IRWINNING ROOMS WIL NATIONALE TITEL PAUL DE BRAÜWER RIJDT ZICH BIJ DE ELITE IN HET VELD EN OP DE PISTE ERIK MINCKE WINT TROFEE MINISTER GALLE HEIREWEGH: OP DE PISTE RIJDEN VOETBALLEN VAN G. MUYZEWINKEL ORGANISATIE VAN GOUWCRITERIUM GEVEN VERJARING VAN W.B.K. NOG MEER GLANS! DIRK DE CAUWER MET DE STEUN VAN MARC FARESIJN B.W.C.L. WIELERSCHOOL IN BUGGENHOUT WIE KRIJGT MEEST BEGEERDE SP0RTTR0FEEËN TE ZELE Ivoor volgend jaar het I verhopen. nitief is dat ik over lyscwinkel ym Cup» te reaten ontvangen vanwege de Betreft de individuele vooraf. ampioen van Vlaanderen breekt rekord op Gentse wielerbaan WIELRENNEN De Voorpost - 9.11.1984 - 37 De derde uitgave van de Superprestige-veldrijden is verrassend gestart. Want zeg nu zelf wie had onze Paul De Brauwer in Zurich-Waid op het hoogste podium verwacht?? Zelfs in de onmiddellijke nabij heid van Wet terse Paul durfde niemand van zo'n wapenfeit dromen. Wie vertelde daar trouwens enkele dagen voor de wedstrijd dat de tien seizoenoverwinningen van Brauwerke echt niet zwaar konden wegen? Dat De Brauwer zijn plaats in het veldritwereldje beter moest kennen? Paul De Brauwer heeft Roland Liboton zelf de mond gesnoerd. Met forse hand. Te Zurich verkocht De Brauwer trouwens naast Liboton ook mannen als Zweifel en Stamsnijder een felle opdoffer. Alle misverstand lijkt daarmee plots definitief van de baan. Ja, De Brauwer kan ook in topevenementen zijn mannetje staan. Vraag blijft nu of De Brauwer, prima ook, in de andere Superprestige-veldrijden aan het werk kan. De verleiding is waarschijnlijk wel zeer groot. Secundo of De Brauwer inderdaad de meerdere blijft in dit veldritseizoen. Rijdt De Brau wer zoveel beter dan andere jaren, zeker veel beter dan de twee laatste seizoenen waarin er voor de Wetterse renner echt weinig viel te rapen, of rijdt bievoorbeeld Roland Liboton wat zwakker? Of j misschien van die twee hypotesen wat? De Brauwer zelf stelt dat de konditie momenteel optimaal is. Beresterk en helemaal geen problemen met de gezondheid. Maar het sukses maakt De Brauwer, ook volgens eigen zeggen, steeds meer en meer zenuwachtig. Kan hij die druk weerstaan? Dit weekeinde rijden de topcrossers in Nederland. Groenendaal, Stamsnijder, Liboton en andere top pers zijn van de partij. Ook Paul De Brauwer... Kan de top van de veldritsport De Brauwer uit het elitekringetje houden? - H. A Wielrennen. Bij Gaston Van der Eist te Aalst werden de trofeeën Mare Galle uitgereikt (a) In «De Korenbloem» bij Gas ton Van der Eist, te Aalst, mocht Erik Mincke uit de han den van minister Mark Galle een prachtige trofee in ont vangst nemen. Op deze sportfeestdag waren verschil lende vedetten aanwezig, zo ondermeer Roger De Vlae- minck, die nog maar eens zijn afscheid van de wielersport aankondigde. Peter Van Impe, een streekrenner, die volgend jaar als neoprof zal aantreden werd aan het publiek voorge steld. Hij zal vooral aanwezig zijn in de nttenwedstrijden. Lucien Van Impe kon nog eens zijn deelneming aankondigen in de Tour 1985. Klassering van de trofee Mark Galle 1. Erik Mincke 73, 2. Pascal Schietecat 71, 3. Dirk Van Mossevelde 69, 4. Yvo Assel- mans 67, 5. Gunther Lievèns 64, 6. Hans Goessens 56, 7. Thierry Nerinckx 53, 8. Eddy De Meyer 52, 9. Eric De Clercq 50, 10. Denis Elaut 39. 11. Bart Heirwegh 39, 12. Dirk De Schrijver 38. 13. Tony De Leeuw 36, 14. Gunther Van Impe 35 en 15. Ignace Sprayt 26. asé Rooms uit Temse de voorbije dagen op de wielerbaan heeft gepresteerd, had niemand in de lamse wielermiddens verwacht, et hij zich opmerken tydens een jongerenmeeting, zich tot kampioen van Vlaanderen kroonde. Op realiseerde hij een rekord, althans voor wat wielerbaan betreft. Om één kilometer met start af te leggen, had hy amper 1'08"84 Nooit eerder had iemand in zijn kategorie zo weinig dig. Het vorige rekord stond op naam van Patrick met 1'09"66. De Gemeentelijke Sportraad en Sporta huldigen op zaterdag 15 december 1984 om 18 u in de raadszaal van het gemeentehuis, de laureaten van sportverdienste van de Zeelse sportverenigingen, de Zeelse kampioenen, de laureaten van de gouden, zilveren en bronzen trofee voor sportverdienste en de sportflguur van het jaar. Hierbij stellen wjj de inwoners van de gemeente in kennis van de waarde en de betekenis van deze verschillende trofeeën en de daaraan verbonden toekenningskriteria. Laureaten van sportverdienste van de Zeelse sportklubs Jaarlijks worden de Zeelse sportverenigingen, aangeslo ten bij de sportraad, uitgeno- hun meest verdienstelijk De toekenningswaarde voor deze drie trofeeën ligt in de geleverde prestaties op sportief of bestuursvlak gedu rende het voorbije jaar. drennen. Bartje Heirewegh kan best wat raad gebruiken van ouwe ratten als Lucien Impe en Fred De Bruyne. (c) Didier De Witte na was Heirewegh tijdens het af- izoen de meest op- renner in de streek Waas en Dender. Noch- bcgon hij zich pas in de juli te manifesteren kon hij niet voluit wegens schoolbezighc- De Hammenaar liet het de vakantiemaanden n zijn hart komen. Als won hij twaalf hij eind augustus werd. won hij nog drie waardoor hij vijf- overwinningen totaliseer- Ecn uitmuntend resultaat volgend jaar het beste vrije tijd zal beschikken.» zegt Bart Heirewegh. «Vorig schooljaar volgde ik lessen te Gent. nu in Dcnder- monde. Hierdoor ben ik veel vroeger thuis, waardoor ik meer en intenser kan trainen. Tijdens de winter ga ik op de piste oefenen Ik heb in het Gentse sportpaleis al een drie tal trainingen achter de rag. Het vergaat mij beter dan ver wacht. Ik veronderstel niet dat ik aan jeugdmeetings ga deel nemen. Dat zou ik pas volgend jaar willen doen. Deze' winter ga ik geregeld met de klub voetballen. Die sport zint mij best. Vroeger was ik trouwens lid van V.W. Hamme Ik heb er gevoetbald tot bij de scho lieren. Toen ben ik overgeschakeld naar de wielrennerij. Ik ben ook zinnens om een paar keer in het veld te gaan oefenen. Telkenjarc in de febraa- rimaand, wordt in Hamme een cross georganiseerd. Daaraan wil ik. zij het ongemotiveerd, deelnemen. Voor de rest zijn er de studies die een algehele prioriteit genieten. Ik wil een diploma, dat boven alles het belangrijkste is.». Bart Heirewegh legt er dus geenszins het bijltje bij neer. Buiten studeren en koersen, heeft hij zich nog met andere «bijltjes» bezig te houden. E.D.M. Het wegseizoen zit er al een tijdje op, en de meeste van onze streekrenners zijn aan een welverdiende rust toe. Sommigen voelen zich echter nu pas in hun schik, vooral de veldrijders en de pistiers. Alhoewel we in onze streek weinig specialisten terzake hebben die zich uitsluitend toeleggen op één van deze disciplines, kunnen we toch een paar positieve uitschieters noteren. Vooral in het veldrij den zitten enkele specialisten. Zo o m Bruno Vehent. Volgens ingewijden, dixit zijn klubvoorzitter Freddy V S., «een vogel met talent», maar soms nog te speels, te weinig persoonlijkheid om konstant bij de vcldrijderstop te behoren. Dat neemt niet weg dat hij geregeld de neus aan het venster steekt, zo ook in St.-Maria-Horebeke op Allerheiligendag, traditioneel een veldrit (formule A) waar heel wat gerenommeerde renners op af komen. Paul De Brauwer (momenteel 12 overwinningen op 13 wedstrij den) won daar, voor specialisten Danneels en De Bruyne. en Bruno finishte daar eervol vierde. Nog zo'n talentboy is Werner Van Der Fraenen. De ex-zilveren medaille van het wereldkampioenschap bij de amateurs schijnt de goede pedaaltred weergevonden te hebben na een reeks tegenslagen allerhande. In Lochristi vorige week donder dag, versierde hij een zesde plaats. Waar het veldrijden erg populair is. dat is bij de zgn. «vrije bonden», waar een flink deel van de aangesloten leden meteen na het wegseizoen overschakelde op het crossen. Een gevestigde waarde in deze crossen is Denderbellenaar Ben Moens. Op Allerheiligen behaalde hij de overwinning te Mere in de kategorie B. en het voorbije week-end was hij tweede in de VWB-organisatie te Hamme. Ook Hofstadenaar Guy Thijs won op de donderdagse hoogdag bij de A's in Hamme en plaatste in Mere een 3 voor zijn naam. Winnaar in Hamme was Maurice Wevns uit Ham me. Hij was de beste bij de B's. Op Allerheiligen had hij in Mere genoegen moeten nemen met een tweede plaats. Bij de BWCL, is Moerzekenaar Clement Van Den Brocck één van de leidende figuren bij de Cs. Tijdens het week end reed hij in Uitbergen en veroverde daar de dichtste ereplaats, achter Felix De Braeckeleer. In de puitengc- mcente won André Van der Haegen uit Impe bij de B's. V.N.F. was druk by de turnvereniging «Werken Baart dit jaar. Het tachtigjarig bestaan werd er gedu- de voorbije maanden mei vcrschiiientie akiiviteiten de verf gezet. Hoogtepunten waren het feestbanket, een delegatie van de Niënburgse zustervereniging aanwezig was, en op sportief vlak, de organisatie de 1' Ros Beiaardcup waaraan niet minder dan 14 deelnamen. Het feestjaar loopt naar zijn einde het wordt er vast niet minder druk om. afsluiting werd zopas brii- voorbereid door ccn overwinning van Guy die in de «Sirene te Middclkerkc alle versloeg en op eerste plaats beslag legde eer ook voor P. en JP die hem zo ver hebben De seniorsafdeling leiding van C. Van Sti- op haar beurt mooi op een brevettenwed- in Oostende. De tum- van H. Van Ako- onvoorbercid mee een wedstrijd te Melsele ze zevende eindigde wat komt er nog? net teken van het feestjaar St.-Maarten op 10 no- cen bezoek aan de der vereniging die ccn geschenkje zul- Dit heeft plaats i het lokaal aan de 5' januaristraat. Belangrijker is echter het volgende evene ment. Op zondag 18 november richt WBK op aanvraag van de Oost-Vlaandcrcngouw het cri terium van Oost-Vlaanderen in. De wedstrijd waaraan ook verscheidene leden van WBK meewerken staat open voor het publick Hij heeft plaats in de turnzaal van de sporthal en begint om 10 uur. Ook dit is een eer voor WBK omdat het Gouwbestuur hen uitverkoos om deze wedstrijd te organise ren. Deze wedstrijd zal beslis sen welke turnsters uit alle klubs van Oost-Vlaanderen zullen gesclekteerd worden om op VTL-nivcau de Gouw te verdedigen. Er wordt geturnd in 5 kategoriecn, drie naar leeftijd en twee vrij bepaald. Een officiële turnjury zal de prestaties beoordelen In ieder geval zal er voor de trofeeën hard gestreden worden. Maar de grote apotheose komt weer het Galaturnfeest door. Alle afdelingen zijn reeds ge ruime tijd druk aan het oefe nen om er dit jaar, ter gelegen heid van het 80-jarig bestaan, een ware turnshow van te ma ken. Alle afdelingen van WBK treden alvast met een verschil lend nummer op zodanig dat de toeschouwers een afwisse lend programma zullen zien. Bovendien wordt alles profes sioneel ingekaderd met klank en lichtspel. Een attraktie is er natuurlijk ook weer bij, maar we verklappen nog niet wat het zal worden. Wel weten we ze ker dat het de moeite zal lonen om die avond vrij te houden. Om 19 uur vangt het feest aan in de sporthal aan de Van Langenhoveslraat te St.-Gillis. Het traditionele Kerstbal dat plaats heeft op 22 december zal voor de mensen van WBK het sein zijn om eindelijk eens stoom af te laten, maar voor ze zover zijn staat er nog veel werk op stapel. Wij duimen alvast voor ccn sukscsrijke af loop van de komende gebeur tenissen. Voor Dirk De Cauwer is de winter een welgekomen perio de om even de wielerbcslom- mcringen te vergeten en af en toe eens te proeven van de gezelligheid, waarvan zijn leef tijdsgenoten een gans jaar ge nieten. Dat wil niet zeggen dat Dirk om de haverklap de bloe metjes buiten zet. Als sportman beseft hij voldoende dat de winter een periode is. waarin een renner krachten moet opdoen. Op zaterdag avond trekt hij er voor een paar uurtjes op uit, in gezel schap van zijn beste vriend en supporter Mare Faresijn. Mare vergezelt zijn maat trouwens op iedere wielerwedstrijd en laat niets aan het toeval over om hem aan te moedigen. Hoewel Dirk De Cauwer slechts drie keer in de bloemen werd gezet, omschrijft hij het voorbije wielerseizoen als ge slaagd. Naast de drie overwin ningen eindigde hij overigens vaak binnen de tien. «Het was trouwens mijn eerste jaar bij de juniores.» zegt de renner uit St.-Gillis-Waas. «Bij de nieuwelingen won ik vaak. De stap naar de juniores vergde ccn aanpassing. Boven dien ben ik tewerkgesteld. Ook dat maakt een verschil Als student beschikte ik over meer vrije tijd. Uit werken gaan is nu éénmaal een nood zaak. Ik ben tevreden dat ik een betrekking gevonden heb. Ze bevalt mij best Deze win ter doe ik niet aan kompetitie- sport. Wel beoefen ik power- training. ga geregeld zwem men en trek bossen en velden in. Kwestie van aan kracht te winnen. Op de piste voel ik mij onwen nig. Vorig jaar ben ik er een paar keer gaan rijden. Op sommige ogenblikken deed ik bijna in mijn broek van schrik. Toch ga ik dat avontuurtje vol gende maand nog eens wagen. Misschien voel ik mij dan rusti ger. Gewoon op de weg rijden zint mij best. Volgend seizoen ben ik tweedejaarsjunior. Ik hoop een tiental overwinnin gen te behalen.» Bij «Blond Leentje», het klub- lokaal van Dirk De Cauwer, is het op zaterdag 24 november feest geblazen. Dan verenigen de supporters zich rondom hun renner, in wat in het Waasland in smakelijke bewoordingen een «smeerdag» wordt genoemd. F..D.M. Veldrijden te Stekene. De A-veldrit in Stekene-Bosdorp werd zonder grote tegenstand gewonnen door Rudy De Bie, voor Staf Van Bouwel en Walter Marijnissen. (gremar) De Belgische Wielrenners en hoopt dat hei gezond verstand straat. Kampioenschap van Cyclo-Liga (vroeger V.W.F.) het zal halen op de afbrekers België start op woensdag "7 november Van de populaire wielersport, l december: St. Lievens-Hou- ül,?? dcdica o F Inlichtingen nopens de Wieier- tem Kantien-Renbaan - Wijk sportzaal PERISA, Opwijkse- school kunnen worden beko- Boxstael straat te Lebbeke haar Wie Ier- men op de telefoonnummers: Kampioenschap van Oost- S Zaterd88voormiddag 052/35.42.87 en 052/35.91.79. Vlaanderen van 9.30 u wordt de konditie De Liga die niet alleen weg- 2 december: Lede opgebouwd in het Buggen- wedstrijden inricht, maar ook 8 december: Outer houtsc bos en dit voor wielren- in 1985 klubs, toeristenklubs 9 december: Baasrode V.P. ners van welke bond ook, sym- en individuele wielertoeristen Broek pathisanten, wielertoeristen en aansluit, maar eveneens be- 16 december Lede Beukenlaan al diegenen die belangstelling drijvig ,s in het veldrijden 23 december: Nieuwerkerken hebben voor lichalnelijke oefe- brengt het vervolg van de nog Bremptstraat mngen, zowel mannen als niet volledige cyclo-cross ka- 25 december: Kerksken vrouwen zijn er welkom. iender van de afdeling Vlaan- 29 december: Haaltert Ede Thans wordt er vooral de deren en Brabant, terkennis Station jeugd vanaf 11 jaar opgeleid en Van de veldrijders: 30 december: Welle dit in het vooruitzicht dat het 10 november: Opwijk-Nijver- 6 januari 1985: Baasrode V.P. wetsvoorstel van Senator Van seel. Kampioenschap van Broek den Broeck (Lebbeke) waarbij Brabant 13 januari 1985: Baasrode de leeftijd nopens het deelne- n november: Mere Koutergat V P Broek men aan wielerwedstrijden 17 november: Denderleeuw 20 januari: Asse Edingse- verlaagd wordt naar 12 jaar en wijk Hemelrijk steenweg gesteund wordt door de Liga, 18 november: Wieze 27 januari Impe wordt aanvaard Iedereen 25 november: Aalst Lange- is trots op de leeu- waarvan hij als kam- /an Vlaanderen eige- rd. een dergelijke gang iken geenszins ver zegt de Temsenaar. gemotiveerd was ik aan pistcwerk niet begonnen, het viel mee. Ik had trainingen achter rug. Tijdens een meeting, de titel van «Kampioen Vlaanderen» als inzet, ik mijn kans gaan. Om te lukken moest ik in drie meedoen. De kilo- de snelheid en de pun- In de kilometer haal- ik 1'10"80. Ik kreeg van Sercu het kompliment dat dit een schitterende eelAdwas. In de snelheid legde een vierde plaats. Carlo De ejn ijcke en Luc Dierickx gingen vooraf. Na afloop van deze werd ik op enkele mingen gewezen. Aan ontbrak het mij niet, de techniek had ik niet P'k beel onder de knie. Daaraan ik de volgende dagen ver schaven. de puntenkoers heb ik laten gelden. Ik flitste na een eerste spurt. totaliseerde ik een r<* otal punten, die voldoende bleken voor de overwinning. Hoewel ik in de kilometer met stilstaande start naar het zeg gen van Patrick Sercu een uit muntend resultaat had be haald, was ik ervan overtuigd dat ik nog beter moest kunnen. Tijdens de profmeeting op Al lerheiligen heb ik een aanval ingezet op mijn persoonlijk re kord. Ik schoot vooruit als een pijl uit een boog. Het resultaat was buiten éénieders verwach ting. Ik kon amper geloven dat het om een absoluut rekord ging.» Nationale titel José Rooms is realistisch ge noeg om te beseffen dat de konditie geen ganse winter op zulk hoog niveau blijft drijven. «Ik pluk momenteel de vruch ten van mijn wegforme» meent de junior, die de afgelopen zomer op de weg twaalf over winningen op zijn naam bracht. «Hoelang dit nog gaat duren weet ik niet. Opgejut ben ik in ieder geval, na de meevallers van de voorbije dagen.» Op zaterdag 17 november neemt hij in het Gentse sportpaleis deel aan de natio nale titelren. Z'jn opponenten zijn grotendeels dezelfden «Ik beschouw mij in normale omstandigheden als kansheb ber,» zegt José Rooms «Veel zal afhangen van de konditie op de dag zelf. Ver schillende faktoren kunnen een rol spelen. Ik zal mij de dagen tevoor alvast voorberei den en niets aan het toeval overlaten. Een nationale titel is altijd graag meegenomen, hoewel ik mij nadien geenszins als een vedette ga beschou wen. Roem en vergankelijk heid liggen in de wielersport, soms heel dicht bij mekaar.» In ieder geval zijn in wieier- minnend Waasland alle ogen gericht op de jongste Rooms, die nu bewezen heeft dat hij niet alleen zijn weg kan maken op de baan, maar ook het pistewerk uitstekend aankan. Warempel een volmaakte ren ner op zijn leeftijd. E.D.M. hulde aan de individuele en ploeg- prestaties van Zeienaars of Zeelse sportklubs, die met een officiële kampioenstitel zijn bekroond en die als een beoe fening van lichamelijke sport worden aanzien. Komen hier voor in aanmerking: Ploegsporten - voor de kompetitiesport: zijn dit ploegen met inbegrip van alle jeugdafdelingen, die in hun reeks of bckerkompeti- tie de titel hebben behaald - voor de korporatieve sporten zijn dit de ploegen die in hun reeks de titel behaalden - voor de rekreatiesport: de ploegen die in een plaatselijke of regionale kompetitie de titel van kampioen behaalden. - de kampioenen van de in de gemeente ingerichte sportkompetities. Individuele prestaties - prestaties die tot een provin ciale of nationale titel hebben geleid. - prestaties die tot een provin- ciaal of nationaal rekord heb ben geleid. Sportfiguur van het jaar De aanduiding gebeurt jaar lijks door het bestuur van Sporta, aangevuld met een de legatie van de sportraad. Bij deze keuze wordt vanzelfspre kend rekening gehouden met de prestaties van de sportfi guur of de atleet in de verschil lende sporttakken of discipli nes op plaatselijk, provinciaal, nationaal of internationaal vlak. Naast de specifieke sportverdienste is de levens houding van de atleet van doorslaggevend belang: zijn inzet, inspanning en wilskracht, zijn nederigheid, eerlijkheid en onbaatzuchtig heid. zijn klubgeest. zijn sportiviteit, zijn vriendelijk heid en dit niet alleen op het sportveld maar ook in het sportmilieu en in de gewone dagelijkse omgang. De personen die voldoen aan de kriteria van de vermel de onderscheidingen kunnen hun kandidatuur overmaken, hetzij door bemiddeling van het bestuur van hun sportklub, hetzij aan het bestuui van de sportraad en aan het bestuur van Sporta voor de verkiezing van de sportfiguur van het jaar. Inlichtingen en de nodige formulieren kunnen bekomen w» den op het sekretariaat van de sportraad, t.a.v. Joost Arens, bureel Bevolking, ge meentehuis. 052/44.50.21 De kandidaturen moeten ten laat ste ingediend zijn op woensdag 21 november 1984. BENO Gouden, zilveren en bronzen trofee voor sportverdienste Uit een volgende kandida tenlijst zullen door de raad van beheer van de sportraad drie laureaten aangeduid worden voor deze onderscheiden tro feeën: - de lijst van de laureaten van de Zeelse sportklubs - de lijst van de kandidaten voorgesteld door de leden van de raad van beheer (ieder be stuurslid mag een bijkomende kandidaat naar voren brengen) - de lijst van de kandidaten van de sportverenigingen van buiten de gemeente, waarbij Zelènaars zijn aangesloten Deze kandidatuurstelling dient te gebeuren door het bestuur van de sportklub. - de lijst van de kandidaten van de sportklubs van de ge meente, die de lichamelijke sport beoefenen en niet aange sloten zijn bij de sportraad. Ook voor deze kandidaten zal de kandidatuur moeten inge diend worden door het betrok ken bestuur. sporiraau een plaket voor sportverdienste.

De Voorpost | 1984 | | pagina 37