iint-Niklase jeugdraad ip andere golflengte dan stadsbestuur? -r Hi redesfeest in Sint-Niklaas Boswandelveertiendaagse in Temse Zevende Rode Kruis- Regentocht trok 659 deelnemers aan Sporthal en polyvalente zaal in Belsele VTB-VAB-voorzltter Robert Orient overleden «Vlaamse boekenbeurs» in Belsele Britse mijnwerkersvrouwen in Sint-Niklaas Frivole Framboos: klassieke muziek en kabaret in Sint-Niklaas De Voorpost - 12.10.1984 - 5 .jdens de jongste vergadering van de jeugdraad van Sint- °tyklaas kwam andermaal de problematiek rond de vesti- °l jgsplaats van het jeugdvormingscentrum ter sprake. 1 :hepen van jeugdzaken Lieven Lenaerts had tijdens de B meenteraadszitting van augustus verklaard dat de voor- in dl alige Bacoplast-fabriek in de Lange Rekstraat (aan de n?e< gang van rekreatieoord De Ster) was afgeschreven als stigingsplaats en dat het stadsbestuur uitkijkt naar een J Wmatief in de onmiddellijke omgeving. De jeugdraad erd van deze wending echter nog niet officieel op de (Ogte gebracht, wat door voorzitter Lieven Dehand- er 79I hutter ten zeerste betreurd werd. Namens het dagelijks ai 72[Ktuur stelde hij voor, nogmaals een schrijven te richten Woda it het stadsbestuur, waarin wordt aangedrongen op meer pideltjkheid. 8 De Prijcker (WKS Sint- Kzef) en enkele andere aan- de 4 agen meenden dat de ters K ugdraad door het stadshe ren m Ulff duidelijk niet ernstig L-Bug ordt genomen Men betreur- zwaj het feit dat adviezen niet of ede 2 er laattijdig beantwoord naakti orden, noch gevolgd, en dat maar is na een persmededeling smoeil |ige reaktie loskwam, en vn '.gemeenteraadslid Lucien meer als motiveerde zijn tussen- riquiel jmst tijdens de gemeente- nd Je pdszitting van augustus. De teenzetting van de h. Poppe n het Centrum voor Jeugd- trisme tijdens de jeugdraad n mei had bij hem en nader- nd bij zijn fraktie de overtui- ig gesterkt dat het otgebouw totaal ongeschikt om als jeugdvormingscen- um te fungeren. De heer lats meende verder dat de 'P Fa Jviezen van de jeugdraad er mstig dienen genomen te J' :n, zoniet zal de jeugd- ad het vertrouwen in het ,e Vi jdsbestuur verliezen. k°P chepen Lieven Lenaerts deel- 'aards mee dat de kwestie van het BRTs ugdvormingscentrum onder- AL assen opnieuw door het dage pad a ploeg dopet Ie Na ibeck lijks bestuur van de vzw De Ster werd behandeld en dat ook het schepenkollege de zaak opnieuw bekijkt. Het stadsbestuur kan nog geen de finitief antwoord geven, aan gezien nieuwe opties nog wor den onderzocht en er alleszins nog dient onderhandeld te worden. Vrijwel zeker is dat het betwiste Bacoplast-gebouw een bestemming krijgt die nauw aansluit bij de funkties van het rekreatieoord. Patrick Vaerewyck (Jongsocia listen) vreesde dat de jeugd raad op die manier geen in spraak zal hebben en voor vol dongen feiten zal worden ge plaatst, eens het stadsbestuur met eventuele eigenaars een akkoord heeft bereikt. De heer Lenaerts antwoordde dat de jeugdraad moeilijk kan ver wachten eerder ingelicht te worden dan het stadsbestuur. Er zal advies gevraagd worden vóór een definitieve beslissing valt. Het voorstel van het dagelijks bestuur van de jeugdraad om het schepenkollege een brief te zenden om te herinneren aan het laatste advies (tegen Ba- coplast) en aan te dringen op duidelijkheid over de stand van zaken werd met eenparig heid van stemmen goedge keurd, op de onthouding van de CVP-jongeren na. Aansluitend werd gediskus- sieerd over de verhouding jeugdraad-stadsbestuur en over de houding van de (niet- stemgerechtigde) raadsleden en schepen in de jeugdraad. De visie van schepen Lenaerts en jeugdraadvoorzitter De- handschutter daaromtrent ver schilden duidelijk. Het afwijzen van een advies tot verhoging van de subsidie voor het vervoer van kampma teriaal en het voorstel om het jeugdvormingscentrum langs de Heidebaan in te planten, die allebei door de h. Lenaerts geïnspireerd werden maar uit eindelijk door het stadsbestuur werden afgewezen, hebben de vraag doen rijzen of de sche pen de suggesties die hij op de jeugdraad doet en overgeno men worden in adviezen wel konsekwent verdedigt als ze uiteindelijk in het schepenkol lege worden behandeld. Schepen Lenaerts stelde uit drukkelijk dat hij dit wél doet maar dat het stadsbestuur steeds kollegiaal beslist en re kening houdt met tal van ande re argumenten, naast het ad vies van de jeugdraad. Jeugd- raadsekretaresse Greet Polfliet merkte op dat ook de admini stratie advies geeft en dat dit eveneens in aanmerking wordt genomen. Schepen Lenaerts zag zijn taak in de jeugdraad niet louter pas sief en informatief. De taak van gemeenteraadsleden en schepenen in een adviesorgaan is zeker niet dezelfde als in de gemeenteraad of in het sche penkollege. Wanneer een ad viesorgaan in aanwezigheid van een schepen een bepaald standpunt inneemt, betekent dit niet dat de schepen deze zienswijze automatisch deelt. Voorzitter Lieven Dehand- schutter meende dat men van politieke mandatarissen toch mag verwachten dat zij zich t.o.v. adviesraden enigszins te rughoudend zouden tonen en enkel het standpunt van hun fraktie of van het schepenkol lege zouden vertolken. Jeugdjaar Verder besliste de jeugdraad tot oprichting van een werk groep, die eventuele initiatie ven rond het Internationaal Jaar van de Jeugd (1985) moet voorbereiden. Ook deelde de voorzitter mee dat het stadsbe stuur het advies i.v.m. een pro- jekt ter bestrijding van de jeugdwerkloosheid had beant woord. Terzake werden enkele stappen ondernomen, maar uiteindelijk bleek er onvol doende belangstelling. Tot slot legde de jeugdraad de data vast van zijn vergaderin gen in het werkjaar 1984-'85. Zij vinden telkens plaats op een donderdag in de kommis siezaal van het stadhuis te Sint- Niklaas. tenzij andere vermel ding. De data zijn: 18 oktober, 15 november (in jongerencen trum 't Verschil, Nieuwker- kenstraat te Nieuwkerken), 20 december, 17 januari (in het oud-gemeentehuis te Bclsele), 21 februari, 21 maart, 18 april (in Jeugdhuis Troelant, Wijn- veld 12 te Sinaai) en 16 mei. Alle belangstellenden zijn wel kom op de vereaderingen. Sint-Niklaas. Zaterdag 13 en zondag 14 oktober kan je gaan kijken hoe het warmte-rekuperatieprojekt en de verbrandingsoven op Vlyminckshoek 12 werken. Op het half uur zijn er rondleidingen (Iv) cfa^aar aan'e'd'nS van de Vredes-aktieweck.' georganiseerd door rOK^et v|aams Aktiekomitee Atoomwapens, zal er ook in Sint- em£ ïkiaas een protestmanifestatie doorgaan tegen de voorberei- n* Hingen voor de plaatsing van 48 kruisraketten in ons land 1111 zaterdag 20 oktober a.s. zal Vaka-Sint-Niklaas. i.s.m. [rafenchillendc organisaties. 48 maal rond het middenplein van de "^Grote Markt manifesteren tegen de atoomwapens en voor wnder raketten». Ook al omdat deze kemtuigen zo :rfrj>emeUeigend veel geld en menselijke energie onttrekken aan de a ~jÊootüijdende mensheid, zegt Vaka. Elke ronde duurt ongeveer w«'*n minuten, de eerste start om 10 uur aan de informatiestand Meljjn de laatste om 18 uur. 7*fei is de bedoeling dat de mensen één of meer rondjes «Slappen, ieder op het tijdstip dat het best past of waarop 4- Jt »r de organisatie of groep werd opgeroepen. nI' )c «Vredes-aktieweek» wbrdt 's avonds afgesloten met een Alk» 001 "Vret'es^ees,B 'n de Arenahal te Deurne-Antwerpcn. •op 6! In Temse werd veertien dagen onder begeleiding in bos, park en natuurgebied gewandeld. De scholen waren dit keer zeer sterk vertegenwoordigd. De opening van de geleide bos wandelingen had op 1 oktober plaats in tuinpark Verbeeck (Hoogkamerstraat). Er werd tevens gewandeld in het Schel- depark cn in natuurgebied Schousselbroek. Deskundige uitleg werd verstrekt door Re- né Van Broeck, Maria Lobel- le, René' De Wilde, Beatrix Mijs en Ludo Hemelaer. De geleide boswandelingen in Temse waren een organisatie van de gemeentelijke sportdienst (sportfunktionaris Luc Verhuist) en de dienst leefmilieu (onder leiding van milieubeambte Francky Eec- kelaert cn werkleidcr-opzich- ter Francis Duribreux). (rv) Sint-Niklaas Zondag 16 september jl. was er ondanks het slechte weer nogal wat beweging in Sint-Niklaas en Belsele. Wandelbe weging dan vooral. Dat kon je zien aan de manier waarop de bosjes uitgelaten zondagsgangers uitgedost waren: een trainingsvest rond het middel geknoopt, kleurige petjes op, korte broek, stafkaart in de hand. Het betrof de zevende Regentocht georganiseerd door de afdeling Sint- Niklaas van het Belgische Rode Kruis. In totaal lieten zich 659 deelnemers inschrijven, meldt ons Rode Kniis-promotor Eric Memy. De Lachende Klomp was present met het hoogste aantal (56) deelnemers en verder waren ook de Rode Kruis-afdelingen Antwerpen- stad, Machelen en Ertvelde goed vertegenwoordigd. De tweede Mobiele Kolonne van het Belgisch Rode Kruis mocht na de Regentocht de Marcel Lambin-wisselbeker mee naar huis nemen. De oudste deelneemster was Germaine Heyrman (80) uit Sint-Niklaas: zij wandelde twaalf kilometer; de oudste mannelijke deelnemer Robrecht Delmijn uit Anderlecht (81) totaliseerde 42 kilometer. Odb) Ik neem de pen ter hand De gemeenteraad heeft eind september de princiepsbeslissing genomen tot oprichting van een sporthal met polyvalente zaal. Uiteraard is de SP-Belsele hierover verheugd. Reeds vele jaren stond dergelijke verwezenlijking als een prioriteit op de verlan- genlijst ingeschreven. Onbetwistbaar komt men met dit initiatief tegemoet aan een massa mensen.die in ons dorp begaan zijn met zowel de sport als het socio-kulturele leven. De SP-fraktie in de gemeenteraad heeft zich bij de stemming echter onthouden. Uitvoerig werd in de zaal door oud-schépen van sport René De Winne en door raadslid Urbain Vercauteren van onze plaatselij ke SP-afdeling, uiteengezet waarom. We vinden het dan ook spijtig dat sommigen onze woorden menen te moeten verdraaien en ovaral beweren dat de socialisten tegen waren. Voor alle duidelijkheid nogmaals onze argumenten, terzake. In de vorige SP-CVP-koalitie was beslist, een sporthal met polyvalente zaal op te richten achter de pastorij. Dit plan was er niet zomaar gekomen. Alle mogelijkheden, ook die waar men nu voor gekozen heeft, werden overwogen. Uiteindelijk had men geopteerd voor een ligging die van overal gemakkelijk bereikbaar was en een ruimte die groot genoeg zou zijn voor latere realisaties. Zo dacht men aan de oprichting van een nieuwe gemeentelijke school die dringend behoefte heeft aan ruimere lokalen en die dan volop zou kunnen meegenieten van de bestaande sportinfrastruktuur in haar onmiddellijke omge ving. De problemen die er met de gronden bestonden zouden er o.m. door een voldoende afwatering vrij vlug worden opgelost. Deze inplantingsplaats bood dus zeer vele mogelijkheden en was urbanistisch ongetwijfeld de meest verantwoorde keuze. Het plan werd dan maximaal gesteund door alle technische diensten en de realisatie was voorzien voor de bestuursperiode 83-88. Sporthal in de tuintjes van de Molenwijk? Met de nieuwe CVP-VU-koalitie na de verkiezingen van okto ber '82 dienden zonodig alle plannen uit de vorige meerderheid te worden geschrapt. Het bord: «Hier komt een stedelijke sporthal» werd onmiddellijk varwijderd. Realisaties moesten er komen, en liefst zo vlug mogelijk. Het was te verwachten dat men voor de vlugge .gang van zaken naar de gemakkelijkste oplossing zou grijpen. Zo geschiedde. Zonder ook maar iets of iemand te raadplegen in Belsele, wat men ook moge beweren. Achter de Molenwijk lag reeds een stuk grond, eigendom van de stad. Met een minimum aan onteigeningen en wat ruwe schetsen kwam het huidige kollege tot de bevinding dat de sporthal net een polyvalente zaal, (een SP-programmapunt uit de vorige verkiezingen), best in de Molenwijk zou kunnen gerealiseerd. Tegen het advies in van alle bevoegde diensten op het Sint-Niklase stadhuis, dus van mensen die betaald worden om de zaken te kennen, werd deze idee doorgedrukt. Meteen werd de start gegeven voor een urbanistische flater van belang. Vraag maar binnen enkele jaren aan de bewoners van de Molenwijk hoe zij het zullen vinden om in hun tuin op een muur te moeten zien van meer dan zeven hoogte. En dan spreken we nog niet van het permanent over en weer rijden van sport- en kultuurhal- bezoekers die vruchteloos naar een parkeerplaats zullen moeten zoeken omdat er aan de hal geen plaats is voor hun wagen. Geen demagogie a.u.b.! De SP-Belsele heeft duidelijk gezegd en wij herhalen het: wij zijn voor een sporthal en een polyvalente zaal. Alleen de inplantingsplaats rechtvaardigde onze onthouding bij de prin ciepsbeslissing. Sommigen menen onze woorden te moeten verdraaien. Dit ruikt naar dorpspolitiek van het laagste niveau, niet in overeenstem ming met de nationale en Europese ambities van bepaalde politici. Op een kunstmatige manier naar de minderheid verwe zen legt de SP nu al bijna twee jaar getuigenis af van een volwassen oppositie. Hard maar korrekt met gevoel voor verant woordelijkheid tegenover de bevolking. Zo ook in dit dossier. De toekomst zal ons gelijk bevestigen. Namens de SP-Belsele Urbain Vercauteren, raadslid Geboren Zwijndrechtenaar «VTB-VAB heeft Wase president» tilde De Voorpost op 30 mei 1980 boven een reportageportret rond Robert Orient, die eerder dat jaar het roer had overgenomen van Jozef Van Dverstraeten als top man van de op zowel toeristisch als sociaalkultureel vlak zo aktieve organisatie. Eergisteren, woensdag 10 oktober, overleed Orient in het Antwerpse akade- misch ziekenhuis. Robert Orient werd op 31 januari 1913 in Zwijn- drecht geboren. De gemeente maakte toen, ook op administratief vlak, nog deel uit van het arrondisse ment Sint-Niklaas en Oost-Vlaanderen. De Zwijn drechtenaar studeeerde in Deinze en aan het kolle ge in Sint-Niklaas, ging nadien naar de universiteit. In 1930 stichtte hij samen met z'n dorpsgenoot Leo Tindemans een scoutsgroep, die hij tot 1945 leiden zou. Hij was ook aktief in de jeugdbewegingen AKVS (studenten) en WKS (scouts). Z'n loopbaan bij de VTB-VAB zou in 1945 starten, toen hij bestuurslid van de bond werd. Z'n belang stelling ging vooral uit naar de watersport. Hij zou de WW (Vlaamse Vereniging voor Watersport) uitbouwen tot een volwaardige tegenhanger van andere wateraportgroeperingen die toen, zelfs in Vlaanderen, nog volop door de frankofonie werden gedomineerd. Bij de WW zouden zich vele tiental len klubs uit heel Vlaanderen aansluiten. Robert Orient was als zakenman suksesvol. De door hem gestichte onderneming Robor werd vanaf 1946 toonaangevend inzake levering van machines aan de houtindustrie. In 1946 werd Orient ook beheerder bij de groep Almanij (Kredietbank). Koerswijziging Toen Orient in 198U aan het bewind kwam bij de VTB- VAB was het duidelijk dat die vzw, met haar talrijke rijscholen in Vlaanderen en Brussel, met haar zo goed functionerende pechverhelpingsdienst, met haar uitge breid reizenpakket en met haar veertiendaags tijdschrift, voor een nieuw tijdperk stond, of toch voor een tijdperk van vernieuwing. Orient liet daar. in een gesprek toen met De Voorspost. geen twijfel over bestaan: «Ik ben meer een manager Op kultureel gebied, en dat beken ik eerlijk, reik ik niet tot aan de hielen van Van Van Overstraeten. hoewel ik veel belangstelling heb voor de kuituur. Maar Van Overstrae ten heeft de ondervinding die ik niet heb. Ik kom uit de zakenwereld en hij uit het onderwijs». En verder zei hij: «Ik geloof dat mijn medebeheerders me meer gekozen hebben omwille van mijn ervaring op het vlak van zaken doen, van badrijfsleiding. En natuurlijk omdat ze er zeker van waren dat ik ean overtuigde, radikale Vlaming ben. Mij zullen ze nooit verwijten dat ik een extremist ben. Maar ik ben er wel fier op, een radikale Vlaming te zijn». Dat Vlaamse, flamingantische imago bleef de VTB-VAB ook onder leiding van Orient behouden. Maar zijn aanpak als president verschilde van die van z'n voorganger. Hij stuurde, als manager, op een gedegen strukturering van de groepering aan, op een gesmeerd lopend geheel met een gezonde financiële ruggegraat. De vernieuwing van het veertiendaags orgaan kwam er onder zijn impuls. Onlangs nog werd met Club Méditerrannée een samen werkingsakkoord gesloten, maar nadrukkelijk werd daar bij gesteld dat men zou blijven waken over het Vlaamse karakter van de reisorganisatie. Vers in het geheugen ligt ook een konflikt binnen de beheerstop van VTB-VAB, met Dirk Renard als spilfiguur. Het kwam tot verhitte diskussies, de vergaderingen haalden de media, de proble men werden zelfs op juridisch vlak uitge'vochten' Uitein delijk werd alles bijgelegd. Orient mocht de verzoening bij de VTB-VAB dus nog beleven. Maar z'n gezondheid ging erop achteruit. En woensdag overleed hij. Het is duidelijk dat de Vlaamse Beweging, die het de jongste decennia hebben moet van de inbreng van heel wat zakenlui, heel wat te danken heeft aan Robert (Rob) Orient. Vlaanderen kreeg, ook en vooral op sociaalckono- misch gebied, zelfvertrouwen, gelooft in de eigen dyna miek. Orient had oog voor de ekcnomische opbloei van z'n volk, maar verwaarloosde evenmin het kulturele aspekt. Zijn geboortedorp Zwijndrecht heeft aan Orient het ereburgerschap toegekend en wijzigde ook de naam van de Moorelstraat in de Richard Orlcntstraat (naar de vader van Robert). Robert Orient schonk immers aan de ge meente een domein van wel tienduizend nr, en dat was wel een bedankje waard. Het is overigens in Zwijndrecht, aan de E3, dat de VAB enkele jaren geleden z'n diagnose- centrum voor auto's heeft opgericht. De Wase Jonge Leeuwen afdeling Belsele, organiseren m.m.v. de Amedee Verbruggenkring op vrgdag 19 okto ber, zaterdag 20 oktober en zondag 21 oktober a.s. een «Vlaamse boekenbeurs» in het oud-gemeentehuis te Belsele. De boekenbeurs wordt op vrij dag 19 oktober te 20 uur offi cieel geopend. Bert Van Woensel, persmedewerker be roepshalve nauw betrokken bij het wel en wee van het Vlaams verenigingsleven in het Land van Waas, zal de openingstoe spraak verzorgen. Deze organisatie kon tot stand komen dankzij de steun en aktieve medewerking van het Vlaams Nationaal Boeken fonds van Guido Sijs. Het Vlaams Nationaal Boeken fonds is een vormings- en do- kumentatiestichting binnen de Vlaamse beweging, die o.a. via boekenbeurzen een betere ver spreiding en voorlichting wenst te geven aan literatuur, studie- en dokumentatiemateriaal die kaderen in het brede ideeën goed van de Vlaamse bewe ging. Op de beurs in Belsele zal dan ook een uitgebreide verzame ling boeken worden uitgestald: romans, poëzie, geschiedenis, politiek, naslagwerken, ge schenkboeken. strips, brochu res... cn een keuze uit het anti- kwariaat en zelfs een platenas- sortiment. Voor ieders gading en beurs dus! De boekenbeurs is geheel vrijblijvend en gratis toegankelijk op volgende da gen en uren: opening op vrij dag 19 oktober te 20 uur, za terdag open van 10 tot 12 uur en van 14 tot 20 uur en zondag van 9 tot 13 uur. Vermelden In samenwerking met andere gewesten (Turnhout, Dendermonde, Gent) is men er bij het ABW-Waas- land in geslaagd, een delegatie van Britse mijnwer kersvrouwen naar Sint-Niklaas te halen. Op 17 oktober om 20 u. zijn die te gast in het Textielhuis, Mercatorstraat 87. Ten bate van de Britse mijnwerkers, die al bijna zeven maanden in staking zijn, werden al enkele solidariteitsakties opgezet. ABW-militanten haal den in een aantal bedrijven zeventigduizend frank op. Via de Culturele Centrale Vivs en de ABW- vrouwenkommissie wist men kleding in te zamelen. Er worden stickers verkocht, men hengelt ook naar finanfciële steun. De Britse mijnwerkersgezinnen hebben het dezer dagen allerminst breed. Ze krijgen per week hooguit 1.200 frank uitgekeerd en moeten het dus vooral van solidariteitsbijdragen hebben. In Groot-Brittan- nië zouden zo'n honderdduizend gezinnen van mijn werkers honger lijden. (wv) we nog dat iedere bezoeker, werking van de Wase Jonge een goede kans maakt om een Leeuwen te Belsele. kan zich mooi boekenpakket te winnen steeds richten tot Erik Vander- Wie meer informatie wenst' meulen, Belseledorp 91 of Kris over dit initiatief of over de Vergult. Isengrimlaan 13 Voor het eerst in het Waasland koncerteert de Frivole Framboos in het Waasland. Je kan het optreden van dit kreatieve duo bijwonen zater dag 20 oktober om 20 uur in de muziekakade- mie van Sint-Niklaas. Humor en klassieke mu ziek zijn op het eerste zicht moeilijk in één en hetzelfde programma samen te bren gen De Frivole Framboos slaagt hier blijkbaar moei teloos in. De twee jeugdige, talentrij ke beroepsmuzikanten kwamen reeds in him kon- se rvatorium periode tot de vaststelling dat ook klassie ke muziek niet altijd op een doodernstige manier moet gebracht worden. Relativeren is hun kunst en hun boodschap. Op die manier steken zij de draak met de drukdoenerij en gekunsteldheid die de klassieke koncerten en re citals volgens hen al te vaak kenmerken. Tijdens hun optreden wordt het al te serieuze doorprikt en met de mis- - plaatste ernst afgerekend. Hun klownerie is echter geenszins een camouflage voor muzikaal-artistieke onkunde Integendeel, het is enkel doordat ze muzi kaal en instrumentaal zo degelijk gevormd zijn dat zij in staat zijn op die ma nier en met de muziek én met hun instrumenten - piano, cello, gitaar, xylo foon een loopje te nemen. Dat resulteert dan in een waar vuurwerk van visuele en auditieve gags, ge schraagd door een vlotte taalbeheersing Op een bijwijlen burleske, maar steeds onweerstaan bare manier, komt zowel de klassieke-romantische, de operette- en musicalrtiuziek als het volkslied en de zoge naamde avant-gardemu- ziek aan de beurt. Twee begaafde jongelui brengen een voor Vlaande ren totaal nieuw geluid: een ondeugende, kabareteske mengeling van Fijne humor en «klas-zieke» muziek zo dat niet alleen de lachers maar ook de echte muziek liefhebbers aan hun trek ken komen. Klassieke opleiding Peter Hens (28) en Reinout De Smet (25) liepen konser- vatorium en behaalden daar allebei een regerings medaille. Peter voor cello en Reinhout voor piano. Reeds in hun studententijd voelden zij de behoefte om samen te musiceren en er nog plezier aan te beleven ook. Deels als reaktie op de naar hun mening veel te streng klassieke opleiding, richten zij een negen man sterke popgroep «Peter en Zout» op. Deze groep kende wel suk- ses maar géén lang leven. Toen beiden later het koor Chorale Cecilia onder hun hoede namen (Peter als as sistent-dirigent en Reinout als begeleider-repetitor) en een feestviering hiervan voorbereidden waren zij van mening dat een ko misch nummertje de pret beslist zou ten goede ko men. Ze bewerkten daartoe enkele muziekstukken en zongen zelfs een duet. Hun optreden had zodanig veel sukses, dat de aldus ingeslagen weg verder werd behandeld. De Frivole Framboos was geboren. Er volgden diverse optre dens tijdens leraarskoncer- ten in muziekakademies, voor Jeugd en Muziek, ser- viceklubs en tal van andere organisaties. De grote doorbraak kwam ongetwijfeld met hun voor stellingen in de cafetaria van de Antwerpse stads schouwburg in mei van dit jaar. De aanvankelijk ge plande vier voorstellingen werden er uiteindelijk acht en dan nog was er geen plaats genoeg voor alle be langstellenden. De aanbiedingen bleven dan ook niet uit. Ondanks hun drukke be zigheden (beiden geven les aan de muziekakademie: Peter doceert ook in de stu dio Herman Teirlinck en studeert nog verder aan het konservatorium in Rotter dam; Reinout is verbonden aan de Opera van Vlaande ren) worden deze in dank aanvaard en dit vooral om dat zij zelf aan deze optre dens enorm veel plezier beleven. Op 20 oktober dus in Sint- Niklaas.

De Voorpost | 1984 | | pagina 5