4 •C Scheve situatie rechtgezet Leider geklopt ~T Klaaskens blijven bevestigen badminton T Sterke prestatie van Hermes We zullen het niet meer doen Beterschap Afwerking Iaat te wensen over «Hector Van Impe» wielertoeristenkampioen '84 bij de «Van Impekensvrienden» T~ Lede Van Damme in de tweede helft TWEE DOELPUNTEN VAN JONGE SANDRA DAGHUYT Slechte reeks duurt voort Weinig tegenstand BASKETBAL V* St.-Niklase - Akron Ronse: 66-62 Met vier overwinningen op vijf blijft St.-Niklase de naaste achtervolger van het sterke Vlierzele. Nu was Akron Ron se het slachtoffer. Een eerste helft met twee gelijkwaardige ploegen bracht 16-16 (10" min.) op het bord. Bieseman bleek de evenknie van Willaert en tussenstanden als 23-24 en 25-26 toonden aan dat er wei nig verschil was tussen de twee teams. Bij 31-30 ruststand kon de wedstrijd opnieuw starten en het waren de thuisspelers die het best uit de krammen schoten. Na 8 minuten was een eerste kloof gemaakt 38-32 en via Van Uytfange kreeg Akron de kous op de kop. Bij 50-39 (10® min.) gingen de Klaaskens al dromen maar Akron beet terug. Verspeeten zorgde voor 54-54 maar Vanderlinden en De Poortere deden de deur dicht vanop de vleugel. Met nog 34 sekonden speeltijd en 61-58 stand op het bord bleef St.-Niklase de beste ploeg op het veld en won dan ook over- verdiend. Punten: SNBC: Vanderlinden 7-8, Debbaut 0-5, Van Uytfan ge 6-13, Willaert 12-7, Sauvil- ler 0-6, De Poortere 6-10. Akron Ronse: Walraet 6-4, Verspeeten 4-9, Bieseman 12- 5, Hantson ,2-4, Verellen 0-6, Delfosse 2-0, Van der Hoeven 0-2, Rombaut 4-2. (wega) B.B.C. Deinze - B.B.C. Zele: 52-62 Basket. BC Hermes - St. Katelijne 99-76. Een opportune Deprez scoort weer voor Hermes (dw) Hermes - St. Katelijne Waver 99-76 De eerste minuten was de rush plaatste Hermes 65-54 Éuisploeg op de dool want op het bord. Het verschil werd ooder impuls van een secure steeds maar groter en een met De Prins (4 op 4) liepen de foutenlast kampende bezoe- bezoekers uit naar 15-21 (10* kende ploeg verloor bij 75-60 -".). Toen kwam Smit op het De Prins met fouten. Na 77-66 rplan en op snelheid plaat- probeerden de bezoekers het Hermes een 16-0 zonder nog met een press maar dat dat St. Katelijne Waver kon bekwam hen slecht. Hermes «ageren Bij 31-21 was de speelde als in zijn beste dagen klasse tussen de twee ploegen en haalde het 100ste punt in bekend. Casteels - De Prins ein eindsprint niet. Winden een tweemansploeg Punten: Hermes: De Keyzer 6- 14, Deprez 12-10, Smit 15-4, De Cleene 6-10, Van Goethem oeiw| maar bij Hermes waren vooral Deprez-Smit de blikvangers, lijkbl Kollektief was Hermes heel 2-2, Koekelenbérgh 4-4. wat sterker en de 45-33 rustcij- St. Katelijne Waver: Casteels Iers waren dan ook meer dan De Zeelse aanhang betaalde de eerste 20 minuten bibber- geld. In de beginfaze van de match konden kapitein Marian De Bock en Miet Van Wijns- berghe het scorebord in even wicht houden met 16-16 aan de 13' minuut. Beimaert en Hoste namen dan enkele keren de Zeelse verdediging te grazen en via 22-16 aan de 15' minuut stonden er aan de 18' minuut tien punten verschil op het bord. 28-18. Aan de rust met een 34-22 achterstand zag het er allesbehalve rooskleurig uit. Een nieuwe nederlaag zou hoogstwaarschijnlijk het op doeken van de titelambities betekend hebben. Tot de 3' minuut van de tweede helft bleef de thuisploeg tien punten voorsprong houden: 38-28. Deinze kwam wel in foutenlast en aan de 2' minuut moest Duquesnoy eruit en aan de 7' minuut volgde Laporte. Zele kende plots een produk- tieve periode. Jo Van der Haeghen van onder de korf en de snelle paardjes De Bock - Kochuyt plaatsen een 0-10 en aan de 8' minuut wees het scorebord 40-40. De wedstrijd kon beginnen. De bezoekers hadden het voordeel op de thuisploeg dat ze niet zo zwaar in de fouten stonden. Zele werd gestimuleerd door een sterk afwerkende Ilse Koc huyt. Ze lukte in de tweede helft 16 punten. De bezoek sters waren niet meer te stuiten en als ook Roos Bressinck haar steentje bijdroeg tot het ploeg- sukses jen de score van 48-50 evolueerde naar 48-60 was de wedstrijd gespeeld. Zele be wees de laatste 20 minuten dat het aanvallend wat kan. De jongste van het gezelschap, gaf hel voorbeeld Kochuyt. Bij Zele ontbraken Hermans en Staut. Punten: Zele: Bressinck 4-7, Van Wijnsberghe 6-3, Van der Haeghen 6-7, De Bock 6-7, Kochuyt 0-16. Badminton. Nationaal tornooi in Temse. Schepen Luc De Rijck huldigde de laureaten Smet-Van Strijdonck uit Temse. (dw) BENO 12-11, De Prins 13-8; De Bac- vwdiend. De tweade halft pro- ker 4-10, Proost 0-10, Lambert beerden de bezoekers terug te 4-2, Vercammen 0-2, Tronisek ilaan 49-43 (5' min.) maar De- 0-0. prcz toonde zijn tanden. Smit noest even naar de bank en in WEGA Auróra Zele - Legia Gent: 55-53 Ze kunnen het in Temse niet laten om elk tornooi toch klub. De Temsenaar speelde in hun handen, verteld anders te organiseren. De vorigs uitgave was het een zeven jaar geleden badminton, toeschouwer, in de dert dubbel en gemengd tornooi, nu een open C en B. Het is maar was toen A2! haalden ze matchpunt m natuurlijk niet eenvoudig om op zes terreinen een geldig C Drie ™«n nodig 13 maar Claeyé moest na en D-tornooi te laten doorgaan. °m "J*" Van de.° Abeele van ">k da Sh"«"= Dendermondse de overwin- men. Service gaat over n. Geeraerts - Lagauw va. Merchtem en Gentse, 14-14. Tot zestien gelijk gaat het door, tot Delcart een pluim in rughand nam, in het net! Gee raerts - Lagauw winnen uitein delijk. Met klubgenote Mart Hautekeete verliest Martin La gauw even later het gemengd van de rustige Smet en Karina Van Strydonck van Temse. Dit is hun tweede overwinning in het gemengd. Winnen Dirk of Karina nog een geldig enkel dan is hij of zij B2. Katrien Van Damme van Scal- dis is ook goed op weg om een B-kiassering te behalen, door haar winst van de onfortuinlij ke Ann Christaens van Steke- ne in de Cl. Veel geluk voor Guido Gee- raerts van Drop Merchtem die zijn derde tomooi van het sei zoen speelde en gemakkelijk won, van Noêl de Rijcke van 't Veerle. Met de winst op het tomooi in Rumst veertien da gen geleden maakt dit twee overwinningen in het enkel, en dat staat gelijk aan B2. Ze was er weer de 13-jarige Isabelle Meuleman, die we al is ze van Leuven, beginnen te koesteren of ze een oost- Vlaamse was. Isabelle had geen geluk met de loting en kreeg enkele zware matchen te verduren. Haar soepele speel stijl, sympathiek uiterlijk en vooral om haar jonge leeftijd kreeg ze van de Temse tor- nooileiding een trofee als meest opvallendste doelne- mer. Van May Paesen van Dij- levallei had ze geen kans en verloor de finale enkel B. Rudy Weyn van de Mintons uit St.-Niklaas won het heren en kel van een schijnbaar ver moeide Marc Cools van Ama teurs in twee sets. Dit tomooi geldt echter niet als kwalifica- tietornooi om naar de A-reeks te stijgen. Met vriendin Kahn won Isabelle Meuleman, die blijkbaar niet door broer Mare geëscorteerd werd, het dames dubbel van Marina Cools Van Amateurs en Karina Stry donck, van Temse. Waar heb ben we Karina in de C nog tegengekomen? Het heren dubbel was in twee poules. Van Bruysel van Tem se met Rudy Weyn van St.- Niklaas wonnen de eerste en René De Langhe en Peter Weyn van da Mintons de ande re. In finale bleken Van Bruyael - Weyn Rudy sterker Boeykens - Paesen van Dijle- vallei wonnen het gemengd Badminton. Snel, spektakulair en spannend. Zo is badmmton, ook tijdens het nationaal van Cools - Velders van Ama- tornooi te Temse. (dw) teurs en Willebroek. Badminton. Nationaal tornooi te Temse. Alle winnaars samen met het bestuur voor de proklamatie. (dw) De verrassing van de dag in Van Acker speelde sterk en sporthal Zeven te Zele. Het De Graeve lukte enkele op- puntenloze Aurora moest par- portune korven, maar moc3t er tij geven aan het ongeslagen vroeg in de tweede helft uit Legia Gent. Voor de Zeelse voor fouten. Zele had de lei meisjes geen prettig vooruit- ding 42-37 en 47-43 aan de 16* zicht. Aan de 7' minuut ston- minuut De jonge Callaert den ze met 8-2 en dat zag er toonde zich een goede wissel- heel wat beter uit. De Lintdec- speelster. De eerste zege lag in ker was aanvallend in goede het bereik, maar aan de 19* doen. De bezoekersters sloe- minuut scoorden de bezoek- gen evenwel direkt terug en 8- sters 49-51. In extremis kon de 11 amper 2 minuten later. Bij Luyck een verlenging afdwin- 10-15 werd het opnieuw haas- gen. In de bijkomende vijf mi- je-over naar 16-15. De Gente- nutcn was het bijzonder span- - Minder prijzen dan vorige naars konden langs Criel en nend en Van Acker kon de 20 schreeuwden het dan ook L.se Van Zundert van Temse rung te bezorgen tegen De week te St.-Niklaas, maar de Dierickx dan tot 18-26 uitlopen verdiende winstkorf binnen °ver de geinen in sp<?rtha' in finale- Een gemakkelijke Boeck - Van Damme van Seal- B's werden toch met een beker en leken op weg naar de defini- mikken. Tems.ca dat ze het volgend prooi, dacht Bernadette, maar dis. Een minder goed resultaat pius één naturaprijs beloond! tieve afscheiding. Aurora had Punten: Eurora: Van Acker 4- Jaar n,et meer zuUe° doen; Lise won de eerste set met voor Claeyé - Delcart van vat op de match en De Luyck 6-2, De Lintdecker 10-2-0, De Tenminstf geen open C meer! verlengingen. De tweede won Dendermonde. Ze hadden het (L.C.) bracht hij de rust spanning 26- Vuyst 0-0-0, De Graeve 0-8-0, Vo?r de go®de °rde' de enkel" De Keersmaecker ook met 26. De Luyck 8-6-2, Callaert 4-3-0. sPelen 'n dc C'recks wa!'en verlengingen, maar de derde In de tweede helft was de nict 'n open-systeem inbe- verloor ze met 11-8. Deze dis thuisploeg toonaangevend. BENO grepen. Na haar finaleplaats te cipline was niet geldig, zodat Bazel moest Bernadette De Lis Qf Bernadette geen Cl Keersmaecker van St.-Gillis- worden. Hetzelfde verschijnsel Dendermonde proberen ook bij de heren in de C2, waar te Temse zich tegenover Lis Alain Minne van De Lieve in Van Zundert te bevestigen twee sets won van de fysiek Een niet zo moeilijke halve minder sterke Vic Van De finale plaatste haar tegenover Voorde van de organiserende WIELERTOERISME Turnhout - Panters Baasrode: 92-70 Basket. BC Hermes - St. Katelijne 99-76. Een mooie haakworp van De Cleene (dw) Uit de naakte uitslag is mis schien niet af te leiden dat Panters op de betere weg is. Het is nochtans zo. De ploeg speelde haar beste match van het seizoen en werkte af tegen zoekers liepen langs een goede Van Loey en Moens zelfs even uit tot 26-29. Aan de rust mocht Panters met opgeheven hoofd van het terrein 37-34. Het bleef ook de tweede time DAMESVOETBAL Rubac - Grembergen 74-60 Rubac kon rekenen op zes spe len voor het betwisten van een wedstrijd maar omdat met wei- lig preciesheid naar de ring »erd geworpen stond na 10 minuten al 12-17 op het bord. Segers liat samen met Puttc- man van zich horen en hoe de thuisploeg ook het juiste ritme tocht het kruit bleef blijkbaar in de kleedkamers. Grember gen ging op zijn sokken naar '8-25 (15* min.) en gelukkig yoor Rubac was Van Britsom ineen goede dag. Hij hield zijn ploeg in de match tijdens de eerste helft 29-35. De tweede helft was Grembergen heel vlug bijgebeend. Na 41-43 (5* min.) bleven de bezoekers ge lijke tred houden tot 48-50 (9* min.) maar dan ontplofte Ru bac. Een 12-0 sneed Grember gen dc adem af 60-50 en van dan af zocht Rubac de veilig heid op en verschooren Van Britsom bezegelden het lot van Grembergen. Punten: Rubac: Verschooren 2-14, Van Britsom 14-14, Pop- pe 0-0, Bolssens 2-4, De Bruc- ker 6-10, De Bruycker 5-3. Grembergen: Segers 17, Crick 9, De Greyte 9, De Cock 5, Jaspard 2, Puttcman 18. WEGA bijna 60 tenhonderd. Ze hield goed meespelen. Aan de 10* nAMFCVnFTRAI PPOV/IMriAAI lange tijd stand, maar moest minuut was het nog maar 63- UAMtbVUb I bAL HHUVINUAAL uiteindelijk buigen voor de su- 54. De Turnhoutse dubbele perioriteit van een leiders- meters waren superieur in de ploeg, die lengte aan shot- rebound en plaatsten een heel kracht puurde. pak dakgoten, zodat in de laat- Het begon niet zo goed voor ste minuten het verschil nog de bezoekers die mede door de grote vormen aannam maar ze- zes op zes start van Turnhout ker niet de weergave was van aan de 6' minuut op een 20-8 het vertoonde spel achterstand keek. Panters kon Punten: Panters Baasrode, nog beroep doen op Ver- Guido Verstappen 10, Van mecrsch en zijn deelname Leoy 19, Moens 19, Stevens 6, zorgde voor evenwicht aan de Goossens 2, Vermeersch 14. 14' minuut met 24-24. De be- Voor het seizoen 84 stonden er En toch kwam Hector Van op het programma van deze Impe iedere zondagmorgen sympatieke wielerclub maar stipt voor de af te leggen kilo- liefst 32 etappes met een to- meters aangedraafd. Soms iets taaiafstand van 2175 km. minder of iets beter in konditie Bij de laatste fietstocht (op 14 dan anders, goed of slecht oktober) was meteen de club- weer, Torke hield zijn woord, kampioen gekend en bleek het Zodoende is hij een waardig opmaken van de rangschikking en voorbeeldig kampioen van nog louter een formaliteit, de Van Impekensvrienden ge- daar er slechts één lid aan alle worden. Traditiegetrouw proeven had deelgenomen. wordt er op zaterdag 3 novem- Die persoon was niemand min- ber een viering voorzien voor der dan Torke Van Impe. Ook de laureaten. De blikvangers zeer goed gekend als postbode van deze vereniging oud tour- In de allerlaatste sekonden van getrapte hoekschop werd in te Mere en lid van een winnaar Lucien Van Impe er Beno de wedstrijd lieten de Kamille- eerste instantie afgeweerd kaartersclub te Nieuwerker- zijn dame Rita zullen de prij kes een welverdiende overwin- maar kwam bij Sandra Dag- ken, waar hij ook reeds meer- zen overhandigen. Ook ere ning ontglippen. huyt terecht en die trof met dere malen kampioen gewor- voorzitter Remie De Ras, au Wippelgem haalde in ekstre- een puik schot van buiten de den is. tocaruitbater en tevens spor mis dus nog een punt nadat de backlijn raak: 2-1. Hij was het die vanaf de eerste sor van dc klub zal aanwezi Aalsterse opranje-blauwen de Sandra lukte ei zo na zelfs nog rit hoog en bij laag zweerde, zijn. Hij zal iets verklappet wedstrijd hadden gedomi- een derde goaltje, maar toen dat hij alleen klubkampioen over de speciale sponsoring te neerd. iedereen dacht dat de zege bin- zou worden. Niemand durfde gelegenheid van het 10-jarii Al na vijf minuten skoorde de nen was, viel nog een doelpunt daarop pronostiekcren. bestaan van de klub. KAMILLEKES AALST - WIPPELGEM 2-2 Juventus Zottegem - B E.C. Dendermonde: 79-65 Dendermonde moet het nog altijd zonder overwinning stel len. Een geluk dat er in eerste provinciale nog ploegen zijn ®e moeilijk op dreef geraken, ttxlat er zich achteraan een groep vormt, die het zal moe- jen uitmaken wie degradeert. Het is een omvangrijk aantal Ploegen, zodat Dendermonde erin moet blijven geloven. De onbcschikbaarheid van spel- "taker Coeckelbergh is geen goede zaak. Dendermonde zette nu wel al zijn beschikbaar spelersmateriaal in. In de eer ste helft konden ze wel gelijke tred houden met de thuis ploeg. Goossens, Wellekens en Van Leemput toonden zich de produktiefste afwerkers. Rust 38-35. In de tweede helft moesten de bezoekers afha ken, alhoewel het verschil nooit katastrofale normen Cibo Zele - Bertino St.-Niklaas: 70-64 De thuisploeg speelt een sterk ning thuis te houden. seizoenbegin. Toch kreeg ze Punten: het vrij lastig om de Waaslan- Cibo Zele: De Prauw 0-2, De jonge en frele Sandra Daghuyt en floot de scheidsrechter met- De club kende Torke zeer Na een uitgebreid eetmaal ders achter zich te houden. Loose 8-4, Eric Van Damme 1- en de 1-0 stand bleef tot vlak een ook het einde van de wed- goed bij hoogten en laagten, worden op de dansvloer de al Aan de 5' minuut 4-3. Na dit 0, Paul Van Damme 6-20, Col- vóór de rust behouden. Dan strijd. Jammer, want de Aal- en daarbij moest hij nog iedere dan niet ingesmeerden benen aarzelend begin met nog 16-14 man 6-4, Moens 10-2, kon Wippelgem op vrijschop sterse doublures, waarbij Leen zaterdagavond in zijn geboor- getest. Hier zal dan wel op aan de 10* minuut liep Cibo Goossens 6-1. gelijkstellen. Cocquyt een bevredigend her- tedorp Nieuwerkerken met de geen km meer gekeken wor Zele langs Moens - Dolman - Bertino St.-Niklaas: Vonck 13- Tijdens de tweede helft zou- optreden deed, had de twee kaarten gaan spelen. Ook een den in de Ronde van Café De De Loose uit tot 28-18. In de 5, De Beleyer 2-6, Van Steen- den de Kamillekes hun over- puntjes wel verdiend! sport die vermoeienis teweeg Volkskring die zal opgeluisterd slotminuten van de eerste helft landt 0-4, Thirion 12-9, Van wicht in een doelpunt omzet- C.T. brengt, als er te veel gersten- worden door een disco-bar. konden Thirion en Vonck de Gerrewey 4-6. achterstand milderen tot 37- 32. Ze kregen hierbij een steuntje van de Cibo aanval lers die 9 vrijworpen op een rijtje misten. In de tweede helft bleef Berti no aandringen. Het was 42-40 ten. Een door Gerda Lievens nat vloeit. BBC Beveren: 91-56 Wasocub - De Top 10 van de klub ziet eruit alsvolgt: 1. Hector Van Impe 2175 km; 2. Julien Galle 2060; 3. Jan De Clerck 1945 4. Jacques Li- brecht 1930; 5. Julien Verhof- stadt 1850; 6. Lucien Keppens 1820; 7. Etienne Roels 1540; 8. Punten: Dendermonde: Goossens 18, Wellekens 16, De Cock 8, Verhas 6, Mee- ussens 2, Van Leemput 11, Staelens 2, Piron 2. Beno aan de 5'minuut en halfweg de Woordvoerder Jaak Gerlo vervanging van zijn basisplöeg. skoren. Bij 69-40 (10* min.) 4, Van den Bossche 10-4, Hof- Frans Van Ranst 1420; 9. Eddy tweede helft was het varschil sprak van een «rotmatch» ook Beveren kon niet reageren was de winnaar gekend en om- man 0-4, Gerlo 2-12, Acke 5-9, De Backer 1250; 10. Romain nog altijd maar 50-45. Dan al won zijn ploeg haast met een want via 31-15 (15'min.) had dat Gerlo in zijn dag bleek liep Windey 12-0, Van Damme 7-4, Van Den Berghe 1120. kwam bij Cibo Paul Van Dam- dertiger. Toch moest Wasocub de thuisploeg helemaal geen het verschil nog op tot 79-45. Steeman 0-6, De Kimpe 0-4. me op de proppen. Hij toonde weinig inspanning doen om na moeite om naar 44-23 rustcij- Beveren kreeg zijn vijfde ne- Beveren: Van Dosselaer 2-8, zijn mogelijkheden en scoorde 8-2 (5* min.) naar 21-11 (10* fers uit te lopen. derlaag op een rij te slikken en Van Loo 7-7, Zonnekijn 0-4, voor zijn ploeg zestien punten min uit te lopen. Van den Iedereen kreeg speclgelegen- wacht met ongeduld op de Jacob 4-4, Maes 8-14, Dujar- zonder dat er één van zijn Bossche-Windey zorgden voor heid bij Wasocub en Beveren komst van Deyaert-Schmitt din 0-2, Bries 0-3. ploeggenoten een korf lukte, deze kloof en van dan af ging liep van de ene kant naar dc om het tij te doen keren. (wega) Het was nodig om de overwin- coach Van de Steen al over tot andere van het veld zonder te Punten: Wasocub: Kinders 8-

De Voorpost | 1984 | | pagina 37