Overzicht van de herenkompetitie t i Overzicht van de dameskompetitie Koploper duidelijk te sterk Nieuwe ploeg brengt geen geluk SMASH-INFO Volleykalender -* w m Volleybalkalender 3 «p '4 ft fcjliS -:.i, fc'- 34 - 12.10.1984 - De Voorpost VOLLEYBAL mgsgmm Ere-afdeling Lennik-VC Temse Heren: 3-1 (14-16, 15-9, 15-4, 15-12) VC Temse, aantredend met een matte Guy De Beer die er met een gebroken teen bijliep en met een aan de voet sukke lende Patrick Van Den Eynde, begon met veel inzet tegen een ongekoncentreerde en blijk baar wéinig gemotiveerde Len- nikse thuisploeg Lennik was van bij de aanvang het spoor bijster en het werd op een 4-9 achterstand ge plaatst. Temse, waar het duo Eddy Moreels-Patrick Van Den Eynde voor een 7-2 voor sprong zorgde, kon echter niet beletten dat de leider opnieuw kon opklimmen tot 14-14. Na het wegwerken van een eerste setbal van de thuisploeg kon Patrick Van Den Eynde via een blok op Koulberg en Luc Beke de set afronden. In de tweede set wisselde coach Pavel Tresnak van Len nik Koulberg voor Ponnet en de thuisploeg beet kordater van zich af. Dank zij deze wissel kon Lennik, via 7-7, de set binnenhalen met 15-9. De derde set werd eveneens met overtuigende cijfers op het Lenniks aktief gebracht, be haald op een zich weinig ver werend VC Temse. .In de vierde beurt kregen de toeschouwers een herboren Temse te zien. Na een 12-7 achterstand slaagde Temse erin opnieuw aansluiting te vinden bij de koplopers. 12-12. De bezoekers hadden even uit zicht op een beslissende vijfde set. Doch uitblinker André Ponnet zette de kroon op zijn werk door de wedstrijd uit te maken met een ace bij 12-14. Verwachte nederlaag van VC Temse, dat zich trouwens kra nig geweerd heeft. Lennik bleek te sterk. Eerste Landelijke B Vitesse Kruibeke-Hemel- veerdegem: 3-0 Tegen een onthoofd Hemel- veerdegem heeft Vitesse Krui- beke een heel gemakkelijke zege behaald. Coach Croes kon zich de luxe veroorloven te experimenteren met de ba sisopstelling. De twee midden blokkers Vijdt en De Buck hielden gedurende de hele wedstrijd de bovenhand aan het net. Rapid St. Niklaas-Kanaries Marke: 3-1 (15-8, 11-15, 16-14, 15-5) Het was niet mogelijk tijdens deze wedstrijd bij de thuis ploeg enige uitblinkers te ver noemen. want bij Rapid St.- Niklaas bleef niemand kon- stant op hoog niveau spelen. De snelle bezoekers buitten telkens de zwakke plekjes uit. Het was duidelijk van bij de aanvang van de wedstrijd dat beide ploegen aan elkaar ge waagd waren. Pas na vijf rota ties werden de eerste punten opgetekend. Rapid St.-Niklaas scoorde 3-0 en na veel heen en weer gaande ballen brachten Van Der Vreken en Heyninck via een 6-2 een 9-3 stand op het bord. In de tweede set ging de stand gelijk op tot 7-7. Via hun op slag wisten de bezoekers de afscheiding te bewerkstelligen. Mare Linthout werd in het spelpatroon ingeschakeld, maar alle aanvallen werden door Kanaries Marke gepa reerd en het werd 11-15. In de derde set bleef Mare Linthout op het terrein en Marke liep uit, via 2-5, 5-8 tot 7-11. Met Muylderman aan de pas vlotte het beter en de St. Niklase ploeg kwam terug tot 14-14. In een offensief, met totale inzet, werd deze belang rijke derde set door de thuis ploeg binnengehaald met 16- 14. Voor de bezoekers bete kende deze ontmoeting een harde opdoffer, die ze niet te boven kwamen in de laatste set, waar ze met zwaar door wegende cijfers werden ver slagen. Tweede Landelijke B Tyl Bissegem-Sigivoc St.- Gillis-Waas: 3-1 St.-Gillis-Waas heeft in haar uitwedstrijd in het Kortrijkse harde noten moeten kraken. Na de degradatie zal er op nieuw hard gevochten moeten worden om zich te handhaven in deze reeks. Sigivoc St.-Gil lis-Waas speelt niet onaardig, maar het valt toch iets te licht uit en zeker tegen een goed- spelend Tij! Bissegem Derde Landelijke B Strombeek-Oltisj Bazel: 0-3 13-15, 9-15, 15-17 De tweede opeenvolgende overwinning voor Oltisj Bazel. Tegen Strombeek heeft Bazel het onderste uit de kan moeten halen om de zege toch nog veilig te kunnen stellen. In de eerste set werd Bazel op een 11-4 achterstand geplaatst, maar het wist dank zij de goe de aanvallen van Gilbert De Lamper toch nog te zegevie ren. Tijdens de tweede set lie pen de bezoekers uit tot 0-5; maar de thuisploeg kwam te rug. Oltisj Bazel hield de bo venhand. In de derde set heeft Bazel een 13-8 achterstand goedgemaakt, nadat aan Strombeek vijf setballen wer den ontfutseld. Pardaf Kruibeke-Sjaloom Zaventem: 3-2 Deze wedstrijd groeide uit tot een ware propagandawed- strijd. Aanvankelijk was het spel van Zaventem alles wat er te zien was. Dit scenario ging verder tot 6-14 in de tweede set. Door veel variatie in het spelpatroon te brengen, wist Pardaf Kruibeke niet minder dan veertien setballen af te pakken en bij 15-14 zelf setbal te veroveren. Sjaloom Zaven tem bleef baas op het terrein. Pardaf voelde dat er meer voor hen weggelegd was en in de derde en vierde set waren de Waaslanders heer en meester op het veld. De beslissende set bracht ons een gelijkopgaand spelbeeld. En na de kampwis seling liep Pardaf Kruibeke uit tot 13-6. De bezoekers remon teerden en kwamen op gelijke hoogte met Pardaf: 13-13. In een helse sfeer, echte Pardaf- supporters waardig, maakte het onberispelijk de wedstrijd uit. Geert Heyninck, overge komen van ATB St.-Niklaas, blijkt een goede versterking voor Pardaf Kruibeke te zijn. Steendorp-VK Aalst: 1-3 (15-10, 10-15, 10-15, 2-15) Aalst, dat onmiddellijk een kloof sloeg van zes punten, zag zich door tegenslag achter volgd. Mare Phillips kwetste zich op een 3-9 stand en dit feit liet zich gevoelen, waardoor het voor de thuisploeg gemak kelijk uitmaken was. De twee de set ging gelijk op tot 10-10. Coach Germain De Mol bracht Koen Lauwerys in voor Lieven De Roo in het achterveld, waardoor de receptie van de Ajuinen gevoelig verbeterde. In de derde set domineerde VK Aalst* voortdurend, dankzij een hoopgevend her- optreden van Chris Iemants, die na langdurige kwetsuur op nieuw op zijn oorspronkelijke peil geraakt. In de vierde set kon de thuisploeg het fysiek niet meer bolwerken vanwege het vermoeiende 1-5 spelsys teem. Het werd dan ook inge blikt. Het is wel het vermelden waard dat Wilfried Doorns een uitstekende wedstrijd vertolkt heeft. Eerste Provinciale Nova Smash-Beveren: 3-1 (15-5, 15-12, 11-15, 15-11) Geen denderende wedstrijd omdat beide ploegen volledig in de receptie faalden, zodat de opbouw van de aanval dui delijk te wensen overliet. In de tweede set kon een goed spe lend Beveren uitlopen tot 4-12, maar ze zagen desondanks de bekoorlijke zege teloor gaan. De aanval van beide ploegen kende te weinig variatie. Unie Herzele-Hades Temse: 3-0 (15-10, 15-6, 15-8) Een sterk samenspelende thuisploeg maakte het de Ha- desjongens moeilijk om echt in de wedstrijd te komen. Het Hades-bestuur was ontgoo cheld, want dit jaar waren ze met betere intenties gestart, aangezien ze in de voorberei- dingswedstrijden gewonnen hebben van goede, ploegen. Een slechte dag betekent zeker nog geen slecht jaar! Volleybal. Rapid-VC Marke. De smash van Heyninck gaat door het Markse blok (dw\ Appelterre-Kontakt Temse: 3-1 (15-8, 15-3, 7-15, 15-12) De thuisploeg was merkelijk sterker. Nadat ze de eerste twee sets gewonnen had, sloeg ze in de derde set aan het experimenteren. Hiervan maakte Kontakt Temse dank baar gebruik. Uiteindelijk werd het nog een knappe over winning voor de thuisploeg, die alle hens aan dek diende te roepen om de bezoekers in de ultieme faze eronder te houden. Ereafdeling VC Temse Dames - Saco Halle: 3-1 (17-19, 15-4, 15-13, 15-8) VC Temse diende de diensten van Maria Van den Branden te missen, maar met een herop- tredende Lieve Van de Velde slaagden de Temsedames erin de Brabantse meisjes punten- loos huiswaarts te sturen. Bij de aanvang van de wed strijd liep Temse uit tot 8-3, maar Saco Halle was nog bij machte opnieuw aan te sluiten. Na de gelijke stand op 9-9 barstte de helse eindstrijd los, waarbij VC Temse uiteindelijk het onderspit heeft moeten delven. De thuisploeg nam vier setballen af, maar kon niet tegenscoren of enigszins belet ten dat de tegenstanders deze set toch binnenhaalden. Nipt setverlies voor VC Temse. In de tweede set ging het er voor de thuisploeg heel wat gemakkelijker aan toe. De 15- 4 cijfers spreken dan ook boekdelen, zodat de uitslag geen verder kommentaar be hoeft. In de derde herneming slaagde Saco Halle erin zich los te werken tot een 5-13 op het scorebord. Bij de thuisploeg zorgden inmiddels Van de Vel de en Melis voor een ononder broken reeks van 10 punten. De thuisspelende meisjes won nen deze set nog met 15-13. In de vierde set sloeg VC Tem se hard toe en via 6-10 werd het 8-0, waarna coach Herman De Brandt, aangesloten bij Sa co Halle, aan het vervangen ging. De spelerswissels bleken echter tevergeefs, want Van de Velde schoot weer eens uit haar krammen en ze maakte bijgevolg schitterend uit. De toeschouwers kregen een goe de partij aangeboden met een uitmuntend VC Temse in een glansrol. Eerste afdeling Herentals - Pardaf Kruibe ke: 0-3 (10-15, 10-15, 7-15) Het was een heel goede wed strijd van de Pardafmeisjes. Ze zijn eerste landelijke waard en de ploeg bestaat uit elf even waardige speelsters. Het is nu aan trainer-coach Fernand Van Cauwenbergh om deze ploeg te motiveren en de ka meraadschap er in te houden. Mortsel St. Jozef - Steken- se: 0-3 Stekene, dat verleden jaar de boot naar eerste landelijke miste, laat niets onverlet om alles in het werk te stellen om de titel binnen te halen. Mort- Springbokken Zele uit de volieybalkompetitie genomen De volleybalklub Springbokken Zele uit dezelfde gemeen te, kreeg een aangetekend schrijven in de bus met de mededeling dat de ploeg uit kompetitie genomen werd. Reden: de klub beschikt niet over voldoende scheidsrech ters: met name geen enkele. et volleybalreglement voorziet dat elke klub een scheids rechter moet leveren en bij ontstentenis ervan wordt de ploeg uit kompetitie genomen. Een spijtige maatregel, die door het Provinciaal Komitee Oost-Vlaanderen is getrof fen, want op deze wijze verdwijnt er opnieuw een ploeg en men ontzegt tevens sportieve mensen het recht hun favoriete sport te beoefenen. Beker van de Rozenstreek Met ingang van dit seizoen zal er in dit tornooi een formule van 'promoveren' en 'degraderen' toegepast wor den. Ploegen die in het A-tornooi te licht uitvallen, dalen het volgende tornooi naar de B-reeks en de finalisten van het B-tornooi stijgen automatisch naar de A-klasse. Nolco Lebbeke - Osiris Denderleeuw 8-15, 15-13, 12-15, 13-15 Alhoewel Lebbeke ook voor deze tweede kompetitiewed strijd met de nederlaag gekonfronteerd werd, is er in elk geval een spelverbetering waar te nemen. Deze wedstrijd kan in geen enkel spelonderdeel vergeleken worden met dt wedstryd van verleden week tegen Danny Hofstade. Blokvorming, lage verdediging en passes waren goed, alleen de opslag liet nog te wensen over. sel moest aan den lijve onder vinden hoe gevaarlijk de opsla gen van de Stekense meisjes wel kunnen zijn en tevens hoe veel kracht achter de aanvallen schuil gaat. Wervik - Sinda St. Niklaas: 1-3 De Klaasjes slaagden erin deze gevaarlijke verplaatsing tot een goed einde te brengen. Wervik, de boosdoener van verleden seizoen voor Steke ne, gaf zich niet zomaar ge makkelijk gewonnen. De Sin- dameisjes bleven uiterst kalm en gekoncentreerd spelen, waardoor punten konden wor den weggekaapt. Eerste Provinciale Nova Smash - Moderna Lebbeke: 3-0 (15-8, 17-15 en 15-9) Een goede wedstrijd van beide ploegen. Beide teams pakten uit met harde opslagen. In de eerste set kon Lebbeke gelijke tred houden tot 8-8, maar dan maakte Nova Smash aan de opslag in één ruk de resterende zeven punten moeiteloos uit. In de tweede set werden de Modernamcisjcs op een 10-0 achterstand geplaatst. Bij deze score kwamen de bezoeksters sterk opzetten en ze liepen uit tot 12-14. Maar ze moesten toch het onderspit delven met 17-15 cijfers. In de derde set speelde de receptie de bezoeksters par ten, want de harde opslagen VCTame-Saco Halle 3-1. Gade! Melis den. Werk op de planken voor kl'kt !oe hoe Van de Velde de bal naast hct H(dse blok "P' trainer De Wit. (dw) Lebbeke, gestart met Burm, Annemans, Van Beveren, Cooreman, Vercauteren en De Clerck werd echter door titel kandidaat Denderleeuw in de eerste set op een 0-8 achter stand geplaatst. Geleidelijk aan kwam Lebbeke terug, maar de bezoekers sloegen an dermaal toe met hoofdzakelijk de korte aanval, met Guido Robberechts in een glansrol, vanuit de positie 3. Bij het begin van de tweede set, ge start met dezelfde ploegopstel- ling, had Lebbeke steeds de bovenhand en de thuisploeg behield steeds een voorsprong van enkele punten. Onder im puls van Annemans en Van Beveren kon het skorebord in evenwicht gebracht worden: 1- 1 in setstanden. De derde set bracht terug onmiddellijk een kloof van 2-8 in het voordeel van de bezoekers teweeg en hoe coach Julien De Saegher ook wijzigde in de opstelling (b.v. Cassiman in de plaats van Vercauteren, Van den Abccle - goede prestatie - i.p.v. De Clerck en Van Biescn i.p.v. Annemans), de bezoekers konden niet aan het wankelen gebracht worden. Dender leeuw hield stand en won nipt met 12-15 cijfers. Tijdens de vierde set en tevens laatste set werd langs beide zijden zenuwachtig geakteert en zo kwamen beide ploeg» beurtelings op voorsprong Denderleeuw haalde het ten slotte in deze set door eet zenuwachtig Lebbeke koel bloedig te verslaan met 13-15. Wederom dus nipte cijfen. wat nogmaals bewijst dat Leb beke niet echt overspeeld werd. Al bij al was men bij de thun- ploeg niet echt ontevreden het behaalde resultaat, tegen deze toch sterke opponent en met nog steeds de vergelijking met de wedstrijd van verleden week in het achterhoofd Uit blinkers bij Lebbeke waren dt weekeinde: De Clerck, Coore man en Burm. Nu men bij Lebbeke twee we ken vrij heeft, kan men volop trainen op alle spclonderdcleo die nog 'wat zwakjes uit üt verf komen om toch weldn met de overwinning aan k knopen. Zele, normaal de vei gende tegenstander, is uit d kompetitie genomen weget het gebrek aan een klul scheidsrechter. De eerstvd gende wedstrijd vindt plaats de sporthal van Lebbeke op I oktober tegen de tweede ploq van Pardaf Kruibeke en dit oo 20.15 u. voor dc hoofdwed strijd en om 19.00 u. voor dt Damesvolley. De dames van Real Testa Lokeren speelden vorige zaterdag tegen Oude gem (polo) Jeugd Reeks A Heren beloften en junioren 13.10: 9.30 u.: Zele - Aalst 14.30 u.: Herzele - St. Niklaas 14.10: 18.30 u.: Baasrode - Hofstade Reeks B Heren beloften en junioren Geen Reeks A dames junioren 13.10: 14.00 u.: Merelbeke - Zele Reeks B Dames junioren en beloften 14.10: 10.30 u.: Oostakker - Hammc 15.00 u.: Zelzate - St -Niklaas 17.45 u.: Nicuwkerkcn - Evereem 15472 227 Kangoeroes Aalst Heren- V.K. St. Gillis Waas: 0-3 (10-15, 7-15, 11-15) De heren van Kangoeroes Aalst traden voor het eerst met hun nieuwe ploeg aan in de kompetitie Ze verwachtten een harde kluif aan St.-Gillis- Waas, dat verleden jaar op de zesde plaats in dezelfde reeks eindigde. Het werd een moei lijke wedstrijd: nog niet op elkaar ingespeeld werd er veel gezocht, weinig nieuws gepro beerd en veel geploeterd. Aalst hield in dc eerste set enigszins stand tot 10-10, waar na Sigivoc kon afmaken op 10- 15. De tweede set was er een duidelijk overwicht voor dc Waaslanders. Deze spelbcurt werd afgerond met overduide lijke 7-15 cijfers. Dc derde en meteen ook de laatste set bracht ons weer een vechtend Aalst, dat bleef aanklampet zoals in de eerste set. Ook weer kon St.-Gillis-Waas driemaal balverlies afsluitea. via 11-13, op 11-15. Henri V» Braecke was bij dc bezoeken de beste man op het terrein De rescrveplocg verloor net als de eerste ploeg haar wed strijd met 0-3 cijfers: 11-15, 2-15, 7-15. Volgende week, op 13 okta ber. speelt Kangoeroes Aate opnieuw thuis. De dames en de heren spelen tegen De Klin- ge. De heren van Cactus De Klingc bezetten verleden jatr de negende plaats in tweede provinciale terwijl de dam» samen met Aalst stegen uit derde provinciale. Dat belooft mooi volleybal te worden. Damesvolleybal. VC Temse-Halle 3-1. Van Glabbeek (Temse) tipt snelst en scoort (dw) DAMES 1* provinciale: 13/10 16.00 St. Gillis Waas - Mclle 17.00 White Star - Baasrode 20.00 Kieldrecht - Zele 14/10 17.30 Lebbeke - Winnik 2* provinciale A 13/10 16.45 Beervclde - Waasmunster 15.00 Meerbeke - Lokeren 19.00 Aalst - De Klinge 14/10 16.00 Temse - St. Niklaas 3* provinciale A 13/10 15.00 Nazareth - Scorpio Aaigem 19.45 Zwijnaarde - Schellebelle 14/10 10.30 Eine - Lede 3' provinciale B 13/10 15.45 Adegem - Kcmzeke 18.45 Berlarc - Dendcrmonde 20.15 Melsele - Eeklo 20.15 Eksaardc - St. Niklaas 14/10 19.45 Snuf. Gremberg. - Temse VC 4* provinciale A 14/10 16.00 Buggenhout - Appeltcrrc 17.45 Aalst - Steenhuize 17.45 Ercmbodegcm - Herzele 4* provinciale C 13/10 17.00 Eksaarde - Temse 14/10 10.45 P. Kruibeke - Zele 10.45 P. Kruibeke C - Lokeren 11.00 K. Bazel - V. Kruibeke 19.00 Nieuwkerken - St. Niklaas Ere-Afdeling 13/10 19.30 Eupen - VC Temse Dam. 1' Landelijke 13/10 20.30 P. JCruibeke - Kortrijk 2' Landelijke B 13/10 15,30 Stekense - Sind. St. Nikl. 14/10 17.00 Wervik - ATB St. Niklaas Volleybal. VC Kangoeroes Aalst verloor van Sint-Gillu- Waas met 0-3. Kinoo's blok wordt door benny Thyssiï gepasseerd (per).

De Voorpost | 1984 | | pagina 34