Kompetitie vol verrassingen Wachten op Goossens Panters in de problemen Bezoekers eindigen het sterkst Kollektiviteit wint Nu ook indoor tennis in Lokeren Klasseverschil 1 1 36 - 12.10.1984 - De Voorpost Basketbal. BBC Dendermonde - Deinze 68-82. Een massale aanval van Dendermonde wordt afgerond door Corsael. (vh) B.B.C. Dendermonde - Deinze: 68-82 Het wordt een moeilijk sei- via 20-21 en 24-30 namen de 1-3-1 aanval opvangen. Druk- zoen voor Dendermonde. Het bezoekers bij de rust toch een ken op de vleugels had tot vertrek van Bieseman, de af- 28-34 voordeel. gevolg dat spelmaker Chris- wezigheid van Goossens (die Geen te grote achterstand die tiaens te veel vrijheid kreeg. In nu deel uitmaakt van de ko- langs Coeckelberg, De Cock, de laatste 20 minuten kon de ninklijke escorte en beroeps- Verhas intakt bleef tot de 12' thuisverdediging de beste verplichtingen heeft) en het op minuut bij 51-57. Dendermon- Deinze-afwerker De Bruyne halve krachten spelen van Ru- de kreeg dan een 0-10 te slik- niet goed meer opvangen, dy Van Leemput, na zijn arm- ken en ging bij 53-66 definitief Punten: breuk, zijn blijkbaar te zware door de knieën. In de eerste Dendermonde: Coeckelberg 4- hinderpalen om tot een be- helft was Meeussen de beste 8, Wellekens 4-4. De Cock 6- hoorlijk spelpeil te komen. thuisafwerker 12, Verhas 2-8, Meeussen 10- De thuisploeg startte goed met Dendermonde kon in een 2-1-2 0, Van Leemput 2-6, Staelens 12-9 aan de 9* minuut, maar zone moeilijk de bezoekende 0-2. BENO St.-Jan Antwerpen - Panters Baasrode: 69-48 Het loopt niet geolied bij de Op het moment dat St.-Jan Bij de rust keek de bezoeken- Panters bij het begin van de naar een zoneverdediging de ploeg dan reeds op tegen kompetitie- De klub kan nu overschakelde bleef Panters een 35-19 achterstand. De nog verzachtende omstandig- monddood en werd er maar schade bleef tot een twintiger heden pleiten. Rudy Ver- sporadisch meer gescoord. Te- beperkt maar de amper 48 ge- meersch onbeschikbaar we- gen een gesloten zone schijnt scoorde punten doen wel gens militaire verplichtingen. Baasrode alle basketkunde te wenkbrauwen fronsen. Panters Esseldeurs die op halve krach- verliezen. Op uitzondering van heeft een knalprestatie nodig ten speelt en Jan Stevens viel Moens was het bij de afwer- om opnieuw vertrouwen te er tegen St.-Jan aan de 6C mi- king een zeer zwakke bedoe- krijgen, nuut van de tweede helft voor ning. De tweede helft was be- Punten: fouten uit. Het kalf was toen al ter dan de eerste en toch werd Panters: Guido Verstappen 4- lang verdronken. Op uitzon- er maar zwak gescoord met 11 4, Mare Verstappen 4-2, Van dering van de eerste 12 minu- korven uit 41 pogingen en ook Looi 0-7, Moens 9-8, Essel- ten (10-10) kwamen de bezoe- de vrijworpen met 8 op 19 deurs 0-0, Goossens 0-6. Ste kers in het stuk niet voor waren ondermaats. vens 2-0 BENO Buggenhout - Geywa Moerzeke: 70-73 Het pas gepromoveerde Bug- 13' minuut terugbrengen tot nen tegen Persiau - Van genhout liet zich niet weg- 29-20, maar bij de rust had Cleemput - Meys - Van Riet en drummen door het gedegra- Buggenhout de winst bijna aan de 18' minuut met 66-68 deerde Moerzeke. De thuis- binnen met een 47-32 voor- was nog alles mogelijk. Het ploeg begon zonder komple- deel. waren uiteindelijk de bezoe- xen aan de wedstrijd. In de Tijdens de rust kregen de be- kers die uit een verloren posi- beginfase scoorden ze 8 korven zoekers dan een serieuze bol- tie terugkwamen en de punten uit 10 pogingen en na een 12-0 wassing en het was een gemoti- mee naar huis namen werd Moerzeke aan dc 6' mi- veerde ploeg die op het terrein Punten: nuut met een 18-2 achterstand stond. Er werd heel wat agres- Buggenhout: Van Gucht 14-7, met de neus op de realiteit siever verdedigd en via 53-44 Van den Brecn 8-4, Boriau 0- gedrukt Van Asschc-Van aan de 8C minuut, kwam Gey- 2, Van Hcmclrijck 3-10, Van Gucht en Van den Brcen ble- wa aan de 12' minuut voor het Assche 16-0, De Munck 6-0. ken <3e boemannen van dc be- eerst op gelijke hoogte 58-58. Moerzeke: Van Cleemput 6-9, zoekende verdediging. Een Het was het resultaat van een De Clercq 6-6, Mys 6-7, Van hardwerkende Rudy De kollektieve inspanning. Van Riet 10-6, Persiau 2-10, Van Clercq kon Moerzeke aan de Hemelrijck trachtte op te tor- Broeck 2-3. BENO Basket. BBC Grembergen kwam in het veld tegen Hermans). Bolas Dendermonde (foto P Ie Basketbal. Bolas Dendermonde - örembergen. De Grey te heeft de thuisverdediging met Godefroidt en Dupont in de wind gezet, (gvw) BOLAS DENDERMONDE - GREMBERGEN: 43-53 Het Dendermondse basketbal in 3e provinciale was een span nende bedoening. Het waren de bezoekers die in de laatste 5 minuten door hun kollektieve- re mankracht het meeste aan spraak maakten op de over winning. De Abdijjongens speelden het eerste kwartier goed en E. Du- pont hield via 5-6, 5-8 en 14-16 aan de 14e minuut de wedstrijd in evenwicht. Het waren de laatste minuten van de eerste helft dat Grembergen lan^ Geert Putteman en De Cock een 19-25 rustvoordeel op het bord zette. In de tweede helft bleven de bezoekers doorlopend het ho ge woord voeren en 25-31 werd zelfs 33-40 aan de 10e minuut. Bolas deed dan een serieuze remonte langs Kamiel Dupont en De Decker en 38-42 aan de 15e minuut. Het waren op nieuw de laatste minuten van de speelhelft die dc thuisploeg parten speelde. Bolas had maar drie spelers die punten skoorden terwijl Grembergen over een ditgebreiderc en fris sere kern beschikte. Het ver schil liep nog tot tien punten op en dat was een te streng verdikt voor de verdienstelijke thuisploeg. Punten: Bolas: E. Dupont 9-4, De Dec ker 5-12. Kamiel Dupont 5-8, Godefroidt 0-0, De Petter 0-0, Temmerman 0-0. Grembergen: Van Keer 2-4, Geert Putteman 5-12, De Greyte 0-4, De Cock 11-6, Se- gers 1-6, Colman 2-3, Jaspart 0-0. Beno Zonder dc gekwetsten De Cauwer - Van de Vijver - Van Deuneghem was Mclsele met een beperkt spelersmateriaal toch niet kansloos. Laureys zorgde met twee doelpunten voor 2-4 maar na 1.30' ver stuikte hij ook de voet. De score veranderde van 7-8 (5e min.) naar 18-8 en een aange slagen Mclsele was rebound- loos tegen de grote spelers als Opstal-De Raedt. Het verging Mclsele van kwaad tot erger want bij de rust 38-21 zat er geen zege meer in. De Burghgraeve pro beerde wel wat hij kon maar Modu liet 57-31 (5c min.) op tekenen en van dan af was Melsele genoodzaakt om tot press over te gaan. Dit bracht nog 63-48 (10e min.) op dc bordjes maar dan was de kous af. Een zwaar getroffen Meht- le had te weinig mankracht oc nog verder voor de zege tt strijden. Punten: Modu: Murrcns 20 p., Opstaele 19 p.. Dc Raedt D. 22 p., Verhoevedn 12 p.. Cot- ne 6 p. Melsele: Van Goethem 9 p. Staut 12 p., Laureys 4 p.. Dc Burghgraeve 27 p Dc Schep p per 4 p., Willems 0 p. WEGA Sin; BADMINTON De provinciale kompetitie die uit zes reeksen bestaat, waaronder vier gemengde en twee herenreeksen, is veer tien dagen geleden van start gegaan. Veel kan er niet worden voorspeld. Al tekenen in bepaalde reeksen de sterkste ploegen zich toch reeds duidelijk af. In eerste provinciale, de ver rassing! Mintons II verliest met 3-5 van de Flying Shuttles I. Jacques Van Daele en Guy Van Hoorde, beide B2, verlo ren het dubbel van O's Ver- hellen-Coppens. Ook in het gemengd had Van Daele pro blemen. Met partner Martina Luyck verloor hij van Annick De Wilde met Mark Coppens. Vulcain II wint met 8-0 van het verzwakte Scaldis I en dat zon der een B2 in deze kompetitie moeilijk zal hebben. Vulcain II staat hier met 2 punten aan de leiding, op dc voet gevolgd door de Flying Shuttles cn Tcmse II. Onderaan de rang schikking haalden de Mintons III, Gentse en Scaldis nog geen punten. Dendermondse I mag in twee de provinciale afdeling Waas land worden getipt voor de titel. Het wón grandioos met 6-2 van Dc Mintons. Met een B2 en drie Cl-spelers kan Dendermondse principieel geen problemen ondervinden. Woensdag 17 oktober wordt ScaMis II-Moerbekc I ge speeld. St -Gillis wacht nog steeds op de opening van de nieuwe sporthal te Oudegem om er Stekene te ontmoeten. Mintons III staat in deze reeks aan de leiding met 2 punten, omdat het een wedstrijd meer heeft gespeeld dan Dender mondse, St.-Gillis, Stekene, Scaldis II en Moerbeke I be haalden nog geen punten. In tweede provinciale afdeling Gent startte Gentse III sterk. Het won van Vulcain III en Latem II. Merkwaardig dat de tweede Gentse ploeg het min der goed schijnt te doen dan de derde! Latem won van lan taarndrager Artevelde met 6-2. Gentse III neemt hier de leiding met 4 punten, gevolgd door Gentse II met 3, Latem II met 2, Vulcain III met 1, Flying Shuttles II cn Artevelde nul punten. Negen ploegen in derde provinciale. Drie Wase, vijf Gentse en één ploeg uit Dendermonde. De Lieve doet het hier goed. Het won twee keer met 7-1 van niet zo sterke ploegen. Flying Shuttles III, Scaldis III en Lovendegem spelen het spel mee, maar zijn blijkbaar iets zwakker. Onder aan het klassement klampen Masjo en Temse III nog aan. De vier eersten gaan over naar tweede, zodat bij aanvang van het seizoen '85-"86 elke reeks uit zeven ploegen zal bestaan. De Lieve neemt hier de leiding met 4 punten. Dan Moerbeke II, Dendermondse II en Scal dis IV met 2 en Maspo en Temse III zonder punten. Flying Shuttles Il-Artevelde wordt nu zaterdag gespeeld. Twee herenreeksen in de her- enkompetitic. De zes' beste ploegen stegen naar eerste cn de zes anderen stonden vorig seizoen onderaan dc rang schikking of sloten zich pas aan. Met het verdwijnen van de Gentse politie zullen de Min tons uit Sint-Niklaas waar schijnlijk niet worden be dreigd. De Mintons wonnen dan ook reeds hun eerste twee wedstrijden. Wettcrcn en Gentse strijden nu reeds voor dc tweede plaats. Mintons zijn hier num mer één met 4 punten. Wette- ren en Gentse hebben-2, Vul cain I en De Lieve 1 en Latem I nul punten. Buggenhout. dat eigenlijk in eerste hoort, staat in de tweede herenafdeling sterk aan de leiding. Het ver loor tot nu geen enkele set Moerbeke is de enige ploeg die hem dit na doet. De ontmoe- ""J ting tussen beide ploeget maandag 22 oktober, zal <k definitieve leider aanduiden Vulcain II, Deinze I en II zijn hier de zwakke broertjes. Buf genhout heeft 4, Moerbeke l Latem II 2 en Vulcain II Deinze I en II behaalden not geen punten. L.C. TENNIS Tijdens de komende winterpe riode krijgen partikuliercn cn klubs de mogelijkheid om in Lokeren op een komfortabelc cn goedkope manier tennis te spelen op een overdekt ter rein. Sporthal Van de Velde Lokcrcn, aan het Everslaar, pakt immers uit met een nieu we formule, speciaal voor ten- nislicfhcbbers. Iedere dag van 9 tot 18u30 worden terreinen voorzien speciaal voor tennis. H Laui L D'H terwijl men in de weckend 9, terecht kan van 9 tot 13 u. Van mogelijkheid bestaat cveneeü om een abonnement te ncnid voor de gehele winterpenen* Nadere informatie kan vcrkitf gen worden op het adres d 'de sporthal zelf: Everslaar 151 te 9100 Lokeren of op «cfc foonnummer 091-48.55,47. VEI kers pers BASKETBAL BERTINO - WITTE STERREN 96-43 Basketbal. B.B.C. Dendermonde verloor tegen Deinze met 68-82. (vh) Basketbal BBC Dendermonde - Deinze 6S-82. Van Cleemput DendermondeI eaat u.,1 de verkeerde kant op maar kon nog scoren, (vh) 5 De Gentse Witte Sterren koes terden weinig illusies want na 19-8 (10e min.) lieten zij al de oren hangen. Vonck-Van Steelandt bleken in hun dag en zorgden voor 32-16, moment waarop de Gentse ploeg volle dig in elkaar stuikte. De 44-16 rustcijfers bewezen genoeg het klasseverschil. Bertino met tempo en een kwikzilveren Vonck liep verder van zijn tegenstander uit 74-22 (9e min.) en blies dan stoom af. De invallers werden op het terrein geplaatst en zonder problemen won de Waaslandse ploeg zijn tweede wedstrijd Basketbal. Bolas Dendermonde - Grembergen. Eric Du pontaanvallend zeer sterk in de eerste helft, krijgt hier de bovenhand op een drietal Grembergse verdedigers, (gvw) van het seizoen Punten: Bertino. Vonck 15-20. Van Steelant 10-4, Deckmiji 6-0, Janssens 0-2, Van Gem wey 8-0, De Beleyr 0-18, Lan- no 7-4. Witte Sterren: Van de Vijva 6-2, Bosmans 4-3, Wijffels 4-2, Robijst 2-12, Verhest 0-8. .1 Basketbal. Bertino St.-Niklaas

De Voorpost | 1984 | | pagina 36