IS EN TOCH MAAKTEN DE GASTEN VIER DOELPUNTEN! GREMBERGEN STELT TELEUR DE OVERWEGEND JONGE RED STARS BLIJVEN VERBAZEN! TWAALF MINUTEN VOOR TUD WAS HET NOG 1-3 REF MET SPIERSCHEURING MATCH GESCHORST DERDE PROVINCIALEN IN DE STREEK VAN AALST ZESHONDERD TOESCHOUWERS jJ "S WAASMUNSTER SLUIPT DICHTERBIJ 34 - 9.11.1984- De Voorpost GASTHC VEFCAUTÉRp Bazel - Kruibeke 0-0. Tien minuten was de wedstrijd al bezig en nog stond een massa mensen aan te schuiven om alsnog de derby te kunnen bijwonen, (dw) GREMBERGEN - HAASDONK 1-3 SK Grembergen is op eigen veld tegen Red Star Haasdonk de boot ingegaan. In kringen van de bezoekers vond men het na afloop een verdiende overwinning. «Wij voetbalden doorlopend sterker en waren gevaarlijker. Voornamelijk tij dens de tweede helft pakten we uit met de tegenaanval. Grembergen kon nauwelijks reageren. Stevelinck, Van Lecuwenhaegen en Maes wer den de auteurs van onze doel punten», aldus de Waaslandse klok. In Grembergen vond men de score overdreven, en dacht men dat er wel een gelijkspel had ingezeten. Hoe dan ook. Voor Luc De Lathouwer en zijd maats werd het een op doffer. Na een kwartier leed Valère Van den Neste balverlies. Die tekortkoming werd met een doelpunt bestraft. Tijdens het verdere verloop van de eerste helft was er nauwelijks sprake van enige wapenfeiten. Na de hervatting kwam Grembergen meer in de wedstrijd. Haas donk hanteerde de tegenaan val met het bekende gevolg. Grembergen poogde nog door wissels het tij te keren Zo kwam Johan Baert in de plaats van Alfons Van Mele en poet ste Hans Burghgrave de plaat ten gunste van Stefan Mertens. Maar ook deze wijzigingen brachten geen verandering in het spelbeeld. Naar het einde van de match toe kon Chris Buydts nog wel de eer redden, maar dat bracht weinig baat voor SK Grembergen dat op eigen veld zijn zoveelste pun ten verspeelde. Zondag zijn de groenwitten de gasten van Sparta Appels. Grembergenaar René De Man zal zijn dorpsgenoten geenszins de punten op" een presenteerblaadja aanbieden, of wat dacht je soms? (E.D.M.) Na een minder gelukte seizoenaanhef is de Sterploeg aan een duidelijke remonte begonnen en schuift met een vijf uit zes naar een negende positie in de stand. Laatste slachtoffer was Grembergen dat in zijn thuismatchen blijkbaar erg slecht zijn kountervoetbal kan ten gelde maken maar volgens onze informant ook weinig had in te brengen tegen rood-geel. Doelpunten van Stevelinck, Franky Van Leuvehaeghe en Maes plaatsten de mannen van trainer Samson op rozen en daar kon de tegentreffer van Buydts weinig aan verhelpen. Naast die doelpunten kon Red Star overigens nog een ganse resem andere doelkansen voorleggen en dat moet de Haasdonkse burger dan toch heel wat moed geven. Om onze titel goed uit de verf te laten komen stippen we natuurlijk aan dat Norbert Samson geplaagd met enorm veel gekwetsten noodge dwongen naar de jongere garde moest grijpen. En kijk met mannen als Van Leuvenhaeghen (reeds zeven doel punten), Peter Buytaert, Walter Van Meirvenne en Jan Van Lemmens staan er niet minder dan vier beloftevolle en toekomstrijke elementen in de ploeg die allen onder de 20 of juist 20 zijn, en beter nog, produkten zijn van de gevoerde jeugdpolitiek. Het zuiverste bewijs dat deze manier van werken ook en zeker in provinciale kringen vruchten kan afwerpen indien men om met jeugdkoórdi- nator Willy Verheyen te spreken de nodige tijd en het daaraan gekoppelde geduld koppelt om de jeugdigen in de basisploeg te laten inburgeren». Anderzijds wees sekrctaris William Wilssens ons op het eigenaardige beeld dat de huidige stand in de derde provinciale te zien geeft. Haasdonk staat immers op slechts drie punten van het derde geplaatste Waasmunster en heeft aan de andere kant maar twee punten boni op het voorlaatst gerangschikte Kieldrecht. Het ligt dan ook voor de hand dat elke klub die enkele keren in het verlies gaat, een slechte beurt maakt en ingeval van enkele winstpar tijen een kans maakt om in de kortste tijd vooraan te staan. Volgende week moet Red Star in die kontekst een beste beurt kunnen maken omdat hekkesluiter Lutterzcle naar de akkomodaties in de Pastoor Stepmanslaan komt afgezakt. Voor deze wedstrijd lijkt men met het succesvol le team minus Karei de Beule te moeten aantreden, omdat de bijzonder degelijk spelende voorstopper in Grember gen een tik op de knie kreeg en deze kwetsuur lijkt tot een zo gevreesde meniscuskwaal uit te groeien. Dat houdt in dat Walter Van Meirvenne als voorstopper zal opereren, dat Jan Heyrman denkelijk in het middenveld zal postvat ten en Eddy Maes in de voorhoede zijn duivels mag ontbinden. Tot besluit nog een lijstje van de spelers die momenteel nog niet kunnen aantreden met daarbij zo geweten de reden waarom. Patrick Roets (operatie), Walter Meert (gekwetst). Luk Van der Jeught (rode kaart-nasleep), Erik Schelfhout (langzaam terugkomend uit kwetsuur), Jean-Pierre Ver- straetcn (wellicht niet meer paraat tot eersteploegvoet- bal), Albert Diasson Luk Van Moescke (pinkkwets- uur) Wellicht is dit lijstje niet volledig maar anderzijds moet toch gezegd dat dit overzicht naar eer en geweten werd gerekonstrueerd. Wat er ook van zij, Red Star mag zijn handjes kussen dat het met niet minder dan 32 mogelijke fanionspelers het seizoen inging!!! M.N. BERLARE - EDE 5-3 De match Berlare-Ede ken de een eigenaardig verloop. Op zowat twaalf minuten voor het einde wezen de bordjes nog steeds 1-3 aan in het voor deel van de bezoekers. In krin gen van de thuisploeg geloofde op dat ogenblik niemand meer in een puntendeling, laat staan in een overwinning. Maar dat in voetbal alles mogelijk is, werd weer eens ten volle bewezen. Trainer Baert over het verloop van de wedstrijd: «Na zeven minuten kwamen we op voorsprong nadat Jac ques Van Kerckhove een straf schop had omgezet. De bezoe kers reageerden evenwel en kwamen rond het halfuur op gelijke hoogte. Balverlies in onze rangen was er de oorzaak van dat we kort na de hervat ting op achterstand kwamen. Een ongeoorloofd buitenspel, dat door de lijnrechter niet *ecns werd gevlagd, had een derde bezoekende doelpunt tot gevolg. Op dat ogenblk zag het er naar uit dat de nederlaag onafwendbaar zou worden. Toen heb ik gegokt. Ik wis selde Luc Van der Meersch voor De Bisschop. Jacques Van Kerckhove, een verdedi ger, schoof ik naar de midden linie. Achteraan stond men dus man tegen man. We zijn in het offensief gegaan en hebben het onwaarschijnlijke gereali seerd. Van Kerckhove bracht ons twaalf minuten voor tijd op 2- 3. Acht minuten voor tijd plaatste Luc Maes de gelijkma ker en drie minuten later werd hij auteur van een vierde doel punt. In de slotminuten legde De Bisschop de eindcijfers vast. Een verdiende zege werd het in ieder geval,» aldus trai ner Baert die hoopt dat zijn poulains komende zondag op Heldergem deze prestatie overdoen. (e.d.m.) LUTTERZELE - DE KLINGE De wedstrijd Lutterzele-De Klinge heeft maar vijfenveer tig minuten geduurd. Even voor de rust bezeerde de scheidsrechter zich. Hij hield het nog enkele minuten hin kend vol, floot de eerste helft af en liet zich in de kleedkamer verzorgen. Hij bleek echter niet meer in staat om de twee de helft aan te vatten. Vermits er geen lijnrechters voorhan den waren, werd uitgekeken of er zich geen officiële scheids rechter tussen de toeschou- werd bevond. Het resultaat was negatief. Dat had voor gevolg dat de match moest worden stopgezet. Op dat ogenblik wezen dc bordjes 1-1. Pierre Willacrt had eerst zijn eigen doelman verschalkt, maar later kon Peter Mcysman de gelijkmaker scoren. Lutter- zele zou nog een tweetal doel kansen hebben gekregen, maar die werden niet benut. Waarschijnlijk zal de match Lutterzelc-Dc Klinge worden overgedaan op zondag 30 de cember (E.D.M.) NIEUWERKERKEN-GUZEGEM 1-2 De verrassing van de voorbije speeldag werd alvast opgetekend op het veld van Nieuwerkerken. Daar was het slecht geklasseerde Guzegem te gast Het werd voor de thuisploeg een slechte ervaring. Gijzegem vertrok namelijk met twee punten van goudwaarde. Voor de rust wist Verlcyen een eerste keer te scoren tegen een hard werkend maar zwak Nieuwerkerken. Vrij inspiratieloos bleef de thuisploeg verder akteren in de tweede helft. Via hard labeur wist men toch een kwartier voor inrukken gelijk te maken. Een dodelijke counter van Gijzegem langs Misotte in de slotfase, deed Nieuwerkerken de das om. De thuisploeg poogde nog langszij te komen, doch men slaagde er niet meer in de bezoekers van de zege te houden. Gijzegem had het echt slim aan boord gelegd. MERE-SCHELLEBELLE 0-3 Mere van zijn kant heeft slechts één helft weerstand kunnen bieden tegen een sterk Schellebelle. In de eerste helft wist Mere evenveel gevaar te scheppen als de bezoekers. Na de rust kwam de fysische weerbaarheid van de Icidersploeg duidelijk tot uiting. Er werd vlot gescoord. Dannys tweemaal en tenslotte Meert tien minuten voor affluiten, maakten het zaakje rond. Schellebelle wordt meteen dé titelkandidaat in derde provinciale. BURST-BAMBRUGGE 0-1 Het derby tussen Burst en Bambrugge is een vrij goede kompetitiewedstrijd geworden. Beide ploegen wa ren duidelijk aan puntenwinst toe. Daarom werd er allicht ook zeer voorzichtig gestart. Burst was alweer vrij vlot in dc kombinaties maar dc afwerking werd alweer verwaar loosd. Doelpunten scoren blijkt te Burst een moeilijke opdracht te zijn. Bambrugge kon dit wel vijf minuten voor affluiten. Dc Rocck lukte het enige doelpunt en bezorgde Bambrugge een belangrijke overwinning na een gelijkop- gaande wedstrijd. (G.D.T.) VOETBAL 3'Provinciale Herleving Sint-Pauwels - S.K. Kallo: 5-2 Appels - Oudegem. In de eerste helft kwam Oudegem enkele keren gevaarlijk optC ig| De Appelse doelman komt hier gepast tussen bij een poging van Van Ransbeeck. eit( Appels-OudegemDe Appelse doelman moet zich reppen om erger te voorkomen, (ad* Opstal - Baasrode 0-1. De leiders uit Baasrode konden mede door het gelijkspel tj Kruibeke hun voorsprong nog aandikken, (foto Piet Hermans) toe Van Bosch bedienen die evenveel keer afwerkte. Intus sen had Wieze kort na de rust na een schitterende aktie van libero Matthys die op zijn ééntje doorging wel kunnen gelijkstellen. Deze zege opent voor Waasmunster echter wel vrij positieve perspektieven. De roodwitten komen nu op een onverwacht derde plaats. Bazel-Kruibeke: 0-0 De zeer zenuwachtige wed strijd werd besloten zoals hij begonnen was. Voor een groot OPSTAL - BAASRODE 0-1 De penningmeester van Eendracht Opstal wreef zich vorige zondag in de handen. Hij telde meer dan 540 ingangskaartjes. Rekening houdend met een aantal klub- leden en spelers, mag worden aangenomen dat er zich pakweg zeshonderd belangstellenden rondom de omhei ning bevonden. Dat men daarmee tevreden was in kringen van de Buggenhoutse derdeprovincialer, hoeft geen be toog. Minder opgetogen was men over het resultaat. «We hadden een puntende ling verdiend,» meent sekrcta ris Emiel Van Mol. «Baasrode heeft mij als leider niet over tuigd. Net als de bezoekers hebben ook wij een aantal kansen afgedwongen die tot een doelpunt hadden kunnen leiden. In de laatste minuut bijvoorbeeld miste Mare Wil- lems een gelegenheid om in extremis een punt uit dc brand te slepen. In zijn globaliteit bekeken waren we beslist de evenknie van Baasrode. Bij het besluiten heeft het net iets meer geluk gehad. Juist daar zit het verschil.» Trainer Walter Bauwens van FC Baasrode waardeert de verdiensten van Eendracht Opstal. Toch beschouwt hij de zege geenszins als onverdiend. «Qua spel bekeken kun je inderdaad stellen dat een pun tendeling de juiste weergave zou geweest zijn. Inzake kan sen helt de balans duidelijk in ons voordeel over. Na het doelpunt dat Rik D'Haen in het begin van dc tweede perio de maakte, hebben we nog twee keer gedreigd. Eerst langs D'Haen zelf. Daarna via Mocns. In de eerste helft haal de Troch uit met het hoofd. wat een doelpunt kon den zijn. Ik geef toe dat 0( ®s op het laatst een rcuzd naar de wolken trapte, lems kreeg inderdaad de genheid om gelijk tc stt tfi Tussen haakjes wil ik kwi ik hem de beste voetbal het kamp van de thuis vond. Verdiend of onvei Voor ons zijn het de die tellen. Zeker in h< uitzicht van dc wedstrijd mende zondag bij SK 1 degem.» Naar we vernamen de filosofen erop belust om hun gewezen trainer zijn ploeg een pad in dc k< zetten Afwachten of zij toe in staat zullen zijn. Eendracht Opstal staat i de verplaatsing naar Wi het programma, waar geenszins van de poes zal: t Waarvan dan wel twee tegen eigen ploeg. En dat was meteen het grote pak geluk dat deze wedstrijd in het voordeel van de thuisformatie liet kantelen! Eerder dit seizoen maakten de verantwoordelijken van de Vosdreefploeg meerdere keren gewag van als zou de bal niet in hun voordeel rollen. Door al die tegengang bleef de gedoodverfde kanshebber op de titel onder de verwachtin gen en ging zelfs vorige week met duidelijke 3-1 cyfers zonder veel pardon verliezen in Kruibeke. Zondag stelde men voor het eerst op eigen terrein eens orde op zaken en dwong zo een ruim afgetekende en verdiende overwinning af. Bazel - Kruibeke 04. De Kruibeekse doelman Verstraele is klemvast. (dw) Waasmunster - Wieze: 2-1 Aan de tiende minuut werd er een aktie over links uitge bouwd door Pringels. Mark liep tot aan de lijn, zag toch nog kans om het leder in te schieten en hoe het mogelijk is dat die bal nog in het Kallo- doel uitstierf, vraagt de voor malige SK St. Niklaasspeler zich wellicht nog steeds af. De mening is dan ook gegrond dat er een Kallovoet was om de bal tot in doel te deviëren maar toch werd het doelpunt aan de Pauwelse middenvelder toege kend. Door deze snelle opkik ker ging de gastdefensie "duide lijk panikeren en werd een kundig opgezette aanval langs Rudy Motyka even voor het halfuur door Arcati in eigen netten verlengd. De SK-defen- sie raakte nu pas helemaal van de kook en nog geen drie mi nuten later vond Alain Ver doodt er niet beter op dan de bal hard op zijn keeper terug te spelen. Deze overigens at- Sparta heeft met de 2-1 zege tegen een sterk aandringend Wieze naar eenieders gevoel wel iets te veel gekregen dan het verdiende. De bezoekers toonden zich in alle opzichten sneller op de bal en waren ook technisch meer onderlegd dan de thuisploeg. Enkel in het aantal geschapen doelkansen en het aantal daarvan die ver zilverd werden kon Sparta de zege rechtvaardigen. Peter Van Bocxelaer en Peter Van Bosch waren daarin onge twijfeld de meest opvallende figuren bij de thuisploeg. Van Bocxelaer kon tot twee keer aantal toeschouwers is geen enkele ploeg erin geslaagd te skoren en dat was voor al die mensen het enige negatieve punt. Spanning was er ander zijds te over. In de eerste helft was Bazel dicht bij de ope ningstreffer toen De Decker op doelman Verstappen be sloot. Verberckmoes en Van Polfliet toonden zich ongetwij feld de betere bezoekers maar ook zij zouden hun ploeg niet meer op winst kunnen bren gen. De thuisploeg kon dat ondanks de verdienstelijke po gingen van CattHbir en De Decker ook niet. tent spelende bezoeker stond echter op het verkeerde been en zag het leder voor de derde keer in zijn heiligdom uitster ven. Nog voor de pauze intrad kon de thuisploeg op een nog ruimere voorsprong teren (4- 0). Deze vierde treffer werd aangetekend door de verdien stelijk spelende Mark Pringels. Steven De Jonghe bleef de Kalloverdedigers gedurig be dreigen en al dat jagen leverde een knullig verspeelde bal op welke door Steven op maat tot bij de vrijstaande Pringels werd geduwd. Mark had dan ook geen enkele moeite om af te ronden. Na rusten en met deze floris sante stand van* zaken was er natuurlijk niet zoveel meer te beleven, maar mocht het wel rechtvaardig genoemd worden dat hoger vermelde De Jonghe ook zijn doelpuntje gelukte. Steven kon immers na goed voorgebrachte korner van Mo tyka tussen twee tegenstanders in het hoogst opveren en kopte de forfaitstand op het bord. Deze smadelijke skore werd door de gasten in een goed laatste kwartier enigszins afge vlakt. Eerst werd een kollek- tieve snel uitgevoerde tegen aanval van dichtbij ingescho ven door Van Looy en nader hand verlengde dezelfde Kal- lonaar een prachtig voorge brachte center met een duik- kopstoot. Met deze ruime overwinning weet Herleving zich voorlopig weer in veilig gezelschap al hoewel men steeds als men een Herlevingofficieel aan de praat heeft, niet kan ontkennen dat er nog meer van het aan gang zijnde seizoen werd verwacht. Als we de transfers eens even tjes nagaan kan gerust gesteld worden dat sommigen (het me rendeel) niet direkt geven wat ervan verhoopt werd. Pol Fobé is niet de uitgedachte goalen- dief want inmiddels is de gewe zen Temsenaar naar een nieu we plaats van voorstopper ver wezen Ook Hubert Heyn- drickx kan voorlopig niet door zetten met regelmatige presta ties en voor Bert De Decker is er voorlopig zelfs geen plaats in de basis. Voor Ronny De Keersmaecker is er een ander ekskuus, Ronny was immers lange tijd gekwetst en werd vervolgens het trainen belet door huwelijk. Binnen de ko mende weken mag Ronny weer in geel-zwarte tenue ver- il wi wacht worden. Ook Ri (uur Vanderhaegen komt lang; maar zeker van ver terugejn de jongste weken weer t, bij de reserven. Beter is het daarentegen, Mark Pringels, doelman g vc De Jonghe en Steven Dei atse ghe. Vooral laatstgenot a verrast in de meest aang zin van het woord en is nuttig om zijn onverdrotqL de zet. Zoals bekend is dezt jgorc genschap meestal goed gei s thi om een iets mindere tech igeh te overbruggen. Steven vei vroeger gewoon liefhebber teste kan op dit moment niet u sker basis worden weggedj *1 aa Naamgenoot Peter werd verbeterende prestaties \w houden door een zware kwetsuur opgelopen in thuisontmoeting tegen I drecht. Peter zal eerstdaag trainingen hervatten en hl binnen enkele weken deel uit te maken van hei nionelftal. En om ons o zichtje helemaal af te rond het noodzakelijk de hernk 1 de kwiekwetsuur van Ger: 01 De Block mee te geven. Vi ,r blijft of de Stekenaar nog ooit in kompetitie zal treden. Oly

De Voorpost | 1984 | | pagina 34