smoeie rekkers Exit Karei Uyttersprot, intro Leo Callaert Begroting 1984 gewijzigd te Lebbeke Halfoogst (slot) Zwembad en atletiekpiste Lebbeekse sportkompleks in de belangstelling Jaarprogramma Davidsfonds Oudegem-Mespelare 12 - 9.11.1984 - De Voorpost Wissel bij de Lebbeekse VU-raadsleden De Lebbeekse raad zal er in de toekomst anders uitzien. Eén der beide Kareis die totnogtoe Lietbeka mee hielpen besturen, geeft immers ontslag. In tegenstelling tot be paalde politieke spekulaties, die al geruime tijd in en om het gemeentehuis de kop opsteken, is het niet financiesche- pen Karei De Gucht die er de brui aangeeft, maar wel VU- raadslid Karei llyttersprot. Op' 1 november j.l. is laatstge- monde en vermits hij de poli- noemde in dienst getreden als tieke neutraliteit van deze vzw direkteur van de Kamer voor niet wenst aan te tasten, doet Koophandel en Nijverheid van hij afstand van het politieke het arrondissement Dender- mandaat dat hij sinds de jong- Achiel Vermeiren vertelt.. Vóór de hemel stapten de zangers van het oksaal, voorafgegaan door de kleine zangers en de misdienaars. De hemel en de flambeeuwen errond werden gedragen door leden van de kerkraad. Erachter stapten, in geklede jas en sommigen met sjerp, de notabelen. Net voor het Allerheilig ste liepen een paar maagdekens in kleurige satijnen kleed jes; maagdekens die papieren snippers strooiden, iets waar igen voordien urenlang was aan gewerkt. Langs de processieweg zag men overal tafels staan, bedekt met witte -ammelaukes-. De dragers zetten dan, wanneer de processie halt hield, hel beeld op een tafel, die de mensen haastig aanbrachten. Kwestie van even de last van de schouders kwijt te zijn. In ieder huis stond één of meerdere vensters geopend, waarin een O. L. Vrouwbeeld of H. Hartbeeld prijkte, om ringd met bloemen en telkens twee «boegies», die werden aangestoken wanneer het H.Sakrament in aantocht was. Dat aansteken, dat vaak zenuwachtig moest worden ge daan, omdat de wind de devotie dwarsboomde. De straten zelf waren bestrooid met wit zand en de week voor de processie deed *Zjang, de zandmandubbele zaken. Wanneer het eind van de processie aan *'n oek van Tireeês en D'ont- kwam, dan was het begin zeker al in de Kerkstraat. Dal begin kon zo maar niet doorlopen en moest dus tijdig verwittigd worden, wanneer er halt moesï worden gehouden en ook wanneer er weer mocht doorgegaan worden. De man die daar jarenlang - en ik heb nooit iemand anders gekend- voor zorgde, was Honoré De Decker. Hij speelde estafette te paard. Hij deed het altijd zo gewetensvol en met een plichtsbetrachting die bij iedereen respekt afdwong. Zijn paard, een mooie zwarte draver, blonk altijd als een spiegel. Opgetuigd als het was tot en met. Hijzelf, in pit en sjapo-bus», vervolmaakte de harmonie. Wanneer hei laatste deel van de processie, bijvoorbeeld aan »'t keirrekof» was gearriveerd, om daar de zegen te geven, dan stond -Honnoréken», aan de hoek van de Schoolstraat, vanop zijn paard aandachtig te kijken naar de vooruitgang van de ceremonie. Wanneer dan één of een paar muzikanten tijdens het zegenen het «Te Velde begonnen te blazen, was dat voor hem het teken om te vertrekken. Hij wendde vlug zijn paard, reed vierklauwens de Schoolstraat in tot aan Maria Putleman, dan het straatje van 'Rozeken va Zeelin, om zo in de Kerkstraat te komen. Wanneer de wachtende deelnemers, groot en klein, het paard hoorden komen aangelopen, zei iedereen tegen iedereen: Gaut uit de weg! Onnoréé komt er déél», ledereen ging uit de weg en liefst meer dan een paar stappen. Voor de nietsontziende ijver van Honoré was er immers maar één zaak die telde: de processie moest ordevol verlopen en er mochten geen gaten zijn. Die waren er meestal ook niet en als er een was, dan was dat zeker zijn schuld niet. Als kinderen vonden we dat *Onnoréken met zijn pèèd toch nogal zjestenmaakte. Achteraf ben ik dat anders gaan zien, en ben ik de inzet en de nauwgezetheid waarmee hij het deed, gaan waarderen. Als ik nu Honoreken zie met zijn stok, dan... zie ik hem op zijn paard in zijn zwart pak en zijn hoge hoed. En.als ik nu de processie zie, dan denk ik aan hem en dan moet ik bekennen: ~i Was tein toch andersJa, 't war toen anders. Maar zoals toen, kan het nu niet meer. We zouden de klok terug moeten draaien, afstand moeten doen van een heleboel dingen, maar dan een heleboel! Ik geloof niet dat we dat nog zouden kunnen of willen. Wanneer we na de'processie op 't dorp aankwamen en de richting van de school insloegen, hadden we een heerlijk gevoel. De dag. of beter de voormiddag, was voor ons een stukje hemel geweest. Heel even, een paar uren, waren we iemand anders geweest. Iemand die we niet altijd zouden willen zijn, want dan hadden we te braaf moeten wezen. Wanneer we in de school ons processiekleed over het hoofd haalden, deden we dat niet overhaast, maar traag en rustig met iets van een beetje wijding erin. We gooiden het zomaar niet neer op de bank, we spreidden hei tietjes open, alsof het iets waardevols was. We wisten ook dat we opgehouden waren Sinl-Antonius. Sint-Jozef of Sint-Vincentius te zijn. Het jaar nadien zouden we een ander kleed krijgen en iemand anders gaan uitbeelden. Pas wanneer we ons 25 centiemen - twaalf cengs-en-alf, zei moeder - in onze zak gewaar werden, gingen we weer de richting uil van een normale jongen. Niet helemaal, want zo'n bruuske overgang was niet mogelijk. Een zalig mo ment was het wanneer we ons muntstuk konden omwisse len, bij Lisaaken, tegen snoep of een pakske-kaat Langzaam genietend trokken we huiswaarts, zonder de minste haast. Vrij van alles wat over een kinderleven een schaduw kon leggen, of pijn kon doen. We liepen erbij in een ietwat onaardse stemming. Wanneer we thuiskwamen was de sfeer er ook anders dan gewoonlijk. Men behandelde ons - mij dan toch - als iemand die iets heel belangrijks had. Het enige wat moeder vroeg was 'of da ze in de Staussestraut ééle kraumen al aun 't buitezette waurren?-. Ik moest dan altijd even nadenken voor ik 'ja» kon zeggen. De biefstiksmaakte beter dan op andere zondagen. Alleen op zon- en fe stdagen aten we -biefstik». In de week waren hel sauciss' ensen, stoofvlees of een veirkeskrap van 't schof», nu .aar mijn mening, nogal veel vet aan. Wanneer ik nu bij de beenhouwer sta en ik zie de mensen hun neus ophalen voor watvet, - 't is altijd te vet - dan denk ik onwillekeurig aan mijn kinderjaren en 't vet dat ik moest eten. omdat het groot en sterk maakte De rest van alf-oigstwas ons om het eender. Ik heb zelfs geen speciale herinneringen meer aan die namiddagen en ook niets dal me bijzonder is bijgebleven. Ja.het was braderie in de Statiestraat en de winkeliers stonden builen, de meeste gekostumeerd in wit-groene kleding. Er was een gratis tombola met als eerste prijs een fiets, een varken werd ook wel eens als prijs gegeven. Ik geloof dat er ook patronaat was, maar alles werd beheerst door de voormiddag en de processie. Voor ons kinderen was het ook een dag die de eentonigheid van de vakantie brak. Voor sommigen de eentonigheid van -op straat lopen», voor anderen deze van thuis te moeten helpen-. Wanneer men iets van op afstand bekijkt, dan wordt het zoveel schoner, de schaduwkanten worden weggelicht en alleen het mooie, het tedere, blijft over. Bij het neerschrij ven van deze regels ben ik daar zeker niet aan ontsnapt Maar niemand kan hel me kwalijk nemen dai ik vandaag droomde van vroeger. Want toen... (mag ik Pieter Buckinx citeren?) reeds droomde deze knaap van de sneeuw en van het edelweiss en van de meeuwen in de morgenmist en die niet wist dat 't hart zich steeds vergist want moe van alle leut en moe van alle reis zoekt het vergeefs naar dit verloren paradijs. wordt omgesprongen. Onge loof vooral bij de vaststelling dat positieve initiatieven van de oppositie steevast door de meerderheid weggewuifd worden. ste gemeenteraadsverkiezin- neutraliteit van de betrokken Eerste opvolger in de schoot gen bekleedde. Karei Uytter- instelling niet in het gedrang te Van de VU was Pieter Verley- sprot zal in de raad opgevolgd brengen. Om die redenen heb zen Een delegatie van het worden door Leo Callaert. ik ontslag uit de gemeenteraad VU-bestuur toog op bezoek bij genomen. deze «ancien» uit de Lebbeek- Gemengde gevoelens se politieke keuken hij is Zowel nationaal als plaatse- Wanneer Karei Uyttersprot te- een der stichters van de VU- lijk, motiveerde Karei Uytter- rugblikt op zijn één jaar en afdeling te Lebbeke en beziel- sprot zijn beslissing tijdens een tien .maanden mandaat als de in 1964 de lijst «Volksbelan- vorige zondag belegde pers- raadslid, herkent hij zowel gen», toendertijd een lijst met konferentie, heeft de Volksu- prettige als minder prettige voor de insiders een duidelijk nie zich steeds afgezet tegen momenten. Ogenblikken ook, Vlaamsnationale stempel het politiseren van bepaalde dixit K. Uyttersprot, van onge- maar Pieter Verleyzen weiger- instellingen en diensten. Een loof over het niveau van de de de zetel hem aangeboden in politiek mandaat kumuleren Lebbeekse raadszittingen en de gemeenteraad, met een openbare funktie over de manier waarmee met Motieven die zijn beslissing hoort o.i. niet, kwestie van de het geld van de gemeenschap schraagden noemde hij zijn leeftijd Pieter Verleyzen is 63 de zorg voor zijn talrijk gezin en eveneens het gebrek aan motivatie om zich op zijn leeftijd nog honderd procent in ubb ke He, VU.bestuur m„ Lebbeke (v) te werken in de gevarieerde problematiek die tijdens de Met het doel de uitbatingskosten van het Lebbeekse sportkompleks, in het bijzonder dan deze van het zwem bad, te drukken, keurden de gemeenteraadsleden tijdens de jongste raadszitting het voorstel van sportschepen De Ridder goed om het zwembad uit te rusten met een systeem een soort folie dat de afkoeling van het badwater tijdens de uren dat er niet gezwommen wordt, zal beperken. raadszittingen aan bod komt. werd in de schoot van Liever dan zich slechts gedeel- OCMW trouwens begon: telijk met zijn mandaat te kun- met het uitschrijven van ol nen bemoeien, bood Pieter tes bij de aankoop van i Verleyzen de kans aan de voedingswaren, jeugd om zich klaar te maken Gezien de VU zich ook voor de toekomst. spreekt tegen het kumuk Meteen kreeg Leo Callaert, van bepaalde mandaten—I tweede opvolger, de kans in de Callaert is tegelijk VU-voa gemeenteraad te zetelen Kans ter. OCMW-raadslid die hij ook greep. Tijdens de meenteraadslid - to be eerstkomende gemeente- het VU-bestuur zich binnq raadszitting zal deze 42-jarige kortste tijd over deze t< onderwijzer aan het H. bezinnen en terzake een bt Maagdcollege te Lebbeke, dar sing nemen, ook de eed afleggen. Vermelden we ter volledigi Collega-in-spe Johan De Mol dat Anna De Cock (Den stelde de nieuwkomer voor: belle) Leo Callaert op de Leo Callaert is twintig jaar lid volgerslijst» volgt en dal van de Volksunie en momen- VU benadrukte dat zij zal teel voorzitter van de VU van beren konfliktsituaties tus Groot-Lebbeke. Sinds 1981 haar nieuwe raadslid en s Tijdens de maandelijkse ont- ging te verkrijgen. maakt hij bovendien deel uit pen Hiel laatstgenoemd! moeting van het schepencolle- Van een eventuele beslissing van de QCMW-raad. Dit in de directeur van eerst gent» ;N; voor Koophandel (v) ge met de pers van vorige om voornoemde werken uit te opvolging van Jefken Bosman, de maandagavond, voegde sport- voeren, is vooralsnog geen Onder impuls van Leo Callaert schepen De Ridder daaraan sprake. Dat varkentje moet Lebbeke. Karei Uyttersprot die de Lebbeekse raad verlaat oe, dat het college de vaste nog gewassen worden in de en direkteur is geworden van de Dendermondse Kamer slofte van betoelaging moet schoot van zowel de meerder- afwachten alvorens de werken heid, het college als de ge- te kunnen gunnen. Middcrwijl meenteraad. zullen vanzelfsprekend prijsof- Over de oorzaken van de vrij fertes gevraagd worden. De vlugge aftakeling van de atle- schepen kondigde bovendien tiekpiste, schepen De Ridder: aan dat in het kader van de «De belangrijkste oorzaak was energiebesparing nog andere het ontbreken van een afdoend maatregelen op het getouw afvloeiingssysteem voor het staan. water. Het overtollige water Ook de atletiekpiste de verzamelde zich onder de piste Na de suksesvolle tentoonstel- Bosmans spreken over een slechte toestand ervan werd de en bij vriesweer ontstonden ling van Oudegemse kunste- nieuwe levensstijl en op don- jongste maanden van diverse breuken. Enkele jaren geleden naars in de zaal Ikaros, heeft derdag 21 maart is Reimond kanten aangeklaagd kwam hebben wc wel een afwaie- de Davidsfondsafdeling van Van Dyck van BRT Gent te vorige maandag ter sprake, ringssysteem aangebracht, Oudegem-Mespelare een jaar- gast met een programma «mu- Ten informatieven titel, aldus maar toen was het kwaad reeds programma samengesteld ziek voor miljoenen». Op zon- Germain De Ridder, hebben geschied. Ook op andere waarbij men rekening heeft gc- dag 28 april is er een autotocht we enige dagen geleden de plaatsen, waar ideniieke pistes houden met de verscheiden- en wandeling in de Zwalm- toestand van de piste met ver- aangelegd werden, manifes- heid aan wensen van de leden, streek onder leiding van An- tegenwoordigers van een ge- teerden zich dezelfde pro- Zo is er op zondag 11 novem- toine De Smet. Op woensdag 1 specialiseerde firma bekeken, blemen. ber een wandeltocht voorzien mei heeft de jaarlijkse fietsen- Deze specialisten kwam tot de Mochten de werken uitge- in het Verdronken land van rally plaats met vertrek en aan- vaststelling dat de gehele top- voerd worden, dan verleent de Saeftinge en wordt er op don- komst in het parochiecentrum, laag van de atletiekpiste ver- firma slechts een garantiepe- derdag 15 november een dia- Op zondag 9 juni is er een nicuwd zou moeten worden, riode van vijf jaar. De herstel- voorstelling gegeven over «Tu- gewestelijke uitstap per bus De aanlooppiste voor de pols- ling zelf zou slechts een be- nesië, de verborgen schoon- met bezoek aan de Brusselse stok-, hoogtesprong- en vér- perkte tijd in beslag nemen, heid». Op donderdag 6 decern- randgemeenten en zaterdag 29 springstand, zijn overigens aan Of de herstelling aan deze pis- ber volgt dan de filmvoorstel- juni wordt uitgebreid Brussel eenzelfde herstel toe. Daaren- te, die ooit de faam bezat de ling «Kilimanjaro» ontdek- bezocht. Einde juni is ook de boven moet vanzelfsprekend snelste van het land te zijn, al kingsreis met medewerking prijsuitreiking voorzien in de een nieuwe belijning aangc- dan niet uitgevoerd wordt en van het Ministerie van de Oudegemse scholen voor de bracht worden. Een karwei, wanneer en door wie dat zal Vlaamse Gemeenschap en op «Ereprijs beschaafd Neder- aldus de schepen, waartoe gebeuren, moet dus de toe maandag 21 januari reist men lands». zelfs weinig Belgische firma's komst uitwijzen, naar het NTG voor een voor- Voor meer informatie kan men in staat zijn. De kosten van dat stelling van «Door de liefde zich steeds wenden tot Paul alles zou zowat vijf miljoen verrast». In het kader van 25 Van Daele, Oudegcmsebaan bedragen. De mogelijkheid te vermijden. Pierre Van Rot Pierre Van Rosaem Lebbeke. Leo Callaert, het nieuwe VU-raadslid (v) jaar Bond zonder Naam komt 66 te Oudegem (052/21.23.33). bestaat echter om voor deze op dinsdag 26 februari Phil werken 60% overheidsbetoela- Tjjdens de jongste Lebbeekse raadszitting besteedde de raad ook aandacht aan een aantal begrotingswijzigingen. Zo vroeg het OCMW om advies over de eerste en tweede wijziging van zijn begroting van dit jaar en legde het college de derde en vierde wjjziging van de gemeentebegroting aan de raad voor. Laatstgenoemde wijzigingen vooral, lagen de oppositie zwaar op de maag. Willy Van Vossole leidde eruit af dat het college de begrotingsmaterie onvoldoende beheerst en Johan De Mol wreef het college aan verzuimd te hebben de «financiële kommissie» samen te roepen. OCMW VU-raadslid, wanneer je vast- tieel te bestempelen als mee- stelt dat per bejaarde zowat vallers. De knoeiboel wordt teldenHfin«nddc^hc^rD8c pcnmncclslid in dienst is. bovendien sieeds groler Wam Gucht de voorstellen toe- 'nterpellant had ook positieve anders te denken over het feit lichltté. benadrukte dai de vaststellingen verlicht. O.a. OCMW -begrotingswijzigin. he' dal dc ""gaven aan gen hoofdzakelijk vetschuivin- «f* begroting tweemaal Sen teweegbrachten binnen de ™lgc het uttschnjven van of- herzien worden? fertes onder de leveranciers. Bovendien is het zeer de vraag Een manier van werken, aldus of men binnenkort niet tot een het VU-raadslid. die best ook derde begrotingswijziging zal in de schoot van het gemeente- moeten overgaan. Met een Groot - Lebbeke dat in een tijdspanne van één maand bepaalde posten van de moeten reeds voorziene bedragen SP-raadslid Clement Vlassen- root had de wijzigingen beke ken en was o.a. tot de vaststel ling gekomen dat wat het rus thuis betreft, de elektricileits- bestuur z Schepen toegepast worden. Tirez repliceerde aantal te herziene posten werd geen rekening gehouden. Bvb. de in de gemeenteraad kosten over een periode van meteen dat slechts één perso- twee jaar mei 35% de hoogte "«'""I P« bejaarden in van vandaag gewijzigde wer oe., Hipnu i« »n Hal Hp aanhpetp- kincsliiplappn aan tic kerktao- waren ingegaan, de RSZ-bij- dienst is en dat de aanbeste- een Stijging van*26% ding van de voeding resulleer- vertoonde in de loop van één de ecn vermindering van de jaar en de geldelijke steun, Jewalitezk. Bemerking die Jo- uiteekeerd door het OCMW han Dc Mo' afwees. Ook voor aan de openbare verlichting in daarentegen inct anderhalf lel invoeren van de aanbesle- de Kerks,ra,en Brussels- miljoen zou afnemen. hogen, aldus hel VU-rhadslid leenweg inschrijf,, daa, waar Klap op de vuurpijl noemde »as kwal,tel, van hel voed- z.j reeds lang zijn ""gevoerd ;pl nipt „ItnH ip Haf riaarnm hpKlnnl Willv Va kingstoclagcn aan dc kerkfab riek Heizijde. En wat te den ken van het feit dat men pas nu de uitgaven voor de werken Clement Vlassenrooi echter de *e' n,et Jc 1,1,1 vaststelling dat via de wijzi- Wat de gemeentebegroting be ging, het bedrag voorzien voor treft de begroting vertoont het uitkeren van het bestaans- na de wijziging in gewone minimum met 1,7 miljoen op- dienst nog een batig saldo van gedreven werd, maar de 50% 315.071 F, in buitengewone staatstussenkomst op dit be- dienst een boni van 26.571.562 drag, nergens in de begroting F trok SP-raadslid Van Vos- terug te vinden is. sole meteen in de aanval. We zullen die vergetelheid Deze begrotingswijzigingen, melden, antwoordde schepen dixit Van Vossole, leveren an- Hiel, die meteen om de goed- dcrmaal het bewijs van wat keuring van de begrotingswij- reeds zo vaak werd vastges- zigingen vroeg, maar eerst nog teld het schepencollege volgt kritiek te horen kreeg uit dc en beheerst de begrotingsma- andere oppositichock. teric onvoldoende. De voorlig- Dat kritisch geluid kwam van gende wijzigingen zijn trou- Johan Dc Mol die o.a. aanstip- wens van dezelfde snit als deze te dat dc OCMW-begroting gestemd tijdens de gemeente- «laat» kwam en tegelijk ook dc raadszitting van 27 september toenemende betoelaging van jl. Kwa uitgaven gaat het in het OCMW door de gemeente feite om een herziening van te aanstipte. Die toename is trou- laag geraamde werkingskos- wens onafwendbaar, aldus het ten, de ontvangsten zijn essen- Daarom. besloot Willy Van Vossole, kunnen wij aan onze tussenkomst van 27 september jl. enkel maar volgende bete kenisvolle vraag toevoegen: Wie houdt men hier eigenlijk voor dc aap? Voor het overige valt over dc begrotingswijzi gingen 3 en 4 geen zinnig woord te zeggen. Het zou al leen maar verspilling zijn Johan De Mol van zijn kant vroeg zich af waarom dc finan ciële commissie niet samenge roepen was en schepen Hiel stipte aan dat het college niet verantwoordelijk mag gesteld worden voor wijzigingen die het gevolg zijn van beslissingen van dc provincieraad en dat het college probeert de wer kingskosten op eenzelfde peil te houden. Pierre Van Rossem Eén dezer dagen, Leb- bekenaar, mag u een van de vrijwilligers die zich in zetten voor het welslagen van de 11.11.11-aktie aan de deur verwachten. Om de omslag die in de loop van de voorbije week in uw bus belandde en die u van zelfsprekend met milde hand gevuld hebt, te kol iekteren In die omslag vondt U overigens nadere informa tie omtrent de aktie die te Lebbeke gevoerd wordt, op een originele, gestripte- kende wijze verwoord. Ho pelijk volgen velen het voorbeeld van -Al/ons Komsibocou» (Comme pi - Beaucoup?) Het enkele weken gele den verkozen dagelijks be stuur van de Gemeentelij ke Kulturele Raad, heeft meteen werk aan de win kel. Wie immers de speel- data bekijkt van de toneel gezelschappen -De St.- Jorisgildeuit Wieze en "De Iverlingen» uit Den derbelle. merkt meteen dat de eerste drie opvoeringen van hun eerste produktie van het nieuwe toneelsei zoen, samenvallen. In een gemeente van nog geen 20.000 inwoners zou over leg terzake toch tot de mo gelijkheden moeten beho- op z n smalst.. Een nieuw geluid op de Lebbeekse kulturele scène produceert Club 50». Op zaterdag 26 januari van volgend jaar, toveren ze hun lokaal, Gasthof Bier boom, om tot Jazzkafee Over het «kafee» beschik ten ze dus al, voor de jazz deden de «'t fefteggers een beroep op de «New- Orleans Jeggpap Jazz Banduit Dendermonde. Het wordt wellicht iets heel speciaals. When the Saints go marching in»- klanken tegen de spits- boogramen van de Bier boom te zien én horen openspatten. Wellicht is het vele Leb beekse voetballiefhebbers niet eens opgevallen. Vori ge woensdagmiddag stond in de buurt van het Neder landse Breda een jong Lebbekenaar het Belgi sche doel te verdedigen. Geert Vinck, twaalfjarige Lebbekenaar, maar lid van eersteklasser SK Bevaren, slaagde er immers in door te dringen tot de nationale kadettenselektie, die woensdag uitkwam tegen de Nederlandse nationale ploeg Wie zei er ook weer dat er in Lebbeke geen voetbaltalent meer rond loopt. Het komt er vanzelf sprekend op aan het te gebruiken. De Jeugdkrantis ni meer. Omdat van de kak a van de jeugd zelf te wein a(js belangstelling bestond ,ajv slechts 80 abonnees vt klaarden zich bereid ht abonnement te verniet ™CI wen, daar waar t Jeugdkrant250 aba ich nees nodig had om te ku nen doorgaan beslot de initiatiefnemers, a "d; werkgroep van de G k meentelijke Jeugdra» *n het blad ter ziele te lalt "l'g gaan KnI Jammer eigenlijk, want dlcc ze "Jeugdkrant» oogt der prettig, bevatte vaak spt wsu tuele bijdragen en bei dinj een frisse lay-out. n dl De gemeentelijke tech v.cr sche dienst deelde sdi pen Tirez aan de pew i mee. heeft een invents opgesteld van de voet- buurtwegels in groot-Lt R0< beke. Wat Wieze en De 'ur 1 derbelle samen betn werden 91 dergelijke gels geteld, in Lebbeke I schikt men zelfs over 3i ,ur Vraag is hoeveel romi ces er in de loop der tijd in deze wegels bezegi ",CN werden met een kus ol et 'c iets intensere daad Ja' liefde. b Op de herinrichting het Lebbeekse dog waartoe enige tijd gel door de gemeenteraad I sloten werd, zal nog tijd gewacht moeten den. De gemeentewerkli die begonnen waren het vervaardigen van houten bloembakken bakken die als afslt gebruikt zullen-wordt doppen momenteel. Bovendien moet de hl ge belijning ook nog het dorpsplein vei worden Deze lijnen verdwijnen via zandst zou, aldus schepen veel geld kosten wordt uitgekeken naar ander procédé. Al zorgen deze tegt gen» ervoor dat pas in de uitkomen de herinrichting van zal begonnen worden. Smoelentre

De Voorpost | 1984 | | pagina 12