang gratis. Buitenkermls De Koninklijke Fanfare Sint-CecHia van Haasdonk stapt zondag 14 oktober op naar de Buitenkermis. Vanaf 14.30 uur geven de muzikanten daar een serenade ten beste. Kallo (Beveren). - De Chiro nam z'n intrek in nieuwe lokalen. (Iv) Kallo (Beveren). De huidige leden van de Chiro Chollak: lachende gezichten omdat een nieuw lokaal kon worden betrokken Iv meest voorkomende bospaddestoelen aangewezen en be noemd. Een uitstekende gelegenheid om kennis te maken met deze «kinderen van de duisternis», zoals zwammen wel eens genoemd worden. Er wordt verzamelen geblazen te 9u30 aan de kerk van Mazenzele. Op zondag 28 oktober heeft een andere paddestoe— lenexploratie plaats in het domein van de waterwinning Koevoet te Malderen. Bijeenkomst aan het gebouw van het pompstation in de Jodenstraat. Tijdens deze ekskursie ligt de nadruk meer op het determineren van paddestoelen. Uiteraard is ook hier iedereen welkom. Het wordt echter geen wandeltocht, wel een geduldig opzoeken van namen en paddestoelen. PADDESTOELENEKSKURSIE De Wielewaal organiseert dit jaar twee paddestoelenaktivitei- ten. Op zondag 21 oktober wordt een geleid bezoek gebracht aan het Kravaalbos. De twee gidsen zullen deskundige uitleg verschaffen over de bouw, de groei, de voortplanting en de verspreiding van paddestoelen. Vanzelfsprekend worden de ÖENDerm°^° DENDERMONDE 3* Jaargang - nr. 41 DENDERMONDE 1984 1' ORGELCYCLUS Abdijkerk, zondag 14 oktober, 16 uur KAROL GOLEBIOWSKI (Polen) Met medewerking van de Stedelijke Dienst Cultuur en Toeri Socio-Kulturele Info-Kalender Vakantiekiekjes Maandag 15 oktober worden de leden van Fotoklub Lichtkunst in Melsele venvacht in het klublokaal. Men kijkt naar vakantie opnamen. lief Fototentoonstelling >e i De Beverse fotoklub expozeert zaterdag 13 en zondag 14 en I oktober foto's en klank-diareeksen over Haasdonk. In het Haasdonk.se parochiecentrum op zaterdag van 14 u. tot 19 u en zondag van 10 u. tot 12 en van 14 u. tot 17 uur. ef8f KAV-aktiviteiten [raaf Zaterdag 13 oktober bij KAV-Melsele om 10 u. in het O.L- amb Vrouw-Gaverlandinstituut, Grote Baan 183, bezinning. Maan dag 15 oktober leert Rita De Handschutter een nieuwe therapie aan, de voetreflexzonemassage, om 19.30 u. in het Sint- ïsabethrusthuis; het initiatief komt van KAV-Vrasene d-st wei Weduwendag it dj» KVLV-afdeling van Haasdonk gaat maandag 15 oktober naar een weduwendag te Zwijndrecht. Aanvang te 14 uur in het L"J BikJenhuis aldaar. Ook de afdeling van Kallo komt hierheen, der Ziekenzorg 11 De afdeling Ziekenzorg richt woensdag 17 oktober een ontmoe- üngsdag in voor zieken en gehandikapten. Aanvang in het Parochiehuis van Haasdonk om 14 uur. 'erse revue Blau-kabaret-revue «Beveren, das heel ons leven» kent iel bijval. De vertoningen van vnjdag 12, zaterdag 13. 14 en maandag 15 oktober zijn uitverkocht. Het d daarop zijn nog twee extra-vertoningen gepland, e naar het NMKN-kantoor voor kaarten! ilfilmklub aktief [dag 13 oktober is de Beverse Smalfilmklub op twee inen aktief. Er is een reis gepland naar Photokina te Keulen it Mac-fotocenter. Vertrek om 6 u. Na de middag wordt een dere ploeg afgevaardigd naar het rusthuis van Melsele, waar in filmvoorstelling wordt gehouden. Begin om 14.30 uur. [V-V. Nele op wandel Vlaamse Vrouwenbeweging Nele gaat dinsdag 16 oktober stadswandeling naar Antwerpen. Men verkent de omgeving 1 het Steen Vertrek te 13.15 u aan het oud-kerkhof te 'oren. Zaterdag is er kaas- en zangavond. 'ivlele Bescherming Melsele aterdag en zondag 13 en 14 oktober is de Civiele Bescherming i>i(K uu" ^e,se,e m de weer op de Dijkkermis. vanaf 14.30 u. p "°eesdag 17 oktober volgen de leden een les over chemische produkten Een en ander vindt plaats om 19.30 u. in de gemeenteschool. ZATERDAG 13 OKTOBER 8.O9 u. Speleologie in de grotten van Rochefort, door V.T.B.-VAB. St.- Gillis. Vertrek: kerk St.-Gillis om 8 uur. Verzamelen: kerk Rochetort om 10 uur. 11.00 u. Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C S.C -vormingswerk in café Voor Allen te St.-Gillis. Tot 12.00 u 11.00 u Sociaal dienstbetoon door schepen Hubert Maes, ingericht door K.W B.-Boonwijk, aan de Gasthuisstraat 106 te St.-Gillis. Tot 12.00 u. 13.00 u Wandelconcert door de Kon. Fanfare Vreugd in Vrijheid te Appels, daarna om 18.00 u.. eetmaal en om 21.00 u. bal in zaal De Wijngaard te Appels, t g v. St.-Ceciliafeest 14.30 u.: PI. Eucharistieviering in de kerk te Grambergen, opgeluisterd door het Jeugdkoor Jeko. 16.00 u Concert door het Jeugdkoor Jeko voor Ziekenzorg Gramber gen, in het Parochiaal Centrum te Grambergen. 17.30 u.: PI. Eucharistieviering in de kerk St. Gillis-Bulten, t.g.v. het St.- Ceclliafeest, opgeluisterd door het St.-Gregoriuskoor. ZONDAG 14 OKTOBER MAANDAG 15 OKTOBER 8 30 u. Bezoek aan het Voedingssalon te Brussel, door K.A.V.-Keur. Vertrek met de lijnbus aan de spoorwegbrug Keur 9.00 u.: Bezoek aan het Voedingssalon te Brussel, door K.A.V. Gramber gen. Vertrek aan de kerk te 9.00 u. 11.00 u Sociaal dienstbetoon door gemeenteraadslid Lutgart De Beul, ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. Tol 12.00 u. 17.00 u.. Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in het Sociaal Centrum. Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 18 30 uur 19.30 uur: Gespreksavond «Gezondheid, ik wil wel, maar...-, ingericht door K.A.V.-Oudegem in het parochiecentrum, Hofstraat 9 te Oudegem Volgende gespreksavond op 22/10784 over het thema «Vrouwen rond 45 jaar-, 19.30 uur: Feestvergadering door K.A.V.-Lutterzele met voordracht over het thema «Gezondheid, ik wil wel, maar...», In het St.-Lutgartcen- trum. 20.00 u Gespreksavond «Gelovig zijn, een zaak voeren», door E.H. De Schacht, o.a. bijgewoond door het C.M.B.V.-Oudegem, in het oud gemeentehuis te St.-Gillis. 20.00 u Algemene oudervergadering in samenwerking met de stede lijke dienst Verkeersveiligheid, handelend over de nieuwe verkeersstudle rond de school, ingericht door de oudervereniging in de gemeentelijke jongensschool, Rootjensweg te Grambergen. 20.00 u.: Algemene vergadering met voorstelling jaarprogramma voor K.A.V. St.-Gillis-center in zaal Gildenhuis. DINSDAG 16 OKTOBER 9.00 u.: Ochtendseminarie: 5de les «Leren spreken en omgaan met elkaar» voor K.A.V.-Grembergen in het parochiaal centrum HERDENKING 150STE VERJAARDAG VAN DE GEBOORTE VAN EMANUEL HIEL Vrijdag 12 oktober 1984 te 20 u. Feestzitting in het stadhuis: gastspreker. Senator Lydia De Pauw-Deveen zang: Chris Pee piano: Frans Doorns. Vrijdag 19 oktober 1984 te 20 u. Avond met werk van Hiel in het stadhuis: koren Jeugdkoor Jeko, Gymel-ensemble, St.-Grego- riusgilde. Voordracht: Rita De Mulder. Piano: Dirk Vermeir. TENTOONSTELLINGEN VAN 13 TOT 23 OKTOBER 1984 In het stadhuis ingericht door het Stedelijk Museum met medewerking van het Dendermonds Documentatiecentrum. -E. HIEL - 1834-1809» Toegankelijk van maandag tot vrijdag van 9 U.-12 u. en van 13 u. tot 18 u., zaterdag en zondag van 10 tot 18 u. IN DE STEDELIJKE OPENBARE BIBLIOTHEEK -PETER BENOIT - 1834-1001» Toegankelljk van maandag tot vrijdag van 14 tot 20 u. en '8 zaterdags van 9 tot 12 u. Gratis toegankelijk. 19.00 u.: Wekelijkse hobbyclub: demonstratie kantklossen, voor de Soc. Cult. ver. v. Vlaamse Liberale Vrouwen, in café Welkom te St.-Gillis Tot 21.00 u. 19.00 u Voordracht en demonstratie «Gezonde voeding», ingericht door K.V.L.V.-Baasrode in zaal Scaldis 19.45 u Cursus prenatale: 6de les «De bevalling: verschillende methoden», ingericht door het O.L.Vrouw van Troost, Ziekenhuis i.s.m. het N.W.K., In het ziekenhuis, Zwarte Zusterstraat 2/4 te Dendermonde. Gratis inkom. 20.00 u.: Voordracht: «Sfeer in de woning met natuurlijke middelen-, ingericht door Jong K.A.V.-Keur in zaal t Klokske 20.00 u Voorstelling van het nieuwe Rilke-boek «Uren en Beelden» M. Van Vossoie, ingericht door het Davidsfonds Dendermonde in het WOENSDAG 17 OKTOBER 8.30 u Kookcursus: 5de week, ingericht door K.A.V. St.-Gillis-center in Jeugd zonder Dak Van 8.30 u. -11.30 u en van 19.00 u. - 22.00 u. 13.15 u. Namlddaguitstap naar Gent, o.l.v. gids, met bezoek aan het stadhuis en Museum van Volkskunde, door C.M.B.V. St.-Gillis. Vertrek: kerkplein St.-Gillis. 14.00 u.: Filmvoorstelling «De familie Spreeuw» voor kinderen van 8 tot 15 j„ ingericht door Jefi Grambergen In het Kalleke Step-theater, St.- Elooistraat 15 te Grambergen. 19.45 u Demonstratie «Broodjes en smoutbollen bakken» ingericht door K.A.V.-Appels in het parochiaal centrum 20.00 u.. Dia-voorstelling U.S.A., door M De Saeger, in Studio 3, Brusselsestraat 106 te Dendermonde. Organisatie: V.z.w. Weekend 20.00 u Fotografie: fotomap O.V.U. bespreken van de foto's door H. D'Haen, voor de Fotografische Kring in de Stedelijke Nijverheidsschool. DONDERDAG 18 OKTOBER^ 9.30 u.: Seminariedag in huize Cardijn «Een mens laeft niet van brood alleen», voor K.A.V.-Baasrode. Tot 15.30 u. 19.00 u Voordracht met toepassingen «Lekkere zoete en pikante taarten», ingericht door K.V.L.V -Schoonaarde. aan de Opstalstraat 4A te Schoonaarde 20.00 u. Kaartavond in Studio 3, Brusselsestraat 106 te Dendermonde. Organisatie: V.z.w Weekend VRIJDAG 19 OKTOBER 9.00 u.: Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 11 u. 10.00 u Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in de Bond Moyson te Dendermonde. Tot 12.00 u. 19.00 u Algemene vergadering onder het thema «Gezondheid, ik wil wel, maar...», voor K.A.V. Dendermonde-centrum in de Mariakring. 20.00 u.: E. Hlelvlering in het stadhuis te Dendermonde, met o.a. deelname van het Gymel-ensemble en het Jeugdkoor Jeko. 20.00 u.: Zang-avond in de muziekschool te Lebbeke, georganiseerd door het Davidsfonds Dendermonde, met o.a. deelname van het St.- Jozefskoor. RECUPERATIE VAN AFVALOLIE PLAATSEN VAN OLIECONTAINERS Een bijzondere bedreiging voor het leefmilieu vormt de afvalolie. Zowel het drinkwater afs de mikrofauna en -flora in het oppervlaktewater kunnen erdoor aangetast worden. Bovendien kunnen bepaalde processen in zuiveringsinstallaties voor riool water ernstig ontregeld worden en zelfs uitgeschakeld. In Dendermonde kan dit een probleem betekenen voor de werking van het kollektorensysteem met verzamelpunt in het zuivenngs- station op het industrieterrein Hoogveld. Terwijl de autoherstel- plaatsen in het algemeen reeds het initiatief namen de afvalmo- torolie voortkomende van smeerbeurten te verzamelen en te verhandelen, is er op dit ogenblik nog geen oplossing voor de wagenbezitters die zelf de motorolie verversen, en voor de olie van huishoudelijke oorsprong. Daarom zullen er, vanaf de maand oktober, containers voor recuperatie van olie geplaatst worden, naast de bestaande glascontainers, In de onderscheiden deelgemeenten van de stad Dendermonde. Elke container bestaat uit drie delen waarvan hét onderste deel als vergaarbak voor de olie dient. In de bovenbouw is een ruimte voorzien voor het leeggoed en twee openingen voor de rekupjeratle van batterijtjes. Het leeggoed, voornamelijk bestaande uit dozen en zakken, vormt ook een probleem bij de reeds geplaatste glaskontainers. Een kombinatie waarbij de oliekontainer naast de glaskontainer geplaatst wordt, zal dit probleem dan ook oplossen. De inter- kommunale DDS zorgt zelf voor de lediging en de verkoop van de afvalolie. De opgehaalde afvalolie zal bij de geïnteresseerde afnemers voorafgaandelijk worden gezuiverd door decantatie, soms door centrifugatie. Uiteindelijk wordt ze bijgemengd bij de extra zware stookolie naar rato van maximaal 1% en op die manier als brandstof gebruikt. donderdag 11 oktober - Dendermonde 1 (Vlasmarkt Keur Blauwe steen) Donderdag 18 oktober - Dendermonde 2 (Grote Markt Donckstraat De Dammen) 11-11-11 Kemcomlté Dendermonde 11.11.11-Dendermonde - Centrum nodigt alle geïnteres seerden uit op haar vergadering van 15.10.'84 om 20 uur, Stadhuis. Markt. Dendermonde. Samen kiezen we ean project in de Derde Wereld dat we steuneh, en werken we de 11.11.11-aktie uit. 60]. geh. Severinus Van Royen - Bert Elvire; Koebosstraat 52, Appels. 50 j. geh. Georges De Smet - Verbeke Lucina, Nieuwstraat 15, Schbon- aarde Judocus Landers - Meys Joanna, Oudebaan 137, Oudegem Jan Heyvaert - Vermeir Maria, Provinciale Baan 45, Baasrode. Cesar Van Cauwenberghe - Segers Luciana, Martelarenlaan 5. Grembergen. SCHAKERINGEN VAN GROEN Programma TENTOONSTELLING Ros Beiaardzaal Stadhuis Deelname door: - de leden verenigingen van de Raad voor Leefmilieu - de stad Dendermonde - Belgische Natuur- en Vogelreservaten - Bond Beter Leefmilieu - Vlaanderen - Centrum voor Natuurbeschermingsedukatie - Coördinatie Comité voor de bescherming van Vogels - Nationale Campagne Bescherming Roofdieren - Wereldnatuurfonds Vlaanderen Openingsuren: dinsdag 9 tot en met zaterdag 13 oktober van 14 tot 17 u., zondag 14 oktober van 10u30 tot 17 u. Op zondag en maandag gesloten tussen 12 en 14 uur. Inkom gratis. WANDELINGEN Zaterdag 6 oktober, 14 uur: Sint-Onolfspolder, bijeenkomst Nieuw Sas, kant Appels. Zondag 7 oktober, 14u15: Grembergen Broek, bijeenkomst Oude Scheldebrug, kant Grembergen (WW Watersport). Zaterdag 13 oktober, 14 uur: Vlassenbroekpolder, Kerkje Vlas senbroek Zondag 14 oktober, 14u15: Kalendijk, Brusselse Poort. Rubberlaarzen en wandelkledij worden aanbevolen voor deze wandelingen. KARNAVAL DENDERMONDE CENTRUM Het College van Burgemeester en Schepenen bevestigt dat de kamavalviering 1985 van Dendermonde-Centrum zoals vonge laren doorgaat de eerste zondag volgend op Aswoensdag, nl. op 24 februari 1985.

De Voorpost | 1984 | | pagina 15