Is K.A.V.D. thans echt gelanceerd? Fysisch zijn de Wuitens ook sterk MOEDIGE BEZOEKERS De Voorpost - 2.11.1984 - 25 De Voorpost K.A.V. DENDERMONDE GESPONSERD DOOR Bevordering SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. Tel. 052,31.40.60 'Provinciale Herleving Sint-Pauwels speel de op Kruibeke vooral in de tweede helft een goede wed strijd en mocht dan ook aan spraak maken op iets meer dan de 3-1 nederlaag. In de eerste helft waren de lokalen noch tans veruit de betere ploeg. Nadat de bezoekers reeds geel hadden gekregen kon Peter Van Polfliet de score in de 31' minuut openen, hetgeen met een de ruststand betekende. Na de kofGe dus een tegenof fensief van Sint-Pauwels dat na een goede 5 minuten werd be kroond met een doelpunt van Rudy Motyka. Kruibeke coun terde echter naar hartelust en kreeg dan ook nog de betere kansen. Jos Cant knalde num mer 2 binnen terwijl Peter Van Polfliet vanop een halve meter voor doel nog hoog over be sloot. 5 minuten voor het einde werd de eindstand dan toch bereikt toen Segcrs vanuit een fp'D-Borsbeke 4-0. Rodrigo kan nog net het been van zijn tegenstander ontwijken, heel scherpe hoek raak trof. fdrigo is zeker een aanwinst voor KAVD. Hij slooft zich gedurende een ganse De thuisploeg die was vertrok- fktrijd uit en kan drukken op een verdediging, (vh) *lcn zonder de gekwetsten I y Goossens en Macs blijft dus INCIDENT Daags voordien deed zich op Kruibeke echter een spijtig in cident voor in een wedstrijd tussen de knapenploegen van Jong Vlaanderen en die van Eendracht Bazel, de jaarlijkse derby. De bezoekers leidden op een moment met 1-2 na een normale spelontwikkeling. Daarop werd de bezoekers een penalty «onthouden» terwijl kort daarop Kruibeke regle mentair de gelijkmaker aante kende. In de allerlaatste mi nuut kreeg de thuisploeg ech ter wel een strafschop en die werd dan ook omgezet zodat niet Bazel maar wel Kruibeke won. Toen de wedstrijd was afgelopen stormde een troep Bazelse supporters het terrein op. Terwijl ploegafgevaardig- den van beide elftallen hun spelertjes in veiligheid brach ten werd scheidsrechter Yvens echter getrakteerd op enkele rake meppen, hetgeen de arme man een neusbeenbreuk kost te. Ook bestuurslid Teugels van Kruibeke werd danig be werkt en eveneens gekwetst. De rijkswacht was intussen ter plaatse gekomen cn kon een handvol «voetbalsupporters» opleiden voor ondervraging. Voor Bazel zou deze zaak voor de voetbalbond wel eens een erg kwalijk gevolg kunnen krijgen. KALLO 2 LUTTERZELE 0 Tegen rode lantaarn Lutterze- le heeft SK weinig of geen problemen gehad om de zege reeks verder te zetten. In de eerste helft leverde veldover- wicht- nochtans geen doelpun ten op voor Kallo. Die zouden er pas komen toen Lutterzele in de tweede helft zelf meer ging aanvallen en er dus meer ruimte kwam voor de lokale aanvallers. Met doelpunten van Crockier en Van Looy bin nen een tijdspanne van 5 minu ten werd de eindstand bereikt. Baasrode-Waasmunster 4-1. Eric De Decker onderschept een Wase aanval en gaat zijn aanvallers vooruit jagen (c) 3Provinciale KRUIBEKE - SINT-PAUWELS: 3-1 A.V.D. - BORSBEKE 4-0 )at K.A.V.D. Dendermonde met afgetekende cijfers winnen tegen een zich flink verwerend Borsbeke, dden weinigen verwacht. Zeker niet na de 7-0 pandoe- van de week daarvoor bij het Gentse Heirnis. In de odermondse voetballokalen heeft allicht niemand een 4- ege durven pronostikeren, op het gevaar af voor «gek» worden versleten. De verdienste van de over ijling mogen de spelers isen. Zij zijn tot het uiter- gegaan. Op de uitnodiging het bestuur om vorige vrij- een gesprek te voeren zijn ingegaan. Het initiatief voluit te gaan en te vechten r een overwinning is van relf gekomen. fichelet en zijn maats heb- metéén de bewijzen op 1 gegooid dat ze beter kun- dan de rangschikking laat Boeden. er er met dergelijke cij- van een vice-leider wordt moet K.A.V.D. nzcer bekwaam zijn om te- andere opponenten pun- te winnen en de opmars in letten u zondag staat de verplaat- naar Racing Haaltert op Dendcrmondse agenda, paarsblauw vorige zon- voetbalde, moet het be- i zijn om ook nu aan de ide hand te blijven, geval wordt de miserie voorbije weken voor groot deel in de vergeet- gevoctbald, en keert de sfeer van weleer terug in het stadion te Grembergen. Inzet Tegen Borsbeke voetbalde K.A.V.D. geestdriftig, dwong doelkansen af en kwam vier keer tot scoren. De bezoekers daarentegen reageerden welis waar hardnekkig, maar buiten een enkele keer, stelden ze doelman Danny Verstrepen maar zelden voor problemen Tijdens de eerste helft hebben Waegeman en zijn maats enke le keren gedreigd. Toch was het wachten tot even voor het rustsignaal om het eerste doel punt op het scorebord te zien verschijnen. Dominique Pie- ters werd auteur van die treffer die vanop vijfentwintig meter tegen de netten tikte. Doel man Marc Van Bockstael had niet het minste verhaal tegen een dergelijk moordend schot. Toen na de hervatting een uit muntende Rodrigo wat heeft die man werk afgelegd uitbrak, de bal voorschoof naar Wim Waegeman, die be sloot, lag de weg voor een overwinning open. Borsbeke poogde nog wel .een offensief in te zetten, maar botste op een attente K.A.V.D.-defen sie, die deze keer niets aan het toeval overliet. Paarsblauw zelf hanteerde de counter, en met twee puike doelpunten zou Guy Rodrigo de zege vaste vorm geven. De gedrukte sfeer van de voorbije weeken had metéén plaats gemaakt voor uitbundigheid. «Wij hebben opnieuw ge voetbald zoals tijdens de be kerwedstrijden», aldus de kommentaar van de Dender- mondse voetballers. «Voor de match begon had den we onderling van gedach ten gewisseld. Iedere speler had zich voorgenomen om tot. het uiterste Je gaan. Die zege is er gekomen dankzij een alge- hel inzet en het feit dat we geestdriftig hebben gerea geerd. Het doelpunt dat net voor de rust tot stand kwam betekende een opluchting en een morele opkikker. Ook na de hervatting hebben we een drachtig gestreefd en niets aan het toeval overgelaten. Kollek- tief hebben we een behoorlijke verrichting weggegeven. Het komt er nu opaan om komen de zondag met eenzelfde en- toesiasme aan de startlijn te verschijnen». - Rekening houdende met de algehele inzet, kon iedere spe ler bij K.A.V.D. met een «goed» worden gekrediteerd. Paarsblauw is nog niet dat krachtig ingestelde team dat vorig jaar kon brokken maken. Er is echter een gunstige trend ingetreden. In de komende weken komt het er opaan, om ST-LIEVEN S-HOUTEM Het was feest zondagavond in Hamme. De supporters die de reis naar Sint-Lievens-Houtem hadden meegemaakt, waren vol lof over wat ze negentig minuten lang hadden meeemaakt. In alle sportlokalen langs de Durmeboorden werd de wedstrijd in geuren en kleuren bezongen. De uitbundigheid was groot by de leider, die nochtans tot het uiterste is moeten gaan om een gemotiveerde opponent tot de knieval te dwingen. Dat gebeurde pas in de tweede helft. Een periode waarin de zeven doelpunten op een rytje verschenen. Luc Schuddinck, van nature uit rad van tong, had deze keer woorden te kort om te match te beschrijven. Ook toen bleek de match nog niet in ons voordeel te zijn beslecht. De thuisploeg lukte erin buiten eenieders verwach ting, om op gelijke hoogte te klimmen. Zoiets had ik in mijn voetballoopbaan nog nooit meegemaakt. Deze match werd betwist in een echte cup sfeer. Ik stelde mij al tevreden met een puntendeling. Wat niemand nog had verwacht, viel drie minuten voor het ein de als manna uit de lucht. Guy GROEP DE CUYPER «Sensatie te over, zegde jo viale Luc, en voor de suppor ters waren alle ingrediënten voorhanden om het naar hun zin te maken. Suspens genoeg en een boeiend kijkstuk dat bovendien werd gekruid met zeven doelpunten Ik meen d3t we een verdiende overwinning hebben behaald. Toch wil ik de verdienste van de thuis ploeg, die voornamelijk tij dens de eerst helft offensief speelde, in het zonnetje plaat- VD-Borsbeke 4-0. Schepens mocht zijn wederoptreden vieren met een mooie sen. Wij werden echter nooit winning tegen een ploeg die toch tweede staat in de rangschikking. Waegeman mee in in verlegenheid gebracht De iklie, bereikt nog niet het peil van voor zijn kwetsuur, maar is toch zeer nuttig, (vh) strijd is pas losgebarsten na de hervatting. Toen hebben we het initiatief genomen en zijn in korte tijd twee keer tot scoren gekomen. In het eerste doelpunt dat Ronny De Beule met een gestrekt schot lukte, had Guy Lammens een aan deel. Bij het tweede doelpunt voerde Franco Pirelli een num mertje op. Hij schakelde vier tegenstrevers uit; de kans om af te drukken werd hem niet gegund. Hij schoot de bal in de verlengenis van Frankie Van- haecke die tegen de paal be sloot. De terugkaatser die in mijn bereik kwam, heb ik bin nengeschoten. Wie dacht dat metéén de wedstrijd een defi nitieve wending had genomen, moest spoedig zijn mening her zien. Toen er aan de overkant een treffer in onze netten te rechtkwam. vond de thuis-- ploeg haar tweede adem. Wat er toen gebeurde grenst aan het ongelooflijke. Binnen het zestienmeterge bied werd Frankie Vanhaecke door de plaatselijke keeper bij de benen gegrepen, zonder dat de spelleider taal noch teken gaf. Amper een paar minuten later werd een goal van Van haecke, waar geen buitenspel aan of omtrent was, gewoon afgekeurd. Je begrijpt dat wc wanhopig werden en aan de objectiviteit van de scheids rechter (die toevallig vorig sei zoen Frankie Vanhaecke van het veld verwees) begonnen te twijfelen. Uiteindelijk werd het dan toch 1-3, na een schijn- maneuver van Vanhaecke. Lammens zette een aktie op en betrok Bruno Marin in zijn ideeën. Hij schilderde de bal voor aan Pirelli die op een meesterlijke wijze de vierde treffer- tot stand bracht. Was mij dat een opluchting. Nog nooit was ik zo gelukkig toen het laatste fluitsignaal weerklonk. Al bij al moet ik zeggen dat iedereen tot het uiterste is gegaan en een aan deel heeft in de overwinning. Het komt er nu op aan, om komende zondag tegen Excel sior Moeskroen in gunstige zin te bevestigen.» VW Hamme zal het tegen deze ploeg zonder Franco Pi relli moeten stellen. Hij is aan een speeldag schorsing toe. Meer dan waarschijnlijk wordt zijn rol overgenomen door Paul Vermeir, die vorige zon dag in Sint-Lievens-Houtem als wisselspeler had postgevat. (e.d.m.) dezelfde geestdrift aan de dag te leggen, en de richtlijnen die trainer Borré meegeeft, zo goed mogelijk in de realiteit om te zetten. Met nog twintig wedstrijden voor de boeg zijn er nog steeds veertig punten te verdienen. Voldoende om een mooie plaats te bereiken. E.D.M. KAVD-Borsbeke 4-0. Stopper Poppe verving Verstraeten die nu op rechts speelde. Toch wacht men bij KAVD nog steeds op Van De Putte en Bellon om het middenveld te versterken (vh) KAVD-Borsbeke 4-0. Waegeman kopt naar doel, maar Schepens ziet de bal overgaan (vh) - VW HAMME 3-4

De Voorpost | 1984 | | pagina 25