i Aalsterse overwinning laat op zich wachten! 0-1 op twee minuten van het einde! Enkel de eerste helft was op peil TEMSE HAKT BUUR RUPELMONDE IN DE PAN Wijnveld schoot er niet naast ACHT OP ACHT VOOR FC SPORT JEUGDVOETBAL IN DE REGIO '"""ijiiiiJ 36 - 9.11.1984 - De Voorpost DAMESVOETBAL Damesvoetbal eerste provinciale Red Star Haasdonk - Bellem 2-1 De zogenaamde topper binnen de Oostvlaamse reeks van het vrouwenvoetbal werd hoofdzakelijk door de plaatselij ke speelsters gekleurd. De Haasdonkenaars hadden dan wel de meeval dat men met de sterkst mogelijke opstelling kon uitpakken waarin Trees Lich dus voor het eerst sedert lang weer over al haar mogelijkheden beschikte en ook de eerder gekwetste Van Haevere weerkeerde. De eerste periode ging dus temidden deze lokale storm- duidelijk naar de rood-gelen loop weinig weerwerk, kombi- met in de 9de minuut een ge- neerde wel vaardig maar kon lukte omhaal van Van Daele zich aanvallend nauwelijks recht in de handen van de waarmaken, gastkeepster. Een minuut In de tweede helft deelde ook daarna belandde een vrijschop de thuisploeg in de Bellemse van Marleen Van Rumst op de malaise en kwam er enkel kop van Giebens maar stopper voetbal aan bod dat in de kate- Lootens haalde het leder voor gorie «zo vlug mogelijk te ver- de fatale lijn weg. Lesley Van geten» moet ingedeeld wor- Haevere kon even na het -den. Ook Lesley Van Haevere kwartier een slechte terug- meende waarschijnlijk dat de speelbal niet verzilveren en wedstrijd wel een iets spannen- schoof naast het Bellemdoel. der slot verdiende, en pakte Haasdonk had tenslotte een rond de 62ste minuut een bal penalty nodig om het verschil in de fatale zone. Marijke te maken Trees Lich snelde in Lootens benutte die penalty en de 19de minuut naarhet vijan- zaaide zodoende nog enige on- dig doel maar werd vooraleer zekerheid over de afloop van ze kon afdrukken, neerge- dit treffen Toch moet gezegd haald. Uitgelezen kans voor dat er voetbalkundig niks meer Christine Giebens om keihard werd gepresteerd door de be- om te zetten Een hoekschop zoeksters en dat Haasdonk van Els Van Daele zaaide en- door deze nieuwe overwinning kele minuten later paniek en wel erg sterk uitzicht krijgt op sloeg rechtstreeks op het doel- een hernieuwde titel. Volgen hout. Toch kon Van Daele bij de week trekt men naar Sint- de volgende aktie haar goeie Lievens-Houtem, een elftal eerste periode benadrukken waarover men normaal gezien met een schitterend afstands- makkelijk de baas moet blij- schot en de daaruit voortvloei- ven. ende goal (2-0). Bellem bood M.N. Waas damesvoetbalverbond De grote verrassing van de 7e speeldag komt wel van Lutterzele dat Wijnveld wist in bedwang te houden en het een kostbaar punt afsnoepte, punt dat wel eens zwaar zou kunnen doorwegen bij de eindafrekening. Ook de Burcht- se meisjes gingen puntenloos huiswaarts na een nieuwe nederlaag te Willebroek. Rupelmonde leed een zware thuisnederlaag tegen Temse. Leider St.-Pauwels had geen moeite met het nog steeds puntenloze Grembergen. Jeugdvoetbal. De miniemen van Svelta Melsele staan bovenaan de rangschikking. (Iv) Jeugdvoetbal. De miniemen van Herleving Sint-Pauwels gingen bij leider Mek °h| verliezen met 4-1. (Iv) Damesvoetbal Eerste Nationale Cercle Brugge - Kamillekes Aalst 3-0 De Kamillekes verschenen aan de aftrap van de belangrij ke wedstrijd tegen de Cercle Ladies in dezelfde opstelling als voor de bekerwedstrijd twee dagen tevoren in Ekeren. Tegen een rechtstreekse tegenstrever in de klassering, dat moest aantreden zonder de rood-geschorsten Van Damme en Bruyneel en door de klub geschorsten Bultinck en De Nolf zat de mogelijkheid voor een eerste overwinning er voor de Aalsterse ploeg dik in. Tot vyf minuten voor de rust werd de 0-0 op het bord gehouden, doch in een cruciaal wedstrijdmoment kwam de thuisploeg op voor sprong... vaar scheppen voor een utiste- kend akterende doelvrouw Pe tra Temmerman. Greta Van Hauwermeiren zag voor de zo veelste maal een uiterst knap getrapte vrijschop op de deklat uiteenspatten. De Aalsterse verdediging speelde overigens een uitste kend wedstrijd. De achterste lijn met Chantal Roelandt - Greta Van Hauwermeiren - Gina Van den Steen en Hilde De Neve heeft zich niets te verwijten en ook Nicole Van Israël in de middenste lijn mocht met een uitstekende prestatie gekrediteerd worden. In nauwe schoentjes De verhoopte - en broodnodi- de Bekerwedstrijd hing kuiten Gelegenheidsdoelvrouw Ma- rie-Anne Van den Steen liep uit, ontzette het leder maar in de voeten van Christine Tur- reckens. die deze unieke kans niet liet liggen Na de rust zorgden Peggy Van- demaele met het hoofd en Mieke Denblauwen met een centershot dat via de tweede paal in doel botste voor een afgetekende Brugse overwin ning Want vooraan konden Sandra Van der Linden en Ann Eeckhoudt, kennelijk nog met de bekerwedstrijd van 48 uren tevoren in de kuiten, geen ge- ge - overwinning bleef op nieuw uit en de Kamillekes komen met vier punten achter stand op Scherpenheuvel en vijf op het kwartet Gent-Borg loon Lommei - Kuntich - Kuurne in nauwe schoentjes. Het komt er voor de Aalsterse meisjes op aan niet te wanho pen en samen verder te bou wen aan een ploeg die vol doende talent herbergt om er te komen maar voorlopig erva ring mist om wedstrijden naar hun hand te zetten. Petje af voor voorzitter Kamiel Sergeant en trainer Jo Loe- man. die in moeilijke omstan digheden de moed niet laten zakken en een jonge ploeg klaarstomen die binnen afzien bare tijd beslist de doorbraak zal forceren. In voetbal moet men echter geduld kunnen opbrengen, de suksesscn komen niet zo'maar uit de lucht vallen! Kamillekes Aalst Marie-Anne Van den Steen, Chantal Roelandt, Greta Van Hauwermeiren, Gina Van den Steen en Hilde De Neve, San dra Van der Linden, Ingrid Wuyts, Brenda Van den Eeckhoudt en Nicole Van Is raël. Leen Cocquyt en Ann Eeckhoudt. Mia Sergeant (45e minuut voor Leen Cocquyt) en Josette Van den Steen waren de bankzitsters. sripli kort! tlhci Damesvoetbal - Beker van België 16e finales Ekeren - Kamillekes Aalst 1-1 Tegen tweedeklasser 't Rozeke Ekeren speelden de Kamillekes een voortreffelijke part voetbal, kwamen na een kwartier spelen verdiend op voorsprong maar zagen Iw minuten voor het eindsignaal een verdiende overwinning ontglippen. Strafschoppen dan maar... Doch hier bleek Ekeren baas en kwalificeerde zich metcLe d voor de achtste finales van de Beker van België. Voor de Aalsterse meisjes de zov ontgoocheling in een seizoen waarin de tegenslag hen genadeloos blijft achtervolgt! besl Vorige week was het de beurt aan Gerda Lievens. Deze prima speelster van provinciale ploeg liep t^'dens de training een voetbreuk op. Wanneer komt er een ein '.ic|1 aan de zwarte reeks? Eindelijk in de juiste plooi? speelster werd wonderbaarlijk speelde een prachtwedstrijd De oranje-blauwen pakten in onder de lat vandoor gehaald, bij een snelle counter zag G het Antwerpse uit met een to- Ann Eeckhoudt tenslotte zag Van den Steen zich verpik |,cci taal gewijzigd elftal. Marie- een harde knal door de paal Anne Van den Steen moest gestopt... noodgedwongen opnieuw on- Aan de overzijde moest Greta brengen Vriie schop buil Lj,,n der de lat daar Brenda Van Van Hauwermeiren met een het strafschopgebied, twee i den Eeckhoudt blijft sukkelen sliding de bal van de doelllijn nuten voor het ultieme fluil met een weerbarstige schou derkwetsuur; Chantal Roe landt bezette de plaats van ten had. rechterverdediger en Hilde De 0-2 ware zeker geen onver- 25 meter net onder de dt Neve werd voorstopper. Het diende stand geweest, maar latlGelijke stand na de red middenveld bestond uit spits het bleef bij dubbelblank.. mentaire tach Sandra Van der Linden, de De Kamillekes dwongen zeven strafschoppen heroptredende Ingrid Wuyts, hoekschoppen af tegen Ekeren Hilde De Neve zag haar sch doelvrouw Brenda Van den drie, maar ook dat wordt in het gestopt door de uitblinken Eeckhoudt en voorstopper Ni- voetbal niet in aanmerking ge- het Ekerense doel. Marie-' ne Van den Steen mocht nemen omdat haar kollega vroeg had bewogen maar tr bij de tweede poging de ontk kant van de dwarslat. Gn weghalen nadat Marie-Anne naai van scheidsrechter Ei cr(j( Van den Steen haar doel veria- raert: wat zou het worde La| - J Het werd een doelpunt van cole Van Israël. Vooraan de nomen voor de eindoverwin- eveneens wederoptredende ning. Leen Cocquyt en Ann Eeckhoudt. Marijke Boel, Josette Van den Raak vluchtschot van Brenda Steen en Nina Vermeulen had- Dadelijk na de rust treft Ingrid Van Hauwermeiren en Al Cyriel Temmerman <Jen in de dugout postgevat. kopbal het Eeckhoudt troffen raak e Rupelmonde- Temse 0-4 Tijdens de eerste helft slaagde de verzwakte thuisploeg er in ongeveer gelijke tred te hou den met de bezoekers. Temse kwam in de 27e minuut op voorsprong toen de Rupelse doel wachtster blunderde, Geudens kende dan ook geen genade. Na de rust ging de thuisploeg ten onder toen de aanvalsmachine van Temse op volle toeren begon te draaien Uit dit overwicht vielen dan nog drie doelpunten, waarvan twee door Coene en één door Cools. St. Pauwels - Grembergen 7-0 De eerste speelhelft gaf leider St. Pauwels geen beste indruk, niettegenstaande er 2 doelpun ten werden gescoord door De Nil en Samson. Na de rust, en waarschijnlijk met een goede bolwassing achter de rug, ging het spelpeil in de hoogte. Het was nu al St. Pauwcis wat de klok sloeg. Uit dit volledig vel- doverwicht vielen nog 5 doel punten te noteren, waarvan 3 op rekening van Samson. De overige werden gescoord door De Nil en Van de Wiele. Willebroek - Burcht 3-0 Een sportief betwiste wedstrijd tussen twee ploegen, die dit seizoen hun beste draai nog niet hebben gevonden. De thuisploeg was de meest aan vallende, maar de bezoekers gaven toch een zeer goede re pliek. Maar de scorekansen bleven achterwege. Bij de thuisploeg lukte het reeds op de 7e minuut langs Van Trier, en nog voor de koffie werd de voorsprong vergroot langs De- nyn. Na de rust kregen we hetzelfde spelbeeld, met nog een doelpunt van Van Trier, die haar ploeg hiermee een welverdiende overwinning schonk. Lutterzele - Wijnveld 0-0 De tweede ploeg in de rang schikking zag een punt verlo ren gaan bij het niet zo goed geklasseerde Lutterzele. Maar hier is andermaal bewezen dat het vergif soms in de staart zit. Het werd een evenwichtige en sportieve partij, waarin beide ploegen weinig scorekansen wisten te scheppen. Beide verdedigingen lieten zich niet verschalken en wisten hun kamp te zuiveren met ge vatte tussenkomsten. Wat ten slotte aan beide ploegen een punt opleverde. J.V.L. Ditmaal wierp de taktische kruishout, maar op het kwar- Brenda Van den Eeckhoi veldbezettingc vruchten af, tier neemt Brenda Van den zette haar elfmetertrap want de Aalsterse meisjes Eeckhoudt cc. afgeweerde bal maar toen was Ekeren met Waas Damesvoetbalverbond Leider St.-Pauwels geraakte niet verder dan een 0-0 gelijkspel te Rupelmonde. Wijnveld houdt schuttersfesti- val op het terrein van Willebroek. Burcht revancheerde zich tegen hekkensluiter Grembergen met 8 rozen. Lutter zele ging aan huis de boot in tegen Temse. Rupelmonde 0 - St. Pauwels 0 Zeer sportieve wedstrijd waar in het bezoekende St.-Pauwels de eerste helft licht veldover- wicht opeiste. Maar daar bleef het dan ook bij. Niettegen staande er enkele mooie kan sen werden geschapen, wist de thuisverdediging zich op de hoogte van haar taak, en hield haar netten ongeschonden. Na de rust een gans ander spel beeld. Van dan af was de thuis ploeg de gevaarlijkste op het veld. maar ook de bezoekende verdediging en de doelwacht- ster wisten de brilscore op het bord te houden. Zodat beide ploegen kregen waar zij recht op hadden. Lutterzele 0 - Temse 3 Het bezoekende Temse was de betere ploeg. De thuisploeg was dan ook op verdediging aangewezen. En doelwachtster De Bleecker redde haar ploeg meermaals van een zwaardere nederlaag. Zij wist dan ook nog een strafschop uit het doel te ranselen. Het laatste kwar tier toonde de thuisploeg zich lichtjes baas. Maar echte doel kansen werden er niet ge schapen. Burcht 8 - Grembergen 0 Een partij eenrichtingsvoetbal waarbij hekkensluiter Grem bergen van het kastje naar de muur werd gespeeld. De rust werd reeds bereikt met 3-0, met doelpunten van De Rij- cke, Volckrijck en Moortha- mers Na de rust eenzelfde spelbeeld met nog vijf doel punten door Jeannine Volckrijck (2), Marleen Volckerijck, Vijdt en De Rijck. Willebroek 1 - Wijnveld 7 Willebroek wist tot aan de rust gelijke tred te houden met de bezoekers, die wel vlugger op de bal waren, Op de 25e min. trapte De Clercq Wijnveld op voorsprong. En dat was dan ook de ruststand. Wie dacht dat daarmee de kous af was voor Wijnveld, kwam bedro gen uit. En niemand bij de thuisploeg zou kunnen geloven hebben wat hun ploeg nog te wachten stond. Enkele minu ten na de rust was het al Wijn veld dat de klok sloeg. De thuisploeg werd overspeeld door vlotte combinatie van Wijnveld, dat dan ook nog liefst zesmaal wist te netten. De grote slokop andermaal Kathy Martens met 4 doelpun ten. De andere doelpunten werden gescoord door Rita Schatteman en De Clercq. Het eer-reddend doelpunt voor de thuisploeg stond op naam van D'Hondt. Klassering na zes speeldagen 1. St. Pauwels lip. 2. Wijnveld 10 p 3. Rupelmonde 9 p. 4. Temse 8 p. 5. Burcht 4 p. 6. Lutterzele 3 p. 7. Willebroek 3 p. 8. Grembergen 0 p. kombinccrden vlot, schoten op öp de slof en knalt in de vlucni doel en gaven blijk van flinke lichamelijke konditie. tegen de touwen. Eindelijk 0-1 bereikbaar voor ae uicH en de Kamillekes gan op zoek gestelde Kamillekes. Greta Van Hauwermeiren trof naar een tweede doelpunt, lie- Dat er verder zelfs geen vanop 25 meter de dwarslig- ver dan zich in verdediging aan de lucht was in deze uite ger, Nicole Van Israël zag een terug te trekken om de'wcn- schot in de modder vastgezo- kende zege veilig te stellen, gen toen de keeper reeds ver- Die onvermoeibare strijdlust te meer een schrale (roost! slagen was en een uitstekend werd hen tenslotte fataal, want geplaatst balletje van dezelfde de plaatselijke doelvrouw sportieve bekermatch, voor de Aalsterse meisjes et \elre Cyriel Temmcrm m h Sportvertoond Waasland FC WELVAART - FC SPORT: 0-3 test. Na de rust speelde de skoren, een verdiend doelpunt PEPSI thuisploeg haar beste kwartier voor Renaat: 0-3. en zo ging een vrijschop vanop Volgende week speelt FC zo'n 18 meter net naast en Sport eindelijk nog eens thuis moest sportdoelman Van He- tegen rode lantaarn Glazen melrijck een gevaarlijk schot Leeuw. Met een beetje kon- Ook deze uitwedstrijd werd Boeck mocht doorgaan op vanonder de lat halen. Meer centratie moeten de blauw- weer door de Dendermondse rechts en zijn voorzet werd had de thuisploeg echter niet zwarten in staat zijn om 10 op klub zegevierend afgesloten, door D'Hauwe in doel ver- in huis en FC kon de wedstrijd 10 te laten noteren. Bij de rust was de zaak al lengd: 0-1 onder kontrole houden. De FC Sport; Louis Van Hemel- beklonken Het stond 0-2 en FC hield de wedstrijd stevig in bezoekende doelman kreeg in rijck, Arthur Walracvens, Pa- de thuisploeg kon aanvallend handen en na 33 min kon Van het laatste halfuur juist geteld trick Arbijn, Rudy Jacobs. Ka- geen gewicht in de schaal wer- Kerpel vanuit een schuine drie terugspeelballen te pak- rel Van Hooimissen, Leo pen. Als ze dan al eens gevaar- hoek naast doelman Geerinck ken. Nadat De Kerpel en De Barth, Renaat Jaspaert. Frank lijk kwam opzetten, liep ze in besluiten; 0-2. Boeck een prachtkans naar de Van Kerpel, Mare De Jager, de buitenspclval. In die eerste helft waren twee haaien hadden geschoten, kon Mare De Boeck en Pierre Na 18 min. kwamen de blauw- thuisspelers op de boek gevlo- Jaspaert in de voorlaatste mi- D'Hauwe. zwarten aan de leiding. De gen wegens herhaaldelijk pro- nuut langs de cornerlijn nog JEUGDVOETBAL UEFA Bcrchcm Sport - SC Lokcren St. Niklaas - KV Mechclen E Aalst - Waregem Antwerp - Begeren Nat. scholieren Bcrchcm - SC Lokcren St. Niklaas - KV Mechclcn E. Aalst - Warcgcm Antwerp - SK Bcvercn Prov. junioren reeks A Aaltcr - Zelc I lamme - Ninovc Zottcgem - E. Aalst SC Lokcren - Oudenaarde Dcinzc - Bcvercn SC Ecklo - Lede St. Niklaas - AA Gent reeks B Aaltcr - Zelc Hamme - Ninovc 2-3 5-4 Zottcgem - E. Aalst 1-0 1-2 Lokcren - Oudenaarde 2-3 1-2 Dcinzc - Bcvercn 5-1 4-2 Ecklo - J. Lede 4-1 St. Niklaas - AA Gent 1-4 3-2 reeks C 0-1 Zottcgem - Dcinzc 4-2 2-2 Hamme - Ninovc 4-1 0-5 Lokcren - Lede 4-1 Bevcrcn - E. Aalst 4-2 Zelc - AA Gent 2-1 Oudenaarde - St. Niklaas 0-6 0-1 4-1 reeks D 3-2 Zottcgem - Dcinzc 1-1 1-0 Hamme - Ninovc 4-0 0-0 Lokeren - Lede 13-0 2-0 Zele - AA Gent 0-0 5-0 Oudenaarde - St. Niklaas 6-0 Bcvercn - E. Aalst 2-3 (HJM) Jeugdvoetbal. Deze B-kadetten van Temse wonnen met 9-0 tegen Melsele. (dw) Jeugdvoetbal. De provinciale miniemen van E. Zele speelden 0-0 tegen AA Gent. (gl Ifcl 052 475 ERHSISMl» HAMMc (jr) Jeugdvoetbal. De juniors en scholieren van VW Hamme kregen nieuwe sporttassen, (vh) Jeugdvoetbal. De B-kadetten van Melsele verloren met 9-0 van Temse B. (dw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 36