Raldes: hoorzitting stadsbestuur komt twee dagen na de beslissing Besparingen en personeelstekort onderwerp van gesprek Krijgt Aalst nieuwe rijkswachtkazerne en financiecentrum «Slagen en verwondingen, vandalisme en geweldskriminaliteit stijgen onrustwekkend» Rijkswacht blijft kampen met beperkingen Doorsteek te Baasrode weer aktueel Vervolg van blz. 1 Dit keer heeft men geopteerd voor een brede aktievoering en heeft men Ral des onder de arm genomen. Dat heeft zijn redenen, aldus voorzitter Gerlo die eraan toe voegde dat Raldes rechtsper soonlijkheid heeft en zich bij gevolg ook waar kan maken bij de Raad van State. Bovendien is Raldes bekommerd om de vrijwaring van het milieu en heeft men in de Raldes voor man Siegfried Van Nuffel ie mand die met kennis van za ken over deze aangelegenhe den kan praten. Aardrijkskun de. planoloog, deskundige op het stuk van de ruimtelijke ordening en lang verbonden aan stedebouw, weet die inder daad biezonder goed waar het allemaal om gaat. Raldes heeft daarnaast ook nog een uitge breid archief over allerlei pro blemen in de streek. De doorsteek is sociaal en eko- nomisch niet haalbaar, aldus Eddy Gerlo die zei dat hij de hele diskussie uit de politieke sfeer wenste te houden. Wat lang niet makkelijk zal zijn. Hij stelde ook dat men juri disch voldoende sterke bezwa ren heeft weten bijeen te bren gen om paal en perk te stellen aan het projekt. Terloops merkte hij op dat bij de reali- zatie van de doorsteek liefst 45 gezinnen worden getroffen en, dat heel wat huizen zullen moeten onteigend worden, zelfs twee fabriekjes. En dan is er nog het probleem van de scholen. Zowel van de ge meenteschool als van de vrije school. Viermaal daags zullen de kinderen over deze drukke verkeersader moeten. Men mag er niet aan denken, aldus Gerlo die ook de centrumfunk- tie van Baasrode ter "sprake bracht door te zeggen dat het dorp nu nog meer dan anders in twee wordt gesneden. Blijft dan nog het gewestplan, waar helemaal geen sprake is van deze weg. Maar via een link artikel 20 kan men die weg er wel op aan brengen, aldus de voorzitter van de vergadering die daarop het woord gaf aan Siegfried Van Nuffel die kort en krachtig de verschillende argumenten tegen nog eens op een rijtje zette «In het jaar van de verkeers veiligheid en -leefbaarheid, zweert men het in Dender- monde blijkbaar bij verkeers onveiligheid en -onleefbaar heid» zo begon hij zijn expo- see. Waarop hij het had over de verkeersdrukte als uitgangs punt om een nieuwe weg te plannen. Tussendoor liet hij zich ontvallen dat er in 1978 liefst 2.800 bezwaarschriften tegen het plan werden inge diend. die later bleken verdwe nen te zijn, maar in 1981 plots weer opdoken. Stond het Den dermondse stadsbestuur vroe ger op zijn zachtst gezegd wei gerachtig tegenover de vraag van Raldes om plannen te mo gen inzien, dan is die houding nu grondig en positief veran derd, wat een pluim verdient, zegt Van Nuffel die heel even gaat grasduinen in verklarin gen en uitspraken uit het verle den. In 1978 zegt het hoofdbe stuur neen tegen het plan en minister van openbare werken, in die tijd nog Guy Mathot, zegt evenzeer neen. Het is ook de periode dat het Buggen- houtse schepencollege komt aandraven met een alternatief: de weg moet in de spoorweg bedding. Maar dat kon toen nog niet omdat de spoorweg Dendermonde-Puurs nog niet was afgeschaft en nu, in 1984, is de lijn verhuurd aan een privé-initiatief dat er volgens de Raldes woordvoerder «een maal in de week, een vuil en stinkend puffend stoomtreintje wil laten rijden».«om de toe ristische schoonheid van de streek te laten zien. De koterij aan de achterkant van de Man dekensstraat». In de vakantie maanden van 1981 duiken de plannen weer op en men be sluit een volksvergadering bij een te roepen. Daar zegt sche pen Hermans van Baasrode dat hij al zijn krachten zal aanwenden om het plan te ver werpen. Het heeft hem veel moeite gekost, maar de sche pen kreeg zijn zin en het werd hem lang niet door iedereen in dank afgenomen dat hij zich zo inzette. Lange tijd wordt het dan stil. tot plots in de gemeenteraad van 8 december 1983 het in richtingsplan wordt goedge keurd. Dat inrichtingsplan ka dert binnen het rooilijnplan. Op 19 oktober 1984 wordt Ral des via Herman Burghgrave ervan verwittigd dat de Gomov een wegenplan voor Oost- Vlaanderen heeft opgemaakt en dat daar geen sprake is van een doorsteek. Het plan liegt er niet om Rust wordt verstoord Komt Van Nuffel dan op de proppen met cijfermateriaal. Hoe breed moet een dergelijke weg zijn, wil hij beantwoorden aan zijn behoeften en meer nog, is een dergelijke weg wel nodig. Het blijkt uit studies en cijfergegevens juist te zijn dat er op de weg om en bij de 8.000 personenwagens op een tijdstip van 16 uur voorbijra zen, al dan niet tegen een te hoge snelheid. Een tweevaks- weg is dan niet breed genoeg. In dat geval is een drievaksweg een minimum. Want men moet ook rekening houden met de toekomst en die wil nu een maal dat het verkeer steeds Dendermonde. Aan de hand van plannen en schema's werd de toestand uiteen gezet, (c) overtuigd dat het plan te ver werpen is. Nu schijnt dat blijk baar allemaal anders te zijn, aldus Van Nuffel die de politici zal herinneren aan hun uitspra ken. Het is trouwens de taak van de bevolking de heren ge zagsdragers daar op te wijzen. Het enige wat men op de ver gadering van 2 november kan doen is daar massaal aanwezig te zijn en zijn afkeuring te laten blijken. Na dit informatief gedeelte werden formulieren voor be zwaarschriften uitgedeeld die men uiterlijk op 31 oktober op het stadhuis moet bezorgen. Kwamen dan de vragen uit het publiek. Niet zo gek veel, maar toch precies. Ondermeer de vraag naar mogelijke ak- ties. Die is volgens de woord voerders van Raldes zo goed als uitgesloten gezien de be perkte tijd. Volgens Van Nuf fel moeten de 2.880 bezwaar schriften van 1978 nog steeds voldoende zijn. Daarnaast zal hij de fraktieleiders van de verschillende politieke partijen die in de Dendermondse ge meenteraad zetelen, aanpak ken. Tenslotte nog de Mande kensstraat. Men is er voor de doorsteek, wat volgens Raldes een uiterst egoïstische houding is en dus wijst naar bekrom penheid. Het probleem van de Mandekensstraat zal niet op gelost zijn met deze doorsteek, omdat het een weg van dicht verkeer met hoge snelheid zal blijven. Sint-Niklaas. De vele rijkswachters die werden gehuldigd voor hun jarenlange óJ (iw) Rijkswachtersfeesten in Sint-Niklaas toeneemt. Van Nuffel zei dat een dergelijke weg gewoon niet te verzoenen is met de funktie van de woonkern. Daarbij komt nog dat een nieuwe weg steeds meer ver keer aanzuigt en ook het zwaar verkeer, dat zo goed als uit de dorpskom was verdwenen, zal terugkomen. Chauffeurs van vrachtwagens kunnen ook re kenen in uren en minuten, al dus spreker die dan het hoofd stuk van de milieuhinder aan- sneedt en zonder meer stelde, dat de rustigste zone van Baas rode plots zal worden omgeto verd tot de meest lawaaierige. Het argument dat er dankzij het aanleggen van de nieuwe doorsteek, alle licht op groen wordt gezet voor renovatie is nog lang niet zeker, ofschoon dat door de schepenen Her mans en Dierick bij hoog en bij laag wordt beweerd. Van Nuffel argumenteerde verder dat met de doorsteek ook het probleem van de Mandekens- straat niet is opgelost. Men zou eigenlijk eerst dat probleem moeten oplossen en dan zoe ken naar alternatieven. Er is dus nog veel werk op de plank Hij had trouwens nog een aan tal bedenkingen rond de han delswijze van het stadsbestuur Zo onder meer de vraag waar om er geen volledige informa tie werd verstrekt bij het rooi lijnplan en het inrichtingsplan, waarom niet alle vergunningen in een keer werden aange vraagd maar men blijkbaar in drie fasen wil gaan werken. Grote doorn in het oog was dat de adviesraad voor het leefmi lieu bij dit alles niets in de pap te brokken had. De raad riep zijn dagelijks bestuur bijeen om over de situatie te spreken maar bracht tot grote ergernis van Van Nuffel het rapport uit dat de toestand niet belangrijk genoeg was om een algemene vergadering eraan te wijden. Dan is er de kommissie voor ruimtelijke ordening, die in Dendermonde bestaat maar nooit werd geïnstalleerd. De stad ontneemt op die wijze een mogelijkheid tot inspraak. En dan is er nog de vergadering van het stadsbestuur. Op vrijdag 2 november in de jongensschool van Baasrode. «Twee dagen nadat het onder zoek is afgesloten en de beslis sing is gevallen. Op die verga dering valt er dus niets meer te zeggen», zo beweert Van Nuf fel. Maar niets zegt dat het schepencollege al een beslis sing heeft genomen. Het kan best zijn dat men die een week uitstelt. Wel staat vast dat er al meer bezwaarschriften pro dan wel contra zijn binnengeko men bij het stadsbestuur. Politici Van Nuffel citeerde ook enke le uitspraken van Dender mondse politici. Ondermeer volksvertegenwoordiger Ver- berekmoes die in 1980 minister Chabert van openbare werken interpelleerde door hem erop te wijzen dat men het geld bestemd voor de fameuze doorsteek beter aan andere en nuttiger zaken kon besteden en in het PW beleidsplan wordt ook gesteld dat de door steek overbodig is. In 1981 is de CVP op zijn beurt ervan Besparingen leiden tot een zware en blijvende onderbezet ting van de Sint-Niklase rijkswacht, verklaarde distrikts- kommandant Van der Stock tijdens zijn toespraak ter gelegenheid van het feest van de rijkswacht. De noodkreet van personeelstekort is niet nieuw, want ook vorig jaar sprak hij over het personeelstekort, dit bewij zend met een overvloed aan cjjfers. Door besparingen moet ge woekerd worden met brand stof, onderhoud, training, ma- ontstond een tekort van onge veer 10% op de wettelijke ge talsterkte. Vooral de dienst terieel, kledij, enz. Het aanko- Sint-Niklaas kampt met grote pen van nieuwe wapens dient moeilijkheden. Op een totaal gespreid. Volgens Kapitein-Komman- dant Van der Stock gebeurt dit in een tijd met een steeds ge welddadiger kriminaliteit, laffe bomaanslagen, duizenden ver keersdoden en het ontaarden van betogingen en sportmani festaties. Toch overheersten de pessi mistische uitspraken niet de hele toespraak. Hij loofde de van 133 personeelsleden zijn 13 onderofficieren. De besparingen treffen ook de werkingskredieten, zo'n 12% van de uitgaven en de investe ringen die zo'n 3% uitmaken. «De werkingskredieten, dra gen de hoofdinspanning van de besparingen», aldus de rijks- wachtkommandant, «de 3% investeringen zijn het strikte minimum om een staatsorga- uitstekende samenwerking tus- n«sme in leven te houden», sen de verschillende politie- Het gevolg, er wordt langer diensten en de verbetering van gewerkt met oud en versleten Het feest had plaats ii materiaal. De recente investe ringen financierden de aan koop van nieuwe wapens, kle- de rijkswacht dij en een nieuwe huisvesting de Wase Rijkswgchtdien- aanwezighcid van de burgerlijke en kerkelijke sten. In Beveren betrok men overheden, onder wie het vol tallige schepencollege. De distriktskommandant illu- twee jaar geleden een kompleks, in Stekene en Tcm- al aan een nieuw- streerde de inleveringen met bouw toe en te Sint-Niklaas, cijfers. De personeelskosten Sint Gillis en Kieldrecht voert van de rijkswacht bedragen men vcrbcteringswerken uit zo'n 85%, verklaarde Van der De jaarlijkse toespraak van de Stock, en door besnoeiingen Rijkswachtkommandant dit jaar zeer toegespil geldbesparingen personeelstekort. Vorig I was dit ook een voornaaJ derweip, maar daarnaastï de Rijkswachtkommanda 1983 ook over preventie pagnes. Dit jaar hoordeJf aanwezigen op het leest f over preventieve akties. 1 Het feest van de Rijkswi huldigt eigenlijk de heldhafll beid van een rijkswachten loton tijdens de eerste w oorlog. Onder leiding van een kaph Frémault vochten 40 ri wachters tegen een Duitse gerovermacht. Door zijn i zet slaagde Frémault met manschappen erin om i voor het Belgisch leger lew noodzakelijke spoorlijn tei waren. Maar Kapitein-Kommand Van der Stock meende dail feest elke rijkswachter een viel tijdens het oorlogsgei of tijdens de uitvoering zijn dagelijkse plicht op wegen en tegen de misdaad Tot slot van de plechtig!* bijgewoond door politieke kerkelijke verantwoorde^ reikte Generaal Majoor Vos, inspekteur van de n wacht en oud-distriktsa| mandant van de Wase Ra wacht van 1961 tot 1965 ea kens uil aan undcrscb^ rijkswachters. Op het feest van de rijkswacht verleden vrijdag werd de kwantiteit aan manschappen problematiek waarmede de rijkswacht momenteel (nog) en middelen ontbreekt moeten gekonfronteerd wordt uit de doeken gedaan door dis- we het halen door de kwaliteit trikstkommandant, kapitein Millecam. De politiek van het )^?n ons werk, zegt de kapitein, open vizier moet worden opgegeven wegens het te beperkt °P|!male '?fet stoelend op ge- - j K motiveerd idealisme is dan ook aantal peraoiiMlsleden gekoppeld aan de beperkingen van must Sl„ qua uitwassen- als gangsterisme, non om de taak tot een goed terrorisme en destabilisering einde te kunnen brengen, van onze instellingen. Waar de LH de middelen. Wat impliceert dat wegens de omvangrijkheid van de taken prioriteiten moeten worden gesteld. Voorrang zal alleszins verleend worden aan de be strijding van het rijden onder invloed van alkohol en aan de beteugeling-van de overdreven snelheid bij het rijden. De festiviteit, die tegelijkertijd in de zowat 50 distrikten van het grondgebied plaatsheeft begon met een eucharistievie ring in de Sint-Jozefskerk waar de Last Post werd geblazen en pastoor Vanhenden opriep tot een terugkeer van de valorisa tie van aloude humane en kris- telijke waarden die een dam kunnen opwerpen tegen aller lei mogelijke rampen. Bij de toegang tot de rijks wachtkazerne in de Dender- straat werd traditioneel hulde gebracht aan adjudant Bou- ckenaere, een lid van weer- standsgroep Rita, die verra den, te Oostakker door de be zetter werd gefusilleerd. Tijdens de receptie sprak kapi tein Millecam in aanwezigheid van ministers Ludovic Moyer- soen en Waltniel en van talrij ke prominenten uit de militai re, gerechtelijke en bestuurlij ke kringen een evocueerde de moed en zelfopoffering van een aantal gendarmes die in de pan werden gehakt in de slag bij Edemolen. Moed en zelf opoffering die nu ook wacht meester Fonck tentoonspreidc toen hij een zelfmoord wist te verijdelen waarbij hij echter zelf gekwetst werd. Kolonel Van Damme van de territoria le groep» Gent speldde deze moedige dan ook het hem door de minister van Binnenlandse Zaken toegekend ereteken op de borst als voorbeeld voor officieren en manschappen bij de rijkswacht. Rijkswacht die worstelt tegen alle mogelijke Schepen Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening reageert op persartikels waarbij gesteld werd dat de heer A. Bogaert uit goed ingelichte bron zou vernomen hebben dat «de staat» bereid zou z)jn op de huidige parkeerplaats van de Pontstraat te Aalst een administratief gebouw op te richten. We laten de schepen hierbjj zelf aan het woord. «Ik veronderstel dat met «deze Ordening, en door Schepen A. goed ingelichte bron» het pers- Doorns, Schepen van Huisves- bericht dd. 07.06.1984 van het ting. Leefmilieu en Grondbe- College van Burgemeester en leid. Schepenen wordt bedoeld. In Een eerste dossier dat aan de dit communiqué werd uitvoe- orde kwam was dat van de rig toelichting verstrekt over nieuwe rijkswachtkazerne in dc bespreking die op initiatief de Denderstraat De werken van het College van Burge- voor die nieuwbouw zullen in meester en Schepenen plaats twee grote fasen worden uitge- had tussen het Stadsbestuur én voerd. Ir. Ceusters, Hoofdingenieur- In de eerste fase A zullen de Direkteur, van de Regie der gebouwen Penne worden ge- Gebouwen, en waarbij onder- sloopt, zullen nieuwe garages meer werd gehandeld over de en bijgebouwen worden opge- oprichting van een financic- richt en zal langs het Van centrum in de Pontstraat: alle Geemstraatje een voorlopige details over voornoemd ont werp zijn in deze persnota te rug te vinden. Schijnbaar blijkt men zich de ze informatie toen van de naald» niet n herinneren. Vorige week had een bespre king plaats met ir. J. Ceusters, Sint-Niklaas. Kapitein-kommandant Van der Stock zette de toestand uiteen. (Iv) afsluiting worden geplaatst De eerste fase B bestaat uit het slopen van de vroegere garages en aangekochte woningen, het heet oprichten van de nieuwbouw met de kantoren, terwijl het nieuwe Van Geemstraatje wordt aangelegd. Het Geem straatje wordt behouden. In Hoofdingenieur-dirckteur van een eerste fase C wordt het de Regie der Gebouwen Oost- Van Geemstraatje verlegd en Vlaanderen. De Regie der Ge- wordt de infrastruktuur van bouwen is de regie die alle het binnenplein aangelegd, bouwwerken van en voor de In fase twee tenslotte zullen de Staat uitvoert. bestaande kantoren worden Het stadsbestuur werd op die gesloopt en zullen acht appar- bespreking vertegenwoordigd tementen met garages worden Aalst. Er werden bloemen neergelegd aan de gedenkplaat Schepen A. De Maght- opgericht. van adjudant Bouckenaere. (a) Aelbrecht, Schepen van Open- De plannen voor de bouwaan- bare Werken en Ruimtelijke vraag zijn in opmaak. De uit voering van de le fase wordt voorzien voor 1985. Er wordt ook een eventuele uitbreiding tot aan het bestaande Van Geemstraatje voorzien, zo ontstaat er een volledig afge rond terreingeheel. Het tweede dossier dat aan bod kwam was het dossier van de nieuwbouw die op het hui dige parkeerterrein van dc Pontstraat zal worden opge richt. De huisvesting van het Minis terie van Financiën is momen teel verspreid over de Graan markt, dc Vlaanderenstraat, het Keizerlijk Plein en de Parklaan. Het Ministerie dringt aan op een nieuwbouw, zodat alle diensten zouden kunnen gecentraliseerd worden. Het gebouw in de Vlaanderen straat zal wellicht behouden blijven voor de huisvesting van dc diensten van de directe be lastingen of voor het arrondis- sementskommissariaat Voor de Posterijen op de Werf stellen zich geen problemen. Voor de toekomst wordt hier wel aan uitbreiding gedacht. Het Ministerie van Landbouw, het arrondissementskommissa- riaat en het PMS-centrum zijn momentcel gehuisvest in ge huurde gebouwen. Ingeval van een nieuwbouw in de Pont straat zouden die diensten ook in het administratief centrum ondergebracht worden in de lokalen waar nu het Ministerie van Financiën is gehuisvest. De plannen voor de nieuw bouw voorzien dat het gabarict van de bebouwing in de straat wordt gevolgd: gelijkvloers met twee verdiepingen en een hellend dak. Ondergronds wordt een garage voor het per soneel en een archief voorzien. Onder het dak is eveneens kantoorruimte gepland. De ingang zou zich situeren op de hoek van de Pontstraat en de B. De Dekenstraat. Er wordt een bouwdiepte voor zien van 13 m. De bruto- bcbouwde oppervlakte wordt geraamd op 4.000 m2, wat overeenstemt met 80 parkeer plaatsen voor dat complex. Achter het gebouw zou een groenstrook van 2 m worden voorzien. Het resterend ge deelte van het terrein zou aan de stad kunnen verhuurd wor den en verder als openbaar parkeerterrein kunnen geëx ploiteerd worden. De touw werken zouden in de begroting 1986 of ten laatste in de begro ting 1987 worden voorzien. Hijkswachtbeveihebber Sack te Dendermonde «Het aantal opdrachten dat de rijkswacht te vervullen krijgt, stijgt bestendig. Bovendien worden ze delikater en gevaarlijker. De laatste tijd stellen we een verhoogde onverdraag zaamheid vast, alsook het feit dat de doorsnee burger zich vlugger tot de officiële instantie wendt teneinde zijn probleem op te lossen. Slagen en verwondingen zijn schering en inslag voornamelijk onder de jeugd. De feiten van vandalisme nemen onrustwekkende vormen aan. Geweldskriminaliteit en eigen- domsdelikten stijgen jaar op jaar». wordt, deels door een groeicn- Eén en ander zegde bevelheb- wacht. de nonchalanse van de be- ber Sack op het stadhuis te «Op het vlak van het verkeer stuurder voor de wegkode en Dendermonde, ter gelegen- stellen we vast dat de proble- deels door ccn grotere densi- Jieid van het feest van dc rijks- matick terzake elk jaar groter teit op dc wegen. Niettegen staande een selektie op het vlak van de interventics en aksentverschuivingcn op het vlak van de ambtshalve vast stellingen, derwijze dat meer tijd kon vrijkomen voor de behandeling van de kriminali teit sensu stricto, stel ik toch vast dat over een tijdspanne van twee jaar het aantal ini- tiëele vaststellingen met 25 procent gestegen is. Een ver hoogde aktivitcit op het ge rechtelijk vlak, heeft automa tisch een grotere belasting voor gevolg op het gebied van voorleiding en overbrenging van gedetineerden. Langs de andere kant wordt de Rijks wacht zwaar getroffen door opéénvolgende besparings maatregelen. Die laten zich niet alleen op het vlak van het personeel gevoelen, maar ook op het logistiek vlak. Naast een benzinekontingentering rijzen er dit jaar tevens proble men met het voertuigenpark en de transmissicmiddclen. Voor ccn nationaal politie korps zijn deze twee aspekten, mobiliteit en transmissie, ech ter van primordiaal belang. De kruciale vraag die men zich hier kan stellen is hoever men met deze besparingen kan gaan zonder de elementaire bescherming van de demokra- tie en haar instellingen in ge vaar te brengen. Samengevat komt het er op neer dat dc Rijkswacht, met minder mensen en schaarsere middelen, steeds meer zal moeten doen. Eén en ander heeft er ook toe geleid dat het kommando van de Rijkswacht een reeks van ingrijpende ver anderingen heeft moeten door drukken. Gebaseerd op de ons ter be schikking gestelde middelen dient er naar gestreefd te wor den, dat deze zo doeltreffend mogelijk worden aangewend. Het is positief dat dc opent» parkeergelegenheid op het KT rein Pontstraat wordt behet den. De huidige parkeerpUa (400 wagens) is immers werkdagen volzet en heeft tijdens de weekends een hr grote aantrekkingskracht. In funktie van dc nieuwboï kan overwogen worden om a Voldersstraat af te schafte zodat kan aangebouwd wordt tegen dc bestaande wachlK vel. Een doorgang voor fk sers en voetgangers zou ka nen behouden blijven, stadsbestuur zal die optie.! samenspraak met Stcdebom bij de opmaak van de pbj bestuderen Tenslotte kwam ook nogM gebruik van dc parkeerrüiH van het Administratief Cal trum aan bod. Ir. Ceusters ff zijn principieel akkoord 4 het parkeerterrein tijdens dl weekends voor het publieks* worden opengesteld. Het parkeerterrein links, pt lend aan het parkcerterre van het stadhuis, en achterin gebouwencomplex, zou dan voor kunnen gebruikt worda Eens de werken op het binno plein beëindigd, kan ook d parkeerplaats door het pubW worden benut. Het stadsbe stuur zal daar een officiële M vraag voor indienen Hat p* keerterrein van de Gerechte! ke Politie blijft afgesloten.» Dit houdt bovendien in date reeks organisatorische maa'J gelen noodzakelijk zijn, en een evaluatie van dc opdr* ten dient gemaakt tc won) teneinde in overleg met dc* antwoordelijkc administrï ve en gerechtelijke overhek realiteitsgerichtc prioriteit vast te leggen. Een ingrijp*! wijziging in het verkccrS leid, is daarbij noodzakd alsook het aanpassen van struktuur van dc Rijkswacht aldus de Dendermondse rij' wachtbevelhebber, tot bcslif E.DJ 4 - 2.11.1984 - De Voorpost

De Voorpost | 1984 | | pagina 4