I Pierre Verhavert: ien kwarteeuw korfballer op het veld, de zaal en achter de bestuurstafel Mario Bauwens en Daniël Ott halen zilver op de open Belgische kampioenschappen Dokter Peersman stapt op als voorzitter bij V.W. Hamme len-arir ig. De Voorpost - 12.10.1984 - 25 JUDO De Open Belgische kampioenschappen brachten twee Zeelse judoka's in de kijker, Mario Bauwens en Daniël Ott. Beiden behaalden zilver. Vooral de prestatie van Mario Bauwens sprak tot de verbeelding. Hy kwam in de klasse - 95 kg. uit tegen de op nationaal vlak ongenaakba re Robert Van De Walle. De Zeienaar vocht een opge merkt tornooi. Hy had in halve finale reeds de voor de O.S. geselekteerde Nederlander Rapmund met een enig mooie ippon uitgeschakeld. In finale kwam hy gemoti veerd en zonder komplexen op de tatami tegen Van De Walle. Teveel beslommeringen Dokter Peersman heeft zyn ontslag ingediend als voorzit ter van Vigor Wuitens Hamme. Het was een verrassende melding. Dokter Peersman vertrekt in geen geval omdat hij in onmin leeft met andere klubleiders. Als geneesheer in een ziekenhuis te Aalst, kan hy nog moeilijk het ambt van voorzitter van een dynamische voetbalvereniging kombineren met zijn dagelykse bezigheid. Voetbal. Voorzitter Peers man van Vieor Wuitens De h. Peersman zou wei lid blijven van de Raad van Be heer van V.W. Hamme. Bij de vierdeklasser betreurt men het besluit van de voorzitter. «Ik heb de h. Peersman per soonlijk verzocht om op die beslissing terug te keren en aan het bewind te blijven. Of dat zal lukken is een andere zaak», aldus ondervoorzitter André Vercauteren. «Ik breng begrip op voor de beslissing van die man. Ik weet dat hij vele be slommeringen heeft. Het was hem niet altijd mogelijk om op iedere aktiviteit van V.W. Hamme aanwezig te zijn. Ik kon best met hem opschieten. Hij toonde zich een minzame, maar ambitieuze klubleider. Her «en der werd reeds mijn naam genoemd als kandidaat opvolger. Ik ambieer in geen geval het ambt van voorzitter, op voorwaarde dat er een lei der aan het bewind komt die de koers die we hebben uitge stippeld wil verder zetten. Dat wil zeggen ambitieus streven om het voetbal in de gemeente hogerop te tillen. Dat kun je niet alleen met jongens uit de buurt. Daarvoor moet je spe lers aantrekken als Pirelli of een Frankie Vanhaeck. Finan cieel zijn wc in staat om op dat vlak inspanningen te leveren Momenteel schommelt het ge middeld aantal toeschouwers rond de vijftienhonderd. Door spektakelvoetbal te brengen en resultaten te behalen kun nen we de kaap van tweedui zend toeschouwers behalen. Bij de voorstelling heb ik mijn zienswijze al te kennen gege ven. Derde klasse is een streef doel. Niet het einddoel. Als klub binnen een gemeente van 25.000 inwoners moeten we op termijn bekeken tot tweede klasse kunnen doorstoten Dat kan uiteraard niet van vandaag op morgen. Daarom ook is het nodig dat er een vooruitstre vend beleid wordt gevoerd. Geen dorpsgeest. Met een der gelijke ingesteldheid raak je aan lager wal en word je vroeg of laat een provincialen» Opgepept Op het sportieve vlak is er bij V.W. Hamme geen vuiltje aan de lucht. «De 5-0 zege tegen Zuun heeft het moreel opge vijzeld», zegt veldtrainer Eddy Maes. «Nu zondag staat de verplaatsing naar het West- vlaamse Wilsbeke op de agen da. Zoals we momenteel evo lueren, moeten we bekwaam zijn om minstens een punten- deling af te dwingen. Zelfs een overwinning acht ik tot de mo gelijkheden. Vorig jaar be haalden we tegen deze ploeg slechts één punt op vier. Mo menteel hebben we met geen gekwetsten af te rekenen, wat wil zeggen dat er aan de sa menstelling van de ploeg geen enkele wijziging wordt ge bracht». Varia Speler Rudy Devers is vorige week in het huwelijk getreden. Zijn kollega Peter Baert zegde op zijn beurt den «Armée Bei ge» vaarwel en kan nu ook stilaan aan.... trouwen gaan denken. Prijsschutters bij V.W. Hamme zijn er voldoen de: Frankie Vanhaecke nam zés goals voor zijn rekening. Luc Schuddinck, Franco Pirel li, Guy Lammens en Alfons Maes scoorden ieder twee doelpunten. Bij de invallers kwamen Ronny De Beule, Geert Vercammen, Hugo Van Geyte en Peter Baert ieder één keer tot scoren. De prijsschut ters bij de juniores zijn mo menteel Keymeulen (2), Eeckhoudt, Van Bogaert en Verbeke met ieder één doel punt. Bij de scholieren toonde Willaert zijn trefkracht. Hij scoorde vier doelpunten. Blommaert, Tassent. Kurt Heirewegh, Bosman en Co- sijns scoorden elk een doel punt. Volgende spelers troffen raak bij de miniemen: Raem- donck, Everaert, Baert, Ga briels. Joos. De Vos, Tempels en Troonbeeckx. ieder één doelpunt. Rasschaert en Mal- fliet scoorden drie keer, terwijl Ouintelier zes goals voor zijn rekening nam. E.D.M. voor elke klub: die brug in de buurt van de 19, 20 over bruggen. Met dat verschijnsel heeft Pierre Verhavert, die er nu al vijfentwintig jaar korfballen heeft opzitten, niet meer te kampen. Hoe lang hij nog ak- tief zal zijn als speler? Ik heb altijd gezegd dat ik zou spelen tot mijn vijftigste, hoewel ik er aan het eind van vorig seizoen aan dacht me terug te trekken uit het eerste elftal om stilaan af te bouwen via het reservetcam. Atlantis Lebbekc heeft bij het begin van elk seizoen echter te kam pen met spelerstekort, een ge volg van late vakanties enz., zodat ik in de voorbije septem bermaand toch maar opnieuw begonnen ben. In het eerste team. We zegden het reeds. Pierre Verhavert is verknocht aan het korfbal. Net als zijn vrouw- overigens. Wat anders zou je kunnen zeggen van mensen die tijdens hun septembervakantie aan de kust. elk weekend op nieuw naar het binnenland trekken - dat trouwens altijd al hebben gedaan - om er te gaan korfballen? Pierre Van Rossem Bauwens stond met een koka (klein verschil) achter en bleef onverdroten aanvallen. Van De Walle had meer dan moeite om de Zeienaar van zich te houden. In de slotsekonden van de kamp gebeurde het. Met grote binnenwaartse beenveeg verraste hij Van de Walle. Een overwinning voor Bauwens dacht iedereen. Op het moment van de Bauwens- stunt was de bel gegaan, die het einde van de kamp aan kondigt. Een unieke gelegen heid om het imago van Van de Walle te redden. Na een lange diskussie beslisten de scheids rechters dat de worp van Ma rio na het eindsignaal kwam, zodat de titel van open Bel gisch kampioen toch nog naar Van de Walle ging. De morele winnaar was in ieder geval de Mario Bauwens, tweede in de open Belgische klasbak uit Zele. >ioenschappen in de klasse - 95 kg. Eigenlijk ver- Die prestatie is voor Bauwens hii Van de Walle maar de scheidsrechters dachten er een stimulans om nu door te gaan en onverdroten te blijven «over. (gvw) 6 VERDIENSTELIJKE LEBBEEKSE SPORTBEOEFENAARS 01 trainen tot hij de top bereikt. Een opdracht die binnen zijn mogelijkheden ligt. Mario wees er ook op dat hij zich niet ideaal had kunnen voorbereiden op het kam pioenschap. Van de Walles verontschuldiging werd overal rond gebazuind. Mario opende een zaak in meubelen en huis- houdapparaten en spendeerde er veel werk aan. Daags voor het kampioenschap woog hij nog 97 kg. Het werden vieren twintig uur vasten en water drinken. Op het moment van de weging woog hij 94,5 kg. Mario begon dan gebakjes en zoete limonade te drinken om zoveel mogelijk suiker op te nemen om krachten te winnen. Mario Bauwens wil nu trach ten een carrière op te bouwen en de bewering van een judo leider uit Gent, dat hij nog goed is voor twee Olympische Spelen klonk hem zo zoet als patékens in de oren. Hij is 22 jaar en beschikt nu over zijn volle kracht. Hij heeft nu de specifieke ju dotraining aangevuld met een programma hem opgelegd in George's Body- en Gym zaal. Hij wint er mee aan kracht en snelheid. Naast Mario Bau- Judo. Daniel Ott, zilver in de gewichtsklasse 65 kg. tijdens de open Belgische kampioenschappen, (gvw) wens kampte ook Daniël Ott, in de kategorie - 65 kg., aan de top. Daniël die zich speciaal had voorbereid op het kam pioenschap hoopte op de titel, maar moest zich tevreden stel len met de tweede plaats. Te gen de Schaarbekenaar Billai- re verloor hij met het kleinste verschil: een koka. Daniël die reeds verschillende provincie en Vlaamse titels won, was in 1982 vice-kam- pioen van België. Hij is een judoka die door enorme inzet veel vooruitgang maakt. Zijn sterk wapen was het grond- vechten. Hij heeft zich nu ook een harde training opgelegd die vooral gericht is op recht staand vechten en de resulta ten blijven niet uit. Hij hoopt dit seizoen opnieuw paraat te zijn om zowel individueel als in ploegverband de Zeelse kleu ren hoog te houden. Een vraagteken is het feit dat zijn vrouw een eerste kindje ver wacht en Daniël heeft nu reeds zenuwen. BENO wo: j? negenenveertigste aktief zyn in het fanionteam en t(jdens de wedstrijden nog va tgelmatig je korf scoren, het is niet iedereen gegeven. Daarnaast echter in de schoot van uda t klub én penningmeester, én wedstrydkommissaris, én materiaalmeester, én lid van de n e unciële kommissie, én zaalverantwoordelyke en veteranentrainer zyn, bewyst ten Ee olie dat je met hart en ziel aan je sport en aan je klub verknocht bent. voo krgelijke lijst van verdienste van Pierre Verhavert, weliswaar ingezetene van Buggen- ege out maar als korfvoetballer aktief b(j de Lebbeekse Korfbalklub Atlantis, heeft - zij itnmin de jury van de Lebbeekse Gemeentelijke Sportraad onberoerd gelaten. Enkele -hti Kken geleden werd Pierre Verhavert dan ook - oververdiend overigens - opgenomen in *1 gild van verdienstelijke Lebbeekse sportbeoefenaars. ii°n j end Bcelsior, Olympia, Van Praet een aanbod gekre- En toen kwam Frank Velde- Hiai Mlantis gen in het Antwerpse te gaan man op de proppen. Deze ilani Met het korfbal maakte korfballen. Bij Merksem. Ons sportieve dokter was al een raag Scrre Verhavert kennis toen antwoord, legt Pierre uit, lag paar keer van plan geweest bij ypj lij op vrijersvoeten liep. In in een brief klaar om te verzen- "L "~L ijn ijver Mariettc Van Praet, den, toen iemand van Excel- )jn latere echtgenote, aan de sior bij ons binnenstapte en 'O01 laak te slaan, liet hij zich niet voorstelde met nog een paar c Been bekoren door haar char- aktieve Excelsiorspelers de era nes. maar ook door de sport overstap te wagen naar Olym- &e zij al een tijdlang beoefen- pia. een team uit Anderlecht, aakt voor het beetje atle- pia kampioen en promoveerde over flink wat routine beschik- bek waaraan ik mij tijdens het naar eerste klasse. Imijn legerdienst bezondigde De Olympiakaars bleef ech- J Bij Excelsior bleef Pierre ter ook niet heftig branden en perhavert zowat tien jaar. Tot na zowat tien jaar begonnen het echtpaar Verhavert-Van Praet te gaan aankloppen om ze beiden te vragen toe te treden tot Atlantis Lebbeke. Een klub die weliswaar begin 1979 al gesticht was, maar nog over onvoldoende spelers be lt: het korfballen. Mariettc dat toendertijd in bevordering schikte. Het echtpaar stemde toe. Normaal had de klub in de hoogste reeks van start moeten ;te deel uit van de Schaar- uitkwam Over dat voorstel ttkse korfbalklub Excelsior werd enige tijd gepalaberd en in augustus 58 trad Pierre uiteindelijk besloten Pierre gaan. maar op vraag van Pierre rhavert ook tot die klub toe. Verhavert en zijn echtgenote Verhavert, goed bekend met Tevoren, herinnert de Bug- de stap naar Olympia te zet- de bondsvoorzitter en mede itenaar zich, had ik ten. De overstap viel nog best door het feit dat Atlantis, deels it enige vorm van sport mee ook, want dat eerstvol gend Uitzondering dan gendc seizoen speelde Olym- ook door, de overkomst van enkele oud-Appclsspelers. te, mocht Atlantis in de over gangsklasse uitkomen De klub van voorzitter Cyriel Maesschalck had overigens de k ploeg bij gebrek aan jeugd- ook in de Anderlechtsc klub wind in de zeilen, want tijdens ■telers nog amper een team problemen te rijzen. Vooral het eerste seizoen van haar >n opstellen en besloten werd wat betreft de doorstroming bestaan - 1979-80- eindigde ."klub op te doeken. Tevoren van de jeugd naar de eerste ze op een derde plaats in de had he echtpaar Verhavert- ploeg. veldkompetitie en slaagde ze tte Van Praet en Pierre Verhavert: samen meer dan vijftig jaar (foto Piet Hermans) er zelfs in, zowel met het fa- nion- als met het reservcteam, in de mikro-kompetitic de titel in de wacht te slepen. Speler en bovenop diverse bestuursfunkties Hoewel Pierre Verhavert gezworen had nooit een be- stuursfunktie te aanvaarden, toch wist Frank Veldeman hem te overhalen als vijfde man en tegelijk als materiaal- meester tot het K.C. Atlantis- bestuur toe te treden Bij die ene bestuursfunktie bleef het bovendien niet, stelselmatig werden zijn bevoegdheden verruimd. Zodat de Buggen- houtenaar momenteel pen ningmeester is, wedstrijdkom- missaris, materiaalmeester, zaalverantwoordclijkc, hij tot de financiële kommissie van de bond behoort en op de koop toe elke woensdagavond een groepje veteranen in het korf bal initieert. Voor een leek hebben dergelijke funkties misschien weinig om het lijf. maar wie de korfbalsport van dichterbij kent. beseft ook dat bijvoorbeeld de funktic van wedstrijdkommissaris. flink wat verantwoordelijkheidszin vergt. Wie ze niet of onvolle dig nakomt, zadelt zijn klub op met financiële aderlatingen. Die boetes aan de bond liepen bij «Atlantis vroeger tot 1.500 fr. op. Sinds Pierre Ver havert dat heft in handen heeft, wist hij ze terug te schroeven tot 150 fr. per seizoen. Onbekend maakt onbemind Vanzelfsprekend vindt korf bal in Pierre Verhavert een fervent verdediger. In tegen stelling tot wat velen die met de sport niet vertrouwd zijn denken, vergt het korfballen van de beoefenaars een dege lijke fysieke konditie. Het komt er dus op aan te trainen. Anders hou je het in de wed strijd geen 2 x 45 minuten vol. Bij Excelsior, geeft de Bug- genhóutenaar toe, heb ik nooit getraind. Bij Olympia ben ik ermee begonnen en toen ik lid werd van Atlantis, meende ik aan de jongeren het goede voorbeeld te moeten geven en ben ik intensief beginnen te trainen. Zo zwaar zelfs dat ik het in mijn body voelde en ik er met een dokter over sprak. Een gevolg van de leeftijd, stelde hij me gerust, het komt er op aan nu, meer nog dan tevoren, te gaan trainen. Wat ik dan ook gedaan heb. Naast een degelijke fysieke konditie, zijn vanzelfsprekend speldoorzicht, een goeie tech niek (balvaardigheid), lenig heid - als je die niet hebt, kan je dat gebrek kompenseren door inzet, voegt Pierre. Ver havert er meteen aan toe - en karakter van belang. Toegegeven, aldus onze ge sprekspartner. het korfbal is al bij al bij de massa een nog onbekende sport. De oorza ken? Wellicht het feit dat het korfbal een nog 100% zuivere amateurssport is. In een tijd dat de jeugd zich meer en meer vedettegericht opstelt en in de sport die zij beoefent enkel een dikbetaalde top viseert. Dergelijk doorgedreven amateurisme belet echter niet dat de korfbalsport een bijzon der aantrekkelijke sport is, die vaak gekruid wordt door spek- takulaire spelmomenten. Bo vendien is het een van de wei nige sporten waarin beide se- xen gezamenlijk «aan de slag» kunnen. Beginnende klubs blijven het echter moeilijk hebben kop boven water te houden. Enkele jaren geleden werden o.a. klubs opgericht in Aalst en leper, enigszins verwijderd van de grote centra Antwerpen en Gent. Zodat zich soms ver- plaatsingsmocilijkheden mani festeren. Ook in Aarlen werd ene klub opgericht. Ze geraak te echter nfet van de grond. Elke maand lees je in het bondsblad smeekbeden van die mensen om ploegen te vin den die bereid zijn een wed strijd te komen spelen. In de scholen wordt haast geen aandacht aan korfbal be steed. Gebeurt dat wel, zoals op de Antwerpse Linkeroever, waar een leraar L.O. in het bestuur zetelt van korfbalclub Sikopi, welnu, dan bulkt die klub van de jeugd. Elk jaar worden in de school tornooien georganiseerd, tijdens dewelke talentvolle korfballers gere kruteerd worden. Atlantis Atlantis is inderdaad na een veelbelovende start in het sei zoen 1979-1980 enigszins blij ven hangen, geeft Pierre Ver havert toe. Een paar slechte resultaten tastten het moreel aan en de samenhang van de ploeg ging er onder lijden Enige jaren geleden beschik ten we over veelbelovende jeugdspelers die voor de aflos sing hadden moeten zórgen, maar op de kritieke leeftijd verzeilden ze ergens in een andere sport of legden ze er gewoon het bijltje bij neer. Dat is trouwens het probleem

De Voorpost | 1984 | | pagina 25