I I Goede prestaties van Waaslandse schutters op nationaal kampioenschap José Rooms (Temse) omniumkampioen van Vlaanderen B.LB.-Herfsttrofee te Axel BC Thamar uit Hamme Edwin Enthoven: thans wedijveren in eigen gemeente BOOGSCHIETEN WIELRENNEN ^Vorige week zondag was het voor de B.N.F.L.W., de Belgische Nederlandstalige Federatie der liggende wipschutters, een bijzonder feestelijke dag. Inderdaad, te Kampenhout gingen de nationale kampioenschappen van deze populaire schuttersport door. Vermits ook en vooral het Waasland een grote inbreng heeft in deze sport, ging ook onze aandacht naar deze gebeurtenis te Kampenhout. En niet ten onrechte, want onze Waaslandse schutters behaalden er tal van eervolle uitslagen en zelfs vier nationale titels! Een goede reden dus om er even bjj stil te staan... Voorbeeldige inrichting De twaalf sektoren die zijn aangesloten bij de nationale federatie «Liggende Wip» na men dus deel aan de.nationale kampioenschappen liggend wipschieten te Kampenhout. Voor ons Waasland waren dat de sektoren Beveren, Bloe- tnenstreek, Sint-Niklaas en Stekene. Dat het boogschieten meer en meer als een echte kompeti- tiesport wordt aanvaard, werd reeds bewezen bij en door de Europese kampioenschappen van mei laatstleden te Leuven. Nu kwam daar de bevestiging van te Kampenhout, want eens te meer werden deze kam pioenschappen gekenmerkt door strijdlust en sportieve kompetitiegeest. De voorbeel dige opstelling van de schiet- stand met z'n 9 wippen de stipte werking van het se- kretariaat (inschrijving, bij houden klassering, enz.) en vooral de kennis en waarde ring bij de toepassing van de reglementen BNFLW vanwege de deelnemers en scheidsrech ters lagen mee aan de basis van Het sukses dat het BNFLW- bestuur alweer haalde met de ze inrichting-van de 12* natio nale kampioenschappen. Het was dan ook niet moeilijk om begrijpen dat de federatie- voorzitter Jef Schelfhout een hartelijk dankwoord richtte tot de inrichters en de verant woordelijken. Eerst en vooral sektor Kampenhout, onder lei ding van hun voorzitter Vik van Inghelgem en hun sekreta- ris Jef Maes, maar ook tot federatie-sekretaris Mare Baert bijgestaan door Herman Verhelst en tot de scheidsrech ters van dienst opgeleid door Eric Wittevrongel, Frans Vle- minck en André De Vos. Voor de deelnemers waren er woorden van troost en «Vol gend jaar Beter» voor de ver liezers en prachtige prijzen en gelukwensen voor de win naars. En... dit betekende meteen het einde van een jaar werking voor het federaal be stuur van de aktieve en goed draaiende sportfederatie I N F.L.W. De voornaamste uitslagen Hieronder de eerste drie van de verschillende kampen, met in «vetjes» de Waaslandse - deelnemers die alles bij el- Kaar bijzonder goed pres teerden. Kadetten: 1. Ronald Van Moer van «De Leeuwen» uit sektor Beveren; 2. Mamix Verhelst van «De Krabbers» uit sektor Noord-West-Brabant; 3. Ste- faan Coopman van «De Klinge Grens» uit sektor Stekene. Juniores: 1. Danny van Gom- pel van «Eternit» uit sektor N.W.-Brabant; 2. Pascal Brion van «Sint-Sebastiaan» uit sek tor Kampenhout, 3. Anita Mastboom van «Wilpijl» uit sektor Antwerpen. Dames: 1. Biviane Liekens van «B.M.B.» uit sektor Kampen hout, 2. Raymonda Verlinden uit sektor «Rupel»; 3. Carine de Wilde van «Onder de Mo len» uit sektor DDS. +60-jarigen: 1. Robert van Acker van «'t Nieuw Leven» uit sektor Gent-Meetjesland, 2. Edward Willems van «Sportvrienden» uit sektor Kampenhout, 3. Petrus Truy- man van «Sint-Barbara» uit sektor Beveren. Kleine vogels: 1. Frans Van der Borgt uit sektor De Kem pen, 2. Dirk Van Bouchoute uit sektor Gent-Meetjesland, 3. Lucien Ringoot van «Willem Teil» uit sektor Stekene. Seniores: 1. Georges Comeyne van «Zachtjes Los» uit sektor Bloemenstreek, 2. Jean-Pierre Andries van «Berg-Dp» uit sektor N.W.-Brabant, 3. Lu cien Ringoot van «Willem Teil» uit sektor Stekene. Seniores: 1Ronald Cuyle van «Tivoli-Boys» uit sektor D.D.S., 2 Dirk Janssens van «Ons Vermaak» uit sektor Be veren, 3. Danny Luyten van «Sportvrienden» uit sektor Kampenhout. «Keizer»-BNFLW: 1. Theo Carmeliet van 't Smisken» uit sektor Bloemenstreek, 2. Mar- nix van Wijnsberge van «Drie Musketiers» uit sektor Gent- Meetjesland, 3. Gino Heirman van «'t Heiken» uit sektor Ant werpen. Ploegen: in de ploegenkamp haalde Sektor Bloemenstreek de nationale titel binnen met de ploeg van 't Smisken» die 25 punten haalde met W. De Boever, O. Noët, J. Smet, P Everaert, T. Carmeliet en F. de Wilde. 't Smisken» haalde het voor sektor Dender-Durme-Schelde en sektor Kampenhout, die al lebei 23 punten scoorden. In de herkansing legde Dender- Durme-Schelde met 10 tegen 7 punten beslag op de tweede plaats. Boogschieten. In schuttersmaatschappij «De Brug» te Stekene werd. de koningsvogel in de vijfde ronde neergelegd door Maurice Braem. Naast al deze officiële nationa le kampioenstitels werd te Kampenhout ook nog gestre den voor een «Inter-sektoriële kamp». Voor deze laatste wed strijd zond elke aangesloten sektor zowel een heren als een damesploeg naar Kampen hout. Voor de samenstelling van deze ploegen hadden de sektoren de vrije keuze. En ook hier presteerden onze Waaslandse ploegen meer dan behoorlijk: de herenploeg werd eervol tweede in de eind stand met 24 punten. Deze herenploeg was samengesteld uit Eddy Coenen, Prosper en Honoré De Witte, Patrick De Waele, Frans Van Puyvelde en André Laceur. Onze damesploeg diende vre de te nemen met één trapje lager: na een herkansing tegen sektor Antwerpen werd het dus een derde plaats met 14 punten. Maar ook deze derde plaats is prachtig! De samen stelling van de damesploeg: Andrea de Schepper, Andrea De Witte, Lucrèce De Jonghe, Martine Bogaert, Gerda Ver hoeven en Lia Blancquaert. Alles bij elkaar kunnen de Waaslanders (zowel vrouwelij ke als mannelijke) terugblik ken op een geslaagd nationaal kampioenschap BNFLW. In derdaad, met liefst 4 nationale titels (kadetten: Ronald Van Moer, hoge vogels: Georges Comeyne, Keizer-BNFLW: Theo Carmeliet en ploegen 't Smisken), één tweede plaats (Dirk Janssens bij de seniores) cn 4 derde plaatsen (Coop man, Truyman, Ringoot en Van Royen) met daarbovenop nog een tweede (heren) en derde plaats (dames) in het intersektorieël kampioenschap blijkt dat in het Waasland nog steeds zowat de goeie liggende wipschutters wonen. Net te verwonderen in feite, want de schutterssport is in onze stre ken nog steeds een populaire sport bij uitstek. Gremar De eerste meeting van het Belgisch baanseizoen, dit jaar voorbehouden aan de jongeren, is uitgegroeid tot een aardig wielerfeest. Te Gent stonden als hoofdnummers immers de open-omniumkampioenschappen van Vlaande ren voor amateurs en junioren op het menu. Bij de amateurs ging de titel naar Gentenaar Gilbert Kaes. Zonder glans eigenlijk want hij werd kampioen zonder een van de drie reeksen te winnen. Heel wat overtuigender was de zege van junior José Rooms. Ook op de weg dit seizoen goed op dreef, twaalf overwinningen voor de Temsenaar, won José eerst erg sterk de achtervolging över een kilometer. Hij werd hiermee trouwens ook de eerste leider in de trofee Vrienden van het Gentse Kuipke. In het snelheidsnummer ging het heel wat minder want Rooms werd slechts vierde en de overwinning was voor Vekemans die meteen ook nog titelambities mocht houden. In de laatste wedstrijd, de puntenkoers, stond er evenwel weer geen maat op de Waaslander. Hij kreeg tenslotte, en dus erg verdiend, de leeuwetrui omgord voor Vekemans en Derijcke. Op zondag 4 november kan Rooms zijn trui weer aan de Gentse wielerbaan tonen want dan wordt er een interland België-Duitsland gereden, zowel voor amateurs als voor junioren. (ha) Boogschieten. In schuttersmaatschappij Sportiefte Stekene schoot Achiel De Vos zich koning, 54 jaar nadat zijn vader hem dit had voorgedaan. Neef André De Vos werd prins, na een spannende strijd tegen zijn echtgenote Andrea De Schepper. Hamme. Erik Lambrecht schoot zich koning bij de schuttersvereniging 't Eiland te Moerzeke. (vh) MOTORCROSS BILJART Even voorstellen: In Hamme wordt de geschiedenis van het biljarten al over vele jaren geschreven. Meerdere klubs spelen er hun soms wekelijkse wedstrijden zonder dat daar veel ruchtbaar heid aan wordt gegeven. De biljartaktiviteiten bleven dan ook meestal in de beslotenheid van het eigen Idublokaal. De gezellige bijeenkomsten van toen stonden destijds ook in de omgeving van de Spoorwegstraat op de biljartka lender. Désiré Wuylens, ondervoorzit ter Urbain De Stobbeleir, se- kretaris Freddy Staelen, pen ningmeesters Leo De Ryck en Omer Michiels, knaap Luk Kinders en de ploegleiders Constant De Keyzer en Staf Lysebetten, worden de Hamse biljarters van BC Thamar nu reekskampioen bij de KBBB Lebbeke Het blijft allemaal nog even afwachten en hoe het uiteindelijk zal verlopen, dat horen we straks wel... Rot.er Van Laere Debutanten 125cc le r.: 1. Collijn, 2. Warrens, 3. Hemelsoet, 4. Van Clapdorp (St. Niklaas) 2e r.: 1. Van der Graaf, 2. Magnus, 3. Collijn Eindstand: 1. Coll(jn, 2 He melsoet, 3. Magnus, 6. Van Clapdorp Debutanten 250cc le r.: 1. De Bleyzer, 2. Marcu- se, 3. Hebbelynck 2e r.: 1. De Bleyser, 2. Backx, 3. Daenen Eindstand: 1. De Bleyser, 2. Backx, 3. Ma reuse Juniors 250-500cc le r.: 1. Van Clapdorp, 2. Hinsen, 3. Goethals, 16. Lec- naerts (Hamme) 2e r.: 1. Van Clapdorp, 2. Franckacrt, 3.Van Hemelrijck Eindstand 250cc: 1. Van Clap dorp, 2. Franckacrt, 3. Goethals Eindstand 500cc: 1. Keyen- berg, 2. Hinsen, 3. Van Hemel rijck Nationalen 250-500cc le r.: 1. Claus, 2. Vercruysse, 3. De Clercq 2e r.: 1. Thijs, 2. Vercruysse, 3. Fijnaut Eindstand 250cc: 1. Thijs, 2. Claus, 3. De Decker Eindstand 500cc: 1. Vercruys se, 2. De Clercq, 3. Boesman Inters 500cc le r.: 1. Van der Maede, 2. Van de Klooster, 3. Joos, 4. Dhanis fStekene) Het veldrijden is de winterbezigheid van Edwin Enthom De junior uit Stekene, die lid is van de C-kategorit behaalde een paar merkwaardige resultaten. Toch aanzie hij het crossen meer als een ontspanning. «Vorig jaar heb ik ook aan enkele wedstrijden deelgeno men», zegt vriendelijke Ed win. «Het is bepaald niet mijn stre ven om overwinningen te be halen. Ik aanzie het als een ontspanning. Thans heb ik vier wedstrijden achter de rug. Op zondag 4 november wordt er in de gemeente een veldrit geor ganiseerd voor alle katego- rieën. Ik veronderstel dat al de renners die in Stekene woon achtig zijn, en dat zijn er heel- wat, eraan zullen deelnemen. In de C-kategorie, zal ik moe ten wedijveren met Emanuel Cornu, Herman Ferket en Pa trick Suy. allen dorpsgenoten. Typische veldrijders als de Oostvlaming Geert De Vla- minck, zoon van Roger, Marc Baetcns en Hans Van Geyte zullen vermoedelijk ook aan de start verschijnen. Een kans hebber op de zege ben ik in geen geval. Toch zal ik pogen er het beste van te maken Na deze wedstrijd ga ik ge woon rustig de winter door brengen, misschien nog een paar keer in het veld rijden, maar mij vooral voorbereiden op het wegseizoen. Het afgelo pen wielerjaar heeft mij be hoorlijk tevreden gesteld Ik legde beslag op iedere plaats binnen de eerste tien. Alleen een overwinning bleef uit. Daarover ben ik wel wat ont goocheld. Een paar keer werd ik in de spurt verslagen. Sprin- Wielrennen. Edwin Entho ven (c) ten is niet mijn sterkste wapa Dat is een handikap i streven naar een ovcrw» ning». Aan inzet zal het Edwin Ei hoven nooit ontbreken. Wi het wielergebeuren ii Waasland van nabij volgt, I» stempelt hem als een wcrkl» tigc renner. F..D.M Na een eerder mislukte po ging elders werd bij Josephine en Kamiel Staelen in café Big- ~en definitief een biljartklub gesticht. De voornaamste ini tiatiefnemers waren toen Dési ré Wuylens, Staf Van Lysebet ten en Omer Michiels. De top- biljartklub werd genoemd naar het eerste kleinkind van Ka miel Staelens en het werd BC Thamar (afgeleid van Tama ra). Toen telde men al zestien sj>elendc en een twintigtal steunende leden. Alles be perkte zich bij BC Thamar tot het spelen van vriendenwed strijden. Telkens tien tegen tien, zegt Freddy Staelen, de huidige sekretaris. De Hamse biljarters waren toen in bijna gans het Waasland te gast Ook de Denderstreek stond '.egelmatig op het programma bij BC Thamar en de resulta ten schommelden van degelijk naar uitstekend. Sinds het ont staan in 1976 bleef dat zo en toen Josephine met Kamiel Staelen als pensioengerechtig den de Big-Ben sloten, zou er bij BC Thamar heel wat veran deren. De biljartklub was in tussen ook gegroeid naar 24 spelende en 45 steunende le den Een ander klublokaal werd nogal vlot gevonden bij Annie en Urbain De Stobbe leir in 't Wuitenshof aan de Rood Kruisstraat te Hamme. Meteen-werd ook overgescha keld naar het méér aantrekke lijke kompetitie-biljarten en BC Thamar ondertekende een aansluiting bij KBBB Lebbe- ItöHTtR 17.1837 ke. Bij deze kampioenschap pen worden zes biljarters reeds als een ploeg beschouwd. BC Thamar schreef dan ook drie maal in: één vrijdagse en twee zaterdagse ploegen. Doen de laatstgenoemde teams het nog behoorlijk, dan spant de vrij dagse ploeg van BC Thamar onbetwistbaar de kroon. Let terlijk en figuurlijk trouwens want in een reeks van elf ploe gen uit Buggenhout, Baasro de, Gijzegem, Zele en vooral Lebbeke - staat BC Thamar ongeslagen aan de leiding. Biljarten. B. C. Thamar uii Hamme, voor het eerste jaar in kompetitie en nog steeds Voor een eerste seizoen eigen- ongeslagen, (dw) lijk buiten de verwachtingen en de vrijdagse kern van BC Thamar bestaat meestal uit de volgende biljarters: Luk Kin ders, Constant De Keyzer, Omer Michiels, Raymond Neus, Hugo De Keyzer, Theo Verschaffen, Christiaan Neus en Urbain De Stobbeleire. Voor deze mannen werd man nen werd het vorige vrijdag een belangrijke wedstrijd. In 't Wuitenshof te Hamme werd toen BC Toverstok uit Zele ontvangen. De tweede ploeg uit de rangschikking achter BC Thamar. Na een bijzonder spannende wedstrijd werd het 3-3 en bleven de Hammenaars de ongeslagen leiders. Vol doende voor een gezellige feeststemming cn een drankje meer. Deze biljartvereniging waar Luk Nelis de klubkam- pioen 1983 werd, heeft alles zins wind in de zeilen. BC Thamar wordt trouwens uitste- Biljarten. B.C. De Toverstok uit Zele verloor in de kompetitie tegen B.C. Thamar uit kend geleid door voorzitter Hamme. (dw) Motorcross. De B:L.B -kampioenen van 1984: Briek Schelfhout (Hamme) Koen Van» Veire, Marc Van der Meersche, Willy Baelen en Danny Goethals. Zittend: Per D'Hauwe (Hamme), Franky Van Clapdorp (St.-Niklaas), Jan Goethals en Ed& Raman. 2e r.: 1. Van der Maece, 2. de merkentrofee gereden in D'Hauwe uit Hamme op Van de Klooster, 3. Van Bae- Moerbeke-Waas en daarmee is november in het kultureel len, 5. Dhanis het gedaan met de B.L.B.- trum te Waasmunster zijl Eindstand: 1. Van der Maede, koersen voor dit seizoen. ste kampiocnenbal geeft! 2. Van de Klooster, 3. Dhanis Vermelden we nog dat Peter Inter 250c c le r.: 1. Van der Maede, 2. Van de Klooster, 3. Joos, 4. Dhanis (Stekene) 2e r.: 1. Van der Maede, 2. Van de Klooster, 3. Van Bae len, 5. Dhanis Eindstand: 1. Van der Mae- den, 2. Van de Klooster. 3. Dhanis Inters 250cc le r.: 1. De Vijlder, 2. Her mans, 3. Valentijn 2e r.: 1. De Vijlder, 2. Valen tijn, 3. Hermans Eindstand: 1. De Vijlder, 2. Valentijn, 3. Hermans Zijspannen le r.; 1. Chavatte-Mallefroy, 2. Van Hauwc-Bullinckx, 3. Apers-Martens 2e r.: 1. Chavatte-Mallefroy, 2. Apers-Martens, 3. De Cock- Landuyt (Zele), 5. Van Lan- genhove-Verbo cn (Zele) Eindstand: 1. Chavatte-Malle- Sk-LXtM5a,,V»n3liï Baasrode-Waasmunster 4-1. Zoals de ci„ers aaniu^ gcnhove-Vcrboven waren de Baasroodse aanvallers sterker dan de Op zondag 4 november wordt defensie (c)

De Voorpost | 1984 | | pagina 40