r Ir -l.± - MARK VEREECKEN BESLECHT HET PLEIT I Twfot, 'r vfiM Jlfll! VLEIDE PUNTENDELING -t *%j|||||iri||| 6ISCH VERDIKT 'I'ImNS PEELEMAN LAAN UIT CIJFERS ZIJN NIET EENS OVERDREVEN ase tweedeprovincialers %en de toon aan NEDERLAAG EEN GEVOLG VAN FLATERS MARC ROMBAÜT ^Provinciale LUKT DE VERDIENDE GELIJKMAKER PAK SLAAG WAAR MEN OM VROEG VOETBAL HALST - EENDRACHT MELDERT 1-1 De Voorpost - 9.11.1984 - 33 Aalst en Eendracht Mel- ibben er een echte derby :maakt met een onver- derbyuitslag. De thuis- verdiende echter meer. nd was Aalst tijdens ite helft de betere ploeg. kreeg het zeer lastig Ipunten te verhinderen, goed geoliede machine Aalst richting bezoekend Kansen bleven niet uit. mooiste kwam er in de minuut voor De Jaegher. ir genoeg voor het thuis- werd de kans verkwan- Even later zou dezelfde gher zijn fout echter maken. Met een knappe boog hij een gestrekte lop om. Aalst bleef Hen maar kon zijn ver- voorsprong voor de t meer uitbouwen. In :ede helft bleef de thuis liet betere spel opeisen. Meldert dacht alleen maar aan behoud. Een schaarse counter van de bezoekers werd Aalst echter fataal. Maes werd fou tief gestuit in de fatale zone en de scheidsrechter liet Vervec- ken terecht een strafschop ne men. Meteen hingen de bord jes gelijk. Dit alles met nog een halfuur voor de boeg. Mel dert kwam beter in het stuk voor al bleef Aalst op zijn hoede. Ook de thuisploeg claimde nog een strafschop maar de scheidsrechter vond dat het al welletjes was. Mel dert kreeg in feite in Aalst meer dan het verdiende. De thuisploeg was dan na afloop zeker niet tevreden met de puntendeling. Er hing voor de lokalen al vast meer in de derbylucht dan deze 1-1 einduitslag. (g.d.t.) H'i Stekene Sportief - Sp. Sint-Gillis 1-0 (2eProvinciale De voorgeschiedenis van deze wedstrijd is bekend. De thuisploeg kende een goeie seizoenstart maar staat in de komende weken voor beslissende derby's en de blauw- witten uit Sint-Gillis-Waas missen nog steeds een pak routiniers. De geelhemden van trainer Van Goethem moesten voor de tweede achtereenvolgende week ook spelbepaler Patrick De Boom missen en dat maakte de opdracht natuurlijk niet makkelijker. SK Aalst - E. Meldert 1-1. Maes komt te laat om de doorgebroken Aalstenaar te tackelen, maar de Meldertse doelman was bij de pinken, (per) NT ZELE - VRASENE 1-1 I thuiswedstrijd met Vra- heid verloor. Vrasene-kon ver- Iheeft voor de Zeienaars diend gelijkstellen en dwong I het verhoopte resultaat Van Hecke tot een tweetal everd. Gelukkig was er sekure tussenkomsten, zoniet f a rust een gevat intercep- leek een thuisnederlaag on- de doelman Van Hecke overkomelijk. In het laatste erger te voorkomen. Het kwartier namen de Zeienaars i nochtans goed voor de risiko's om een ultieme zege te e wijkploeg nadat Guy forceren zonder echter tot re- met een spektakulair ële doelkansen te komen. Een Hint voor voorsprong had billijke puntendeling waar de rgd. Heikant voetbalde thuisaanhang geenszins tevre- tijdens de eerste periode den kon mee zijn. Tegen de kon in de tweede helft Waaslanders had men immers bevestigen. Het uitvallen op winst gehoopt zodat de te- Noré wegens kwetsuur leurstelling bij de thuisploeg 5k Aalst - E. Meldert 1-1. Vervecken kan zijn doelgebied ontzetten, terwijl De I de spits voor een niet weg te cijferen viel. rirpiot tnpr\ aan penetratiekracht (a.j.z.) het samenspel zijn vlot- BEKE - NEVELE 1-1 .ebheke is op eigen veld niet verder gekomen dan een Itndeling. Op zichzelf geen resultaat om over naar te schrijven. Wie de wedstryd bijwoonde zou nog Ier zin hebben om in de pen te kruipen, natch was tijdens de eerste helft om by te huilen, chcpelde ons een Konkelgoedfan. Het waren de bezoekers die zich, door het wapen van de tegenaanval te hanteren, een paar keer gevaarlijker aanstel den en tot scoren kwamen. Op dat ogenblik zag het er naar uit dat Lebbekc niet meer bij machte zou zijn om de bezoe kende defensie te ontmante len. Gelukkig voor blauw-wit kon Dirk Deferrere op zowat zes minuten voor het einde een te korte terugspeelbal onder scheppen en scoren Tijdens de laatste minuten hebben de Lebbeekse verdedigers nog al le kleuren van de regenboog gezien, toen de gasten nog een paar keer uitbraken. Twee kleurtjes zullen Frans Pecle- man. wat langer bijgebleven zijn. Halfweg de tweede helft werd hij reeds op een gele kaart getrakteerd, wegens ccn overtreding. Toen hj zich in de slotminuut andermaal in on gunstige zin liet opmerken, werd hem rood getoond, wat de uitsluiting voor gevolg had. Hij pakte een tevenstrever aan op rugbymanicr. Al bij al mag Lcbbcke zich wel biezondcr gelukkig achten met dit gelijk-, spel. Jansegcrs en zijn maats zullen de komende wedstrij den toch beter moeten preste ren, willen ze resultaten halen. (e.d.m.) LSV ZELZATE - ROBUR 0-4 ibal. Frans Peelman SK Lebbeke (arch.) gooi 1 1 jn tas langs beide zijden geen f<3 E" u zo ov l» W dan er warempel niets te bcle- Van opwindende momen- Nevele was met de itic afgezakt om een pun- Hci kling af te dwtngcn. Dat overduidelijk. In de twee- 'lft is Lebbekc dan wat icver gaan spelen. Die re$ '"'"S leverde niet het ver- He sukscs op, intcgcrftleel. Melsele, Temse, Lokerse en Robur staan in tweede inciale A nu vier ploegen met gelyke punten aan de ing. Drie Wase klubs daarbij en met Stekene, op één I van dit kwartet, kunnen we dus stellen dat de Jdanders het in deze reeks zeer goed doen. ne kreeg het op het veld fers te zetten, rode lantaarn Adegem KSV Temse haalde het in de E.D '1!ans n'ct makkelijk. En- topwedstrijd op Dcstelbergen io het laatste kwartier kon- met eerder onverwachte 0-2 tie roodwitten zich op hun cijfers. De leiders werden door •niveau tonen zodat de een koilekticf sterk Temse ver- 1-2 zege al bij al toch diend geklopt met treffers van nd mag genoemd wor- Engels en Raemdonck. Vooral gezien het aantal kansen het middenveld draaide erg ij in die periode schiepen, goed bij de blauwwitten en dat 'Van Rust had in dc eer- mocht na de wanprestatie van Hft een penaltyfout moe- vorige week tegen Zclzate ook toestaan hetgeen Adegem wel eens. vond men bij Temse "oorsprong bracht. De Als uitblinker werd vooral Hu- ijd zakte toen ccn beet- bert Verbeke geciteerd al mekaar tot enkele ogen- voegt men daar onmiddellijk ten voor rust een nooit aan toe dat de zege eerst en "nde Costa Vervaet alleen vooral op rekening van de kon gaan en door de ploeg moet worden geschre- van een verbouwereer- Ven. Zondag tuis tegen Olym- ttoelman besloot. Nadat pja Gent vraagt deze prestatie ruyenbroeck, Leon Jan- natuurlijk om bevestiging, t, Polfliet en Lambrecht Ondanks het punt dat Svelta tweede helft wegens aan- Melsele verloor bij Sint- "md protest reeds geel Amandsberg staan Robert Ro- n gekregen kon Dirk gjers en co nog steeds mee aan trhals op de rand van het de leiding. Na dc klinkende 5-0 jnspel toch doorgaan cn zCgc tegen Gent van vorige E3-plocg meteen aan dc week namen onze spelers het buit helpen. In dc laatste wellicht iets te gemakkelijk op, ten kwamen er daar nog verklaarde men na afloop. K kansen bij voor Leon Vooral in de tweede helft vcr- Kaf Jansoone terwijl ook zuimde Melsele het ondermeer "v Vcrstractcn tot twee om een duidelijk zwalpende toe. de mogelijkheid liet thuisploeg onder te duwen. Lokerse op veiligere cij- Voetbal. Luc Vercauteren van FC Robur Moerzeke. (vh) DIKKELVENNE - SINT-GILLIS 2-0 De nederlaag op Dikkelven- ne heeft Eendracht Sint-Gillis onderaan de rangschikking ge bracht. Toch heeft de wed strijd een evenwichtig verloop gekend. Eendracht dwong tij dens de eerste helft een paar doelkansen af en Tony Colle- waert besloot zelfs twee keer op het doclhout. Na de hervatting kreeg men hetzelfde spelbceld. Enige tijd zag het er naar uit dat de wedstrijd op een gelijkspel zou eindigen. Tot echter Jan Van Nuffel de flater van zijn leven zou begaan. Eerst treuzelde hij te lang, waardoor hij zich de bal liet ontfutselen. Vervolgens beging hij een overtreding op de speler die hem te vlug af was. Dat ge beurde binnen het zestienme tergebied. Dus... penalty, konkludccrde de scheidsrech ter en daaruit kwam het eerste doelpunt voort. Sint-GIlis heeft toen nog ge poogd om de achterstand op te halen, maar kreeg uiteindelijk het deksel op de neus Nu zondag is leider Olscne te gast achter de Sint-Gillisse sporthal. Daarna reizen Colle- waert en zijn maats naar SK Aalst. Het worden bikkelhar de opdrachten voor de Den- dermondsc tweede provin- cialer. (e.d.m.) Robur Moerzeke heeft op het veld van LSV Zelzate zwaar uitgehaald en vier doelpunten gescoord. Tijdens de tweede helft reageerde Robur Moer zeke met de tegenaanval. Een spelopvatting die aan de basis lag van drie doelpunten. «Reeds na een kwartier bracht Luc Vercauteren ons met een ver' schot in de bovenste hoek op voorsprong», zegt voorzit ter De Maere. «Daarna hebben we nog een paar kansen afgedwongen en onze wil opgelegd aan de thuis ploeg. Wij zijn niet meer tot scoren gekomen, hoewel dat het er een paar keer heeft ingezeten. Na de rust nam dc thuis ploeg risiko's. Wij hebben daarvan handig gebruik kun nen maken om dc tegenaanval te spelen.' waaruit we drie doelpunten hebben gepuurd. Frankie De Vos werd auteur van het tweede doelpunt, na dat dc keeper de bal had ge lost. Met een lobbal tikte Ben ny Huylebroeck de derde tref fer tegen de netten. Met een krachtig schot en een vierde doelpunt plaatste Luc Vercau teren de kroon op het werk. Hoewel ik de verdienste van de thuisploeg geenszins in de schaduw wil stellen, meen ik te mogen zeggen dat we een ver diende overwinning hebben behaald. Hierbij hou ik voor namelijk rekening met de kan sen en de doelpunten. Vermits Temse bij Destelbergen won, blijft het verschil met de lei ders bestaan. Nu zondag krij gen we het andere Zelzate op bezoek. Of we daartegen vier keer zullen scoren, valt nog af te wachten. Robur Moerzeke heeft in ie der geval de voorbije donder dagavond heerlijk genoten van de Bacchusprijs, die de tweede provincialer als produktiefste ploeg van de voorbije speeldag in ontvangst mocht nemen. Er werd een stevige pint meer achterover gedrukt. Wat wil je, wanneer het toch gratis is? (E.D.M.) Het eerste kwartier van deze match werd gekenmerkt door afwachtend spel langs weers zijden. Van Stappen schoot dan wel een wenkende kans na slechte terugspeelbal van een gastverdediger naast en een kopbal van De Beule werd door Van Goethem goed weg gehaald uit de doelzone. In middels bouwde Sint-Gillis wel een beter gekoördineerd mid denveld uit dat onder de lei ding stond van 'ouwe' veldheer Raoul De Roeck, keurig bijge staan overigens door zijn jonge luitenanten Mario Franssens die aanvankelijk Mark Ver- eecken het leven erg zuur maakte en Luk Bolssens. Ook Patrick Dullaert deed zijn opbouwende duit in het zakje maar een en ander werd niet in cijfers uitgedrukt. Even voor het halfuur een goeie kans voor de thuisploeg welke in mekaar werd gezet door een ondermaats opererende Yvan Stroobandt en slecht ingescho ten door Mark Van Stappen. Naar het einde van de eerste periode toe bevestigden de gasten hun gedegen spel met een overhaast afdrukken van Bolssens en een schot van Dul laert dat rakelings naast vloog. Ook belandde een schot van Bolssens nog voorlangs zondér dat een kollega uit de vuurlijn erbij kon. Dat was eigenlijk niet zo verwonderlijk want de nog wat zieke Edilbert Saman en Patrick Merckx neutrali seerden de voorhoedespelers van blauw-wit keurig. In de 45"c minuut kwam De Schou wer dan toch eens opzetten maar zijn poging ging via een Stekense voet in hoekschop. Na de rust waarin ons werd meegedeeld dat niet minder dan 350 betalenden de derby bijwoonden, begon Sint-Gillis weer aan een sterk offensief. Een draaiande bal werd weg gehaald door doelman Vande- wiele en een schot van Dauwe ging tussen twee lokale verde digers door, maar kende geen succes. Vervolgens plaatste Roger De Schouwer zijn hoofd onder een puik getrapte vrij schop van Bolssens, maar al weer was Vandewiele waak zaam. Nadat spelleider Oklad- nikoff geel trok voor een vinni ge overtreding van Mark Ver- eecken op de bijna niet te stuiten Franssens, bleef Sint- Gillis de Stekense doelzone belegeren. Een doelkans van Dauwe ging ruim over wat daarna dapper werd nagevolgd door Stroobandt aan de over zijde na knappe pass van Merckx. Wat niemand gedacht had, gebeurde dan toch: Ste kene skoorde een doelpunt. Een hoekschop vanop links werd goed voor doel gedropt door Van Stappen, keeper Brijs die voor de rest nog niks had moeten klaren springt iets te laat en zodoende kon de meeopgekon en Vereecken, even los van zijn naaste bela ger, de bal binnenkoppen (70"e minuut: 1-0). Sporting Sint-Gillis raakte door deze tegentreffer natuur lijk danig in de zenuwen maar kon in de onmiddellijke reak- tie toch een goeie poging van Bolssens afdwingen. Luk schoot eens te meer voorlangs. De bezoekers bleven aandrin gen wat de thuisploeg natuur lijk heel wat countermogelijk heden gaf. Een schot van Ste fan Schaep (weinig opvallend) werd gepakt door doelman Brijs en een prima doelgele- genheid werd eens te meer door Mark Van Stappen naast geplaatst. Even voor inrukken door Mark Vereecken alweer op bij doorstoot. Zijn schot naar de kleine hoek werd ech ter weggebokst door Dirk Brijs. Wat dus niemand voor moge lijk hield, werd bewaarheid. De technisch niet zo verfijnde maar sterk knokkende Steke- naars bleven met een oneven verschil baas over de in het algemeen betere Sportingers die wel heel wat goeie akties in mekaar sleutelden maar ander zijds een echte goalenmaker ontbeerden. Na afloop was de zware ont goocheling in het gastkamp dan ook best te begrijpen. Zo wel trainer Daneel, klubsekre- taris Verschelden als de spelers gaven met een diep stilzwijgen uitdrukking aan hun stem ming. Eén van de spelers liet na aandringen nog ontvallen: «Daar waar wij twee punten konden verantwoorden, gaan wij de boot in door een zeldza me tegenaanval en konden wij verder geen enkele van onze vele doelkansen ombuigen». Hoewel heel wat neutrale toe schouwers beaamden dat een gelijkspel een juister beeld had gegeven van de onderlinge krachtsverhouding was men in het lokale kamp niet zo objek- tief in de wedstrijdanalyse. «Wij dwongen de beste kansen af, en wonnen verdiend» was dan ook een door ons gehoor de, maar geenszins bijgetreden mening. Wat er ook vanzij, Stekene doet door deze onver wachte overwinning een prima zaak in het klassement en volgt op slechts één puntje van het leiderskwartet Sporting St.- Gillis raakt nog niet direkt be dreigd maar doet er toch goed aan binnen de kortste keren uit de onderste regionen weg te krabbelen. Mare Naudts Aalsterse sportsprokkels BASKETBAL BBC Okapi, zaal Jules Heeremans, Burchtstraat Aalst Zaterdag 10 november: om 9.30 u: miniemen BBC Okapi - Falco om 11.30 u: pupillen BBC Okapi - Falco om 13.30 u: kadetten BBC Okapi - Falco DBC Aalst - sporthal Denderdal te Erembodegem Zondag 11 november: om 13.45 u: reserven DBC Aalst - ABB Kortrijk om 15.30 u: 1e ploeg DBC Aalst - ABB Kortrijk HANDBAL Handbalclub Sparta Aalst, sporthal Ten Rozen Zaterdag 10 november: om 20 u: HC Sparta Aalst - HC Eendracht Vrij Aalst MINIVOETBAL Minivoetbalclub Resocub, sporthal Denderdal Vrijdag 9 november. om 20 u: Resocub Sp. St.-Gillis-Waas Minivoetbalclub De Matteyn, sporthal Denderdal Vrijdag 9 november: om 22 u: De Matteyn - KB St.-Gillis-Waas VOLLEYBAL Volleybalclub KWB H Hart - sporthal Ten Rozen Zondag 11 november: om 10 u: KWB H. Hart - Falos Erembodegem PETANQUE WTC Den Blok, café 't Hoeksken, Spinnersstraat 22 Vrijdag 9 november: om 20 u: in het kasteel Ter Linden bij «Jonger dan je denkt» - inschrijvingen om 19.30 u - inleg leden 50 fr, met-leden 300 fr. Turnen. Tijdens de viering van tien jaar Gymnastica te Melsele kregen we een waar showprogramma met heelwat turners uit eigen midden en enkele Belgische kampioenen (lv) Turnen. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van Gymnastica Melsele werden de klubleden en de Duitse keurgroep die op bezoek was ontvangen op het kasteel van Cortewalle. (lv) APPELS - OUDEGEM 1-1 Appels-Oudegem eindigde op een gelijke stand. Een juis- Olympia Gent - Klauwaerts Kemzeke 3-0 Zo kan deze konfrontatie volgens onze informant het beste worden samengevat. Klauwaerts ging inderdaad met iets te offensieve bedoelingen van start, liep na een superieure eerste helft op een eerste tegenstoot van de gastheren, schoven dan nog aanvallend met pionnen waardoor er in defensie mankracht te weinig was om aan de doorgaans goed geplaatste thuiskounters te weerstaan. Toch beginnen de rood-zwar- neer Patrick Coppens de thuis- ten met nooit geziene ijver en doelman tegenvocts nam maar dito aanvalslust aan deze wed- deze nog laag uitvallend kon strijd. Men drukte de thuis- weren. Rond het halfuur ge- ploeg zowaar tegen eigen doel beurde dan het onoverkomelij- aan en het is juist uit deze ke: ccn verre doorsteek óver egelstelling dat de Gentenaren rechts naar dc snel inkomende middels hun gevaarlijke spit- Kurt Boelaert, die het leder sen Gevaert .cn Boelaert be- kontroleerde en dan met een stendig waakten en voor het rake schuiver doelman Herre- meeste gevaar zorgden Over mans het nakijken liet. In het die eerste periode bezien kon centrum van dc aanval ope- Kemzekc met slechts één doe|- reerden Stremersch cn Cop- kans uitpakken, dat was wan- pen* zodat Dullaert aanvanke lijk geen spcelgelegenheid kreeg. Guido werd aan de rust wel ingehaald en verdediger Mark Smet ruilde zijn linker- backplaats voor een meer of fensieve stelling. Het was nu juist langs die wei nig beveiligde linkerflank dat de Stroppen hun aanvallen or ganiseerden en wat niemand verbaasde bleef ook niet uit. Olympia kon via Boelaert een tweede doelpunt aantekenen en dat was blijkbaar een enor me klap voor de Klauwaerts. Zo moest het niet meer verba zen dat Yvan Strobbe naar het einde toe nog in eigen netten verlengde cn dat de Klau waerts op die manier hun zwaarste nederlaag van het sei zoen moesten inkasseren. Naderhand werd ook langs meerdere kanten geopperd dat de ploeg zichtbaar zonder ver trouwen akteerde en dat er, van trainer Verniers uit een duide lijke misrekening was gebeurd. Alleszins dringt zich de konsta- tatie op dat teveel wijzigen veelal niet de gedroomde re sultaten afwerpen. Toch mo gen de Klauwaerts in de ko mende weken niet versagen en moet men zich middels een vertrouwenbrengende over winning weer herpakken. £on- dag aan eigen hui§ tegen Sint- Amandsbcrg is daartoe een ge droomde gelegenheid. M.N. te uitslag, volgens de Appelse kommentaar. Wij hadden kun nen winnen, volgens de gezeg den in de Oudegemse klublo- kalen. Op technisch vlak leek Ou- degem weliswaar de betere ploeg, was meester in de mid- dcnlinie, maar kon nauwelijks kansen afdwingen. Appels daarentegen poogde uit uitbra ken munt te slaan. Na een kwartier trachtte Alois De Ble- zer de Oudegemse doelman te verrassen. Een Appels doel punt kwam er dan toch even voorbij het halfuur. De Blezcr centerde naar Chris Rosez, die kon binnenschieten. Kort na de hervatting stelde Oudegem gelijk. Bij Appels wérden er nog twee vervangingen door gevoerd. Halfweg de tweede helft nam Frans Francois de rol van René De Man over. Later ruilde Danny Praet zijn plaats voor Geldof. «Een juiste uitslag,» aldus onze Appelse gesprekspartner. «In zijn globaliteit bekeken dwongen we de meeste doel kansen af. Ik geef toe dat Ou degem inzake spel. beter pres teerde. Op grond van deze feiten meen ik de puntendeling als een logische weergave te mogen beschouwen.» «Indien een ploeg de zege verdiende, dan is het dc onze.» stelt voetballer Mare Rora- baut, die ook auteur werd van de gelijkmaker. «Appels kon in principe al leen reageren via de counter. In alle linies waren wij dc bete re ploeg. Kansen hebben we maar zelden geschapen. Dat is onze grootste tekortkoming. Ik lukte de gelijkmaker op aangeven van Marcel Van Nuf fel. Later werd er een doelpunt afgekeurd van William Ver eecken.

De Voorpost | 1984 | | pagina 33