De Voorpost - 12.10.1984 - 17 Lokeren. Postzegelruildag in zaal Het Volk (Polo) Sint-Gillis-Waas Fakkelloop Een fakkelloop heeft plaats in De Klinge op 20 oktober (samenkomst aan het gemeentehuis om 15.45 u.) in Sint-Gillis zelf op 20 oktober (samenkomst aan het gemeentehuis om 1615 u), In Meerdonk op 21 oktober (samenkomst aan het gemeentehuis om 15 u.) en Sint-Pauwels op 28 oktober (samenkomst aan het gemeentehuis om 10 u.) KuUuurkalender Verenigingen en andere belangstellenden die de nieuwe kul- fuurfcalender willen bekomen kunnen die op werkdagen tussen 8 en 12 en op zaterdag tussen 9 en 11 u. afhalen op het gemeentehuis. De kalender behelst de peripde 1 oktober 1984 (Ot 31 maart 1985. KAV-De Klinge Dinsdag 16 oktober bij KAV-De Klinge om 20 u. in het parochiehuis vergadering over gezondheid en ziekte bij kinde ren, o.l.v. Anne-Marie Van Soye-De Rop. Sint-Pauwels. Kamiel Cantens (rechts), lid van het ge- meentepersoneel, ging met pensioen. Burgemeester De Mey overhandigde hem een kunstschotel en een glasraam (lv) Sint-Niklaas Kursussen voor werklozen Het ABW organizeert in Sinaai kursussen voor werklozen Frans, Engels, typen, snit en naad, informatika (als er tenminste voldoende inschrijvingen zijn). De cyclus start maandag 15 oktober voor Frans en Engels en donderdag 18 oktober voor de andere disciplines. Ze worden gegeven in het voormalige gemeentehuis op de Dries. Info via CC Den Dopper, Klokke Roelandlaan 24 in Sinaai, tel. 776.40.35. Vlaams Zangfeest Zondag 14 oktober vanaf 14.30 uur Vlaams Zangfeest in de schouwburg, M;m.v. de Wase Lijsters en het Sint-Niklaaskoor, de jeugdkapel en de VNJ-herauten, het koperensemble o.l.v. Jef Burm is gastvedette. stelling «Het offer is kort» met Jan Decleir. Vzw De Spiegel organizeert. Wielewaalsymposium Zondag 14 oktober van 9 tot 17 uur in hotel Serwir symposium van de natuur- en milieuvereniging Wielewaal over «Het noord- Wase krekengebied». Spel en speelgoed Vrijdag 12 oktober (18-20 u.), zaterdag 13 oktober (10-12 en 14 tot 18 u.) en zondag 14 oktober (10-12 en 14 tot 18 uur) in de Don Boscoschool, Tulpenstraat 16, tentoonstelling over «Spel en spaelgoed» en «Kind en boek». Een informatief-pedagogi- sche tentoonstelling, georganizeerd i.s.m. het kinderdagverblijf Zonnestraal, het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn en de vrije bibliotheek van Don Bosco. Voor info bellen naar 776.55.88. Siberische volksdansen De afdeling Sint-Niklaas van de Vereniging België - USSR biedt de gelegenheid, een optreden bij te wonen van het Siberisch volksdansensemble van Krasnojarsk, zondag 14 oktober om 20 u. in Willabroek. Wie meewil belt naar nr. 776.96.41 Chlro Sakanda Zaterdag 13 oktober om 20.30 u. in de Don Boscozaal vijfde herfstbal van Chiro Sakanda, met discobar The Starbells. Aperitiefkoncert Zondag 14 oktober om 11 uur in het auditorium van de muziekakademie, Hofstraat, aperitiefkoncert georganizeerd door LVMS in samenwerking met de muziekakademie en het stadsbestuur. Het loon van Boon Maandag 15 oktober in de schouwburg, 20 u, toneelvoorstelling «Het loon van Boom». Een bewerking door Bent van 'De memoires van de Heer Daegeman' geregisseerd door Jaak Vissenaken. Louis-Paul Boon schreef de oorspronkelijke Oostvlaams kappersdag Maandag 15 oktober in hotel Serwir Oostvlaamse kappersdag georganizeerd door de Nationale Kamer der Belgische Kap pers. In de voormiddag debatten over sluikwerk in de kappers- sektor, in de namiddag wordt de mode onder de loep genomen, vanaf 17 u. kapselshow door de Akademie Dirk De Witte uit Sint-Niklaas. ATB-De Natuurvrienden Zaterdag 13 oktober bij ATB-Werkgroep Bergstijgers om 18.30 uur etentje in het Natuurvriendenhuis te Waasmunster (info: tel. 777.09.48). Ook zaterdag, in de namiddag, optreden van de kindergroep Edelweiss van de volksdansafdeling van De Na tuurvrienden n.a.v. het tienjarig bestaan van de jeugdafdeling Boerke Naas (in de kalfac van het kollege). KAV-aktivlteiten KAV-Sint-Jan uit Sint-Niklaas zet een gespreksavond op rond «Winkelen in krisistijd». op maandag 15 oktober om 20 u. op het Sint-Jansplein P KAV-Belsele-Vaik demonstreert hoe je voetreflexzonemas- sage toepassen kan Op maandag 15 oktober in Ons Heem, Watermolenstraat. R. Meys leidt de bijeenkomst. KAV-Belsele-Centrum heeft het maandag 15 oktober om 20 uur over gezondheid, in de parochiezaal. Veerle De Cock - Van Helsland leidt in KAV-Nieuwkerken informeert dinsdag 16 oktober om 19 u. over gezondheid, in de Katholieke Kring. KAV-OLVrouw demonstreert dinsdag 16 oktober om 19.30 uur in Huize De Meerleer het «Vierseizoenenmenu». O.l.v. Leen Vermeiren - Adrieaenssens. KAV-Don Bosco praat over gezondheid op dinsdag 16 oktober om 20 u. in het Dobocentrum. Maria Bernaert - Van Vlierberghe leidt in. KAV-Kristus Koning heeft het woensdag 17 oktober in de zaal onder de kerk over gezondheid. Om 20 u. Forumfilm Woensdag 17 oktober wordt de film «Fitzcarraldo» van Wemer Herzog geprojekteerd in het kader van de KFL-jubileumcyclus. Om 20.15 uur in de zaal Select, Parklaan. Vrouw in Sovjetliteratuur Woensdag 17 oktober om 20 u. in de konferentiezaal van de stadsbibliotheek, Heymanplein, voordracht door dr Maurits Coppieters over «De vrouw als auteur en heldin in de Sovjetlite ratuur». Teksten worden voorgedragen door Chris Vaes. Kardinaal Danneels Dinsdag 16 oktober om 20.30 uur voordracht door kardinaal Danneels in de feestzaal van het stadhuis. Hij handelt over geloof en samenleving. Met deze manifestatie zet de Katholieke Gilde - KVHU het akademiejaar in. New-wave Vrijdag 12 oktober treedt de new-wavegroep The Int op in vzw Karree, Moleken 2 in Sint-Niklaas. Om 21 uur. Schilderkunst Dinsdag 16 oktober verzorgt Harold Van de Perre een spreek beurt over schilderkunst in de konferentiezaal van de stadsbi bliotheek, Heymanplein. Om 20 u. Het Davidsfonds organizeert. Het gaat over Breughel. Oekedoeleken Woensdag 17 oktober om 14 uur in het exlibriscentrum, Regentiestraat 65, poppenkastvoorstelling door Oekedoeleken. Kathechese*in de basisschool Tot ainde 1984 kan je in de bibliotheek Het Centrum, Grote Markt 40, gaan kijken naar een tentoonstelling over kathechese in de basisschool. Op dins-, woens- en donderdagen van 8.30 u. tot 12.30 u. en van 13 u. tot 20 u., op vrijdag van 14 tot 20 u. en op zaterdag en zondag van 10 tot 12 u. De Mongomuziek Donderdag 18 oktober om 20 u. in de stadszalen, Leopold II- laan, spreekbeurt in het kader van de Mongotentoonstelling. Dr. J Gansemans heeft het over de traditionele muziek van Centraal Afrika. Lourdes Dinsdag 16 oktober om 19.30 uur in het KA V-lokaal onder de kerk van Kristus Koning praat men bij KWB-Kristus Koning over Lourdes en de bedevaart. Therapie Donderdag 18 oktober om 20.30 uur in Het Centrum, Grote Markt, spreekbeurt door Bruno-Paul De Roeck over «De harde kern van de zachte sektor», georganizeerd door het Centrum voor Man, Vrouw en Gezin vzw. Over de Gestaltpsychologie als therapie. Britse mijnwerkers Woensdag 17 oktober om 20 u. in het Textielhuis, Mercator- straat 87, solidariteitsavond van het ABW met de Britse mijnwerkersgezinnen. Een aantal mijnwerksvrouwen zullen aanwezig zijn. Naar Parijs Culturele Centrale Aktiva van het ABW onderneemt een trip naar Parijs op 2, 3 en 4 november. Info via tel. 776.35.14. Rijkswacht feest Vrijdag 26 oktober feesten van de rijkswacht van het distrikt Sint-Niklaas. Om 17.45 uur optocht aan het stadhuis, om 17.30 uur bloemenhulde, om 17,45 uur eucharistieviering in de dekenale kerk en om 18.30 uur ontvangst en toespraak door de distriktskommandant op het stadhuis van Sint-Niklaas. Bal van de Rode Roos Zaterdag 3 november «Bal van de Rode Roos» in de stadsza len. Het orkest Bobby Setter werd uitgenodigd. Info en kaarten via tel. 776.14.93. Twintig jaar SKBW Zaterdag 20 oktober vanaf 17 u. wordt het twintigjarig bestaan gevierd van de Syndikale Kamer van het Bouwbedrijf van het Waasland, en er is dan een banket met veel muzikale ambiance in hotel Serwir. Voor bruggepensioneerden Culturele Centrale Rust Roest van het ABW brengt op 25 oktober een bezoek naar de kaasmakers van Lo in de West hoek en reist op 10,11 en 12 november naar Parijs. Info via tel. 776.35.14. De broeders bouwen Dinsdag 16 oktober om 16.30 uur akademische zitting n.a.v. de nieuwbouw van een verpleegafdeling voor psycho-gerlatrische patiënten bij de Broeders Hiëronymieten. Gemeenschapsminis ter De Wulf zou aanwezig zijn en een gelegenheidstoespraak houden. KWB-Belsele Zaterdag 13 oktober raadsvergadering van de Belseelse KWB, om 20 uur in 't parochiecentrum. Vooraf (18.30 u.) eucharistie viering. ministerie van de Vlaamse gemeenschap. CMBV Dinsdag 16 oktober in het Gildenhuis te Stekene, 13u30, heeft mevrouw Van Acker het over «Leven met bloemen». Het CMBV organizeert deze bijeenkomst. Woensdag 17 oktober woont de jongerenafdeling van het CMBV in het Centrum te Sint-Niklaas een toneelvoorstelling door Ivonne Lex bij. KAV Donderdag 18 oktober, 19u30, Gildenhuis, algemene ledenver gadering van KA V-centrum. Mevrouw De Cock-Van Helslan- ders praat over «Gezondheid, ik wil wel, maar...». Het jaarpro gramma wordt ook voorgesteld. Zwemmen Wie met de WZK-afdeling Stekene wil gaan zwemmen kan dat elke dinsdag en donderdag van 19u30 tot 20u30 in het zwembad van het provinciaal domein te Wachtebeke. Voor info bellen naar (091) 46.84.22, (03) 779.78.77 of (03) 779.88.77. Filmavond 11.11.11 Het 11.11.11-weekeinde is gepland voor 9, 10 en 11 november met op vrijdag ondermeer een kwis, zaterdag een T.D. en zondag een infomarkt met allerlei standen over de Derde Wereld en met mogelijkheid om eens smakelijk te gaan eten ten voordele van deze aktie. De manifestaite zal plaatsvinden in de parochiezaal in de Kemzeekse Molenstraat en worden georga niseerd door het Solidariteitskomitee. Als informatie- en sensibilisatie-avond wordt nu vrijdag 12 oktober een filmavond georganiseerd met begin om 20 u. in het «doplokaal», Kemzeke-Dorp met vertoning van twee filmen rond de situatie in Uruguay. Eerst en vooral is er de film «De ogen van de Vogels», gemaakt door het Internationale Rode Kruis tijdens een bezoek aan de gevangenissen van Uruguay. Dan de film gemaakt door juffrouw Mortier samen met haar klas: «Ordale» (godsoordeel), een sterk symbolische prent uitge werkt, gerealiseerd, samengesteld en uitgebeeld door de kin deren. Trompkermis Trompkermis gaat dit jaar door op zaterdag 13, zondag 14 en maandag 15 oktober en op het programma voornamelijk duivenspelingen, schietingen en dansfeesten. Zaterdag zijn er kinderspelen en maandag is er en dat is toch wel ludiek vanaf 11 u. een «verklede bowling» voor dames. Waasmunster Herfstwandeling Zondag 14 oktober om 9 u herfstwandeling, met vertrek om 9u aan het park van kasteel Blauwendael. Een natuurgids leidt de tocht. In het kader van het «weekend van het bos». Themawandeling Zondag 14 oktober om 14u30 afspraak aan de Heikapel voor een themawandeltocht «Bos en bomen», onder begeleiding van een natuurgids. Het bos tentoon Het «weekend van het bos», georganizeerd door vzw Durrr Waasmunster, vindt op 13, 14 en 15 oktober plaats. In f Heidepark, Ommegangsdreef 11, vindt een permanente e> plaats over het bos in Vlaanderen en de Wase milieugroepe gen. Je kan terecht zaterdag van 14 tot 18 u., zondag van 10 12 en van 14 tot 18 u. en ook maandag (9 tot 16 u., v scholen). Zaterdag wordt om 19u30 een videomontage over Durmevallei gepland en de kinderen kunnen van 14 tot 16 «rekreatief knutselen» met bos- en boomelementen. Stekene Zele Natuurwandeling Zondag 14 oktober om 14 u. wandeling onder leiding van een CVN-gids. Afspraak aan de ingang van het oud gelaag in de Bormtestraat. Mosselfeest Van zondag 14 tot en met dinsdag 16 oktober mosselfeest van de volkskunstgroep F(pintje Vos in het Vossenhol aan de Sint- Janssteenstraat. De Lachzaaiers Zaterdag 13 oktober om 15 u. in de Bond Moyson, Dorpsstraat 71, optreden van showgroep De Lachzaaiers, met o.m. selek- ties uit operettes, sketches, etc. De Stekense afdeling van de Federatie van Socialistische Gepensioneerden van het Waas land organizeert. M.m.v. de Dienst Volksontwikkeling van het SENATOR COOREMAN OVER DE KRISIS Op vrijdag 12 oktober om 20 uur wordt er in het Gildenhuis d< senator Cooreman een voordracht gehouden met een bege: dende filmvoorstelling. De voorzitter van de Zeelse CVP zal alle aspekten van de huidige krisis doorlichten en een antwoc zoeken op vele vragen: Kan de werkloosheid verminderen' Zal de rente dalen... of stijgen? Kan België de pensioen» verhogen.., of blijven ze dalen? Waarom verminderen t belastingen niet? Hoe kan iedereen zijn eigen huis verwerver, Zal men de kinderbijslagen verhogen? VTB ZELE WANDELING Op zondag 14 oktober organiseert de VTB/VAB afdeling Zelf een kastelenwandeling te Destelbergen. Om 13u45 wordt e verzameld in het park van het domein Van Acker, aan de kerk t€ Destelbergen-Centrum, Tijdens de wandeling worden twet kunstateliers bezocht en wordt er door de kasteelparken Crab benburgh en Succa gewandeld. De totale afstand bedraag 6 km. Mogelijke deelnemers kunnen terecht bij VTB-medewe: ker L. Boone, Kouter 55"te Zele. Tel.: 052/44.42.17. Klelndiershow Op 13 en 14 oktober in de stadszalen, Leopold ll-laan, achtste Weindiershow van de Neerhofvrienden Groot-Sint-Niklaas. Za terdag' 10-21 u. en zondag 9-17 u. Jeugdbescherming Vrijdagavond 12 oktober eerste gespreksavond van de Jonge Natuurvrienden in zaal Forum, Truweelstraat. Onder de loep. de jeugdbeschermingsproblemen KWB-Don Bosco Vrijdagsavond 12 oktober lanceert KWB-Don Bosco z'n nieuwe jaarprogramma. Om 19.30 uur in het Dobocentrum. KWB OLVrouw 'r;. ||g f i i Zaterdag 13 oktober om 13.45 uur verzamelen de KWB-ers van ipmMpjg" OLVrouw aan de stadszalen Men bezoekt gezamenlijk de Mongotentoonstelling. Zondag 14 oktober herfstwandeling in Daknam vertrek om 13.30 uur met eigen wagens aan Huize De - T 11111 Op de vierde Schoolhouwfeesten van de Stekense jongensschool werden liefst 21 rekords KWB-Duizend Appels gebroken. Alle rekordbrekers brachten wc in beeld: Kurt Merckx, Steven De Ridder, Zonaag 14 oklober herfstwandeling van KWB-Duizend Appels, S"'n /v™' Sl'faan Kerkhof Jurgm Van Haulc. Jurgen Van Hooste, I - vhrr, 14 uur Ronny Van Guy se, hihp Van den Abeelc, hls Goossens, Jimmy Dullaert, Stefaan Vaerewijck, Stefaan Van Severen, Tijl De Witte, Stefaan Haeck, Dieter Van den Bergen, yeie in Kloddezak te Jan Decleirs «Offer» Bert V' Kris Valent. 's Avonds won de Davidsfondsufdeling, in feite de familie streek kwamen deelnemers Zaterdag 13 oktober om 0 30 u. in de schouwburg toneel voor- Van Du, tkwis (gremar) de prijskamp open (gvw) :ich aanmelden. Schepen tap plaats. Uit hc< voor de sport Alfons Rupus Sint-Niklaas, rekreatieoord De Ster. Zoals vorige week toegelicht vond een 'demonstra- Wichelen. De volksdansgroep Emaes zorgde voor de stemming (vw) tiedag groenvoorziening' plaats, op initiatief van de Vereniging voor Openbaar Groen en Ugexpo. Politici uit Sint-Niklaas, Hasselt, Brugge, enz. kwamen een kijkje nemen (lv) Bij KAV en KWB Vrijdag 12 oktober raadsvergadenng bij KWB-Sint-Jozef, paro chiehuis 20 u. Vrijdag 12 oktober leidt Piet Van Acoleyen een gespreksavond over gezondheid georganizeerd door KAV-Heirbrug in de paro chiezaal aan de Gentsesteenweg 1 om 20 u. Zaterdag 13 oktober om 20 u. kaarten met KWB-Eksaarde in het Gildenhuis. Zondag 14 oktober demonstratie i.v.m. het «Vierseizoenenme nu» o.l.v. Kathleen Meganck, in Ter Oude Kerke om 13.30 u. KAV-Spoele organizeert. Zondag 14 oktober om 10 u. bij KWB Sint-Laurentius informatie vergadering in het Centrum over het gehandikaptenbeleid, o.l.v. Marc Van Hoecke. Maandag 15 oktober bezoekt KAV-Lokeren-Centrum het voe dingssalon op de Heizei in Brussel. Dinsdag 16 oktober om 13.30 u. demonstratie over het bakken van broodjes en smoutebollen bij KAV-Heirbrug, in de paro chiezaal Dinsdag 16 oktober om 19 u. richt KAV-H. Hart een gespreks avond in de basisschool op Heiende 16: Carine Strobbe spreekt over gezondheidsvoorzieningen in de sociale sektor Woensdag 17 oktober organizeert Kong KAV-Lokeren een gespreksavond over «Van jojo tot bipbip», om 20 u. in het parochiecentrum.

De Voorpost | 1984 | | pagina 17