7 C Steken Temse Diareportages in Waasmunster en Meerdonk WSV Baasrode en de wandel-mee-dag De Voorpost - 9.11.1984 - 19 lkader van de brandveiligheid van de klaslokalen. J.V.L. Van Overloop bedacht (dw) Jisha club Lokeren r vrijdag 16 november a.s.: Strips- en gezelschapsspelen. A avond boordevol strips, van de meest klassieke Suske en Iske tot de meest onbekende gloednieuwe uitgaven. En dit at alleendezelfde avond wachten een heleboel gezelschaps man op jou. Om 20, 21 en 22 uur gaan er zelfs wedstrijden ervan «Dammen», «Vier op een rij»... Er valt zelfs een prijsje ie te winnen! Wel een half uurtje vooraf inschrijven. In het ugdhuis T-Club, Oude Vismijn 11A te Lokeren. iliaf'Jüderkomitee O.L.Vrouw presentatie <env auter-, en Basisschool, Vrijheidsplein 25 te Lokeren. zaterdag 17 november aanstaande organiseert het Ouder- nitee in samenwerking met de direktie en leerkrachten een eughelavond voor de ouders van de leerlingen en sympathi eën. Aanvang omstreeks 17 uur. Deelname in de kosten: 0 fr. voor een volwassen persoon en 150 fr. voor een derschotel. Inschrijven vóór 10 november bij de direktie, bij ostitulanssert en bij de leden van het Oudercomité De Tentoonstelling bij De Goudvink in Sint-Gillis-Waas. Het bestuur dat de zeventiende ibrengst zal aangewend worden om werken uit te voeren in vogeltentoonstelling organizeerde. Willy Goossens won het pleit. De tweede prijs werd Tienduizendste bezoeker in het Gemeentemuseum van Temse. Maria niet toegekend, derde werd André Ferket, vierde Aureel Flos en vijfde René Lauwers (Iv) werd door burgemeester Van Riet en schepen De Ryck met een geschenk Sint-Gillis-Waas apenstilstand 11 novemberviering in Sint-Gillis staat speciaal in het teken i veertig jaar bevrijding. In Sint-Gillis zelf worden om 9 u. jemen neergelegd aan het graf van de gesneuvelde Polen in Reepstraat en om 9.30 u. eucharistieviering in de dekenale fc na de mis aan het oorlogsgedenkteken uitreiking van tekens, toespraak door de burgemeester en gelegenheids- siek door harmonie Sinte-Cecilia gevolgd door défilé. In erdonk is de mis om 10 u. gepland en de plechtigheid aan monument begint om 10.45 u.; daar houdt schepen Ver laan selen een toespraak. In De Klinge wordt om 9.30 u. in de in ga ooi aan de Kieldrechtstraat een optocht gevormd, om 10 u. duii er een mis en om 10.45 u. een plechtigheid aan het tmument met toespraak door schepen Vereist; nog in Mee- dnaei uk wordt om 11.15 u. een plechtigheid gehouden aan de *en van de Poolse soldaten. En in Sint-Pauwels wordt de opgedragen om 9.30 u., waarna (10.15 u.) een plechtigheid ty aan het monument der gesneuvelden, met gelegenheids- is spraak door schepen Roggeman. ede* (LV-aktiviteiten ken» KVLV-De Klinge kan je op dinsdag 13 november je eigen s leren koken. En bij KVLV-Sint-Gillis op dinsdag 15 iber om 19u30 technische kursus «Anders doorstoppen». Sint je vanaf 15 november Sinterklaas op ronde ziet in Sint- iwels is zulks een initiatief van het Bagoniekomité i.s.m. de Bvan die gemeente. it stfekenbeurs BGJG van Sint-Gillis organizeert op 10 en 11 november een kenbeurs. punftocrossbal bcrossklub Rony's Vrienden Sint-Pauwels richt in café De sbloem aan de Zandstraat 65 zaterdag 10 november het 'winn de motocrossbal in. een valse bommelding te gaan. Kijkwoning bekijken. We blijven in de buurt van het station. Aan de Leopold II-laan 37 bevindt zich een zgn. kijkwoning (een modelhuis). Het stadsbestuur meldt dat dat pand tijdelijk voor het publiek toegankelijk is, elke zaterdagnamiddag van 14 tot 17 u. Rijkswachters onderscheiden. In het vorige nummer van De Voorpost kreeg u al een foto van hen. N.a.v. het feest van de rijkswacht werden een aantal rijkswachters gedekoreerd. Met de nationale orden werden bedacht: adjudant-chef op rust De Lille, eerste opperwachtmeester De Keirsmaeker en eerste wachtmee sters Meuleman, Verlee, Van Bockstal, Van Vlierberghe, Die- rinck, De Smet en Robbe. Militaire eretekens werden uitgereikt aan adjudanten Leboeuf en Gossens, eerste wachtmeesters Van de Vijvere en Suy, eerste opperwachtmeester Boeve en wacht meesters Van der Meulen, Heyninck, Van Tiggel, Roets en Mertens. Afscheid van Bruno. Eerder dit jaar meldden we dat Bruno Machiels zou uittreden als ondervoorzitter van de WV-Land van Waas. Op een stemmige bijeenkomst in Sint-Niklaas werd de Temsenaar, die zich voortaan intens gaat toeleggen op z'n job als arrondissementeel sekretaris (ter opvolging van Bert De Cock), gehuldigd door VW-voorzitter Van Daele en z'n medewerkers. Ook een heleboel deelnemers aan het voorbije vijfde ambachtelijk weekend waren aanwezig. Jubilerende Kunstvrienden. Harmonie De Kunstvrienden zal tijdens het 110de Sint-Ceciliafeest verdienstelijke jubilarissen huldigen. Ook de trofee van het Muziekverbond Oost-VIaande- ren wordt dan uitgereikt, op 16 september, aan Frangois Labelle, laureaat van de seniorenwedstrijd '83, Zaterdag 24 november om 17 u wordt een jubel- en dankmis gehouden in de hoofdkerk i.s.m. het Sint-Gregoriusgild. Men zal dan o.m. de Deutsche Messe van Franz Schubert uitvoeren. WV 9 november richt de oudervereniging van de rijksbasis- ooi in de hoofdschool van Sint-Gillis een kwis in ikerk '"Na, rk van den Akker tg 10 november jaarlijks feestmaal en gezellig samenzijn het Werk van den Akker Sint-Gillis-Waas. Sint-Niklaas V Don Bosco-aktiviteiten sdag 13 november organizeert KAV Don Bosco weer de Don Boscokerk om 13.15 u. een trip naar oobekcnde oorden. Lekker uitgewaaid zullen we om 16.00 terug thuis zijn. Op vrijdag 16 november te 19.00 u, start de algemene wrgadering onder het thema: «Gezond, ik wil wel laar...» gegeven door-Piet Van Acoleyen. Deelname- rijs: 120 fr. Inschrijven bij de kernleden vóór 12 no- tembcr. Ik heb niets om aan te trekken» is het thema waar deze tlubavond van Jonge werking om gaat. Deze club leert ons at het niet altijd nieuw moet zijn om «in» te wezen. Dit lp maandag 19 november te 20.00 u. in hel Dobocentrum. Allen van harte welkom. )c najaarsreis gaat naar het graf van Broeder Isidoor te iortrijk. We zouden daar samen Eucharistie vieren voor iw bijzondere intenties, 's Namiddags een geleid bezoek »n dc spekuloosfabriek Lotus-Corona te Lembeke. Dit Uemaal op dinsdag 20 november. Vertrek aan dc Don Boscokerk om 9.00 u. Prijs per persoon bedraagt 220 fr. )p donderdag 22 november te 20.00 u. in het Dobocen- nim organizeert K.W.B. in samenwerking met K.A.V *n voorlichtingsavond. Iemand van de rijkswacht komt ms vertellen wat we moeten doen en laten om onze «zittingen te beveiligen. Kom dus en leer over «Diefstal- ravcntic». )p maandag 10 december zal er in het lokaal van niergem op dc Parklaan 13 een demonstratie plaatsvin den van broodjes bakken. Aanvang om 19.30 u. Gelieve in schrijven vóór 1 december. Bijdrage in de onkosten: 20 kantie in Zwitserland lag 9 november om 20 u. in de konferentiezaal van het Khiehuis van Sinaai diamontage in overvloeiïng rond «Va- 6® in Zwitserland», gemaakt door Walter Vermeiren. De Davidsfondsafdeling organizeert en je kan gratis ien kijken. Onthou dat DF-Sinaai vrijdag 14 december een alavond organizeert rond «De geheimzinnige moordzaken Beernem». mmen in Dave ATB-De Natuurvrienden als de Vlaamse Bergsportvere- "9 zijn zondag 11 november klimklaar in Dave: rotsen lauteren. Wie met ATB meewil belt naar nr. 777.09.48 (Marc wens) en wie met de Vlaamse Bergsporters wil klimmen naar 776.64.27 (Jan Van Ranst). indelen in Sinaai Zondag 11 november tussen 9 en 12.30 u. (voor de 21 km) lissen 9 en 14u30 (voor de 9 km) start van wandeltochten de vrije lagere jongensschool in Sinaai. Zondag 11 november, ook in Sinaai, om 14 u op de Dries 'ek.voor een wandeling naar de Roosenbergabdij en omge- I. georganizeerd door de Werkgroep Leefmilieu van Sinaai. wandelen Jdag 11 november afspraak aan de kerk van Kristus Koning int-Niklaas om 8u30 en om 13u40 voor een wandeltocht van 21 en 9 km. KWB-Kristus Koning trekt erop uit. het opluisteren van de plechtigheden. De NSB (Nationale Strijdersbond) verzamelt om 9u30 in café Europa, met het oog op de herdenking van de oorlogsslachtof fers op 11 november. Om 13u30 zondag is er een feestbanket in café Europa. Ook de VOS (Vlaamse Oud Strijders) nemen deel aan de eucharistieviering in de dekenale kerk (11 november 10 u) en leggen een krans neer aan het vredesmonument op het K. Mercierplein (VOS noemt het de Houtbriel), terwijl de VOS ook aan de akademische zitting ten stadhuize deelnemen. VOS verbroederen Zaterdagavond 10 november om 19u30 blazen de Vlaamse Oud Strijders van Sint-Niklaas verzamelen in De Arend, OL Vrouwplein. Er wordt gefeest, er wordt een diareportage beke ken die handelt over het flamingantisch verenigingsleven in Sint-Niklaas. Koningsdag Op donderdag 15 november, koningsdag, wordt in de hoofdkerk van Sint-Niklaas een plechtig te deum gezongen, om 11 u. De NSB komt om 10u30 samen in lokaal Europa. Oudstrijders feesten Donderdag 15 november om 12 u. biedt het Sint-Niklase kollege van burgemeester en schepenen aan alle oudstrijders uit de oorlog '14-'18 een feestmaal aan. Detective Story Op 9,10,11 en 12 november om 20u15 voert De Goudbloem op in de schouwburg «Detective Story» van Sydney Kingsley, in regie van Dré Poppe. Met deze produktie wordt deelgenomen aan het vijftigste Koninklijk Landjuweel in Sint-Truiden. Muziek klassiek Maandag 12 november om 20 u in het auditorium van de muziekakademie werken van Mozart, Diabelli, Debussy en Strawinsky ten gehore gebracht door het pianoduo Cromme- lynck. Dit koncert wordt gebracht i.s.m. BRT 3. Donderdag 15 november is om 19u30 in de schouwburg het Heists Kamerorkest te gast op uitnodiging van Jeugd en Muziek. Violist Nico Baltussen, Sint-Niklazenaar die zich intens voorberiedt op de wedstrijd «Jonge Virtuozen» en op de Elisabethwedstrijd '85, is van de partij. Jozef Luyten is koncert- meester van het Heist Kamerorkest. Zondag 18 november om 11 u in de muziekakademie exklusief optreden van Gerda Van den Bos, specialiste in de rekonstruktie van historische dansen. Voor de muzikale omlijs ting zorgt Erwin Van Bogaert, aan het klavecimbel. Gratis toegang, gratis aperitief en bovendien babysit. Zondag 18 november ook in de schouwburg, om 20u, benefietkoncert ten voordele van de OLVrouwkerk. Jeugddans- groep Imago Tijl uit Neerpelt o.l.v. Alicia Borchten en het Sint- Gregoriusgild o.l.v. Robert Hellemond vertolken «Oude en Nieuwe Verhalen». Zondag 25 november om 15u30 is in de schouwburg te gast het Kamerorkest van de Stad Sint-Niklaas o.l.v. André Delcour- te en het koperensemble Orfeo o.l.v. Florent Van den Hauwe. Werken worden vertolkt van O. Respighi, M. De Falie en E. Grieg. Woensdag filmdag Filmliefhebbers komen woensdag 14 november aan hun trek ken. uiteraard in 'de Select aan de Parklaan, Jefi brengt om 13u30 voor de jeugd de kinderprent «Stefan» van W. Deutsch- man. En de Katholieke Filmliga brengt om 20u15 «Identificazio- ne di Una Donna» van Antonioni. Deze laatste film behaalde op het Festival van Cannes in '82 een prijs. Bij de KWB Zaterdag 10 november vanaf 18 u in de zaal van de paters te Sinaai ledenfeest van KWB-Duizend Appels. Bij de KAV Dinsdag 13 november bij Jong KAV-Sint-Niklaas Centrum in Het Centrum om 20 u praten over elektrisch speelgoed. Dinsdag 13 november bij KAV-Kristus Koning in de Heistraat demonstratie «Broodjes en smoutebollen bakken». En ook dinsdag in Nieuwkerken bij de KAV kritisch kijken op mojde en mooi zijn, om 20 u in da Katholieke Kring. Zeefdrukken Dinsdag 13 november start een kursus zeefdrukken in het Ateljee, het lokaal van de bezigheidsklubs voor zieken en gehandikapten'aan het Heymanplein 7. Tussen 13u30 en 17 u. Volgende afspraken op 20 en 27 november. Jeugdatelier ABVV Bij jeugdatelier 't Ateljee aan de Truweelstraat 124 in Sint- Niklaas kan je op 10 en 17 november van 14 tot 17 u terecht als je tussen 12 en 16 bent en houdt van kreativiteit en sportiviteit. Mensenrechten in de Sovjetunie Over Amnesty International lees je een artikel op een andere plaats in dit blad. De Al-groep van Sint-Niklaas is goed vertrouwd met het al dan niet toepassen van de mensen- en volkerenrechten in de Sovjetunie en op 16 november om 20 u kan je daaromtrent in de bovenzaal van De Panda, Grote Markt, een getuigenis horen. Amnesty International organizeert deze bijeenkomst. Postzegels, prentkaarten Zondag 18 november om 9 u opent in de stadsfeestzalen de vijfde nationale kontaktdag voor alle verzamelaars van postze gels, prentkaarten en briefkaarten. Je kan gratis terecht tot 17 u. Postzegelvereniging Phila Waes organizeert. Info via tel. 776.18.83. Zondag 18 november ook, van 9 tot 12 u, ruildag van de Wase Ruilklub in zaal Renova, Nieuwstraat. Kerkzangkoor in Puivelde Zaterdag 10 november om 18.30 u, luistert het gemengd kerkzangkoor uit Westdorpe (Nederland) de mis op in de parochiekerk Sint-Job te Belsele-Puivelde. Dirigent Rob. Pollet leidt. Na de mis volgt nog een kort kunstkoncert. Zen-meditatie Donderdag 15 november om 20 u op het VP-plein in Sint- Niklaas aan het Industriepark Noord 33 vormingsbijeenkomst over «Zen-meditatie, een weg tot zelfkennis». Georganizeerd door Zen Dojo Sint-Niklaas vzw. Bomalarm in 't station. Dinsdag even vóór elven kwam bij de redaktie van een Gentse krant een melding binnen, telefonisch, dat in het station van Sint-Niklaas een bom tot ontploffing zou worden gebracht. De rijkswacht ontruimde het gebouw gedu rende ruim een uur en ook de omgeving werd geëvakueerd. De reizigers op de spoorlijn Antwerpen-Gcnt konden tussen 11 en 12 dinsdag noch in-, noch uitstappen. Even na elven ging de rijkswacht poolshoogte nemen in een over het station gelegen Kemzeke (Stekene). Bij tiercéklub 1-2-3, gevestigd in café, waar een vijftal jongelui werden ondervraagd. Dc man die lokaal Malperlm, werdjeanine Lammens kampioen Ze het dagblad verwittigde sprak met een noord-Nederlands ak- wordt hier omringd door haar medespelers (eremar) sent, zei bovendien dat hij namens de CCC sprak. Het bleek om Meewandelen Zondag 11 november organiseert sportklub Roda WTC voor de vijfde keer een wandelmeedag in samenwerking met Bloso in de prachtige, natuurlijke omgeving van het grote natuurgebied De Stropers en het waterwingebied op wijk De Tromp. De deelnemers betalen als deelname in de onkosten slechts 25 fr. en daarvoor krijgen ze een herinnering. Inschrijven kan tussen 13 en 14u30 in het Vossenhol, het klublokaal van volkskunst- en volksdansgroep Reintje Vos in de Kemzeekse Sint-Jansteen- straat. De wandelaars kunnen kiezen tussen twee afstanden, namelijk 8 en 16 km. en men kan vrij vertrekken. Na de gezonde wandeling zijn er pannekoeken met koffie te verkrijgen. Mode en mooi zijn Woensdag 14 november in zaal 't Helleken praten over «Een kritische kijk op mode en mooi zijn». Om 20 u. Jong KAV- Hellestraat organizeert. Week van de derde leeftijd Dit jaar vindt de tweedaagse van de derde leeftijd plaats op maandag 12 november (amusementsdag met Juul Kabas) en op dinsdag 13 november (sportnamiddag met kaarting en bingospel. Wapenstilstand Stekene en Klein-Sinaai vieren 11 november broederlijk samen. Men komt om 9 uur samen aan de hoek van de Molenberg- en Dorpsstraat, waar de stoet wordt gevormd. Opvallend in de samenstelling van deze stoet is wel voetbalklub FC Stekene als enige sportklub... De stoet gaat langs Dorpsstraat, Polenlaan naar de parochiekerk van het H. Kruis voor de eucharistieviering van 9u30. Rond 10u30 gaat het dan in optocht naar het monument der gesneuvelden voor het neerleggen van kransen, een toespraak en het vaderlands lied. De NSB-leden en sympatisanten zitten vanaf 13 u. aan voor het noenmaal. Zoals gebruikelijk viert KNSB-Kemzeke afzonderlijk, met op het programma: 8u45 samenkomst aan lokaal Stuyvenberg, 9u15 vertrek in optocht naar de kerk onder begeleiding van hel trommelkorps van de Chiro-Kemzeke. Na de eucharistieviering van 9u30 met dodenappèl en opgeluisterd door het Nobelkoor is er bloemenhulde aan de beide monumenten met gelegenheids toespraak, waarna bloemenhulde op het kerkhof. Ook in Kem zeke wordt vanaf 13 u. gegeten door de leden sympatisanten van de NSB, dit in het lokaal Stuyvenberg, Stationsstraat 74 te Kemzeke. Natuurtentoonstelling Van zaterdag 10 tot en met maandag 19 november in de gemeentelijke feestzaal «De natuur in drie dimensies» een tentoonstelling op initiatief van Aquariumvereniging Azurea, De Sneeuwgors, Werk van de Akker en de'gemeentelijke leefmi- lieudienst. Lea Van der Straeten In galerij De Brug, Vrijheidstraat 15, expozeert Lea Van der Straeten tot en met maandag 31 november schilderijen. Jeugdatelier Bieke Op 10 en 17 november kunnen kreatieve en sportieve jongelui terecht vanaf 14 u. bij jeugdatelier Bieke (ABW). Afspraak in de kantine van VC Herleving, Schoolstraat. Wie tussen 12 en 16 jaar is, is welkom. Kasteelavond Zaterdag 10 november om 20 u. organizeert Komkommer een zgn. Kasteelavond in het Schaliënhuis. Vier minnezangers brengen vooraf middeleeuwse muziek en liederen. Tine Ruys- schaert verzorgt nadien een Bomansprogramma en ter afron ding wordt kaas en wijn aangeboden. KWB-voètballers in feest Zaterdag 10 november bij KWB-Kristus Koning om 17.30 u. in het Parochiaal Centrum jubelviering n.a.v. een kwarteeuw KWB-voetbal. Vierseizoenenmenu Dinsdag 13 november kan je bij KA V-Steendorp in het Centrum om 20 u. terecht voor een demonstratie over het «Vierseizoe nenmenu». Eten voor parochie Heliestraat Het begon allemaal met de bouw van het ontmoetingscentrum in de Stekense wijk Hellestraat, waar de vzw Parochiale Werken als bouwheer optrad. Zowel voor de vernieuwde school (enkele nieuwe klassen, een kantoor en overdekte speelplaats) als voor de parochiezaal 't Helleken aan het Preekeplein. Er was geld nodig. Met wekelijkse omhalingen en de verkoop van schilde rijen en pastoor Louis Van Overloop kon de put natuurlijk niet volledig worden gedempt. Daarom ging men de Hellekensfess- ten inrichten, met de nadruk op smakelijk eten met daarna gezellig samenzijn. Mettertijd evolueerde dat tot het «Maal der Duizend Vrienden» in het ondertussen natuurlijk afgewerkte parochiecentrum 't Helleken op het Preekeplein, dat dit jaar plaatsvindt op zaterdag 10 en zondag 11 november. Zaterdag kan men tussen 18 en 21 uur terecht. Na het eten is de bodega (vanaf 20 u.) geopend voor een lekker drankje in een gezellige sfeer bij onderhoudende muziek... Zondag 11 november is er dan een meer uitgebreide spijskaart tussen 11u30 en 15 uur, eveneens in 't Helleken. Ook hiervoor moet worden ingeschreven in de pastorij, Preekekekplein 2 te 9090 Stekene, tel. 03-779.71.91. Insektenplaag Zondag 11 november om 9u3Ö organizeert het Werk voor de Volkstuinen van Stekene-Centrum een werkvergadering. Philip Dewulf spreekt over «Insektenplaag op groenten en bestrijding ervan, algemeen en biologisch». De aanwezige leden krijgen een uitgebreide dokumentatie aangeboden. Wegwerpverpakkingen Zaterdag 10 en zondag 11 november in het kasteel Blauwe dael tentoonstelling over 'rekuperatie-reïntegratie', gebruik voorwerpen in de Derde Wereld gemaakt uit wegwerpverpe kingen. De GA organizeert. Vogelbeurs De Witte Spreeuw organizeert zondag 11 november in Ond den Toren, Kerkstraat 63, een vogelbeurs. Wandelmeedag Voor een fikse wandeling (7, 12 of 20 km) kan je zondag november om 14 u. terecht aan de gemeenteschool in Kerkstraat. Twee interessante reisdokumenten zijn het komende weekend te bekijken in het Land van- Waas. Vrijdag 9 november om 20 u. kan je naar de rijksbasisschool aan de Kouterstraat 3-5 in Waasmunster toe, zaterdag 10 novem ber moet je om 20.15 u. in de Saleghemkring aan de Margrietstraat in Meerdonk wezen. In Waasmunster zet de Belgische Touring Club i.s.m. de rijksbasisschool een grote toeristische voordracht op het getouw. Thema: 3Venetië, ergens tussen hemel en water». De reportage wil een pleidooi zijn voor de kunstschatten die Venetië herbergt en die men niet zondermeer kan laten vergaan. André en Marie-Louise Van Heddeghem realizeerden het dokument, geïllustreerd met een kleuren diamontage in overvloeiing. De toegang is gratis. In Meerdonk deelgemeente van Sint-Gillis-Waas, gaat het over de Provence, «Het rijk van de zon». Deze klank- diamontage in overvloeiing werd samengesteld door Paul Vereecken, alom bekend in Sint-Pauwels en verre omge ving. De kommentaar is van Werner De Block, Rita Hoskens en Freddy De Vijlder. Voor de teksten zorgde Karlien Gratis. De inleiding wordt verzorgd door e.h. Van Overloop. Zaterdagavond toeven we in paarse lavendel- velden, het land van Van Gogh, de Camargue,.het schil derachtige Martigues, enz. (wv) Zondag 11 november organi zeert de WSV van Baasrode zijn Wandel-mee-dag. 't>e wandelaars vertrekken tussen 10 en 15 uur aan café Taxi Moonen in de Baasrodestraat 233 te Baasrode en kunnen kiezen tussen drie afstanden: 5, 10 of 20 kilometer. De wan delwegen die werden uitgeko zen zijn biezonder rustig en brengen de deelnemers onder meer over de Scheldedijk en de zo kenmerkende bóeren- buiten van Baasrode. Bij de aankomst wacht de wan delaars op vertoon van hun deelnemingskaart een leuke verrassing onder de vorm van pannekoeken.

De Voorpost | 1984 | | pagina 19