Robuco Buggenhout geplaatst na matige wedstrijd Brutale bezoekers Boule d'Or traint... HANDBALKALENDER Inschrijvingen afgesloten op 4 november 1984 I Maandag 5 november trekking 1/16 finales B.D. LEBBEKE GESPONSEBD DOOR GROEP DE CUYPER Handbal. Robuco - Maasmechelen. De doelpoging van Eddy Van Nuffel wordt met gemengde gevoelens gevolgd door vriend en tegenstander, (c) DAMESHANDBAL Kiewit (+3) 17 Robuco Bugg. 21 Robuco Buggenhout wist zich - zij het niet zonder moei te - te plaatsen voor de vol gende ronde ten nadele van het bescheiden Kiewit. De ploeg van trainer J. Van Dam me speelde een bijzonder zwakke eerste helft en het ont breken van het duo L. Van Damme-Verest kan echt niet als geldige uitleg aangehaald worden. Kiewit, dat met een voorgift van 3-0 was gestart, leidde zowaar met 6-2 na 13' vooraleer Buggenhout iets va label ging terugdoen. De thuis ploeg bleef echter onverdroten kampen om de verworven voorsprong te verdedigen en het was slechts na veel moeite dat een ondermaats spelend Buggenhout net voor de rust kon gelijkmaken. Ruststand 7-7. Ook in het begin van de tweede helft raakte Buggen hout moeilijk op tempo. Ro buco kwam van dan af wel regelmatig op voorsprong (8- 10 en 11-13) maar met nog 10 minuten te spelen kon de wed strijd nog alle kanten uit (15- 16). Langs Matthijs en Bleyaert kon Robuco vier mi nuten later toch tot 16-18 voor komen en 2 minuten voor het einde stond de moeilijk ver worven zege dan toch vast (17- 20). Het was doelvrouw I. Ca- luwaerts die met een 7 m.- worp de eindcijfers vastlegde. Robuco Buggenhout: I. Ca- luwaerts 1, Sanders 1, L. Calu- waerts 1, De Croock 3, Ma thijs 6, Bleyaert 9, De Donder. Ondanks I. Van den Borre Hechtel 12 EV Aalst 3 Bij Aalst begrijpt men er niets meer van. Zulke neder laag tegen een ploeg die in dezelfde reeks speelt had men nog nooit meegemaakt. Welis waar kon men geen beroep doen op de gekwetste Lievens, maar had doelvrouw I. Van Den Borre niet voor een echt knappe prestatie gezorgd, de katastrofe was nog veel groter geweest. Twaalf punten toe staan kan niet abnormaal wor den genoemd maar er amper drie scoren is niet te geloven, met kleppers als C. Simal en Bascour in de rangen. Aalst begon nochtans veelbelovend met een doelpunt van Cl. Si- mal (0-1) maar dan lukte er plots niets meer. Een resem open doelkansen werden ge mist en Hechtel leidde reeds met 4-1 na een kwartier spe len. Het beterde maar niet bij de bezoekers die aan de rust een beschamende 7-1 achter stand telden. Ook in de tweede helft duurde het nog een kwar tier vooraleer C. Simal kon scoren voor Aalst (9-2), en het was op 5 minuten voor het einde dat Aalst via een 7m.- worp van C. Simal aan het derde doelpunt raakte. Enkel de jonge K. Van Malderen deelde niet in de algemene malaise en dankzij I. Van den Borre beperkte het Aalsterse passief zich tot 12 treffers. EV Aalst: Van den Borre, M. Van Malderen, De Backer. C. Simal 2, Bascour, Mathijs, Cl. Simal 1, K. Van Malderen. M. Van Delsen, Buyl, Pfaff. BD Lebbeke 33 Sparta Aalst (+5) 14 Sparta Aalst, de bescheiden vierdeklasser, maakte ui teraard geen enkele kans tegen Boule d'Or Lebbeke om zich te plaatsen voor een volgende ronde. Niettemin kon Sparta met opgeheven hoofd het terrein verlaten. Vooral in de tweede helft wist het duo F. Bomon-Van Snick, de Lebbeekse verde diging enkele malen te ver schalken. En geloof ons ge rust, trainer E. De Smedt (Lebbeke) was daar hele maal niet gelukkig mee. Want Lebbeke was duide lijk van plan van deze wed strijd een doorgedreven training te maken in het vooruitzicht van de moeilij ke opdrachten tegen Sasja en Neerpelt. Of men bij Boule d'Or iets positiefs eraan overhield, be twijfelen wij. Aanvallend werd nogal wat gemist en tijdens het laatste kwartier speelde men in verdediging allesbehalve se- kuur. Toch was er weer een speler die ons bewonderend deed opkijken, nl. Dirk Ver- hofstadt. Of Dirk nu tegen een ploeg van wereldklasse speelt of tegen het bescheiden Spar ta, voor hem is dat duidelijk hetzelfde. Op geen inspanning kijkend scoorde hij weer 16 doelpunten en dan mag Spar- takeeper W. Van Delsen nog op een degelijke prestatie te rugblikken. Wellicht toch een positief punt bij Lebbeke, B. Van Ransbeeck deed het op de rechterhoek verrassend goed. Ook is het wel zo dat Boule d'Or aan zulke wedstrijden moeilijk enige eer kan halen Sparta startte erg goed. De bal werd goed rondgespeeld en het was Van den Brempt die de 0-5 voorgift aandikte na drie minuten. Sparta raakte in die eerste helft niet meer voor bij de ver uitstappende Leb beekse verdediging en na 17 minuten had Lebbeke de ach terstand opgehaald (6-6). Het werd 14-6 vooraleer Sparta nog kon tegenscoren langs Rottiers die kort daarna ge kwetst geraakte en met een 17- 8 ruststand was de wedstrijd natuurlijk al gespeeld. Na de rust ging het doelpuntenfesti- val van Dirk Verhofstadt ver der (24-9) na 40', maar tijdens de volgende 20 minuten kon Sparta langs F. Bomon en Van Snick meer scoren dan Lebbe ke verwachtte Die laatste 20 minuten eindigde met een 9-5 resultaat wat meteen duidelijk maakt dat Lebbeke toen in de fout ging en Sparta tot het einde verder streed. Nog te vermelden dat bij Lebbeke Vermoesen en De Pauw ont braken, maar dat A. Maes toch speelde en zijn 'kaduke' knie het uithield. BD Lebbeke: Mertens en Vinck, K. Verhofstadt 2, Dirk Verhofstadt 16. AMaes 3, H. Maes 2, Cornclis 2, Van Mcrt 2, Agneessens 2, Van Ransbeeck 2. Sparta Aalst: W. Van Del sen, Van Den Brempt 1, Van Snick 4, De Neef, Rottiers 1, De Bruckcr, F. Bomon 3, Goubert, S. Bomon,,P. De Smet. zat. 3.11 te 20u30 Sasja-BD Lebbeke 3' afdeling zat. 3.11 te 17ul5 Ajax Lebbeke-Antwerp zat. 3 11 te 20u45 EV Aalst-Haachtsc zat. 3.11 te 19u45 Robuco Buggenhout-Tongeren 4' afdeling zat. 3.11 te 18ul5 EV Aalst-Izegem zat. 3.11 te 20u00 Lokeren-Sparta Aalst zat. 3.11 te 19u45 Grembergse-Mechelse zond. 4.11 te 17ul5 Vital Gent-Dendermonde zat. 3.11 te 16u00 Waasmunster-Wolvertcm zond. 4.11 te 19u00 Wcmmel-Brabo Denderbelle DAMES 1' nationale zat. 3 11 te 17u45 Sasja-Avanti Fcmina Lebbeke 2* afdeling zat. 3.11 te 17u00 EV Aalst-Haachtse zat. 3.11 te 17u00 Overpelt-Avanti Femina Lebbeke 2 zond. 4.11 te 17u45 Groot-Bijgaarden-RB Dendermonde zat. 3.11 te 18ul5 Hamme-Menen. HANDBAL Handbal. Robuco - Maasmechelen. Luc Van Cauwen- bergh loopt zich te pletter tegen de Limburgse muur (c) Robuco Bugg. 19 Maasmechelen (+3) 14 Maasmechelen toonde zich niet bereid om een aangename partij handbal te spelen. De Limburgers speelden van bij het wedstrijdbegin erg hard en aangezien het scheidsrechter- sduo niet tijdig ingreep, kook te op sommige ogenblikken het potje over wat resulteerde in twee rode kaarten voor de Limburgers tijdens het wed strijdeinde. In deze heden was het voor Robuco moeilijk er iets van te maken. Buggenhout, dat voor het eerst kon rekenen op Trienpont en ook een sterk spelende P. Ver- meir rekupereerde, leek toch enigszins aangeslagen door het brutale spel van de bezoekers en naargelang de wedstrijd vorderde, dacht men bij de thuisploeg meer aan het be schermen van lijf en leden dan aan scoren. De wedstrijdstart van Robuco was niettemin sprankelend. In amper 7 minu ten werd de 0-3 achterstand opgehaald en het was Trien pont die na 11 minuten Bug genhout op voorsprong bracht met zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe ploeg (5-4). Na een kwartier was het 8-4 ge worden en 4 minuten voor de rust leidde een sterk spelende thuisploeg met 12-6. Maasme chelen was ondertussen steeds maar harder gaan spelen maar met een 12-8 ruststand leek Robuco toch'op rozen te zit ten. Onmiddellijk na de rust ging het echter totaal fout. Niets lukte nog bij Robuco en Maasmechelen stelde gelijk na 37 minuten (12-12). Langs Van Nuffel kon Robuco dan toch Handbal. Ajax Lebbeke plaatste zich voor de 1116e finale van de beker, (c) opnieuw voorsprong nemen en P. Vermeir stimuleerde met 0.a. het onderscheppen van een paar Limburgse aanvallen zijn ploeg om opnieuw een 15- 12 voorsprong op te bouwen (40ste minuut). Ondertussen was het hek echter volledig van de dam en de bezoekers pro duceerden nu een waar ge vechtshandbal, waardoor Ro buco enigszins verlamd werd. Maasmechelen naderde nog tot 15-14 9 minuten voor het einde maar zag dan toch zijn brutaliteiten bestraft en in nu merieke meerderheid kon Ro buco er 14-14 van maken en meteen doordringen tot de 1/16 finale van de Beker van België. Robuco: Dierick, Brouillard 4, P. Vermeir 1, M. De Proft 1, De Vuyst, Van Nuffel 2, Trienpont 4, Van Cauwen- Handbal. Robuco Buggenhout verwacht nog veel van deze kompetitie (c) berghe 5, P. De Smedt 1, Moyersoon, Macharis 1. Ajax Lebbeke EV Aalst Toevallig hoorden wij voor de wedstrijd de Aalsterse coach aan zijn spelers zeggen: «De uitslag van deze wedstrijd heeft weinig l>elang. Wij zullen het wellicht in de toekomst moeten doen zonder Mare Bayens, daarom hecht ik van daag meer belang aan de ma nier waarop gespeeld wordt». Wel, wij geloven niet dat coach Wellekens tevreden was over de prestatie en wij den ken tevens dat Eendracht de favorietenrol in 3de afdeling nog moeilijk zal aankunnen. Nu het vaststaat dat de Duitser Diestel zeker niet meer speelt en Mare Bayens er vrijwel Ze ker definitief mee stopt, lijkt het spelerspotentieel ons te zeer uitgedund. Met amper ze ven veldspelers die het niveau in derde aankunnen, kan men moeilijk titelambities koeste ren, al ligt het voor de hand dat Danny Bayens nog naar zijn beste vorm zal toegroeien. Maar ook Ajax gaf ons een allesbehalve solide indruk. Het ploegspel brandt op een bij zonder laag pitje en mentaal lijkt de ploeg ons kwetsbaar Het werd dan ook een matige wedstrijd waarin wel veel ge scoord werd maar die nooit het niveau, dat men kon verwach ten, haalde. Tijdens het wedstrjdbegin kon Aalst even de indruk wekken de betere ploeg te zijn. Dany Bayens bracht na 12 minuten na een erg mooie kollektieve aanval - overwicht op links - zijn ploeg op 2-4 voor maar toen viel het stl bij Eendracht. Ajax replikeerde langs de werpers uit de tweede lijn, De Batselier en Van Gucht, en het was Hendrickx die de Lebbeke- naars op voorsprong bracht na 22 minuten (6-5). De wedstrijd brandde tot de rust op een erg laag pitje en het waren enkel de doelman nen die op een aanvaardbaar niveau speelden. Rust Tijdens de tweede helfi den beide doelmannen, Bruyn bij Ajax en Merti Aalst, gewisseld voor rt tievelijk Vermaesen en pens, maar dit wijzigde aan de situatie. Bij een stand verloor Aalst J. Sto met een enkelkwetsuur )p Van der Borght hield dracht in de wedstrijd. Van den Bosch - zeer efjfteW in de Aalsterse aanval -t Heef de Eendracht tot 15-14 a nog een kwartier te maakte Van Malderen i ploegen opnieuw gelijk den (15-15). Het wert spannend maar tevens ra lig en toch leek Ajax de zo voor het grijpen te lx met een 21-17 voorspn minuten voor het einde Toen bleek nog maai dat Ajax moeilijk een strijd onder kontrole kan den. Aalst, nochtans bes dat het eigenlijk niet kon, zette een offensief ei zo na nog sukses kende, den Bosch, weer "hij. cc der Borght op 7 m worp. den voor 21-19 en h( Bayens nog voor 2 naar de strafbank maakte Dany Bayens et! van 40 sekonden voor ht:|De I de. Ajax slaagde er dan dit ene doelpuntje voonjÉBD te bewaren en plaatste (BD meteen voor de 1/16 f Der Opvallend is tevens dat si p (1 drie Ajaxieden voor dt Trait doelpunten zorgden. Ajax Lebbeke: De Br tot en Vermaesen, Van Gud Koenings, De Batselier Van Biesen, Quidé, Heni >e 11. Heirman, De Proft* cammen EV Aalst: Mertens eo pens, G. Van Mali Bayens. Steemans 2, Vi Borght 5, D. Bayens 6. tr. Cock, Janssens, Van Bosch 4, Arijs. ijj, rord nterj pao Oost Handbal. E. V. Aalst ontgoochelde tegen Ajax Lebbeke (c) Handbal. H. De Cock is F. Van Gucht en J. Van Biesen te vlug af, maar zal toch niet scoren (c) BEKER VAN BELGIE 1/32 FINALES BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Voor de klubs die nog wensen deel te nemen aan de Bcb tnn van Oost-Vlaanderen, editie 1984-1985, begint de tijdig dringen. Zondag 4 november worden de inschrijving afgesloten. Diegenen die nog wensen deel te nemen e nog niet ingeschreven zijn, kunnen tot 4.11 konlsi opnemen met het Bekersekretariaat, E. Van Acrsch«van Kerkplein 19 Dendermonde, tel.: 052/21.67,48. De kalernaar der wordt aan dc deelnemers toegestuurd vóór 11 novfs j|c( ber en de wedstrijdgegevens moeten meegedeeld wordt y^ aan het Bekersekretariaat vóór 1 december. volg Naast enkele wijzigingen i.v.m de doelpuntenvoorp wegens reeksverschil, wordt er bij deze uitgave ook trs kompensatie-kas opgericht voor de regularisatie van 3 c| scheidsrechterskosten Het volledig reglement is ten an®B«n re verschenen in Handbal-lnfo, het periodiek tijdsdri w van het P.K.O. jen I p leize r::|l 1 I' BEKER VAN BELGIE Met nog drie heren- en twee damesklubs geplaatst vj de 1/16 finales van de Beker van België, is men uitera' benieuwd de volgende tegenstander te kennen. Wel, wordt toch nog wachten tot maandag 5 november vooii eer bij de heren volgende klubs hun tegenstander kenna BD Lebbeke, Ajax Lebbeke en Robuco Buggenhout.B de dames zit Robuco Buggenhout in hetzelfde schuitja maar landskampioen Avanti Fcmina Lebbeke mag nogc beide oren slapen. Zij komen pas in de running vanaf dc 8 finale die gespeeld wordt tijdens het weekend van 13^ 14 april 1985. De 1/16 finale is voorzien tijdens I weekend van 19/20 januari 1985. Nu maar hopen i Dame Fortuna de streekklubs welgezind blijft.

De Voorpost | 1984 | | pagina 32