I Liefhebbers, juniores ei RONNY WESTELINCK, STEPHAN VAN LEEUWE, PETER VAN IMPE, BART HEIREWEGH, GUNTHER DE BAUW EN PASCAL BAUWENS Liefhebbers Juniores 34 - 2.11.1984 - De Voorpost Mark Meuleman: één overwinning Ronny Dierickx: één ovt (arch) Philippe De Ridder: twee ningen (v) Frank Van den Abbeele: winningen (arch) 'Sr toy Peter Van Huffel: vier ov« gen (v) WIELRENNEN Piet De Wilde: één overwinning (c) De herfst heeft zijn intrede gedaan. Voor onze renners is de tijd van verpozing aangebroken. Het wielerjaar 1984 zit erop. Voor velen van onze streekgenoten verliep het jaar suksesvol. Voor anderen werd het dan weer een ontgoocheling. Even de winnaars op een rijtje plaatsen. Bij de liefhebbers prijkt Ronny Weste- linck boven de ranglijst. De Zeienaar die inmiddels een neoprof-kontrakt on derschreef won reeds op 10 maart een eerste wedstrijd. Dat was in Harelbeke. Op 30 april volgde een tweede overwin ning in St-Niklaas. Tijdens de maand mei kreeg hij vijf keer de bloemen: in Sinaai, tijdens de «Ster van het Zui den», in Asse. Moerbeke, en Destelber- gen. In eigen Zele won hij op 26 juni. In juli kwamen vier overwinningen tot stand: in Lokeren, Ninove, Bornem en Lede. Augustus leverde twee overwin ningen op (Moorsel en Hamme) evenals september (Lede en Berlare). Een to taal dus van zeventien zeges. Peter Van Impe uit Mere werd zestien keer op het hoogste schavotje gezet. In eigen gemeente won hij op 10 maart. Veertien dagen later trio.mfeerde hij in Saint-Sauveur. In april won hij drie keer. (Zonnegem, Affligem en Aai- gem). In Zottegem won hij de 1 mei- prijs. In juni triomfeerde hij vier keer (Temat, Smetlede, Schepdaal en Haal- tert). Daarna was het wachten tot sep tember om nog drie keer te zegevieren (Haaltert, Bavegem en Berlare). Stephan Van Lee uwe totaliseerde tien overwinningen. Hij wordt waarschijn lijk binnen een paar maanden prof. Zijn eerste overwinning kwam op 7 april in Wetteren tot stand. In juni won hij in eigen Lokeren,. Nieuwenhove en Puurs. Juli werd met vijf overwinningen een topmaand. (Wanfercée-Baulet, een be langrijke klassieker. Lokeren, Berlare, Reningelst, en Maldegem. Op 23 sep tember zegevierde hij in Waasmunster. Stephan Van Leeuwe nam tussendoor ook deel aan de Ronde van de Toe komst. Walter De Veerman uit Lokeren boekte zeven overwinningen. Tijdens de juli maand won hij in Lochristi, Sinaai en Zele. In augustus werd hij eigenaar van de bloemen in Waarschoot, Heusden en Dendermonde Op 1 september sloot hij in Wetteren tijdens een criterium zijn zegereeks af. Johnny De Dobbelaer moest zich met vier overwinningen tevreden stellen. Hij won op 21 april in Hamme, op 31 mei in Meldert, op 20 augustus in Haas donk en op 8 september in Nieuwker- ken-Waas. De renner uit Beveren had voor de start van het seizoen alvast op beter gehoopt. Als winnaar van de Ronde van België voor amateurs reed Ferdy Dierickx uit Büggenhout zich onverwachts in de be langstelling. Op 1 juli, net op de dag van Opdorp-jaarmarkt werd hij als eind overwinnaar van deze ronde bekroond. Voordien (13 mei en 10 juni) had hij in Wolvertem en Machelen het erescha votje beklommen. De vierde en laatste overwinning kwam tot stand in de weg wedstrijd Perbais-Walhain. Ronny Mettepenningen uit Hamme bleef met vier overwinningen beneden de verwachtingen. Hij won voor het eerst in Baasrode op 's lands nationale feestdag. In september kwamen twee overwinningen op evenveel dagen tot stand. (Klein Sinaai en Ophasselt) en cp 6 oktober won hij in Baasrode Ronny Mettepenningen trad inmiddels in het huwelijk met de dochter van renner Gaston Van Den Hoecke. Walter Ongena uit Zele triomfeerde vier keer. In Berlare (12-5), Zonnegem (3-6), Wanzele 22.9) en Eke (610). Evenveel overwinningen voor Roger Van Den Bossche uit Aalst. Hij triom feerde al op 3 maart in St.-Amandsberg. Op 22 juli in Deinze op 8 en 18 septem ber in Leerbeek en Nieuwerkerken- Aalst. Peter Van Huffel uit Hamme, pechvogel bij uitstek won voor het eerst op 27 mei in eigen gemeente. Tijdens de juni maand won hij in Aalst en Buggenhout en op 12 augustus in Lebbeke. Daarna Hep hij een zware val op, sukkelde in het ziekenhuis en diende vroegtijdig het seizoen af te sluiten. Rene De Bruycker uit Erpe-Mere dien de zich met drie overwinningen tevre den te stellen. Op 19 mei won hij in Beloeil, op 11 juni in Péruwelz en op 18 augustus in Ursel-Knesselare. John De Mesmaecker uit Lede behaalde drie overwinningen. Zij kwamen tot stand op 21 april in Serskamp, op 4 september te Smetlede en op 8 septem ber in Nederbrakel. Ook Patrick De W'aegemaecker uit Zele beklom drie keer het podium. Hij zege vierde in Lokeren en Ninove op 28 en 30 april en in Tielrode op 4 juli. Didier De Witte uit St.-Niklaas behaalde bij de liefhebbers drie overwinningen. (Nazareth 15.9, Stekene 17.9 en St. Pauwels 29.9). Hij won ook veertien wedstrijden bij de juniorés. De eerste overwinning kwam op 14 april in Lede tot stand. Daarna volgden Lommei, Berlare, Sinaai, Steenhuffel, Belsele. Lochristi, Brussegem, Vrasene, Win- tam, Grobbendonk, Kontich. St.-Gillis- Waas en Oudegem. Didier De Witte werd ook vierde tijdens het nationaal kampioenschap voor juniores en nam met de Belgische ploeg deel aan de wereldkampioenschappen in Frankrijk. De Waaslander heeft in elk geval een prima seizoen achter de rug. Danny Janssens uit Stekene triomfeerde drie keer. Op 2 juni in Stabroek, 18 augustus te Wieze en 26 augustus in St.- Niklaas. Ook drie overwinningen voor Jan Joos uit Beveren. Hij won in Kieldrecht op 17 juni, en tijdens de maand juli in Vrasene en Sinaai Benno Present uit Kruibeke behaalde, net als vorig jaar zijn eerste zege in Denderbelle op 26 mei. Op 9.6 won hij in Lennik en op 24.6 in Stekene. Luc Van Geyt uit Erpe-Mere werd be kroond in Erondegem op 13 mei, in Geraardsbergen op 28 mei en ander maal in Erondegem op 9 juni. Drie overwinningen voor Frans Van Nuffel uit Lebbeke. Op 10.6 in Walhain, 8.7 in Herzele en 27.7 in Merelbeke- Melsen. Eric Wuytack uit Belsele won op 12.5 in Hamme, 22.7 in Sinaai en 12.8 in Lede. Loc Beniers uit Belsele kreeg de bloe men op 28.7 in SirAai en op 30.8 in Moerbeke. Guido Haentjes uit Temse kraaide victo rie opp 5.8 in Bazel en op 14.8 in Temse. Francois Nauts uit Stekene won op 17.6 te Lokeren en op 30.7 te Sinaai. Daniel Schuddinck uit Wichelen behaal de een overwinning op 5.5 in Smetlede en op 23.8 te Schellebelle. Ludwig Van Tittelboom uit Erpe-Mere won op 6.8 in Erondegem en op 19.8 in eigen gemeente. Filip Van Walle uit St.-Niklaas ging met de palm aan de haal op 14.4 in Zingem en op 9.8 in Affligem. Guido Verhasselt uit Baardegem over schreed als eerste de aankomstlijn in Pepingen op 3.6 en in Lennik op 25.6. Franky Wielandt uit Beveren won op 19.5 in Londerzeel en op 15.9 in Zand bergen. Volgende renners behaalden één over winning: Lieven Braeckman uit Aalst in Grand Hallet op 26.7. Dirk Claus uit Zele op 31.5 in Oordegem. Willy De Backer uit Berlare in Wetteren op 23.7. Piet De Wilde uit Berlare in eigen gemeente op 8.9. Ronny Dierickx uit Buggenhout, eveneens in eigen ge meente op 4.8. Peter Galle uit Kiel drecht op 6.5 in Sinaai Johan Koppen uit Stekene op 20.9 te Maldegem. Mare Machans uit Lokeren op 26.5 in Waas munster. Mare Meuleman uit Stekene op 29.4 te Sinaai. Erwin Moock uit Erpe-Mere op 9.7 te Parike-Brakel. Dirk Ongenhae uit Kieldrecht op 9.10 te Knesselare, Rudy Rombaut uit St.- Niklaas op 29.4 in eigen stad. Patrick Van Hul uit Temse op 9.6 te St.- Niklaas. Eric Van Moerzekc uit Ham me, op 4.8 te Dendermonde. Marc Van Nuffel uit Buggenhout op 15.9 te Deux- Acren, en Stefan Wauman uit St.-Ni klaas op 18.8 te Stekene. Guy Rooms uit Temse behaalde bij de juniores dertien overwinningen. We gens legerdienst beëindigde hij begin september het koersseizoen. Guy won op 21.3 in Lens-St.-Servais. In april Didier De Witte: zeventien zegepra len (arch) Ronny Westerlinck: zeventien over winningen (vh) (arch) Dirk De Cauwer: drie overwinnin gen (arch) Peter Galle: één overwinning (arch) Peter Van Gassen: één overwinning (c) Walter Ongena: drie overwinningen (arch) tiert Stevens: drie overwin (arch) Gunther Dierickx: één overwinning Bruno Verwulgen: één overwinning (arch) (c) Tony De "Ridder: vijf overwinningen (c)

De Voorpost | 1984 | | pagina 34