Totaaltoerisme in 't Lokerse: duidelijke, diepe benadering I wmfe Staatssekretaris Firmin Aerts te gast bij CVP-Lokeren BLAUWE m CVC huldigde verdienstelijke Hamse leden 1 «Patchwork» in Okapi Lokeren Lokeren verkiest zijn zevende" Miss- en zijn tweede Mister Spoele l ff A i LANDSCHAPSROUTE LOKEREN-MOERVAART Hamse brandweer stelde haar deuren open 6 - 12.10.1984 - De Voorpost Niettegenstaande CVP-Voorzitter Miet Smet tijdens de laatste partijraad (met ongeveer 50 aanwezigen) een warme, ja zelfs een dwingende oproep had gedaan om een talrijke opkomst te verkrijgen voor de gespreksavond die zou gegeven worden door staatssekre taris Firmin Aerts, bleef de belangstelling voor bedoelde avond volstrekt onder het nulpunt! Met ruim drie kwartier vertraging kon dhr Aerts dan op de bewuste vrijdagavond zijn uiteenzetting beginnen voor nog geen 50 belangstellenden. En voegen wy er maar aanstonds aan toe: de afwezigen hadden alweer maar eens ongelijk. Want zelden hebben wy zulke boeiende kauserie meegemaakt. Miet Smet zelf stelde de spre ker voor als een stille werker, dié zelden of nooit de publici teit opzoekt. En in deze tijd, aldus de voorzitter, hebben we nood aan dergelijke politici. Deze waarheid schijnt echter nog niet voldoende te zijn doorgedrongen bij het gewone publiek, en dat is wel jammer. De toespraak van de staatsse cretaris verviel in drie onder scheiden delen: VOLKSGEZONDHEID Onze maatschappij is nog on voldoende gewapend tegen al le gevaren die onze leef- en eetgewoonten inhouden. Als alle omstandigheden tegenzit ten kunnen vergiftigingen als in Balen en in Leuven plaats vinden. Het voorkomen van die problemen kan gebeuren door een strengere reglemen tering; en er toch rampen zich voordoen, door het instellen van duidelijke onderzoeken. Maar belangrijker is het de verbruiker goed voor te lich ten. Daarom dan de brochure «Weet- wat je eet». In een andere brochure «Geneesmid del, Vriend of Vijand» tracht Firmin Aerts de gebruiker een aantal tips te geven bij het gebruik van geneesmiddelen. Wat de vleesindustrie betreft zal bij het overdadig gebruik van hormonen van nu af het kwaad bij de wortel worden aangepakt. Het vraagt echter wel enige tijd om hieraan iets te doen. Ook voor de zuiver heid van water en lucht wordt ernstig werk gemaakt van slui tende kon trolesystemen. LEEFMILIEU De stelregel waarrond de staatssekretaris zijn leefmilieu- politiek uitbouwt is het be trachten van een evenwicht waarbij een gezond milieu be houden of gekreëerd wordt en dat ook ekonomisch veran twoord is. Deze werkwijze re sulteert echter wel in een ge deeltelijke ontevredenheid zo wel bij de milieubewegingen als bij de industrie. Doch iedereen die het goed meent is er van overtuigd dat dit nage streefde evenwicht uiteindelijk een beter leefklimaat voor de mens zal scheppen. DE MONT-LOUIS De staatssekretaris schetste hier in het kort de historiek van het transport, de aanva ring en de bergingswerken, zonder enig belangrijk detail te vergeten. Hij legde de aksen ten op de hoge veiligheids graad van de kontainers en ook op de angstgevoelens die door bepaalde perslui bij de bevolking worden gekreëerd. Hij sprak over de metingen die om de zes uur werden uitge voerd naar de radioaktiviteit, de zuurtegraad en de vervui ling van het zeewater. De pers werd dagelijks door perskom- muniquées ingelicht over de stand van zaken. De inhoud van de Mont-Louis en enkele wilde geruchten rond de me tingen gaven enkele politieke figuren de kans om zich in de aktualiteit te werken. Professor Fieux van het Stu diecentrum van Mol kwam ons in het Lokerse Kulturele Cen trum een aanschouwelijke les geven over deze metingen. Staatssekretaris Aerts besloot dan ook samen met professor Fieux, dat het duidelijk met slechte bedoeling was dat be paalde praatjes de wereld wa ren ingestuurd. Na nog enkele vragen, onder meer door bur gemeester Liebaut, mocht Fir min Aerts samen met een bloemstuk, een warm applaus in ontvangst nemen. J.V.L. Lokeren. De Lokerse brandweer moest uitrukken om de eigen in opbouw zijnde brandweerkazerne van verder onheil te vrijwaren. De schade beliep uiteindelijk toch nog om en bij de 100.000 fr. (Polo) Jeugdcafé Okapi bestaat 3 jaar, en de groep jongeren van het jeugdcafé in de Kerkstraat te Lokeren wil dit café nu uitbouwen tot een jeugdhuis. En ook het optreden van groe pen of gezelschappen behoort tot de aktiviteiten van een jeugdhuis. De Lokerse jonge groep «Patchwork» mag de reeks openen op zaterdag 20 oktober 1984 om 21 uur. De lage inkomprijs bedraagt 30 fr! Wie is «Patchwork»?... Aan vankelijk waren het Eric en Toon Van Eetvelde (geen broers, wel neven) met later Evgeni Petrov erbij, die beslo ten hadden samen te musice ren. In september '83 vervoeg de Ivan De Smet dit drietal en werd er begonnen met het de finitief afwerken van eigen nummers. Het nog resterende zangprobleem werd opgelost met de komst van de in Sint- Niklaas wonende Angela Campbell, een uit Ierland overgewaaid meisje. Dit vijftal beklom reeds twee maand later voor het eerst hét podium om deel te nemen aan OKA-talentenjacht te Schelle- belle, en dit onder de naam «Patchwork». De finale werd bereikt met als eindresultaat de zevende plaats op 24 deel nemers en veel lovende kri tiek. Niet slecht dus voor hun debuut op Vlaanderens groot ste talentenjacht. Patchwork brengt uitsluitend eigen num mers met als genre: rock, new wave, reggae, blues en zelfs kleinkunst. De bezetting: Angela Camp bell uit Sint-Niklaas (zang) Erik Van Eetvelde uit Heien de-Lokeren (bas sologitaar), Evgeni Petrov, een Bulgaar (ritme-gitaar). Toon Van Eet velde uit Heiende-Lokeren (drums) en Ivan De Smet uit Heiende-Lokeren (synthe- tiser). Patchwork wil vooral optreden in jeugdclubs. Geïnteresseerd?. Neem dan kontakt op met Ivan De Smet, Heiende 195 te Lo keren, tel. 091-48.69.57, of met Erik Van Eetvelde, Heiende 53, te Lokeren, tel. 091-48.34.24. Prijs overeen te komen. J.V.L. Op zaterdag 20 oktober heeft in de zaal Concordia op h Zand te Lokeren de 7e Miss- en de 2e Mister Spo«|gr i verkiezing plaats. Het feestkomitee heeft voor deze verUan zing niet minder dan 10 kandidaten bij de dames en 8 de heren. Dat deze verkiezing reeds ver bekend is gerasi <nl is waarschijnlijk wel voor iets te danken aan de -stei luis gevulde prijzen tafel. Bij de dames komen de kandi- vertoont, wordt opvolgster* daten uit volgende plaatsen: Rita Chapelle uit Landen, i Martine Verschraegen uit Sint- de heren heeft secretaris Amandsberg, Christa Valcke Van Sompel gekozen voorjTac uit Lovendegem, Ingeborg kluchtige: zij zullen zich i«an Maes uit Gent, Viviane Bae- kleed moeten voorstellen, tens, Martine Van Bruyssel, zullen moeten optreden Carine Van Bruyssel en Chan- zanger met een eigen kei !jui tal Van Driessche, allen uit van het lied. En als sluit* Lokeren, Cecile Goossens uit zullen zij een uitvinding of p Berlaar-Lier, Magda Cerulis dukt op de markt brengen Westelijk Waasland onder de loep van milieudeskundi gen, van gezaghebbende instanties op toeristisch vlak, van een aardrijkskundige en een vrijetijdsagoog. Hun bevin dingen in een wel negentig pagina's dikke brochure. Een zgn. geogids. De Jonge Ekonomische Kamer Lokeren gaf een ferme impuls, het Kommissariaat-Generaal voor Toe risme werkte mee, uitgeverij Carlier in Sint-Truiden stond voor de realizatie in De onlangs in de Durmestad voorgestelde Geogids landschapsroute Lokeren-Moervaart heb ik gewogen en puik bevonden. Nieuw koncept Het onderzoeksgebied werd afgebakend. Lokeren en z'n deelgemeenten Daknam en Eksaardc, Moerbeke; de Durmestreek en de Moervaart in westelijk Waasland dus. Kerken worden verkend, kastelen, hier en daar een monument. Landschappelijk kom je in deze Wase deelre- gio uitermate aan je trekken, wat zich voortreffelijk weerspiegelt in deze brochure: bossen en parken worden 'uitgerafeld', de samenstellers duiden aan dat zich ten noorden van Moerbeke een Kempisch landschap uitstrekt en zeggen met welk dorpstype je gekonfronteerd wordt. Maar niet alleen vanuit milieuhoek wordt het toeristische patrimonium geprezenteerd. en evenmin enkel in kultu- reel-historisch perspektief. Op bijna verbluffende wijze is men erin geslaagd, een totaalbeeld van het Lokerse en het Moervaartgebied te schetsen. Ekologisch dus, historisch ten dele en kultureel ook, maar ook met geografische en zelfs geologische verwijzingen, met verklarende vermeldingen op het vlak van agrikultuur en hydrografie, met hier en daar een etymologische hint of ook een aanknopingspunt inzake bevolkingsdichtheid. Toerisme kan je bezwaarlijk loskop pelen van de sociaalekonomische kontekst, interessant derhalve dat men ook daaraan heeft gedacht. Totaaltoerisme. Want deze aanpak is duidelijk véél meer dan het loutere opsommen van wat de 'oppervlakki ge' toerist vermag te boeien in Lokeren en omgeving. In plaats van een aaneenrijging van weetjes voor te schotelen tracht men inzicht aan te kweken: evoluties, strukturen. Het komt op de samenhang aan. op - zoals de samenstel lers terecht zeggen - een multidisciplinaire aanpak. Geo- toerisme heet een nieuwsoortige benadering van het toerisme te zijn. Voor mijn part allerminst gelaten. Omdat dergelijke globale situering in staat stelt, verbanden te leggen en een aantal belangwekkende aspekten in de verf zet. In plaats van 'statisch' rondkuieren is dit op dynami sche wijze onderzoeken, toetsen, ontdekken. Je kan dus gewagen van een handleiding die zowel horizontaal (landschappelijk vooral) als vertikaal (histo risch) van inspiratie is. En het vernieuwende zit ook in het feit dat de gids én rekreatief én edukatief hoge ogen gooit. Zodat je al wel zal begrepen hebben dat dit boekje van onschatbare waarde is voor scholen, verenigingen, enz., mensen ook die écht belangstelling hebben voor hoe een streek kon worden tot wat ze nu is. Route van rust De landschapsroute Lokeren-Moervaart is vijftig km lang. En er zijn een zestiental halteplaatsen voorzien. D.w.z. dat men zich de tijd gunt om eens ferm uit z'n doppen te kijken, toelichting te verschaffen, op adem te komen ook. Toerisme hoeft immers niét op een drafje, zeker niet in en om Lokeren waar het groen zo weelderig voorhanden is. Deze geogids verschaft b.v. heel wat informatie over het Verloren Bos, met daarin het kasteel Cock. Geen toeval natuurlijk, want de Jonge Ekonomische Kamer (JCI, Jaycees) heeft op dit domein een 'natuurleerpad' uitge werkt en toen dat goed gckoncipiecrd was kreeg de geogids, als overkoepeling van een aantal edukatief- toeristische paden, gestalte. Verrijkend is ook het verhaal over de kanadabomen, zo typisch voor 't Land van Waas, dat aan de situatie in Eksaarde Eksaardse blauwe is een eigen populierenvariëtcit) gekoppeld wordt. Heel wat nuttige gegevens worden verstrekt i.v.m. de bolakkers, de Liniewegel, de Waaslandse hoevestijl, bossen (Daknam. Moerbeke, de Wullebosscn in Stekene), parken (Bospark. Wulfsdonk. e.a.) en kastelen (Lippens in Moerbeke, Cock in 't Verloren Bos). Ook in de kerken pleistert men een poos: géén drögc opsomming, wel een aanduiding van wat écht merkwaar dig of markant is, ook in historisch perspektief. De rol, het belang van de suikerfabriek in Moerbeke wordt aange stipt. En je komt aan de weet hoe de Durme mettertijd aan belang inboette en bovendien waarom. Wie (nog) niet wist dat Lokeren een (stedelijk) arboretum rijk is weet het nu, ook dank zij de gids. Schema's en strukturen Op hooguit twee pagina's krijg je, erg overzichtelijk j, geschikt, al wat je weten moet over de groei van de stad Lokeren. Even verder kan je op een plan de diverse ontwikkelingsfazen van de Durmestad volgen. Een platte grond is dus géén statisch gegeven, hij krijgt door deze geogids een heel nuttige dimensie. Héél frappant in deze gids zijn de schema's en tabellen. Tocristisch-rckreaticve typeringsfiches van Daknam, Ek saarde en Moerbeke bieden direkt inzicht in zowel natuur, kuituur, landschap, landbouw, bevolkingsevolutie als bo- demgebruik. Het landschap in Moerbeke-Eksaardc heb ben de samenstellers 'doorgesneden' en die diagnoze levert een leerrijke schets op. Ik vind het allemaal op zo'n heldere en tegelijk vernufti ge wijze voorgesteld en uit de doeken gedaan dat ik me veroorloof, deze geogids ten zeerste aan te bevelen bij b.v. scholen, milieuverenigingen en andere groeperingen die op bétere informatie uit zijn. Al zeggen de initiatiefnemers dat deze publikatic voor vakman én leek bedoeld is. Wat nog klopt ook. Het zijn geen ingewikkelde vertelsels die worden opgedist, dit is veeleer een vulgarizerend werkje. Wie? Wat? Waar? U mag wel weten wie dit knappe dokument heeft/ hebben aangemaakt. Eigenlijke auteur is Pierre Diriken, dr. aardrijkskundige wetenschappen. Namens Jaycees Lokeren hadden voorzitter Joost De Bruyne en kommis sievoorzitter Eric Evcraert vanzelfsprekend wat in de pap te brokkelen. Het jeugdvakantiehuis Verloren Bos, de vzw Durme, de VVV en de toeristische dienst van Lokeren werkten eendrachtig samen. J. Van Acker, A. Verstraeten en E. Everaert staan in de kolofon als lektoren vermeld. Vrijetijdsagoog W.P. Carlier, van de gelijknamige uitgeverij (Jan Carlierstraat 1 in Sint-Trui den), stond mee voor de realisatie in. De formule der geogidsen blijkt aan te slaan. De Lokeren-Mocrvaartuitgave is nummer vijf in een serie die, als het aan de initiatiefnemers ligt, lang worden moet. Eerder verschenen al soortgelijke brochures over Kortes- sem, Sint-Truiden. Houthalen-Helchteren en Nieuwpoort. De geogidsen moeten uitgroeien tot een toeristisch-rekrea- lieve atlas. De verkoopprijs bedraagt 95 frank Wat weinig is. Er .staan enkele advertenties in deze ruim negentig pagina's dikke publikatic, die de resultante is van veel teamwork, van veel wikken en wegen. Een puik geëlaboreerde fietsroute eigenlijk, maar je kan het trajekt ook gerust te voet afleggen, je kan een stukje uit de route lichten en aan de praktijk toetsenDe west-Wase geogids is handig voor wie te velde wenst te gaan, boeiend voor wie hem als naslagwerkje wenst te behouden. Verkrijgbaar bij o.m. de VW in de Torenstraat 1 te 9100 Lokeren. Woutek VLOEBERGH Lokeren. Vrijdag werd het BAC kantoor in de Poststraat te Lokeren overvallen. De dader ging aan de haal met meer dan 100.000 fr. en verdween in vliegende vaart met een auto richting Gent. Men legt een verband tussen deze overval en de overval die eerder op de Europabank aan het Zand werd gepleegd (Polo) uit Glabbeek en Hilde De Cre- deze proeven van de heren mer uit Schellebelle. Bij de lachspieren heren komen de kandidaten overwegend uit Lokeren: Al- fons Van Kerschaver, Milenko Van Bruyssel, Jean-Pierre De Vos, Willy Metdepenningen, Benny De Munck en Dirk Bourgelion. Daarbij Patrick Vercauteren uit Dendermonde en Christian Naeyaert uit Gent. De dames zullen volgen de proeven moeten afleggen: zich voorstellen, en een speech naar voor brengen waarin zij De deuren Staan open vanaf vertellen waarom zij aan die verkiezing meedoen. Vervol gens zullen zij 10 vragen aktua liteit moeten beantwoorden. En als sluitstuk worden nog 10 variavragen voorgeschoteld. Wie zich bij dit alles de beste uP32 SÊÊÊfUÊ .'Ubt zullen op de proef stellen i niet te betwijfelen. Ook i> nog een optreden van de s j a. ger Danny Sinclair, die t Kn beetje doet denkeh aan Ti nj-, Jones. Ook een goocheli illusionist Willy Marvis zal I 0| publiek enkele staaltjes v zijn goochelnummers laten! an. wonderen. Het feestkoraii Spoele rekent op een talrij ia| opkomst voor dit gebeun J -;uren Staan open vanaf ;n[ aangezien het groot a u tal deelnemers gaat de vert :.n zing van start om 20 u. J.Vi De Christelijka Vakbond voor Communicatiemiddelen, het CVC, dat aangesloten is by Laureys Francois, PeetersGfg, het ACV, huldigde in Hamme verdienstelijke leden, naar aanleiding van het 60 jarig bert, Segers Antoine, Va..i jubileum van deze syndicale afdeling. Dit ging gepaard met een feestzitting op zaterdag 6 Cotwenberghe Henri, oktober in zaal Den Bond, Kapellestraat 1 te Hamme. Eerst was er om 18.30 uur een Po,,elberShe Am dankmis in de dekanale keek. canune" Jo2d' WJlae" De verwelkoming werd uitge sproken door de plaatselijke CVC-voorzitter, Etienne Met- tepenningen, die de aanwezi gen dankte voor hun talrijke opkomst. En hulde bracht aan verschillende leden voor hun jarenlange lidmaatschap. Na de voorzitter was hel ZEH Deken Bottcrman, die de per soneelsleden, van de Post, Telegraaf, Telefoon en Spoor wegen toesprak. In zijn uiteen zetting vergeleek hij een post bode met een engel. Opval lend hierbij was dat zijn ogen gericht waren op Henri Van Couwenberghc. De fakteur heeft door zijn dagelijks kon- takt met de bevolking een so ciale rol te vervullen in onze maatschappij, zegde hij. Maar ook de telefoon en telegraaf diensten hebben dezelfde taak. Vele mensen zijn bang van in kontakt te komen met de openbare diensten, en voelen zich pas gerustgesteld wanneer zij ontvangen worden met een glimlach en dienstbaarheid. Een vriendelijk woord is steeds welkom. Hij wees erop dat de toestand bij de PTT en de Spoorwegen onrustwek kend is. Wil men deze openba re diensten rendabel maken, dan moeten er nog eens 20.000 afvloeien. Wie in de Op de jubileumviering werden deze verdienstelijke le Hamme. Zestig jaar CVC. vereremerkt (vh) openbare diensten tewerkge steld is, ontvangt reeds een kleiner loon dan in de privé- sektor, nu worden wij ook nog gekonfronteerd met allerlei besparingsmaatregelen in deze sektoren, die de werknemers treffen zegde de vrijgestelde. Tot slot kwam ook Louis Baert, burgemeester aan het woord. Hij zegde dat het over 60 jaar moeilijk was voor de arbeiders die wilden aansluiten bij een vakbond. Dikwijls on dervonden zij veel tegenstand van de werkgever. Ondertus sen hebben de vakbonden veel werk geleverd voor hun leden en doen dit nog in deze krisis- tijd, ondanks de schaarse en beperkte middelen waarover zij kunnen beschikken. Nadien werden de jubilarissen gehuldigd. Zij ontvingen allen een medaille en een crc-diplo- ma. De avond werd afgerond met een gazel lig samenzijn. 25 jaar lid: Die Clercq Casimir, 35 jaar lid: Berghmans Hen gj De Ridder Leonard, Dc Sme Julien, Hcndcrickx Achit Moortgat Albert, Raemdoa Marcel, Roels Albert, Van C; Branden Albert, Van den Et de Roger, Vcrdonck Albert, 45 jaar lid: Dc Munck Fnf r Hendrix Yvonne, Mcttepl L ningen Etienne, Van Boga r Benedikt, en Vcrschacix" Albert. m Tydens het voorbije weekend organiseerde de Hamse den van de Burgemeester bekijken wat kan bcspaal vrijwillige brandweer haar opendeur-dagcn in het brand- eveneens het Burgerlijke Kruis worden door een hcrschikkin C weerarsenaal in de Damstraat. Dit ging gepaard met eerste klas voor 15 jaar dienst rx talrijke aktiviteiten waar zowel de brandweerlieden als de bevolking b(j betrokken was. Dc gemeente doet als officier in ontvangst mocht brandweer financiële inspa nemen. Ook de waarncemde Gouverneur had en in een schrijven er aan gehouden de verdienstelijke en vcreremerk- te Hamse brandweerlieden van harte te feliciteren. ningen. Het brandwecran naai wordt hersteld. Nu Dienstbaarheid Burgemeester Baert zegde dat dc brandweer er is om het leven van anderen ta redden, en om diensten te bewijzen aan de bevolking. Plots ont moeten wij onbekenden in riaal is bij sommige gelegenhe den belangrijk, daarom zijn wij ons bewust van dc grote zorg en de taak van de brand weer. Toch moeten wij eens ken wij aan een rcorganisatf Hiervoor rekenen wij op ganse korps, zegde dc Burn meester. Hij prees nog de gf de geest binnen het korps a dankte tot slot van zijn tl spraak ook de echtgenoten d de brandweerlieden s begrip. Zondagnamiddag k de bevolking een bezoek bral gen aan het brandweer naai. Maandagnamiddag km men verschillende klassen tf de Hamse scholen, de wagd en het materiaal van de brai weer bewonderen en krei zij deskundige uitleg brandweerpreventie Zondagvoormiddag 9 oktober de burgerlijke medaille eerste werden de wagens en het ma- klas voor 15 jaar graaddienst. teriaal tentoongesteld op het Eerste sergeant Pierre Mette- Marktplcin van Hamme. Op penningen ontving de burger- 9.45 uur had de schouwing lijke medaille eerste klas voor plaatsvandcmanschappen.de 15 iaar graaddienst. Korp. wagens en het materiaal door Paul Van Haute kreeg dc zilve- de heer burgemeester. Nadien ren medaille in dc orde van volgde er een ontvangst op het Leopold II voor 30 jaar dienst, gemeentehuis van alle brand- evenals de brandweermannen weerlieden en oud-brandweer- Remi Van Moerzeke en Pieter lieden. Daar legde de nieuw Mijs. Brandweerman Michel benoemde officieren Jan Die- Lapers ontving de Burgerlijke standigheden die niet prettig rickx, Clement Huygens, en medaille eerste klas voor 35 zijn. Dc waarde van het mate- Chris Waterschoot in handen Jaar dienst, van de burgemeester de eed af. Allen werden door de heer Het was de bevelhebber van de Burgemeester gefeliciteerd, brandweer, Pierre Vermorgen, Het was tenslotte Bevelhebber die wees op de kans die de Pierre Vermorgen die uit han- bevolking krijgt op deze open deuren-dagen om het brand weerkorps beter te leren ken nen. Wij willen niet alleen la ten zien waarover wij beschik ken, zegde hij, maar het is ook de bedoeling de mensen in te lichten en met hen te bespre ken wat zij kunnen doen om het onheil tc bestrijden wan neer zij er door getroffen wor den. Hij dankte de Burge meester voor de gulle mede werking die de brandweer Hamme. Ook de 'anciens waren ter plaatse. Onder hen ook kommandant Temmei krijgt van het gemeentebe- (vh) Verdienstelijkan Nadien werden enkele brand weerlieden gehuldigd en vere remerkt, als verdienstelijke le den Onderluitenant Frans Van Riet, kreeg het burgerlijk kruis 2' klas voor meer dan 15 jaar graaddienst. Sergeant-ma joor Marcel Van Hecke kreeg de gouden medaille in de orde van Leopold II voor 30 jaar dienst en 15 jaar onderofficier. Eerste sergeant André Eeckhout kreeg dc gouden medaille in dc orde van Leo pold II voor 30 jaar dienst en Hamme. Burgemeester Baert reikte eretekens uit aan deze brandweerlieden (vh)

De Voorpost | 1984 | | pagina 6