m jp with People te Aalst Aalst voor de Derde Wereld Groot afscheidsbal van Luc I, prins van Oost-Vlaanderen Stelt u een bed ter beschikking van Up with People? Eerste informaticabeurs Kosi Aalst Lust om bij Aalsterse Gilles te komen? Ajuinboer Bert Verbestel: trofeehouder orde der Ajuinprinsen Aalsters weekend Tak Aalst met fakkelloop De Voorpost-2.11.1984 -7 lp dinsdag 20 november te 20 u. kan u in de Okapi-zaal i with People in concert» meemaken. Een unieke eurtenis. P With People ontstond vijftien jaar geleden uit de üiuiging dat jonge mensen van de hele wereld hun eén en hoop voor de toekomst konden uitdrukken door dek en dans. land en meer dan 10.000 gezin nen hebben onderdak gegeven aan leden van de verschillende groepen. Sinds 1969 hebben 187 Belgische studenten deel genomen aan het programma en is België door deze jonge ren over de hele wereld ver tegenwoordigd. Een paar hoogtepunten van de afgelopen jaren, zijn de optre dens tijdens de bekende «Ok toberfeesten» in Wieze met 5000 tot 6000 mensen per avond, shows voor de hele pro vincie Limburg in Alken waar België tien maal bezocht. Tij dens deze bezoeken zijn 312 live voorstellingen gegeven en ongeveer 700 kortere optre dens in 48 steden voor een publiek van één miljoen men sen. Veel van deze voorstellin gen werden gebruikt door plaatselijke sponsors en orga nisaties om geld te verzamelen voor bepaalde projekten, van kinderziekenhuizen tot tehui zen voor gehandicapten. De show is overal entousiast ont vangen, zowel in het Vlaamse als het Franse deel van het pist. Up With People in een eigentijdse medley met b en stap dance. iet geeft studenten een unie- fc leerrijke ervaring en streeft t wederzijds begrip en pekt. lag nemen meer dan 500- :nten van alle achtergron- en van meer dan 20 landen j aan de internationale, ikale produktie. Optre- vinden plaats in beroem- jkoncertzalen, op marktplei- cn in gymnastiekzalen. De iten wonen bij plaatselij- gezinnen en ervaren veel billende levenswijzen. Ze :ken ziekenhuizen en ver- itehuizen, ontmoeten hooggeplaatste :n, soms staatshoofden, ijl ze leven in deze grote idenheid van kuituren, denkwijzen, leren ze inwerken en krijgen een icodige kennis van de weield vin zichzelf. *^Iet is een ranng die hun drèng en ken- nalaat om op een positieve lier bijdragen te .leveren ihun stad en gemeenschap, xr dan 8000 studenten van landen hebben al deelgeno- ed aan het programma. De was te zien op zes konti- tten in meer dan 6000 ste in 47 landen. Dit jaar len de vijf internationale xpen met 125 studenten op- tden voor meer dan twee I boen mensen, en miljoenen fop televisie. De Up with People-Show De twee uur lange, professio nele, muzikale produktie brengt het publiek hoogstaan de energie, ontspanning door speciaal geschreven originele muziek, medleys van nieuwe en oudere hits en internationa le liedjes en dansen van landen waar Up With People geweest is. Er is opgetreden in beroemde plaatsen zoals The Royal Al- bert Hall (London), Carnegie Hall (New York), The Kenne dy Center (Washington, D.C.), tijdens de Olympische Spelen (München), het Mu ziekconservatorium (Peking), en met het Nationaal Orkest van België (Brussel). Eén van de groepen heeft on langs opgetreden voor Paus Jo- hanncs Paulus II op het Sint- Pieter Plein. Hij begroette de groep en zei: «Veel dank voor jullie tijd en talent opdat ande ren ook de vreugde en vriend schap van de mensheid mogen ervaren». Miljoenen mensen hebben Up With People op TV gezien, o a. tijdens de Amerikaanse Voetbalkampioenschappen, en in landen zoals Mexiko, Duitsland en Nederland. Up with People in België Sinds het eerste bezoek in 1969, heeft Up With People tijdens één weekend meer dan 15.000 mensen de voorstellin gen zagen. In 1979 was er een speciale voorstelling in Vorst- Nationaal voor 6000 studen ten, een show die werd bijge woond door Hare Majesteit Koningin Fabiola. In november 1980 werd Up With People uitgenodigd om op te treden samen met het Nationaal Orkest van België ter gelegenheid van de 150ste verjaardag in ons land. De pre mière had plaats in het Paleis voor Schone Kunsten in Brus sel. De vijf optredens stonden allen onder leiding van Geor ges Octors, dirigent van het Nationaal Orkest, en werden in alle delen van ons land met staande ovaties ontvangen. Up with People in Vlaanderen Lokeren, 15 november 1984 in de Sporthal te 20 u. Aalst, 20 november 1984 in de Okapie Zaal te 20 u. Up with People te Aalst Honderd performers in con cert brengen u een familiale gloednieuwe show op dinsdag 20 november te 20 u. Voor kaarten aan 350 fr. kan u terecht in boekhandels «Het Volk», Korte Zoutstraat 10, Simal, Pontstraat 4, Story, Keppestraat 8 te Erembode- gem, Van Cauter, Molenstraat 15 te Moorsel en in «De Krui dentuin», Molenstraat 65. LH De Sint-Annazaal was zaterdag weer eens omgetoverd tot een karnavaltempel. Het afscheidsbal van Luc I, prins van Oost-Vlaanderen, werd een sukses zonder weerga. Aalst. Stadsgenote Miche Blancquaert-Nolens die twee jaar geleden op tournee way met Up With People, (a) Up with People zoekt momenteel bedden voor zowat ÏOO deelnemers, meisjes en jongens tussen 18 en 25 jaar. Afgestudeerden van de humaniora uit 32 sta ten van Amerika en 20 andere landen. Een promotieteam met Tomm Michael (Houston, Texas), Michael Falcon (Detroit, Michigan) en Sofie Sjölin uit Zweden is momenteel reeds enkele dagen geïnstalleerd in de CM-Polykliniek aan het Keizer lijk Plein te Aalst (053-78.47.66). De groep komt aan te Aalst op zondag 18 november in de late namiddag, treedt op in de Okapi-zaal op dinsdag 20 november te 20 u en reist verder op woensdag. Voor een gastgezin is het beschikken over een telefoon en een vervoermiddel wel aangeraden. Gastgezinnen krijgen gratis inkomkaarten voor de Bhow en doen heel wat mensenkennis en kontakten op bij deze internationale groep. UPW verwacht heel wat gegadigden om één of meer meisjes of jongens onderdak te verlenen. Meegaan met zijn tijd, meegaan met de vooruitgang. Tot 4 november organizeert de Kulturele Werkgroep Kosi in 't Apostelken een eerste informaticabeurs. Deze beurs is een primeur voor de Aalsterse regio. Tal van firma's verlenen er hun gewaardeerde medewerking aan. Hermes 66 en Hermes 30 vi deo) en Tandy Aalst (met Co- lor Computer model 4, Color Computer Model 4 draagbaar. Model 2000 en Model 100). Verder is er ook de medewer king van de computer hobby club van Aalst die liefst 150 leden telt en dus tot de belang rijkste clubs mag worden gere kend. Zij verzorgen het hob by-gedeelte van de beurs. Voor deze beurs is een ge- spcializeerde maling gebeurd naar circa 700 kleine en mid delgrote ondernemingen uit het arrondissement Aalst en het arrondissement Dender- monde. De toegang tot de beurs is volledig gratis en in iedere stand is er bekwaam personeel aanwezig om op alle mogelijke vragen een deskundig ant woord te geven. U kan op de beurs nog terecht op vrijdag 2 november en zaterdag 3 no vember van 10 tot 20 uur en op zondag 4 november van 10 tot 13 uur en van 15 tot 20 uur. Mis vooral deze unieke kans niet om kennis te maken met de informatica, een begrip dat de komende jaren onze samen leving meer en meer zal be- in vloeden. Het lag in de bedoeling van Kosi, kuituur, ontspanning, sport en inspraak, de meeste Aalsterse firma's op het vlak van de informatica bijeen te brengen op een tentoonstel ling, waar zij met hun laatste nieuwigheden konden uitpak ken zodanig dat de bezoekers een ruim overzicht krijgen in verband met informatica. Volgende firma's verlenen hun medewerking: CDC Aalst (met systeem BBC model B. Electron en Econet Netwerk), Coppens-Olivetti (met compu ter M 10, M 20 en M 24 en tekstverwerker ETV 300 en ET 351), Danmark Computer Systems (met Altos. Apricot en Commodore), Datatext MCC (met IBM PC, IBM PC AT, Macintosh en Wang PC of Apple Lisa), De Waele Data (met Sanyo PC, Memotech, Sinclair Spectrum, Sinclair QL en Oric Atmos), Dolmen Per sonal Computing (met IBM Dolmen XT een speciale aan bieding IBM en Hewlett Pac kard HP 150), F.E.M. Aalst (met Apple IIE, IIC, Macin tosh, ITT model Xtra en Com puter Automation model Om- nix), Hermes Precisa Brussel Tekstverwerking (met Top- Tronic Hermes type 51 video. We zagen karnavaldelegaties uit Seraing,Vilvoorde, Brus sel, Dentergem, Lede en noem maar op. Ook het schepencol lege van de stad Aalst stuurde een afvaardiging bestaande uit de schepenen Vinck en Bourlon. De orde van de Ajuinprinsen mocht terecht fier zijn op de puike organizatie en Luc I zal zeker een mooie stuiver heb ben overgehouden aan dit bal. Maar Luc Peirlinck stopt, er lang niet mee. Hij heeft de kamavalsmaak te pakken en dingt nu meer naar de titel van Prins van België. Mocht hij deze titel in de wacht slepen, dan zou hij de eerste Aalsterse prins zijn die daar in slaagt. Voorzitter Herman Smet, zelf Ajuinprins in 1982, onder streepte dat de Ajuinprinsen en hun komitee zeker buiten de grenzen van de stad naam en faam hebben gekregen. Of hoe een klein duimpje kan uit groeien tot een reus. Tijdens het afscheidsbal wer den ook de trofees van de Ajuinprinsen 1984 uitgereikt. De onderscheidingen zijn be doeld om karnavalisten die zich zeer in het algemeen maar meer in het biezonder tijdens de Aalsterse Vastenavond in zetten, te loven. De trofee van de stad Aalst werd toegekend aan Albert Verbestel, Ajuin- boer van Aalst. Hij was zo opgetogen en blij dat hij in al zijn vreugde het podium kuste. De trofee voor buiten-Aalst werd geschonken aan de Orde van de Meibruid uit Denter gem en aan het karnavalkomi- tee van Vilvoorde. Wie we op het dansfeest ook zagen was het ballet Troncon. Zij zorgden voor een onverval ste French Cancan. Al bij al werd het een karnavalavond, Aalst waardig en hebben de leden van de Orde van de Ajuinprinsen bij gedragen tot een promotie van onze vastenavondviering. HJM Aalst. Steakfestijn bij de Zieke Zjieratten. (a, Aalst. Travestieshow die volle zalen lokte, (a) Voor het welslagen van de 11.11.11-aktie had verleden vrijdag een groots opgevatte sensibiliseringsaktie van de bevolking plaats te Aalst met een doorlopende tentoonstelling in de Belfortzaal, een bezoek van de katholieke priester, projektleider in Negombo, Sri Lanka, Father Sarath aan diverse middelbare scholen, een optreden in de vooravond door Alkuone en Vredon op de Grote Markt en een toespraak in de trouwzaal van het stadhuis door Father Saraht waarna optredens van Derde Wereldgroepen, o.m. de 5- koppige Marokkaanse formatie «El Kholoud» met Berbermuziek. De karnavalgroep «Aalsterse Gilles» werven graag voor de komende kavalkade nieuwe «appelsiendragers» aan. Jongens of meisjes dienen 12 jaar oud te zijn. Hun taak bestaat er in de gilles van appelsienen te bevoorraden tijdens de manifestaties. Zij dienen tevens hun medewer king te verlenen tijdens de 2 tot 3 optochten in de loop van het jaar. Tevens wensen zij hun muzikantenkorps uit te breiden, waarbij voorkeur wordt gegeven aan trompetters. Muzikanten of appelsienendragers dienen noch lidgeld, noch andere onkosten te dragen. Zij leggen tevens een «wervingsreserve» aan van kandi daat gilles, met andere woorden deze leden die de grote struisverenhoeden dragen. Kandidaat appelsienendrager, muzikant of gille, wordt gevraagd kontakt op te nemen met: De Aalsterse Gilles, De Bruyn Rony, Parklaan 141 bus 2 te 9300 Aalst, tel. 77.52.11 tussen 19 en 20 u tijdens de weekdagen. LH Aktie Geijverd wordt voor verbete ring van de leeftoestanden in de Derde Wereld. Onderont wikkeling is geen natuurramp en evenmin gewoon pech. On derontwikkeling is mensen werk waarbij machtlozen wor den uitgebuit door machtigen. Daartoe wil Aalst een valabele steen bijdragen via konkrete realisaties. Aalst steunt inder daad drie projekten: Rwanda waar promotie wordt gevoerd voor aangepaste technologie, Negombo op het vroegere Ceylon waar geijverd wordt voor de ontwikkeling van vis sersfamilies en Haiti waar een Erembodegemsc is ingescha keld in de vorming van tuber- kuloseanimatorcn Omslagen worden uitgereikt door vrijwilligers in elk huis van groot-Aalst en gehoopt wordt dat er geen rinkelende inhoud in verzeilt doch dat men erin deponeert wat men anders aan een film of een uitstapje zou spenderen. Op 9, 10 en 11 november wor den de omslagen dan opge haald en de hele aktie wordt afgerond op zondag 11 novem ber te 19 u. Gehoopt wordt dat het bedrag van vorig jaar (648.810 fr) wordt overtroffen. Op 11 no vember zelf kan u op de Hout markt nog terecht op de jaar markt voor originele kaarten 50 fr. Schepen Gilbert Bourlon Schepen voor Ontwikke lingssamenwerking Gilbert Bourlon ontving in bijzijn van deken De Smet en schepenen en raadsleden Father Sarath en Silos Rabaisi waarbij hij stelde dat ontwikkelingssamenwer king zich niet kan beperken tot een gift op 11 november doch dat het een permanente be zorgdheid moest zijn. Hij dankte beide projektleiders die zich inzetten voor hun me demensen en hoopt dat hun projekten verder in gunstige zin blijven evolueren waarbij de schepen zich voortreffelijk bedient van de taal van Sha kespeare. Eerste realisatie van de uit het 11.11.11-komitee gegroeide stuurgroep voor de Derde We reld is de brochure die huis aan huis wordt verspreid met om slag die zal worden afgehaald en tweede realisatie is de sensi bilisering op deze Derde We relddag. Namens de stuurgroep stelt verantwoordelijke Scnollaert dat naast het inzamelen van, geld aandacht wordt verleend aan verspreiden van informatie naar de bevolking toe en aan politieke aktie zonder evenwel in partijpolitiek te vervallen. Politieke aktie die zich vertaalt in een protest tegen de ver slechtering van de toestand, de honger en de repressie waarbij de mensenrechten met de voe ten worden getreden. In Zaire ligt de oorzaak hiervan bij het Mobutu-regime dat handelt naar eigen goeddunken. Ge hoopt wordt dat de Belgische regering haar invloed zal aan wenden ten goede van de ge wone Zairees. Men moet in derdaad niet de macht, maar wél de mensen respekteren. Iets waartoe men de straat op wil op zaterdag 3 november van 11 tot 12 u. LH Vorige zaterdag kreeg Bert Verbestel de trofee van de Ajuinprins overhandigd. Een erkenning voor 3 jaar inzet voor het karnaval in de stad Aalst. Men noemt Bert niet voor niets de burgemeester van de rechteroever. Met zjjn 68 jaar is h(j wellicht een van de oudste aktieve karnavalis ten van de stad. Deze gelegenheid konden we ook niet laten voorbijgaan en daarom stormden we op Bert af met pen en papier. Dit weekend Op zaterdag 3 en zondag 4 november heeft in café Vrolijk België in de Watertorenstraat I te Aalst heeft hel derde superbanket plaats van de Toerenbijoekes. Dat aan krisisprijzen. AKV Pertotal AKV Pertotal werkt druk aan de voorbereiding van een fonoplaatje voor karnaval en is op *<xk nuar sponsors. Op de keerzijde van de hoes wordt voor de prijs van 5.000 fr. uw naam afgedruktHet plaatje verschijnt op 1.000 eksemplaren. Voor meer informatie kan men terecht bij AKV Pertotal. Diepestraat 28 te Aalst 053177.62.89 Fleis Op II november vanaf 9 uur nodigt Flets iedereen uil op een tombola en volksspelen in café Bristol, Grote Markt te Aalst. De Krlkkers 0e nieuwe karnavalgroep de Krikkers geeft op zaterdag 17 november een bakschieting én Pitjesbuk nuar 100 panklare kippen in café 't Hoeksken; V. De Suedeleerslraat te Aalst. Karnavalagenda Op I december om 20 uur: derde onvergetelijk Klcosj-avond met de verkiezing van Miss Kleosj, Op 21 december: v redes fuif in café Bristol, Grote Markt van AKV Fleis. Op 29 december in de Sint-Annazaal Matoltenbal AJOIN Wanneer het allemaal begon In 1946, dc eerste karnaval na de oorlog, ben ik opgestapt met de Bicsjckes. Voordien was Bert lid van de «Erkente lijkheid», waarvan onder meer ook Gustaaf De Strobbeleir en Pierre Dc Winter lid waren. Een van de mooiste herinne ringen heeft Bert aan 1978 toen in Brussel Manneke Pis" zijn kostuum kreeg aangebo den. Een andere toffe herinne ring was in 1979 toen een Leu vense bierfirma hem op de bierviltjes plaatste. Meer dan eens werd gezegd dat Bert wat verdiende achter zijn ajuintjes. Maar hij zelf ontkent dat met klem. «Al dc inkomsten van de ajuintjes gaan naar de gehandicapten uit de streek en ook wordt een deel afgedragen van dc Hoge Vesten Kcircmis» De ajuintjes kosten ook geld, dat geeft Bert volmondig toe. «In mijn atelier sorteer ik met nauwgezetheid dc ajuintjes die geen enkele onvolkomendheid mogen vertonen. Anders zijn ze ongeschikt om te vergulden. Dan een rood-wit lintje errond zijn er klaar voor de verkoop. In Aalst is Bert een zeer graag geziene figuur. Toch is hij niet vrij van kritiek. «Hoge bomen vangen altijd veel wind, zegt Bert». Van de stad kreeg ik een grote erkenning. Ik werd ereburger. Vanavond valt mij nu de trofee van de Ajuinprin sen te beurt. Als dat geen bewijs is van vriendschap, dan weet ik het echt niet meer». Karnaval? Bert vindt dat karnaval elk jaar beter wordt. De Aalsterse jeugd krijgt het karnaval mee met dc moedermelk. Bert vindt dat wat er in Aalst tij dens dc famcuse vastelavond gebeurt, nergens anders kan gerealiseerd worden. Aalst. Burgemeester Uyttersprot en schepen Bourlon overhandigden een herinnerings- plakket aan een ontwikkelingshelper, (a) Bij monde van Dries Muylaert stelt TAK, Taal-Aktie-Komi- tee, dat onlangs met veel luis ter dc bevrijding werd gevierd. Nochtans valt er helemaal niets te vieren. De voorbije 40 jaar vormen immers de meest schandelijke bladzijde van de Belgische geschiedenis: 40 jaar feest van de haat. Een land dat straks de paus ontvangt weigert nog steeds als enige in Europa één van de meest elementaire kristelij- ka principes: verzoening. 40 jaar geleden werden Meester Dc Vos, een eenvou dig onderwijzer en Dom Mo dest Van Asschc, een abt, die ook voor de eenvoudige Vla ming steeds in de bres stond, het slachtoffer van de vreselij ke repressie. Doin Modest, na wekenlange foltering in een staatsgevange nis overleden en De Vos. afge maakt met een nekschot in Haaltcrt. F.ens te meer eist TAK en met ons reeds meer dan 2.6(H) Vlaamse priesters, eerherstel voor alle onschuldige Vlamin gen die door de repressie ge troffen werden en worden. Op 11 november zal daarom voor de. 3e maal een fakkel loop gehouden worden. Programma: 19.30 u: Erembodegcm. Dom Modest Van Asschelaan (kerk): wijding van de fakkels door E.H. De Cubber. 20.15 u: Aankomst aan het Vredesmonument te Aalst, neerleggen van een amnestie- kruis, toespraak door Oswald Van Ooteghem. Een tweevoudige politieke moord in Aalst mag nooit ver geten worden, al was het maar als waarschuwing voor de toe komst, voor onze toekomst. Tot daar de mededeling van TAK. I.H

De Voorpost | 1984 | | pagina 7