Huis Tack in Stekene wordt kultureel centrum Frans Windey nieuwe schepen in Stekene ï- ixpressweg mag wèl autosnelweg worden, maar weg met Rijksweg 60...» Vierde beslissing de definitieve? Civiele Bescherming aan de eer in Stekene c te Stekene - - De Voorpost - 12.10.1984 - 7 'Pk >oe£r werd aan de bestemming van het fameuze huis Tack -rk^an de markt in Stekene sedert 1983 harder gewerkt dan 8l|ominigen denken. Maar het is en blyfl een dure aangele- aaiwnheid. De raming was ongeveer 6,5 miljoen voor het ;'«tuis Tack en ongeveer 7 miljoen voor het huis Tollenaere, raarvan ongeveer 70% voor subsidie in aanmerking kwam en die subsidie zou ongeveer 85% bedragen. Dit 1 jetekent dat de gemeente Stekene maximaal 4 miljoen aan y, ubsidie zou kunnen opeisen. De restauratie van het huis or Tack - met noodzakelyk daarbij het huis Tollenaere - zou h san de gemeente ongeveer 10 miljoen gaan kosten. Een en ander vertelde schepen lege opdracht gegeven de ont- irnoud Heyse, tijdens z'n in- werper(s) aan te stellen voor ket siding op het meest verras- de technische uitrusting, aldus ",s: ende punt van de openbare de memorie van toelichting. Pfctting van de laatste gemeen- Schepen Heyse voegde er nog n t {raadszitting. nadrukkelijk aan toe dat het rcn Daarna zijn gesprekken op dossier vóór de vakantie van ub'«ang gekomen, ging de eerste 1985 zal klaar zijn voor de 11 'Wiepen verder, om te onder- aanbesteding. "loeken of ook de nieuwbouw e 11 aanmerking zou kunnen ko- Enkel om de subsidie? e ien voor betoelaging. Dit kon CVP-er Rollier hoopte dat het 1 nkel en alleen indien het de met deze polyvalente zaal niet le funktie van kultureel centrum dezelfde richting zal uitgaan !all^u krijgen. Daarom zal er als met de gemeentelijke s 'fcchter het huis Tack - in feite sporthal: een enorm verlies dat en kangcbouwd aan dit histori- moet worden gedragen door J""*he pand - een polyvalente de gemeente en dus door de 3 -fcaal worden gebouwd voor gemeenschap. Het zal reeds euri tntoonstellingen, filmverto- beginnen met het onderhoud, 'njI Dingen, toneelvoorstellingen, want deze kosten zijn volledig ~xnz. Er zullen 400 zitplaatsen ten laste van Stekene... ijn_ o dc 2231 ongeveer 20 Verder twijfelde de heer Rol- nüjoen gaan kosten! Maar... ijer aan de waarde van de res- y je aanbouw van deze zaal zal tauratie van het huis Tack. betekenen dat het geheel dan «Anderhalf jaar geleden was onder de speciale toelagerege- architekt Van Looi reeds kant ing voor kulturele centra zou en klaar met het voorontwerp, vallen, en dit betekent 80% Waarom nu nog een omme- jetoelaging. Met inbegrip van zwaai? Wat meer is: elke ken de btw en alle kosten zal het dc „er - en daaronder zelfs Ste- neente ook ongeveer 10 kense architekten! - houdt Ijoen gaan kosten. Stekene het erbij dat dit huis Tack er voor dezelfde prijs van moet worden afgebroken. De miljoen nu een polyvalente waardevolle zaken (schouw, bij hebben! trap, zoldering e.d.) kunnen er worden uitgehaald en geplaatst te klem-Smaal ;n ecn nieuwbouw met dezelf- lanneer werd beslist deze po- de struktuur». En Rollier ging 'mte zaal bij te bouwen verder: «Waarom zal dc gevel tende dit ook de uitbrei- worden bepleisterd? Is dat om van de overeenkomst met de mislukking weg te steken? ontwerper, teneinde een Het heeft toch geen zin eerst :nde bundel aan de over- het bezetsel te laten afkappen te kunnen voorleggen. zoals is gebeurd, te zien dat de ■oude school» van Klein- gevel in feite niets voorstelt en inaai zou worden omvormd later terug te bepleisteren. Ik it annexe van dit nieuwe kan me niet van de indruk [«kulturele centrum» van Ste- ontdoen dat dit huis Tack on- kene. Dit betekende meteen der druk werd geklasseerd!», de herziening van de raadsbe- Het CVP-raadslid was trou- lissing van 26 januari '84, wens de mening toegedaan dat raarin werd beslist om de ou- deze polyvalente zaal er enkel [de schoollokalen en de zaal te wordt bijgebouwd omwille van [verbeteren en moderniseren, de subsidie: «Tachtig procent lu zullen deze lokalen te toelage... En ook dèt is geld i-Sinaai worden verbouwd van de gemeenschap. Dat is ins de nonnen van het gewoonweg onverantwoord. :et op de kulturele centra Afbreken en herbouwen - re- dat betekent dat ze - als noveren dus - zou véél goed- van het kultureel een- koper uitkomen. Nu zullen de leren van dezelfde toelagere- j ding en toelagebesluit als hel in Stekene-centrum lus 80% op het geheel). Dc oslen in Klein-Sinaai worden kunnen pro- oorspronkelijke muren moe ten worden ondersteund om niet in te vallen». Stilstand doorbreken Schepen Heyse antwoordde op craamd op 'n kleine 5 mil- deze aantijgingen. «Dat wij l, *n. l,;* »-.is-s6 Uit deze beslissing zal het zouden doen omwille van vcneens de aanpassing van de de subsidies is kortzichtig. We fgesloien overeenkomst met willen ons houden aan onze aangestelde ontwerper uitgestippelde kultuurpolitiek irtvloeien én wordt het kol- en de Stekenaars moeten maar bewijzen dat ze deze zaal no dig hebben door ze te gebrui ken. Indien blijkt dat ze te veel ongebruikt zou blijven - wat ik betwijfel - dan is het triestig gesteld met het kulturele peil van onze gemeente. Maar ik ben verheugd dat je nu einde lijk eens duidelijk bent: de CVP is tégen de restauratie van het huis Tack. Goed dat we het uiteindelijk weten... Maar dit historisch waardevol gebouw moét gerestaureerd worden want het is een geklas seerd gebouw. Wat die be pleistering betreft: dat is evi dent, want het wordt een be houdende restauratie. Daarom die bepleistering want ze zul len er ecn woning uit de Franse tijd van maken. Maar het voornaamste is dat we dc stil stand in verband met het huis Tack doorbreken én dat op de meest verantwoorde en meest haalbare manier». Burgemeester Boeykens be kende ook 'kleur': «Ook ik sta er achter. Maar ook ik blijf erbij dat het hier om een opge drongen klassering gaat. Toch wordt het tijd dat er iéts ge beurt en dat op de meest eko- nomische manier voor de ge meente». Vertraging voor Klein-Sinaai CVP-er Van Hoye wilde een positieve inbreng doen maar wilde - als aannemer - eerst nog kwijt dat restauratie zowat onmogelijk is daar de muren bol staan... «Er bestaat reeds een plan voor een polyvalente zaal. Dit plan, een deel van het geplande kultureel centrum van weleer, kan dus worden gebruikt voor de nieuwe zaal, zodat deze kosten worden uit geschakeld». GeBe-er Dhollandcr was ver rast dat alles op zo'n vlugge manier was opgelost: met wei nig kosten voor de gemeente en zodanig dat ook Klein-Si naai kan meedelen. CVP-er Samson herinnerde eraan dat het «Huis Pottelberge» was verkocht en dat met die op brengst het ontmoetingscen trum zou worden hersteld en verfraaid. «Deze nieuwe wen ding - annexe van Stekens kul tureel centrum - zal enorm veel vertraging veroorzaken.» Burgemeester Boeykens ant woordde dat het voorontwerp van 'herstel en verfraaiing' van het Klein-Sinaais ontmoetings centrum reeds meer kostte dan de opbrengst van de verkoop van het huis en meende dat de vertraging ruimschoots werd gekompenseerd door het feit dat nu 80% subsidie kon wor den losgepeuterd. «Trouwens, de architekt blijft dezelfde en de opdracht zal voorrang krij gen». Uiteindelijk werd de princiepsbeslissing - later zal de oprichting van dit kultureel centrum door de kulturele raad en kommissies verder worden besproken, aldus sche pen Heyse - goedgekeurd door SVP, GeBe, OCP en SP terwijl de CVP zich onthield, voornamelijk omdat men twij felt aan de waarde en de moge lijkheden van het huis Tack. Definitieve bestemming Het fameuze huis Tack aan de Stekense markt krijgt nu z'n zoveelste «definitieve be stemming». Opvallend mis schien dat de eerste «definitie ve bestemming» luidde: kultu reel centrum. Al was de be doeling toen zeker en vast niet dezelfde als de huidige. Het toenmalige gemeentebestuur - Gemeentebelangen onder leiding van Abdon Heyse - wilde er toen onder meer de bibliotheek in onder brengen. Het was een optie die lange tijd rechtop bleef, maar er kwam geen schot in de zaak. Daarna zou het huis Tack een restaurant worden met plaats voor tentoonstellingen. Dit was de visie vin het bestuur- Verbeke. Ondertussen bleef de toenmalige CVP steeds maar de afbraak eisen: «Met de bulldozer erin» werd een strijdkreet. Maar het huis Tack verkrotte verder én bleef voor «verhitte diskussie» zorgen. Enkele maanden geleden was de volgende definitieve be stemming dan gevonden: kul tureel ontmoetingscentrum met beperkte eetgelegenheid. En met stellige zekerheid hoorden we beweren dat er nu werk zou worden gemaakt van de bestemming van het huis Tack en de uitvoering daarvan. Symbool van verzoening? Na kontaktname met de be voegde overheid zal het huis Tack nu worden gerestaureerd mét aanbouw (Huis Tollenae re) en achterbouw. De achter- bouw, volgens sommigen van historische waarde, zal worden afgebroken en er zal dus een polyvalente zaal worden aan gebouwd. Een grote zaal (plaats voor zo'n vierhonderd mensen) die volgens sommigen dringend noodzakelijk is, is voor ande ren overbodig. Maar onzes inziens werd nu wel de ideale 'verzoeningsop lossing' gevonden. Naast het feit dat het de gemeente Steke ne niet zo heel veel zal kosten - bouw maar eens een zaal voor 10 miljoen! - kunnen we niet anders dan vaststellen dat elke partij een beetje haar goesting heeft gekregen. De ene partner wilde er een kultu reel centrum - of toch zeker een grote polyvalente zaal - doordrukken, terwijl de ande re partner kost wat kost de restauratie van huis Tack wilde doordrukken. Door dit 'kultu rele' huis Tack nu te gaan verwezenlijken krijgt ieder een deel van z'n voornemen. Gremar «Wy vrezen geen puin» en «De Civiele Bescherming, de grote onbekende» waren de twee markantste zinnen uit de toespraak van chef Robert Van Wielendaele van de Civiele Bescherming Stekene tydens de ontvangst ten gemeen tehuize van z'n korps, ter gelegenheid van de uitreiking van erkentelykheidsgetuigschriften aan trouwe leden. Tyden z'n wederwoord haakte burgemeester Boeykens daarop in: «De grote onbekende, maar daarom niet onzichtbare want... de Civiele Bescherming is zowat een vaste waarde op vele plechtigheden. Op een byna militaire manier, op een wyze en met een houding die respekt afdwingt by de mensen. Bewondering zelfs...». In aanwezigheid van het bijna meende de heer Van Wielen- voltallige schepenkollege daele: «Er waren geslaagde en - zonder schepen Koppen, flop-oefeningen, er waren inte- maar mét de kersverse schepen ressante en saaie lessen... Frans Windey - en van opera- Maar we zijn allen fier om bij tief-adjunkt van Oost-Vlaan- de Civiele Bescherming te deren mevrouw Van Damme zijn!» werd het Stekense korps van In vervanging van de adviseur- de Civiele Bescherming dus provinciale chef Postelmans ontvangen op het schepenkol- - verontschuldigd wegens ge- lege. Aan de trouwe leden zondheidsredenen - reikte me- werden namelijk «getuigschrif- vrouw Van Damme dan de ten van verdienste met zilveren getuigschriften uit aan de trou woor 10 jaar) of gouden (voor we manschappen. 20 jaar en meer) biesjes «uitge- Ze vroeg de manschappen om reikt». er steeds voor honderd procent Plaatselijk hoofd Van Wielen- in te blijven geloven, wenste daele meende dat deze ont- iedereen nog vele gezonde ja- vangst een dubbele bekentenis ren bij de Civiele Bescherming had, want naast de uitreiking en hoopte dat de jongeren.de van de getuigschriften kwam fakkel zouden overnemen van de Civiele Bescherming eens in de ouderen, die binnen afzien de belangstelling. De meer dan bare tijd met rust gaan. 25-jarige vereniging met zo'n Daarna werden de brevetten 30 leden gespreid over twee uitgereikt. Eerst aan hen die afdelingen - namelijk S.R. of- twintig en meer jaren dienst te sektie redding en EPEDET hebben: getuigschriften van ofte sektie opsporing, radio en verdienste met gouden biesjes, dedektie - kende ups and Jozef Antheunis, Georges Cer- downs. «Het was niet altijd pentier, Robert De Bock (het rozegeur en maneschijn», «oudste lid» want reeds sinds 1945 lid van de toenmalige burgerbescherming!), Jean De Geest, Georges Dullaert, Ro ger saman, Julien Van Bou- wel, Lucien Van Belleghem, Philemon Van Gasse, Cyriel Van Houtte, Robert Van de Wiele en (afwezig) Willy Ver- helst, Georges Van Damme en Georges de Cock. Dan de mannen die tien en meer jaar trouwe dienst heb ben: Ernest Baert, Paul Calle- bout, Daniel Comu, René Corveleyn, Omer De Vlee- schouwer, Gustaaf Saman, Walter Van Hooste en (afwe zig) Gilbert Verschraeghe, Ro- main Vermeulen, Lucien Vael en Werner Ferket. Fier op korps Natuurlijk werd er getoast op zoveel zilver en goud én na de ontvangst ten gemeentehuize ging het feest verder, want in het leslokaal aan de Polenlaan had nog een demokratische re ceptie plaats voor gelauwerden en genodigden. Burgemeester Boeykens wen ste de «trouwen» van harte geluk en dankte hen voor wat ze voor Stekene presteren. Vooral dus hun aanwezigheid op diverse officiële plechtighe den. Aan mevrouw Van Dam me overhandigde hij een klein herinneringsgeschenk voor de afwezige adviseur-chef van de provincie Postelmans. Gremar Stekene. Het bijna voltallige korps van de Civiele Bescherming, in gezelschap van het schepenkollege ten gemeentehuize (gremar) Ondanks alles haalde meerderheidskandidaat Frans Win dey het zonder problemen tot opvolging van Jo Cornu. De byzonder moeilijke aanduiding van de heer Windey in de groep Gemeentebelangen zelf kreeg dus géén staartje naar buiten toe. Iedereen had zich mits één of meerdere kompensatie neergelegd by de meerderheid. De opposi tie daarentegen kon de rangen niet sluiten, want «tegen- kandidaat-van-Kemzeke» Cyriel van Hoye kon slechts zes stemmen achter z'n naam verzamelen. Burgemeester Boeykens wilde geen homilie houden, zoals hij het uitdrukte, maar meende op de raadszitting de tolk te zijn van zowel het schepenkollege als van de raadsleden wanneer hij stelde dat dit heengaan van Jo Cornu als schepen een bij zonder zwaar verlies is voor het gemeentebestuur én voor tegenwoordigd zijn in de Ste kense gemeenteraad sloten zich bij deze korte hulde aan. SP-er Noens: «We waren het niet altijd eens, maar we heb ben steeds z'n enorm begrips vermogen geapprecieerd». OCP-er Geerinck: «Ook van wege onze groep al|e geluk wensen én enorm spijt dat hij Nieuwe schepen Daarna diende in 't geheim te worden gekozen voor een nieuwe vierde schepen. Ieder een kreeg een alfabetische lijst van 18 namen (de raadsleden die géén schepen of burge meester zijn) en met het ge kende rode potlood diende een bolletje te worden rood gemaakt. Frans Windey werd door bur gemeester Boeykens voorge dragen als kandidaat van de meerderheid, terwijl CVP-er Rollier Cyriel Van Hoye, als Kemzekenaar, voordroeg. Na enkele spannende momenten werden de briefjes in het hou ten doosje gedropt en de twee jongste raadsleden (Freddy 'e schreven het nog onlangs: lekene wil niet gevierendeeld Kirden door enerzijds de be- taande Expressweg 617 en an- tmjds de aanleg van de ijksweg 60 die bijna parallel t nel de bestaande maar te malle en levensgevaarlijke lun l"33''"0'3'6 baan genoemde ixpressweg bijna loodrecht 1 S ou dwarsen. De gemeente- 1 [laad van Stekene protesteerde d door middel van een motie onderschrijven en de Stc- :cnsc kulturele raad trachtte r(l amen met Leefmilieu Stekene 10 het gemeentebestuur een iktic op gang te brengen. Feit n i dat de aanleg van de Rijks- tg 60 die dus nog steeds de irai oor'(eur van dc rninister van re, Penbare werken Olivier ge- ,iv wcer vo'°P 'n dc be ings telling is gekomen. Gesprekken Enkele tijd geleden had in Ste kene de reeds lang aangekon digde vergadering plaats over deze problematiek: de verko- zenen van het volk samen met een afgevaardigde van de pro vincie en iemand van het kabi net van openbare werken. Want de provincie is «baas» over de provinciale baan en heeft niets te maken met de eventuele aanleg van de RW 60, terwijl het ministerie van openbare werken enkel be kommerd is om de RW 60 en zich niet inlaat met de provin ciale baan... Deze «geheime bijeenkomst» zou heel openhartig zijn ge weest en nadat de gasten hun lesjes hadden voorgedragen, kwamen de Stekense schepe nen en raadsleden met hun bezwaren naar voren. Er werd afgesproken dat de diensten die bevoegd zijn voor dc beide wegen, dus enerzijds de pro vincie en anderzijds het minis terie van openbare werken, eens zullen samenkomen om te bespreken hoe de zaken staan en wat de toekomst zal of kan brengen. Brief aan de minister Dat het Stekene menens is om aan dit probleem een oplossing te willen geven die Stekene niet té veel zou benadelen, kan worden afgeleid uit het feit dat reeds na enkele dagen een brief klaar lag aan minister Olivier. Een eerste deel van de brief gaat over de «ombouw van R 617 tot autosnelweg» en gaat als volgt: «Stekene heeft geen principiële bezwaren te gen deze ombouw, maar hoopt dat eventuele aanpassingswer- ken geen verdere onteigening met zich zullen meebrengen. De bestaande verbindingswe gen tussen de centra van de fusiegemeente Stekene en de noordelijke grenskant dienen verzekerd te blijven door de aanleg van viadukten. Zoals u weet, mijnheer de minister, is onze gemeente vrij uitgestrekt met nog veel landbouwaktivi- teit en met een vrij intens ver keer naar en van verschillende buitenwijken, alsmede naar en van lokaliteiten in Nederland. Het zou ekonomisch en socio logisch voor onze gemeente nefast zijn, mocht voornoemde geplande ombouw het noorden en het zuiden van onze ge meente van elkaar scheiden». Het laatste deel van de brief ftekene. De expressweg blijft in het nieuws. Er doet zich de jongste tijd een kaskade van ongevallen voor. Vorige fOndagavond weer een botsing met spektakulaire allures, ditmaal ter hoogte van de Nachtegaalstraat. Daar reed een fjtderlandse bus in op vijf auto's die voor het rode licht stonden te wachten. Twee personenwagens brandden helemaal Enkele inzittenden van de autobus konden door hun beheerste en kordate ingrijpen een ramp voorkomen: ze [bevrijdden de mensen die in de auto's zaten. Toch werden twee mensen ernstig gekwetst en een aantal licht gewond (foto Wwj aan minister Olivier gaat over de eventuele aanleg van de Rijksweg 60 door Stekene.. «Het op het gewestplan voor ziene tracé dat onze gemeente van noord naar zuid midden door snijdt, is voor niemand te Stekene aanvaardbaar. Wij hebben aan de heer Caubergs duidelijk gesteld dat deze ge plande weg geen enkel ekono misch nut heeft en op ekolo- gisch vlak niet minder dan een ramp zou zijn. Eensgezind is de gemeenteraad van onze ge meente van mening dat door de nodige aanpassingswerken aan de bestaande provinciale baan nr. 60, een verkeerstech nisch verantwoorde weg kan worden gemaakt, die aansluit op de ring rond Sint-Niklaas met verbinding naar de E 3. Geachte heer Minister, onze gemeente en haar inwoners wensen de RW 60, zoals hij nog getekend blijft op het ge westplan, niet. Het doordruk ken van de idee zou veel men sen ongelukkig maken en de twijfel vergroten bij hen die geloven in demokratie en ge meentelijke inspraak.» De brief van Stekene eindigt aldus: «Wij durven hopen dat dc open diskussie met de heer Caubergs deze zal toelaten, u omstandig in te lichten over de gevoelens en verlangens die in de gemeente Stekene leven ten aanzien van voornoemde pro blematiek. We zijn ervan over tuigd dat wij, door regelmatige kontaktname met uw diensten, en gebeurlijk met uzelf, tot ecn oplossing kunnen komen die kan worden verantwoord voor onze bevolking». En nu maar hopen dat dit schrijven enige gewicht in de schaal zal kunnen werpen, want verkeersstudies hebben uitgewezen dat de Rijksweg 60 slechts voor een ontlasting van zo'n 20 procent zal zorgen op de provinciale baan van Sint- Niklaas richting Hulst, en om gekeerd. Gremar Nieuwe gezichten in de politiek te Stekene. Marie-Jeanne Gijsel volgt Jo Cornu als raadslid op en Frans Windey wordt schepen (gremar) het beleid Stekene. «Aan mijn vriend Jo hebben we vele za ken te danken, hij was boven dien politiek ongebonden, neutraal, had veel ervaring on danks z'n nog jeugdige leef tijd, was een bijna ideaal di plomaat en werd door ieder een gewaardeerd: als mens en als kollega». Gemeende hulde Burgemeester Boeykens felici teerde de heer Cornu nog van harte met zijn benoeming tot direkteur-generaal van Bell en noemde het voor Stekene én z'n bestuur een héle eer om zo'n mens in z'n midden te hebben. Hij wenste hem nog een suksesvolle loopbaan én hoopte dat nog dikwijls op de neutrale raad van dc heer Cor nu zou mogen een beroep wor den gedaan. .Uit naam van de CVP sloot de heer Rollier zich aan bij deze gelukwensen en noemde de benoeming een bekroning op een blitzcarrière. Ook hoopte Rollier dan dat Jo Kcmzckc en Stekene niet zal vergeten. Ook dc andere groepen die ver- er niet meer zal bij zijn met z'n kennis en wijsheid». GeBe-er Heyse: «In beperkte kring zal nog uitgebreid af scheid genomen worden, maar ik wil toch nog zeggen dat Jo Cornu snel veel invloed heeft gekregen doordat hij zich on baatzuchtig heeft ingezet, om dat hij standvastig was én be schikte over een scherpe ana lyse». Nieuw raadslid Als nieuw raadslid werd aan geduid mevrouw Geerinckx, ofte Marie-Jeanne Gijsel uit de Frans Van Brusselstraat 20. Ze is 34 en gehuwd met Orwig Geerinckx, moeder van Gun nar en huisvrouw. Als oudste vertegenwoordiger van het volk las Odilon Merckx het verslag van de ge loofsbrieven van het nieuwe raadslid voor zij is reeds dc derde opvolger, na Omer Calle en Mirjam Hollaert die respek- tievelijk Abdon Heyse en Ma ria Mortier-Dhollander op volgden waarna de nieuwe ling de eed aflegde. Merckx en... Marie-Jeanne Gijsel, die reeds meteen aan het werk kon) konden gaan tellen. Veel spanning was er niet en na telling kregen we de volgende uitslag: Windey 14 stemmen, Van Hoye 6 stem men terwijl 2 maal blanco werd gestemd. Zowat iedereen was er van overtuigd dat de 9 GeBe-ers plus de 4 SVP-ers plus OCP-er Thicrens voor Frans Windey hadden ge stemd, dat Van Hoye de steun had gekregen van (uiteraard) de 4 CVP-ers plus de overige 2 OCP-ers terwijl de SP-ers zich hadden onthouden. Nadat de «nieuwe» Frans heeft reeds ervaring, want was reeds schepen ten tijde van Abdon Heyse schepen ook de eed had afgelegd was de burgemeester blij omwille van de sportieve geest: «We ver schillen wel in opvatting, maar uiteindelijk doen we alles ten bate van de Stekense bevol king...», waarop OCP-er Gee rinck replikeerde. «Hopelijk doet ook de meerderheid dat!». Gremar

De Voorpost | 1984 | | pagina 7