Club 44-Erembodegem» nodigt uit Amylum en zijn hinder Noodkreten uit Sri Lanka te Meldert Vlaamse Wijnmakersgilde Aalst Kompromis voor Huis Dg Biieck in de maak te Protest tegen schending Denderland «Zou»-tjes. - Aalst? «'t Nest», een nieuwe opvangmogelijkheid Postzegel Abdij Affligem met eerstedagafstempeling Eerlang niet meer blootvoets langs «Barrevoetselhoek» te Lede De Voorpost - 12.10.1984 - 3 p de perskonferentie in het stadhuis werd gevraagd hoe bik wij Is de in september 1983 opgerichte Amylum-kom- e vergadert en wat er besproken werd. itwoord werd dat op de jadering van 10 november jrleden jaar als uitgangspun- :n werd gesteld dat Amylum korte termijn uit Aalst niet :g te toveren is maar dat zelfs nneer Amylum aan alle wet- jjke vereisten voldoet, der- ijk bedrijf in het hart van de hinderlijk blijft. Milieu- ilemen zoals ze door de ïwonenden worden aange- :ld moeten dan ook verkend irden en naar oplossingen :nt te worden gestreefd, jeval van meer hinder tij- :ns het weekend worden deze klachten hebben zich liefst ïtstreeks tot het bedrijf te :nden. Het is makkelijker op tonkrete klachten op het :nblik zelf een valabel ant- ■rd te geven dan op vage opt lachten tijdens een vergade- ting achteraf. Overschakeling an mais op tarwe zal minder turhinder geven. Voorlopig tbeurt deze overschakeling chter geleidelijk. Onder meer mdat het ganse areaal tarwe i België nog niet zou volstaan voor de produktie van Amy lum. Dank zij de dampenwasser zou de hinderlijkheid van het be drijf aanzienlijk verminderd zijn. Er wordt aangedrongen op metingen en schepen Doorns zegt dat die gebeuren, uiteraard op onragelmatige tijdstippen en dat het stadsbe stuur verwittigd wordt bij af wijkingen. Wel zouden er momenteel moeilijkheden zijn met de wa terzuiveringsmaatschappij Het zou in de bedoeling van Amylum liggen het water der mate te zuiveren dat het in de oppervlaktewateren kan ge loosd worden. De milieuhinder werd ook be sproken in de stuurgroep rech teroever. Daar wordt gezocht naar een valabele oplossing door het realiseren van een bufferzone en een groen- scherm. Op de rechteroever zouden alleszins géén produk- tie-eenheden komen. LH Nieuwtjes van de Achterlinie De werkgroep Missie en Ontwikkelingshulp Sint-Anna exposeert zaken die de vrucht zijn van 2 jaar werk. Dit op zaterdag 13 en zondag 14 oktober van 15 tot 20 u. op zaterdag en van 9.30 u. tot 12.30 u. en 15 tot 20 u. op zondag. Ook lekkere wafels en koffie. Toegang gratis. Op zaterdag 20 oktober reis naar Sint-Niklaas. Vertrek achter de bloemenveiling Flora achter de kerk van Mijlbeke. Trip met eigen wagen. U kan mee als taxi stop aan 1 fr/km. Bezoek aan de tentoonstelling over de Monogo's. Uiteraard werkt de Achterlinie mede aan de Derde Werelddag op vrijdag 26 oktober. Father Sarrath uit Sri Lanka spreekt over zijn project in verschillende scholen. Te 17 u. ontvangst op het stadhuis en manifes taties op de Grote Markt. Ook Fredon en Alkuone treden op. Te 20 u. animatieavond in de belfortzaal met een Chileense en een Marokkaanse groep waar Father Sarrath ook zal spreken. Toegang gratis. Steunkaarten worden aangeboden aan 20fr. LH Dat goede wyn niet noodzakelijk van druiven gemaakt moet worden, wil de vzw Vlaamse Wijnmakersgilde afdeling Aalst bewijzen aan alle geïnteresseerden. Ere-gemeentesekretaris van Herdersem op pensioen Op woensdagnamiddag 2 oktober jl. had op het stadhuis een kleine, intieme receptie plaats. De ere-gemeentese- kretarissen namen immers afscheid van hun collega de heer Karei Van Mulders, ere-gemeentesekretaris van Herdersem, die met pensioen gaat. De heer Van Mulders werd geboren te Erembodegem op 4 oktober 1919. Op 10 maart 1944 huwde hij met mevr. Celina Hageman. Hij is oud-strijder en liep in het begin van de tweede wereldoorlog verschillende verwondingen op In 1942 trad hij als tijdelijk klerk in dienst van het gemeentebestuur van Welle. Vanaf 1 december 1947 tot en met de fusie was de heer Van Mulders gemeentesekre- tans van Herdersem. Met de fusie werd hij op 1 januari 1977 opgenomen in het globale stadskader als bestuurschef en werd onlangs, op 1 mei 1984, bevorderd tot bureauchef. LH Deze gilde heeft namelijk als betrachtingen: door het bevor deren van (fruit)wijnmaken de vernietiging beletten van ge zonde frui to verschotten. In België alleen gaat jaarlijks on geveer 30.000 ton fruit verlo ren, welke goed zouden zijn voor 20 miljoen liter fruitwijn. Het propageren van druiven- kuituur in open lucht en de verwerking ervan tot wijn, ten einde de goede faam die onze wijn ten tijde van Keizer Karei had, in ere te herstellen. Aan kopen van materialen en pro- dukten in groep, zodat de le den op de goedkoopst mogelij ke manier hun hobby kunnen beoefenen. Indien u dus niet weet wat aanvangen met al die rabarber in je tuin of je weet ergens een boomgaard, waar straks de ap pels liggen te rotten, of een plekje met braambessen in overvloed, waarom dan geen fruitwijn opzetten? Geen fruit- sapie, maar een heuse, vol waardige wijn. U kunt dan één van de duizenden gelukkigen worden die de afgelopen jaren deze gezonde en dankbare hobby hebben ontdekt. De plaatselijke Gilde Aalst, welke een 150-tal leden telt. wil daarbij helpen en richt daartoe een beginnelingenkur- sus (fruit)wijnmaken in. Tij dens deze kursus zullen, aan de hand van demonstraties, uiteenzettingen en dia's, alle facetten van deze boeiende vrijetijdsbesteding aan bod ko men: geschikte ingrediënten, te gebruiken materialen, gist- starter, sapwinningsmethodes, diverse metingen en bereke ningen, gistingsproces, klaren, bottelen, proeven,... Deze kursus gaat door in de St. Martinuskring, Zonnestraat te Aalst telkens om 19.30 u op volgende vrijdagen: 19 okto ber, 9 november, 18 januari, 15 februari, 5 en 26 april en is voor iedereen toegankelijk. De toegangsprijs bedraagt 75 fr. per lesavond, maar als ijd V2T. ué gilde heeft u gratis toegang. Voor meer inlichtingen kan u terecht bij Alfred Lambrecht, Aartstraat 27, 9390 Aalst-Her- dersem, tel. 053-21.49.39. LH Al wat we Uit onze schoolpe riode aan moois en fraais over het leeuweneiland Ceylon, on dertussen Sri Lanka genoemd, kunnen we gerust vergeten. Daar heerst, zoals trouwens in zowat alle Derde Wereldlan den, grote nood terwijl in het Westen de steeds duurder wor dende benzine blijkbaar geen impakt heeft op ons gedrag en het nog af te wachten is of eens dat de sigaretten 120 fr (dat schijnt zo te worden) kosten per pakje zulks ons rookge drag zal kunnen beïnvloeden. Ondertussen moet men het in Derde Wereldlanden maar rooien met wat men heeft. Een «genieten» van met mondjes maat toegereikte hulp. «'t Is hier ook krisis» is voor velen een valabel argument om niet te moeten geven. De Meldertse werkgroep voor de Derde Wereld toont zich ondertussen op de hoogte van zijn taak en speelt in Aalst een eerste vioolpartij. Sri Lanka, een der drie projek- ten door de stuurgroep Aalst gesteund samen met aangepas te technologe in Itara, Rwan da en vorming van anti-tuber- culose-animatoren in Haïti, stuurt zijn projektleider naar Aalst en Meldert. Te Aalst wordt hij ontvangen op vrijdag 26 oktober t.g.v. de derde werelddag met een ten toonstelling in het belfort, een officiële ontvangst ten stadhui- ze van 17 tot 18 u waarna een perskonferentie volgt van 18 tot 20 u en animatie met optre dens uit derde wereldlanden en NCOS-medewerkers als gastsprekers. Te Meldert wordt Father Sar rath de volgende dag, zaterdag 27 oktober, ontvangen met een aangepaste eucharistieviering, de opening van een kinderte keningententoonstelling in het parochiecentrum en een dia montage over zijn heimatland Sri Lanka. Momenteel wordt onderhan deld met middenstanders, op zaterdag 3 november wordt een aktie gevoerd aan de kerk van 11 tot 12 u met een realisti sche uitbeelding en worden omslagen uitgedeeld die dan met de bijdrage van de bewo ners in net parochiecentrum moet belanden op 11.11 via een aantal vrijwillige mede werkers. LH Met Aalsterse Akademie naar Parijs Traditiegetrouw organizeert de vriendenkring van de Aca demie voor Schone Kunsten een uitstap per bus naar Parijs. Dit naar aanleiding van de ten toonstelling met grafisch werk van Picasso en Le Douanier Rousseau. Meer informatie over lopende tentoonstellingen en bezienswaardigheden wor den ter beschikking gesteld bij het vertrek op de bus. De kostprijs bedraagt 500 F/per soon. Nieuw is, dat tegen meerbetaling van 50F per per soon een stadsrondrii van on geveer 2 uur is voorzien. De bus vertrekt aan de Acade mie, Oude Vismarkt 13 te 6.30 uur stipt en komt op dezelfde plaats terug tegen midder nacht. Inschrijvingen kunnen gebeu ren op het secretariaat. Oude Vismarkt of Nieuwbeekstraat 3 tijdens de schooluren door betaling van de kostprijs. Een tweede of derde bus zal inge legd worden bij voldoende in schrijvingen. Wie echter van de gelegenheid wil gebruik nia- ken om wat ie winkelen in Parijs kan gerust mee want eenmaal ter plaatse is iedereen vrij. LH Op de jongste perskon ferentie in het stadhuis werd o.m. gevraagd welk het standpunt van het col lege is i.v.m. de «censuur- maatregelent.o.v. de Bond Beter Leefmilieu en de plagerijen t.o.v. Raldes. Het bestuur acht het niet opportuun op deze vragen te antwoorden en wil de prerogatieven van de ge meenteraadsleden eerbie digen. Iets wat ook het geval was met de vraag of de vijver bij Kasteel Terlinden die in eigen beheer zou gekuist worden reeds ge kuist is of, zoniet, wanneer dat gaat gebeuren. Ook een derde vraag onderging hetzelfde lot. Namelijk die om te weten te komen wie nu eigenlijk als dancinguitbater wordt aangezien en of de persjongens een lijstje met de namen van deze uitba ters kunnen krijgen. Alle stadsvoertuigen zouden na de diensturen op hïïjp kielplaats moeten zijn, stelde burgemeester Uyttersprot. Indien zulks niet het geval is kan het wel om uitzondedijke om standigheden gaan. Zoniet is het gewoon misbruik. Advokaat André-Emiel Bogaert zou momenteel doende zijn aan inzamelen van inlichtingen i.v.m. de Keizershallen. Er zou voor volgend jaar terzake een verrassing te wachten staan. Eveneens met de BP A's Aalst-centrum of de onwil om een door de ge meenteraad definitief goedgekeurd plan op te stellen zodat Stedebouw Gent alle troeven in han den houdt. Tenslotte over de sportakkomodatie of hoe een schepen 20 jaar ach terstand in één be stuursperiode wil ophalen. «De gele limonade» zou gewoon staan voor •de Vrije Meningsuiting». - «Het Land van Riem» zou de oudste toneelvere niging te Aalst zijn. «De Catharinisten zijn immers geherstruktureerd ge weest. Als Rederijkerska merzijn «de Katrienen, we! oudst want gesticht in 421.» Bij heel wat mensen zou de drempelvrees voor Netwerk afzwakken of ver dwenen zijn. In het seizoen 1982-83 kwamen er zowat 6.000 mensen maar in 1983-84 werden dat er 16.000. De aktuele toestand rond wat er mei het Huis De Blieck aan In bef Keizerlijk Plein te doen is ^wcrii op de jongste perskonfe- enbc uit de doeken gedaan, 'ooral omdat gesuggereerd "P erd dat men het Huis gewoon ;M lilde lat n verkrotten om het in. bij politiebevel, te doen cn lopen zodat weer andere mo- 13 dijkheden zouden open- un. Jc 1 k burgemeester ging zich zelf 115 v ran de toestand vergewissen "")b verklaarde dat het huis in 1,s' Ik geval nog niet dermate ver- rot is dat het bij politiebevel an verkrotting zou kunnen De zijn. De verkrotting zou iderdaad meer binnen in het luis zelf plaatshebben. Voor cvaar van voorbijgangers is er v een sprake. bouwaanvraag werd op ,.,',$7.02.84 besproken door het De ontwerper maakte dan brandveiligheid moest advies promis gevonden kan een nieuwe schetsvoorstellen op en worden gevraagd aan de stede- nieuwe bouwaanvraag worden juist daaromtrent worden mo- lijke brandweerdienst. ingediend die dan aan een mentcel besprekingen gevoerd Moeilijkheid is aan al deze openbaar onderzoek kar. wor- met stedebouw en monumen- verschillende normen in één den onderworpen, ten en landschappen. Ook qua plan te voldoen. Eens dit kom- LH ■tuur met dc bouwheer n de ontwerper en met de tiensten van stedebouw en lonumenten en landschap- lb gevolg daarvan kwamen er 'itingen over dc bouw- aan het Keizerlijk Plein impliceerde dat dc bouw- vraag werd ingetrokken. t moet er altijd blijven... Een echtpaar, een gezin, ereen moet zo van het ene feest naar het andere kunnen n... Nu eens kan het er dan eerder stil en innig aan toe dan weer uitbundig... Verjaardagen, naamfeesten, i blijde geboorte, eerste en plechtige kommunie, huwe- i, een belangrijke stap in het beroepsleven... Er zijn zo "e speciale gelegenheden... Zo ook het nakend feest de 40-jarigen, georganiseerd door de «Club 44 tnbodegem». e tijd geleden staken een met de betrachting, eind 1984, al aktieve, feestminnende een legertje mannen en vrou- nbodegemnaars, geboren wen welke in dit jaar de geze- 1, de koppen bij mekaar gende ronde leeftijd van 40 Te Herdersem stapten verle den zondag een 60-tal leden van Natuur 2000, Pas-en Steenbeekkomitee, Anders gaan leven. Jeugdbond voor Natuurbescherming en milieu behoud, Groene Fietsers, Mi- kisklub en Vlaams Blok op van aan de Kapel Ten Beeldeken langs de Hamme- en Sint-Jans straat en de Disgenaatdreef. Vlak door en naast het Den derland met de enig mooie Ketshoek tussen de Dender en een oude Denderarm. Gebied dat door het aanbrengen van de pylonen wellicht onherroe pelijk geschonden is. Overal werden we immers gekonfron- teerd met natuurschendingen, kappingen en verwoestingen allerhande. Bij het einde van de «wande ling» werd, vlak tegenover de «Wiczebrug» op een piloon van zowat 50 m een vaandel aangebracht met een doods kop, een bliksemschicht en de vermelding 150.000 volt. Of het nog veel zin had te protesteren is een andere kwestie. Sommigen vragen zich af waarom vroeger in tem pore non suspectoe gezwegen werd in alle talen en nu wel geageerd wordt. Onder de aanwezigen alleszins heel wat echte natuurliefheb bers maar wellicht ook wel mensen die de politieke toer opgingen met dit eerder ludiek protest. Te Herdersem wordt de schen ding van het gewestplan naar we vernemen zowat algemeen betreurd doch stelt men vraag tekens achter de bedoelingen van protesterenden nu. LH 't Nest, «het naschools edukatief sociaal trefcentrum», biedt nieuwe opvangkansen voor ouders en kinderen die met problemen allerhande worstelen. Waarbij dan het vaak minder gelukkige buitenhuisplaatsen kan worden voorkomen. Aalst. Bal bij Kloeit-Kloes Klang, waar zo te zien de pret nauwelijks opkon (a) Wetende dat in 1964 zowat 5.000 mensen naar de abdy kwamen voor een soortgelijke afstempeling spreidden de organisatoren van de uitgifte van een postzegel gewyd aan de abdij van Affligem (en drie andere abdyen) met de eerstedagafstempeling deze gebeurtenis over twee dagen. Verleden zaterdag en zondag werd het dan ook te Affligem in het kultureel centrum een begankenis van jewelste. Via een samenwerking tussen ouders en 't Nest kan de zorg voor het (pröbleem)kind voor een zekere periode in belang rijke mate door 't Nest met de ouders worden gedeeld. Op vang en begeleiding in een va labele thuissituatie kan door 't Nest worden geboden. Dit voor kinderen die problemen hebben in hun normale opvoe dingssituatie. En voor hen die te weinig ontwikkelingskansen krijgen en voor hen voor wie een meer adekwate kinds- en gezinsbegeleiding noodzake lijk zijn. Aankweken van weerbaar heid, zelfstandigheid, vertrou wen, al dan niet individueel of in groepsverband, kan worden aangeleerd op voorwaarde dat de ouders bereid zijn tot opti male samenwerking met 't Nest. Gereageerd moet worden te gen de bewering dat «kansar moede erfelijk zou zijn». Aangevangen wordt met een ruimtelijk alternatief wat «ga rageruimte» wordt geheten waarna in gewonnen vertrou wen kan gewerkt worden aan het zich geborgen voelen in een heuse gezinssituatie. Van medewerkers met huis (en liefst ook tuin) wordt perma nente aanwezigheid naast per soonlijke maximale inzet ver wacht. Wie meent in «'t Nest» een oplossing te zien voor zijn pro blemen kan voor verdere in formatie terecht bij Brigitte De Vos, Ninovestcenweg 75 te Erembodegem (053/78.71.33), bij Paul Verleysen, Groen straat 220 te Aalst (053/ 21.46.50) of bij Dirk Verfail- lie. Pater Rasschaertlaan te Erembodegem (053/70.36.56). LH jaar bereiken, in Erembode gem geboren zijn, cr wonen, er geïmmigreerd of geëmigreerd zijn, samen te brengen om er in eensgezindheid en samenho righeid, samen eens echt feest te vieren en vriendschapsban den te hernieuwen. Resultaat: «Club 44-Erembo degem» werd gesticht, een denderend feestprogramma werd opgesteld cn het feeste lijk rendez-vous vastgelegd: Zaterdag 8 december 1984. De oogmerken van dit eigentijds initiatief werden dc wereld in- H L jAolsl. Dc mannen van club 44 die voor een ongelooflijk feest borg staan (a) gestuurd. En intussen hebben reeds verscheidene tientallen «jaargenoten» hun deelname aan dit vriendschappelijk sa menzijn toegezegd en beves tigd. En nog meerdere in schrijvingen worden inge wacht. Heel wat veertigjarigen zijn echter uitgezwermd tot ver buiten de grenzen van de grote Aalsterse deelgemeente. Daarom willen wij hat in ons weekblad, samen met de Erembodegemse «Club 44» pioniers, nogmaals uitbazui nen over de hele Dender-, Durme- cn Scheldestreek: voor de happening van alle Erembodegemse 40-crs wordt verzamelen geblazen op zater dag 8 december 1984 in zaal Gerstenhof, Gerstenstraat te Erembodegem! Het programma ziet ar uit als volgt: 18 uur: Plechtige H. Mis voor alle 40-jarigen, opgedragen door dc mede 40-jarige E.H Fons Vinck, in de O.L.V. He- melvaartkcrk op het dorp 19 uur: Bijeenkomst in zaal Gerstenhof, begroeting, aperi tief en hernieuwde kennisma king. 19.30 uur: Eetmaal met op het menu: tomatensoep, gebraad met groenten en kroketten, wijn inbegrepen, mokka met gebak. Daarna: dansgelegenheid met dc «Daytona Drive-In Show» tot??? Deelname in dc onkosten: 700 fr. per persoon, te betalen op bankrekening nummer 393- 0481001-67 van Club 44. U kan Het biezonder postkantoor, voor de gelegenheid in hel kul tureel centrum ondergebracht, bood de mogelijkheid tot aan koop van reeksen zegels van diverse waarden gaande van 8 tot 50 fr van de abdijen Affli gem wegens het 900-jarig be staan waarvoor dankwoorden werden geadresseerd aan staatssekretaris PTT Paula D'hondt - Van Opdenbosch. Maar ook een zegel van de abdij van Averbode gesticht in 1136, van de abdij van Chi- may, de trappistenabdij te Stoumont aan de bronnen van de Oise en de abdij van Roche- fort van de Cisterciënsers No tre Dame de Saint-Remy, op gericht in 1229 door begijnen die Cistcrcicnzernonncn wer den. De plechtigheid werd luister bijgezet door de aanwezigheid ook van direkteur-generaal bij do posterijen Frans Herdc- wijn. Postzegelklub «ter Klui- ook inschrijven en betalen bij een van de hiernavolgende ini tiatiefnemers: Boal Anita, Hogeweg 119, tel. 77.86.43 De Bruyn Erna, Vrijheids straat 40. tel. 77.19.49 Eeckhout Rigo. Denderstraat 18, tel. 21.60.73. Goctvinck Jef, Leuvestraat 134. tel. 77.43.61 Luyts Pierre. Kromme Elle boog 28, tel. 77.84.48. Muylaert Bert, Weliewcg 48, tel. 77.33.24. Schouppc Robert, Zavelstraat 13. tel. 77.53.59. Van den Brocck Denise, Kerk- hofbaan 8, tel. 78.79.09. zen» die onstond voor de orga nisatie toonde zich optimaal op de hoogte van haar taak. Deze voorverkoop ging ge paard met een postzegelten toonstelling door Erembode- gemnaar Roger Arijs die er zijn kollektie «Abdijen» expo seerde waarbij duidelijk bleek welke immense rol abdijen in de loop der eeuwen hebben gespeeld o.m. op het kultureel cn sociaal vlak. Om het van zelfsprekend niet te hebben over hun godsdienstige uitstra ling. Ondertussen nog een meene- mertje. In zalen A stelde de pas opgerichte Kring voor Heemkunde van Hekelgem oude zichtkaarten van Hekel gem en Affligem tentoon cn kon men meegenieten van dc werken van Dries Van den Broeck en Herman Erkelbaut. Affligem blijft «van alle cloos- tren spieghel». LH Van Vaerenberg Ronny, Vos- hollewcg 3. tel. 70.05.87. Iedere inschrijving wordt slechts als definitief be schouwd na ontvangst van het inschrijvingsgeld cn dit ten laatste op 15 november 1984. Ben je ook 40 dit jaar? Dan hoor je eveneens bij «de club 44» van Erembodegem! Tien tallen jaargenoten zullen jc er graag verwelkomen! Afspraak op 8 december a.s. in het hart je van Erembodegem. op het denderend «familiefeest» waarover nadien ongetwijfeld nog lang zal worden nage praat... D.B. Lede dat regelmatig gekonfronteerd werd en wordt met problemen qua wateroverlast zit momenteel goed. Na de wateroverlast aan Bar- revoetsenhoek (een suggestie ve benaming in deze materie). Poortendries, Groen- en Char- leroistraat en de voorlopige plannen die nog geen uitkomst boden nam raadslid Godelieve De Lathouwer een initiatief bij minister Jan Lenssens die be loofde de nodige stappen te zullen doen. De dossiers wer den overgenomen van DDS door vzw (Vlaamse Waterzui veringsmaatschappij) cn deze werken zullen door' minister Lenssens opgenomen worden in het prioriteitsplan voor vol gend jaar. De studie werd trouwens reeds aangevangen. In een eerste fase komt een rioleringsnet vanaan de Drie Gapers langs de Bambocht- weg, de Lange Weestraat, en de Wichelsesteenweg tot op Wichelen waar dc uitmonding is voorzien in de Molenbeek. Een tweede fase behelst de Meerlaan en de Bosstraat met aansluiting op de vernieuwde rioleringen van Vrijdagmarkt, Kromme Elleboog, Ronken- burg- en Jezuietenstraat naar de Leedse beek met afvoerlei- ding naar de Molenbeek. De Barrevoetsenhoek wordt dan aangesloten op de afvoerlei- ding. Wat lede heel wat watermise rie zou sparen want naast de VWZ die werken en gebeurlij ke onteigeningen voor haar re kening neemt de medewerking van het Leeds gemeentebe stuur impliceert. Echtpaar van stoep weggemaaid Verleden donderdag was Herdersem het toneel van een dramatisch gebeuren. Het naar huis wandelend echtpaar Gustaaf Van Goethem-Clementine Ledegen werd bij een lichte bocht aan huis nr. 117 van de Grote Baan gegrepen op het voetpad en weggemaaid. Overgebracht naar het Sint-Elisabethziekenhuis te Aalst overleden ze aan de opgelopen verwondingen Na onderzoek van de bloedtest waarbij werd uitgewezen dat de getolereerde alkoholdosis ruim overschreden was werd dc chauffeur Stcfaan Callaert uit Hillegem door onderzoeksrechter Brasseur verleden zaterdag onder aan houdingsmandaat gesteld.

De Voorpost | 1984 | | pagina 3