I •C Provinciale De remonte is begonnen Totale inzet lonend Olympia blijft een reuzendoder Moeilijk gaat ook De gasten laten een 0-2 voorsprong verloren gaa Leiders komen goed weg Vierde Provincialers in de streek van Aalst Roland D'Hondt schiet strafschop binnen Overwicht van Sparta brengt weinig op Technisch meesterschap volstaat niet VOETBALKALENDER n 30 - 2.11.1984 - De Voorpost Schellebelle - RC Weiteren 5-0. Deze stoere Schellebelse voetballers heten Wetteren geen kans (adw) VOETBAL V.K. Tielrode - White Boys: 1-3 SK Wichelen - Schroevers Moorsel: 1-0 Na de eerder gemakkelijke uitzege van vorige week waren de lokalen er zich terdege van bewust deze keer ander vlees in de kuip te hebben. Wichelen startte (met Verheuen terug in de ploeg op zijn vertrouwde linkervleugel) eerder zenuwachtig en Moorsel van zijn kant pakte al onmiddellijk met enkele gevaarlijke aanvallen uit. Keeper Van Gelderen moest in de eerste 10 minuten tot tweemaal toe op al zijn kunnen beroep doen om gevaarlijke doelschoten onschadelijk te maken. Na 12 minuten spelen viel het enige doelpunt van de partij: Demey mocht een inworp ne men en gooide het leder tot bij Verheuen die zich mooi vrij- draaide en onweerstaanbaar langs de zijlijn doorging tot aan de doellijn, daar zette hij opnieuw twee man in de wind en schilderde de bal haarfijn op de voet van de instormende Rombaut, die maar voor het intrappen had: 1-0. Na dit doelpunt reageerde Moorsel heftig, doch van doel punten skoren bleek men geen kaas gegeten te hebben. Wichelen liet al dat bezoeken de geweld wijselijk overwaaien en dwong nadien zelf enkele kansen af, doch de bezoeken de doelman kon verder onheil voorkomen. Het spel ging nu op en neer met twee ploegen die sterk aan elkaar gewaagd waren en om beurten voor het nodige doelgevaar zorgden. Toch zou de stand tot aan de rust geen wijzigingen onder gaan. Na de koffie zagen we weer twee evenwaardige ploegen aan het werk. Beide keepers kregen opnieuw heelwat werk op te knappen, maar konden toch hun netten ongeschonden houden. Naarmate de wedstrijd vorder de gingen de bezoekers ner veuzer akteren, zodat scheids rechter Put (niet in zijn beste doen) drie bezoekers op de bon slingerde (ook Wichelaar Schuddinck kreeg geel onder de neus). De Moorseltrainer besloot dan maar tot twee vervangingen over te gaan, maar dat bracht ook al niet veel aarde aan de dijk. Het was integendeel Wi chelen dat ei zo na op 2-0 toen in de 65c minuut een bezoeken de verdediger hard op de rug van Verheuen ontzette en het leder door een steeds op de loer liggende Van Houwermei- ren kon bemachtigd worden. De bezoekende doelman moest zeer ver uit zijn doel komen en noodgedwongen handspel begaan om een zeker doelpunt te vermijden, meer dan een gele kaart hield hij er echter niet aan over, want de daaropvolgende vrijschop kon hij niet zonder moeite in hoek schop verwerken en deze le verde voor de thuisploeg niets op. Naarmate het einde naderde gingen de bezoekers nog feller de gelijkmaker najagen, maar verder dan wat slechtgerichte afstandschoten kwamen ze niet. Al bij al konden de lokalen dank zij hun totale inzet en doorzettingsvermogen de zege het best verantwoorden, bij Moorsel echter worden drin gend afwerkers gezocht want na negen wedstrijden werd slechts vijfmaal geskoord. (dmg) Hopelijk is dat geen voorbari ge konstatatie voor de wit groenen die ook in de Temse deelgemeente een degelijke partij weggaven en de thuis ploeg weinig of geen kans lie ten. Na tien minuten domine ren viel doelpuntnummer Één door toedoen van Walter Da- neel, die zelf met een afstands loeier uitpakte. Na een rood incident tussen de arbiter en een thuisspeler raakte Tielrode weer in de match omdat Van Puymbroeck en keeper Pies- sens mekaar slecht begrepen en William Janssens dit af strafte. In de tweede periode stond er op het bezoekend meester schap geen maat meer en na dat een nieuwe afstandsknal van Vereecken het houtwerk raakte, keurig hernomen door Daneel stelde Bruno Verschaf- feit. meteen derde doelpunt na vrijschop van Verbeeck, een einde aan de onzekerheid. Zondag moet de Puitvoetploeg verder de goeie weg houden in een thuiskonfrontatie tegen Olympia Rupelmonde. ploeg die de vorige weken knap voor de dag kwam. maar waartegen de Boys waarschijn lijk Bryssinck kunnen rekupe- Rupelmonde - Gerda St.-Niklaas: 2-1 Straatje Stekene - Eendracht Verrebroek: 1-1 Zoals steeds hadden de man nen van trainer Wiemes alle mogelijke moeite met de stevig opzittende Polderploeg die zich nu eens niet opvallend ingroef maar over opvallend sterke spitsen beschikte. In de eerste periode kreeg Straatje trouwens een handvol kansen met tot tweemaal toe Erwin Van Camp iets te laat reagerend. Mark Van Himste die een wenkende kans ge woonweg teruglegde naar die zelfde Van Camp en Gino Franckaert die eveneens iets te lang wachtte om af te drukken. Aan de 20ste minuut ging een gastverdediger toch in de fout met een onnauwkeurige terug speelbal en daarbij dook Er- win Van Camp als een produk- tief duiveltje uit een doosje. Wie gedacht had dat de weg nu wel vrij lag naar een ruimere winstmarge, kwam helemaal bedrogen uit want Verrebroek kwam nu opzetten met goed gegroepeerd voetbal en had al onmiddellijk sukses. Een opti mistische voorzet vanop links werd door thuiskeeper Erik Lardenoit verkeerd beoor deeld en een opgekomen Een- dracht-speler had maar voor het intikken. In het tweede wedstrijdgedeelte was het wer kelijk huilen met de pet op, daar geen enkele ploeg er meer in slaagde een werkelijk vermeldenswaardige aktie op te zetten. Tien minuten voor tijd toch nog enige emotie omdat een verre dropbal van aan gastspe- ler uit het doel werd gehaald door een Stekense verdediger De penalty werd ingeschoten door De Maeyer maar keeper Lardenoit zette zijn fout van vroeger in de wedstrijd recht door de bal te stoppen. Zo bleef er een gerechtvaardigde stand tot het eind behouden en laat Straatje zich voorlopig wegdrukken Onze aandacht werd er trouwens op gevestigd dat de voorbije drie kompeti tiematchen tegen allemaal ver raderlijke tegenstanders werd gespeeld en dat men én tegen Hoogeinde thuis, én tegen Herleving Sinaai op verplaat sing, én nu tegen Verrebroek thuis toch een gelijkspel bij mekaar knokte. Een teken dat Straatje zeker nog ver kan ra ken in deze kompetitie?! Op deze vraag kan wellicht in de eerstvolgende weken een af doend antwoord gegeven wor den want nu volgen direkte konfrontaties met andere kop- ploegen. Zondag trekken de mannen van voorzitter Aude- naert naar Klein Laar en de week nadien ontvangen ze Gerda Sint-Niklaas. (mn) Na een verrassende uitover- winning bij koploper Klein Laar van vorige week, hebben de geel-zwarten op eigen ter rein die andere vooraanstaan de ploeg uit de reeks terugge wezen met 2-1. Het was deels te wijten aan de slechte afwer king bij de gasten en deels aan de bijzonder kundige counter- taktiek die door de gastheren werd toegepast. In de eerste periode kon Gerda niet minder dan drie wenkende doelkansen force ren. Eerst schoot Pros Barthie voorlangs daar waar hij onmid dellijk had moeten inschieten kontroleerde de Gerdaspeler de bal, vervolgens raakte Mark Heirbaut alleen voor doel maar schoot hopeloos naast en dan was het de beurt aan de nog niet totaal fitte Yves Van de Neucker om de faaltoer op te gaan. In de tweede periode luwde het gastoffensief zienderogen en kwam Rupelmonde bijwij len zijn woordje meespreken. Op een verrassende tegenstoot viel de eerste treffer en naar het einde toe maakte een loka le spits van de onzorgvuldig heid in de gastdefensie gebruik om een dubbele winst op het bord te schieten. In de slotmi nuut lukte Van de Neucker wel nog de eerredder maar dat was niet meer dan een pleister op een houten been. Het gaat dus wel merkwaardig binnen vier de provinciale waar de koplo pers door de minder groten worden verslagen en er zo doende maar weinig afteke ning komt in de puntentabei. Zondag tegen S.K. Lokeren thuis moet groen-wit orde op zaken kunnen stellen teneinde het moraal weer in zicht te krijgen voor de nakende top- konfrontaties. M.N. Schellebelle - RC Wetteren 5-0. Schellebelle bouwt de zoveelste aanval op. (adw) White Stars Meerdonk - Herleving Sinaai: 2-2 SK Lokeren - Klein Laar Vrasene: 0-1 Tegen Klein Laar Vrasene, leider in vierde provinciale H, heeft het bescheiden SK Lokeren zich overtroffen. Het maakte het de geelzwarten knap lastig zodat oefenmeester Peerdman en co zich na afloop erg gelukkig waanden met de knappe 0-1 zege. Oranje Erpe blijft de lijst aanvoeren in vierde provinciale F. Nu ging OL. Wetteren voor de bijl. De thuisploeg was doorgaans de betere ploeg. In de eerste helft wist men zijn superioriteit uit te drukken via een doelpunt. Patrick Gallee knalde zijn ploeg op voorsprong. De tweede periode bleef het al Erpe wat de klok sloeg. Enorm veel kansen werden er geschapen. Tot tweemaal toe diende Wetteren op de lijn redding te brengen, terwijl ook nog een bal tegen de lat sloeg. Dit alles maar om te illustreren dat Erpe heer en meester was. Toch kwamen er ook de nodige doelpunten bij. Patrick Lauwereys tekende num mer twee aan en Danny De Sterck nam alle twijfels weg door een strafschop te benutten. Concentratieverlies ach teraan zorgde ervoor dat Wetteren nog wist te milderen in de slotfase Verder zouden de bezoekers het echter niet brengen. Erpe-Wetteren 3-1. S.K. Aaigem heeft Okegem een goede oplawaai verkocht. De forfaitcijfers, die na het treffen op het bord prijkten, waren een juiste weergave van het wedstrijdverloop. De lokalen waren veel snediger en gemotiveerd dan hun bezoekers dat waren. In de eerste helft kon Okegem wel nog gelijke tred houden al wist Wim De Cock de score open te breken. In de tweede helft zonk de gastenboot volledig. Nogmaals De Cock, Wim Boterbergh, Peter Perreman en Verlinden zorgden ervoor dat Okegem in zak en as zat. Aaigem-Okegem 5-0. De belangrijkste wedstrijd in vierde provinciale was echter de partij tussen Terjoden en Hofstade. De bezoekers voeren nog steeds de klassering aan in vierde provinciale G. Het bezoek aan Terjoden, ploeg uit de top drie, was echter van dat gehalte dat een kleine bevangenheid zich meester maakte over de bezoekers. In de eerste helft was daar weinig van te merken. Hofstade was doorgaans de betere ploeg. In de 20ste min. wist achterspeler Roels de score te openen na voorbereidend werk van John Pens- schaert. Een verdiende voorsprong die behouden bleef tot aan de rust. In de tweede helft kreeg Hofstade het lastig. Terjoden ging duidelijk op zoek naar de gelijkmaker De bezoekers werden meermaals gewaarschuwd maar het doelpunt kwam er niet. Voor de bezoekers was het wachten tot de 75ste min. alvorens ze nog konden dreigen. Een vrijschop van Strynckx zoefde staalhard naast. Hofstade behield zijn voorsprong en was na afloop duidelijk tevreden met die belangrijke overwinning. Bij Terjoden, niets anders dan lange gezichten. Tcrjoden-Hofstade 0-1. TK Meldert en Erembodegem hebben er zondag niet zoveel van gebakken. Vooral de bezoekers speelden geen goede wedstrijd. Het jonge dus onervaren middenveld werd door de lokalen regelmatig overspeeld. Aan de rust was de stand reeds 2-0. Tien minuten voor tijd kwam er toch nog enige hoop. Bruno Cooman lukte voor Erembo degem de aansluitingstreffer. Uit die doelpunten putten de bezoekers de nodige kracht om aan te vallen, doch de reuzekansen om een gelijkspel af te dwingen werden verkwanseld. Een daaropvolgende counter van Meldert werd wel bekroond met een doelpunt. Toen was de kous voor de bezoekers helemaal af. Meldert werd verdiend winnaar TK Meldert-SK Erembodegem 3-1. Doggen Erembodegem en Baardcgcm hebben er een aangename wedstrijd van gemaakt. Voor de lokalen werd het een belangrijke overwinning, daar men zo uit de bodem van de klassering wegklimt. Middenmotor Baardc- gem had te Erembodegem weinig in de pap te brokken. Doggen-Baardegcm 3-1. (G.D.T.) De thuisploeg vertrok noch tans gehandicapt. Keeper Van Damme was gekwetst zodat junioreskecper Baert in het doel kwam. Reeds na drie minuten kregen de lokalen een reuzekans. Godderie trok voor tot bij de vrijstaande Rogiers doch van- op één meter van het doel kopte hij op het been van een verdediger Een goed kwartier later op nieuw Lokeren en ditmaal kan Azarkan skoren doch de scheidsrechter keurde de tref fer af wegens voorafgaandelij- ke fout op de bezoekende keeper. Langs de overzijde moest Baert zich reppen om een hard en goed geplaatst schot van Stany Verhaert uit de winkelhaak te ranselen. Meteen kregen we alle kansen voor de eerste helft. In de tweede helft kreeg de thuisploeg meteen een koude douche te verwerken. De be zoekers mochten een vrijschop nemen die door Stany Ver haert keihard naar doel werd getrapt. De bal week echter af op de knie van Freddy Apers en tot ieders verbazing ver dween het leder tegen de netten. De thuisploeg gaf zich echter niet verloren en ging voluit in de tegenaanval om de gelijk maker uit de brand te slepen. Azarkan kon op zijn eentje doorgaan maar zowel zijn mee opgerukte aanvallers als de be zoekende verdedigers misten zijn voorzet. Een achterwaartse pass van Milliau tot bij Godderie deed deze laatste over het doel knal len terwijl De Wilde het voor Klein Laar niet veel beter deed toen hij even later alleen door was maar hulpeloos naast trapte. SK bleek duidelijk uitgeblust en Van de Vijvere kreeg nog een unieke mogelijkheid toen hij 10 minuten voor tijd alleen kon doorgaan maar de bal ook niet tussen de palen wist te krijgen. Uitbiinkors in deze uiterst sportieve wedstrijd waren on getwijfeld de lokale juniores- keeper Frank Baert en bij Klein Laar ouwe rat Stany Verhaert. Herleving Sinaai heeft in de poldergemeente een stevige in druk gelaten. Al in het eerste kwartier kon een bezoekend voorspeler een misser van Di- mitri De Munck afstraffen met een plaatsschot en na een uur spelen werd eerr tweede bezoe kende treffer aangetekend na slecht ingrijpen van de lokale voorstipper Etienne Van den Bogaert. Voor de rest waren er in het eerste wedstrijduur wei nig kansen en beperkte Sinaai zich tot de kontrole in het middenveld. Naar het eind toe kwamen de gccl-blauwen dan toch meermaals in verlegen heid omdat Meerdonk sterk uitpakte in de jacht naar één of twee wedstrijdpunten. Bij een stevige uitval van Bert Cap- paert werd er een gerechtvaar digde penalty toegestaan die door Van den Bogaert werd opgezet. En in de laatste minu ten plaatste Dirk Verley eerst een uitgelezen doelgelegen- heid, terwijl de ultieme aan valsgolf resultaat kende. Ger- rit Van Daele mocht onge stoord ver oprukken en lever de een prima center voor de bezoekende doelman. Daar was Bertje Cappaert iedereen te snel af en maakte een prach tig kopdoelpunt. Voorzitter Vonck van Meer donk weet inmiddels niet goed hoe het komt dat zijn elftal het de jongste weken heel minder doet dan in de si naanhef. Toch klampt hij vast aan de positie van klub die op dit mome verre van ondermaats gende week hebben wij keus indien we nog n betere plaatsen willen di ten, tegen gebuur Verr moeten we inderdaad a alles zetten. Indien we winnen maken we gedroc propaganda voor o de thuismatch tegen lijs voerder Klein Laar Vrï maar tegen Eendracht ha we tot nog toe niet zo gat volle buit binnen! Rp. Lebbeke - Edixvelde: 1-1 Rapide Lebbeke is op eigen veld niet verder gekomen dan een puntendcling, hoewel het beslag had kunnen leggen op een overwinning. Weliswaar voerde Edixvelde tijdens het eerste kwartier het hoge woord en kwam in die periode tot skoren. Dat doelpunt was het gevolg van een misverstand in de Lebbeekse rangen tussen Johan Van Belle, Marc Van de Velde en keeper Eddy Tonne- lier. Geleidelijk aan heeft Ra pide het roer in handen geno men en dwong het een paar kansen af. Op het laatst van de eerste helft werden er twee overtredingen begaan. Eerst op Marc Van der Vorst, ver volgens op André Vermocsen. De scheidsrechter had min stens één keer met een straf schop moeten sanktioneren, zegde men ons in de lokale voetbalmiddens. Na de hervat ting was Lebbeke duidelijk de betere ploeg. Toch duurde het enige tijd, alvorens de gelijk maker op het bord verscheen. Hiervoor was een sl nodig die door D'Hondt werd binnengetri|l Naarmate de match naar ij einde liep kreeg Lebbeke wel een kans om tot skorcold komen en een overwinninjl behalen, maar tot een punt kwam het niet. Voor Lebbekenaars staat nu zoo de verplaatsing naar lei Hofstade op het program Weinigen geven Van Belk zijn maats kans op een p hoewel in voetbal alles n lijk blijft. Sparta Buggenhout - Moerbeke: 2-2 DAMESVOETBAL Damesvoetbal: Eerste provinciale DVK Gent - Red Star Haasdonk: 0-0 Sparta Buggenhout heeft op zijn veld tegen Moerbeke- Waas in feite een punt prijsge geven. De thuisploeg domi neerde driekwart van de wed strijd, kwam in die periode twee keer tot skoren, maar liet zich daarna op tekortkomin gen betrappen. Dat resulteer de in de gelijkmaker, die een numeriek in de minderheid verkerende opponent in de slotminuten tot stand bracht. Klubleider Etienne Saerens vertelt ons het verloop van de wedstrijd. «Ondanks een uitgesproken overwicht tijdens de eerste helft, kwamen de bezoekers rond het halfuur op voor sprong. Dat was in feite tegen de logika in. Onze spelers heb ben zich door die opdoffer niet laten intimideren, en bleven het offensief voeren. Reeds drie minuten later resulteerde dat in de gelijkmaker die tot stand werd gebracht door Dirk Van Muylders. Hij plaatste een gestrekt schot op doel, dat inlaatste instantie van richting veranderde en de bezoekende keeper op het verkeerde been plaatste. Kort na de hervatting bracht Chris Van den Bcrghe ons aan de winst. Op dat ogen blik zag het er naar uit dat we op een zege afstevenden. Die indruk werd nog versterkt toen er na een kwartier een bezoe kende speler met een rode kaart uit het veld werd ge stuurd. Hoe eigenaardig toch. Vanaf dat ogenblik namen de gasten het initiatief, dwongen enkele doelkansen af, en kwa men drie minuten voor het einde van de match op gelijke hoogte. Ik meen dat onze spe lers in die laatste periode niet kalm genoeg zijn gebleven en de akties te overhaast hebben willen uitvoeren. Hoewel ik dit verliespunt geenszins dramati seer, vind ik het spijtig dat we het op die manier hebben moe ten prijsgeven.» Sparta Buggenhout totalizeert momenteel twaalf punten uit negen wedstrijden. Nu zondag staat de verplaatsing naar St - Gillis-Waas op de agenda. Daarna krijgen de Spartanen drie thuiswedstrijden af te wer ken. Gelegenheden te over dus om punten te winnen en op te rukken naar de voorste gelede ren in de rangschikking. (edm) Schellebelle - Wetteren 5-0. Het scheidsrechterstrio druk omringd bij de opgooi van deze gewestelijke topper, (adw) Voor het eerst dit seizoen schoten de Red Star-dames een puntje in bij een kompetitiematch en dat dit in Gent gebeurde mag eigenlijk geen verrassing genoemd worden. Het is inderdaad zo dat het terrein van de Gentse formatie er bgzonder slecht bijlag en de bezoeksters zeker geen koren op de technische molen bood. Het met water doordrenkt veld werd zo goed en zo kwaad als mogelijk gedepaneerd met los zand maar zoals l) wellicht begrijpt maakt dat echt voetbal quasi onmogelijk. Dc thuisploeg beperkte zich tot het handhaven en beveili gen van de beginstand, en dwong over heel dc match geen enkele kans af. De rood gelen deden het van hun kant overtuigender met vooral na rusten enkele doelkansen. Na een hoekschop van Van Daele kopte Giebcns bijvoorbeeld hard in maar de Gentse doel- wachtster was bij de zaak. Dan begaf in de laatste minuten de lokale afweer volledig en wer den er tot vier kansen toe ge mist. Zo wrong Lich zich tus sen twee opponenten door maar was de plaatselijke doel- vrouw weer attent. Een inworp van Clcemput kwam vervol gens bij Van Daele maar het schot van Els ging ruim over doel. In de volgende minuut was diezelfde Van Daele de aanbrengster van een goeie voorzet welke door Dc Meester rakelings werd over- gekopt. In dc 77ste minuut dan dc laatste kansrijke situatie met een voorzet over links die door twee Wase dames werd gemist. Met deze althans volgens dc cijfers weinig bemoedigende partij was voorzitter Coene na afloop kennelijk niet erg tevre den en stelt hij een ware re vanche van zijn elftal voorop zaterdagmiddag a s Dan komt weliswaar naaste konkurrent r dat Bellem opzetten n naar zijn zeggen in eigen i natuurlijk geen onoverka lijke moeilijkheden opleva Een stoutmoedige pronol van 4-1 wordt dan ook dooi Plezantshoppatroon v zet. Wie dat wil bekijken k zaterdagmiddag om 15.30 naar de Pastoor Stepmanak 1' nationale Beveren-Scraing (zat.) Andcrlecht-St.-Niklaas Lokcren-Waterschei 3* nationale Oudenaarde-E. Zele (1.11 19 u.) J. Lede-Ninove 2* provinciale A St.-Amandsbcrg-Melsclc Hcikant-Vrascnc Adcgcm-Lokcrsc Stckcnc-St.-Gillis-W. SLV Zclzatc-Robur Destelbcrgen-Temsc Ol. Gent-Kcmzckc 2* provinciale B Dikkclvcnnc-St.-Gillis-D. SK Aalst-E. Meldert Lcbbcke-Ncvclc Gandasparta-Kcrksken 3* provinciale D Burst-Bambruggc Nieuwcrkerkcn-Gijzcgcm Mcerbckc-Herdcrscm Berlare-Ede 3* provinciale E St.-Pauwcls-Kallo Bazcl-Kruibckc Excclsior-Kicldrecht Waasmunster-Wieze Opstal-Baasrode Appels-Oudegcm Grein bergen-Haasdonk Luttcrzclc-Klinge 4* provinciale F Erondcgcm-Oordegem Lcbekc-Erpe 4* provinciale G Boonwijk-W. Moorsel S. Moorscl-Schoonaardc Edixvclde-Wichelen Hofstadc-R. Lebbeke Ercmbodegcm-Terjoden Baardcgcm-TK Meldert Wellc-Serskamp 4* provinciale H Verrcbroek-Mcerdonk K.L. Vrascnc-Straatjc Stekt* Gcrda-SK Lokeren White Boys-Rupelmonde Opdorp-Tielrodc Mocrbckc-Eksaardc Hoogeindc-Buggcnhout Sinaai-Sombckc M In

De Voorpost | 1984 | | pagina 30