•c L £M K.A.V.D. moet in gunstige zin bevestigen u Goals van Pirelli, Vanhaecke, Lammens en Schuddinck Aalst wil winnen tegen Borremans en Muylaert t it 3 n Zege lag in bereik Bezoekers k.o. na eerste ronde 1H /w -3 rr Dirk Catrysse in de kern van K.A.V. Dendermonde Boksen te Schoonaarde De Voorpost - 12.10.1984 - 27 VOETBAL E. Aalst - Diest: 3-3 Na de sensatieryke match tegen Diest, waarin Eendracht twee goals achterstand kon ophalen, wil trainer De Groote nu gaan winnen tegen Union, waar zijn voorganger Borremans de leiding heeft. Ook Gerrit Muylaert evo lueert in de geelblauwe rangen en dat is een oude bekende van de Ajuinen. Een zege op Union zou dus wel spek voor de Aalsterse bek zijn. Zondag zag het er voor de stond, zag niemand nog enig Ajuintjes echter niet zo fris heil voor de Aalstenaars, maar uit. toen ze een vroeg doelpunt de bezoekende doelman Coo- moesten inkasseren, nadat een mans liet een ver schot van werkelijk op zijn benen trillen- Crahay door zijn benen glip- de De Wolf flaterde na enkele pen en meteen klaarde de he sekonden. De jonge De Wolf mei op. Al bij al was deze werd bij de rust vervangen en gelukstreffer wel verdiend ook doelman Moyson moest want Eendracht bracht in die van het veld wegens een schou- tweede helft goad voetbal, al dcrletscl Hij zal er allicht op lijkt de nadruk toch teveel op Union niet bijlopen. de defensie te liggen. Daar Toen het aan de rust al 1-3 staat men met vijf man en 2e Nationale RWWM'.NG CENTS* ÏSEN5 S 053 21.9152 daarvoor posteert zich alerte Debougnoux, zodat het middenveld wel een woenstijn wordt. Toch had trainer De Groote aan de flankverdedi gers Moock en Crahay een aanvallende opdracht meege geven, maar de druk van het Diestse duo Meeus - Versae- vel, dat als derwisjen doorheen de Aalsterse verdediging -tol de, was te groot. Door die vroege goal in de war gebracht, was Eendracht tij dens de eerste helft enigszins van de kook en vond de goeie draai niet. Onderlinge misver standen lagen aan de basis van enkele flaters die evenveel kansen werden voor Diest. Eddy De Bolle en Crahay E. Aalst - Diest 3-3. Keeper Moyson kon niet beletten dat Peys de bal tegen de netten knalde, (per) zorgden dus voor het gelijk spel. Toch leek De Moor ons de mooiste dingen te tonen. Voor een wederoptreden was dat uitstekend. Ook Droes- saert kwam uit de verf met een mooi schot en een kopbal die -Provinciale I EVERGEM - K.A.V.D. 1-2 «Het is eindelyk gelukt, zegde menig Dendermonds klub- leider na de overwinning op Evergem». 't Werd trouwens hoogtijd. K.A.V.D. «stond» immers niet met de rode lantaarn. Nu moeten we trachten in dezelfde zin te blijven reageren en de remonte verder te zetten, aldus de kommentaar die zondagavond algemeen werd gehoord in de sportlokalen. Coomans enige last bezorg den. Droessaert mankeert nog enige snelheid, maar dat zal trainer De groote er wel in pompen. Ondertussen is bekend dat Ge rard Deroy moet geopereerd worden aan da lias en hij zal dus een hele tijd buiten strijd zijn. Geert Van Roy komt stil aan op zijn plooi en dat biedt dan weer perspektieven. j„f VN T 1Ê. E. Aalst - Diest 3-3. Droessaert schoot in de laatste minuut nog tegen de staak. Bijna bleven beide punten toch nog thuis, (per) i&flÜfl E. Aalst - Diest 3-3. Terwijl Moyson het uitschreeuwt en Crahay zijn doel afschermt staat Diest 1-2 voor langs Vandenbergh. (per) 3' Nationale olgd WALLONIA NAMEN-EENDRACHT ZELF. 2-2 Trainer Pfaff, tevreden met de L r. puntendeling, stelde dat zijn En gehandicapt Zele heeft te Namen zyn blazoen van pk)eg rekening gehouden met ongeslagen ploeg op verplaatsing alle eer aangedaan. In de de tweede helft, een punt ver tweede helft kwamen de Zeienaars zelfs dicht bij de zege toren had. «Het is jammer dat maar eens te meer werden de geboden kansen niet benut, wij zoveel kansen nodig heb- Toch haalden de trikolores een verdiende puntendeling ben om een doelpunt te luk- ondanks de afwezigheid van een drietal titularissen. kcn 0"ze twee treffers kwa men telkens uit stilstaande fa- Mct libero De Brabander, medemaats Bordui en De Bra- zcn- Een teken aan de wand. oa een kwetsuur op de donder- bander met een voorzet te be- Na het barslechte laatste half- dagtraining opnieuw fit bevon- denken. Zes minuten voor tijd uur 'n de eerste helft hebben den, schoten de bezoekers snel zonderde Pieters de Nigeriaan de spelers zich na de rust her- weg uit de startblokken. Zij voor doelman Rolet af maar vat en met veel zegedrift de lenden vroeg in de wedstrijd hij schoot tegen het lichaam Walen gewoonweg overrom- ten eerste sukses na een vrij- van de Naamse doelman, peld. Toch bleef de logische schop van Theo Bordui. Rond Cooreman kreeg de afscham- achterwege.» de twaalfde minuut kon het per onder kontrole en knalde Joost Arens zelfs 0-2 geworden zijn na een fors over de verlaten kooi. ikhe Coorcman-Pieters waar- OUDENAARDE-JONG LEDE 3-0 Jong Lede heeft in Oudenaarde een pandoering gekregen. De uitslag liegt er niet om. Het trainer-effekt heeft volledig zyn uitwerking gemist. Lede is nooit echt in de wedstryd geweest. De thuisploeg kende evenmin een goede start. Pas aan het eind van de eerste periode wist Oudenaarde afstand te nemen van Lede. Twee klappen kreeg de gastploeg om de oren. De party was meteen gespeeld. In de tweede helft bouwden de lokalen de aanvallen geduldig op. Lede diende zich te beperken tot het indyken van de schade. I op Van den Broeck oog in oog kwam te staan met doelman Rolet. De Eendrachtspits kna schoot de bal echter in de grij- - ^pirmen van de Waalse goalie. Door deze misser gingen de gasten plots aan het krasselen. Bij een vrijschop ruimde een weinig attente Zeelse muur zelfs dc baan voor de gelijk maker. De Walen kwamen op voor sprong na een licht toegekende strafschop. Mommart lokte een aanvallende fout op Steeman uit en liet zich thea traal vallen. Rcf De Zutter kende tot eenieders verbazing ide zwaarste sanktie toe. Na dc pauze keerde het tij voor dc Zeienaars. Trainer Pfaff bracht De Brabander in het steunvlak en plaastc Michiels - op de liberoplaats. Via een 3- 1' cornerverhouding drong Eendracht dc Walen op hun eigen speelhelft terug. Een nieuwe vrijschop van Bordui, afgevuurd vanop 35 meter, lag aan de basis van de gelijkma ker Peersman rekupereerde de afgeweerde bal, omzeilde ajn tegenspeler en schoot raak in de linkerbenedenhoek. Een bang Namen kwam vrij geluk kig weg van een zegedriftig Zele. Osabu verving een over j mmÊc zijn beste krachten heen zijnde Van den Broeck en liet in een Wall. Namen - E. Zele. Mare Cooreman: met de regel- ttrctc aktie na zijn vrijstaande maat van een klok. (gb) In het eerste halfuur viel er weinig te beleven. Oudenaar de startte niet overtuigend en Lede bleef het tempo drukken. De thuisploeg liet zich in slaap wiegen. Een half uur duurde die wandelgang. Het publiek kreeg het fel op de heupen. Oudenaarde voelde zich vlug schuldig. Eindelijk kwam er leven in de brouwerij. Truyen stuurde zeer gevat Bekaert weg en laatstgenoemde klaarde de karwei op een uit stekende wijze. Een prachtig doelpunt dat de thuisploeg de nodige inspiratie bezorgde om op de ingeslagen weg verder te gaan. Lede kon zich niet her stellen. Een paar minuten later kombineerden Vanderstiche- len en Sackx de bezoekende verdediging op een hoopje. Sackx lobde de bal over de kansloze Vijt. Lede was duide lijk aangeslagen door twee fij ne doelpunten die Oudenaarde een geruststellende ruststand bezorgden. In de tweede helft was de inbreng van Leedse kant opnieuw zeer gering. De thuisploeg liet wel wat stoom af. Lede kon daar geen ge bruik van maken. Uit de ge duldige opbouw van de thuis ploeg sproot nog een derde treffer voort. Rond het uur zonderde spelmaker Hinde- rijekx de snelle Sackx af voor het doel van Vijt. De doelman lag goed in de baan van het schot, doch de terugkerende bal was gesneden brood voor de goed gevolgde Sackx. Hij knalde meedogenloos nummer drie binnen. Oudenaarde vond het nu welletjes. De beoogde over winning was er dus gekomen. Lede bengelt nog steeds pun- tenloos aan de staart van de klassering. Tegen Roeselare dienen de eerste puntjes vol gens de nieuwe trainer aange tekend te worden. Anders is de kompetitiestart van groen wit een ware katastrofe. Scheidsrechter: Seghers Oudenaarde: Vandenabbeele, Vandepopuliere. Post, De Clercq, Vandenabeele, Sacix, Truyen, De Smedt. Hinde- rijekx, Bekaert, Vanderstiche- len (76' Verhoeyen). Jong Lede: Vijt, De Winne, Van Zande, Van Impe, (46' Baten), De Ryck, Geeraerts G., Strobbe, Carlier, Gee raerts D., Uyttenhove en Eeckhoudt (71' Dherde). Doelpunten: 35 Bekaert (1-0), 38' Sackx (2-0), 65' Sackx (3- 0). (g.d.t.) K.A.V.D. heeft op het veld van Evergem-Center een on verwachte overwinning be haald. Daarmee was men aan de Denderboorden meer dan tevreden. Paarsblauw was in een andere opstelling van sta pel gelopen. Guy Rodrigo ge noot vooraan de steun van Robbie Smet, terwijl Gerrit Toté in de middenlinie als titu laris had postgevat. Trainer Etienne Borré had andermaal niet zoveel keuze. Tijdens de donderdagtraining liep Dirk Van der Putten, waarop Borré had gerekend, een zware kniekwetsuur op. Vermits een heelkundige ingreep nu wel noodzakelijk wordt, laat het zich aanzien dat de stoere ver dediger de eerste maanden als voetballer niet meer zal te zien zijn in het stadion te Grem- bergen. Dirk Catrysse, uitverkoren als titularis, ondervond al te veel last van een oude enkelkwet suur die zich opnieuw manifes teerde. Vermits er van een wederoptreden van Frank Schepens en Eddy Bellon voorlopig geen sprake is,- moest K.A.V.D. andermaal met een gehandikapte ploeg het veld op. «Hoewel we nog niet het echte K.A.V.D. aan het werk zagen, is er toch een bepaalde pro gressie waar te nemen. De thuisploeg die de middenlinie verwaarloosde, dropte veel ho ge ballen voor doel. Behalve een kopstoot die tegen het doelhout te pletter sloeg, heb ben de lokalen ons in de eerste helft maar zelden bedreigd. Vijf minuten voor ingaan van de rust kwamen we op voor sprong toen Robbie Smet een vrije trap onhoudbaar tegen de netten tikte. Die uitgangsposi tie hebben we niet lang behou den. Luttele sekonden voor het afsluiten van de eerste helft, werd Alain Verstraeten door een opponent wegge duwd, waardoor hij de inter ceptie miste wat de gelijkma ker voor gevolg had. De twee de helft verliep evenwichtig. Evergem kreeg een doelkans, maar een kopstoot van Guy Rodrigo ging centimeters naast het doel, terwijl een poging van Robbie Smet de binnen kant van de paal streelde. In de laatste minuut viel dan de winninggoal als 't ware uit de hemel. Stefaan De Wolf stuur de een vrijschop naar Wim Waegeman, die de bal tot bij Guy Rodrigo devieerde. Voor iedereen er zich goed en wel van bewust was, was het doel punt een feit». K.A.V. DENDERMONOE GESPONSERD DOOR In de Dendermondse voet balkringen hoopt men dat deze zege het vertrouwen onder de spelers zal aanwakkeren. Nu zaterdagavond om 19u30 wordt K.A.V.D. op eigen veld gekonfronteerd met Racing Gent, dat zeker winst zal na streven, na het verlies op eigen veld tegen S.K. Lovendegem. K.A.V.D. moet zich in ieder geval offensief opstellen om de twee punten binnen te halen. Een tweede opéénvolgende ze ge kan de miserie van de voor bije weken snel doen vergeten. E.D.M. f Bevordering K.F.C.V.W. Hamme - Zuun 5-0 Wie vorige zondag V.W. Hamme aan het werk zag, is verrast geworden door de vitaliteit en de slagkracht van de vierdeklasser. H(j voerde negentig minuten lang het offensief, liet zich op technisch vlak bewonderen, dwong een resem doelkansen af, maar kwam uiteindeiyk «slechts» vyf keer tot scoren. Hamme overklaste zyn tegenstander in alle linies. De Brabanders waren onmon dig. Geldof en zyn maats té superieur. fers. UifTt. De vissersklub van het café Eendenkooi te Berlare vierde haar jaarkampioen Alfred Poppe. Naast hem de eerste junior Danny Sichin. De jaarkoning van 1984 staat er "laar slaperig bij (jj) Doelpunten scoren en liefst zo vlug mogelijk, was het parool. Binnen de-eerste tien minuten kreeg Hamme drie kansen Eerst brak Frankie Vanhaecke uit. Hij verwaarloosde de vrij staande Schuddinck cn schoot zelf, zonder sukses. Diezelfde Vanhaecke kreeg minder dan een minuut later een kans zo groot als een kerktoren. Toen Franco Pirelli onmiddellijk daarna het doelhout trof, be gon het stadion ongeduldig te worden. Dat geduld werd maar heel even op de proef gesteld, want uit een langge- strekte voorzet van Serge Geldof, puurde Guy Lammens een eerste doelpunt. Hamme was metéén gelanceerd, dreig de bestendig, maar kon voor de rust inging, maar één keer meer scoren. Na dc hervatting werd het reci tal verder gezet. De bezoeken de doelman stond bestendig onder zware druk. Vanhaecke. Pirelli en Luc Schuddinck dre ven de stand op tot forfaitcij- Offensief «Deze wedstrijd mag in de an nalen worden geschreven», zegde speler-trainer Guy Lammens. Die mening deelde ook Franco Pirelli die auteur werd van twee doelpunten. «Voor mij persoonlijk werd het tot nu toe de beste wed strijd. Ik kende een zwakke seizoenaanhef, nadat ik eerst twee wedstrijden was ge schorst. Ik vond het een uit muntende verrichting. Wel la ten we nog te veel kansen onbenut. Deze keer was dat hoofdzakelijk het geval met Frankie Vanhaecke. Voor veertien dagen scoorde hij drie keer. Nu had hij pech in de afwerking. Dat is nu éénmaal voetbal Ik'meen dat wc over sterke troeven beschikken en bekwaam moeten zijn om een hoofdrol te vertolken» «Wij leverden een propagan- daverrichting». meent Serge Geldof, die zich andermaal als een vaardige en werklustige voetballer manifesteerde. «Wij hebben veel in één tijd ge speeld en geregeld kombina- ties opgezet. Bovendien zat er diepgang in het spel. Kortom, we hebben de bezoekers als het ware naar huis 'getikt'. Die mensen hebben hooguit één of twee kansen gekregen. Mits bijval konden we acht of negen keer scoren. Het feit dat we kansen afdwingen is het gevolg van het offensieve voetbal dat we ontwikkelen. Ik meen dat de supporters wel tevreden kunnen zijn over wat ze te zien kregen. Indien we even goed blijven evolueren, moeten we tot veel in staat zijn. Zelf heb ik altijd gehoopt om ooit in derde klasse te kunnen voet ballen. Misschien, lukt dat wel met V.W. Hamme. Wie weet?» Bruno Marin vertolkte ander maal dc rol van sobere fiankverdediger. en is aardig op weg om een uitmuntend seizoen te realiseren. «Mijn kpnditie is beter dan voor heen, Dat heeft allicht wat te maken met de voorbereiding. Zelden heb ik zo efficiënt ge traind voor de kompetitie be gon Ik pluk daar thans de vruchten van. Wat we tegen Zuun gepresteerd hebben is veelbelovend. Vroeger waren we in vele gevallen de betere K.A.V.D.-Racing Gent zaterdag om 19u30 Dirk Catrysse was deze week gul in het uitdelen var. doopsuiker. De vriendelijke Hammenaar werd een paar dagen geleden vader van een tweede dochtertje, dat Linda werd genaamd. Hij trakteerde zijn maats en porde hen aan om tegen Racing Gent tot het uiterste te gaan De werklustige voetballer die Dirk Catrysse is, kan K.A.V. Dendermonde in de huidige omstandigheden best gebrui ken. Of hij als titularis zal van stapel lopen, is nog geen uitgemaakte zaak. Wel behoort hij, na een afwezigheid van twee weken ingevolge kwetsuur, opnieuw tot de kern. Tegen Racing Gent speelt K.A.V.D. voorlopig voor de laatste keer op zaterdagavond. De match begint om 19u30. Tijdens de wintermaanden wordt er gewoon op zondagnamiddag gevoetbald. «Ik meen dat we gunstig evolueren» zegt voetballer Alain Verstraeten. «Die trend kwam reeds in Evergem tot uiting. Wij zijn daar tot het uiterste gegaan, wat twee punten heeft opgeleverd. Diezelfde strijdlust zal tegen Racing Gent onontbeerlijk zijn. Indien we opnieuw de volle inzet opstrijken verdwijnt de miserie van de voorbije weken in de vergeethoek». Die mening is ook trainer Etienne Borré toegedaan. «Inzet en vertrouwen zijn belangrijke faktoren die in de wedstrijd van doorslaggevende aard zullen zijn. De zege tegen Evergem heeft het moreel opgevijzeld. Tegen Racing Gent moet thans in gunstige zin worden bevestigd. De spelers moeten beseffen dat een algehele inzet noodza kelijk zal zijn». Nog meer dan vroeger spant trainer Etienne Borré zich in, om K.A.V. Dendermonde hogerop te tillen. Dat besef heerst ook bij de klubleiding, die nogmaals zijn volle vertrouwen heeft uitgesproken in de oefenmeester. E.D.M. ploeg. Dat resulteerde niet al tijd in puntenwinst. Nu kun nen wc toeslaan, doelkansen afdwingen en die ook benut ten. Belangrijk natuurlijk als je een hoofdrol wil vervullen. Hoewel de klubleiders deelden in het voetbalfeest dal zondag avond heerste aan de Durme- boorden, ligt hen toch één en ander zwaar op de maag. Het gemeentebestuur ligt dwars en wil de vierdeklasser een kon- trakt doen tekenen waardoor hij jaarlijks voor honderddui zenden franken aan kosten zal moeten opdraaien Indien die voornemens werke lijkheid worden, wordt dat een rem op de sportieve opgang van V.W. Hamme. E.D.M. Op zaterdag 13 oktober te 20 u. gaat de eerste gongslag in Zaal Mikeno te Schoonaarde voor de vierde internationale boksmeeting die wordt georganiseerd door de Schoon- aardse manager en tevens trainer van Boxingclub Temsc. Er zijn tien liefhebberskampen voorzien met o m. boksers van Temse, Bredase Ring Nederland. B.C. Zele, Turn hout. Gent, Wilrijk, Elscnc, Muizen, Vilvoorde, Ronse en Erpe-Mere. Dc meeste aandacht gaat ongetwijfeld naar de prestaties van de plaatselijke vedetten, die aangesloten zijn bij Temse en getraind cn geleid worden door Willy Bayens. De prestaties van Pascal Stoop (64 kg.). Larbi Maalem (62 kg.). Bob De Ryck (59 kg Alain Brondeel (61 kg.). Eric Bauwelinck (74 kg.). Geert De Baere (48 kg.) en Mare Verslijcken (63 kg.worden van nabij gevolgd. Dc inkom bedraagt 300 of 250 fr. en de kinderen betalen 100 fr.

De Voorpost | 1984 | | pagina 27