FEESTNAMIDDAG VOOR DE DERDE LEEFTIJD De Voorpost-9.11.1984- ig Om 20 u. staat er een kaartwedstrijd belotten op het ogramma. Zaterdag 10 november is er tussen 18 en 23 u. een losselpartij en zondag spelen om 14 u. de miniemen A tegen m leeftijdsgenoten van de B-ploeg. Om 15u30 binden de aeminiemen de shoes aan en de tegenstander die zij te (kampen hebben is op zijn minst een onuitgegeven ploeg: het ""nde moeders van dit jonge geweld. Om 17u15 arriveert dan nt-Maarten en om 17u30 spelen de supporters een partijtje etbal tegen de leden van het hoofdbestuur. rojekt 2000 ft njdag 9 november om 19.30 u. in het gemeentehuis van Kallo 'aties ®Preksavond rond het thema «Inkomen» o.l.v. Jo De Cuyper, tmsua'n iS V°°' dki«d<™ "fdeling voorzien (yh) out en bouw ra 10 november worden de hout- en bouwvakkers ■rwacht in Het Centrum aan de Beukenlaan 18 te Kieldrecht, jarom 14 u. een algemene vergadering wordt gehouden. Nog 'srdag, om 19.15 u., feest van de hout- en bouwcentrale van ACV in de Katholieke Kring aan de Pastoor Steenssens- lat in Beveren. Er^AV-aktiviteiten Maandag 12 november om 19.30 u. in de parochiezaal van Kallo demonstratie over het bakken van broodjes en smou-. tebollen. Woensdag 13 november om 19.30 u. kan je bij KAV- Kieldrecht in het Centrum wat bijleren over bloemschikken. Woensdag 13 november om 19.30 u. is in het parochiehuis te Melsele dokter Lebeer te gast. Hij leidt een avond over «Leef met gezond verstand» in. leuwe revue-reeks ezien de grote publieke belangstelling zal Blau een nieuwe sks voorstellingen geven van de revue «Beveren da's heel slaven». Deze zijn gepland op 24, 25, 29, 30 en 31 maart. Cec da9 11 november van 13.30 u. tot 17 u. is er reeds een Cfverkoop in het Blau-Ket Miniteater, Gravendreef te Beve- Daarna wordt de verkoop stilgelegd tot 3 februari. mlci Musicae Vriendenkring van de Beverse muziekschool richt zaterdag november te 20 u. een leraren- en leerlingenkoncert in, in de "ïtheek van de gemeentelijke lagere school aan de Bos- Buggenhout. In het Torenhof te Buggenhout werd een boekententoonstelling georgani- zeerd. Misschien een welgekomen gelegenheid om zich enkele eindejaarsgeschenken nu al aan te schaffen (vh) Dendermonde. De mannen van t Zeepaardje maken zich klaar voor hun Scheldetocht Dendermonde. De duikersklub 't Zeepaardje op «uitstap» in de Schelde (v) lendaagse van het bos 11 tot 25 november is het gemeentelijke park Hof ter fóen opengesteld voor wandelaars, van 13 tot 17 uur op «kdagen en van 10 tot 17 uur op zondagen. Zaterdag is het ik gesloten. In de hoeve is een tentoonstelling ingericht rond ma's die met het bos te maken hebben. Voor inlichtingen, tel. f775:28.51 (beplantingsdienst Beveren, Bosstraat 101). formatie bouwpremies loko oudleerlingenbond, de bestuurskommissie en de afdeling tom uwkundig tekenen van de gemeentelijke sekundaire vak- en ren lerheidsleergangen hebben het plan opgevat een vergade- i Jo 5 te beleggen rond «Nationale, provinciale, gemeentelijke ZATERDAG 10 NOVEMBER iloej «gen om te bouwen, verbouwen, kopen, renoveren en ireren». Deze gespreksavond wordt voorgezeten door alia i panel waarin zetelen: schepen G. Bosman en F. De i fr., ïsmaecker, hoofd van de bewegingsdienst Nacebo. Er zal jving umentatie ter inzage liggen. Een en ander vindt plaats op 16 urm nember te 20 u. in de lokalen van het GTI, Europalaan 1 te ordracht Fotoklub dag 9 november vanaf 20 u. komt Alfons Peeters in het lal, Stationsstraat 2 te Beveren een voordracht geven over DENDERMONDE DENDERWoï4° - nr. 45 DERDE WERELDWEEK Van 6/11 tot 12/11/84. Doorlopend van 9 u. - 12 u. en van 14 u. - 17 u. op het Stadhuis: Tentoonstelling: Culturen als buren. Diavertoningen: Tegenmacht motor voor ontwikkeling Filmvertoningen: Zo komt een ontwikkelingsproject tot stand. Informatieve stands: NCOS - UNICEF - Wereldsolidariteit - OXFAM. Ook uw steun is belangrijk! Kom eens langs. SOCIO-CULTURELE INFO-KALENDER iet ent! rbroederings-dansavond ik v Beverse Dansklub richt vrijdag 9 november een oefenavond vri( met deelname van de dansklubs uit Puurs en Lokeren. net! Iding van de verbroederingsavond door het echtpaar Arbijn, bi| isleraars uit Beveren. Aanvang te 20 u. in de zaal Olympia dew de Kruibekesteenweg. ïverse Smalfilmklub dag 9 ember gaat de Smalfilmklub uit Beveren op uitstap are ar de filmklub Piroen te Lier, waar een gastprojektie gehou- 3wordt. Zaterdag 10 november is de Beverse filmklub alweer d met een projektienamiddag voor ouden van dagen in het Ier a ÏMW te Beveren, in De Notelaar om 14.15 u. AV-aktiviteiten Bij KAV Sint-Lutgardis wordt dinsdag 13 november een Kesl spreksavond ingericht 'over «voetreflexzonemassage, een >S uwe therapie?». Mevrouw Dehandschutter geeft hierover el wat uitleg vanaf 20 u. in de CM-zaal van het Gildenhuis. mderdag 15 november bezoekt de KAV-afdeling het Oud- "estelijk Hof; bijeenkomst aan de ingang te 13.30 u. KAV-Onze Lieve Vrouw gaat donderdag 15 november 0u3 "delen langs landelijke wegen in Beveren; vertrek aan toom 13.30 u. by4MBV-groepsontmoeting Beverse CMBV-afdeling komt woensdag 14 november om 'i. samen in de leskeuken rond het thema «Iedere leeftijd t zijn charme en zijn kans». Mevr. Van Dyck leidt de batten. aart ekenzorg bezigheidsklub van Ziekenzorg handelt woensdag 14 no- erts mber over vaste werktechnieken en keuze-wisseltechniek, aar "'4 uur in het CM-zaaltje van het Gildenhuis, IJzerhand 16 te n Wren. ilernationale ruildag Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden richten zondag 18 no- e M mber in Het Centrum een internationale ruildag in van 9 tot 17 te l Te ruilen: postzegels, munten, sigarenbanden, prentkaarten, i), I ws, stickers, rouwprentjes, doopkaartjes enz. Voor inlichtin- tel. 03/773.49.24. erft 40 mtoonstelling Piet Stautkring 10,11. 17, 18, 24 en 25 november richt de Piet Stautkring in I kasteel Cortewalle te Beveren een expositie in met werken i schilder Gaby De Pauw. Openingsuren van 14 tot 18 u., 's ,ns* "Wags ook van 10 tot 12 u. in de voormiddag. no te Kieldrecht no nodigt alle volwassenen uit om aan aerobic en/of turnen n. Je kan voor 750 fr. een heel jaar lang sportief bezig zijn sporthal Kriekeputte. Ook zwemmen kan in klubverband. eling: aerobic donderdag van 19 tot 19.45 u,; turnen van u. tot 20.30 u. en zwemmen van 20.30 u. tot 21 uur. e te noteren dat het Sportcentrum op 11 november zal loten blijven. lerij 't Poortje met 25 november stelt in de galerij 't Poortje aan de straat 74 te Haasdonk Yvonne Erauw tentoon. Deze kus behaalde reeds heel wat onderscheidingen in de erkunst. De expo is open op zaterdag van 10 tot 12 en van 19 uur; 's zondags tot 17 u. en dinsdag, donderdag en van 14 tot 19 u. Maandag en woensdag gesloten. LV-kookles Haasdonkse KVLV-afdeling richt maandag 10 november kookles in. Op het programma: «Koude buffetten het hele mnd». De les vindt plaats in de meisjesschool te 19 uur. Hare Sint-Cecilia november zal de Haasdonkse fanfare Sint-Cecilia de nstilstandsherdenking opluisteren. Aanvang te 9.30 u. in kerk van Sint-Jacobus. "dernamiddag te Kallo Davidsfonds richt zaterdag 10 november een kindernamid- Gastronomisch weekend in vakantiehuis te Spa, door K.W.B.-St.-Gillis Center, op za 10 en zo 11.11. Organisatie; Vakantiegenoegens. 10.20 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norben De Batselier, ingericht door C.S.C.-vormingswerk in zaal Volkshuis te Baasrode. Tot 11.00 u. ,11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, Ingericht door C.S.C.-vormingswerk in café Voor Allen te .St.-Gillis. Tot 12.00 u. 11.00 u.: Sociaal dienstbetoon door schepen Hubert Maes, ingericht door K.W.B.-Boonwljk, aan de Gasthuisstraat 106 te St.-Gillis, Tot 12,00 u. 14.00 u Hobbytentoonstelling ingericht door K.B.G.-Appels in het parochiaal centrum. Gelegenheid voor koffie met pannekoeken. 14.30 u.: Opvoering van «Hallo! Hier met Mars!» door het marionetten theater Kalleke-Step, in het Kalleke Step-theater te Grembergen. 18.30 u.: PI. Eucharistie t.g.v. de jaaropening B G J.G -Oudegem en Mespelare, met De Denderkantorij in de parochiekerk te Oudegem. 19.00 u.; Sint-Maartenrondgang: na inschrijving komt Sint-Maarten op bezoek bij leden of niet-leden van K.W.B.-Appels. Inlichtingen; André Fierens, Rijkelstraat 6A, Dendermonde. 19.30 u.: Algemene ledenvergadering voor B.G.J.G.-Oudegem-Mes- pelare, met om 18.30 u. H. Mis opgeluisterd door De Denderkantorij en om 19.30 u. aanvang ledenvergadering, In het Parochiecentrum te Oudegem. 20,00 u.. Bingo-avond ingericht door de ontspanningsgroep van K.W.B.- Dendermonde-Centrum in de Mariakring. 21.00 u Dansfeest met Pol en Annie Putman-D'Hondt, ingericht door C M.B V -Baasrode in zaal Sealdis- ZONDAG 11 NOVEMBER Hobbytentoonstelling ingericht door K.B.G.-Appels in het parochiaal centrum. Gans de dag. Gelegenheid voor koffie met pannekoeken. 8.00 u Bezoek aan de Internationale Ruildag te Tienen, door de Numismatische Kring, 9.30 u.: Wandelconcert in de jaarlijkse 11 Novembertocht te Appels, door de Kath. Muziekmaatschappij St.-Cecllla en Kon. Fanfare Vreugd in Vrijheid. 10.00 u Opluisteren van de 11 Novemberplechtigheden te Oudegem, door K.F„De Ware Belgen. 10.00 u.: PI. Hoogmis t.g.v het feest van de Wapenstilstand, opgeluis terd door de St.-Gregoriusgilde In de O.-L.-Vrouwekerk. 10.00 u. Rondgang in de gemeente met de N.S B., door de Kon. Blauwe Fanfare, te St.-Gillis, t.g.v. Wapenstilstand. 10.30 u.: PI. Eucharistieviering t.g.v. Wapenstilstand, opgeluisterd door het St.-Gregoriuskoor in de kerk van St.-Gillis-Buiten. 1J.00 u.. Opluisteren van de 11 Novemberfeesten te Dendermonde, door de Muziekkapel van de Sted. Brandweer. 14.00 u.: Wandeling over Denderbelle, Mespelare en Oudegem, door V.T.B.-V.A.B,-St-Gillis. Vertrek om 14.00 u. aan het station te Dendermonde. 14.30 u Open Volksdanslnstulf voor alle jeugdbewegingen en liefheb bers volksdans; vanaf 14 jaar. Inkom 10 fr. Organisatie: V ViK.B.- Reynout, in het lokaal. 15.00 u.. Sint-Maartenfeest opgeluisterd door poppenkast 't Ajuintje, in café Welkom te St.-Gillis, ingericht door de Soc. Cult. Ver. v. Vlaamse Lib. Vrouwen. 18.00 u.: Gezelschapsspelen voor het gezin: kaarten, vogelpik, bak- schieten, ping-pong, en ook bezoek van St.-Maarten ingericht door K.W.B.-St.-Gillis-center in zaal Gildenhuls. MAANDAG 12 NOVEMBER Hobbytentoonstelling ingericht door K.B.G.-Appels in het parochiaal centrum. Gans de dag. Gelegenheid voor koffie met pannekoeken,'1.00 u.: Sociaal dienstbe toon door gemeenteraadslid Lutgart De Beul ingericht door vzw 't Vestje, aan de Oude Vest 129 te Dendermonde. Tot 12.00 u. 17.00 u.: Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, in het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 18.30 u. 19.30 u. Lessenreeks omtrent de leerstof moderne wiskunde, 1" leerjaar, voor de ouders, ingericht door de oudervereniging in de gemeenteschool, Rootjensweg te Grembergen. 19.30 u Demonstratie: Hand- en voetverzorging, door K.A.V.-Dender- monde-centrum in de Mariakring. 19.30 u Cursus Helper: start van cursus van 20 lessen, ingericht door het Belgische Rode Kruis, in de Zw. Zustersstr. 8. Inlichtingen: F, De Potter, Donkstraat 75, Dendermonde. Tel. 21.32.56. 19 30 u - Voordracht en praktische les: Lekkere zoete en pikante taarten, ingericht door K.V.L.V.-Lutterzele in het St.-Lutgartcentrum, Spoorwegstraat 200. 20.00 u Voordracht «Onze thuis, kwetsbare beschermlaag» ingericht door K.V.L.V.-Appels in het parochiaal centrum. 20.15 u.: Foto- en diaclub: avondopnamen aan de hand van diaprojec ties, door de V.T.B.-V.A.B.-St.-Gillis in het oud-gemeentehuis te St.- Gillis. DINSDAG 13 NOVEMBER 13.30 u.: Voordracht met toepassingen (Lekkere zoete en pikante taarten» ingericht door K.V.L.V.-Schoonaarde, aan de Opstalstraat 4A te Schoonaarde. 14.30 u.: Zangnamiddag ingericht door het Vlaams Verbond voor gepensioneerden Federatie Dendermonde, in de Mariakring. 19.00 u.: Hobbyclub voor de Soc. Cult. Vereniging v. Vlaamse Lib. Vrouwön, in café Welkom te St.-Gillis. Tot 21.00 u. 19.00 u Voordracht: Gezonde voeding, ingericht door K.V.L.V.-Baasro- de in zaal Scaldis. 20.00 u.; DF Dendermonde: Geloven: een uitdaging, waarom nog geloven in deze tijd, door E.H. Adrien Dhooghe, in het stadhuis te Dendermonde. WOENSDAG 14 NOVEMBER 8.30 u.; Kookkursus: 9" week, ingericht door K.A.V.-St.-Gillis in Jeugd zonder Dak. Van 8.30 u. - 11.30 u. en van 19.00 u. - 22.00 u. 19.45 u.. Kursus Prenatale: Evolutie van de zwangerschap en geboorte, ingericht door het 0,-L,-Vrouw van Troost ziekenhuis en het N.W.K., in de Zw. Zustersstraat 2-4 zaal 59 te Dendermonde. 20.00 u.. Spreekbeurt «Computer en onderwijs» door Dhr F. Hertveldt ingericht door C.M.B.V,-Baasrode in zaal Ontmoeting. 20.00 u.: Fotografie: fotomap O.V.U. bespreken van de foto's door Hugo D'Haen, voor de Fotografische Kring in de Sted. Nijverheidsschool. 20.00 u.: Bestuursvergadering voor V.V.K.B.-Reynout in de bar van het lokaal. DONDERDAG 15 NOVEMBER 11.00 u Opluisteren van het plechtig Te Deum t.g.v. de dag van de Dynastie, door het Resurrexikoor In de O.-L.-Vrouwekerk. 15.00 u.; Info over de mogelijkheden die bruggepensioneerden hehben om nog actief te zijn, ingericht door de Culturele Centrale Dendermdhde in het A.B V.V.-DIjkstraat 59. 19.00 u.: Les «Bakken van brood, pistolets, sandwiches e.a.», ingericht door K.A.V.-Baasrode In huize Cardijn. 19.30 u.: Cursus Helper: 2® les, ingericht door het Belgische Rode Kruis, in de Zw. Zustersstraat 8. Inlichtingen: F. De Potter, Donkstraat 75, Dendermonde. Tel. 21.32.56. 20 00 u.: Kaartavond: kiemen, in studio 3, Brusselsestraat 106 te Dendermonde. Organisatie: vzw Radio Weekend. 20.00 u Diavoordracht over «Pakistan, onbekende parel a/d Indus» door de heer W. Amssons, ingericht door V.T.B.-V.A.B.-St.-Gillis in het oud-gemeentehuis te St.-Gillis. VRIJDAG 16 NOVEMBER 9.00 u Sociaal dienstbetoon door minister Jan Lenssens, In het Sociaal Centrum, Oude Vest 166 te Dendermonde. Tot 11 u. 10.00 u.: Sociaal dienstbetoon door volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier, ingericht door C.S.Cs-vormingswerk in de Bond Moyson te Dendermonde. Tot 12.00 u, 20.00 u Opluisteren van concert t.g.v. de boekenbeurs In het stadhuis te Dendermonde, door Jeugdkoor Jeko. 20.00 u.: Clubavond: Voordracht «Ik heb niets om aan te trekken» voor Jong K.A.V.-Keur In zaal 't Klokske, 20.00'u.: Kaartavond: Wiezen, bieden, belotten. Gratis deelname. Organisatie: Jeugdhuis 't Pilaartje, Werf 1 te Dendermonde. Jeugdboekenweek 1984 16-24 november 1984 Programma: A. Permanent: In het stadhuis tentoonstelling van de reus Pitjemoer. tentoonstelling van de tekeningen rond het thema: «De Wereld in je huis». infostand van en over de stadsbibliotheek. boekenbeurs voor groot en klein. tentoonstelling: Hans Christian Andersen en zijn werk. In de bibliotheek: tentoonstelling van poëzie voor de jeugd. B. Activiteiten: in het stadhuis Vrijdag" 16 november te 20 uur Plechtige opening door de heer Lenssens, Gemeen schapsminister Uitreiking van de prijzen van de tekenwedstrijd. Optreden van het jeugdkoor Jeko. Receptie. Zaterdag 17 november te 15 uur Het marionettentheater Kalleke-Step speelt: «Wet marsman netje»; gratis ingang voor iedereen. Woensdag 21 november te 14.30 uur Aansluitend bij de tentoonstemling vertelt Mevr. Micheline Revets-Van Lokeren sprookjes van Andersen; gratis in gang voor iedereen. Zaterdag 24 november te 10 uur: Voordrachtwedstrijd voor de leerlingen van de Dender- mondse lagere scholen. Zaterdag 24 november te 18 uur: Plechtige prijsuitreiking door de heer Mare Galle, gemeen schapsminister. Een organisatie van de adviescommissie, van de stedelijke openbare bibliotheek. OPENING KARNAVALSEIZOEN Het Karnavalcomité van Dendermonde, in samenwerking met de Stedelijke Prinsencaemere en de Dendermondse karnavaigroepen, richten op 10 november 1984 hun 2de showavond in als opening van het karnavalseizoen 1984- 1985. Deze showavond, met sketches en kolder, gaat door in de feestzaal van het V.T.I., Em. Van Winckellaan, Dendermonde te 20 uur. Ingericht t.g.v. de SENIORENWEEK 1984, door de «Stedelijke Raad voor de derde leeftijd van Dendermonde» in de stedelijke sporthal te Appel% (Steenweg op Aalst) op maandag 19 november 198* te 15 uur Programma: •Show mol Jacgoes Raymond en orhesl. Paul Severs en Paulette, André Belga and partner. Hllss Anita- Toegangsprijs: 100 F (vervoer inbegrepen) Toegangskaarten zijn te bekomen in de gepensioneerdenbonden van Dendermonde. Personen welke niet aangesloten zijn bij een bond, kunnen kaarten bekomen bij het Stadssecretarlaat. Ter attentie van de jeugd: ZONDAG 25 NOVEMBER FEEST VAN DE GROOTOUDERS Koninklijke Academie voor Schone Kunsten Dendermonde COLLECTIE WOUT VAN DER VET Wout Van der Vet (1944) uit Zoetermeer in Nederland heeft tijdens zijn twintigjarige loopbaan als zeefdrukker prenten gedrukt voor vele bekende kunstenaars zoals Karei Appel, Bram Bogart, Kees Van Bohemen, Co Westerik., als gastdocent werd hij vele malen in België uitgenodigd. Hij drukte eveneens de premieprent, jaar gang '84 voor Syka. De directeur van de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten, de beheerraad van Syka, hebben de eer u uit te nodigen op de tentoonstelling «Collectie Wout Van der Vet» een verzameling grafische werken gedrukt door meester drukker Wout Van der Vet. Receptie en vernissa ge op zondag 4 november te 11 uur. Inleiding door de heer R. Evrard, voorzitter Syka. Officiële opening door de heer H. Maes schepen van Cultuur. De tentoonstelling heeft plaats In de zaal van de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten - Dljk- straat 91, 9330 Dendermonde, en Is toegankelijk op zondag 4, 11 en 18 november, zaterdag 10 en 17 november telkens van 14u30 tot 17u30. MOGEN WIJ ONS EVEN VOORSTELLEN? naam Dienst Verkeersveiligheid ADREffranz Courtensstraat 12 9330 DENDERMONDE Tel. 052/22.08.80 - toestel 262 Wat-kunnen wij voor U doen? Waarvoor kun je bij ons terecht? Wil -je een verkeersnamiddag organiseren, helpen wij U graag met de organisatie en het bijeenzoeken van het materiaal ervan. Wil je een fietsencontroledag organiseren helpen wij U heel graag. Wil je een spreekbeurt houden, contacteren wij graag enkele sprekers voor U (via secura, zone 30) Wil je graag enkele verkeersfilms gebruiken om onze jeugd wegwijs te maken in het verkeer. Wij hebben ze zó voor U aangevraagd. Is uw straat te druk, te gevaarlijk, organiseer je een wedstrijd in jouw buurt, heb je politiebegeleiding nodig, contacteer ons, we doen voor U wat in onze mogelijkheid ligt. Ook voor de directies, leerkrachten en verantwoordelijken van jeugdorganisaties kunnen we helpen met materiële en inhoudelijke-methodische hulp of éénvoudig gezegd, wij kunnen uw verkeerslessen geven met aangepast didaktisch materiaal. Ten laatste maar zeker niet het onbelangrijkst, richten wij ons tot onze jongere kornuiten, met een groot ontwerp talent. De DIENST VERKEERSVEILIGHEID richt een grote ontwerp wedstrijd in: «Wie ontwerpt een affiche met aangepaste slogan voor onze dienst die inslaat zoals een BOM!!! Alle ontwerpn moeten bij ons zijn ten laatste op 31 december 1984. De origineelste ontwerpen worden bekroond door prachti ge prijzen. Dank bij voorbaat en... veel suksesü! GROOT HUISVUIL NOVEMBER donderdag 8 november: Grembergen donderdag 22 november: Oudegem en Mespelare donderdag 29 november: Schoonaarde en Appels

De Voorpost | 1984 | | pagina 17