uwelingen op het podium DE WITTE, GUY EN JOSE ROOMS, GUNTHER VAN STEELANDT, DE MEESTE BLOEMEN ^HEMUr A PI IT WASE Nieuwelingen iiy De Dobbelaer: vier over- Wn <c> Lieven Persoon: twee overwinnin gen (c) Patrick Heirwegh: een overwinning (arch) rickx: vier overwinningen Marc Bracke: twee overwinningen (arch) Tonny Thieleman: vier overwinnin gen (arch) Gert Bijl: één overwinning (arch) Johnny Van Haute: één overwin ning (arch) De Bauw: negen overwin Bruno Aelbrecht: één overwinning (c) Stefan De Beleyr: vijf overwinnin gen (c) Stefaan Van Leeuwe: tien overwin ningen (arch) Werner Van Brocck: vier overwin ningen (c) behaalde hij vijf overwinningen (Leo- poldsburg, Zingem, Zandbergen, Her- zele en Nevele). In mei won hij te Beveren en Zwijnaarde. In juni te Den- derhoutem en Kluizen. In juli te Heist- op-den-Berg en Berlare en tenslotte op 18 augustus in eigen Temse. Broertje José kreeg twaalf keer de bloe men. De jongste Rooms behaalde zijn eerste zege'in Wetteren op 17.6. Een week later won hij in Kerksken. In juli behaalde hij drie overwinningen. (In Mariakerke, Leefdaal en De Panne). In augustus won hij in Haaltert en Buggen- hout. September leverde drie zeges op in Nederhasselt, Kemzeke en Melsele. De reeks werd begin oktober afgesloten in St.-Pauwels en Boom. Gunther Van Steelandt uit Haasdonk behaalde de eerste bloemen op 1 april (geen aprilvis hoor) in Knesselare. Nog in april won hij in Waarschoot en Mel sele. Op 24 juni klapte hij ook in eigen gemeente als eerste de boeken dicht. Op 23 juli won hij in Zwijnaarde. Au gustus leverde voor Gunther vier over winningen op. (Bazel, Grembergen, Haasdonk en Stekene). Op 12.9 won hij in St.-Pauwels en een drietal dagen later in Stekene. Geert Ebraert uit Moorsel zegevierde op 14.4 in eigen dorp. Daarna won hij in Zele 9.6, Meldert 21.7, Lebbeke 28.7, Opwijk 4.8, Moorsel 25.8, en Welle 6.10. Guy Van Hese uit Nieuwerkerken-Waas liet iedereen achter zich op 28.4 in St.- Gillis-Waas, 26.5 in Hingene-Boraem, 16.7 in Sinaai, 23.7 in Nazareth, 15.8 te Haaltert, 18.8 te Wichelen en 23.9 in eigen gemeente. Johan De Prekel uit Melsele behaalde zes overwinningen. Zij kwamen tussen 4 maart en 2 juli tot stand in Laarne, Borsbeek, Nieuwkerken, St.-Amands, Stekene en Oostwinkel. Mare Laureys uit St.-Niklaas gaf ieder een het nakijken op 11.3 te De Klijte, 14.7 Erembodegem, 28.7 Liedekerke, 25.8 Herzele, en 29.9 te St.-Gillis-Waas. Geert Bulteel uit Kruibeke won drie keer. 20.7 te Temse, 29.7 in Kobbegem, 24.8 te Bonheiden. Bart Heirewegh uit Hamme behaalde drie overwinningen als junior. (8.9 Wachtebeke, 15.9 Blankenberge, 22.9 Baasrode). Als nieuweling won hij twaalf keer tussen 1 juli en 27 augustus. Dat was achtereenvolgens te Groot- Bijgaarden, Moerzeke, Lennik. Merch- tem, Waasmunster. Hamme. Aalst, Herzele, Asse, Aalst, Herzele, Asse, Hofctade, Beveren en Geraardsbergen. Frank Van Den Abbeele uit Schoonaar- de triomfeerde op 19.5 in Kieldrecht, 20.7 in Hofstade, en 26.8 in Erembo degem. Twee overwinningen gingen naar Dirk De Cauwer uit St.-Gillis-Waas. Hij won op 3.6 te Daknam en op 21.7 te Balger- hoeke. Gunther De Kerpel uit Lede won op ■27.5 in Oordegem en op 25.8 te Roos- daal. Dirk De Schrijver uit Nieuwerkerken- Aalst behaalde twee overwinningen als junior (4.8 in Lierde en 22.8 in Eeklo). Als nieuweling won hij twaalf wedstrij den. (St. Jan- in Eremo, Bambrugge, Haaltert, Terjoden, Temat,"-Erpe-Me- re, Hansbeke, Haaltert, Lierde, Den derleeuw, Haaltert en Aalst. Franky Polfliet boekte twee overwinnin gen. De Belselenaar won op 10.6 in Lokeren-Daknam en op 2.7 in Zele. Ook twee overwinningen voor Frankie Weemaes uit Kieldrecht. Hij won op 11.3 in Meerhout-Gestel en op 18.3 te Maldegem. Volgende juniores behaalden één over winning; Bruno Aelbrecht (Buggen- hout) in eigen gemeente. Danriy Cant (Kruibeke) in Lebbeke, Eric Colman (Moerzeke) in Edingen. Stefan De Be leyr (Kemzeke) in Londerzeel. Deze renner won ook vier wedstrijden als nieuweling met name in Buggenhout, Stekene, Beveren en Stekene. Gino Dc Pauw (St. Pauwels) in Leeu- wergem, Tony De Ridder (Lebbeke) in Ch.-Notre-Dame-Louvignies. Hij be haalde ook vier overwinningen als nieu weling, in Erondegem, Ottergem en twee keer in Buggenhout. Mare Galle (Kieldrecht) in Baasrode. Patrick Suy (Stekene) in Kruibeke. Tonny Thieleman (Kieldrecht) te Kap rijke plus drie overwinningen als nieu weling o.a. kampioen van Oost-Vlaan- deren. Dirk Van Tittelboom (Erpe-Me re) in Lot Beersel, Guy Verberckmoes (Melsele) in Haasdonk. Gino Verbraec- ken (St.-Gillis-Waas) in eigen ge meente. Gunther Dc Bauw uit Beveren behaalde negen overwinningen bij de nieuwelin gen. Op 10.3 en 24.3 in Harelbeke, op 18.5 en 10.6 in Beveren; op 16.6 in Zwijndrecht, op 15.8 en 9.9 in Beveren, op 16.9 in St.-Pauwels en 23.9 in Slei- dinge. Acht overwinningen gingen er naar Pas cal Bauwens uit Temse. Die behaalde hij op 27.5 in eigen gemeente. Op 11.8 in Kruibeke, 21.8 in Oppuurs. 30.8 in Puurs, 1.9 te Melsele, 17.9 te Chaussée- Notre-Dame, 21.9 in Mariekerke en 13.10 in Melsele. Danny Van Bockstael, uit Erpe-Mere won zes. koersen: in Joneret (13.5), Lierde 12.7, Rotselaar 2.8, Appelterre 11.8, Erpe-Mere 18.8 Zarlardinge op 2.9 Dirk Van Mossevelde uit Aalst won op 15.4 te Denderhoutem, 22.4 te Affli- gem, 10.8 te Merelbeke, 12.8 te Liede kerke, 23.9 te Ressegem en 30.9 te Essene. Zes overwinningen dus in totaal. Philip De Backer uit Buggenhout zege vierde vijf keer. Op 1.7 te Corbais, 18.8 te Buggenhout, 20.8 te Zottegem, 26.8 te Gooik, en op 1.9 te Lembeek-Halle. Gunther Lievens uit Erpe-Mere behaal de drie overwinningen. Op 21.4 in Lan- degem-Nevele, 20.5 te Ophain-Braine l'Alleud. Op 12.8 in Beervelde en op 9.9 te Lede. Kris Sleeuwagen uit Erpe-Mere triom feerde op 8.7 te Borchtlombeek', op 14.7 te Evere-Brussel, op 30.7 te Eke en 9.9 te Denderleeuw. Werner Van Broeck bekroonde het sei zoen met vier overwinningen die tot stand kwamen in Laarne op 10.3, Beve ren op 8.7, Bazel op 4.8 en Eeklo op 10.8. Guy Piron uit Nieuwerkerken won op 3.3 in Burcht, 18.3 te Brakel-Evergem en 14.4 te Nieuwerkerken-Aalst. Peter Saey uit Eksaarde toonde zijn snelle benen op 10.6 in Daknam, 25.8 te Oostakker, en op 8 september in Steke- rte. Dirk Sigin uit Wichelen was iedereen te snel af op 24.3 in Merchtem, 25.5 in Teralfene en 18.8 te Berlare-Overmere. Albert Stevens uit St.-Gillis-Waas won op 22.7 in Eksaarde, op 27.7 in Londer zeel en op 5.8 in Eine-Oudenaarde. De nieuweling kwam tijdens een wedstrijd ten val en werd enkele dagen in den ziekenhuis opgenomen. Mare Braecke uit Berlare werd twee keer eigenaar van de bloemen. Hij won op 11.7 in Wetteren en op 29.7 in Kalken. Lieven De Backer uit Buggenhout be haalde twee overwinningen. Die kwa men tot stand op 23.6 in Asse en op 10.10 in Bunsbeek bij Tienen. Philip De Ridder uit Dendermonde ver sloeg alle opponenten op 14.4 in Ham me en op 15.7 in Laarne. Lieven Persoon uit Stekene bereikte als eerste de finish in eigen Stekene op 22.4 en in Melsele op 13.5. Frank Van Lippevelde uit Lede won op 23.6 in Lier en op 15.9 te Evergem- Belsele. Danny Van Overtveldt uit Melsele won op 20.7 in Temse en 22.7 in Erpe-Mere. Volgende nieuwelingen behaalden één overwinning: Ivo Asselman uit Erembo degem in eigen gemeente. Gert Bijl (Buggenhout) in Opwijk. Gary De Cock (Bazel) in Destelbergen. Theo De Prekel (Melsele) in Beveren-Waas. Gunther Dierickx (Denderbelle) in Erembodegem. Patrick Heirewegh (Hamme) in Waasmunster. Ivo Ivens (Stekene) in Assenede. Geert Persoon (Stekene) in Moerbeke. Johan Tom- beur (Lede) in Zaffelare. Patrick Van De Velde (Hamme) in eigen gemeente. Peter Van Gassen (Kemzeke) in eigen dorp. Johnny Van Haute (Grembergen in Assenede. Gunther Van Hove (St;- Niklaas) in Outer. Marnix Van Impe (Erpe-Mere) in Wautier-Braine. Bruno Verwilgen (St.-Niklaas) in Temse. Vermelden we tot slot dat er in deze zegestand geen rekening werd gehou den met overwinningen in klubkam- pioenschappen, in wedstrijdgedeelten en met eindstanden van tweedaagsen (met puntenoptelling). Ploegentijdritten kwamen evenmin in aanmerking. E.D.M. Janssefts,, ui' Stekene: drie M Erik Van Moeseke ning (arch) Frans Van Nuffel: drie overwinnin gen (arch) Philip De Backer: vijf overwinnin gen (c) Guy Rooms: dertien overwinningen (c) Bart Heirewegh: vijftien overwin ningen (c)

De Voorpost | 1984 | | pagina 35