Lustrum boeken- en platenbeurs in gemeentelijke jongensschool te Grembergen mv i Geweldig kwisaanbod in november xt \r. r BEKEKEN ABW-werklozen voelen politici aan de tand KBG Grembergen dertig jaar jong K.S.R.-sportkwis '84 te Wieze De Zep Dendermonde stelt voor Pluvi Dendermonde weer in het nieuws 14 - 9.11.1984 - De Voorpost Honderden boeken, ontelbare vele platen en een massa schilderyen. Een ideale en geschreven in eenvoudige kombinatie van woord, muziek en beeld. Haast vijf dagen lang kon men van de vijfde zinnen en woorden lagen er te boeken- en platenbeurs genieten in de nieuwe gemeentelijke jongensschool te Grember- f^ur ^°°r f?e vele honderden gen. Het ouderkomitee van de lokale school meende er goed aan te doen de beurs ..ZOl Jf8 er Ee«uren"e gepaard te laten gaan met een tentoonstelling van kunstwerken: schilderijen en beeldjes men Weg "ns^rgani^rischê van Wase kunstenaars van divers pluimage. Een goed initiatief dat by de vele bezoekers redenen op maandag was aan de beurs fel in de smaak viel. het weer school en moest de speelplaats vrij zijn diende Woensdagavond, net voor Al- school van Grembergen geluk- beleid. Op het hoogste niveau men de beurs op zondagmid- lerheiligen dus, werd de lus- kig open staat voor nieuwe hebben de ouderkomitees dan dag voor het publiek te sluiten, trumbeurs open gepraat. Niet vormen en methoden. Maar ook de erkenning gekregen die Maar toen waren de organiza- door de voorzitter van het ou- even gelukkig stelde.hij vast hen toekomt. Tenslotte wees toren reeds lang in de wolken derkomitee die wegens be- dat men in Grambergen zich hij op de goede wisselwerking met het resultaat, niet alleen roepsomstandigheden belet niet hals over kop in het avon- die er in Grembergen bestaat wetende dat de verkoop bie- was, maar door zijn plaatsver- tuur van de informatica heeft tussen de inrichtende macht, zonder geslaagd mocht worden vanger die zei dat de schilde- gestort. Het belang van de de direktie, het ouderkomitee genoemd, maar bovendien rijen die op de beurs te zien computer in de school moet en de leerkrachten die elkaar omdat men het boek en de waren, er niet donder meer nog worden nagegaan en over hebben weten te vinden. Be- muziek evenals de beeldende waren gekomen. Men had die het tijdelijke sukses kan men wijs daarvan, de vele organiza- kunst weer dichter bij een schilderwerken al vroeger wil len ekspozeren; eind vorig jaar, maar toen was de school niet klaar. Dan werd er maar uitgekeken naar een geschikt ogenblik en dat is dan de vijfde boeken- en platenbeurs. Schepen van onderwijs Patrick Meulebroeck, die wat later ar riveerde gezien het schepen college druk in vergadering was geweest, hield de ope ningstoespraak. Met heel wat zinnige dingen over het toe komstig onderwijs. Vorig jaar, omstreeks hetzelfde tijdstip, zo onderstreepte hij, werd aangekondigd dat de nieuwe school weldra in gebruik zou kunnen genomen worden. Een oude droom werd werkelijk heid en na de Paasvakantie kon de verhuis ook beginnen. De school mag men het resul taat noemen van de inzet en inspanningen van velen. Het geheel mag geloofd en gepre zen worden, dat staat buiten kijf aldus de schepen die heel even in herinnering bracht dat een^beure 'over vermtwooni Dendermonde. Het Ouderkomitee van de Grembergse gemeentelijke jongensschool speelgoed werd georganizeerd. Nu dus weer een boeken- en platenbeurs. Hij zag in al deze initiatieven een afstraling van zich alleen maar een heleboel de progressieve krachten van vragen stellen. Dat wil even- de school en loofde het ouder- wel nog niet zeggen dat men komitee, de direktie en de deze nieuwe vorm van kom- leerkrachten voor hun sterke munikatie de rug moet toeke- betrokkenheid bij het school- ren, maar misschien is het no leven. Boeken en fonoplaten, dig dat zich meer pedagogen de kombinatie van woord en met deze nieuwe onderwijs- klank, nu aangevuld met schil- vorm gaan bezighouden en derijen of het beeld. Het lijkt minder informatici. Het is im- wel of de magische driehoek mers juist dat men weinig aan- die een flink deel van ons leven dacht besteed aan het pedago- weet te beheersen, helemaal gisch aspekt binnen deze getekend is. Allicht wordt in materie de toekomst ook uitgekeken Vervolgens zou hij zich recht- naar andere kommunikatie- streeks tot het ouderkomitee middelen en hierbij dacht de richten en zeggen dat hij met schepen meer bepaald aan de trots heeft vastgesteld dat de video. Al is men nog lang niet ouders zich goed hebben we- zo ver. Hij onderstreepte ver- ten te integreren binnen de der dat het ouderkomitee van schoolgemeenschap en daad- de gemeentelijke jongens- werkelijk meewerken aan het mocht zich verheugen in een talrijke opkomst voor de vijfde boeken- en platenbeurs (adw) ties die de gemeentelijke jon gensschool dank zij deze stevi ge onderbouw jaarlijks weet te brengen. Daarop verklaarde schepen Meulebroeck de vijf de boekenbeurs voor geopend en werd aan de vele bezoekers een drankje aangeboden. Enorme keuze breed publiek heeft kunnen brengen. De kunstenaars Graag geven we tot slot de namen van de vele kunstenaars die hun werken naar aanlei ding van de vijfde boeken- en platenbeurs expozeerden: R. Hanssens, F. Breurs, J. Ro- ySCHEEF Kinderen, koeien en kramen De foorkramers zijn in hun wiek geschoten om dat de scholen op jaar markt geen vakantie meer geven. De kinder tjes moeten dus maar op zondag naar de kermis gaan en dat betekent blijkbaar een duidelijke vermindering van de in komsten, vermits ook de ouders dan dikwijls moeten thuisblijven om hun kroost op te vangen. Op onderwijs redeneert men echter anders. Als ze de vakantiedagen op sparen dan kunnen ze die in blok aan de leer lingen geven, zodat we minder verwarmings- en andere bedrijfskosten hebben. Ondertussen kunnen ook de leraars en zo al eens op vakantie gaan naar betere oor den, wat op een verlengd weekend moeilijk kan. Waterhuis Elke dag passeren we aan de Denderbrug, vanwaar we een vijftigtal meter verder, krek in het midden van de oude Dender, een eigenaardig tuig op het water zien drijven. Vermoedelijk heeft het iets met de fau na te maken, maar vraag ons niet wat het juist is of wie het daar heeft ge plaatst. Misschien kan iemand ons de oplossing bezorgen? Bomalarmen Telefonische bommel dingen zijn zo frekwent geworden dat ze zelfs bijna geen nieuws meer zijn. In de streek van Dendermonde mag men zich zeker niet beklagen over een tekort aan be langstelling op dat vlak. Nadat eerst het gerechts gebouw op een dinsdag morgen moest ontruimd worden zijn een beetje nadien ook de Bond Moyson en het H. Maagdcollege aan de beurt geweest. Op jaar markt nog wel. Maar het was niet daarom dat en kele meesters van het college met hun klas naar de jaarmarkt trok ken om er aanschouwe lijk onderwijs te geven. Down with people Toen de organisatoren van de Up with People- rondreis nog een plaats zochten om de Ameri kaanse groep te laten op treden, dachten ze dal Sint-Niklaas misschien een oplossing kon bie den. Ze trokken dus van Aalst naar de Wase hoofdstad en passeerden in Oudegem, waar ze even stopten om er een voorstelling van het be kende duo "Bassie en Adriaan» te bekijken. Zo zagen ze dat de Ap- pelse sporthal wel ge schikt bleek voor een voorstelling en prompt gingen ze vragen of dat kon. Onmogelijk, ant woordde men. Mis schien is het wel moge lijk als ze kunnen aanto nen dat er een mandata ris onder hun zangers of dansers schuilt? Baasroodse doorsteek: feniks! De ondertussen fameus geworden doorsteek van Baasrode is eigenlijk een oud zeer. Elke drie, vier jaar komt men steeds weer met dat plan op de proppen. Hoewel enkele jaren geleden iedereen zich met hand en tand tegen het voornemen verzette om de gemeente in twee te snijden, geeft de provincie niet op. Ook nu weer is het een heet hangijzer geworden en vragen aan het ge meentebestuur mag je al leen schriftelijk indie nen, zodat het zich zeker niet kan misklappen. Slalom Zoals beloofd kan de Mechelsesteenweg op nieuw gebruikt worden sinds 1 november. Al leen moet je opletten om niet tegen allerlei paal tjes, riooldeksels en an dere obstakels te botsen. Te dicht achter een voor ganger rijden is ook al niet aan te raden, want de steentjes vliegen er vrolijk in het rond. Toch moet deze maatregel al een herademing beteke nen voor de handelaars van ter plaatse. Binnen kort wordt de ene kant van de baan ook nog geasfalteerd. Omleidingsperikelen Om die Mechelsesteen weg te vermijden werd een omleiding aangelegd die reeds voor heel wai ongelukken zorgde. Vooral ouden van dagen en spelende kinderen tut de nieuwe wijk in de om geving van de Kroon- veldlaan zijn daarvan het slachtoffer. Vele na- gens slaan immers te vroeg af en komen wijk terecht, zodat er al enige tijd veel meer ver- s? keer is. De verbinding tussen de Otterstraat en het industriepark is ook een drukbereden weg geworden, zonder dat die eigenlijk op die taak berekend is. het ^ogte uil le ei naai lek Elke dag vijf frank Elke dag om halfvijj staat er aan de Berlaane kant van het Veer ie mand gereed om overge zet te worden. Veerman Jo kwijt zich dus gewe tensvol van deze op dracht, vooral omdat die tocht hem telkens weer vijf frank opbrengt. Is het daarmee dat hij in Appels een volledige straat heeft gekocht? Lutterzele gepluimd Het provinciebestuur p0| heeft positief advies ge geven in verband met de inplanting van het plui- menverwerkend bedrijf Pluvi in Lutterzele, waardoor de kans groot wordt dat het A k tie ko mitee Lutterzele enkele van haar pluimen ver liest. Raadslid Ferdy Willems wil de aktie ech- verder zetten en *1* hoopt dat de stad niet zal K|! toegeven. Misschien wil hij wel de pluimen op zijn hoed steken? de ode Op de vele lange tafels die giers, Uitdenbogaert. Patt- waren opgesteld in de over- bom, P. Van^Someren, K. De dekte speelruimte waren de boeken uitgestald. Niet alleen Dobbelaer, G. Roels, Flavien, De Laet, Leo Trienpont, romari? en sterke verhalen Pamajo, A Steel. J. Van Mieghem, Al. De Dobbelaer, A. Witthoek, Leo Pietcrs, G. boek in al zijn vormen. Strip- Alberts, Bruineels, W. Van verhalen, kijkboekjes, knip- Landeghem, Theo Bogaert, en plakboeken, boeken voor Alin en R. Van Rijn. de kleuters en de eerste lezer tjes, allen even bont gekleurd Op 26 oktober jongstleden ging het aktieplan van de ABVV-Werklozen werking Dendermonde van start. Het aktieplan omvat een hele reeks manifestaties voor de afschaffing van art. 143 van de werkloosheidsreglementer ing. In het aktieplan zitten zowel info-namiddagen (in 4 gemeenten), een bezetting en een bezoek aan dc 4 grootste politieke partijen. Dertig jaar geleden werd in Grembergen de KBG-afdeling opgericht met 7 bestuursleden onder leiding van Alois Van Iddergem. Men startte met 82 leden. De opvolgers hebben de vere niging uitgebouwd zodat er nu 240 leden aangesloten zijn. Dank aan allen die hun steent je bijdroegen, want jubileren is danken! Op zondag 18 november wordt dit 30 jarig bestaan luisterrijk gevierd met een H. Dankmis om 10.30 uur in de St.-Marga- retakerk, opgedragen door on ze proost E.H VERKISSEN. en homilie door de verbonds- proost E.H. P. DE BAERE. Tijdens de mis zal het nieuwe vaandel gewijd worden. Na de eucharistieviering wor den de KBG'ers ontvangen door het stadsbestuur op het vroegere gemeentehuis, waar de feestredenen zullen uitge sproken worden door Eerste Schepen M. DIERICK en de verbondsvoorzitter J. VAN BELLE. Om 13.30 uur worden dan alle leden verwacht' in het paro chiaal centrum voor het feest diner De tafelrede wordt ge houden door H. DE LEEUW, verbondssekretaris. We hopen dat* de gepensio neerden van Grembergen er zullen aan houden te bewijzen dat ze geen afgeschrevenen zijn, maar waardige burgers van onze maatschappij. Men sen die de toekomstproblemcn van de gepensioneerden onder ogen durven zien en aan de oplossing hun steentje willen bijdragen En nu op weg naar dc 30 Appels, Grembergen, Waasland, Buggenhout In het voorbye weekend mochten de kwissers uit het Appels Kwisverbond bij de vrouw of het lief in de luie zetel blijven. De kwiskompetitie was immers aan een korte rust toe. Wie daar het best mee gediend werd waren de mensen van het bestuur die de adempauze aangrepen om de rangschikkingen eens op punt te zetten. Voor afschaffing art. 143 De ABVV-wcrklozen richten zich met een open brief naar alle parlementsleden in Den dermonde. Vrijdag jongstle den stapten ze met een afvaar diging naar gemeenschapsmi nister J Lenssens, die hen na enig aandnngen ook ontving. De ABW-werklozen stelden duidelijk dat de afschaffing van art. 143 een must is. Zij vragen zich af hoe men de werklozen nog «abnormaal langdurige werkloosheid» kan verwijten, als er bijna geen werk meer is, als ze geen werk- aanbiedingen meer krijgen? Minister Lenssens replikeerde hierop met een persoonlijk standpunt: hij is tegen afschaf fing en voor het objektiever maken van art. 143. Hij sprak zich verder uit voor de herop richting van de kommissie van advies. De ABW-Werklozenwerking is van mening dat een herop richting van deze kommissie geen fundamentele verande ring inhoudt voor de situatie van de werkloosheid en de schorsing van duizenden werk lozen in het bijzonder. Het objektiever maken van dit artikel is geen garantie tegen definitieve schorsing van werk lozen. Aktieplan werklozenwerking Dc ABVV-Werklozcnwerking Dendermonde is echter van plan het niet bij deze ene aktie te houden. Tijdens de komende weken worden er info-namiddagen georganiseerd rond art. 143. Wc zetten ze even op een rijtje: - 13 november om 13.30 u. in het Volkshuis Lcbbeke (D'mondse steenweg 7) - 15 november om 13.30 het Bond Moyson-gebfl Wettercn (F. Beemae plein). - 20 november om 13.30 u. het Volkshuis Hamme (Kap lM lest raat 26). Er is vrijstelling van slemp **l kontrole voorzien en alle ije interesseerden krijgen een gr de tis brochure rond art. 143. ip< Verder worden er nog akti gepland naar de parlemcntsl ,jv den toe van SP, PVV en VI Er zal ook een aktie word opgezet naar de RVA-dicnsti i,e toe. In het hele Vlaamse land len verder soortgelijke ma festaties plaats vinden art. 143. 51. Sporthal van Oudegem klaar De sporthal van Oudegem, ge bouwd volgens het type van de sporthal van Appels, is zo goed als klaar. Op zaterdag 17 no vember wordt de sporthal plechtig geopend. Men ver trekt om 16.00 uur aan de kerk van Oudegem met een optocht waaraan de meeste Oudegem- se verenigingen en de twee muziekmaatschappijen hun medewerking verlenen. Om 16.30 uur volgt dan de officiële ingebruikneming. Met de ont hulling van een gedenkplaat, enkele toespraken en een fees telijke zitting die muzikaal wordt opgeluisterd door de Denderkantorij. Tijdens de re ceptie treden de Dansmariekes op. Nadien komen de sportieve aktiviteiten aan bod, met de monstraties volleybal, badmin ton, minivoetbal en judo. In eerste afdeling is men drie speeldagen ver en vermits Jo- nogroots, de ploeg van voorzit ter Rik Raemdonck. die drie avonden won staan de Leb- beekse kwissers duidelijk al leen op kop. Volgend Jaar Be ter en Aquila Temse staan tweede en derde maar krijgen het waarschijnlijk erg moeilijk om hun vroegere titel te her nieuwen. Zwak lijken Wodeis- medoade en Banzai maar na tuurlijk kan er, met nog zeven wedstrijdavonden te gaan, nog vanalles gebeuren. In tweede afdeling zit men al een wedstrijd verder en hier verloor KNOK, kannemieop- kommen dat trouwens dit sei zoen ook al het tornooi van Aalst won, nog maar elf punt jes. VAL-Buggenhout, vorig jaar gezakt uit eerste, staat tweede maar de ploeg van George Eraly verloor toch al zesentwintig punten. Jeugd zonder Dak krijgt in tweede de rode lantaarn en het wordt voor Lutgard Van Damme en haar kompanen een biezonder zware dobber de redding te verzekeren. Hun plaats zou Belangrijke mededeling van Sinterklaas en van de Post aan alle kinderen die in België wonen! Dc Regie der Posterijen is blij alle kinderen in België te kunnen meedelen dat Sinterklaas beslist heeft ook dit jaar samen te werken met de Post. Dankzij de goede diensten van de Post zal hij kunnen antwoorden op alle briefjes die hij van de kinderen zal ontvangen. Tijdens de gesprekken die de Post voerde met Sinterklaas bleek al gauw dat de kindervriend, vorig jaar, zo maar eventjes 68.500 briefjes kreeg van kinderen uit België. En omgekeerd, alle 68.500 kaartjes die de Sint terugstuurde naar die lieve kinderen werden door de Post op dë juiste adressen bezorgd. De Sint was zo opgetogen dat hij enthousiast de mooiste Belgische Postzegels begon te verzamelen. (En wc kunnen hem geen ongelijk geven want postzegels verzamelen is echt heel boeiend). Hij vraagt dan ook aan alle kinderen die hem dit jaar schrijven om een mooie zegel op hun brief te kleven zo kan hij zijn verzameling dit jaar nog meer uitbreiden. Oh ja, op een brief kleef je voor 12 fr. zegels. Zullen we de nachtjes slapen alvast beginnen af te tellen? welecns kunnen worden inge nomen door Meerhof-Wille broek of door de Beiren. Twee ploegen die in derde het mooie weer maken en waarschijnlijk onder elkaar zullen uitmaken wie kampioen wordt. Of zorgt Ticm in derde afdeling mis schien voor de verrassing? Volgende zaterdag kunnen eerste, in 't Peird met ATB als vragende partij, en derde afde ling, bij Pachter met Eureka aan het vragenkanon, weer aan het werk. Tweede afdeling speelt zaterdag 17 november bij 't Peird. De Denderkwissers krijgen de ze maand trouwens ook elders de kans hun kennis te tonen. In Grembergen, zaal 't Ros Beiaard, wordt het tornooi ge spreid over vier speeldagen, zaterdag 10, vrijdag 16 en za terdag 24 november en de fina- ledag op zaterdag 1 december. In Buggenhout organiseren 'Bill' Van Gucht en zijn bas- kettende Vlinders hun tweede sportkwis. Volgend Jaar Be ter, met hier Rik Buggenhout als ploegleider, moet er op vrijdagen 23 en 30 november hun titel verdedigen. En dan zakken waarschijnlijk ook wat kwissers af naar Sint-Nikiaas waar op zaterdag 17 november de schifting wordt gehcuden voor de tweede kwis van de Wase perskring. De finale wordt in dc Wase hoofdstad gespeeld op vrijdag 30 no vember. Het lijkt inderdaad te veel van het goede. De krachten wor den helemaal uit elkaar ge haald. Duidelijke afspraken tassen de verschillende organi satoren zullen in de toekomst nodig blijken. De standen te Appels Eerste afdeling 1. Jonogroots 300 p., 2. VJB 276 p., 3. Aquila 275 p., 4. Papaver 258 p., 5. Unaniem 253 p., 6 Loco 250 p., 7. ATB 249 p., 8. Tora Tora 248 p., 9. Wodeismedoade 225 p., 10. Banzai 223 p. Tweede afdeling 1. KNOK 386 p., 2. VAL 374 p., 3. Asdammen 347 p 4. Entity 335 p., 5. Fiasco 327 p., 6. Wanhoop 325 p., 7. Antago nisten 318 p., 8. Alles of Niets 303 p., 9. Juventus 289 p., 10. Jeugd zonder Dak 259 p. Derde afdeling 1. Beiren 289 p., 2. Meerhof 288 p., 3. Tiem 273 p., 4. Ploeg X 252 p., 5. Zalmkes 237 p., 6. Club 79 235 p.. 7. Rossers 219 p., 8. Pingstcrtongskes 217 p., 9. 't Peird 203 p., 10. Eureka 179 p. H.A. Het is nu reeds meer dan een maand geleden dat de Zep aan de Leopold II-laan te Dendermonde zijn deu ren openstelde voor een nieuwe start Veel van de destijds'gestel de objektieven werden ver wezenlijkt. De investerin gen die werden gedaan, wierpen vruchten af, ge zien de grote volkstoeloop. Elk weekend was er dan ook iets te doen in de Zep. Veelal kon men er genieten van een ambiancevolle fuif of van een rustig café avondje. De Zep zal het evenwel daar niet bij laten en wil nieuwe initiatieven aanboren om de keuzemo gelijkheden op die wijze op te drijven. De Zep zal vanaf nu elk weekend open zijn. Programma Op zaterdag 8 december heeft een grootse Sin ter- klaas fuif plaats. Iedereen is er van harte welkom. De goede oude Sint komt niet alleen. Gul als hij is, zorgt hij voor meerdere verras singen. Hij bezorgt de aan wezigen leuke geschenkjes en laat verder eenieder tus sen 21.00 en 22.OO uur drinken aan 10 fr. Dat mag je dus niet missen. Op zaterdag 22 december komt de Zep filmploeg aan bod. Uit een ruime keuze werd Poltergeist als film naar voor geschoven Dit meesterwerk in het griezel- genre is afkomstig van Ste ven Spielberg, de wonder boy van de Amerikaanse fil mindustrie. Deze film wordt door kenners be stempeld als het beste in het griezelgenre. De toegang bedraagt 60 fr. Kaarten moeten gereserveerd wor den in de Zep of op telefoon nummer 052/211482 Op oudejaarsavond gaat de Zep open om 23.00 u. Vanaf 24.00 u. kan je al je vrien den om de hals vallen en op dit kusfestijn worden alle entoesiastelingen en positi visten verwacht. Tot einde december organi- zeren talrijke andere perso nen fuiven in de Zep. Wil je daar meer over weten, dan kan je steeds een kijkje ne men op de Zepkalender die uithangt op het infobod. Ook in 1985 staat Zep niet stil. Data die nu reeds kun nen genoteerd worden zijn: 8 februari film The Verdict, 23 en 24 februari karnaval fuiven, 8 maart kroegen tocht en ook in de Zep te beleven, 22 maart kultureel mime-optreden Het projekt «Hallo Kanker» heeft reeds meer dan 1.100 oproepen mogen noteren se dert de dienst in februari van start ging. «Hallo Kanker» kan men bereiken op dinsdag van 14.00 tot 18.00 uur en op don derdag van 14.00 tot 21.00 uur op het nummer 02/231.02.02. Het adres: Belgisch Werk te gen Kanker. Tweekcrken- straat 21W te 1040 Brussel. Op vrijdag 16 november om 20 uur stipt organiseert de Kui tuur- en Sportraad van Wieze in dc zaal «Voermansrust» aan de Schroverstraat zijn sportkwis '84. Iedereen uit Groot-Lebbeke kan deelne men in team-verband met mi nimaal 2 en maximaal 3 ploeg leden. De teams zijn verplicht zelf een herkenningsnaam op te geven. Men kan nu al in schrijven: schriftelijk of telefo nisch op het adres Staf Moens, Gchuchtveldstraat 15, 9380 Wieze (tel.: 053/70.21.58). In schrijvingen zijn mogelijk tot bij de aanvang van de kwis. Het inschrijvingsgeld bedraagt 50 fr. per teamlid, te vereffe nen bij het begin van het vra- genspel. De prijzenpot ziet er veelbelovend uit: eerstens q mooie wisselbeker voor winnend team, verder 1 20.000 fr. aan naturaprijri en... wie eerst eindigt, eerst kiezen! Wedstrijd Er zullen 6 x 10 (gemalj lijke) vragen te beantwot zijn, alle gaande over i 1984 en meer bepaald ove periode 1 juli tot 15 novemb! De vragen komen enkel I welgekende sporttakken cni komen niet eens data of cijftf bij te pas. Er is wel één v van de jury. Het gebruik! jokers en solo's zal ter plaf duidelijk gemaakt worq Onthoud: er is gratis toed voor iedereen! In een open brief aan de bevolking van de Dendermond) wijk Lutterzele heeft de Volksunie fraktic die zetelt in 4 gemeenteraad en in de OCMW-raad bekend gemaakt dl het provinciebestuur van Oost-Vlaanderen het Plui dossier gunstig heeft geadvizeerd. «Net voor het verstrijken van de wettelijk voorziene termijn heeft dc Bestendige Deputatie op vrijdag 26 oktober 1984 het dossier Pluvi goedgekeurd», zo staat in de brief die eraan toe voegt daaruit te mogen aflei den dat zeer invloedrijke be- langengroepcn hun slag heb ben thuisgehaald. «Voorlopig althans». Daaruit vloeit onmiddellijk voort dat Lutterzele opnieuw wordt bedreigd met een bedrijf dat op grote schaal pluimen tot veevoeder verwerkt en dat voor enorme stank- en milieu problemen zal zorgen voor de bevolking van Lutterzele en omgeving. In de open brief zegt de VU- fraktie ook zich tot het uiterste te zullen inzetten om de bewo ners van Lutterzele voor deze ramp te vrijwaren. «Als eerste stap in deze richting zullen wij tijdens de gemeenteraad van donderdag 8 november voor stellen dat het stadsl van Dendermonde tegen beslissing van het Provi bestuur in beroep gaat bij Vlaamse Gemeenscha) ring. Wij roepen ven bevolking van Lutterzele om, zoals destijds met de winning, massaal in dc t< aanval te gaan. Thans zijn wegc de lokale politici, Aktickomitcc Lutterzele alsi bevolking uiterste heid cn strijdvaardigheid absolute noodzaak. Pluvi voor dc bevolking van Gillis, Baasrode en Denc monde echt veel gevaarlij dan de zandwinning. B< dien weten wij uit doorgat goed ingelichte bron dat vanuit de hoogste instant! zowel provinciaal als nation een duidelijke interesse I staat om dit dossier doof duwen, zelfs ten koste van lokale bevolking».

De Voorpost | 1984 | | pagina 14