Veel beweging bij sportmanifestatie de Dendermondse Zwemklub Blijf-Jong rond Halt-Kermis Studiedag over het sportbeleid Veldloop te Hamme-Zogge T Hoe verliep Erembodegem? -5: De atlctickklub Hammc heeft besloten om in het crosssei- zoen vijf veldloopwcdstrijden te organiseren in Groot- Hammc. Zondag 30 september werd de eerste wedstrijd gelopen in Moerzeke-Kastel. De tweede veldloopwed strijd heeft plaats op zaterdag 13 oktober te Hamme- ZoggeDeze wedstrijd staat open voor alle leerlingen van het lager onderwijs en dat vanaf het derde leerjaar. Er wordt gelopen volgens geboortejaar. Men dient op pantof fels te lopen om kwetsuren te vermijden. Om iedereen met dezelfde middelen te laten aantreden zijn spikes en voetbalschoenen verboden. Na de wedstrijd krijgt elke deelnemer een prijs in natuea Wie aan de vijf geplande veldloopwcdstrijden heeft deelgenomen, krijgt een t-shirt na de laatste loopwedstrijd. Er wordt een klassement opgemaakt van de vijf wedstrijden en aan dit klassement zijn trofeeën verbonden die zullen overhandigd worden tijdens de laatste loopwedstrijd op zaterdag 23 februari 1985 op het gemeentelijk speelplein aan de Kaai te Hammc. Voor inlichtingen kan men zich wenden tot de leden van A.C. Hammc of bij de voorzitter, Albert Picters, St. Anna 23 te Hammc (bd) De Voorpost - 12.10.1984 - 43 ZWEMMEN Sinds het begin van september gonst het van de bedrijvig heid rond het zwembad gedurende de trainingen van DZO. Elke dinsdag-, woensdag- en zaterdagavond komen tientallen meisjes en jongens hun geliefkoosde sport beoe fenen, maar de laatste weken is het aantal zwemliefheb- bers opvallend toegenomen. iging. Loopklub Walo vierde haar kampioenen. Rino De Brom werd algemeen mpioen, Irene Pieters was de beste bij de jeugd en Gilbert Pieters bleek de 'iienstelijkste (dw) V - X\ Brij. Loopklub Walo huldigde marathonkampioen Geirnaert. BRT-reporler Yvan pek moest nu eens zelf op de vragen antwoorden (dw) wgarisatie AC Lebbeke Zwemmen. Louis Van Hemelrijck, steunpilaar van DZO (v) Reden van deze drukke bezet- voor diegenen die nog maar ting is de uitbreiding van de pas kunnen zwemmen. Dendermondse zwemschool De beginnertjes in de klub met een duidelijke belangstel- worden opgevangen in het ling voor de allerkleinsten, klein bad door Geert Vernim- men die op vaderlijke wijze aan watergewenning doet en ook de beginselen van crawl en schoolslag bijbrengt. Verantwoordelijk voor de koördinatie in de zwemschool is Mireille Smekens, licentiate lichamelijke opvoeding en Bloso-trainer. Over baan 6 waakt Diane Cal- lebaut. In haar groep bewegen zich een twintigtal jonge sna ken die afstanden tot honderd meter zwemmen en kennisma ken met rugcrawl. Louis Van Hemelrijck zwaait de scepter over baan 5. Bij hem nog langere afstanden en het verder aanleren van starten en keren met daarbij nog de moeilijkste slag: dolfijn. Louis is reeds gedurende vele jaren een van de steunpilaren van de Dendermondse zwemklub, zowel als zwemmer bij de sportzwemmers dan als bestuurslid of als trainer. Als de sportraad nog eens een prijs van sportverdienste wil toe kennen aan een vriendelijk, nederig en werklustig figuur, dan moet er niet verder ge zocht worden dan «Louis de coiffeur». De verstandhouding onder de DZO-trainers is goed, maar een gepast oefenprogramma samenstellen en daarbij de no dige begeleiding verzekeren is een zware verantwoorde lijkheid, waar geen plaats is voor improvisatie. De leuze blijft: «De kinderen komen om iets te leren en iedereen moet niet alleen blij, maar ook ver moeid naar huis gaan.» DZO wil met deze filosofie ten strijde trekken tegen de geest van de tijd of de stellipg van moderne pedagogen die bewe ren dat men het kind altijd moet laten spelen en liefst geen te zware taken opleggen. Een gezonde geest in een ge zond lichaam, maar vooral sterk op de tanden kunnen bijten, dat is het dagelijks me nu van elke Dendermondse zwemmer. Op 1 oktober 1984 was Blijf Jong Erembodegem 25 jaar jong. Daarom werd besloten dit jubileum te vieren met een veertiendaagse sportmanifes tatie waarin alle Blijf Jong ak- tiviteiten aan bod kwamen: een tafeltennistornooi in de sporthal Denderdal te Erem bodegem waaraan vier ploegen hebben deelgenomen. De schiftingen hadden plaats op 21 september, de finales wer den gespeeld op 5 oktober. en voetbaltornooi (vetera nen) op het veld van SK Erem bodegem op 29 september met deelname van vier ploegen. een belotwedstrijd in de kantien van SK Erembodegem op 6 oktober. Deze wedstrijd was voorbehouden aan de le den van Blijf Jong. een wandeling op 23 sep tember met vertrek en aan komst in de kantien van SK Erembodegem, Gerste'nstraat. Afstand ongeveer 10 km. Uitslagen schiftingen tafel tennis Blijf Jong I - Blijf Jong III 15- 1 Blijf Jong II - Omego 1-15 Uitslagen finales Blijf Jong I - Omego 15- 1 Blijf Jong II-Blijf Jong III 10- 6 Eindrangschikking 1. Blijf Jong I 2. Omego 3. Blijf Jong II 4. Blijf Jong III Hebben deelgenomen aan het voetbaltornooi: - Blijf Jong Erembodegem (SKE) - Sp. Heldergem - E. Meldert - E. Zele Uitslagen schiftingen Blijf Jong - Sp. Heldergem 4-0 E. Zele - E. Meldert 2-2 (Zele wint met strafschoppen). Uitslag troosting Sp. Heldergem-E. Meldert 6-0 Oitslag finale Blijf Jong-E. Zele 3-2 Eindrangschikking 1Blijf Jong, 2. E. Zele, 3. Sp. Heldergem, 4. E. Meldert. Aan de belot wedstrijd hebben 24 Blijf Jongers deelgenomen. Eindrangschikking: 1. Roland De Meyer, 2. Paul Van Oudenhove, 3. Guy Van- dewalle, 4. Frans Boel, 5. Flo- rent Pauwels, 6. Felix Colinet, 7. André Geerts, 8. Gustaaf Verbeken, 9. Jozef Lievens, 10. Kamiel Ghyssens. Naast mooie prijzen in natura (er waren niet minder dan 18 prijzen) behaalden een aantal deelnemers nog een geldprijs. De afwezigen hadden beslist ongelijk! Voor de jaarlijkse belotkom- petitie (vijf avonden, telkens in principe op de tweede vrij dag van de maand, vanaf no vember) verwachten we een ruime belangstelling van alle Blijf Jongers. D.B. Met de wielrennerij als centraal thema De problematiek van de minimum-leeftijden voor wieler wedstrijden heeft reeds voor heel wat polemieken gezorgd. Eenerzijds is er de opvatting dat wielerwedstrijden vanaf zeer jeugdige leeftijd zouden moeten toegelaten worden. Dit niet alleen omwille van het feit dat vele sportieve jongeren voor hun vijftiende de keuze van hun sport bepalen, maar ook omdat deze leeftijd geschikt is als leerfaze. ATLETIEK 1. Van Ransbeeck Nele 2. Kcppens Wendy 3. Baeyens Peggy 4. Ophalvens Elsje Meisjes Kadetten 70 1De Saedclcer Patricia 2. Aelbrecht Anja 3. De Macsschalck Martinc 4. Ophavels Leny Jongens Kadetten 71 1. Philips Geert 2. Dc Clcrck David 3. Vermciren Mario 4. Van Damme Kristof 5. Thcys Mario 6. Moens Geert Jongens Kadetten 70 1. Van Nuffel Pilip 2. Mcskens Kris 3. Stalmans Geert 4. Quintclicr Gunthcr 5. Van Keer Fabian 1. Heyvaert Maggy 2. Tilburgh Ilse Jongens Scholieren 1. D ie rick Danny 2. Van Damme Filip 3. Macs Danny 4. De Sacdcleer Lieven Dames juniores 1. Wijns Karinc 2. Lambert Greet Juniores heren 1. Van Verre Dirk 2. Van Den Broeck Danny Seniores dames 1 Van Praet Ghislainc 2. Bcrghman Greta 3. Coppens Linda 4 Berghman Linda 5. Van Wemmei Monique 6. Van Wcmmel Rita 7. Van Ransbeke Karine 8. Allaert Delfine Dames veteranen 1Mertcns Angele 2. Van Damme Godelieve Heren Veteranen 1Van Damme Jozef 2. De Ridder Benoni 3. Van der Straeten Jan 4 Goossens Edward 5. Van De Voorde Albert 6. Leemans Henrie 7. Bessems Marcel 8. Tevels Jean-Pierre 9. Van Keer Maurits ip. De Man Kamiel 11Tilburgh Gilbert 12. Van Keer Jozef Heren seniores 1De Maeseneer Jozel 2. Boodts Herman 3. Lclon Jcan-Maric 4. Staljanssens Michel 5. Dc Coster Hans 6. Geeroms Mare 7. De Feyter Peter 8. Van Buggenhout Luc 9. Bertier Albert 10. Van Rossem Patrick 11Philips Andrè 12. Meert Paul 13. Van den Meersche Marcel 14. Van Nuffel Frans 15. Ravijts Jean-Pierre 16. Van den Berghe Mare 17. Dc Ridder Freddy Oftns benjamins 77-78 Van den Berghe Kristof De Smedt Olivier Meert Ruben Van Peteghcm Gunther Menten Jan Vcrhavert Geert De Saedclcer Clem Mertens Roeland Verhulst Koen Van der Troost Jurgen Van Ransbeeck Svcn Uyttersprot Donald DeTrevefie Kristof |ms benjamins 76 DePacpe I-rank Symoens Johan luygens Bert 'an Stcrtegem Pascal Verbruggen Rudy isjes Benjamins 77 Allaert Mikv Pupillen 74 Caudron Saskia DeBrabantcr Isabellc pnens Els Pt Schrijver Joke Keircns Marianne Quintclicr Nathalie hnssens Bianca Qtcmput Irina Van Nuffel Inge "CMS Pupillen 75 Tilburgh Kaf Van den Broeck Francis Philips Stcfaan Arijs Andy Tlieys Jurgen Triest Jurgen Ouafi Nasser Moens Jurgen Saercns Kurt «pns Pupillen 74 Cóorcman Steven Nordin Ammar Heyvaert Koen David Flores Tas Niko dijes miniemen 73-72 Guns An Van Peteghcm Annick Van Keer Maric-An Van Keer Miranda "pns Miniemen 73 De Clcrck Daniel fVermeircn Johan Vcrcamnicn Jurgen Van Der Stappen Ivan Dc Leeuw Bruno Ouafi Yackva tcrw 0c Boodt Hans "gens Miniemen 72 De Tobcl Andy Dc Grave Koen Tas Jurgen De Brabander Marnic Van de Pcrrc Mario W*jes Kadetten 71 Beheersing van stuurvaardig- heid, evenwichtsgevoel, reak- tiesnelheid, enz... zijn techni sche vaardigheden die best op niet al te gevorderde leeftijd aangeleerd worden. Boven dien bewijzen talrijke studies dat het belang en de invloed van de jeugdsport heilzaam werkt, zowel op psychisch als op fysisch vlak. voor zover de aktiviteiten maar volgens ver antwoorde modaliteiten verlo pen. Anderzijds is er de opvat ting dat deelname aan wieler wedstrijden op zeer jeugdige leeftijd, de jonge wielrenner niet ten goede komt. Naast de medische aspekten wordt hier dikwijls verwezen naar peda- Zwemmen. Twee leden van de Wase Zwemvereniging werden tijdens de viering van het gogischc, ethische en sociale 25-jarig bestaan vereremerkt: voorzitter Van Landeghem en de heer Van Royen (dw) gevaren waaraan zeer jonge renners bloot zouden staan. Met het inzicht beide extreme standpunten te verzoenen heeft senator Octaaf Van den Broeck ean voorstel tot rege ling van dc wielerwedstrijden voor minderjarigen ingediend. Enerzijds laat dit voorstel toe om aan wielerproeven deel te nemen vanaf de leeftijd van 12 jaar, maar anderzijds worden meerdere voorwaarden ge schapen. die deze jonge sportbeoefenaars dienen te be schermen tegen al de excessen waarmee sommigen het wiel rennen zo graag identificeren. Voor deze jeugdigen wordt het woord wielerwedstrijden ver vangen door wielerproeven en gaat het meer om het toetsen van hun kunnen en da voorbe reiding in deze sporttak. De sportbeoefening voor deze jongeren van minder dan 15 jaar moet kunnen gebeuren op een speelse en ontspannen ma nier. Deze wielerproeven zou den beperkt zijn tot twintig deelnemers om het gevaar van valpartijen te verminderen. Op deze manier zou de drem- Zwemmen. Het zilveren jubileum van de Wase Zwemvereniging werd gevierd met een naar dc eigentijdse kompe- akademische zitting op het stadhuis (dw) titiesport vlotter kunnen over- wonnen worden. Dit en nog vele zaken die de jonge wiel- Biljarten. Biljartklub.«Onze Wijkbestaat vijftig jaar. Daarom werd zij n stadhuis nog eens bevestigd (dw) i koninklijk en dat werd op het Sint-Niklase renner aanbelangen zijn in het voorstel van dekreet vervat. Omdat het probleem zo be langrijk en tevens aktueel is wordt er op zaterdag 27 okto ber een studiedag aan gewijd in de feestzaal Endanda, Nieuwstraat 28 te Nieuwstraat 28 te Opwijk. Het initiatief van deze studiedag ligt bij de P.V.V.-Kommissie Sport, o.l.v. senator Octaaf Van den Broeck en L.O.S., het Libe raal Overlegcentrum voor de sport o.l.v. de h. Albert Van Gucht. Het onderwerp werd met kennis van zaken uitge diept in twee rapporten. In een eerste kommissie wordt het probleem «Ethisch» en «Peda gogisch» behandeld. Kommis sie die wordt voorgézeten door de h. P. Swinnen, Inspektcur Lich. Opvoeding Sekundair en Hoger Onderwijs, en in een tweede kommissie welke het probleem «medisch» onder de loupe neemt. Deze kommissie wordt geleid door sportdoktcr Peter Blommaert. Vertrekken de van het principe dat een jonge sportbeoefenaar maxi maal kansen moet krijgen om zich tot een volwaardige «sporter» op te werken is deze studiedag best op zijn plaats. Hij richt zich bovendien lot alle belangstellenden die' hun bijdrage willen leveren tot een meer rechtvaardig sportbeleid in Vlaanderen. Programma 9.30 u.: Onthaal in feestaai Edanda, Nieuwstraat 28 te Opwijk. 10 u.: Start van de kommissie vergaderingen 13 u.: Lunch in feestzaal Edanda. 14.30 u.: Toelichting studiedag door senator Octaaf Van den Broeck 15 u.: Toelichting van het on derwerp door de h. Jacques Rogge, ondervoorzitter van het Belgisch Interfederaal Olympisch Comité. 15.30 u bespreking van de resoluties. 17.30 u.; Toespraak door de h. Karei Poma, gemeenschapsmi nister van Cultuur. Belangstellenden die aan de kommissievergaderingen wen sen deel te namen, worden verzocht hun deelname ter kennis te brengen van de h. Willy Van Hove, Stationstraat 57 te 9370 Lebbeke'. met ver melding van de kommissie waaraan ze wensen mee te werken. Men kan ook inschrijven voor de lunch op hetzelfde adres en met storting van 525 fr. op bankrek. 293-0548831-60 van L.O.S. Stationstraat 57 tc 9370 Lebbeke. E.D.M.

De Voorpost | 1984 | | pagina 43